PDA

Prikaži potpunu verziju : Look who's back :)


alesandro
14.12.2007, 22:05
Mnogo mi je nedostajao forum proteklih hmmm... 3-4 nedelje. Od tada se svasta izdesavalo, evo i nekih slickica. To je moja, podvlacim moja, macka. Hehe, da, dobio sam macu od ujaka za Novu God. Eto, sad ne moram da jurim macke po ulici, imam svoju. :)

http://i232.photobucket.com/albums/ee174/alesandro_simic_/cicko1.jpg

http://i232.photobucket.com/albums/ee174/alesandro_simic_/cicko2.jpg

http://i232.photobucket.com/albums/ee174/alesandro_simic_/cicko3.jpg

http://i232.photobucket.com/albums/ee174/alesandro_simic_/cicko4.jpg

Eto... nadam se da vam se svidjaju. Mada, bice bolje, posle, kad im skinem ove okvire.. gahhh, sta bi sa mojim ukusom. :) Bice obrisani kasnije, do tad, komentari pozeljni. :ciao:

Beagle
14.12.2007, 22:29
Lepo... sredi joj oko na poslednjoj slici, inace nemam nekih zamerki.

alesandro
14.12.2007, 22:40
Lepo... sredi joj oko na poslednjoj slici, inace nemam nekih zamerki.

Sto? Bas lepo izgleda kao Terminatorov brat. :) Inace, ima neku bolest bas na tom oku, nemam pojma sta. Jos slika - kasnije.

gagi_ns
14.12.2007, 22:49
Slike su super,a ljubimac ti je divan,zaista...lep novogodisnji poklon!!!:D

VlaK
15.12.2007, 11:42
A šta je ovo što joj visi na vratu?

Beagle
15.12.2007, 12:17
A šta je ovo što joj visi na vratu?

To sam i ja hteo da pitam, al bojao sam se da cu ispasti glup. Sad nas barem ima dvojica :D

Eni
15.12.2007, 12:28
ID thingy verovatno. Unutra staviš podatke vlasnika, ako mače odluta.

alesandro
15.12.2007, 12:57
Bawo! :) Da, bas to. Izgleda kao privezak, ali kada se odvrene jedan deo tog priveska pronadje se papirce sa podacima vlasnika tj. sa mojim podacima. :) Inace, nisam ja to kupovao, pa mi se bas i ne svidja. Evo, sada sam ga skinuo, valjda nece nigde da odluta. :D

hacker_aca
16.12.2007, 0:40
Fine slike. Slatka ti mačka/mačak. :) Ja sam imao sličnog, samo je ovaj bio svetlo sivi sa belim šapama i belom grivom. Nažalost, od njega imam samo neke slike sa starog telefona.

Sviđa mi se kako si uradio predzadnju sliku, izgleda kao portret. :aplauz:

To za privezak sam i ja pomislio. Nego, nema potrebe to mačka da ti nosi. Ako se fino ophodiš prema mački ona ti neće bežati od kuće. Možda je ponekad neće biti dan - dva ali se posle toga odmah vraća, moraju i mačke pomalo u švaleraciju. ;) Mačke se ne gube tako lako, imaju one ugrađen "kompas".

Jesi li ovo koristio blic da je slikaš? Mislim da to nije dobro za životinje a ni za ljude ako se previše često to radi.

Kao što si rekao: skloni ove okvire, užasni su. :) Bar koristi crnu ili crno - belu varijantu. ;)

[Imzadi]
16.12.2007, 1:05
Super slike :)

Ruska plava mačka, jel da?

che daboli guz
16.12.2007, 1:27
Odlicne slike ,samo si malo omanuo sa prvom u gornjem dijelu.Iako se cvijece nalazi u drugom planu takoreci u pozadini,cini takodje jednu cjelinu slike...tek toliko sto se tice kadriranja.

