PDA

Prikaži potpunu verziju : 1/2008 „Gerstmangejt”


oluja
25.12.2007, 14:54
Ako imate neko svoje misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.

Svi komentari koji nisu konstruktivni i u sebi sadrže govor mržnje će biti obrisani bez obrazloženja.

"Energetski vampiri (http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_(internet))" koji samo kritikuju a pri tom ne kazu nista konstruktivno, vide u svemu samo lose i bave se teorijama zavere bice brisani bez obrazlozenja.

Pročitajte pravila foruma.

http://img246.imageshack.us/img246/6130/rulesuk4.gif (http://imageshack.us)

zdravkelja
25.12.2007, 16:03
Svidja mi se text :)
Zao mi je sto se Dzef nije pobunio.

Pare uvek sve vrte, ako imas pare ti si gazda, i to je oduvek bilo tako.


Znaci Kuzma je lud, a... :kreza:

Bokisha
25.12.2007, 17:20
Znaci Kuzma je lud, a... :kreza:
I on se zalio sto ga nisu tuzili, kapiram da bi se dzapao za sve pare!:D
Text je ok, mada malo potencira ono: "Sta bih ja uradio, kada bi mene....:boxing:"
Bas steta sto taj novinar nije ostao do kraja veran sebi i svom stavu, mada ko zna, mozda nije vrtela para u ovom slucaju, mozda je vrteo metak, ili hauba automobila, ili kubanska kravata...:kreza:

Beagle
25.12.2007, 17:48
Evo prvi put ja da komentrarishem tekst u negativnom smislu - chist prosek, nema one jake lichne note i provala, tekst kakav se moze prochitati u barem nekoliko (IT)magazina.

Wolverine
25.12.2007, 19:26
Ok text. Slazem se sa covekom, da je lud!:to_care::a_whistli
Just kidding.

genius
25.12.2007, 19:36
Ma tekst je odlican. Svidja mi se... Prava IT kolumna. Two thumbs up :worshippy

paterfamilias
25.12.2007, 19:39
Mnogo dosadan i za naše čitaoce potpuno nebitan tekst.Neki novinar-opisivač igara u belom svetu je možda dobio otkaz-jaka stvar koga to uopšte zanima ovde
u Srbiji?

genius
25.12.2007, 19:50
Mene... mene je bas zanimalo da procitam...

Andross
25.12.2007, 19:55
I mene je zanimalo da procitam...

paterfamilias
25.12.2007, 20:02
Mene... mene je bas zanimalo da procitam...

I mene je zanimalo da procitam...

Svi izgleda gorimo od želje da saznamo zašto je neki čovečuljak u Americi dobio otkaz:)

Videću vas za par dana,kada više ne bude postova na ovoj temi,kao što je slučaj već nekoliko meseci.

holodoc
25.12.2007, 20:12
Bas steta sto taj novinar nije ostao do kraja veran sebi i svom stavu, mada ko zna, mozda nije vrtela para u ovom slucaju, mozda je vrteo metak, ili hauba automobila, ili kubanska kravata...:kreza:
Pretpostavljam da si mislio na kolumbijsku kravatu (http://en.wikipedia.org/wiki/Columbian_necktie) :D

zdravkelja
25.12.2007, 20:25
hmmm... Kuzma je napisao kubansku :opanachke

Meni se text svideo, odlican je, bolji posle duzeg vremena :)

Mr. Garrison
25.12.2007, 20:28
pise da moze da bude i Kubanska kravata :)
@pater:
nije bitan taj covek kao covek, vec zato sto opisuje igre, pa tema nije promasena.
a zarekao sam se da necu komentarisati kolumne kada ne kupim casopis :D

zdravkelja
25.12.2007, 20:39
Pa text se bas lepo uklopio.
Naziv kolumne je ''Ja igrac'', i on kao igrac reaguje na nepravdu.

holodoc
25.12.2007, 21:39
pise da moze da bude i Kubanska kravata :)
Nemoj da veruješ svemu što piše na Wikipedi-ji ;)

Eni
25.12.2007, 21:48
Zanimljivo, osvrt na važnu a prikrivenu pojavu u svetu igara, pronicljivo i staloženo napisano, uz "cliff-hanger" na kraju koji poziva IT siledžije da se okušaju, sasvim slučajno u isto vreme kada urednik piše o monoplosti deda mrazu u uvodniku...

...sasvim pristalo ulozi koju SK popunjava na tržištu... :n_klanja:

Jerry McLafllin
26.12.2007, 1:49
A nekada sam voleo da citam Kuzminu kolumnu...

