PDA

Prikaži potpunu verziju : Flash BIOS-a


Toce
27.12.2007, 21:43
Imam plocu ASUS P5B i citao sam da ona postaje prava zver (za OC) tek kada se flash-uje novi bios.
E sade:
Koliko je to rizicno?
Imam asusov live update, da li je to bezbednije?
Koliko dugo traje sam flash biosa?
Kolike su mi sanse da 5j363m plocu?
Znam da mnogo pitam, ali ako ima neko voljan da odgovori ... ... ... Hvala!
:ciao:

AkulM
27.12.2007, 22:00
Koliko je to rizicno?
Imam asusov live update, da li je to bezbednije?
Koliko dugo traje sam flash biosa?
Kolike su mi sanse da 5j363m plocu?
Znam da mnogo pitam, ali ako ima neko voljan da odgovori ... ... ... Hvala!

Nije rizicno ako je bios fajl validan, i koristis pravi softver i ako imas vremena da sve to uradis.Ali ako ti ne treba, samo zaobidji flashovanje.

Ja sam njega koristio 3 puta, svaki put bez problema.Ok je program.

Nekoliko sekundi.

Kao sto sam rekao, male.

To bi bilo to, ako hoces, napisacu i uputstvo.

Svetislav
27.12.2007, 22:06
Nije rizicno ako je bios fajl validan, i koristis pravi softver i ako imas vremena da sve to uradis.Ali ako ti ne treba, samo zaobidji flashovanje.

Ja sam njega koristio 3 puta, svaki put bez problema.Ok je program.

Nekoliko sekundi.

Kao sto sam rekao, male.

To bi bilo to, ako hoces, napisacu i uputstvo.

hvala na odgovoru, ali bilo bi pozeljno malo detaljnije uputstvo, posto i ja imam asusovu plocu
Ploca PGD2 De luxe i vidim sa novim biosom bih dobio da podrzava 64 bita procesore, i 667 memoriju koju sada imam, ali radi samo na 533 po defaultu jos jedno pitanje koliko se to isplati ikoliki je rizik. hvala

AkulM
27.12.2007, 22:08
hvala na odgovoru, ali bilo bi pozeljno malo detaljnije uputstvo, posto i ja imam asusovu plocu

Dobro.Na visti sam pa nece biti bas ultra detaljno, samo mi reci koju tacno plocu imas?

korisnik
27.12.2007, 22:11
Dozvolite da samo dodam. Obicno se ne savetuje upotreba flasha u Windowsima, nego flasha sa floppyja u dosu. I sam sam iskusio par puta da taj flash iz Winsa zataji. Generalno su ljudi na netu protiv toga.

Ovo kazem samo kao dobronameran savet. Meni se desavalo dami ne upise novi BIOS kako treba pa sam morao sa diskete da popravljam.

Evo recimo sa jednog sajta sa biosima:

***PLEASE FLASH THE BIOS's FROM DOS, MANY ARE EXPERIENCING BAD FLASH's USING THE FLASH MENU PROGRAM---YOU HAVE BEEN WARNED***

KOLOS
27.12.2007, 22:20
Ja sam do sad tri puta flash-ovao BIOS na P5B Deluxe bez ikakvih problema, ali preko USB memorije i iz samog BIOS-a(Asus EZ flash). Mislim da je to najlakši način, pogotovo ko nema flopi(kao ja:D)!

Toce
27.12.2007, 23:30
Hm... izgleda da necu morati da flashujem bios after all:n_klanja:!
Sad sam kloknuo proc na 3GHz i izdrzao je "cak" 15min u orthos-u, doduse napon je bio 1.3750 (u biosu), ali pod full opterecenjem CPU-Z prijavljuje vdroop na cak 1.288 sto je malo za 3GHz, a ne smem vise da stavim zbog box-a:n-cc2:.

btw. ako ipak budem flashovao bios najverovatnije cu to raditi preko asus EZ iz biosa kao sto je KOLOS predlozio!(nemam ni ja flopi)!
:ciao:

prle
27.12.2007, 23:31
Imam GA965-DS4 rev 1.0 i hocu da promenim procesor, na gigabajtovom sajtu kazu da je za E4500 potreban F10 bios , a ja imam F5 . Dali je fles biosa neminovan ili ce raditi i sa F5 ,ako je fles biosa neophodan kako da to uradim ?Jer bezbedno iz win-a pomocu programcica @BIOS

Nergal
27.12.2007, 23:36
Bilo je slučajeva da procesori radi na ploči pod revizijom biosa koji ih zvanično ne podržava, ali ja ti nikako ne bih preporučio da to isprobavaš (iz raznih razloga).

