PDA

Prikaži potpunu verziju : Problemčići sa apdejtom BIOS-a


Mean_Machine
29.12.2007, 21:08
Imam par problema. Naime updajtovao sam bios v1.3 na v1.9. Ploca je iz MSI K9N neo.

1. I sada u realtek HD sound effect manager-u imam samo jedan prikljucak napred i jedan prikljucak nazad. Pogledajte prilozenu sliku.
E posto sam video da ima novi drajver za realtek verovatno je to u pitanju. Znaci treba da skinem nov drajver jer stari izgleda se ne mirise sa novim bios-em.

2. Eto kada sam updajtovao bios imao sam CMOS gresku ali to sam resio u bios-u setovanjem na optimalne vrednosti. Ali sada svaki put kada ukljucim komp windows ne vidi misa na usb-u vec moram da ga istekam iz usb i vratim. Ovo sam resio prebacivanjem misa na PS2 port ali u cemu je kvaka?Da li treba da skinem jos drajvera sa neta (ima ih gomila).
Inace masina je stabilna. I radi ok posle updajta biosa.

Moze li neko da mi kaze u cemu je kvaka? Jesu li potrebni novi drajveri posle updajta biosa jer vidim da drajveri se updajtuju redovno sa bios-em. Nisam ih updejtovao zbog garancije a nisam ni imao vremena bas da cackam (bilo mi je bitno u proteklom periodu da mi radi racunar stabilno zbog obaveza na faksu)

Half-Life boy
29.12.2007, 21:43
Jesu li potrebni novi drajveri posle updajta biosa jer vidim da drajveri se updajtuju redovno sa bios-em. Nisam ih updejtovao zbog garancije a nisam ni imao vremena bas da cackam (bilo mi je bitno u proteklom periodu da mi radi racunar stabilno zbog obaveza na faksu)

Nisu potrebni novi drajveri posle update BIOS-a.
Kakve veze imaju drajveri sa garancijom? Stavi nove drajvere slobodno jer to nema veze sa garancijom, mada ne znam da li update bios-a ima neke veze al mislim da nema.

Mean_Machine
30.12.2007, 0:35
Nisu potrebni novi drajveri posle update BIOS-a.
Kakve veze imaju drajveri sa garancijom? Stavi nove drajvere slobodno jer to nema veze sa garancijom, mada ne znam da li update bios-a ima neke veze al mislim da nema.
Ma znam ja da to nema veze sa garancijom. Pa i update bios isto ne ponistava garaniciju. Ja nisam hteo da radim nista bitno na kompu jer mi je bio potreban stabilan komp zbog nekih obaveza na faksu. E sada su te obaveze odradjene pa mogu da se sigram. Ali kao sto vidis update biosa je prosao bez problema ali sam izgubio gomilu prikljucaka za zvucnu karticu. Ona je integerisana i na sajtu je novi drajver pa cu njega da skinem i instaliram.

A imam i taj problem sa usb misom. Zato pitam jel neko ima pojma sta je u pitanju.

Mean_Machine
31.12.2007, 17:13
Bio sam u pravu. Instalirao sa Realtek HD audio driver koji je najnoviji i nemam problema. Znaci promena (upgrade) bios-a moze da zahteva i nov driver za integrisu.

Evo sada cu da skinem novi driver za plocu pa da vidim da li problem za usb postoji. Ako sve bude ok, sledi format i instalacija XP a posle ozbiljan overklok procesora sleduje (25% i vise).