Ali avaj... Tek sada shvatam da Kuzmini "dezurni kriticari" - to nisu bez razloga.

Mogao bi Kuzma u sledecem broju da napise kolumnu: "If I rule the world..." ili nesto na slicnu temu jer je ocigledno da je njegov egoizam potpuno vam kontrole.

Izuzetno sam sklon da verujem kako bi Kuzma vrlo rado korigovao sve svoje stavove i misljenja kada bi mu bitan faktor ponudio "masnu kovertu" ili recimo neko mesto npr. zamenika pomocnikovog asistenta nekog ministra u postovanoj nam vladi republike Srbije.

To je ono kao kada neko ko nema 5 dinara u dzepu kaze: "Ma, ja to ne bi uradio ni za milion dolara" ili kao kada ushiceni momak kaze svojoj dragoj: "Ma, ne bi ja tebe prevario pa taman da mi sad dodje Andjelina Dzoli, legne gola na krevet i kaze: " ***Cenzurisano*** ".

Eh, Kuzmo,Kuzmo... Ni SBB nije hteo da te tuzi ? Pa verovatno su ljudi procenili da imaju pametnijeg posla nego da ti svojom tuzbom prave publicitet koji realno ne zasluzujes.

Prva asocijacija na nezavisno novinarstvo koje nije pod nicijim uticajem je jedna poznata Gospodja. Doticna je vazila za nekakav simbol nezavisnosti a zatim je pocela da se smenjuje na celnim mestima nekih velikih TV stanica da bi zavrsila kao nekakav glasnogovornik sada vec prognanog Gospodina Karica.

Sve sami nezavisni... Sto Balasevic (koji je takodje "nezavistan") kaze: "Kupis ih za spricer i kavurmu".

Bokisha
26.12.2007, 3:47
Prva asocijacija na nezavisno novinarstvo koje nije pod nicijim uticajem je jedna poznata Gospodja. Doticna je vazila za nekakav simbol nezavisnosti a zatim je pocela da se smenjuje na celnim mestima nekih velikih TV stanica da bi zavrsila kao nekakav glasnogovornik sada vec prognanog Gospodina Karica.

Da, da, ta Gospodja je izgubila nezavisnost i integritet onog trenutka kada je primila onu smesnu nagradu od 1.000.000 din. Neverovatno kako ljudi cas posla promene pricu cim namirisu lovu.:a_whistli

Maladikt
26.12.2007, 10:12
A nekada sam voleo da citam Kuzminu kolumnu...

Ali avaj... Tek sada shvatam da Kuzmini "dezurni kriticari" - to nisu bez razloga.

Ne znam samo šta od njega očekuješ? Posle dužeg vremena, meni se njegov tekst dopao jer ne predstavlja isprazno pljuvanje po ovom ili onom. Mene je vrlo interesovalo da pročitam šta se dogodilo sa čovekom i zbog čega je sve to tako.

Neki novinar-opisivač igara u belom svetu je možda dobio otkaz-jaka stvar koga to uopšte zanima ovde
u Srbiji?

Desilo se u dalekoj zemlji Americi i baš nas briga...
Onda ne treba da nas bude briga ni za šta što se dešava van Srbije. Sami smo sebi dovoljni, je l'?

@Bokisha

Potenciranje na tome šta bih ja uradio ulazi u onaj odeljak

Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora...

Tekst kolumne nije isprazan (kao neki od ranije) i dotiče se neke normalne teme. Šteta samo što nije do kraja izdržao, nego je morao da ubaci ono Džef je imao priliku da go public... :kreza:
Zamalo da dobijemo kolumnu bez suvišnih anglicizama...

Bokisha
26.12.2007, 13:09
@Bokisha

Potenciranje na tome šta bih ja uradio ulazi u onaj odeljak

Pa dobro, ok. Ja sam rekao da previse potencira takve stvari, a na nama je da li ce nam se to svideti ili ne. Meni licno ne.

Wild Boy
26.12.2007, 15:06
Tema koju je odabrao stvarno je dobra, svi vazniji game sajtovi su opasno srozali kvalitet, ovo je samo jos jedan dokaz (uzrok). Ali neverovatno da on sebe mora da ubaci u pricu, da prica malo o svom herojstvu koje btw jos uvek nije dokazao posto ga jos uvek niko nije posteno "nagazio". Deo o propadanju Chaintech-a, AMD-a i ostalih jednostavno ne treba komentarisati, besmislen je.

ps Kada je to Sasa Uzelac "pistao" :D

The mighty Boo
26.12.2007, 16:29
Nije mu los teks, jer je aktuelan, masan i najbitnije relevantan. Zbog ovakvih stvari i propada industrija i to je Kuzmanovic dobro uocio. Stavise izgleda da je konacno isprao WoW iz vena jer ovaj clanak je cak i interesantan , sto je za svaku pohvalu.

