PDA

Prikaži potpunu verziju : Punching Game


MG-RAY
10.1.2008, 12:57
Ne... nema veze sa Killing Game :)

Ovo sam napravio iz radoznalosti :D ... ili iz dosade, aposolutno svejedno :) ...

Verovatno je svima vama poznat ovaj tip igre -- secate se Yeti Sportsa ? (samo sto ovo nije tako zabavno :)).


Sa tehnicke strane, igra koristi D3D, i sve je u nepretransformisanom prostoru, sto bi se reklo da je moguce pomerati kameru i raditi sta bi sve vec normalno radili u 3D igri, ali to ovde nema smisla, jer su sprajtovi 2D. :)

Potreban vam je .NET 1.1, MDX, i graficka sa minimum VS1.1 i PS2.0. Obzirom da ovde ima samo 10 trouglova, a i potrudio sam se da kako-tako optimizujem ove shadere, trebalo bi relativno brzo da radi (350 FPS kod mene).

http://stingermssl.googlepages.com/Punch.rar
Velicina fajla je 1.2 MB.

Likovi si iz serije Naruto:Shippuuden , za pozadinu je zaduzen TG2, a za ostatak PS.

Sto se tice animacije, imao sam samo 4 frejma, u najboljem slucaju, tako da... :opanachke

Sve u igri se kontrolise na Space taster...

Obavezno instalirajte font.

Thnx...

MG-RAY
10.1.2008, 13:02
...i javite sta mislite :)

EclipsE
10.1.2008, 13:26
WTF?? Skinuo ja ali ga nema kod mene na hardu???

MG-RAY
10.1.2008, 13:29
Duh, visa sila, dja.... :) ... ne nije to... cek sada cu da probam da ga skinem...

MG-RAY
10.1.2008, 13:35
Skinuo (sa download managerom) , raspakovao - radi sve...

fingerprint
10.1.2008, 14:56
Ja sam uspesno skinuo, otpakovao i probao. Izgleda odlicno. Impresivno, cak. Zasto ne bi uradio neke objekte koje mogu da te uspore ili ubrzaju? To bi bilo lepo! Inace, odlican pocetak!

MG-RAY
10.1.2008, 15:17
Rado, ali grafika mi je najveci problem, jer je originalna ideja bila da umesto vode bude klasicna podloga, normalna pozadina...

MG-RAY
15.1.2008, 12:39
Evo vam nesto novija verzija. Malo sam sredio vodu, dodao par stvari (iskljucuju se na F5)... Osim toga nista novo... bolje da se drzim 3D-a :)...

http://stingermssl.googlepages.com/Punch2.rar

EclipsE
15.1.2008, 14:21
ma bolje odustani od game-deva.... :(

Patton
15.1.2008, 14:27
Application has generated an exception that could not be handled :D

Guterill
15.1.2008, 14:30
Poznad mi je Naruto ;)

Meni nece da radi.Instalirao sam font, otpakovao i pise: Applcation has generated an exception that could not be handled.

@EDIT: i meni je isto.Imam GeForce 4 MX 400 with AGO 64 VRAMa

MG-RAY
15.1.2008, 15:55
ma bolje odustani od game-deva.... :(
Naravno... da ne.
:a_bleh:

Application has generated an exception that could not be handled :D

Pomoglo bi malo vise informacija.

Poznad mi je Naruto ;)

Meni nece da radi.Instalirao sam font, otpakovao i pise: Applcation has generated an exception that could not be handled.

@EDIT: i meni je isto.Imam GeForce 4 MX 400 with AGO 64 VRAMa

Nevazno, ukoliko ne nadje font koristi Arial.

GF4 MX 400 ne podrzava Shader Model 2.0 .
Naravno, potreban je .NET i MDX.

Patton
15.1.2008, 15:58
Pri startovanju dobijem ovo.

Guterill
15.1.2008, 17:11
Pri startovanju dobijem ovo.

I ja isto to dobijam.Mozda zbog graficke...

MG-RAY
15.1.2008, 18:03
Ovako... upravo sam probao igru kod druga. Ima instaliran .NET Framework 2.0, DirectX February 2007. Graficka je GF7900.

Izgleda da se pojavljuje neki problem na nVidiinim karticama (plave linije)... to vec ne mogu da resim... imam ATi... mada mislim da znam u cemu je problem.

Znaci gospodo... problem je kod vas... I'm off the hook... :opanachke

Jedino sto mogu da uradim je da spustim graficku zahtevnost iskljucivanjem refleksije. (Mada ta mogucnost vec postoji, ali po defaultu je ukljucena).

Patton
15.1.2008, 20:02
Znaci gospodo... problem je kod vas... I'm off the hook... :opanachke
Hmmm, jel si ti cuo nekad za error handling? :) Kad si vec napravio aplikaciju koja ce raditi na 50% kompjutera, bilo bi lepo da izbacis neku smislenu poruku zasto ne radi. Pre nego sto utilizujes neke funkcije graficke, da li uopste proveravas da li ta graficka podrzava te funkcije? Ovo pitam cisto onako, ne verujem da je problem zbog toga... ja imam 7600GS.

Red Dragon
15.1.2008, 22:01
Meni radi OK igra. Simpaticna zezalica. Mada mi je rekord los. Samo 158,37m. Nece dalje pa to ti je.:)

Stevvan
15.1.2008, 22:10
Meni ovo jos ne radi :( Instalirao sam .NET 2.0, mdx sam guglao i nasao nesto od 30 kb, ali predpostavljam da to nije to... Btw, graficka mi je GeForceFx 5200

MG-RAY
15.1.2008, 23:00
Meni ovo jos ne radi :( Instalirao sam .NET 2.0, mdx sam guglao i nasao nesto od 30 kb, ali predpostavljam da to nije to... Btw, graficka mi je GeForceFx 5200

MDX se dobija uz svako novije izdanje DX-a, ne moras posebno da ga trazis :)

FX serija bi trebalo da podrzava PS 2.0. Tako da sa te strane ne bi trebalo da bude problema :).

Jos jedna stvar... ovo nece raditi na Visti.

MG-RAY
15.1.2008, 23:03
Hmmm, jel si ti cuo nekad za error handling? :) Kad si vec napravio aplikaciju koja ce raditi na 50% kompjutera, bilo bi lepo da izbacis neku smislenu poruku zasto ne radi. Pre nego sto utilizujes neke funkcije graficke, da li uopste proveravas da li ta graficka podrzava te funkcije? Ovo pitam cisto onako, ne verujem da je problem zbog toga... ja imam 7600GS.

Naravno, provera postoji. Ali ja ne mogu da mu pomognem ako ne moze da nadje potrebne Managed biblioteke. Greska koju ste dobili se verovatno na to odnosi. U slucaju nedovoljne minimalne hardverske podrzanosti, izbacuje "Graphic Components Initialization Failed" i prelazi u refrentni mod. :)
U drugom... pa znate vec :D