PDA

Prikaži potpunu verziju : CD autorun (how to...)


diablo_
1.2.2006, 21:16
Treba mi neki alat za pravljenje CD autoruna!Znaci bilo bi pozeljno da moze da pravi graficki autorun i da je besplatan a ako to nema da se nadje onda bi i obican autorun koji smo pokrece fajl dobro dosao.U pitanju je prezentacija pravljena u front page-u koja treba da se pokrene pri ubacivanju diska.:D

I jos jedno pitanje koje nema veze sa ovim (da ne otvaram novu temu).
Napravljen je text box (ili area ne znam tacno) koji ima scroll bar i tu se ispisuje tekst kada se izabere sa nekih padajucih menija.Fora je sto tu ne bi trebao korisnik da ispisuje tekst.Kako to da se spreci?

EDIT: Hitno je!Do sutra mora da bude gotovo.

Dimo
1.2.2006, 22:30
Treba mi neki alat za pravljenje CD autoruna!Znaci bilo bi pozeljno da moze da pravi graficki autorun i da je besplatan a ako to nema da se nadje onda bi i obican autorun koji smo pokrece fajl dobro dosao.U pitanju je prezentacija pravljena u front page-u koja treba da se pokrene pri ubacivanju diska.:D


Imas opisan takav program u proslom broju SK-a,ne znam tacno kako se zove,nemam casopis kod sebe.Ako nemas prosli br,pogledaj na sajtu SK :cool:

diablo_
1.2.2006, 22:37
Hvala, ali mi je program preveliki za download sada a i nije besplatan :(
Treba mi nesto prosto i elegantno.

The Dark Gamer
1.2.2006, 23:17
Hvala, ali mi je program preveliki za download sada a i nije besplatan :(
Treba mi nesto prosto i elegantno.


Probaj Autorun PRO:to_care: :to_care: :to_care:

void*
2.2.2006, 0:46
Probaj da sam napraviš autorun.inf (u root-u cd-a):

[autorun]
shellexecute=index.htm

Opciono možeš da dodaš ikonicu sa

icon=moja_ikonica.ico

Ovo bi trebalo da radi na XP-u, verovatno i na win 2000. Za ostalo nisam siguran, moraćeš da probaš...
Naravno, ako ti prezentacija nije u root-u, moraćeš da napišeš pun path do nje.

Možeš da probaš i ovaj (freeware) program
http://www.phdcc.com/shellrun/index.html

NenadN
2.2.2006, 1:47
shellexecute=index.htm Ja mislim da shellexecute komanda radi samo na 2000/XP. Moraces da napravis neki mali program koji pokrece tu prezentaciju. Dali imas oko sebe nekog druga porgramera u olkolini da ti napise programce u tri crte u c++ ili vb. bolje u c++. i onda samo umesto shellexecute stavis open=imefajla.exe

diablo_
2.2.2006, 9:45
Hehe, znam ja da radim u c++ ali eto sada ne znam to da primenim :(
Sta treba uopste da uradi taj program?

NenadN
2.2.2006, 18:45
Program je tipa shell. tj treba da upotrebis komandu ShellExecuteEx i to je to.

diablo_
2.2.2006, 20:29
Hvala na pomoci!Sve sam se snasao (jedan decko mi je sve uradio u c++)!