PDA

Prikaži potpunu verziju : snimanje bez suma


_chupacabra_
22.12.2007, 17:55
interesuje me, da li postoji neki dodatak, da se ubaci dodatna opcija u volume control nekako :icon_scra, ili kao sto neke zvucne imaju uz sebe u aplikaciji opciju noise suppresion za mikrofon, koja uklanja sum direktno, znaci da li postoji nesto tako sto bih mogao za moju zvucnu CMI 87838, 5.1 , znaci, da odmah uklanja sum, a ne posle u programu u Sond Forge, ako neko moze da mi objasni, kako da dobijem najkvalitetniji, najcvistiji zvuk iz mikrofona, ili moram da kupim mic od 100+ OJRA. Bas bi mi znacilo

Neky
22.12.2007, 19:17
plati pa se klati, znaš kako ide. ja se, igrom slučaja bavim muzikom, i posedujem neku opremicu, ovo ono. mikrofon od 80e, pojačalo nebitne snage i dj miksetu sa ulazom za mikrofon koja ima mikrofonsko predpojačalo (to je ustvari bitno za kvalitet snimka, sem kvaliteta mikrofona), ali nikad, ponavljam, NIKAD nisam uspeo da snimim nešto bez šuma. platim studijo i ******...

oluja
23.12.2007, 3:27
Bez suma i to bez naknadne obrade...? Moraces da nabavis neki kvalitetniji mikrofon (Sennheiser (http://www.sennheiser.com/sennheiser/icm_eng.nsf/resources/600_800Brochure_eng.pdf/$File/600_800Brochure_eng.pdf) na primer) i jos dosta opreme koja jos vise kosta...

_chupacabra_
23.12.2007, 12:17
OK, hvala, a onda sta bih mogao od software-a da koristim za uklanjanje suma, dal je najbolji NoiseReduction u SF-u, ili mozda u Audition-u, ili ima jos neki program koji bolje otklanja sum, probao sam preko SF-a, pa ne znam kako tacno da podesim one parametre za NR...:confused:

dakle, svejedno mi je kako cu ukloniti sum, ali bilo mi glupo da priznam da ne znam da koristim NR plugin, i dal trebam da snimam sa opcijom za mikrofon*booster, poosto jedino tu opciju imam za mic, a cuje se mnogo jace, ali malo pisti...pozz

optimus_prime
23.12.2007, 14:37
Imas Denoiser za Cubase koji radi extra, ja ga koristim u mom studiu, ali nije free.

_chupacabra_
23.12.2007, 15:31
hvala brate:tapsh:, snaci cu se nekako, jos samo kad bi mi rekao za koju verziju cubase-a je plugin, studio, ili SX:confused: