PDA

Prikaži potpunu verziju : Eschalon


DeCoy
1.1.2008, 22:13
U jednoj od tema u ovom delu SK Foruma povela se priča o tome kako više niko ne pravi izometrijske 2D RPG igre i da ne bi bilo loše da se nešto takvo pojavi...
Izgleda da su momci iz Basilisk Gamesa učlanjeni na SK Forum jer su pokrenuli takav serijal;)

Izašao je Eschalon: Book 1 prvi od tri nastavka pomenutog serijala. Znači igra je 2D izometrijska, i kako sami autori kažu uzor su im bile legende poput Ultime, Might & Magica i Wizardry-ja...Igra dolazi na 1 CD-u(mislim da ni njega ne popuni), a potrebna minimalna konfiguracija je smešna za današnje pojmove...

Za sve one koji se primaju na grafiku, ovo nije igra za vas, jer igra izgleda kao da je izašla krajem prošlog veka:kreza: makimalna rezolucija je 800x600, a pati i od sitnih dečjih bolesti u vezi sa kretanjem likova i kontrolnim interfejsom...

Demo, trailere i screenshotove možete skinuti sa oficijelnog sajta igre:

www.basiliskgames.com/book1.htm

Red Dragon
2.1.2008, 20:40
Malo sam bacio pogled na demo, nisam imao previse vremena. Ako trazite extra grafiku, slobodno zaobidjite u sirokom luku. Mada ima malo smeka, ne moze se reci da nema. Ali kretanje je zaista lose odradjeno(bar za moj ukus). Mada jos je rano za neke utiske.

Haha...ucinilo mi se da igra kosta $27.95. Hahaha.....haha...ha....:eek:. Ovi se stvarno ne sale.

Ekiman
5.1.2008, 18:21
skinucu je i odigrati

igraci su joj na gamespotu dali odlicnu ocenu8.5 kazu vredi probat :)

Eni
5.1.2008, 18:46
Nikad sebe nisam smatrao igračem koji gleda grafiku, ali ovo je odokativno prepoznatljivo kao nešto što je rađeno jednim od raznih RPG makera kojih ima po netu... Samo do sad niko nije bio lud da proba da prodaje svoje "čedo" rađeno tako...

Da su stavili 10$ još bih i rekao, neka, ako je dobra treba, ali ovako... :rofl:

Patton
5.1.2008, 18:50
Totalno oldschool i totalno mi se svidja kako izgleda :icon_razz

EDIT:

Nabavio sam igru :D

Nisam bas siguran ali mislim da je cela verzija (koja je 100 kila teska). Prvi utisci su WOW :) Grafika je smesna za danasnje uslove, ali to mi uopste ne smeta. Kao sto sam rekao i malopre; ovaj oldschool bas ima neki jak shmek. Rezoluciju od 800x600 uopste i ne primecujem, jer su tecne boje i ima mnostvo lepih efekata (zbog toga mi se i cini da igra nije radjena nekim Gamemakerom). Kome ipak smeta, moze je igrati u windowed modu.

Nisam se puno zamarao igrom, samo sam hteo da kazem da je prvi utisak sjajan i da je apsolutna preporuka, bas zbog toga, sto je mala i nezahtevna.

Ekiman
6.1.2008, 20:41
instalirao sam je prvi utisci:nije lose deluje simpaticno...

skinite najnovi pach verzija 1.4 na gore pomenutom sajtu...

voodoo_
17.5.2010, 12:48
Izašao Book II, što niko ne priča? :)
Podigli su rezoluciju na 1024x768, i dalje postoji za sve tri platforme (Win, Linux, Mac OS X), grafika je malo unapređena, sve je i dalje jako simpatično i lepo, jedino što treba vremena i pažnje a toga je sve manje :(

Ne znam što kažete za prvi deo da je ružan, mislim grafika nije dobra (u smislu nabudžena), ali je igra jako lepa i dobro sklopljena sa dizajnerske strane.

Nash Knight
17.5.2010, 16:54
Probacu. Ovo me podseca na Siege of Avalon, samo sa malo lepshom grafikom, which is nice :)

Scorpio76
13.7.2010, 11:28
Prvi deo odigrao do kraja pre 2 godine i oduševio se.
Sada vidim da je izašao Book II :aplauz:

Inače ima sitnica u prvom delu kao na primer u zavisnosti koliko ti je razvijena kartografija toliko detaljno ti se iscratava mini mapa i oblasti koje si prešao :)

Nash Knight
13.7.2010, 14:24
Probao. Meh. Generichki FRP sa generichkim questovima, rasama, klasama.. Da su dizajneri imali malo samo vishe kreativnosti ovo je mogla da bude dobra igra, ima dobar sistem, interfejs i grafiku (da, ja volim ovakvu preglednu grafiku). Mozda bude zanimljiva nekom ko vec nije odigrao 1000 RPG-ova..

caine
16.7.2010, 19:48
Pa da, većina tih indie 2D rpg-ova se pravi za ol' school pen & paper igrače koji hoće da igraju taktički hack & slash.

Potpis: Geek Geeković