PDA

Prikaži potpunu verziju : Najbolje igre 2007. godine


Strane : [1] 2

Nenad Vasovic
12.12.2007, 16:43
Inicijalno smo planirali da ovakvo glasanje pocnemo tek posle 31. decembra, ali s obzirom na veliko interesovanje posetilaca foruma/citalaca, evo koje igre su obelezile 2007. godinu, po misljenju ljudi koji prave "Svet igara". Sta vi kazete? (mozete izabrati i vise od jedne igre prilikom glasanja)

A cisto shale radi, evo liste najboljih video-igara 2007. koju je ovih dana objavio ugledni svetski casopis "Time"...

1. Halo 3 - Microsoft
2. The Orange Box - Electronic Arts
3. Rock Band - MTV Games
4. Super Mario Galaxy - Nintendo
5. Bioshock - 2K Games
6. Call of Duty 4: Modern Warfare - Activision
7. Legend of Zelda: Phantom Hourglass - Nintendo
8. Mass Effect - Microsoft
9. Ace Combat 6: Fires of Liberation - Namco Bandai
10. God of War II - Sony

Eni
12.12.2007, 16:46
1. The Witcher
2. Crysis
3. :icon_scra

Master Neo
12.12.2007, 16:54
1. Crysis - revolucija u grafici, fizici...
2. CoD 4 - vrlo malo zaostaje za krizom
3. Stalker - za mene do sad nevidjena atmosfera.

Sto se tice ovog spiska koji je napravio "Time" to je totalna smejurija. Sto je najcrnje, najveceg kandidata za igru godine nisu stavili, a svi znamo koja je to igra...

NSadian
12.12.2007, 16:58
The Witcher - vrlo subjektivno, najviše zbog atmosfere koja lično meni savršeno leži...

no729
12.12.2007, 17:06
The Witcher - vrlo subjektivno, najviše zbog atmosfere koja lično meni savršeno leži...

Definitivno The Witcher! Kako god ga okrenes, bilo subjektivno ili objektivno igra je pravo osvezenje u odnosu na svo ovo djubre koje nam dolazi preko bare.

player1
12.12.2007, 17:19
The Withcer, sigurno prvo.

Za drugo pocasno bi stavio prilicno zaboravljeni STALKER (koji bi sad sigurno bio popularniji da nije izasao pri pocetku godine).

A za trece bi ostavio da se bore marketinski monstrumi: Bioshock, Cryza i CoD4.


P.S.
E sad ako bi bila lista za najbolje ekspanzije, onda bi prvi bio NWN2:MotB, sa Oranzadom na drugom mestu.

WhenDarknessFalls
12.12.2007, 17:29
CoD4 i Veshtac dele prvo mesto, ali iako obe igre imaju vrhunsku atmosferu, stavicu COD na broj 1, jer ipak ima jos ono "neshto"... Sto se tice ostalih igara sa liste, ako cemo realno, nijedna nije ostavila neki "wow" utisak na mene..
Dobio sam i Krizu juce, odigrao nekih par sati, ali dzabe joj i grafika i fizika kad je igra dosadna... :(

1. CoD 4
2. The Witcher
3. -

zdravkelja
12.12.2007, 17:31
Mislim da je ovo prvi put da je NFS u izboru igre godine :)
A u Screenfun-u su ga ocrnili samo tako. Al oni i ne znaju da ocenjuju.

Ne znam da li da glasam, isprobao sam samo Tiberium Wars, Pro Street (i to samo budznje automobila i malo trkanje kod druga) i S.T.A.L.K.E.R.

EDIT: ipak cu da glasam, i to za ove koje sam igrao

Maladikt
12.12.2007, 17:34
The Witcher i Bioshock.

Mislim da sve ostalo nije donelo ono što su donele ove dve igre (ako izuzmemo CoD4 koji neću komentarisati jer znam da je dobra igra, ali takve igre ne volm).

II svetski rat mi se popeo na vrh glave što ne može da opere ni CoD4 koji se odvija u drugom okruženju.

The mighty Boo
12.12.2007, 18:17
The Witcher i Bioshock. Ostalo je vec vidjeno i prezvakano. :alealeee:.

Dobar odabir igara za listu Nenade, dve najjace strategije, najbolji RPG, sve glavne akcione (iako mi nije jasno sta ce TR Anniversary na listi) a za sportske ne znam jer ih ne igram.

Ja bih jos dodao Sam & Max Season 1 da ne ispadne da nema avantura uopste.

Rocker
12.12.2007, 18:40
Ja ne mogu da se odlučim između Stalkera i World In Conflicta. Stalker mi je definitivno jedna od najboljih pucaljki ikada, baš zato što nije čista pucaljka, a WiC jedna od najboljih strategija. Obe igre su dosta originalne i po priči i po izvođenju, tako da zaista ne mogu da se odlučim koja mi je bolja. Uglavnom, u svojim žanrovima ih smatram definitivno No.1. Drugo mesto (tj. treće) bih dodelio HL2 - EP2. Iako me je originalni HL2 prilično smorio, EP1 me je zainteresovao, a ovaj EP2 već prilično zainteresovao za nastavak priče i oduševio misijama. Boraniju tipa COD4 i Crysis, Bioshock smatram tehnološkim demonstratorima i generic pucaljkama koje uvek dobro dođu, ali kao igre nisu ni po čemu revolucionarne da bi ih smatrao igrom godine. Witcher-a i Area51 nism još video, tako da ne mogu ništa o njima da kažem, ali me interesuju i svakako ću ih probati.

MEGATRON
12.12.2007, 19:39
1) THE Witcher - THE Best!:alealeee:
2) kriza:kreza:
3) bioshock:Freddy:

Ne$A
12.12.2007, 20:13
1) The Witcher ( jedan od boljih RPGova)
2) COD 4 ( atmosfera je preterana :D)
3) S.T.A.L.K.E.R. ( prica, gameplay, atmosfera... ma citava igra je odlicna!)

miticfam
12.12.2007, 20:56
1. The Witcher- prica,atmosfera... definitivno najbolji rpg 2007
2. Bioshock

Braveheart
12.12.2007, 22:31
1. The Witcher :)
2. S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl:rolleyes:

Svarno steta sto niste bas nijednu avanturu stavili za glasanje...

Sarmatian
12.12.2007, 22:53
Svakako The Witcher...

Nebruseni dragulj koji dokazuje da ce zapadnjaci sve vise i vise konkurencije sa istoka da dobijaju...

Master Neo
12.12.2007, 22:59
Ne kapiram, svi hvalite the witcher-a. Kakva je to cudesna igra da je toliko dobra? o cemu se radi?

nikola87
12.12.2007, 23:02
ja necu glasati jer pola od ovih igra sa liste nisam probao. Inace niste stavili HL E2 koji je po meni odlicna igra.
I da nikako mi nije jasno zasto svi zaboravljaju stalker(do duse i ja zaboravi pre neki dan da ga pomenem ali bilo je slucajno), po meni je igra bez greske uradjena, jedino se moze zameriti na malo losijoj grafici, prventveno mislim na okruzenje. U svakom slucaju na mene je ta igra ostavila najjaci utisak

Eni
12.12.2007, 23:15
Ne kapiram, svi hvalite the witcher-a. Kakva je to cudesna igra da je toliko dobra? o cemu se radi?

Nemoj da idemo u off, pogledaj recenziju u SK ili na internetu. :dedica:

Braveheart
12.12.2007, 23:23
Ne kapiram, svi hvalite the witcher-a. Kakva je to cudesna igra da je toliko dobra? o cemu se radi?

To ti cudesni Rpg inspirisan romanom Anzeja Sapkovskog.Ti si u ulozi Geralta(witchera) lovca na ucenjene glave i monstrume ,kao neka vrsta placenika)..
E sad storyline tece tako sto imas amneziju ...dosta je i ovo necu da spoilarisem.Zasto ovo igra zasluzuje da bude igra godine?Pa jednostavno je atmosfera kako je preslikan mracni srednji vek taj smek ,prica ,borba...i sve to zapakovano na Aurora Engine-u koji je star 4 godine!Ne treba tamo neki crytek koji 80% ljudi ne moze normalno da igra...
Za sad ova igra nema konkurenciju i vec vidim pecat igra godine...

Otisao sam u OF.

Guardian
12.12.2007, 23:25
Glasao sam za: The Witcher i Bioshock, u obe igre dominirala je prvenstveno atmosfera i nivo uživanja! Takođe zbog nekoliko novih inovacija u žanr...

Znam da je expanzija, ali da ste na listu stavili i NWN2: Mask of Betrayer glasao bih za nju kao Igru Godine(čisto subjektivno mišljenje, možda zbog toga što mi takva priča najviše "leži")!


:ciao:

YBear
12.12.2007, 23:49
Jel TIME pravio listu na osnovu prodaje u prvoj nedelji ili mozda po cifri za reklamu:icon_scra
Igram uglavnom FPS-e, a tu je ove godine bas gusto! Crysis je prvo za turisticko razgledanje, pa tek posle tour-a za djusku, CoD4 cima za kragnu iz odmah a ne izgleda toliko inferiorno koliko je kriza zahtevnija, Bioshock me u bar 2 navrata zabagovao da cu, evo sad, iza next door, da zavrsim posao (iako sam "znao" da sam na pola), ali me beznadje kad ostanem sa malo dzebane a cujem lavez dzukela, obuzimalo samo u STALKER-u!
Vizuelno kaska za prethodne 3 ali ima grip! (ne pticiji, A, B..i sl. nego te odvuce...)
Ima toga i u Bioshock-u ali u manjoj meri (subjektivno)
Iz svega gore navedenog, i ranije pomenutog, dolazimo do jasnog zakljucka: Zbun:confused:
Ipak, Stalker & Bioshock! Godinama su radjeni, iz ubedjenja i nesto kinte, ostalo je komercijala!

WhenDarknessFalls
13.12.2007, 0:31
Ne znam, po meni stalker nikako ne bi mogao da bude igra godine. Sav je bagovit (goru igru po tom pitanju nisam igrao), nestabilan. Polu-nezavrsena igra... :/

pentraksil
13.12.2007, 2:41
Ne znam, po meni stalker nikako ne bi mogao da bude igra godine. Sav je bagovit (goru igru po tom pitanju nisam igrao), nestabilan. Polu-nezavrsena igra... :/


Zasto ne...pa izadjose onoliki patchevi......ja sam je fino igrao....i presao (pravi kraj dobih).....Jedna od ove tri zasluzuje Titulu igre godine: The Witcher (odlicna.....od price, atmosfere, gameplaya, 100 nacina da se predje igra;pokazuje koliko su evropski developeri zreliji u odnosu na kolege preko bare), World in Conflict (super grafika, efekti, multiplayer, USSR:)) S.T.A.L.K.E.R. (super prica, atmosfera, jednostavno te uvuce....)

holodoc
13.12.2007, 2:43
Uz svo dužno poštovanje prema ovoj spam poruci sa žaljenjem moram da konstatujem da nijednu igru od ponuđenih nisam odigrao ove godine :(

Shlaymara
13.12.2007, 2:58
Uz svo dužno poštovanje prema ovoj spam poruci sa žaljenjem moram da konstatujem da nijednu igru od ponuđenih nisam odigrao ove godine :(

Uf dobro je, mislo sam da sam jedini. Da mi je neko pre godinu dan rekao da necu igrati ni jednu od ovih igara, rekao bih mu da je nenormalan. A pogledaj sad:(.
Izgleda da starimo, evo, meni je i brada pocela da raste:dedica:.
Mada moracu da se smognem i odigram ovog Witchera kad ga svi toliko hvale:).

Dr Zoidberg
13.12.2007, 4:13
Sta je ovo ? Kako to da nema UT3 ? to je jedan od hitova koji su svi cekali i koja je obelezila ovu godinu !

The mighty Boo
13.12.2007, 11:38
Otkud ti to da je UT3 hit? Bas naprotiv, svi su ga zivi napljuvali da je reciklirani UT2004. Uostalom lista ima cak 4 pucacine, sto je mnogo, mnogo je :opanachke

donator99
13.12.2007, 11:56
Ja sam od svega ovoga jedino igrao TR:A.Nema ova moja kanta snage vise, vidim ja da ce morati da padne neka konzola.Inace, glasao sam za BS i CoD4 posto sam prema reviewima koje sam procitao zakljucio da su te najbolje igre ove godine...Jedino vidim da svi hvalite Whitchera, pa mi nekako zao sto njega nisam igrao...
Jedino mi nije jasno zasto na listi nema UT3 i Gears of War...

voodoo_
13.12.2007, 12:06
Otkud ti to da je UT3 hit? Bas naprotiv, svi su ga zivi napljuvali da je reciklirani UT2004. Uostalom lista ima cak 4 pucacine, sto je mnogo, mnogo je :opanachke
Bogme, na jednom drugom forumu koji posećuje trust nekada veoma aktivnih UT igrača koji su činili domaću scenu, ti isti igrači kažu da su jako prijatno iznenađeni UT trojkom i da je mnogo bolja od 2003/2004...