Zameram mu jedino onu k*njazu "sta bi on uradio". To je savrseno nepotrebno u ovom clanku a uostalom i nebitno.

oluja
26.12.2007, 22:21
Dobro, bre... o ukusima ne vredi raspravljati... ajmo malo o tranutnom stanju u medijima koji se bave recenzijama igara. Kolumna se bavi covekom koji je dobio otkaz zato sto je napisao losu recenziju. Zar vam to ni malo ne smeta ili ste toliko otupeli devedesetih da je i to "normalno"?

:icon_scra

ukimafija
26.12.2007, 22:36
Mozda se deslilo hiljadama kilometara od nas ali bitan je princip.Nije bilo u redu.
dopalo mi se ono: ...ali su zacutali kada im je "urednik Sveta kompjutera" rekao "pusti ga, on je lud" :rofl::aplauz:. Kuzma:You are my kind of person!!! :icon_twis:worshippy Volim ljude koji imaju petlju da nesto i kazu , a ne da cute ko p.... Potrebno je imati objektivne novinare,koji smeju i da "pljunu ono sto ne valja" Pogledajte kako je ministarka Smiljanic izmedju cekica i nakovnja jer je za uvodjenje konkurencije Telekomu. Pa je drzava imedju procepa:da li da se razvija na polju telekomunikacija ili da i dalje sebi trpa u dzep??? niko ne sme nikom nista da kaze. Ako nesto mrzim na ovom svetu to su nepravda,monopol, i nekvalitetni proizvodi/usluge.... a koji cesto debelo kostaju. Treba imati nekog ko sme da podigne glas.
Kuzma, skidam kapu:n_klanja:

Ghost
26.12.2007, 22:53
Шта да кажем, чудило ме да ли су описи и оцене на гејмспоту плаћене, добио сам одговор.

Mean_Machine
27.12.2007, 0:53
Tekst je interesantan.

player1
27.12.2007, 3:14
Mnogo dosadan i za naše čitaoce potpuno nebitan tekst.Neki novinar-opisivač igara u belom svetu je možda dobio otkaz-jaka stvar koga to uopšte zanima ovde
u Srbiji?

Pa pise u samom tekstu koga bi moglo da zanima.
Citao si valjda?

Morava
27.12.2007, 11:18
Meni se ovomesecni tekst svideo pre svega jer se bavi dogadjajima na igrackoj sceni, a ne necim drugim, sto je i normalno kada se vec rubrika zove Ja Igrac.
Medjutim primetio sam i dve "karakterne greske" :
- hvalio se kako je oduvek pjuvao po ATIju(plus znamo od pre da me je mrzak Microsoft) a u SKu je glavni expert za XBox 360 :confused::confused::confused::confused::confused:
- Konstatacij na kraju teksta o uticaju velikih kompanija na ocenu igara je "cudna", jeste da Halo 3 nije dobio neku preterano veliku ocenu ali u slucaju ostalih medijski preeksponiranih igara(Crysis, Bioshock,Oblivion ...) to se konstantno desava. Iako neki casopis u Srbiji moze bez problema da opise realnije stanje stvari to nije slucaj vec se podlaze masovnoj hipnozi.

Beagle
27.12.2007, 11:41
@Morava
Pa kakve veze ima njegova mrznja prema MS-u, sa dobrom konzolom koju su napravili? Uostalom, ne izdaje MS sve igre za XBox, a koliko znam kuzma se josh nije zamerio nezavisnim proizvodjachima. Uostalom, MS je obogatio svet sa Age of The Empires, Flight Simulator-om i sl.

The mighty Boo
27.12.2007, 13:15
Dobro, bre... o ukusima ne vredi raspravljati... ajmo malo o tranutnom stanju u medijima koji se bave recenzijama igara. Kolumna se bavi covekom koji je dobio otkaz zato sto je napisao losu recenziju. Zar vam to ni malo ne smeta ili ste toliko otupeli devedesetih da je i to "normalno"?

Nekako to je vec standardna praksa medju casopisima i gejm sajtovima da prodaju recenzije, i pumpaju hype relativno prosecnih naslova (Crysis). Pre 6-7 godina nije bilo tako i ja nesto pamtim da je tada i bilo mnogo vise sajtova, sad je cela prica spala na IGN i Gamespot i eventualno Gamespy koji su svi uzas.

