PDA

Prikaži potpunu verziju : Dell XPS 600 Renegade


IceMan
31.1.2006, 23:46
Sta mislite o azdaji zvanoj Dell XPS 600 Renegade?
Komponente su:
nForce 4 SLI x16
Pentium® 955 Extreme Edition w/ Dual Core Tech (4.26GHz, 4MB Cache)
4x GeForce 7800GTX 512MB
2GB Ram memorije
:eek: :eek: :eek:

Atila
31.1.2006, 23:50
Па шта има да мислим, супер конфа, ал' ја немам пара за њу :p

IceMan
31.1.2006, 23:54
A ja imam?
Sta mislis koliko ljudi na ovom forumu ima para za ovaj komp?

Atila
31.1.2006, 23:57
A ja imam?
Sta mislis koliko ljudi na ovom forumu ima para za ovaj komp?
А који си мој онда поставио ову тему :p кад бих смео да дам тол'ке паре на комп наравно да би' сам одабро компоненте, а не да узимам тамо неку BRAND-name машину од ког год произвођача она била.

IceMan
1.2.2006, 0:02
Za 4000$(koliko komp kosta)nebi mogao da sastavis pribliznu konfiguraciju ovoj!
Na 4 graficke bi puk'o jedno 2800$,za procesor jos 1000$ i sta ti ostaje 200$,a to je dovoljno za 1 modul od 1GB!

Atila
1.2.2006, 0:23
Za 4000$(koliko komp kosta)nebi mogao da sastavis pribliznu konfiguraciju ovoj!
Na 4 graficke bi puk'o jedno 2800$,za procesor jos 1000$ i sta ti ostaje 200$,a to je dovoljno za 1 modul od 1GB!
А који ће ми 4 графичке кад би' и са једном осетио пуну снагу ;)

By Bojan
1.2.2006, 17:59
Ekstra cijena, ekstra mashina, ali postavlja se pitanje kao sto rece potrebe i iskoristivosti takve zvjeri, tako da bi mashinu koju bi sklopio sa SLI povezanim kartama, radilo isto kao i ta mashina... Ali brand name, je brand name, a Dell je uvjek nudio najace mashine, u brand trzistu...

By Bojan
1.2.2006, 18:21
UUUPS! zaboravih hahahahaha, gdje ste sad AMD-ovci hahahaha, sakrili ste se u misiju rupu... hahahahahahaha :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Atila
1.2.2006, 21:20
UUUPS! zaboravih hahahahaha, gdje ste sad AMD-ovci hahahaha, sakrili ste se u misiju rupu... hahahahahahaha :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Шта има да се кријем, ако ћемо о врхунској брзини FX-60 је тренутно најбржи процесор на свету што се тиче desktop платформе, поновићу кад би' купов'о конфу за тол'ке паре наравно да би' купио оно што ја желим, а не неку већ склопљену конфу.Ако ћемо о AMD vs. Intel (http://www.behardware.com/articles/607-1/a-survey-of-40-intel-and-amd-processors.html)
Quad SLI још уопште није подржан у драјверима, вероватно ће бити јер се већ појавила прва плоча која има 4 PEG слота, ал' тренутно је и обичан SLI неисплатив, а камоли дупли.

By Bojan
1.2.2006, 23:39
:eek: Neznam zasto mi je obrisan zadnji post, ali nema veze.. :paranoia: :confused: malo sale nije na odmet, ali drugi tako izgleda ne misle.... Na testu nije bio procesor koji se nalazi u ovom Dell-u, tako da ga nemogu smatrat tacnim, i jos nesto posto vidim da za sve na ovom forumu treba objasnjenje - Koristena memorija je 667 sa CAS latencijama 4-4-4 sto je ekvivalentno 333 sa CAs latencijama 2-2-2, da su stavili DDR2-800 sa 4-4-4 onda bi se ovaj test mogao smatrat vazecim.. Ovako nista...:rolleyes:

IceMan
4.2.2006, 19:46
Istina je da bi sa jednom osetio punu snagu,ali sa 4...
Atila za ovaj komp mozes da biras komponente(ponudjene),a ovo sto sam ja postovao je trenutno najaci komp na svetu!