SFRJ-Forever [CG]
13.12.2007, 12:58
Dobro, izbor je veoma mali, ali stvarno mislim da je trebalo ubaciti jos igara, strategije ste potpuno zanemarili.

Evo upravo je izasao Universe at war, pa treba da izadje Gal Civ 2: Twilight Arnor, pa imamo Age of Empires III: The Asian Dynasties, Company of Heroes: Opposing Fronts, Civilization IV: Beyond the Sword, pa Supreme Commander+expansion, UT3, GOW...

Onaj raspali C&C3 ne zasluzuje da bude na listi.

1.BIoshock
2.Crysis
3.The Withcer

player1
13.12.2007, 13:20
Pazi, ni jedna ekspanzija nije ubacena u lisu.
Zato nemamo Oranzadu (HL2), nema Beyond the Sword (Civ4), nema Mask of the Betrayer(NWN2), nema Perseus Mandate (F.E.A.R), nema Dark Avatar (Galciv2), i slicno.

Mislim da je to namerno.

donator99
13.12.2007, 13:34
Persus Mandate ne zasluzuje da bude na listi.
Tu ekspanziju cini jos para misija i malo dodatnog oruzja...Sve ostalo je isto...protivnici, nivoi itd.

player1
13.12.2007, 13:53
Ali moram da ti kazem da me je zabavila vise nego dobar deo novih FPS naslova.

Ima neki HL1 smek.

Dr Zoidberg
13.12.2007, 15:35
Otkud ti to da je UT3 hit? Bas naprotiv, svi su ga zivi napljuvali da je reciklirani UT2004. Uostalom lista ima cak 4 pucacine, sto je mnogo, mnogo je :opanachke

Pa da si ga jednom odigrao shvatio bi koliko je dobar, pritom da si igrao prvi UT, to je samo stavka da je uzeto sve dobro iz svih delova i spojeno u jedno extra dobro okruzenje, to sto ga pljuju je to zato sto je kada je izaso bio ne optimizovan, ali je to 50% reseno 1.1 patchom, a bice detaljno ispeglan u narednim patchevima :P

The mighty Boo
13.12.2007, 15:47
Igrao sam prvi UT godinama. :) To je jedini koji valja u celom serijalu.

Iilija64
13.12.2007, 15:53
;415241']Dobro, izbor je veoma mali, ali stvarno mislim da je trebalo ubaciti jos igara, strategije ste potpuno zanemarili.

Evo upravo je izasao Universe at war, pa treba da izadje Gal Civ 2: Twilight Arnor, pa imamo Age of Empires III: The Asian Dynasties, Company of Heroes: Opposing Fronts, Civilization IV: Beyond the Sword, pa Supreme Commander+expansion, UT3, GOW...

Onaj raspali C&C3 ne zasluzuje da bude na listi.

1.BIoshock
2.Crysis
3.The Withcer
A što mu fali. odlična igra s super pričom.

Dr Zoidberg
13.12.2007, 16:01
Igrao sam prvi UT godinama. :) To je jedini koji valja u celom serijalu.

Onda ocigledno nisi igrao UT3 :P

ACHTUNG
13.12.2007, 16:05
Glasao za S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl. Odavno ne bese igra sa ovako dobrom atmosferom... Jako zanimljivo, raznovrsno,... Svaka cast.

Iilija64
13.12.2007, 16:07
Glasao za S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl. Odavno ne bese igra sa ovako dobrom atmosferom... Jako zanimljivo, raznovrsno,... Svaka cast.
jedino sto je prekratka. taman kad se uziviš završi. ali ipak alternativni kraljevi su mi poprilično moćni.

Pelagijska Argosija
13.12.2007, 16:27
Pa ovako...

"Get out of here, Stalker!"

i

"Father, why have you forsaken me?!"
(BioŠok, naravno:icon_mrgr)

jedino sto je prekratka. taman kad se uziviš završi. ali ipak alternativni kraljevi su mi poprilično moćni.

Kako, bre, prekratka? Možda ako nisi radio nijedan sporedni kvest. Meni je potrajala par nedelja, i baš sam uživao.

Iilija64
13.12.2007, 17:03
nisam radio baš svaki ali sam ih obavio poprilično. taman kad sam se ufuro u priču kraj. meni je prekratka. završio sam je u 4 dana( nekih 15 sati.) i još jednom od pola počeo prelaziti drukčije. u biti pucao sam u sve što se kreće. kratka igra.

caine
13.12.2007, 19:48
Sam & Max: Season 1.:cool:

Carl Jonson CJ
13.12.2007, 21:58
... odigrao ove godine :(

...da necu igrati ni jednu od ovih igara, rekao bih mu da je nenormalan. A pogledaj sad:(

Има нас још :( Али се зато цепа Morrowind :kreza: Живела добра стара времена :D

@Тема

Sam & Max је баш фина игра :)

Вероватно и једина нова коју сам играо :kreza:

maska
14.12.2007, 0:30
Igrao sam sve sa spiska i (po meni) kompletna a i najbolja je ipak CoD4. Sve je vrhunsko i zaista malo koje igre ce imati sve u paketu. Posto sam veliki fan PES-a mislim da su posle toliko godina opet nastavili tradiciju da kad se od njih ocekuje najvise oni za..u stvar.
Kriza kriza kriza je ipak trebala da saceka sledecu godinu to je ipak veliki zalogaj za mali broj racunara koji je moze poterati samim tim je i mnogo manje ljudi koji ce glasati za nju.
Eto toliko od mene:ciao:


ALOOOO a gde vam je Half-life 2 e2!!!!!!!!!
Sad sam provalio da nedostaje

Pelagijska Argosija
14.12.2007, 5:47
ALOOOO a gde vam je Half-life 2 e2!!!!!!!!!
Sad sam provalio da nedostaje

Pa to mu dođe više kao neka ekspanzija, a ne kao puna igra. Ekspanzije ne ulaze, sasvim logično, u izbor za igru godine tako da nema ništa od toga.

Illuvios Nais
14.12.2007, 8:07
Josh nisam probao Crysis (a sudeci po hardverskoj zahtevnosti i necu skoro), ali mi se chini da bih pre glasao za Portal sve i da sam ga terao na Visti na ultra high detaljima...

crazy_chicken
14.12.2007, 11:32
Zar u izbor za igru godine ne bi trebalo da ulaze igre koje su zaista obelezile tu godinu po necemu inovativnom, naprednom ili necem trecem??? Zasto je onda dodjavola NFSPS na listi ili PES koji su zapravo svake godine isti, samo upakovani u malchice drugachiju formu i imaju blago poboljasanu grafiku?!?!
A cain lepo rece sam & max....
U krajnju ruku diskutabilna lista....

Maladikt
14.12.2007, 15:09
Zar u izbor za igru godine ne bi trebalo da ulaze igre koje su zaista obelezile tu godinu po necemu inovativnom, naprednom ili necem trecem??? Zasto je onda dodjavola NFSPS na listi ili PES koji su zapravo svake godine isti, samo upakovani u malchice drugachiju formu i imaju blago poboljasanu grafiku?!?!
A cain lepo rece sam & max....
U krajnju ruku diskutabilna lista....

Zato što onda ne bi bilo ni jedne vožnje ni sportske igre na listi.

SFRJ-Forever [CG]
14.12.2007, 17:49
Veoma mi je drago sto vodi The Witcher, ne bih volio da COD4 bude igra godine :)

Guardian
15.12.2007, 16:50
ALOOOO a gde vam je Half-life 2 e2!!!!!!!!!
Sad sam provalio da nedostaje

Pa da su stavili HL-2 Ep-2 morali bi da stave i NWN2 - Mask of Betrayer, a onda bi lista izgledala mnooogo drugačije!:) Ali ovako mi je drago da vodi The Witcher!

:ciao:

maska
15.12.2007, 18:23
Ocigledno je da su na listu stavili po jednu igru iz svakog zanra ali FPS naslova stvarno ima dosta u konkurenciji. Zato bi bolje bilo da su stavili glasanje posebno za svaki zanr.:dedica:

zoran845
15.12.2007, 19:29
Ocigledno je da su na listu stavili po jednu igru iz svakog zanra...Khm, onda se ili avanture više ne računaju kao žanr PC igara, ili neko (po meni pogrešno) misli da je najnovije prežvakavanje licence "Tomb Raider" avantura.

caine
15.12.2007, 21:59
Zato što onda ne bi bilo ni jedne vožnje ni sportske igre na listi.
Nema ni simulacija letenja, pa nikom nista :D

Ozbiljno, teorija da svaki zanr ima svog predstavnika ne pije vodu, evo, nema ni upravljackih simulacija.;) U svakom slucaju, i nije bitno.:)

donator99
15.12.2007, 22:12
A koja te to bolja simulacija letenja izasla ove godine...?

Geronimo
15.12.2007, 23:55
Ne mogu da verujem da ove godine nije izasla nijedna dobra WW2 igra!!!

Leonida
15.12.2007, 23:57
Ja sam glasao za Crysis , mada i S.T.A.L.K.E.R. je fenomenalna igra koju cu jos puno puta obrnuti.
Top 3 po meni:

1)Crysis :n_klanja:

2)Stalker:tapsh::tapsh:

3)Za trece sam hteo staviti Neverwinter Nights 2 , ali posto je nema , mesto pripada igri koja me je najvise iznervirala u zivotu , PES 2008.

Iilija64
16.12.2007, 0:02
World in Conflict najboljaa od najboljih. samo da možeš igrat s rusima bila bi još bolja.

donator99
16.12.2007, 0:08
Igrati sa Rusima i ubijati neduzne Amerikance?!Blasphemy.
Njima je to gore nego da naprave igru gde si ti Arapin i ubijas Amerikance...

Iilija64
16.12.2007, 0:11
Igrati sa Rusima i ubijati neduzne Amerikance?!Blasphemy.
Njima je to gore nego da naprave igru gde si ti Arapin i ubijas Amerikance...
Ešta ćeš. kad got se sjetim red alerta 2 krenu mi suze na oči. napad na pentagon, bjelu kuću, kip slobode u ruševinama, gradovi im gore u plamenu. koja igra.

donator99
16.12.2007, 0:34
Ešta ćeš. kad got se sjetim red alerta 2 krenu mi suze na oči. napad na pentagon, bjelu kuću, kip slobode u ruševinama, gradovi im gore u plamenu. koja igra.

Prva misija sa Rusima u RA2 mi je omiljena misija iz bilo koje igre koju sam ikad igrao.

Iilija64
16.12.2007, 0:38
Prva misija sa Rusima u RA2 mi je omiljena misija iz bilo koje igre koju sam ikad igrao. Uistinu. Nitko nikada kasnije nije napravio savršeniju igru. Posebno izjava da će na svakog poginulog doći još 100 vojnika da zamjeni pale heroje.

zokocx
16.12.2007, 1:52
Ovako probao sam vecinu ovih igara i poneku presao (osim PES 08).

RPG:
Ovde je stvar jasna The Witcher (nekog drugog RPG vrednog paznje ni nema, osim NWN2:MotB)

FPS:
Ovde je tezak izbor... znaci trilema.
Crysis je extra igra, prava revolucija , ali igra nema dusu... prica nikakva ko neki rambo film (rambozoidna) to isto i vazi za CoD4 koji jos ima i za nijansu gori AI.
Bioshock e ovde je stavar drugacija ... prica dobra atmosfera odlicna, mada nekako igrivost mi je bila bolja na Crysis-u i CoD4 ali ipak...
Bioshock

RTS:
Da EA nije tolko gurala prste... i napravila nesto sto samo nosi ime Command & Conquer, i prica pricu koja ima da se otegne ko serija. Imao sam velike nade za ovu igru da ce biti hit a nesto mi se nije svidela...
WiC je sasvim druga prica pravi pomak na polju RTS-a ... prica je jos i dosta dobra i pored tog silnog americkog patriotizma.
World in Conflict

maska
16.12.2007, 3:52
Khm, onda se ili avanture više ne računaju kao žanr PC igara, ili neko (po meni pogrešno) misli da je najnovije prežvakavanje licence "Tomb Raider" avantura.

A sto onda ne napises majke ti sta je Anniversary!!!!!! RPG:rofl:
Po tome je Kriza onda STRATEGIJA!!!!!

Zaboravili ljudi sta Tomb Raider predstavlja uopste.

nebojsa986
16.12.2007, 3:56
Novi Tomb Raider je action adventure i to bas u tom odnosu,i ko zna kakav bi bio da nije rimejk.