Krivo mi je a coveka jer je posao odradio dosledno ali sta da se radi, vise me je iznenadio da nije znao za tonu love koju je Eidos upumpao u reklamnu kampanju na Gamespotu.

U svakom slucaju eto nama jos jedan od razloga zasto su igre koje igramo takve kakve jesu - jer je glavno pitanje ko ima da plati a ne ko je napravio nesto da valja. Da ne ispadnem sad ja neki romanticar, tako je uvek i bilo, samo ne u ovoj meri.

Iskreno receno, cini mi se da jedini nacin da se igre oporave je da cela industrija krahira, pa ajmo Jovo nanovo.

Ghost
27.12.2007, 13:55
relativno prosecnih naslova (Crysis)

Хе,хе, нисам једини. :)

The mighty Boo
27.12.2007, 14:02
Хе,хе, нисам једини. :)

Sigurno da nisi, al ne vredi se time zamajavati, to su gluposti, tako su pricali i za Far Cry pa ga sad vise retko ko i igra :D

lijenština
27.12.2007, 14:14
Ja ne verujem nikome u potpunosti što se tiče recenzija. Zašto? Čak i kada nije u pitanju sponzor- često je to lični stav recenzenta. Mnogi od njih će suviše olako preći preko mana koji vama bodu oči a neke koje su potencirali će veliki broj čitalaca- igrača ignorisati smatrajući ih nebitnim ili manje bitnim. Tako da je moguće u skoro svakom svakom review-u dodati i oduzeti 10 poena na finalni skor.
Recenzije više dođu kao neko okvirno upustvo označavajući verovatnoću da igra teži izuzetnosti ili osrednjosti nego nekakvi zanavek zacementirani aksiomi.

Inače stvaranje hype-a je sasvim uobičajena stvar kada desetine miliona zelembaća treba unovčiti na brzaka. Dok svi vide da je igra stvarno toliko dobra ili nije - za mnoge je već kasno. :p

Celu tu aferu nisam pratio mada sam nešto načuo da je izdavač K&L-a proizvoljno menjao skorove koje igra dobila od strane gaming sajtova sebi u prilog (izvodi iz recenzija na sajtu igre). :kreza:

player1
27.12.2007, 14:21
Inače stvaranje hype-a je sasvim uobičajena stvar kada desetine miliona zelembaća treba unovčiti na brzaka. Dok svi vide da je igra stvarno toliko dobra ili nije - za mnoge je već kasno. :p

Inace, najgluplji hype koji sam video je deljenje nekih nagrada igrama jos pre nego sto udju u prodaju (tako su i Crysis i Bioshock dobili neke), tj. pre nego sto je iko igrao gotov proizvod.

Dushan
27.12.2007, 21:58
Shto se mene tiche, ovaj tekst mi nije od nekog preteranog znachaja. Al pohvalo je shto je konachno napisao jedan tekst koji se u potpunosti uklapa sa prirodom chasopisa :)

caine
27.12.2007, 22:06
Mnogo dosadan i za naše čitaoce potpuno nebitan tekst.Neki novinar-opisivač igara u belom svetu je možda dobio otkaz-jaka stvar koga to uopšte zanima ovde
u Srbiji?
Kako nebitan tekst? Pa, zanima nas, Srbe, kao i svakog gamera nevezano za nacionalnost, jer sav taj marketing (u koji, očigledno spadaju i igrački sajtovi) direktno utiče na igračku industriju.:dedica:

Beagle
27.12.2007, 22:59
Kako nebitan tekst? Pa, zanima nas, Srbe, kao i svakog gamera nevezano za nacionalnost, jer sav taj marketing (u koji, očigledno spadaju i igrački sajtovi) direktno utiče na igračku industriju.:dedica:

Kad se digne kuka i motika, videce ti nevaljali distributeri svoju gibanicu..... ma daj ljudi uozbiljite se, ne mozete nishta da promenite, toga je uvek bilo i bice, just relax and enjoy the ride :qliranje:

caine
27.12.2007, 23:12
Kad se digne kuka i motika, videce ti nevaljali distributeri svoju gibanicu..... ma daj ljudi uozbiljite se, ne mozete nishta da promenite, toga je uvek bilo i bice, just relax and enjoy the ride :qliranje:
Ko pokušava nešto da promeni? Ja samo kažem da je tekst zanimljiv, jer se bavi marketingom, koji je veoma bitan faktor u igračkoj industriji.;)

Beagle
27.12.2007, 23:30
Ko pokušava nešto da promeni? Ja samo kažem da je tekst zanimljiv, jer se bavi marketingom, koji je veoma bitan faktor u igračkoj industriji.;)

