PDA

Prikaži potpunu verziju : WD5000AAKS cakće?


predsednik
2.1.2008, 22:29
Kupio sam ovaj hard pre nedelju dana, ali ispusta cudan zvuk tj. cakce (ima tema na forumu o tome).Cak mi i nije nesto tih kao sto ga drugi hvale (imao sam maxtora koji je duplo tisi) E sad, napajanje nije problem corsair-ovo je, kabal napajanja je u redu kao i sata kabal. Uradio sam test u hdd scanu i evo rezultata
Da li je moj hard u redu?

predsednik
14.1.2008, 16:17
Resio sam problem, sa acoustic managemetnom, smanjio sam vrednost sa 256 na 128, i da kucnem u drvo, ne cuje se vise caktanje i hard je tisi 5 puta. Svakom bih preporucio ovo, jest da je access time sad oko 20ms al je tisi hard.

muki85
14.1.2008, 18:34
Brate imamo isti hard, i meni je star oko 20 dana, i na pocetku mi je radio sasvim normalno, mislim i sada takodje radi skroz normalno, mada s vremena na vreme cakne par puta kao kada palis i gasis hemijsku olovku... Odskenirao sam ga sa hdd tune-om i nema bad sector-a, danas sam skinuo onaj wd program da vidim kakva je situacija... Ne znam da li je ovo razlog za brigu... Ne verujem da je do napajanja jer ima corsaira 620w... Takodje u hd tune-u kao i ti imam ovaj padajuci grafikon... Ne znam da li to tako treba da bude...

predsednik
14.1.2008, 20:21
Sve to se isto meni desavalo, isto napajanje, isti zvukovi... Skines program Hitachi feature tool (ili mogu da ti posaljem na mail samo reci), narezes na boot cd. Dignes sistem sa tog diska i u acoustic managementu smanjis vrednost koliko mozes i resices problem. Nece ti caktati vise. E sad da li je ovo sve ok mora da proceni neko strucniji od mene, ali mislim da je u redu.