Dimo
16.12.2007, 10:51
Od igara gorenavedenih mislim da se CoD4 izdvaja, kad se pogleda ukupno, on nudi najvise. Nisam znao da postoji mogucnost glasanja za vie opcija inace bi moj glas isao i odlicnom Crysisu. NFS, PES i to nisam ni igrao, ali nemam dilemu oko toga da prethodnoj dvojci nisu ni do koljena.

Ice-Man
16.12.2007, 12:28
Ok ja sam glasao za CoD4, The Witcher i WiC. Sad ne znam da li su objektivno gledano najbolje, ali ja najvise uzivam u njima.;)
Bilo mi je tesko da ne glasam za Crysis i Bioshock, ali ipak te igre me nisu dovoljno odusevile da bi onako jedva cekao da ih igram. Mislim na onaj osecaj kada se treses u skoli i boli te briga da li te ona iz I2 ceka ispred skole, a tebi je vazno samo da dodjes kuci i zaboravis se!:kreza:

A sto za Tomb Raider pricate, jeset to akciona avantura ali meni dodje ko neka arkada. Avantura dodje kao Evil Under The Sun, ili ovaj novi Nostradamus. Po meni.

zoran845
16.12.2007, 12:30
A sto onda ne napises majke ti sta je Anniversary!!!!!! RPG:rofl:
Zaboravili ljudi sta Tomb Raider predstavlja uopste.Prijatelju, TR ima veze sa avanturama koliko i slanina sa vegetarijanskom ishranom. AKCIJI (PO DEFINICIJI) NIJE MESTO U AVANTURAMA (postoji za to poseban žanr). Kao što bi podjednako bilo glupo da se u neku pucačinu ubace logičke zagonetke. Ili da ti mesar zapakuje kupus. Nadam se da si shvatio.:opanachke

P.S. "Akcione avanture" su izmislili oni koji smatraju da su ljudi debili koji ne bi izdržali da razmišljaju ni pola sata dok se igraju.:mad:

Uzgred, avanturama najbliži žanr je RPG, pa (u nedostatku PRAVIH avantura) dajem svoj glas "Witcheru".

maska
16.12.2007, 13:11
Ha ha dobra ova fora sa nestajanjem poruka!!! :eek:

Uzgled igrao sam dosta Witcher cini mi se da me lomi izmedju CoD 4 i nje. Zaista dobar naslov za hladne dane:aplauz:

The mighty Boo
16.12.2007, 14:18
Prijatelju, TR ima veze sa avanturama koliko i slanina sa vegetarijanskom ishranom. AKCIJI (PO DEFINICIJI) NIJE MESTO U AVANTURAMA (postoji za to poseban žanr). Kao što bi podjednako bilo glupo da se u neku pucačinu ubace logičke zagonetke. Ili da ti mesar zapakuje kupus. Nadam se da si shvatio.:opanachke

P.S. "Akcione avanture" su izmislili oni koji smatraju da su ljudi debili koji ne bi izdržali da razmišljaju ni pola sata dok se igraju.:mad:


To nije sasvim tacno, u vecini avantura ima bar nekoliko cisto akcionih sekvenci koje zavise od refleksa.
Akcione avanture su zanr ko i svaki drugi, mada se zna da je to najcesce 90% akcija 10% mozganja.
Nista u svetu igrara nije okamenjeno pa se da grubo strpati u kojekakve kategorije. I prvi HL je imao neke elementarne logicke zagonetke, a bio je pre svega cista pucacina.
Sve skupa gledano listi stvarno fali najbolja avantura godine (u klasicnom point & click smislu) Sam & Max, a TR anniversary je tu cist visak jer igra nije nesto posebno kvalitetna vec je cini se na silu ubacena, da popuni postojecu zanrovsku prazninu.

U brate al ih je Witcher sve pokupio :to_care:
Go Witcher, Go Witcher! :alealeee:

Btw ovo je verovatno jedina nagrada za igru godine gde Witcher upada u konkurenciju jer su ga svi glavni sajtovi zaobisli, i nagurali KOTOR klon - Mass Effect kao RPG godine.
E zato mi je drago sto sam na ovom forumu, jer se ovde vidi sta stvarno gejmeri vole, :aplauz:

zoran845
16.12.2007, 16:25
Akcione avanture su zanr ko i svaki drugi, mada se zna da je to najcesce 90% akcija 10% mozganja.
Sa ovim se slažem.
To nije sasvim tacno, u vecini avantura ima bar nekoliko cisto akcionih sekvenci koje zavise od refleksa.
Nista u svetu igrara nije okamenjeno pa se da grubo strpati u kojekakve kategorije.Ni ovo (što sam podebljao) nije sasvim tačno, naročito kad su avanture u pitanju, jer zna se šta ih tačno karakteriše, ali o tome možemo u temi "Avanture po defaultu" čiji sam kum i idejni tvorac.:kreza:

Izvinjavam se za skretanje sa teme.

Jankerman
16.12.2007, 17:55
Najbolja igra ove godine, po meni, jeste "The Witcher". I ne samo ove godine vec i par godina u nazad. Svidja mi se sve u njoj sem cinjenice da ima malo modela likova. Konacno jedna prava M rated igra sa sadrzajem koji se ne mora prilagodjavati deci. Evropa je zakon.:tapsh:

IYIARKO
16.12.2007, 18:29
Ace Combat :cool:

qwerty
16.12.2007, 23:39
Uz svo dužno poštovanje prema ovoj spam poruci sa žaljenjem moram da konstatujem da nijednu igru od ponuđenih nisam odigrao ove godine :(

Takodje.
Probao sam STALKERA i igrao 10 minuta. Dajem glas njemu:a_whistli

A probao sam i NFSPS i izbrisao odmah. Ne znam sta trazi u ovoj listi uopste:confused: Ko je i kako odlucio da je stavi u druzinu najboljih?:n-cc2:

Carl Jonson CJ
16.12.2007, 23:41
Ko je i kako odlucio da je stavi u druzinu najboljih?:n-cc2:

Па ваљда уредник Света Игара :)

donator99
17.12.2007, 22:44
Ukoliko se nesto uskoro ne promeni prvi put od kad se ove liste izglasavaju pobedice evropska igra.Uff, valjda ce ljudi nakon ovoga konacno shvatiti da i evropski gaming studiji imaju potreban skill da naprave odlicnu igru.Mada, glasao sam za CoD4 :D

Half-Life boy
17.12.2007, 23:52
Pes 2008, The Witcher i Anniversary nisam igrao, prvih pet igara na listi sam presao a ostale dve sam igrao neko vreme.

Nisam mogao da odlucim kojoj igri da dam glas ali sam Pro street odmah izbacio tako da su moj glas dobili BIOSHOCK, COD 4, C&C 3 i naravno :D CRYSIS.

RUSuper
19.12.2007, 3:04
Ove iz "time"cu da tuzim jer zamalo da se udavim od smeha dok sam ono citao,i ja glasah za Bioshock,a nisam video da ima Tib.Wars,steta,po meni lista ide ovako
1)Bioshock-bez komentara
2)Crysis-ko je video grafiku zna zasto je po meni na drugom mestu
3)Tib.Wars-najbolja strategija ove godine(i World in conflict naravno)

iMa_NeKo_PljUgU
19.12.2007, 17:14
Guys da li neko može da mi objasni zašto na listi nema Gears of War:icon_scra

donator99
19.12.2007, 18:56
Guys da li neko može da mi objasni zašto na listi nema Gears of War:icon_scra

I ja sam to pitao ali niko nije odgovorio...

zoran845
19.12.2007, 19:05
Guys da li neko može da mi objasni zašto na listi nema Gears of War:icon_scra

I ja sam to pitao ali niko nije odgovorio...Verovatno se ne uklapa u (subjektivan) ukus onoga ko je sastavio listu predloga. A taj stvarno obožava avanture...:mad:

masteri
19.12.2007, 19:55
Moj glas ide Call of Duty-u

zidan grobar
19.12.2007, 20:09
Moj glas ide za COD 4,igrao sam kod druga,strava je.

SFRJ-Forever [CG]
19.12.2007, 20:23
Verovatno se ne uklapa u (subjektivan) ukus onoga ko je sastavio listu predloga. A taj stvarno obožava avanture...:mad:

....i Supreme commander...

donator99
19.12.2007, 23:29
Trebali su da umesto NFS-a i PES-a(koji su razocarali) da stave GoW i SC...

Braveheart
19.12.2007, 23:34
Trebali su da umesto NFS-a i PES-a(koji su razocarali) da stave GoW i SC...

Trebali su oni mnogo toga ali opet nisu:D....
Za GOW se slazem...

Vodi Witcher ,ubedljivo:a_bleh:

qwerty
20.12.2007, 18:52
Kad su vec ubacivali neoptimizovane "dragulje" mogli su i Gothic 3 da stave u listu.:to_care:
I dalje ne kapiram sta trazi NFSPS u listi?:mad:

Maladikt
20.12.2007, 19:00
U čemu je poenta postavljanja pitanja Zašto ima ovo? i Zašto nema ono?

Lepo piše koje su igre iznete na glasanje i kraj. Kome se ne sviđa ne mora ni da glasa...

Master Neo
20.12.2007, 19:09
Ja ne kapiram. witcher igra godine? Buahahaa. Igra je krsh, do sad sam je igrao. Gameplay nula. Borbe nula. Pa tamo se sve svodi na point and click. Totalno bezveze. Pa i oblivion je bolji, koji je star podebelo vec...

donator99
20.12.2007, 19:36
Upravo si na sebe nabacio bes 46 clanova foruma koji su glasali za Witchera :D

pentraksil
20.12.2007, 19:53
Ja ne kapiram. witcher igra godine? Buahahaa. Igra je krsh, do sad sam je igrao. Gameplay nula. Borbe nula. Pa tamo se sve svodi na point and click. Totalno bezveze. Pa i oblivion je bolji, koji je star podebelo vec...


:Freddy:

Master Neo
20.12.2007, 19:56
Bring it on!:boxing:Ne shvatam vas, niti je grafika nesto posebno, niti su borbe uradjene kako treba, sama igra je radjena u praistorijskom engine-u, gameplay i kretanje, kao i sama kamera su lose izvedene... Osecam da je glasanje radjeno na principu: "Aha, ovaj clan je glasao za witcher-a, a on je jak na ovom forumu, znaci mora da je igra dobra, i ja cu da glasam..." Eeeek! Wrong answer!

Iilija64
20.12.2007, 19:58
valjda koji smo glasali ne misliš da nismo pokrenulili igru. igra je savršenstvo. posebno ugođaj

no729
20.12.2007, 20:16
Ja ne kapiram. witcher igra godine? Buahahaa. Igra je krsh, do sad sam je igrao. Gameplay nula. Borbe nula. Pa tamo se sve svodi na point and click. Totalno bezveze. Pa i oblivion je bolji, koji je star podebelo vec...

:mad: Hmm... vrlo teške reči.. kažeš do sada si je igrao - a koliko si vremena proveo uz nju sat? dva?

Nisi pomenuo priču i atmosferu? Dve ubedljivo najbitnije stvari za jednu igru. Ako si očekivao da Witcher bude akcioni hack&slash i ako si od onih koji ne čitaju dialoge nego im pažnju zaokuplja isključivo šarena grafika na ekranu onda te razumem ali si totalno promašio suštinu i generalno nisi ni trebao da gubiš vreme na igru a naročito ne da daješ svoj sud o njoj.

Nego reci nam kojoj igri si dao svoj glas?

Ali dobro, o ukusima ne treba raspravljati

Iilija64
20.12.2007, 20:27
igra je odlična. na žalost samo nekoliko sati. kolokviji i to. sada preko raspusta ga planiram pošteno zaigrati.

Master Neo
20.12.2007, 20:30
@no729

Ok,igra ima pricu, ali to je sve sto ima. A kad vidim da igra dobije najvise glasova, ocekujem da u svemu bude vrhunski odradjena, jer igru godine ne chini samo pricha i atmosfera. Ne, nisam ocekivao hack & slash, ali grafika je definitivno trebala da bude bolja, kao i to da se odradi u boljem endzin-u. Sta reci kad igrac koga vodite ne moze ni da skoci. Kameru necu ni komentarisati.
Sistem borbe mi se nikako ne svidja. Da bi udario lika, mora croshair da bude na neprijatelju, bzvz.

Sto se tice igre, odnosno igara za koje sam ja glasao sve ti pishe tamo, ali posto ne znas kako to da pogledas reci cu ti, to su CoD4, Crysis, i Stalker. Necu komentarisati koja je najbolja, zato sam i glasao za sve tri, jer svaka ima nesto u cemu je savrsena. Sto se tice atmosfere, odigraj Stalker-a ;).