Imao sam utisak da su neki ljudi (ukljuchujuci i tebe :)) ovo shvatili mnogo lichnije, i da ih je "potreslo" :D, no point taken.

oluja
28.12.2007, 0:24
Kad se digne kuka i motika, videce ti nevaljali distributeri svoju gibanicu..... ma daj ljudi uozbiljite se, ne mozete nishta da promenite, toga je uvek bilo i bice, just relax and enjoy the ride :qliranje:

Budale uvek zavladaju kad pametni ucute :dedica:

Ako nista drugo vise necu verovati njihovim recenzijama, ako im ne smeta poljuljan ugled onda nece dugo ni postojati. Zasto vam ne smetaju takve pojave (mislim, pojedincima)? Najlakse je biti ravnodusan, slegati ramenima a posle se zaliti kako nista nije kao sto je bilo ili nikada nije ni valjalo... :rolleyes:

Sasa
28.12.2007, 1:41
Tema koju je odabrao stvarno je dobra, svi vazniji game sajtovi su opasno srozali kvalitet, ovo je samo jos jedan dokaz (uzrok). Ali neverovatno da on sebe mora da ubaci u pricu, da prica malo o svom herojstvu koje btw jos uvek nije dokazao posto ga jos uvek niko nije posteno "nagazio". Deo o propadanju Chaintech-a, AMD-a i ostalih jednostavno ne treba komentarisati, besmislen je.

ps Kada je to Sasa Uzelac "pistao" :D

Uzelac je "pistao" dok je AMD bio bolji i udarao Intelu guzove.
Kuzmanovic je nakon nekoliko godina koje je K8 arhitektura bila superiornija konacno dobio priliku da se malo busa u grudi.
Pustimo ga ;)

lijenština
28.12.2007, 9:41
I u međuvremenu uživa u grafici na Xbox-u sa omraženim Ati-jevim čipom.

Kako je ovde već rečeno analogija sa "sopstvenim slučajem" u tekstu nije baš bila adekvatna- to u stilu- ja sam proročki govorio da je to lošije (iako je tada u stvarnosti bilo bolje) a vi mi niste verovali.... :D

Nisam znao da je MK baš toliki Intelov fanboi. :p


Kuzmanovic je nakon nekoliko godina koje je K8 arhitektura bila superiornija konacno dobio priliku da se malo busa u grudi.
Pustimo ga

Pametniji popušta. :)

lijenština
28.12.2007, 13:07
Onda ti i ne chitash dugo njegovu kolumnu :) dugo je njemu K7, K8 i nForce bio trn u oku, i kada je konachno intel napravio neshto shto valja (C2D) on je dobio svoje prekopotrebne argumente :D

Ma znam ja za njegovu "objektivnost" oko hardverskih tema. Nisam samo naslućivao njene krajnje granice. Po tome podseća malo na mog ćaleta. On i dalje misli da se Škode pregrevaju kada idu uzbrdo. :D

zoran845
28.12.2007, 13:08
Ovomesečni članak Miodraga Kuzmanovića je tematski relevantan, (meni lično) zanimljiv, i dobro napisan. Posle nekoliko "promašenih" u zadnjih par meseci - puna kapa. Ima tu egomanijaštva (kao i uvek), ali ne zaboravite da se kolumna zove "Ja, igrač"!;)

A o tome ko bi uzeo lovu, a ko ne, može da priča samo onaj kome je ista i ponuđena. Ostalo su samo prazna naklapanja. Lično mislim da je nesretni Džef Gerstman imao da bira između štapa [natezanje po sudovima, propast karijere, fizička likvidacija (?)] i šargarepe [masna "ćutarina" (pare da začepi), pomoć u nalaženju novog uhljeblja u vidu dobro plaćene sinekure], te da mu nije bilo teško da se opredeli. Šta biste vi (ali iskreno, u dva oka sa samim sobom) izabrali?

Belfegor
30.12.2007, 17:06
jedna dobra kolumna, o temi koja je primerena takvom casopisu kakav je SK!!!
najbolja stvar je sto je i kuzma potvrdio da se ocenama po bilo kakvim novinama, sajtovim... ne treba verovati, mislim vredi procitati jos necije subjektivno iskustvo, ali ne treba zbog toga odbaciti igru, ili suprotno, otrcati i odmaj je kupiti?!
u sustini, forumi su mnogo bolja stvar, za informisanje o tome koliko je neka igra dobra, mozes da procitas vise ocena (opet subjektivnih), pa jos ako ima neka rasprava (kome se svidja ili ne, pa zbog cega)... kompletno se informises. ali ode ja u off!

ljudi osvestite se korupcija postoji svugde, pa cak i u gaming svetu, jer i tamo rade LJUDI (a novac vrti svet, a ona poslovica je malo promenjena - dobra rec i gvozdena vrata otvara - sad tu stoje pare, pare, i opet pare...)...

oluja
11.1.2008, 0:29
:offtopic: ajde priznajte, ko nije procitao prvi post u ovoj temi?