Magneto
4.2.2006, 23:32
Istina je da bi sa jednom osetio punu snagu,ali sa 4...
Atila za ovaj komp mozes da biras komponente(ponudjene),a ovo sto sam ja postovao je trenutno najaci komp na svetu!
Uf uf uf uf... Sad si ga odvalio, onako, poštenski. Imaš li ti ikakvu predstavu o (trenutno) najjačem računaru na planeti. On obrađuje sa 640000 procesorske jedinice i zahteva snagu od čitavih 1,6 mega vati. Suvišno je spomenuti da obavlja "tričavih" 72 TRIliona operacija po jednoj sekundi vremena. Što se tiče komercijalnih kompjutera za šire tržište uvek se mogu nabaviti 4 SLI 7800GTX kartice u kombinaciji sa 4096GB RAM-a, ne?

I da - a u čemu si ti to tačno mislio da iskusiš punu snagu četiri GTX modela??

By Bojan
5.2.2006, 9:41
Covjek je vjerovatno mislio na personalne racunare, a ne na servere, ili super kompjutere, a ovdje o tome nije ni rjec...
Tacno je, nema sanse da i jedan program iskoristi cetiri karte, ali sacekaj jos malo, drajveri mislim da su stigli za tu zvjer..

Magneto
5.2.2006, 11:36
Pod broj jedan, čovjek nije nigde naznačio da misli na pc.
I da jeste to naglasio, opet nije bio u pravu.
Covjek je vjerovatno mislio na personalne racunare, a ne na servere, ili super kompjutere, a ovdje o tome nije ni rjec...
Što se tiče komercijalnih kompjutera za šire tržište uvek se mogu nabaviti 4 SLI 7800GTX kartice u kombinaciji sa 4096GB RAM-a, ne?


Tacno je, nema sanse da i jedan program iskoristi cetiri karte, ali sacekaj jos malo, drajveri mislim da su stigli za tu zvjer.

Aha, još malo, kako da ne.
Još nema naznaka da će nešto da iskoristi 2 uparene GTX u SLI režimu, a kamo li četiri.
A driveri tek nemaju veze sa onim o čemu se ovde govori.

IceMan
5.2.2006, 12:16
Mislio sam PC!!!!
Objasni kako nisam bio u pravu?Ti bi mozda umesto 4x 7800GTX stavio 4x X1900XTX sto je brze ali nemoguce(za sada).
Slazem se sa By Bojan-om da ce ubrzo izaci drajveri za Quad SLI ploce,ako nije tako objasni mi zasto Gigabyte radi na nekoliko verzija tih ploca!
To sa 4GB je moguce(ja nisam rekao da nije),kao sto sam vec rekao da za ovaj komp mogu da se biraju ponudjene komponente,a ja sam ovde postovao najace sem memorije zato sto bi 2GB meni bilo dovoljno.

Magneto
5.2.2006, 13:47
Objasni kako nisam bio u pravu?
Da li ti još slučajno treba šematski prikaz?
4GB rama će vazda biti bolje (jače) od 2Gb, zato budi precizniji kad nešto navodiš.

Ipak ide šema (za svaki slučaj) :

Napisao si -> "ovo sto sam ja postovao je trenutno najaci komp"

Pre toga -> "za ovaj komp mozes da biras komponente(ponudjene)"

S obzirom da ovo NIJE najjače sastavljena konfiguracija od moguće koja je ponuđena, zaključak sledi - > nisi bio u pravu u prethodnim porukama, a to što si našao za shodno da se isparavljaš i preciziraš kasnije, to je već druga priča.

IceMan
5.2.2006, 16:00
Dobro,nek bude po tvome.Hvala sto si me ispravio!!!!
Zadovoljan??????

Magneto
5.2.2006, 16:52
Hmm... Ne radi se ovde uopšte o tome da je nekog ispravljam zbog sebe i ličnog zadovoljastva, ili samo da nešto bude po mome. Naprotiv. Jednostavno ubuduće nemoj trčati pred rudu i napiši precizno ono što si na početku pomislio. Bolju interpretaciju tražim, ništa više. ;)

IceMan
5.2.2006, 19:54
Vazi!!!