Iilija64
20.12.2007, 20:42
prešo sam obe 2 puta osim crysisa koji mi je prevaziđen i ne mogu mi se usporediti s witcherom koji je u potpunosti drugi stil igre. to nije neka pucačina u kojoj je cij pobiti sve što se miče(u stalkeru možeš pobiti i nemoraš(dobra igra)) witcher je odlična igra s predivnom grafikom, pričom i ugođajem. kad je još odigram do kraja moći ću dati cjelokupan doživljaj. do sada je super

no729
20.12.2007, 21:07
Ok,igra ima pricu, ali to je sve sto ima. A kad vidim da igra dobije najvise glasova, ocekujem da u svemu bude vrhunski odradjena, jer igru godine ne chini samo pricha i atmosfera. Ne, nisam ocekivao hack & slash, ali grafika je definitivno trebala da bude bolja, kao i to da se odradi u boljem endzin-u. Sta reci kad igrac koga vodite ne moze ni da skoci. Kameru necu ni komentarisati.

Slažem se, prica i atmosfera nisu sve - treba to lepo i prezentovati ali su mnoogo bitnije od grafike. To što Geralt ne može da skoči, ni u jednom momentu ne remeti dinamiku igre i role play experience tako da je to nebitno. Šta bi dobio time da možeš da ideš okolo i da skačeš? :icon_scra Isto tako kamera je sasvim ok - vidjao sam mnogo gora rešenja. Over the shoulder mod mi je bas "lego" i kad sam se navikao ugodjaj je bio potpun.

Da bi udario lika, mora croshair da bude na neprijatelju, bzvz.
A kad u Crysis-u povučeš oroz da ukokaš jadnog koreanca zar ne mora i tu croshair da bude na neprijatelju :)

Sto se tice atmosfere, odigraj Stalker-a ;).
Odigrao davno. The Witcher me je mnogo vise držao od Stalkera a i igre su totalno drugačije i ne treba ih porediti mada moj glas ide opet Witcheru.

Master Neo
20.12.2007, 21:35
A kad u Crysis-u povučeš oroz da ukokaš jadnog koreanca zar ne mora i tu croshair da bude na neprijatelju :)


Da, ali to nisu iste vrste igara. Kod ovakve igre trebalo bi da bude dovoljno da si okrenut ka neprijatelju i krenes u borbu, a ne da moras da se cimas da ga naciljas.

The mighty Boo
20.12.2007, 21:46
Ma pustite coveka da prica sta hoce, mi koji smo igu odigrali ne moramo da obrazlazemo zasto valja. Glasovi su vise nego dovoljan pokazatelj :qliranje:

Kome se ne dopada nek igra Crysis ili Pac Man-a ili sta vec. :ciao:

qwerty
21.12.2007, 6:25
Kome se ne dopada nek igra Crysis ili Pac Man-a ili sta vec. :ciao:

Ma NFSPS:dzavo:
To je ova sa 4 glasova

M.Silenus
21.12.2007, 10:34
Ove godine definitivno S.T.A.L.K.E.R. (ne mogu da dočekam Clear Sky).

S tim što mu World in Conflict diše za vratom (na stranu truli Ameri, igra ima odličnu atmosferu).

BioShock :( nažalost, nemam mašinu koja može da ga svari, a na osnovu onoga što sam video kod druga, ne mogu da donesem neki zaključak.

PS. zašto ovde nema smajlija koji plače? :rolleyes:

3LANCER
21.12.2007, 14:10
Bioshock, Stalke i Witcher
redosled nebitan, sve tri su odlicne

dodgeme
21.12.2007, 14:58
call of duty 4 i bioshock po meni, inace veoma interesantni rezultati glasanja za sada

pentraksil
21.12.2007, 17:39
Hm....ne razumem kako je Call of Duty dospeo toliko visoko......naravno igra je odlicna akcija non-stop, super grafika, atmosfera, ali brate vec vidjeno......cisto recikliranje nekih cool filmova i igrica.....igra zasluzuje svaku pohvalu, ali ne i titulu igra godine. Naravno o ukusima ne treba raspravljati samo iznosim svoje misljenje

nikola87
21.12.2007, 17:44
Hm....ne razumem kako je Call of Duty dospeo toliko visoko......naravno igra je odlicna akcija non-stop, super grafika, atmosfera, ali brate vec vidjeno......cisto recikliranje nekih cool filmova i igrica.....igra zasluzuje svaku pohvalu, ali ne i titulu igra godine. Naravno o ukusima ne treba raspravljati samo iznosim svoje misljenje

slazem se, ja ne mogu da se nacudim zasto su ljudi glasali za COD.
Pokusavam da se setim koji je to deo igre bio tako dobar posto u globalu igra nije nista specijalno ali ne vredi ima mozda 2-3 dela koji su kao ono zanimljivi ali sto ti kazes sve vec vidjeno u cod 2 samo prepakovano.

The mighty Boo
21.12.2007, 21:32
Za to postoji jednostavan odgovor:

COD4 je jedina od novih pucacina koju vecina ljudi moze da pokrene, jer ima najnizu zahtevnost :)

Znaci nije toliko da je ljudi smatraju najboljom vec jednostavno to je jedino sto mogu da igraju a da lici na nesto. Licno bih rekao da je bolja od Crysisa ali ni blizu Bioshock-a.

donator99
22.12.2007, 12:45
Ista stvar je bila i sa CoD2.Ljudi su je pokretali na procesorima sa 450MHz...
Ali da bi ju video u punom svetlu treba zver od kompa...
To se zove dobra optimizacija ;)

Maladikt
22.12.2007, 13:08
Bestraga mu glava, COD4 vodi... :icon_scra

nikola87
22.12.2007, 13:17
PA JA SAM TEK SAD PROVALIO!!!!!!!!

PA sto ste stavili mogucnost da moze za vise igara da se glasa:icon_scra:icon_scra
JBT pa kako da se dobije validan rezultat ako neko glasa za npr 4 igre....boze koja glupost, sad tek necu da glasam.

Pravite novo glasanje gde je dozvoljeno da se glasa za samo jednu igru.

donator99
22.12.2007, 13:43
Slazem se.Glupo je glasati za po 4-5 igara odjednom.
Glasamo za igru godine, ne za igre godine...

nikola87
22.12.2007, 13:46
tacno, cemu onda to kad je selekcija vec napravljena, ovo sto je na spisku to su igre koje su obelezile ovu godinu(+neki izuzetci koji su izostavljeni) i nema potrebe da od ove selekcije pravimo jos jednu pod selekciju jer je tema igra godine a ne igre godine.

pentraksil
22.12.2007, 14:21
Evo jedne od najrealnijih selekcija za Igru Godine....http://bestof.ign.com/2007/pc/

donator99
22.12.2007, 14:48
Evo jedne od najrealnijih selekcija za Igru Godine....http://bestof.ign.com/2007/pc/

Evo sad sam procitao njihov izbor i mogu reci da se slazem sa 95% recenog.Odlican opis najboljih igara ove godine!

The mighty Boo
22.12.2007, 16:29
Bestraga mu glava, COD4 vodi... :icon_scra

Uvek je bilo vise igraca akcionih igrara nego RPG- igrara. :a_whistli

pentraksil
22.12.2007, 19:15
Uvek je bilo vise igraca akcionih igrara nego RPG- igrara. :a_whistli

Ali ako vec The Witcher ne moze da pobedi onda stvarno zasluzuje Bioshock koji stvarno nije ni za uporedjivanje sa COD4......jedino hardverska zahtevnost ali ajde

player1
22.12.2007, 20:11
Evo sad sam procitao njihov izbor i mogu reci da se slazem sa 95% recenog.Odlican opis najboljih igara ove godine!

Stvarno! I ja sa slazem sa 90% ocena (bar u zanrovima koje igram). Jedino mi je zao sto u kategorijama Best Expansion i Best Story nije pobedio Mask of the Betrayer.

Za ovu prvu se malo i dvoumim (volim Civ4 i BtS je sjajan), ali sto se tice druge ne vidim nista spektakularno kod Bioshoka, bar u poredjenju sa drugim RPG-ovima ove godine.

The mighty Boo
22.12.2007, 23:50
Ali ako vec The Witcher ne moze da pobedi onda stvarno zasluzuje Bioshock koji stvarno nije ni za uporedjivanje sa COD4......jedino hardverska zahtevnost ali ajde

Slazem se sa tobom.. al sta ces :) - vox populi

maska
23.12.2007, 3:28
Hm....ne razumem kako je Call of Duty dospeo toliko visoko......naravno igra je odlicna akcija non-stop, super grafika, atmosfera, ali brate vec vidjeno......cisto recikliranje nekih cool filmova i igrica.....igra zasluzuje svaku pohvalu, ali ne i titulu igra godine. Naravno o ukusima ne treba raspravljati samo iznosim svoje misljenje

Evo i mojeg misljenja, a vezano je za ovo tvoje, mislim da se u ovom COD bas SVE ali sve razlikuje od predhodnika i prica i grafika i atmosfera i lokacije i puske i ljudi i sto je najbitnije modernizovali su tematiku.....
Dosta vishe WW2.
Slazem se da je Witcher odlicna igra ali joj fali to nesto.....
Navedi mi nesto sto je isto????:ciao:

pentraksil
23.12.2007, 16:06
Evo i mojeg misljenja, a vezano je za ovo tvoje, mislim da se u ovom COD bas SVE ali sve razlikuje od predhodnika i prica i grafika i atmosfera i lokacije i puske i ljudi i sto je najbitnije modernizovali su tematiku.....
Dosta vishe WW2.
Slazem se da je Witcher odlicna igra ali joj fali to nesto.....
Navedi mi nesto sto je isto????:ciao:


Pa isto klasicno napucavanje.....idi od tacke A pa do tacke B...ali se B zakomplikuje (zaglavi se tenk ili nekog opkole) i onda moras do tacke C gde uzimas neko mnogo dobro oruzje i tamanis protivnike ko nenormalan pa se vratis kod tacke B na okupljanje i kraj......e onda ides sa britancima sve Jovo nanovo....naravno da nije bas sve isto...(bolja grafika i pomak od WW2 ali o5 se vidi da je to Call of Duty i napucavanje do bola) naravno igra nije ni za sta drugo nego zabava za jedno popodne (ali dobra zabava sto je i cilj igre jelte) ali o5 nije za igru god....

donator99
23.12.2007, 16:17
Err.CoD4 ima dosad nevidjenu atmosferu.Jednostavno, dok ju igras osecas se kao da si stvarno na tom ratnom polju.Grafika je odlicna, AI je odlican, zvuk je odlican, MP je verovatno najbolji ove godine.Zabava za jedno popdne?MP ces igrati mesecima...

nikola87
23.12.2007, 16:24
e jbg ljudi, stvrno(ne bih nikoga da uvredim) ali ne mogu da verujem da je ovoliki broj ljudi ovoliko ogranicen. PA jbt ja sad uzeo da gledam ove rezultate reko' nekako statisticki da izvucem koja je igra najbolja ako eliminisem one koji su glasali za 2 ili vise igara,kad ono ispade da je ogroman broj ljudi to uradio. Ja mislio da ima nekoliko pojedinaca koje ne razmisljaju kad ono 30 ljudi.

