PDA

Prikaži potpunu verziju : Hmmmmmmm.....


Covenant
30.1.2006, 20:23
Imao sam skoro jedno,da tako kazem,zanimljivo iskustvo...
Napisao sam na ES forumu moje misljenje o SuSE-u i Slackware-u na odgovarajucem topic-u u linux sekciji....
I ispao odmah neki jeretik zato sto koristim BSD i Slack,a malo i isprozivan sto sam rekao da je konzola srz linuxa,i da se najbolje odrzavnje sistema postize preko nje....
A skoro svi oni smatraju konzolu za neko nuzno zlo,i pazite sad bisera-neko od njih rece da konzola NIJE LOSA za odrzavanje sistema,nije rekao naspram cega,ali je verovatno mislio na GUI alate....
Inace,koliko sam primetio,to su ljudi koji su na linux morali da predju zbog legalizacije,i koji razmisljaju na nacin "Kada ce ovi prokletnici iz GNU pokreta to konacno uciniti jos jednostavnijim da se ne mucim" i "kada me nista ne kosta sto da ne probam"
A velika vecina njih koristi SuSE ili MDK,tako da mi je sve jasno(ovo nek neko shvati bez uvrede!)
Po meni takvi likovi ne bi trebalo ni da koriste linux-ako hoces jednostavno i legalno i da se ne mucis,stegni sine kais i kupi za nekih 50e WinXP Pro OEM....
Sta vi mislite o svemu ovome?

Anak1n
31.1.2006, 6:49
Pa sta ocekujes ljudi oce jednostavno i lako da resevaju probleme (ako moze na next a ne moze :D )
A sad koji distro ko koristi u to ne bi ulazio..to je stvar ukusa. Ja sam probao i Suse i Mandrake i Gentoo i Slack al mi nekako ubuntu najvise lezi i zato ga koristim...sto se toga tice dosta. Ma dosta mi je raznorazni 'akera koji misle da su popili svu pamet ovog sveta...evo skoro posle duzeg vremena sam digao win dobio je neku malu particiju i mogu da kazem da mi je neobican :D

urke
31.1.2006, 11:25
Covenant, moraš da uzmeš u obzir stepen (ne)pismenosti i izbor (ne)uzora u našem društvu. Kako može da misli nacija koja je naučena (ne svojom voljom već „sistematskim uništavanjem od strane idiota“) da su Pink i Grand plemenite i kvalitetne stvari, da je kriminal jedini izlaz iz „bedaka“, da je nelegalno cool i da neko drugi treba da reši moje probleme?
Skapiraš samo jedno - kad celog života živiš na ostrvu, nadaš se da postoji civilizacija, ali smatraš da je u civilizaciji sve jednostavnije nego na tvom ostrvu. I ako ti se ukaže prilika da odeš u civilizaciju, ti ćeš reći „ma ovo je sr*nje, moraš da paziš kad prelaziš ulicu, da ne bacaš papiriće okolo, da ne pljuješ po ulici, ne vređaš ljude koji prolaze pored tebe...“.
Ideja „zato što je besplatno i ništa me ne košta“ i „ne valja zato što nije na next: next: finish“ su stvari koje me uopšte ne dotiču (kako li se na debil-friendly foru kompajlira kernel?), jer osobe sa takvim stavom razmišljaju tuđom glavom (a.k.a. nemaju lično mišljenje već razmišljaju u gomili). Meni Windows ne može da zadovolji svojom (ne)fleksibilnošću gomilu stvari koje na računaru obavljam kod kuće, te tako ne mogu ni da ga koristim, niti hoću, niti želim, niti... whatever :)
Evo, baš juče je objavljen Sylpheed-Claws (http://claws.sylpheed.org) 2.0.0 pa odoh da ga kompajliram iz konzole :D