PDA

Prikaži potpunu verziju : Prenosni racunar - COMPAQ


Zuki
8.1.2008, 20:47
:confused:Može li mi neko reći nešto o Notebook PC "COMPAQ PRESARIO F572US" , prvenstveno me interesuje da li može da "istrpi" zahtevnije igrice i koliko je vreme trajanja baterije u režimu igre tj. gledanja filma ?
U pitanju je sledeća konfiguracija:
-AMD Athlon 64 Mobile Technology TK-53 and 512KB L2 Cache(1,7GHz)
-15,4" WXGA BrightView Widscreen Display
-80GB (5400RPM) Hard Drive
-1024MB DDR2 SDRAM (2Dimm)
-802.11 b/g WLAN
-Super Multi DVD+- R/RW with double Layer Support
-6 Cell Lithium-ion Battery
-Windows Vista Home premium
HVALA !
:icon_stud

Dimo
8.1.2008, 21:44
Sto se zahtjevnijih igara tice, tu najvecu ulogu igraju memorija i graficka karta. Sto se prve stvari tice, 1GB je danas neki standard, ako nemas namjeru da igras najzahtjevnije i najnovije igre, dovoljno je. Zarad pune komfornosti, pogotovo pod Vistom, kada skupis novca uzmi jos jedan modul od 1GB (podrazumjeva se da sada imas jedan modul ugradjen i da ti je ostao jos jedan slobodan slot za dalji upgrade, jer ako ti je postojeca memorija u obliku 2x512MB onda nemas vise slobodnih slotova, tako da ces u slucaju naknadnog dodavanja morati da vadis neki od sadasnjih modula, ili da nesto slicno kombinujes).
Graficku kartu nam nisi pomenuo, tako da ti ne mozemo nista reci. Uglavnom, ako je integrisano resenje u pitanju, nema igranja.
Sto se ostalih komponenti tice, sve je standardno i relativno dobro. Koliko novca kosta ovaj laptop?

NikolaT
9.1.2008, 14:23
Графичка је
NVIDIA GeForce Go 6150 која дијели меморију тако да од играња нема ништа осим ако ти је први избор Starcraft. :D

Zuki
26.1.2008, 21:01
Hvala na informacijama,ali s obzirom da mi se javio problem sa "mrtvim pikselima" zamenio sam ga i uz doplatu kupio ACER Extensa 5620 sa kojim sam prezadovoljan !
Kompak je koštao oko 42000,00 din.