MladenIsakovic
23.12.2007, 16:35
Za mene je COD 4 neprevaziđen; jedina zamerka sa moje strane je što je igra kratka. Ali ta atmosfera, ta realističnost - nisam video nigde. Svaka im čast :alealeee:

nikola87
23.12.2007, 16:37
aauuu brate sta ti je tamo realisticno, jel ti dobar onaj deo kad celo ratiste od jednom zamre dok ti ne uradis ono sto se trazi od tebe a do pre 15 sek je bio pokolj nisi mogao zivu glavu da sacuvas. Igra ima fin potencijal ali je nevidjeni krs. Mada verujem da su oni kao i obicno fokusirani na MP

MladenIsakovic
23.12.2007, 16:46
Gde je to, koja misija? Ja se ne sećam takvog detalja :confused:
A ako ćemo sad detaljno šta je realno a šta ne, sigurno ćemo svakoj igri naći slične mane, jer ne može biti 100% realno nigde, počev od hrabrosti i igri i unekoj realnosti, onda niko ne bi mogao da pređe ni jednu igru. ATMOsfera mi se sviđa, pokreti, sama akcija, mnogo mi se sviđa snajperom kad rokneš u glavu nekog kako se sve razleti, i tako neke sitnice; opet, sve je stvar ukusa.

nikola87
23.12.2007, 16:56
slazem se da mozemo svakoj igri da nadjemo veliki broj mana ali u COD se non stop neke gluposti desavaju.
Evo ti 2 primera za koje se trenutno mogu setiti ali garantovano ih ima jedno 20 ali sam davno zavrsio igru pa ne mogu trenutno da s setim.
Misije one pocetene na bliskom istoku:
Ides sa svojim vojnicima, zasipaju te bazukama, kalasima npn stop go,go,go,go, cover left flank, cover me..i sve te americke fore i odjednom ti pogodis tako nekog (strateski) bitnog lika i samo nista se ne dogadja, svo teoroi od jednom mrtvi i ti mozes da stoji sa svojim jedinicama tu sat vremena i niko se nece pojaviti a onda krenes 15 dalje kad ono opet rulja, krljanje, granate, nemas pojma gde si od kolicine metaka.
Pa sledeci primer, komp ce da nadolazi sve dok ti ne ispunis neki zadatak i sto je najgore tako je retardirano koncipirano da uvek ti moras da to(nesto) uradis i onda iste sekunde kad ispunis taj zadataka odjednom nema vise ni jednog protivnika(eventualno ostao jedan ili 2) a pre 5 sek vas rulja od 150 vojnika napala.
Pa ona misija sa sjaperom...ono je ultra smsno, pogotov zadnji deo.
I tako milion glupih stvari, a necu da pricam sto ogradu mozes da preskocis samo na skriptovanom mesto, sve je max linerano, nema sanse negde da malo skratis putanju....
Ako je tebi sve to promaklo a ovo je 2% gluposti koje se dogadjaju ona sta da razgovaramo.

ps: izvinjavam se nagreskama u kucanju koji ima sigurno mnogo ali sam bas brzo kucao jer radim jos nesto pa nema vremena

pil€
23.12.2007, 17:09
ja ne obracam paznju na takve gluposti. igrao sam cod sa uzivanjem, i znam da cu ga preci jos mnogo puta. na primer, da si se ti stvarno uziveo u igru ne bi ni primetio takve stvari. cod je oduvek imao jako dobru atmosferu, i po mom misljenju, ona je bolja nego u svim ovde nabrojanim igrama. ali ok, o ukusima ne treba raspravljati. bas me zanima koja je tebi najbolja igra. :cool:

nikola87
23.12.2007, 17:27
ternutno stalker ali nisam probao bioshock i tomb i crysis pa necu da glasam

pentraksil
23.12.2007, 17:41
Ljudi stoji da je COD4 dobra igra ali jednostavno nije za Igru Godine....Igra Godine treba da bude nesto sto (bar relativno) pomera granice. Ako COD4 pomera granice onda je za 2006. igra godine trebala da bude Microsoft Flight Simulator X a ne Oblivion...Sta fali super grafika, odlicna atmosfera, super odradjene lokacije.....stvarno sramota za ovakav propust.

zoran845
23.12.2007, 18:09
Ljudi stoji da je COD4 dobra igra ali jednostavno nije za Igru Godine... stvarno sramota za ovakav propust.Nemoj da se potrišeš. Ovo je samo subjektivno viđenje uskog kruga ljudi, i više govori o našim afinitetima nego o stvarnom kvalitetu predloženih igara.;)

maska
23.12.2007, 19:16
Zavidni ljudi sta ces!!!!!

COD 4 igra godine i tako ti je brate....

To sa ponavljanjem glasanja ti ne moze pomoci... Igra je vrh :n_klanja:


Jedino sa cime se slazem je ono da je svako morao da glasa samo za jednu igru sto sam ja i ucinio a nisam ni provallio da moze za vise igara da se glasa. Naravno da mi se svidjaju i Bioshock i Witcher ali samo je jedna najbolja i tako i treba glasati a ne ovo s.....nje.

nikola87
23.12.2007, 19:38
izvini a gde je to COD 4 igra godine, sem ovde na forumu a i glasanje nije zavrse a i nije validno pa se ni ne racuna. Inace ja ne znam sta si se ti polaio, boli mene uvo za sta drugi glasaju i u opste kakvi su rezulti glasanja ali ako hocete da se nesto odradi kako treba onda morate iz pocetka da napravite glasanje.

The mighty Boo
23.12.2007, 20:03
Ova diskusija pocinje nevidjeno da smara.

Sa jedne strane CoD 4 jeste dobra igra, kao sto je bio i CoD 2, kao sto je bio i CoD1, ali ceo serijal nikada nije bio nikakav veliki spektakl u zanru. Zabavan multiplejer + dobro skriptovane ali ultra kratke kampanje - to je CoD. Nista manje, nista vise.

Za njega je glasalo toliko ljudi iz vec recenog razloga da je to ocigledno jedino sto su mogli da pokrenu.

Prema tome ovde se vidi vise kakve kompjutere ima prosecan igrac u Srbiji nego koja je najbolja igra godine.

Dakle umesto prepucavanja bolje je da ukazemo na to koje su igre a ne igra najbolje ove godine jer je glasanje ionako vrlo tesno. Jasno je da su: C&C3, NFS, PES, TRA i WiC ovde outsajderi a da su najkvalitetniji naslovi: CoD4, Bioshock, Crysis, Stalker, Witcher, i sudeci po kukanju avanturista Sam & Max: Season 1. Uz to ja bih dodao jos naslov koji je dobio titulu "Best game no one played" od IGN-a: Europa Universalis III, za koji mislim da je vredan pomena. Neki ljudi su spomenuli i UTIII, kao i Gears of War mada ja ne mislim da bi oni pobrali ni blizu ovoliko glasova, kao gore navedeni glavni konkurenti.

Ukratko sve ove boldovane igra su dobre, i svaki pravi gejmer ce ih sve probati umesto da spemuje po forumu kako je glasanje ovakvo ili onakvo, ili da je jedna bolja od druge.

donator99
23.12.2007, 20:18
Neki ljudi su spomenuli i UTIII, kao i Gears of War mada ja ne mislim da bi oni pobrali ni blizu ovoliko glasova, kao gore navedeni glavni konkurenti.


Aj molim te idi na gamespot i skini video review za Gearse(Xbox verziju posto je ona duza), odgledaj, pa reci da li zasluzuje da bude u izboru za najbolje igre ove godine ;)
Ja smatram da treba.

Sto se tice hardverske zahtevnosti CoD4, to stoji, jer igra kao i prethodne ce lepo raditi na starim kompovima(Radeon 9xxx i Nvidia 5xxx, mada nvidiu jos retko ko ima...), ali ista stvar je i sa Tomb Raiderom, pa je on jedva par glasova dobio...

The mighty Boo
23.12.2007, 20:25
Gamespot je skoro bio umesan u skandal sa kupovanjem recenzija. A i inace ima najgoru reputaciju kad je to u pitanju, i to zna svaki gejmer koji iole prati PC scenu.

Tako da je misljenje Gamespot-a o bilo cemu sumnjivo, jer eto pricali su i da je Oblivion sjajan RPG i ocenili ga bolje nego Baldurs Gate sto ne moze da prodje kod bilo kog iskusnijeg gejmera ni u najvecem pijanstvu. ;)

TR je krs. Kao i ceo taj serijal jos od cetvrtog nastavka.

donator99
23.12.2007, 20:39
Uputio sam te na gamespot bezveze.Samo gameplay da vidis ako ga dosad nisi video :)
Ako ne verujes gamespotu, veruj Kuzmi, on je Gearsima dao 95...

The mighty Boo
23.12.2007, 20:58
Samo sam video ali probacu svakako. Znam medjutim da nije izazvala opste odusevljenje medju PC igracima jer dolazi do velikih razlika u misljenju po pitanju gejmplej-a: jednima je imbecilan a drugima je sjajan...

U svakom slucaju nije ni bitno.

no729
23.12.2007, 21:53
... i sudeci po kukanju avanturista Sam & Max: Season 1...

Pridružujem se kukanju avanturista povodom Sam&Max-a :) Igru sam "nabavio" baš zato što ju je neko ovde pomenuo pa reko da vidim šta je to kad je ljudi hvale. Bogami ne znam da li bih glasao za Witchera da je Sam&Max dat kao izbor. Igra je fenomenalna!!! Znači igram i kez mi ne silazi sa face :kreza: humeor je do j*ja! Za svaku preporuku.

Inače sutra mi "stiže" Gears Of War pa da probam i to čudo. Video sam trailer-e - izgledaju moćno

qwerty
23.12.2007, 21:57
Uputio sam te na gamespot bezveze.Samo
Ako ne verujes gamespotu, veruj Kuzmi, on je Gearsima dao 95...

aha, evo sad cu.... samo da se podmladim malo, za jedno 10 godina, i da postanem naivniji
LoL:D pa on je dao BioShocku 99

donator99
23.12.2007, 22:21
Gears of War je dosad prodat u preko 3.3 miliona primeraka samo u Xbox 360 varijatni.Zbog te igre zamalo nisam uzeo Xbox, ali sam se predomislio u poslednjem trenutku.Jednostavno, igra je odlicna...

Morava
24.12.2007, 11:31
Pored FPSova nista drugo nema sanse. Kao narodnjaci vladaju nasom muzickom scenom tako FPSovi vladaju medju igrama.

Maladikt
24.12.2007, 11:39
Inače, ovo takmičenje je od presudnog značaja za opstanak univerzuma, stoga ga treba ponoviti desetak puta dok se svi ne složimo da nije bilo varanja, duplih account-a, mogućnosti glasanja za više od jedne igre, izostavljenih naslova i drugih malverzacija. :dedica:

A sad ozbiljno. Kao što je par ljudi iznad reklo, ovo glasanje predstavlja odraz afiniteta članova foruma, a ne biranje realno gledano najbolje igre. Mogućnost odabira više od jednog naslova je ostavljena u slučaju da neko ne može da se odluči striktno za jednu igru. U prvoj poruci Nenada Vasovića lepo piše:

...(mozete izabrati i vise od jedne igre prilikom glasanja)

Kao što se da primetiti, većina forumaša je iskoristila tu priliku (i ja među njima) jer pored nekoliko dobrih naslova jednostavno ne mogu da se odluče.

Ova diskusija pocinje nevidjeno da smara.

Dakle umesto prepucavanja bolje je da ukazemo na to koje su igre a ne igra najbolje ove godine jer je glasanje ionako vrlo tesno.


TR je krs. Kao i ceo taj serijal jos od cetvrtog nastavka.

Slažem se.

Neka ponove glasanje od 1.1 do 31.1 dok jos ima vremena!!!
Mislim da ce tako svi biti zadovoljni....

Nikada neće svi biti zadovoljni jer svet ne bi ni bio ovo što jeste kada bi se svima moglo ugoditi. Da ljudima ne odgovara ovakav način glasanja, ne bi ih ovoliko ni učestvovalo u njemu. Kome se ne sviđa, ne mora ni da glasa (ponavljam se).

Hahahaha ne znam zashto, ali imam utisak da modove boli pisha za ovu temu. Kolko je samo istoimenih tema otvarano prevremeno, pa su svi zivi pitali kada ce da se otvori, bla trutj. Valjda i njima garant dojadilo... :rofl:

Nemaju moderatori nikakve veze sa ovim. Zna se ko otvara temu za najbolju igru godine, a i modovi imaju dušu. :icon_wink

holodoc
25.12.2007, 1:48
Kao prvo... Što se tiče moderatora ništa se vi ne sekirajte... Sve vreme vas gledamo i jednostavno ne verujemo... Da pokušam da budem veoma kratak sa onime što imam nameru da kažem.

[1] Lista igara koja je predočena za glasanje sastavljena je na osnovu mišljenja i iskustava ljudi koji su zaduženi za "Test play" u časopisu odnosno uredništva "Sveta igara" . Verujem da je pre otvaranja ovakve teme uzeto u obzir mnogo više faktora nego što su čista subjektivna mišljenja o tome koja igra je trenutno hit i koja je eventulano doprinela nečemu specifičnom pa da može da se kandiduje za igru meseca.

[2] Glasajte samo za naslove koji su navedeni u listi i nemojte stalno da kukate kako fali ono, kako nešto drugo nije zaslužilo da se nađe na listi itd. Ovo je oficijelno glasanje uredništva "Sveta igara" na čelu sa urednikom Nenadom Vasovićem i tačka. Dakle, ako mislite da nijedan naslov ne zaslužuje vaš glas onda jednostavno zaobiđite listu i nemojte da kukate!

[3] Prestanite da se neprestano kačite međusobno oko gluposti kakve su subjektivni utisci o nekoj igri. Ako niste sigurni šta ćete da kažete bar pokušajte da kažete nešto lepo o igri koja vam se sviđa a ne po svaku cenu pljuvati igru koja vam se ne sviđa.