Carnex
12.1.2008, 4:21
Ako imate neko svoje misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.

Svi komentari koji nisu konstruktivni i u sebi sadrže govor mržnje će biti obrisani bez obrazloženja.

"Energetski vampiri (http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_(internet))" koji samo kritikuju a pri tom ne kazu nista konstruktivno, vide u svemu samo lose i bave se teorijama zavere bice brisani bez obrazlozenja.

Pročitajte pravila foruma.

http://img246.imageshack.us/img246/6130/rulesuk4.gif (http://imageshack.us)

Aha... sada razumem. OK je da laze ko pas i svako ko ukaze na to ima odma da bude obrisan. Jer to je naravno licno misljenje. Jasno.
Samo da pojasnim. Rekao je da covek nije imao podrsku a jeste. Bila mu je ponudjena pomoc za sudski proces. Takodje je dogadjaj imao velike posledice po gamespot i celokupno internet igracko novinarstvo sto je opet nesto sto Kuzmanovic opovrgava.
Ja sam izneo 3 cinjenice oclanku. CINJENICE, ne nagadjanja kao vecina postova ovde. I treba da se znaju. Da se malo deca obrazuju da Kuzmanovic nije nikakav bogom dani dar. Nazalost do cega je SK dospeo, place mi se.

Doolio
12.1.2008, 7:57
evo citam prvi post i nije mi jasno ama bas nikako zasto je pobrisano milion postova...niti je bilo mrznje, niti je bilo oftopicarenja, a diskusija je bila konstruktivna, ali dobro, ko je procitao procitao je...vas je forum, mozete da radite sta hocete s njim, tu ne mogu nista da zamerim, ali onda nazivajte stvari pravim imenom i izmenite sadrzaj naslovnog posta topicima o kolumni.
sad mozete i ovo da obrisete posto je oftopik jer ne govori o clanku iz poslednjeg broja sk.

oluja
12.1.2008, 11:53
evo citam prvi post i nije mi jasno ama bas nikako zasto je pobrisano milion postova...niti je bilo mrznje, niti je bilo oftopicarenja, a diskusija je bila konstruktivna, ali dobro, ko je procitao procitao je...vas je forum, mozete da radite sta hocete s njim, tu ne mogu nista da zamerim, ali onda nazivajte stvari pravim imenom i izmenite sadrzaj naslovnog posta topicima o kolumni.
sad mozete i ovo da obrisete posto je oftopik jer ne govori o clanku iz poslednjeg broja sk.

Pobrisano je zato sto su cist off topic, bave se psihoanalizama autora umesto temom o kojoj je pisano.
Ako imate neko svoje misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

stesha
12.1.2008, 14:57
Koristim priliku da se "zahvalim" moderatorima sto su izbrisali moj post koji sam napisao juce u vezi sa Kuzminim krajnje jednostranim i pristrasnim tekstovima, koji ne sadrze misljenje autora vec vredjaju ljude, firme, korporacije kao i inteligenciju citalaca SK. Moj post nije, kako moderatori kazu, sadrzavao govor mrznje ali je ponasanje moderatora ove teme akt bezumlja, jer moj post nije nikoga vredjao. Hvala jos jednom momci...

The mighty Boo
12.1.2008, 15:51
Nema tu ni mrznje ni bezumlja nego ste naprosto dosadni sa tim.

Kuzmanovicevi tekstovi su za*****ci*a, a ako ih shvatate ozbiljno - the joke is on you ;)

Doolio
12.1.2008, 18:28
cekajte, znaci, ne govori se 'o kolumni' nego samo 'o temi kolumne'? dobro, moja greska, zbunili ste me sa nazivom podforuma i topica.

Nema tu ni mrznje ni bezumlja nego ste naprosto dosadni sa tim.
e, ovako treba da razmislja moderator. brate...

Beagle
12.1.2008, 18:32
Ako imate neko svoje misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Kontam ja to, ali ponekad je teshko (i to vrlo chesto) napraviti distinkciju izmedju kolumne i Kuzme, poshto kolumna i jeste Kuzma! On tu iznosi svoje stavove, kulturu i zivot. Nemoguce je odvojiti senf od virshle :). Ochekujetee komentarisanje kolumne? Onda je normalno da se prokomentarishe i Kuzma.

