PDA

Prikaži potpunu verziju : Da li je Aspire 5520G-6A1G16Mi onaj pravi?


IvanGrozni
10.1.2008, 19:27
Pozdrav dobri ljudi,ovo ne kazem iz nekih trecih razloga vec zato sto istinski to i zasluzujete.Velike pohvale za strpljenje i sugestiju,pomoc u pravom trenutku.Nov sam na forumu i odusevljen sam na kolegijalnoscu:aplauz:Znam da je vec bilo reci o ovom modelu ali bih voleo da se prica kompletira na jednom mestu.U ozbiljnim sam planovima za kupovinu racunara a ovaj mi sto se tice odnosa cene/kvaliteta bode oci.Komp bih upotrebljavao za posao,tu mi treba uglavnom office,mjuzu,filmove,net ali i da se igram:).Znam da danasnje igre zahtevaju azdaje ali treba i para za velike.Sa mojih 700 evra bih mogao priustiti ovako nesto,e sad da li se na njemu mogu igrati nove igre(tipicno pitanje),nisam bas neki opsednuti gamer(pes,cekam novi gta i to je to) i potpuno mi odgovara medium rezolucija,ili bih mozda u tom smislu za iste pare mogao uzeti nesto bolje...unapred hvala

Tip : PCDimenzije : 366x274x33 mmMasa : 2.7 kgČipset : nVidia nForce 630MProcesor : AMD Athlon 64 X2Takt procesora : 1.8GHzDijagonala ekrana : 15.4 "Rezolucija ekrana : 1280×800 pxGrafička karta : nVIDIA GeForce 8400MRAM memorija : 1GBKapacitet hard diska : 160 GBBrzina rotacije hard diska : 5400 obrt./min.Optički uređaj : DVD±R/RWBaterija : Li-Ion

Skols
10.1.2008, 19:35
Pa pazi,sa tim laptop,tj svakim laptop srednje klase,necemo se naigrati igara.Postoje i laptopovi i za igre,ali su oni preko 1k i kusur evra.
E sada,za te pare,mozes uzeti veoma dobar desktop komp.Imas pregrst tema za nov komp u tom cenovnom rangu.

IvanGrozni
10.1.2008, 19:52
Fazon je u tome sto buraz stalno koristi desktop racunar za posao tako da ja bas ne mogu da uskocim na njega kad mi treba a zbog mesta u stanu ne bih mogao da uzimam jos jedan+meni bi isto koristio za job,kazem nisam neki gamer tako da bih se zadovoljio i medijum detaljima ako ova konfiguracija to moze da i istrpi

Skols
10.1.2008, 20:00
Sama konfa bi mogla da izdrzi,jedino je pitanje graficka.nisam jos imao prilike da testiram 8400 modele tako da i nisam kompetentan da kazem nesto,ali posto oni predstavljaju low-budget klasu,ona nije pravljena za igranje...

Dimo
10.1.2008, 21:01
Takva konfiguracija je neki maksimum za taj cjenovni rang. Eventualno mozes pogledati MSI laptopove koji dozivljavaju pravu ekspanziju kod nas, i odlikuju se povoljnom cijenom. To ti prvenstveno govorim zbog graficke karte, da probas da nadjes nesto tipa 8600. Ta 8400GS je vjerovatno nesto i najjace sto se moze naci do 700 evra. Neces se sa njom naigrati (nemam pojma novi GTA kako ce biti zahtjevan), ali mislim da ce moci da izgura vecinu igara na low/medium podesavanjim (osim Crysisa i slicnih zvjerina).

IvanGrozni
10.1.2008, 21:39
Da li je ovo bolje resenje-695 evra
, jel mi mozes pomoci koji iz MSI model-hvala

acer travelmate5520g:
Acer Acer TravelMate 5520G-402G16Mi TravelMate 5520G-402G16Mi
Tip : PCDimenzije : 360x267x30 mmMasa : 2.88 kgOperativni sistem : Windows Vista Home PremiumProcesor : AMD Turion 64 X2Takt procesora : 1.9GHzDijagonala ekrana : 15.4 "Rezolucija ekrana : 1280×800 pxGrafička karta : ATi Mobility RADEON HD2600RAM memorija : 2GBKapacitet hard diska : 160 GBBrzina rotacije hard diska : 5400 obrt./min.Optički uređaj : DVD Super MultiBaterija : Li-Ion, 6 cells