[4] Prestanite da navodite review-ove o igrama godine drugih gejmerskih sajtova i časopisa. Ovo je glasanje foruma Sveta kompjutera za najbolju igru godine na osnovu ličnih iskustava igrača a ne pretpostavke da su neki strani review-ovi Sveto pismo.

Nadam se da sam bio jasan.

maska
25.12.2007, 13:06
COD4 je FPS godine
Witcher je PRG godine

Sa ovi nema zezanja :ciao:

dodgeme
26.12.2007, 2:55
COD4 dosta ubedljiva pobeda kao i ocekivano

The mighty Boo
26.12.2007, 9:40
Ja ne znam da li gledamo isto glasanje ali koliko ja vidim CoD vodi za 5 glasova a ako je to "dosta ubedljiva pobeda" onda stvarno :rolleyes:

Patton
26.12.2007, 10:37
Hocete sada da se svadjate i oko toga koliko ubedljivo neka igra vodi?
Samo vas gledam :Freddy:

no729
26.12.2007, 11:24
Koliko vidim glasanje i nije imalao neki odziv... od skoro 10.000 ljudi na forumu glasalo je 150 i kusur što je 1.5% - u prevodu beda! Tako da na ove rezultate treba gledati uzimajući i tu činjenicu u obzir. :dedica:

player1
26.12.2007, 11:30
Treba uzeti u obzir da od tih 10,000 ljudi nema ni 1,500 onih sa preko 20 poruka.
A ni 900 onih preko 50.

Tako da ako uzmes poplaciju koja stvarno posecuje forum, izlasnost ni nije toliko losa.

Patton
26.12.2007, 11:31
Koliko vidim glasanje i nije imalao neki odziv... od skoro 10.000 ljudi na forumu glasalo je 150 i kusur što je 1.5% - u prevodu beda! Tako da na ove rezultate treba gledati uzimajući i tu činjenicu u obzir. :dedica:
Ima i onih ljudi koji bi zeleli da glasaju, ali nisu igrali pola igara. Kao ja npr :D Ne mogu da glasam kad nisam video Crysis, niti cu ga videti ove godine. Igrao sam samo Stalkera i Bioshock, sad se bakcem sa CoD4 i Witcherom.

bracaja
26.12.2007, 11:34
Glasao sam za The Witcher, iako sam probao samo demo:o.
Medjutim i to je bilo dovoljno da me igra kupi. Uskoro nabavljam i full verziju:).

nikola87
26.12.2007, 12:17
Ima i onih ljudi koji bi zeleli da glasaju, ali nisu igrali pola igara. Kao ja npr :D Ne mogu da glasam kad nisam video Crysis, niti cu ga videti ove godine. Igrao sam samo Stalkera i Bioshock, sad se bakcem sa CoD4 i Witcherom.

isti slusaj


mada i dalje mislim da je glasanje devilno napravljeno i uveren sam da cod ne bi pobedio da se glasalo samo za jednu igru.
I nikako mi nije jasno zasto stalker ima toliko manje glasaova od vodce trojke

zoran845
26.12.2007, 14:45
:offtopic:
Samo vas gledam :Freddy:
Ovo ti je bolji smajli uz takvu poruku: http://s8.rimg.info/75591bb560db8b220c935c1eb1e50e68.gif (copyright by Mrka Kapa)
:D

Iilija64
26.12.2007, 17:19
Od igranih najbolji mi je witcher, bioshock, cod4. crysis mi je dosadan. ipak cod4 bi trebao dobiti zbog zahtjevnosti i igrljivosti.
ps. za meržu je savršen!!!

Mean_Machine
27.12.2007, 1:24
COD4 ludilo!!!

SFRJ-Forever [CG]
27.12.2007, 10:56
COD4 ludilo!!!

E, nemoj da palis, ima nas dosta kojima je to slaba tacka :Freddy:

Mean_Machine
27.12.2007, 22:31
;426578']E, nemoj da palis, ima nas dosta kojima je to slaba tacka :Freddy:
E tek sada sam procitao prethodnih par strana. Nisam imao pojma da se raspravljate. He He He.

Despotaca
28.12.2007, 17:10
CoD4 mi je zakon!!!

RUSuper
29.12.2007, 1:50
Bioshock treba da bude medju prva tri mesta,kao i COD4 i Crysis to su mahine igre

RUSuper
29.12.2007, 1:55
Nekako mi se cini da svi govore o COD4 kao da je to nekadasnja dvojka,to je bila igrica COD je kao stvoren za Second World War,a ne za moderne ratove,bezveze ali igra nije razocarala

Ice-Man
29.12.2007, 10:34
Ja mislim da CoD4 treba da pobedi zbog optimizovanosti (al sam se izrazio, prste si pokrsi:)), osvezenja po pitanju tematike, multiplayera (ako se nekom ne svidja, zao mi je sto je tako, meni je super iako je GL overused) i finog sistema dobijanja novih oruzja i dodataka za oruzja. Glasao sam takodje i za Witchera iz prostog razloga sto je taj RPG prilicno linearan, a smorio sam se vise od nelinearnih igara u kojima mozes da radis sta hoces, za to imam stvarnost, i dodatan plus ovoj igri je sto je poprilicno nemoralna. Nisi vitez na belom konju. Po meni je Witcher mnogo verniji prikaz srednjeg veka nego recimo neka igra u kojoj si ti super heroj koga svi vole. E sad ce neko da kaze da nema jos igre na tematiku srednjeg veka i da su sve fantazy tipa, i verovatnop je upravu ali morace i on da prizna da je srednji vek sa svim bajkama na tu temu malo hiperbolicno prikazan u ovakvim igrama. Glasao sam i za World in Conflict jer mi je kampanja iako na strani Amera zaista super prikazana.

@MeanMachine
Tebe sam jedno vreme stalno vidjao na CoD4 Multiplayeru samo sto nisam znao da si sa ovog foruma.:kreza: Iako sumnjam da si me zapamtio ja sam onaj tip Ivan sto vise prica nego sto igra i cesto je pri kraju liste.:o

Mean_Machine
29.12.2007, 12:30
Ja mislim da CoD4 treba da pobedi zbog optimizovanosti (al sam se izrazio, prste si pokrsi:)), osvezenja po pitanju tematike, multiplayera (ako se nekom ne svidja, zao mi je sto je tako, meni je super iako je GL overused) i finog sistema dobijanja novih oruzja i dodataka za oruzja. Glasao sam takodje i za Witchera iz prostog razloga sto je taj RPG prilicno linearan, a smorio sam se vise od nelinearnih igara u kojima mozes da radis sta hoces, za to imam stvarnost, i dodatan plus ovoj igri je sto je poprilicno nemoralna. Nisi vitez na belom konju. Po meni je Witcher mnogo verniji prikaz srednjeg veka nego recimo neka igra u kojoj si ti super heroj koga svi vole. E sad ce neko da kaze da nema jos igre na tematiku srednjeg veka i da su sve fantazy tipa, i verovatnop je upravu ali morace i on da prizna da je srednji vek sa svim bajkama na tu temu malo hiperbolicno prikazan u ovakvim igrama. Glasao sam i za World in Conflict jer mi je kampanja iako na strani Amera zaista super prikazana.

@MeanMachine
Tebe sam jedno vreme stalno vidjao na CoD4 Multiplayeru samo sto nisam znao da si sa ovog foruma.:kreza: Iako sumnjam da si me zapamtio ja sam onaj tip Ivan sto vise prica nego sto igra i cesto je pri kraju liste.:o
@Ice-Man

Jok to nisam ja. Ja ne igram COD4 MP. MeanMachine je cest nick. Inace ortaci tek planiraju da idemo na COD4 MP.

dr.antrax
29.12.2007, 21:14
Moj glas ide World in Conlict-u.:tapsh:

wolfologin
30.12.2007, 0:25
Crysis - bez da se mislim :dedica:

Renche
1.1.2008, 3:27
CoD i PES 2008 je moj konačan odgovor.

Leonida
1.1.2008, 11:01
Ja sam moj glas dao igri Crysis,medjutim tek pre koji dan sam na jedovite jade nabavio The Witchera , i uverio sam se zaista da je to igra i RPG godine (a mozda i jedan od best RPG-ova posle SW:KOTOR)!

KOLOS
1.1.2008, 11:39
Moj glas ide igri CoD4!!!:) A na drugom mestu je Crysis!:dzavo:

FlaSHBacK
2.1.2008, 10:05
Moj glas dajem S.T.A.L.K.E.R.-u...

Ziginho
2.1.2008, 11:20
Glasam za S.T.A.L.K.E.R.-a:dedica:
Sjajna atmosfera,sjajna igra :tapsh::tapsh::tapsh:

nikola87
2.1.2008, 12:07
KAda je kraj glasanja?

ps. napokon neko i za stalker da glasa:tapsh:

Sun Tzu
2.1.2008, 14:42
KAda je kraj glasanja?

31.1.2008. u 15:46 Piše iznad glasanja...

donator99
2.1.2008, 15:12
Mislim da je vec sad jasno da ce CoD4 biti prvi, Crysis drugi, a Witcher treci.A videcemo za 4. mesto, ili BioShock ili S.T.A.L.K.E.R.

maska
2.1.2008, 15:33
Steta sto nisu stavili HL2 episode2 mislim da bi jedino ona mogla da konkurise COD4.

Iako je kako se pricalo "vec vidjena" igra dokazalose da je atmosfera ipak najbitnija za jedan dobar naslov. Razocarao sam se jer Witcher zasluzuje drugo mesto...

Belfegor
2.1.2008, 15:41
moji glasovi : the Wicher - naklonjen sam zanru, a i igra je za svaku pohvalu, pravo osvezenje...
stalker - uneo je odredjene novine u FPS, i opet subjektivno, meni legao ko kec na destku

bioshock - o njemu je vec bilo dosta reci!

3LANCER
2.1.2008, 16:29
ne kapiram po cemu cod4 zasluzuje titulu igre godine
jeste dobra igra ali ne bas toliko dobra (necu ni da pominjem "booya" marince)

donator99
2.1.2008, 16:47
Odlicna optimizacija(radi na mnogo slabijim kompovima sa prihvatljivim performansama od npr. Crysisa, kojeg vecina nas nece videti u pravom kvalitetu naredne 2 godine...), jako dobar MP, jedan od retkih AAA multiplatform naslova, odlicno uradjena(mada kratka) SP kampanja.

nikola87
2.1.2008, 17:21
ja sam vec izrazio svoje cudjenje na tu temu ali mislim da ne treba opet da picinjemo sa tom raspravom jer nigde ne vodi. Ako je neko bas zainteresovan da razmeni nekoliko reci bolje je da otvori novu temu.
Ja bih opet ponovio da je glasanje extremno glupo postavljeno ali necu da ulazim u validnost glasanja.

Ali dobro ovo je ipak glas vecine:(

Extreme Player
3.1.2008, 13:03
Prva Definitivno: 1) BIOSHOCK
2) Crysis
3) Stalker SOC
4) COD4
....
....
....
....
....
....
....
NBA 08:D

3LANCER
3.1.2008, 20:57
Sad nesto mislim - zasto nema nijedne igre iz Orange boxa?

Half-Life boy
3.1.2008, 22:29
Sad nesto mislim - zasto nema nijedne igre iz Orange boxa?

HL2 je izasao pre 3-4 godine, ekspanzije se racunaju (znaci ispadaju E2 i E1 koji je izasao prosle godine) a za portal i team fortress 2 pitaj urednika sveta igara ili nekog drugog ko je ucestvovao u pravljenju liste.

RUSuper
4.1.2008, 2:10
ne kapiram po cemu cod4 zasluzuje titulu igre godine
jeste dobra igra ali ne bas toliko dobra (necu ni da pominjem "booya" marince)
Upravu si,grafika je gora od Crysis-a,prica i zabava gora od Bioshocka,zvucni efekti daleko nisu najbolji,dobri su ali ne kao u drugim igrama koje su u glasanju,a kampanja je kratka,ma i COD bi trebao da je o drugom svetskom ratu,a ovo...ma nezasluzuje da bude igra godine,ali priznajem da je igra mnogo dobra

RUSuper
4.1.2008, 2:15
Verovatno je bilo reci o ovome,ali ipak samo da kazem da mi je glasanje malo glupo,nije fora da moze da se da glas za vise igara,znaci ja sad mogu da dam glas Crysis-u i Bioshocku,ali je bolje da se odlucis za samo jednu igru,igru koja po tvom misljenju zasluzuje da se zove igra godine,nemoze biti dve najbolje igre tako da je ovo bezveze,ipak moj glas sam dao za Bioshock jer je to naj od naj,Prica najbolja od ponudjenih,zabava pri vrhu,samo grafika nije kao u Crysis-u,u svakom slucaju kad je vec ovakvo glasanje prezivecemo i to

Half-Life boy
4.1.2008, 2:43
Verovatno je bilo reci o ovome,ali ipak samo da kazem da mi je glasanje malo glupo,nije fora da moze da se da glas za vise igara,znaci ja sad mogu da dam glas Crysis-u i Bioshocku,ali je bolje da se odlucis za samo jednu igru,igru koja po tvom misljenju zasluzuje da se zove igra godine,nemoze biti dve najbolje igre tako da je ovo bezveze,ipak moj glas sam dao za Bioshock jer je to naj od naj,Prica najbolja od ponudjenih,zabava pri vrhu,samo grafika nije kao u Crysis-u,u svakom slucaju kad je vec ovakvo glasanje prezivecemo i to


Evo otvorih ja glasanje na mom blogu pa ko zeli da glasa nek izvoli:D
Mozete glasati samo za jednu igru a izbor je povecan u odnosu na ovaj za 5 igara. Link za blog je u mom profilu.