The mighty Boo
12.1.2008, 20:04
Ochekujetee komentarisanje kolumne? Onda je normalno da se prokomentarishe i Kuzma.

Ma to stoji, ali svaki mesec uvek se javi nekoliko ljudi koji se osecaju licno ostecenim oko onoga sto je Kuzmanovic napisao u svojoj stranici, i shvataju to kao da je kraj sveta.

Ljudi to je zezanje, a svako ko ovde bane na forum i krene da peni oko toga ispada smesan. Pa Kuzma mora da se prepolovi od smejanja kad krene ovde da cita sta sve ljudi pisu na njegov racun.

Ja sam Kuzmanovica pljuvao kad su mu tekstovi bili tematski promaseni (WoW manija), a posto ovaj nije tu i nema sta da se kaze a ako vam se toliko ne svidja njegov karakter i stil nemojte citati kolumnu.

Kao sto rekoh meni je sve to blesavo. Taj tekst ionako sluzi samo da "otvori apetit" za Svet Igara, nista vise. Nisu to reci od svevisnjeg pa da se sad ovde koljemo oko toga. :rofl:

Doolio
12.1.2008, 20:25
ti sto pene ponekad zaista imaju pravo, tj, medju morem kojima je dirnuto u kompleks ili nesto slicno, izdvaja se par ljudi koji komentarisu normalno i konstruktivno, samo negativno.
uz rizik da zvucim ko neki zadrti deda:
na kolumnu i autora se istinski lozi odredjen broj dece (mahom ranih tinejdzera) i mislim da kolumna daje los primer i to sa raznih aspekata. ako neko postane (svojom voljom ili ne) autoritet nekoj grupaciji onda je valjda moralno da se pocne razmisljati i o nekoj odgovornosti autora. zato ja ne ***** po kolumnama u 'vremenu' ili 'ninu' posto je ta vrsta njihovog uticaja nebitna.

Sun Tzu
12.1.2008, 20:30
na kolumnu i autora se istinski lozi odredjen broj dece (mahom ranih tinejdzera) i mislim da kolumna daje los primer i to sa raznih aspekata.

E stvarno, ako ih kolumna u SK-u iskvari, ili loše utiče na njih pored svega što danas može da se nađe u dnevnim novinama i na tv-u, onda... :rolleyes:

GaleOm
12.1.2008, 20:58
E, a sad nesto sto ima veze sa temom :D
Dvojica recenzenata sa GameSpota su resila da ga napuste u zadnjih nedelju dana.
http://kotaku.com/344073/another-gamespot-reviewer-decides-to-leave

Belfegor
12.1.2008, 22:50
u svakom slucaju, novinari, kolumnisti iz srbije nema cega da se plase (ko ce jos da potplati kolumnistu iz srbije da mu ne pljuje po igri), daleko smo od ostatka sveta ( i stvarno a imamo razvijenu pirateriju)...

Beagle
13.1.2008, 0:33
Uostalom, par strana posle kolumne se pojavljuje reklama za Kayna i dragog mu Lyncha :D

stesha
13.1.2008, 0:35
Ako imate neko svoje misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.


Pa sta mislis cije misljenje izlazemo. To sto mislimo o Kuzmi i njegovoj kolumni to i napisemo. Covek pljuje na sve strane, tekstovi o igricama su no comment (tekst o Bioshok-u napr.:rofl:), a ja ne mogu da kazem da je cenjeni autor pateticne kolumne jednostran. Pa to je smesno!! Lik jos prima platu zbog tog smeca...


Ja sam Kuzmanovica pljuvao kad su mu tekstovi bili tematski promaseni (WoW manija), a posto ovaj nije tu i nema sta da se kaze a ako vam se toliko ne svidja njegov karakter i stil nemojte citati kolumnu.

