PDA

Prikaži potpunu verziju : WII remote, koji lik :)


dzonihsv
24.12.2007, 14:16
Pogledajte ovo koji lik.Covek zna znanje.


http://www.cs.cmu.edu/%7Ejohnny/projects/wii/

Najbolje od toga je to sto to moze svaki covek da uradi.

A M G
24.12.2007, 14:48
Znaci milina! Jedino mi nije bas najjasnije da li je potrebno imati i Wii konzolu da bi radio Wiimote, ili se samo prikaci na racunar? :confused:

Dr Zoidberg
24.12.2007, 17:20
Znaci milina! Jedino mi nije bas najjasnije da li je potrebno imati i Wii konzolu da bi radio Wiimote, ili se samo prikaci na racunar? :confused:

kolko sma ja video, samo remote

Beagle
24.12.2007, 20:11
Mislim da ce Gejts da pochupa svu kosu koju ima kad bude video ovo. Propade mu MS Surface :rofl::rofl:

genius
24.12.2007, 20:25
Ne... uopste nije u pitanju isti koncept kao surface. Prema tome ne brini... Nece MS-u da fali ni dlaka s glave zbog.... mahanja rukom ispred ekrana :icon_scra

Beagle
24.12.2007, 20:32
Ne... uopste nije u pitanju isti koncept kao surface. Prema tome ne brini... Nece MS-u da fali ni dlaka s glave zbog.... mahanja rukom ispred ekrana :icon_scra

Ali moze lako da bude. Projektujesh sliku na sto, ili na bilo shta drugo, uperish wiimote i to je to, ostalo je samo stvar softvera (pogledaj snimak ispod) :)

oluja
24.12.2007, 20:35
Pogledajte ovo koji lik.Covek zna znanje.


http://www.cs.cmu.edu/%7Ejohnny/projects/wii/

Najbolje od toga je to sto to moze svaki covek da uradi.

Genijalno :tapsh:

genius
24.12.2007, 20:53
Ali moze lako da bude. Projektujesh sliku na sto, ili na bilo shta drugo, uperish wiimote i to je to, ostalo je samo stvar softvera (pogledaj snimak ispod) :)

Necu da se sad svadjam sa tobom ali nema blage veze sa surface platformom. Surface se ne svodi samo na veliki touchscreen pa da mu Wii bude zamena. Wiimote vise moze da se primeni za neki nov sistem upravljanja sa drugacijim sistemom. Na primer surface moze da preuzme fajlove sa uredjaja i onda ih direktno prenese u drugi uredjaj. Obican sto sa projektovanom (neznam kako to zamisljas) slikom ne moze. Ovo je samo jedan primer...

Osim toga isto ovo su ljudi ranije vec radili sa obicnom web kamerom. Jedino je ova fora sto moze da registruje vise tacaka odjednom interesantna i sigurno ce nastati neka tehnologija koja ce ovo da eksploatise ali nazalost, u ovom trenutku nema gde da se primeni (mislim na realnu primenu kada bi ti ili ja kupili wiimote i napravili sve ovo ne bi imali na cemu da to koristimo).

zdravkelja
24.12.2007, 22:21
Svaka mu cast, genije. :aplauz: Ozbiljno razmisljam da uradim ovo :n_klanja:

Beagle
24.12.2007, 22:21
Necu da se sad svadjam sa tobom ...
A ja ne znam shto si ti to shvatio toliko lichno pa bi se svadjao sa mnom !? Bolje da si pojasnio malo tu platformu (o kojoj ochigledno ne znam mnogo) a ne da padash u vatru http://www.thetruthsoflife.com/spiritual-wallpapers/peace.gif
@zdravkelja
Josh samo da nadjesh wii mote ;)

zdravkelja
24.12.2007, 22:25
Yes, i da kupim projektor :D

Mislim da se vec predomisljam kad vidim cenu projektora :(

genius
24.12.2007, 22:27
OK, peace.... Imam neki poremecaj u mozgu pa kada neko kaze nesto lose o Microsoftu a ja planem... Nisam oduvek bio takav... to samo od sad od kada koristim legalan softver :boodala: Treba se lecim...

Beagle
24.12.2007, 22:30
OK, peace.... Imam neki poremecaj u mozgu pa kada neko kaze nesto lose o Microsoftu a ja planem... Nisam oduvek bio takav... to samo od sad od kada koristim legalan softver :boodala: Treba se lecim...

Oproshteno ti je :)

dzonihsv
24.12.2007, 23:32
Na kraju krajeva ovo je extra stvar,jeste da treba malo kinte uloziti u opremu(WII i projektor i ostale stvari,po potrebi) ,ali kad sam video onaj klip sa kruzicima bilo je :eek: :aplauz:

zdravkelja
24.12.2007, 23:45
Pa, za prva 2 klipa nije potreban Wii, dovoljan je Wiimote. A mislim da ne kosta vise od 30 evra :)

Ja razmisljam da kupim Wii, pa cu mozda i isprobati neke stvarcice :icon_stud

dzonihsv
25.12.2007, 0:08
Jes, ali zar nije malo glupo da kupis Wii remote bez konzole same... ima smisla ali je glupo.