YBear
10.1.2008, 22:12
Imam 5520G (profil) i vrlo sam happy njime! A makina koju pominjes je po performansama egal! Za igranje, naravno, a po toj ceni, cak i ako je bez poreza, deluje extra! Ukoliko nije mosha, uzmi je, vrtece ti sve sto postoji trenutno! Moja makina vrti COD4 na svim detaljima i texturama, a Crysis na med ide u native i usporava jedino kad je neka suluda akcija u toku! Zato mislim da ce ti i taj Travelmate pruziti takve performase u igrama, a za te pare je DZ!Da ne zaboravim, Crysis je u dx10, verovatno (cuj, verovatno) i to obara performanse!p>

Dimo
10.1.2008, 22:18
Slazem se sa YBearom, to je mnogo bolji izbor, pogotovo sa graficke strane. Sto se MSI modela tice, imas ih u nekoliko zadnjih brojeva Sveta Kompjutera, a vise o tome pomoci ce ti nas clan Apostol. Ja licno smatram da bolje od tog drugog Acera tesko mozes naci.

IvanGrozni
10.1.2008, 22:22
Imam 5520G (profil) i vrlo sam happy njime! A makina koju pominjes je po performansama egal! Za igranje, naravno, a po toj ceni, cak i ako je bez poreza, deluje extra! Ukoliko nije mosha, uzmi je, vrtece ti sve sto postoji trenutno! Moja makina vrti COD4 na svim detaljima i texturama, a Crysis na med ide u native i usporava jedino kad je neka suluda akcija u toku! Zato mislim da ce ti i taj Travelmate pruziti takve performase u igrama, a za te pare je DZ!Da ne zaboravim, Crysis je u dx10, verovatno (cuj, verovatno) i to obara performanse!p>

Kolko sam skontao ti imas ovaj model sto je naveden u topic-u (Aspire 5520G-6A1G16Mi) ili neki slican, ali sa istom graf(Ge force8400mg)?-bas si me obradovao ne bi mi komp sluzio iskljucivo za igrice ali volim nekad malo da odigram nesto novo,meni su medium detalji dosta-ceo zivot igram na njima:),hvala svima cekamo jos Apostolov odgovor:alealeee:

YBear
10.1.2008, 23:52
Khm, ne, ne taj, nego naveden u profilu (klik na YBear, izaberi profil i vidi masinu po komponentama) sa 8600GS grafickom, etc, a Travelmate sa ATI 2600 je jednako dobro resenje (ako je 2600xt, onda i bolje) za igrice, tako da sve aktuelne naslove tera bez preteranih problema (sem krize, but jbg)Znaci, ako gledas acer-e, ovaj Travelmate za sub 700 evritja je bestbuy, za MSI pricekajmo Apostola!

IvanGrozni
11.1.2008, 18:03
evo nasao sam slicne acer modele navedenom ali sa grafom ati radeon hd 2400xt-256mb gddr,koliko i da li se razlikuje po performansama u odnosu na nVIDIA GeForce 8400M, i da li podrzava dx10?

Dimo
11.1.2008, 21:45
Da, podrzava DX10. 2400XT je negdje u rangu sa 8400GT (za koju ne znam da li postoji sem na papiru, ali hipoteticki poredim). Znaci jaca je od 8400GS.
Ipak, ja ti jos jednom preporucujem Acer 5520G koji si gore naveo ako je u tvom budzetu, jer ima kartu koja je jaca i od 8400GS i od 2400XT.

IvanGrozni
12.1.2008, 17:32
DA li je na laptop racunarima moguce menjati hard disk i predpostavljam da se bez problema moze ubaciti ram memorija?!

Skols
12.1.2008, 17:40
DA li je na laptop racunarima moguce menjati hard disk i predpostavljam da se bez problema moze ubaciti ram memorija?!

Moze i jedno i drugo.

IvanGrozni
12.1.2008, 17:51
Off topic je,gde se mogu naci cene memorije za laptopove,jos jednom izvinjavam se za off-topic

Dimo
12.1.2008, 21:48
Prelistaj Svet Kompjutera, naci ces na pojedinim mjestima oglase. Takodje, trebalo bi da web strane svake vece firme imaju cijene na sajtu tako da pogledaj i to. Koliko znam, cijene modula od 512MB su max 25 evra.