PDA

Prikaži potpunu verziju : Koji player koristite za divx xvid mkv, gledanje filmova...


Salito
24.12.2007, 9:34
Interesuje me koji je media player najlaksi za koriscenje u Linuxu. Koristim Linux duze vreme, u pocetku sam bio KDE man, ali sam vec godinu i vise dana GNOMe-fil, pa me interesuje neki divx player u kome vam nije potrebno 10 minuta da podesite titl na srpskom da biste pustili film, i u kome je moguca relatino laka manipulacija titlom za vreme gledanja (podesavanje vremena kasnjenja titla npr.)

Mr.Eco
24.12.2007, 12:29
evo npr. ja koristim Smplayer za gledanje divx i ostalog sadrzaja a .mkv sadrzaj visoke definicije ostavljam kaffeinu koji kako mi se cini najbolje se pokazao sa tim...

acinic
24.12.2007, 22:04
Smplayer i malo Vlc !!! Ne razumem zasto trebas da podesavas titl :) ??? Recimo kod mene je mali problem sto se ne prikazuju sva slova u titlu kako treba, pa ja udjem u titl (srt)sa Geditom i ispravim ta slova za manje od 5. min. i sve radi !!! Davali su mi savet da radim sa nekim programom za titlove ali zasto komplikovano kad moze jednostavno !!! :alealeee:

urke
24.12.2007, 22:59
Za titlove, t.j. naša slova, da se dobro vide u mplayeru, recimo (koga redovno koristim preko bash skripte) je da se u ~/.mplayer/config upiše sledećih par redova:

font = 'Myriad Pro Cond' (ili bilo koji drugi UNICODE po želji koji se dobija sa fc-list komandom)
subfont-encoding=unicode
subcp = cp1250

Ja takođe koristim i par sledećih redova:
subfont-text-scale=4.500000
subfont-osd-scale=4.500000
subfont-blur=0.000000
subfont-outline=0.00000
subfont-autoscale=3
sub-bg-alpha = 100
subalign=2
overlapsub=no
monitoraspect=16:10

Ovo zadnje je bitno samo kod ne-4:3 monitora (za widescreen, recimo) da se slika u fullscreen-u nebi rastezala kao žvakaća guma :)

acinic
25.12.2007, 19:07
Ma jel ce to da radi sa Smplayer-om ??? :icon_stud To mi je default player . Mplayer je malo zjb. za podesavanje !!! :n-cc2:

illidan
25.12.2007, 19:30
Media Player Classic i VLC

Beagle
25.12.2007, 22:53
Koristim caffeine, i stvarno sam zadovoljan. Nashi titlovi se vrlo jednosstavno podeshavaju, a nije ni problem korigovanje vremena titlova. Don't fix if ain't broken ;)

Covenant
26.12.2007, 0:05
VLC sve vise u poslednje vreme i Kaffeine a Mplayer sve manje :opanachke

urke
26.12.2007, 0:24
Pa ja generalno ne koristim video player kao GUI alat (kao što korisitm audio player), već mi treba samo nešto što će da mi pusti video preko celog ekrana pri dvokliku u fajl menadžeru. Znači, ne treba mi GUI. A mplayer ima i štelovanje vremena titla za 0.1 sekundu (x/z), a/v sinhronizacija (+/-), premotavanje napred/nazad za 10 sekundi (levo/desno), 1 minut (gore/dole) i 10 minuta (pgup/pgdown) i promena titla (j). Više mi i ne treba :)