Kao sto rekoh meni je sve to blesavo. Taj tekst ionako sluzi samo da "otvori apetit" za Svet Igara, nista vise. Nisu to reci od svevisnjeg pa da se sad ovde koljemo oko toga. :rofl:

To znaci da ne treba da citam skoro pola SK, posto Kuzma uredjuje i druge rubrike. Sad mi je jasno zasto moj drugar koji je vise od 15 god. kupovao SK to ne cini posle par Kuzminih "otvaranja apetita".:D

Doolio
13.1.2008, 2:52
E stvarno, ako ih kolumna u SK-u iskvari, ili loše utiče na njih pored svega što danas može da se nađe u dnevnim novinama i na tv-u, onda... :rolleyes:

'svi bacaju smece pored kontejnera, nista ne znaci ako i ja bacim'

SILENT HUNTER 232
13.1.2008, 23:17
Ipak prvo sto procitam u SK to je Kuzmina kolumna koja je orginalna i uvjek zanimljiva.I tako iz mjeseca u mjesec.Samo tako neka nastavi.Keep up a good work KUZMA!!!
:tapsh::tapsh::tapsh::tapsh::tapsh:

donator99
14.1.2008, 3:20
Upravo sam igrao demo igre zbog koje se sve ovo desilo.
Igra je trash.Znaci kamera ne valja, a grafika je uzasna("Kane and Lych is an ugly game"), AI je retardiran...
Zbog pljuvanja ove igre Dzef je trebao samo povisicu da dobije, ni slucajno otkaz.Da ja ocenjujem ovu igru dobila bi 60%.Eto sta marketinski dolari rade...Otpuste novinara koji je potpuno objektivno radio svoj posao.
BTW Izbegavajte igru ;)

zoran845
14.1.2008, 11:47
Zbog pljuvanja ove igre Dzef je trebao samo povisicu da dobije, ni slucajno otkaz.Ima mnogo više obrnutih slučajeva: "recenzent" (upitne stručnosti i potpuno "biased") razapne na krst (iznapljuje) neku igru ni krivu ni dužnu (valjda zato što mu nije bio dan, mrzi tu vrstu igara, došlo mu tako, može mu se jer je "ime" i "faca"; ili sve pobrojano zajedno) i - nikom ništa. Ne popije (verovatno) ni neku opomenu, a kamoli čizmu u dhupe.

Ovo je vrlo raširena i svakodnevna pojava na koju se Mr Kuzmanovic nije osvrtao (ili sam ja to prespavao), a valjalo bi. Pogledajte samo opise i ocene većine avantura na "GameSpotu" (:mad:) i u "PC Gameru" (:mad:). Ko je napljuvane naslove igrao, neće moći da veruje šta je o njima napisano.

Ghost
14.1.2008, 12:28
Мислим да за неке жанрове требају "стручнији" људи.
Ето пример авантура, ако мрзи авантуре логично да се неће ни трудити да је објективно опише већ ће "лечити комплексе".

donator99
14.1.2008, 14:15
Ovo je vrlo raširena i svakodnevna pojava na koju se Mr Kuzmanovic nije osvrtao (ili sam ja to prespavao), a valjalo bi. Pogledajte samo opise i ocene većine avantura na "GameSpotu" (:mad:) i u "PC Gameru" (:mad:). Ko je napljuvane naslove igrao, neće moći da veruje šta je o njima napisano.

Gamespot je site kojeg svi izbegavaju, jer su njihovi novinari jednostavno pristrasni.Evo, izasala je igra Ratchet and Clank, jako zanimljiva platformska igra koju su oni ocenili sa "Sedi, vrlo dobar"(75%) iako su pozitivne kritike te igre pljustale na sve strane.Nije im to prvi put, mnogo igara su sikanarali na isti nacin.Ne znam zasto uopste posecujem taj site vise, jedino sto je tamo dobro je lista igara koje ce da izadju i video reviewi koje gledam samo da bih video par ingame isecaka iz igre.

apokaliptus
15.1.2008, 12:10
Citam SK vise od 15 godina.
Redovno procitam i Kuzmanovicevu kolumnu.
Nekad je imao dobrih, nekad boljih, ali sada je malo preterao.
Novinar njegovog kova\staza ne bi trebo da sebe stavi na stranu Intelovaca i nVidie i reci da je AMD\ATI marginalna firma!.
I jos nazvati krstaskim pohodom isticanje prednosti.

The mighty Boo
15.1.2008, 13:42
Novinar njegovog kova\staza ne bi trebo da sebe stavi na stranu Intelovaca i nVidie i reci da je AMD\ATI marginalna firma!.
I jos nazvati krstaskim pohodom isticanje prednosti.

To uopste nije bila tema clanka.

Olujo, meni je tebe zao. Ali iskreno. :D

oluja
17.1.2008, 11:57
To uopste nije bila tema clanka.

Olujo, meni je tebe zao. Ali iskreno. :D

Meni je mene najvise zao... ;)

Tolerisem neku kolicinu off topic-a i spam-a... a kad preteraju obrisacu opet sve i krecemo sve ispocetka... :(

Wastelander
17.1.2008, 16:39
Qzma lozhana kao i uvek :D On bi im pokazao, borio se tja....
Odavno je prochitan:kreza: