PDA

Prikaži potpunu verziju : Sbb Flat-light Vs. Flat-home


nsAce
29.1.2006, 16:37
Kakva je razlika izmedju SBB FLAT LIGHT i FLAT HOME paketa i da li FLAT LIGHT jos uvek postoji u ponudi?

SFRJ-Forever [CG]
29.1.2006, 17:06
Ja sam novi korisnik sbb-a i mogu ti reci da je odlican. Ovo si trebao postovati na forumu sbb, ali nema veze.

Razlika je u tome da sa liteom ne mozes da koristis p2p mreze, jos nesto, a najgore je sto ne mozes da koristis lokal. U lokalu nas ima preko 1000, razmenjujemo podatke i ostalo pri brzini od 60kila download i upload. To je jedina prednost naspram adsl-a i slicno jer je preko neta down samo 15kila/s.

Cao, vidimo se na Elite xy6 hubu :icon_wink

nsAce
29.1.2006, 18:03
A reci mi da li obican download ,rapidshare(spada u obican download) i obican surf ide punom brzinom od 16 kilobajta?

P. S. Kako ti koristis SBB. Zar nisi ti u Crnoj Gori?

urke
29.1.2006, 23:58
FlatLITE paket omogućava samo http protokol, ftp download (nema uploada), POP3 i SMTP za SBB nalog, ne možeš da proveravaš poštu na drugim nalozima/provajderima kao ni da koristiš SHTTP protokol za webmail. Od chat protokola svi koji mogu da rade preko porta 411 mogu da rade (ICQ, IRC). Znači, imaš otvorene portove 80(80) i 411 preko SBB Proxy-ja, plus 21 za download i POP3+SMTP za SBB okvir IP adresa. Sve ostalo, zaboravi.
Za surf i mail komunikaciju preko SBB-a, FlatLITE dušu dao (a može i preko http-a da se downloaduje bez problema), za sve ostalo - FlatHOME.

nsAce
30.1.2006, 11:42
FlatLITE paket omogućava samo http protokol, ftp download (nema uploada), POP3 i SMTP za SBB nalog, ne možeš da proveravaš poštu na drugim nalozima/provajderima kao ni da koristiš SHTTP protokol za webmail. Od chat protokola svi koji mogu da rade preko porta 411 mogu da rade (ICQ, IRC). Znači, imaš otvorene portove 80(80) i 411 preko SBB Proxy-ja, plus 21 za download i POP3+SMTP za SBB okvir IP adresa. Sve ostalo, zaboravi.
Za surf i mail komunikaciju preko SBB-a, FlatLITE dušu dao (a može i preko http-a da se downloaduje bez problema), za sve ostalo - FlatHOME.

To znaci da i GMAIL otpada? Ako sam dobro shvatio sustina ovog paketa je SURF+DOWNLOAD+SBB MAIL-P2P

urke
30.1.2006, 14:36
Veruj mi da se ne sećam za GMail, ali znam da nisam mogao na svoj webmail na domenu (urosevic.net) da odem, kao ni u kontrolni panel za sajt da se ulogujem. Samo sam se jednog meseca zaj**ao i uzeo FlatLIGHT i onda sam je*ao sebi sve po spisku što sam napravio tu glupost. FlatLITE znači samo surf + polu_download + SBB mail + polu_chat - sve ostalo. Naravno, i rsync mi je trebao, ali nije radio. Za CVS i SVN se ne sećam.

nsAce
30.1.2006, 15:42
Zvao sam tehnicku podrsku da ih pitam. Ne moze ni rapidshare iako je to klasican download. Sve u svemu prodaju maglu za 1000 dinara. Ovaj paket treba da nazovu FLAT MAGLA jer za te pare nude ono sto mogu da uradim i sa dajlapom.

urke
31.1.2006, 12:05
Pa oni su jasno i nedvosmisleno nazivom paketa stavili do znanja (iskusnijim) korisnicima o čemu se radi. I sam znaš da svaki program u LITE verziji (koji je besplatan) predstavlja osakaćenu i neupotrebljivu verziju Standard i Pro verzije koje se debelo plaćaju i koje imaju sve ono što LITE nema (dobro, ima možda i poneki program koji i u LITE verziji valja). Moj savet je downloaderima uvek bio - što dalje od FlatLITE-a.

SFRJ-Forever [CG]
31.1.2006, 13:48
Ja imam FLAT HOME i odlican je, samo sam za dve nedelje sa neta skinuo oko 10GB, a sa lokala oko 50GB.

VRH STVAR :worshippy

Sale KG
1.2.2006, 5:29
Evo malo da pojasnim stvari, iz prve ruke :). Naravno u pitanju je FlatLite usluga.
Dakle,
Gmail - radi
Yahoo!Mail - radi
WebMail (PTT) - radi
RapidShare - radi
Mega Upload - radi
Skype - radi
Yahoo! Messenger - radi
Lokal - ne radi
FTP download - ne radi u 90% slučajeva
itd.
Ja bih rekao da i nije toliko loše. Pre neki dan sam odgledao Underworld: Evolution (2006), šta mislite odakle mi?

nsAce
1.2.2006, 12:13
Evo malo da pojasnim stvari, iz prve ruke :). Naravno u pitanju je FlatLite usluga.
Dakle,
Gmail - radi
Yahoo!Mail - radi
WebMail (PTT) - radi
RapidShare - radi
Mega Upload - radi
Skype - radi
Yahoo! Messenger - radi
Lokal - ne radi
FTP download - ne radi u 90% slučajeva
itd.
Ja bih rekao da i nije toliko loše. Pre neki dan sam odgledao Underworld: Evolution (2006), šta mislite odakle mi?

Po nadimku bi rekao da si iz Kragujevca. Zasto je to vazno? Zato sto mi je tip na tehnickoj podrsci rekao FLAT LIGHT MOZE SAMO U BEOGRADU I NE MOZE RAPIDSHARE.

Sale KG
1.2.2006, 15:13
Po nadimku bi rekao da si iz Kragujevca. Zasto je to vazno? Zato sto mi je tip na tehnickoj podrsci rekao FLAT LIGHT MOZE SAMO U BEOGRADU I NE MOZE RAPIDSHARE.
Da iz Kragujevca sam, i veruj mi da može. Koristim ga već 4 meseca (upravo je četvrti u toku). Sa RS-a redovno skidam bez ikakvih problema, to što oni pričaju je antipropaganda, ili ti u prevodu - hoće da te navuku da kupiš skuplji paket (FlatHome). Ne kažem da on nije napredniji (namerno ne kažem bolji) od FlatLite-a, ali koga ne zanima lokal može slobodno da uzme FlatLite.
I da dodam još:
FlashGet - radi (naravno nastavlja prekinuti download, to opet zavisi od servera sa koga se ''skida'')
PING - očajan, tako da ako neko hoće da igra igre online bolje i da ne razmišlja o FlatLite-u
itd.
Sve u svemu ja sam sa istim zadovoljan. To opet zavisi od tvojih potreba i zahteva. Sve ono što sam napisao je 100% provereno, tj. ja ga koristim, za druge stvari moraćeš da se raspitaš kod nekog drugog. Ja stvarno nemam nikakvih zamerki na službu tehničke podrške iz Kragujevca, bilo je par sitnijih problema koji su veoma brzo (radilo se o desetinama minuta) bili rešeni. Na sva moja pitanja, upućena njima, sam dobio adekvatne odgovore. Ne znam, mnogi se žale na iste. Možda sam ja samo imao sreće da naletim na normalne operatere :).

nsAce
1.2.2006, 15:26
@Sale Kg

Bio sam na SBB KG sajtu i stvarno su date cene za FLAT LIGHT dok toga nema na NS sajtu. Izgleda da u Novom Sadu to jos uvek nije moguce.

Verovatno je zelja da placamo skuplje. SBB kablovska televizija u Novom Sadu je najskuplja u Srbiji. Skuplji smo od Beograda 140 dinara. Deri ovce. :mad:

E, da jedno pitanje. Govori se stalno o downloadu za SBB, a sta je sa uploadom. Da li je isti kao i ADSL-a (cetiri prema jedan)?

urke
1.2.2006, 19:11
FlatHOME 256 u BG i NS je 2000 a u KG i NI je 3000 (dobro, fali 30 kinti do 3k), tako da niste oštećeni uopšte. Ubogi FlatLITE vam i ne treba (džabe sam se cimao na SBB forumu da nam uvedu LITE u KG kad je neodgovarajući). A odnos download:upload je 2:1