No hard feeling`s;)

alesandro
16.12.2007, 19:00
Heh, hvala na komentarima. Da, znam da su uzasni, sklonicu okvire kad uhvatim vremena. A to sto si rekao za privezak, vec sam joj skinuo, vec 3 dana je slobodna (dakle macka) i dodje kada hoce. Ali uvek dodje. :) Nije Ruska plava, iako smo svi u kuci mislili da jeste, cak i ujak koji ju je doneo, u stvari je Kartuzijska plava, ali nismo jos 100% sigurni. Ruske plave imaju spicaste, duze usi od ovih... kako god, obe su lepe i da, ove kartuzijske imaju zute oci, a ruske zelene-plave. Sto se tice kadriranja, hm.. obraticu paznju, ali nisam toliko obracao paznju na pozadinu zato sto je macka jaaako nemirna pa, sam srecan i kada je uslikam. :) Hvala jos jedared. :)

alesandro
19.1.2008, 15:26
Ove slike kakve su- takve su, nikada nece moci da budu bolje jer je neka sumanuta, neoprezna budala pregazila autom macu. :mad::( A bas je bila slatka... :n-cc2:

alesandro
19.1.2008, 18:50
OK, sada cu da ubijem tatu. Ono nije bila moja macka. :) Ziva je. Hehe. Komsijska Ruska je pregazena... Uf... :o
Bice slika... :aplauz:

Slika:

http://i232.photobucket.com/albums/ee174/alesandro_simic_/cicko.jpg

fingerprint
19.1.2008, 19:15
Bawo! :) Da, bas to. Izgleda kao privezak, ali kada se odvrene jedan deo tog priveska pronadje se papirce sa podacima vlasnika tj. sa mojim podacima. :) Inace, nisam ja to kupovao, pa mi se bas i ne svidja. Evo, sada sam ga skinuo, valjda nece nigde da odluta. :D
Pih, papirici... A ja mislio nesto high-tech... Sad ce da se pojavi vrsta hakera koja ce da hakuje macke i krade ogrlice sa podacima vlasnika :rofl:

Bas ti je lepa maca. Ima li ime?

alesandro
19.1.2008, 19:23
Bas ti je lepa maca. Ima li ime?

Pa, do danas se zvala Cicko (heh, iako je zensko). Tako smo je prozvali, tako i ostalo. Ali posle danasnjeg "nesporazuma" ima da je prozovem "Zivko Kidic" ili "Preziveli" ili "Srecko"... heh, salim se... :)

che daboli guz
19.1.2008, 20:29
Fotka ti je fantomska:aplauz::tapsh::cool:

Nego si je i pokrio da se ne prehladi ha ha !

Toce
19.1.2008, 21:32
Al sam se sad preparirao! Procitam prvo post da si izgubio macu (a znam kakav je to osecaj), a onda sledeca slika macka spava (to sam shvatio tek posto sam procitao text). Ja reko nije valjda da slika macku posle udesa:boodala:!

alesandro
19.1.2008, 23:01
Bilo bi malo neljudski sa moje strane da slikam mrtve macke. :S
Ova je itekako ziva(hna). :)

:Freddy:

P.S. E da, gornje slike (prvih 4) slikane su sa mojim starim aparatom, a ova poslednja je sa novim Fuji-jem (s6500).

ACHTUNG
20.1.2008, 0:01
Ako mislis da je ova "opna" koja joj se navuče u uglu očiju bolest, varaš se. To se uvek dešava kod mačaka kada je zima. Dođe iz hladnog u toplo (i obrnuto) i onda oko tako reaguje na nagle promene.

Možeš joj otvoriš oči kada sanja (mrda ušima kao nenormalna i brkovima) i da vidiš da je ta opna cela tada navučena. Znači - nemaš o čemu da brineš.ž

Toce
20.1.2008, 0:02
Bilo bi malo neljudski sa moje strane da slikam mrtve macke. :S

Zato sam se i preparirao, ali odma sam procitao da maca nije stradala i bilo mi bolje:D!
:ciao:

alesandro
20.1.2008, 0:25
Ako mislis da je ova "opna" koja joj se navuče u uglu očiju bolest, varaš se. To se uvek dešava kod mačaka kada je zima. Dođe iz hladnog u toplo (i obrnuto) i onda oko tako reaguje na nagle promene.

