PDA

Prikaži potpunu verziju : ESET Smart Security ili NOD32 podesavanja


ddule
15.1.2008, 17:15
Kako podesiti ESET Smart Security v.3.0.621.0.Imam problem sa lokalnom mrezom,cetri racunara su prikljucena na svic kao i ruter SAGEM za ADSL.Racunar na kome je instalirana nova verzija NOD32 v.3.0.621.0 moze da se konektuje na net medjutim ne vidi ostale racunare u lokalnoj mrezi.Na ostalim racunarima imam instaliranu staru verziju NOD32 oni se vide medjusobno i mogu i oni na net ali ne vide racunar na kome je instalirana nova verzija.
Mozda je ovo vec negde i objasnjeno ali ja nisam uspeo da najdem zato vas molim da mi pomognete,da mogu da vidim sve racunare u lokalnoj mrezi.
Unapred zahvalan Dusan

Bryan Fury
15.1.2008, 18:09
Pogledaj u opcijama firewall-a šta ti je namešteno na problematičnom kompjuteru.

ddule
15.1.2008, 22:03
Mozes malo blize da mi objasnis sta da pogledam u firewall-u,na problematicnom racunaru u kartici General firewall-a je postavljen na on,u kartici Expentions ubaceni su programi tipa mtorent,Radmin viver,Radmin server,Live mesidzer itd koj su stiklirani i u kartici Advenced stiklirana je Local area connection.
Gde da gledam i sta da radim ako moze malo opsirnije tj blize.
Unapred zahvalan Dusan

Bryan Fury
15.1.2008, 22:29
Mislio sam na Eset Smart Security, koliko znam ima i neki firewall u tom paketu, moguće je da blokira saobraćaj. Mada ne koristim taj paket, pa ne bih znao napamet da kažem gde i šta da gledaš.

glitch
16.1.2008, 2:25
Prvo proveri da li je do Eset-a. Desni klik na ikonicu na taskbaru pa iskljuci filtriranje saobracaja. Ako mreza proradi, kreni redom po opcijama.

dallyborr
25.1.2008, 0:49
Kako podesiti ESET Smart Security v.3.0.621.0.Imam problem sa lokalnom mrezom,cetri racunara su prikljucena na svic kao i ruter SAGEM za ADSL.Racunar na kome je instalirana nova verzija NOD32 v.3.0.621.0 moze da se konektuje na net medjutim ne vidi ostale racunare u lokalnoj mrezi.Na ostalim racunarima imam instaliranu staru verziju NOD32 oni se vide medjusobno i mogu i oni na net ali ne vide racunar na kome je instalirana nova verzija.
Mozda je ovo vec negde i objasnjeno ali ja nisam uspeo da najdem zato vas molim da mi pomognete,da mogu da vidim sve racunare u lokalnoj mrezi.
Unapred zahvalan Dusan


Mislim da si nesto pogresno uradeo pri samoj instalaciji, jer koliko znam, jer ga ja koristim, na pocetku te pita dali imas Jedan Komp koji je spojen na net ( kao prva opcija ) ili vise kompa koji su u mrezi ( kao opcija 2 )