PDA

Prikaži potpunu verziju : Konverzija WMV fajlova u...


Quercusmaster
9.1.2008, 12:59
Kako da konvertujem WMV fajlove u neki format čitljiv na kućnom DVD player-u?:confused::o

srlle
13.1.2008, 21:01
Postoji softver koji radi to sto tebi treba.U stvari postoji brdo softvera.Proguglaj malo pa ces videti koliko toga ima.Takodje pogledaj neku od tema na ovom forumu (VIDEO/TV), bilo je puno price o konverziji videa i slicno.Za pocetak evo ti jedan link: http://www.freedownloadscenter.com/Multimedia_and_Graphics/Video_and_Animation_Tools/WMV_to_AVI_MPEG_DVD_WMV_Converter.html

b-man
4.12.2011, 16:48
Htio sam postaviti slično pitanje ali mislim da bi poruka na ovoj temi mogla biti dovoljna.
Naime ja uspješno konvertujem wmv fajl u avi format. To sam radio sa Xilisoft Video Converter-om i Wondershare Video Converter-om. Video zapisi konvertovani sa ovim prvim programom su nečitljivi na kućnom DVD čitaču, kolega kaže da mu izbaci poruku "HD video not supported" iako su to zapisi niske rezolucije, otprilike dužine i rezolucije standardnog dvd rip-a, dok sa ovim drugim konverterom (Wondershare) od 5 jedan bude čitljiv. Da li postoji neki program sa kojim bi svi ti fajlovi konvertovani u avi bili čitljivi ili je fora u nekom manuelnom podešavanju prije konvertovanja, ili će pak morati uzeti novi kućni dvd čitač?

dragonfly0
4.12.2011, 17:01
Ako imas nero 7 u nero vision mozes sve to uraditi, uz koriscenje opcije export.

b-man
4.12.2011, 18:14
Ako imas nero 7 u nero vision mozes sve to uraditi, uz koriscenje opcije export.

Nemam ali i ne bih da konvertujem wmv u DVD nego u avi format. Treba mi nešto provjereno jer ja uspijem konvertovati u avi format bez problema ali kao što rekoh fajlovi su neupotrebljivi na kućnom DVD čitaču.

dragonfly0
4.12.2011, 18:22
Nemam ali i ne bih da konvertujem wmv u DVD nego u avi format. Treba mi nešto provjereno jer ja uspijem konvertovati u avi format bez problema ali kao što rekoh fajlovi su neupotrebljivi na kućnom DVD čitaču.
Niko nije ni spomenuo DVD format. Tu izaberes u koji format ces da konvertujes (imas i avi) i ovi fajlovi bi trebali da rade na kucnom DVD playeru.

b-man
4.12.2011, 19:22
Niko nije ni spomenuo DVD format. Tu izaberes u koji format ces da konvertujes (imas i avi) i ovi fajlovi bi trebali da rade na kucnom DVD playeru.

Ok, vidjeću da probam to ako nađem neku Nero Vision verziju, imam samo suv Nero Burning ROM 11 bez ikakvih dodataka.
Ova dva konvertera koja sam spomenuo su sjajni ali nažalost ni jedan avi kreiran u njima nije čitljiv na tom čitaču.

dragonfly0
4.12.2011, 19:31
Ok, vidjeću da probam to ako nađem neku Nero Vision verziju, imam samo suv Nero Burning ROM 11 bez ikakvih dodataka.
Nadjes negde Nero 7 Premium Edition, i u njemu kao dodatne programe imas taj nero vision itd...
Izaberes njega (nero vision), pa opciju make movie, onda browse i nadjes fajl koji ces da konvertujes, zatim kliknes 2x na njega da ga ubaci u projekat.
Imas dole opciju export, kliknes, izaberes format u koji ces da konvertujes (DVD,SVCD,VCD,DV,MPEG1,MPEG2,HDV,Nero Digital,AVI), kliknes na export i to je to.

b-man
4.12.2011, 21:15
Ok probaću i Nero Vision pa da vidim ima li efekta, hvala.

alex99
11.12.2011, 2:37
MediaCoder

http://www.mediacoderhq.com/