WhenDarknessFalls
4.1.2008, 13:31
Pa... Po meni COD4 ima bolju pricu nego Crysis. Bolje jedan hardkor akcioni film trip nego makljaza za pritupim vanzemaljcima... I bolju atmosferu ima COD definitivno. Zvuk je tu negde.

Al ok, ovo je cisto subjektivno.

RUSuper
6.1.2008, 6:05
Pa... Po meni COD4 ima bolju pricu nego Crysis. Bolje jedan hardkor akcioni film trip nego makljaza za pritupim vanzemaljcima... I bolju atmosferu ima COD definitivno. Zvuk je tu negde.

Al ok, ovo je cisto subjektivno.
Pa pricu sam uporedjivao sa Bioshockom,a ne sa Crysisom,Crysis je po meni samo grafika,zato sam i uporedjivao po grafici sa Crysisom

Pipboy
7.1.2008, 21:44
Witcher je bez konkurencije, ali kad se setim S.T.A.L.K.E.R.A., kad se setim one atmosfere, razrušenih i oronulih zgrada, krčanja radijacije na sve strane, turobnog sivila koje zrači sa svih strana, grmljavine i sevanja munja, pa tek kad se stigne do Černobiljske elektrane na kraju pa oni impusli kad počnu da šibaju:eek::eek:...
Ili, drugačije rečeno, igra godine.

3LANCER
8.1.2008, 1:41
Da li ce biti izabrana igra godine i od strane redakcije? Posto od ovog glasanja slaba vajda...

Morava
8.1.2008, 12:10
Pa hoce, ali ako si citao opis Crysisa znas da ce najbolja da bude BioShock.

Marko
9.1.2008, 14:21
Cod 4 zasluzeno igra godine. Ne bih da ljutim druge ljude ali igra sa tako dobrom grafikom i optimizovanoscu mora da bude super. Plus je atmosfera dobra. Sta ce nam crisis ako ni ne mozemo da ga pokrenemo?:)

Patton
9.1.2008, 14:27
Cod 4 zasluzeno igra godine. Ne bih da ljutim druge ljude ali igra sa tako dobrom grafikom i optimizovanoscu mora da bude super. Plus je atmosfera dobra. Sta ce nam crisis ako ni ne mozemo da ga pokrenemo?:)
Znaci po tebi je igra godine ona koju uspes da poteras na standarnoj ili nekoj krsh konfiguraciji? :) CoD4 je optimizovan, ali graficki ne moze se porediti za BS i Cry. Svi kude Cry kako ima losu pricu, a CoD4? On kao ima neki brainstorming zaplet? :)

Marko
9.1.2008, 15:57
Pa dobro sad, ima istine i u tome. Ali meni je bolje...hm kako ono kazu... zenska u kolima nego pet u telefonskom imeniku. :D
Naravno da nema zaplet ali po meni ni crisis nije daleko, jako mi lici na far cry. Ali dobro, to je moje misljenje, ne mors da se slozis. Nisam ja ni rekao da su ove druge lose.

Patton
9.1.2008, 16:15
hm kako ono kazu... zenska u kolima nego pet u telefonskom imeniku. :D
Posto CoD4 ima losiju grafiku, ispravno bi bilo:
"Bolje baba u kolima nego pet zenski u telefonskom imeniku".

Neka hvala :D
Ja cu se SMS-ovati sa zenskama, one barem znaju kako se koristi mobilni :D

Marko
9.1.2008, 16:33
Eh bas ste neki :D

Leonida
9.1.2008, 16:49
Ljudi moji ni Crysis , a tek Cod 4 nisu zasluzili igru godine vec svemoguci The Witcher.

All hail The Witcher :n_klanja::n_klanja::n_klanja:

Geralt - There is no good,no evil - only decisions and consequences .:n_klanja:

Marko
9.1.2008, 16:52
Pa igrao sam i nije lose. The Witcher je prijatno iznenadjenje. Ali ko ce da glasa za witchera kad ima toliko fps fanova? Ali je jako dobro.

Maladikt
9.1.2008, 17:55
Kako ko će da glasa? Koliko vidim - 55 ljudi dalo svoj glas Witcheru (čak je i vodio jedno vreme, šmrc).

Uostalom, glasanje je javno, pa pogledaj sam ko je glasao za tu bedu pored ovoliko fps naslova.

Marko
9.1.2008, 21:49
Ma nemoj da se ljutis, meni se vise svidja witcher od cod 4 ali mi je jako kocio i zbog toga sam dao glas za cod4. Ali, pazi koliko ima pucacina - cod, kriza, biosok (dobro, ne bas pucacina) i sve imaju vise ili otprilike isto glasova kao witcher. Hteo sam reci da vise ljudi glasa za pucacine nego za rpg.

RUSuper
10.1.2008, 0:54
"No god's or king's,only man"recenica iz najbolje igre godine a vi se samo prepirite je li bolji Crysis ili COD4,hehe:opanachke

Maladikt
10.1.2008, 10:22
A bio je kul tip (Witcher). Onda su došli ljudi sa praznika i izglasali CoD4. :)
Šteta što neće biti makar ovde proglašen za igru godine. Baš šteta.

@Marko

Ma ne ljutim se čoveče, samo sam osetljiv na rpg-ove.

Patton
10.1.2008, 10:39
Ma nemoj da se ljutis, meni se vise svidja witcher od cod 4 ali mi je jako kocio i zbog toga sam dao glas za cod4. Ali, pazi koliko ima pucacina - cod, kriza, biosok (dobro, ne bas pucacina) i sve imaju vise ili otprilike isto glasova kao witcher. Hteo sam reci da vise ljudi glasa za pucacine nego za rpg.
Da, ali koliko su ovi gore glasovi realni?

Citiram tebe: "meni se vise svidja witcher od cod 4 ali mi je jako kocio i zbog toga sam dao glas za cod4" :)

Ako cemo da glasamo za igre koje mozemo da startujemo, onda :rolleyes:

muki85
10.1.2008, 15:42
Bioshock bez razmisljanja, i pored crysisa i cod4, koji su mi takodje jako dobri, a witchera nisam opleo tako da ne mogu da sudim, a i ne volim posebno rpg, sem ako nije ff fazon :)

player1
10.1.2008, 15:52
CoD4 je optimizovan, ali graficki ne moze se porediti za BS i Cry.

Ovo me podseca na prvi utisak o CoDu koji sam imao kad sam krenio trening nivo.

Bio je:
"Koje smece od grafike!"

Srecom, posle par nivoa, kada pocnu bliskoistocna desavanja (narocito onaj prvi "narativni" nivo), promenio sam misljenje potpuno.

nikola s
10.1.2008, 16:18
Bioshock jeste jako dobar, ali svi nivoi su u gotovo istom okruzenju pa zna ponekad da dosadi.

muki85
10.1.2008, 17:00
Bioshock jeste jako dobar, ali svi nivoi su u gotovo istom okruzenju pa zna ponekad da dosadi.

Pa i ne moze biti u drugom okruzenju ako se radi o podvodnom gradu, realno... :p

A COD4 je ekstra igra, ali mu je najveca mana kratkoca, a ako je pozitivna strana cod-a dobra optimizovanost, za mene je to velika greska, jer ako nema zahtevnosti, nema ni napretka u grafickom okruzenju...

Kriza je postavila graficke standarde....

To je to...

player1
10.1.2008, 17:03
Licno, mislim da je i Crysis kratak.

Mada, mozda je to slucaj samo sa nivoima posle The Core.
Prosto preletis kroz njih.

muki85
10.1.2008, 17:20
Meni je glavna prica kod krize to sto poglavlja nisu i suvise skriptovana, tacnije ti moras da predjes neku misiju, tj svaka se zavrsava na istom mestu, ali postoji jako velika sloboda kretanja i nacina na koji ces igrati... Ja npr nisam provalio prvi put kada sam igrao da na onoj slici kada trebas da unistis brod mozes uci u kanalizaciju i provuci se pored svih neprijatelja do samog broda... Kod bioshocka je manja sloboda, ali te igra prosto "tera" da pronalazis tajne prostorije i stvarcice za skupljanje i da se jako puno zadrzis na jednom nivou, sto nije mana vec prednost... A o vise krajeva i razlicitom nacinu igranja da ne pricam... Sve ovo u cod-u je slabo zastupljeno, tacnije igra nije toliko kratka koliko je brzo predjes :)... Jednostavno prenatrpano akcijom, puno adrenalina ali to je to i nista vise... Ako se titula nosi po optimizovanosti, onda je cod pobednik... Sve ostalo je suvise suplje...

[ovo je subjektivno misljenje jednog smrtnika i podleze kritikama drugis smrtnika]

Maladikt
10.1.2008, 18:43
Kriza je postavila graficke standarde.....

Ma pusti ti grafičke standarde.:)

Bitna je suština (priča, atmosfera, likovi). Au zaboravih - kakvi crni likovi u fps-u (to mi više ide uz one smorne rpg-ove)? :opanachke

Snipe
11.1.2008, 1:29
Kriza definitivno.

+ Grafika, prostornost, fizika donekle.
- Jbga zahtevnost.

RUSuper
11.1.2008, 4:36
Hehe,Crysis ima najbolju grafu,CoD4 najbolju igrivost,najzanimljivij je witcher,a igra godine treba da bude Bioshock,salim se naravno,realno Bioshock ima odlicnu grafiku za zatvoren prostor,najbolju pricu od ponudjenih igara,jednu od najboljih igrivosti,pruza najvecu zabavu i treba zasluzeno da bude igra godine,to sto ima vise zavrsetaka je vec stavlja ispred polovine od ponudjenih igara

Leonida
11.1.2008, 13:31
Bioshock ima bolju pricu od Witchera???Witcher je na najpoznatijim sajtovima (IGN , gamespot)dobio hrpu nagrada , a najvise nagrada za pricu . No dobro,svako ima svoje misljenje...Da ima bolju pricu od Krize i Cod 4 se slazem ali od Witchera...

Iilija64
11.1.2008, 13:54
Sve je od čovjeka do čovjeka. meni je bioshock ima bolju priču jer sam sf manijak. witcher ima odličnu priču ali nije to to. sve ovisi od igrača

muki85
11.1.2008, 14:45
A takodje mislim da rpg ne zasluzuje titulu igre godine [ovo govori fps fan] :)

The mighty Boo
11.1.2008, 15:46
A takodje mislim da rpg ne zasluzuje titulu igre godine [ovo govori fps fan] :)

Vidi se da to govori fps fan :)

DeXoN
11.1.2008, 20:28
Jedino u čemu se slazem na ovoj tabeli jeste (sto se tice fps-ova) da je CoD 4 bolji od Crysis-a:a_whistli.
A da je bolji od Bioshock-a i S.T.A.L.K.E.R-a. Bruka:mad:!!! Presao sam pola Bioshocka i igra puca koliko je dobra svaki sam ćošak pretamburo od do. I ne zuri mi se da je pređem (kao Crysis) jel potpuno uživam u njoj. Ipak mi je favorit S.T.A.L.K.E.R. nekako mi je bolje legao u to vrijeme.

Maladikt
11.1.2008, 22:20
A takodje mislim da rpg ne zasluzuje titulu igre godine [ovo govori fps fan] :)

Ma šta kažeš? Ima i onih koji ne misle tako [ovo govori rpg fan].

RUSuper
11.1.2008, 22:42
Nevolim RPG,ali umem da ga cenim,recimo Oblivion mi je neverovatno dobra igra,a opet rekao sam da nevolim RPG,nekako vise volim FPS,li ni strategije nisu lose,da li ste videli kako su rasporedili igre u Screenfun-u,bas onako kako meni odgovara,Bioshock(Igra godine)PC 1.Crysis
2.Bioshock
3.C&C TW

donator99
11.1.2008, 23:09
Nevolim RPG,ali umem da ga cenim,recimo Oblivion mi je neverovatno dobra igra,a opet rekao sam da nevolim RPG,nekako vise volim FPS,li ni strategije nisu lose,da li ste videli kako su rasporedili igre u Screenfun-u,bas onako kako meni odgovara,Bioshock(Igra godine)PC 1.Crysis
2.Bioshock
3.C&C TW

Vidi se da je Screenfun...