Možeš joj otvoriš oči kada sanja (mrda ušima kao nenormalna i brkovima) i da vidiš da je ta opna cela tada navučena. Znači - nemaš o čemu da brineš.ž

Nisam na to mislio (ono sto sam mislio, vec ju je proslo), ali sam se isto pitao za to sto si upravo rekao. Sada znam sta je to. Hvala ti. Hehe, a i izgleda cudno kada je u "nirvana" faza... :)

VojaM
21.1.2008, 1:18
Dobro, sada kada smo razmenili znanja i održali kratak kurs iz veterine i zoologije, hoćemo li videti još koji snimak te mace ili neke druge?

alesandro
21.1.2008, 2:05
Pa kad vec trazite, evo jos jedna slicka. :)

:ciao:

http://i232.photobucket.com/albums/ee174/alesandro_simic_/cicko-1.jpg

:ciao:

hacker_aca
21.1.2008, 3:49
Jaoo, fenomalna fotka! Brzo na istockphoto.com da se obogatiš. :)

Sada mi je krivo što ja nemam nijednu macu da fotografišem. :( A imao sam ih tri do sada doduše...

alesandro
21.1.2008, 15:33
Ne mogu na stock dok ne napunim 18. :)
A do tada, bice mnoooogo boljih slika, valjda. :icon_scra

alesandro
21.1.2008, 18:37
Evo ista ona slika od gore ali sa malo drugacijom obradom i okvirom :D

http://i232.photobucket.com/albums/ee174/alesandro_simic_/maca-cica.jpg

Komentari.... :to_care:

P.S. To je ISO-400 i nekako mi se cini da ima malo vise suma nego sto bi trebalo, ili umisljam? :)
Do duse, JPEG kompresija i smanjivanje na 600x800px su pojeli sliku. :) Hocu da kazem da je u originalu bolja, ali opet... :s

VojaM
21.1.2008, 18:54
Izgleda veoma zanimljivo, ali zašto je tako tamno i prekontrastno?
Ili negde grešim?

alesandro
21.1.2008, 18:55
Izgleda veoma zanimljivo, ali zašto je tako tamno i prekontrastno?
Ili negde grešim?

Nisam koristio blic, a jedini izvor svetlosti bila je jedna udaljena lampa. :)

hacker_aca
22.1.2008, 5:57
Fotka jeste malo tamnija od neke "normale" ali zato fotka ima taj neki šmek! ;)

Portret životinje... Životinje takođe imaju karakter kao ljudi. Oni koji su imali ili još uvek imaju kućne ljubimce će potvrditi ovo. ;)

alesandro
6.4.2008, 21:15
http://i232.photobucket.com/albums/ee174/alesandro_simic_/cicamaca.jpg

....

Da ne otvaram novu temu.

Gordon Freeman
6.4.2008, 21:30
Lepa maca,lepa i fotka....mozda si mogo da se malo poigras sa njom(fotkom):)

alesandro
6.4.2008, 21:35
Lepa maca,lepa i fotka....mozda si mogo da se malo poigras sa njom(fotkom):)

Ko kaze da nisam? :)
Sve je lepo doterano, a onu blurovanu travku necu da seckam, kao ni "rastecu lampu" iz glave. :) Fotka je nastala spontano, dok sam kosio travu. Tako je, foto-aparat je uvek tu uz mene. :D

Gordon Freeman
6.4.2008, 21:40
Ko kaze da nisam? :)
Sve je lepo doterano, a onu blurovanu travku necu da seckam, kao ni "rastecu lampu" iz glave. :) Fotka je nastala spontano, dok sam kosio travu. Tako je, foto-aparat je uvek tu uz mene. :D

Nisam mislio da menjas sliku(vec da napravis jos jednu malo modifikovanu),nego svidela mi se ona predhodna,sa manje svetla...Mozda ako bi se malo poigrao sa kontrastom il tako nesto tebalo bi da ispadne extra(da ne kazem full)!:aplauz: