PDA

Prikaži potpunu verziju : Neobavezni pristup internetu


Bajaga
27.1.2006, 15:02
Koja od navedenih mogucnosti mi omogucava da kada uplatim flat idem na internet sa mogucnoscu da pauziram mesec-dva: dakle, koja me ne obavezuje na konstantnu pretplatu, a bez otkazivanja svoje usluge:

-ADSL
-ISDN
-KABLOVSKI
-BEZICNI
-neki cetvrti?

Dakle, nemam para da placam pretplatu svakog meseca, a zelim brz internet.:rolleyes: Ovi sto donose i ugradjuju modem uz ugovor - cuo sam da uzimaju kada se ne placa redovno itd.

:icon_cry:

Patton
28.1.2006, 18:40
To ti sve zavisi od provajdera. Iz mog iskustva znam da se kablovska i ADSL pretplata mora placati svaki mesec. Za ADSL sam siguran, posto je provajder u obavezi da plati tvoj prikljucak Telekomu svakog meseca. Wireless se ne mora placati svakog meseca; svaki provajder koji trazi da se tako placa, ti lepo bezi od njega kao djavo od krsta! ISDN konekcija ti je kao obican modem i koriste se satni ili full paketi koje mozes uplatiti kad hoces.

SasaCa
28.1.2006, 20:41
To ti sve zavisi od provajdera. Iz mog iskustva znam da se kablovska i ADSL pretplata mora placati svaki mesec. Za ADSL sam siguran, posto je provajder u obavezi da plati tvoj prikljucak Telekomu svakog meseca. Wireless se ne mora placati svakog meseca; svaki provajder koji trazi da se tako placa, ti lepo bezi od njega kao djavo od krsta! ISDN konekcija ti je kao obican modem i koriste se satni ili full paketi koje mozes uplatiti kad hoces.

Gresis kablovska ne mora da se placa svakog meseca u ugovoru pise da ako u toku od tri meseca ne uplatis ni jedan paket dolaze i odnose ti kablovski modem.

Bajaga
28.1.2006, 22:53
To ti sve zavisi od provajdera. Iz mog iskustva znam da se kablovska i ADSL pretplata mora placati svaki mesec. Za ADSL sam siguran, posto je provajder u obavezi da plati tvoj prikljucak Telekomu svakog meseca. Wireless se ne mora placati svakog meseca; svaki provajder koji trazi da se tako placa, ti lepo bezi od njega kao djavo od krsta! ISDN konekcija ti je kao obican modem i koriste se satni ili full paketi koje mozes uplatiti kad hoces.

E sada, kako doci do wireless interneta? Jel to poseban modem? Kako se krecu cene modema, a kako cene interneta?

Posto Isdn ne moze, imam dvojnike...:icon_roll

BigBadVuk
29.1.2006, 11:12
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=1302

ili pogledaj sam malko unazad po forumima...Ima tema kolko oćeš..:D

dzambo
31.1.2006, 14:19
Ne znam kako je kod drugih provajdera ali znam da kod Neobee-a mozes da zamrznes ADSL paket na neko vreme. To se place za nesto manje od polovine cene paketa. www.neobee.net ne znam gde to pise.
Mada u tvojoj varijanti to se ne isplati. Ovo je evetualno dobro za neki duzi put pa da ti sacuvaju prikljucak.

Bajaga
9.2.2006, 14:40
Ne znam kako je kod drugih provajdera ali znam da kod Neobee-a mozes da zamrznes ADSL paket na neko vreme. To se place za nesto manje od polovine cene paketa. www.neobee.net ne znam gde to pise.
Mada u tvojoj varijanti to se ne isplati. Ovo je evetualno dobro za neki duzi put pa da ti sacuvaju prikljucak.


A kako stoji stvar sa tim menjanjem ip adresa da ne moze da se skida p2p???

To mi je NAJVAZNIJE jer mi samo zbog toga i treba taj brzi internet!:boxing:

Salko Dinamitas
2.3.2006, 11:31
Ako si kod SBB-a uplati kablovski. Ispunjava uslove. Kod ADSL-a moras da placas svakog meseca koristio ne koristio. Postoji parkiranje naloga ali mislim da je skroz glupo da platis recimo 800 dinara mesecno a da ne svuces ni kilobajt. Moze i kod ISDN-a ali ISDN je samo poboljsani dial up, dakle daleko od toga da ces se nesto mnogo naskidati.

Highl1
2.3.2006, 11:43
kod SBB-a je 3 meseca, kao shto neko reche, dok uglavnom kod ADSL provajdera mora da se uplacuje. Izuzeci su Beotel, gde se zamrzavanje placa 100 din mesechno, i neko je na ovom topicu pomenuo NeoBee.

Salko Dinamitas
2.3.2006, 13:26
kod SBB-a je 3 meseca, kao shto neko reche, dok uglavnom kod ADSL provajdera mora da se uplacuje. Izuzeci su Beotel, gde se zamrzavanje placa 100 din mesechno, i neko je na ovom topicu pomenuo NeoBee.

Nije 100 nego 790 dinara za 256k paket. I to je jos najbolja ponuda.

Sve u svemu ko se odluci za ADSL treba da bude spreman na oko 1700 dinara mesecno bez izuzetka.

Highl1
2.3.2006, 14:35
hmm, onda me je prevario drugar, ili su njega prevarili, izvinite na dezinformaciji ;)