RUSuper
11.1.2008, 23:23
Vidi se da je Screenfun...
Pa samo da znas ja recimo volim C&C TW,a ako se tebi nesvidja trebao si na njihovom sajtu da glasas za nekog drugog,pa bi mozda neka druga igra bila na 3. mestu,ali posto je bilo vise onih koji su glasali za TW neko za druge igre koje nisu na listi TW je dospeo na trece mesto

donator99
11.1.2008, 23:43
Ne kazem ja da je TW losa igra, ali ove godine je stvarno bilo boljih :)

RUSuper
12.1.2008, 2:06
Za onoga ko voli strategije tesko da je mogao ove godine da nadje bolju od TW-a

Mr. Garrison
12.1.2008, 4:41
ja glasam za Test Drive: Unlimited :)

qwerty
12.1.2008, 5:11
Ah, pa gledam bas ko li dade NFSPS-u glas:kreza:

Mali Robot
12.1.2008, 15:35
Glasao za STALKER. Jeste da mu fali ispoliranost mnogih drugih igara iz konkurencije, ali ipak atmosfera koju igra stvara je nešto posebno. Čak me ni Bioshock nije toliko uvukao u svoj "svet".

TROMI 93
13.1.2008, 19:33
S.T.A.L.K.E.R. je najbolja po meni,ali mi se mnogo svidja i Call of Duty jedino sto je kratak.

donator99
13.1.2008, 21:54
CoD4 je igra koja je orijentisana prema MultiPlayeru.
SP kampanja je tu samo za uhodavanje...

RUSuper
14.1.2008, 2:36
Hoce li mi ko objasniti po cemu je CoD4 bolji od bioshocka

Maladikt
14.1.2008, 11:11
Neće ti niko objasniti jer je to subjektivna stvar. Ne može niko da ti određuje ukus - ono što je tebi najbolje nekom drugom nije i obrnuto.

nebojsa986
14.1.2008, 13:15
Koliko ja vidim CoD4 pobedjuje samo zato sto je bolje optimizovan od Crysis/Bioshock i tako dostupan za igranje velikom broju i sto vecina samo 'dirinci' fps i nije zainteresovana za neke druge zanrove, cak ni da ih proba. CoD4 jeste dobra igra, ali sigurno nema kvalitet za igru godine.

zoran845
14.1.2008, 13:29
Ne treba potceniti ni sindrom "jao-vidi-koliko-je-njih-glasalo-za-ovu-igru-sad-ću-i-ja-da-ne-ispadnem-glup-i-van-tokova". Po toj logici, uzgred, trebalo bi da jedemo g*bip!*na - milijarde muva mora da su u pravu.

Na većini sajtova su (zbog te poslovične ljudske povodljivosti) rezultati glasanja vidljivi tek posle davanja glasa.

zdravkelja
14.1.2008, 13:48
Ovo je diskusija bez kraja, sve jedno isto pricate, te kako neko glasa za ovo jer ovo drugo je bolje pa onda ovaj odgovori, pa onda sto je Cod prvi, a zasto ovo nije..... :rolleyes:

SirDuck
14.1.2008, 14:15
A ima i to da onaj koji je igrao samo jednu igru sa liste glasa za nju jer druge nije probao.
Ja ništa ovde nisam igrao osim Crysisa, a za to ne glasam :p

zoran845
14.1.2008, 14:19
Može razlog da bude i ovo (http://goty.gamespy.com/2007/pc/12.html).

SirDuck
14.1.2008, 14:25
E, a gde je ovde Orange Box?
Važno da ima PES, hahaha :D

zoran845
14.1.2008, 14:33
Čak ni taj ušljivi "GameSpy" nije mogao da zaobiđe "frilens policajce": stavili su S&M, da im neko slučajno ne prebaci pristrasnost. Autor ove liste nije imao te probleme i obzire (koža debela k'o u slona). :mad:

Pogledajte samo liste "igara godine" na "GameSpotu"!:rofl:

SirDuck
14.1.2008, 14:39
Al ipak je malo glupo što nema OB, ipak je to obeležilo 2007. godinu sigurno više od PES-a (lol, PES je u listi, ahahaha).
Prilično subjektivno :o

caine
14.1.2008, 18:28
Al ipak je malo glupo što nema OB, ipak je to obeležilo 2007. godinu sigurno više od PES-a (lol, PES je u listi, ahahaha).
Prilično subjektivno :o
Šta, bre, ti imaš protiv PESa? :p Ovo su najbolje igre 2007., ne one koje su je obeležile... po toj logici bi i Kane & Lynch trebalo da bude na listi.:D
U svakom slučaju, nema bolje igre od PESa kad hoćeš da opustiš mozak, to što je relativno prosta nikako ne znači da je loša.

maska
16.1.2008, 0:35
Samo sam proveravao da li je i dalje COD4 prvi posto su neke neverne tome pricale kako nema kvaliteta za igru godine!!!!! Svi znamo da ste drhtali od srece kad je izasao 2 deo a sada tu neke epizodne uloge poput Boshocka i Withera kao trebaju da budu prvi. Tradicija se nastavlja uzlaznom putanjom i to je bitno. Jos jednom se pokazalo da je ATMOSFERA najbitnija u igri a ne glupi sejderi i ultra mega giga MASINE za igranje.
Kriza je trebala da saceka bar sledecu generaciju nvidia i Ati kartica!!!

Ipak nece biti zaboravljena jer ce svako i za 2 godine kada bude imao iole pristojnu masinu za ovu igru probati. Tada ce verovatno grafika krize biti smesna i na tome ce se sve zavrsiti!!!

UFFF. Ovo je bilo malo jako :eek:

licnija
16.1.2008, 1:44
gde je Gears of War?

RUSuper
16.1.2008, 2:04
Ma bre polovina nije glasala za Crysis i Bioshock zato sto nemoze da im poddrzi,pa to je jednostavno bedno,COD4 mi radi odlicno a crysis jedva pase,pa bih opet pre glasao za Crysis,kao prvo grafika bolja u Crysisu,zanimljivij mi je Crysis zbog nanosuit odela,a otprilike su iste duzine,a posto moze da se glasa za vise igara necudi me sto je COD4 prvi,COD4 su svi igrali,a ostalne igre retko ko,kada sam rekao svi nisam mislio bukvalno

Patton
16.1.2008, 10:30
Kad ste vec pomenuli atmosferu, jeste da je bitna, ali bitan je i Gameplay :dedica:

Sta mi vredi ultra atmosfera kada sa komandosom (koji je stigao da pobije vise neprijatelja nego Rambo u celom serijalu) ne mogu da preskocim kamen ili ogradu nalik na onoj gde se cuvaju ovce. Lame! Zbog ove konstatacije CoD4 i Witcher su kod mene u startu otpali za igru godine.

player1
16.1.2008, 11:17
O boze...
"The Najgori" argument protiv Witchera. ^

E bas mislim da je napredak sto vestac ne skakuce ko idijot na svaka dva koraka kao neki "heroj" iz WoWa.

Totalno bi ubilo atmosferu.

zoran845
16.1.2008, 11:32
Sta mi vredi ultra atmosfera kada sa komandosom (koji je stigao da pobije vise neprijatelja nego Rambo u celom serijalu) ne mogu da preskocim kamen ili ogradu nalik na onoj gde se cuvaju ovce. Lame!Preimenujte temu u "Najbolji preskakači ograda za ovce 2007. godine". Taj naslov bi odlično pasovao.

RUSuper
16.1.2008, 11:51
Preimenujte temu u "Najbolji preskakači ograda za ovce 2007. godine". Taj naslov bi odlično pasovao.
Onda Crysis dobija,samo treba da se iskoristi Maximum strengh

Patton
16.1.2008, 12:29
O boze...
"The Najgori" argument protiv Witchera. ^

E bas mislim da je napredak sto vestac ne skakuce ko idijot na svaka dva koraka kao neki "heroj" iz WoWa.

Totalno bi ubilo atmosferu.
Znaci super je atmosfera ako se igramo PacMan RPG-a, gde se cela akcija odvija u lavirintu? Pa ko voli da se u RPG-u seta po uskim predefinisanim putanjama i da su sve lokacije zakljucane dok se ne predje X questova, neka igra Witchera. Ja se ne primam vise na takve igre, posto sam odigrao Oblivion i Gothic.

player1
16.1.2008, 12:46
Ne nego ce kao u Oblivionu da se setka po celom kraljevstvu zezjuci se sa istim "dungeonima" i portalima, dok ceo svet propada, potpuno zaboravivsi da treba da uradi nesto sa amajlijom koji mu je dao kralj na pocetku igre.

Ako mi se igra "sandbox", igracu strategiju kao Civilizaciju. Tu bar ima smisla.

SirDuck
16.1.2008, 13:08
Ma bre polovina nije glasala za Crysis i Bioshock zato sto nemoze da im poddrzi,pa to je jednostavno bedno,COD4 mi radi odlicno a crysis jedva pase,pa bih opet pre glasao za Crysis,kao prvo grafika bolja u Crysisu,zanimljivij mi je Crysis zbog nanosuit odela,a otprilike su iste duzine,a posto moze da se glasa za vise igara necudi me sto je COD4 prvi,COD4 su svi igrali,a ostalne igre retko ko,kada sam rekao svi nisam mislio bukvalno

Ajmo opet o zahtevnosti i uticaju iste na gotivljenje igre...
Pomirite se sa tim da Crysis jednostavno nije dovoljno dobar da bude prvi. Da, teško je prihvatiti...:rolleyes:

@SFRJ_forever, brate ti imaš neke opasne komplekse što se tiče Crysisa, primećujem da se zahvaljuješ svakome ko ga samo pomene u dobrom svetlu...geez


PS: Flame on...

no729
16.1.2008, 16:53
O boze...
"The Najgori" argument protiv Witchera. ^

E bas mislim da je napredak sto vestac ne skakuce ko idijot na svaka dva koraka kao neki "heroj" iz WoWa.

Totalno bi ubilo atmosferu.

Slažem se, kome se skakuće neka igra Icy Tower :D

Patton
16.1.2008, 17:00
Slažem se, kome se skakuće neka igra Icy Tower :D
Ko prica o skakutanju...? U Witcheru i CoD-u ne mogu da odem na lokacije ispred kojih nema nikakvih realnih prepreka... ako hocu da napadnem nekoga, ne mogu da zaobidjem cilj, vec uvek moram da srljam napred, pa sta mi bog da... ovo iskljucuje bilo kakvo taktiziranje i svodi igru na najobicniji hack'n'slash sa dobrom pricom.

Ovo je cinjenica i ocigledna mana igre i svakog RPG-a!
Poredjenje mog stava sa Icy Towerom je krajnje -> :boodala: :boodala: :boodala:

Grafika u Witcheru mi je za nijansu gora nego u TES4 i G3, a izasle su 2006 !
Isuvise mana da bi bila igra godine.

SFRJ-Forever [CG]
16.1.2008, 17:29
@SFRJ_forever, brate ti imaš neke opasne komplekse što se tiče Crysisa, primećujem da se zahvaljuješ svakome ko ga samo pomene u dobrom svetlu...geez

Fora je u tome da cim se nekome zahvalim znaci da se slazem sa njim, a totalno je glupo da kreiram novi post samo da bih potvrdio njihovo misljenje.
Koliko vidim tebi je zao sto se tebi nisam ni jednom zahvalio, razmisli, da li je to do mene ili tebe...
Svakome ko potvrdi da je COD4 bezvezna igra dacu zahvalnicu jer mi se daje, ti kukaj koliko hoces.

P.S. [za sve anti Crysis kukadjije]
Crysis je odlicna igra, ne perfekta, niti igra godine, ali nije ni toliko losa kako je opisujete. Kada ne mozete da igrate kako treba na high detaljima nemojte pricati da je crap, kupite nove kompove i prestanite kukati.

donator99
16.1.2008, 17:34
Hmm, ukoliko jedna igra trazi od svojih kupaca da kupe nove racunar kako bi ju igrali sa prihvatljivim performansama, ocigledno je da je ta igra:
a)Ispred svog vremena
ili
b)Lose optimizovana
Crysis je ocigledno najlepsa igra u ovom trenutku, ali nijedna igra ne zasluzuje da se zbog nje kupuje novi racunar.Ma kako dobra bila...