Downloaduj BIOS sa Gigabytovog sajta i flešuj ga uz pomoć software koji ide uz ploču. Dok ta operacija traje nemoj držati uključene nikakve druge programe i sve bi trebalo da bude u redu. Fleš izvan OS-a sa floppy je najbezbednija varijanta, ali ja sam više puta na različitim pločama (uključujući i jednu Gigabytovu) fleš radio iz programa u Winu i nikada nisam imao nikakvih problema.

prle
27.12.2007, 23:43
Posto imam kablovski net pucanje veze nebi trebalo da se desi nisam bas toliki maler , a prilikom apdejta da iskljucim Antivirus program i ostale programcice ? pokrenem @bios i odaberem na sajtu odgovarajuci i cekam ,ako nedaj boze krene nesto naopako dali ce se aktivirati DUAL BIOS i vratiti mi poslednju verziju F5.
Hvala na odgovoru i pomoci

Nergal
27.12.2007, 23:51
Ja bih tokom te konkretne operacije ugasio i rezidentne programa, mada verovatno nije mnogo bitno. Samo flešovanje ne počinje dok se ceo fajl ne skine. Ne znam kakav je to software ali sigurno možeš i da snimiš bios u vidi fajla pa da ga flešuješ sa hard diska. Ti fajlovi su vrlo mali (sve ispod 1Mb) i ništa ne bi trebalo da pođe po zlu.

KOLOS
27.12.2007, 23:58
Osim (ne daj bože) da nestane struja u toku samog flash-a!:n-cc2:

prle
28.12.2007, 0:05
Skinuo sam F10 bios na Hard (NTFS )i on je zapakovan (motherboard_bios_ga-965p-ds4_f10 EXE)kada sam ga raspakovao dobio sam tri fajla od kojih je jedan F10 ver biosa, flash 895 program i autoexec bat ,dali smeta ako mi je HDD formatiran u NTFS ili moram u FAT 32 da bi flesovao bios sa harda

korisnik
28.12.2007, 0:08
Pa tesko ces bootovati u neki dos sa potporom ntfsa. Ako nemas floppy, probaj sa bootabilnm cdje, preko fllasha na ploci, sa bootabilnim usb driveom, imas nacina ...

prle
28.12.2007, 1:10
Ukratko, uspesno flesovan Bios na F10 sa harda iz wina pomocu programcica @BIOS
Hvala svima na pomoci i informacijama , ostaje jos da ubacim procesor .Kad sam kod procesora ,planiram da ubacim E4500 pa me zanima dali je bolje ostaviti ovaj BOX kuler od D915 ili staviti kuler koji dobijam uz E4500

glitch
28.12.2007, 4:19
Dobices isti kuler, tako da ti je sve-jedno.

prle
28.12.2007, 21:41
Dobices isti kuler, tako da ti je sve-jedno.

Hm nisam siguran al mislim da nisu isti tj. da kuler sa D915 ima u sredini parce bakra , dok ovaj za E 4500 je od aluminijuma skroz pa sam iz tog razloga pitao koji je bolji

glitch
28.12.2007, 23:35
Nije skroz od Al, oba imaju umetke od Cu. Sad nadjem, stock za Core2 je nesto laksi ali ista firma ih je dizajnirala i montiraju se na isto podnozje tako da je up to you.

prle
29.12.2007, 23:49
Momci hvala na pomoci procesor prepoznat bez problema malo kloknut na 2700 na1.2375v

Half-Life boy
30.12.2007, 11:51
Ljudi nemojte slucajno da flesujete bios preko flopija!!!

Ja sam to pokusao pre 9 meseci i onda sam imao 40 dana posta na komp, sva sreca pa sam dobar prijatelj sa prodavcem pa je zamolio ljude da mi srede plocu na EPROM programatoru.

Dakle, uzmete lepo narezete bios na disk i ukljucite asus live update ili sta vec imate i preko njega flesujte bios.
Komsija (kod kog sam kupio komp) mi je rekao da na novijim maticnim plocama ne treba raditi update biosa preko flopija vec na gore opisani nacin, ali ako imate stariju onda moze i flopi.

POZZ

Gorankx
30.12.2007, 18:28
To je zato sto je flopi medij skoro za jednokratnu upotrebu i nikad se nezna kad moze da zakaze i n.p.r.ubije plocu.

Zoran_KS
30.12.2007, 22:29
Ja sam moju pkocu M2N-E ubio flashovanjem iz Windowsa!!!
Nisam koristio live update vec sam skinuo bios pa tek onda to odradio.
Na drugoj ploci sam to odradio preko diska i EZ Flash-a i nisam imao problema.
Skoro sam oviu sadasnju Dfi plocu updejtovao ali sam ponovo to odradio iz Wina sa njihovim programom za updejt i mogu vam reci da sam se sto puta preznojio dok nije zavrsio.
Moj savet je ipak : NE IZ WINDOWSA!