PDA

Prikaži potpunu verziju : Zvuk pucketa u igrama!


sharlo_03
26.12.2007, 14:13
Imam zvucnike altec lansing fx 4021 2.1 sistem. Kada pustam muziku, sve svira normalno. Kada ukljucim neku igru tipa TR Anniversary ili Crysis zvucnici pocinju da pucketaju. Do juce je sve normalno radilo. Danas sam malo klokovao proc. ali mislim da to nije problem. Maticna je Gygabite 965p DS3 rev 3.0. Driveri su realtek HD audio. :confused::confused::confused:

sharlo_03
26.12.2007, 15:13
Evo sad sam probao TR legend i nema pucketanja. WTF?!
I proverio sam pomocu nod32 najnovije verzije na viruse, nema. Preko registry mechanic sam ispravio sve greske, kao i preko 1-click maintenance. Jos uvek pucketa. Sta raditi???????:confused::confused::confused::confus ed:

Mario Pavićević
26.12.2007, 15:25
Evo sad sam probao TR legend i nema pucketanja. WTF?!
I proverio sam pomocu nod32 najnovije verzije na viruse, nema. Preko registry mechanic sam ispravio sve greske, kao i preko 1-click maintenance. Jos uvek pucketa. Sta raditi???????:confused::confused::confused::confus ed:
A da probas da vratis masinu da default clock cisto da se to iskljuci kao uzrok?Skoro je jednom clanu foruma od igranja sa overklokom crkla zvucna pa cisto da se to iskljuci kao razlog:)

sharlo_03
26.12.2007, 15:42
vracen je clock. Radi na defaultu. Sumnjam da je crkla zvucna. Integrusa je a pesme preko winampa i drugih programa imaju odlican zvuk. Pre je svuda bio super zvuk a sad u navedenim igrama, ne znam da li jos u kojoj ne valja, tj. pucketa.:)
Niko ne zna odgovor?

sharlo_03
26.12.2007, 20:53
Niko ne zna? Sorry sto sam dosadan ali ne mogu bez zvuka da se igram. To je kao da jedem burek bez jogurta:to_care:

nighthawk
26.12.2007, 22:24
A da probas malo da smanjis jacinu zvuka u igrama i/ili defaultnu jacinu zvuka (ikonica u systrayu).

sharlo_03
26.12.2007, 22:53
Tje da probamo. Mozda je i do toga, ali zasto su mi onda do juce te igre normalno radile?

no729
26.12.2007, 23:11
Probaj druge verzije drivera. moguće je da ti oni prave problem. takodje poiskljucuj EAX i ostala "čuda tehnike" pa probaj

duschan
26.12.2007, 23:33
Pa i meni se to desilo/deshavalo na visti. Kad bi slusho zvuk samo zvuk mislio bi da igra zapucava, dok ustvari ide glatko. Problem sam reshio reinstalacijom. Verovatno je do drajvera.

sharlo_03
27.12.2007, 0:02
E hvala vam resio sam problem. Ne znam ni sam kako ali cini mi se da je nakon smanjenja master volume pocelo normalno da radi. I zaboravio sam da kazem da su mi igre neobicno lagovale dok je seckao zvuk. Sad sve radi kao podmazano. A ja krenuo da nosim zvucnike i da ih menjam za 5.1 verziju.:to_care:
Bice prilike:D

NjegovaWisost
27.12.2007, 10:23
vracen je clock. Radi na defaultu. Sumnjam da je crkla zvucna. Integrusa je a pesme preko winampa i drugih programa imaju odlican zvuk. Pre je svuda bio super zvuk a sad u navedenim igrama, ne znam da li jos u kojoj ne valja, tj. pucketa.:)
Niko ne zna odgovor?

Ingtegrisana zvučna može da mandrkne. Mom drugu se je to desilo, i posle toga komp jednostavno više nikad nije prepoznavao zvučnu, jednostavno opcija u BIOSU nije funkcionisala, a reinstaliranje sistema nije pomoglo.

Kupi najjeftiniju neintegrisanu i voila, nećeš vjerovati koliko se zvuk poboljša

sharlo_03
27.12.2007, 12:24
Kakvu da uzmem. Evo imam oko 2000 dinara na raspolaganju. Neku creative labs ili da stekam jos para?:D

HypeR
27.12.2007, 13:12
Kakvu da uzmem. Evo imam oko 2000 dinara na raspolaganju. Neku creative labs ili da stekam jos para?:D

Stekaj jos pa malo uzmes 5.1 system pa da se igras koliko volis :D

K'R' HooD
28.12.2007, 1:17
Meni je clock starog processora Celerona 1.7GHz na 2.0GHz znao da iskljuci zvucnu karticu, pa sam morao da vratim na default kako bih imao zvuk. :) Ne znam zasto, ali eto nekako je uticalo... (:

no729
28.12.2007, 9:23
Meni je clock starog processora Celerona 1.7GHz na 2.0GHz znao da iskljuci zvucnu karticu, pa sam morao da vratim na default kako bih imao zvuk. :) Ne znam zasto, ali eto nekako je uticalo... (:

to je najverovatnije zato sto nisi fiksirao clock PCI magistrale na pa si sa Celeronom overklokovao i zvucnu karticu :)