Prijavljivanje

Prikaži potpunu verziju : Jedan komp, a dve slike


flame
9.12.2007, 0:22
Znam da iz naslova moze samo da se nasluti, pa evo da objasnim. Nije komplikovano.
Imam jedan kompjuter i dva monitora. Mene zanima kako na tim monitorima koji idu iz istog kucista prikazujem razlicite stvari. Npr. Dok ja radim u photoshopu, drugi ekran da pusta film. Ili dok ja igram stratesku igru, na jedöm da igram, a drugi npr. da prikazuje mapu, bazu i sl. Da li uopste to moze?

Crusader88
9.12.2007, 1:28
prvo moguce, druge neverujem, mislim siguran sam da nemoze.

za ovo da radis na jednom a na drugom da gledas film ...
ides ono desni klik propertis , seting i tamo aktiviraj da ti 2 bude drugi monitor

holodoc
9.12.2007, 1:44
Naravno da bi povezivanje dva monitora mogao da izvedeš moraš da imaš ili grafičku karticu sa dva izlaza za monitore ili neku matoru video PCI karticu koju ćeš da ubodeš u slot viška.

Freško
9.12.2007, 2:03
Veoma je moguće da na jednom kompu sa dva monitora i grafičkom koja ima 2 VGA izlaza radiš dve različite stvari istovremeno tipa (rad u photoshopu i gledanje TV-a . Samo moraš imati u vidi da ti za tako nešto treba jak računar . A što se podešavanja tiče dovoljno je da u setovanjima za grafičku kartu čekiraš opciju "Extend my Windows desktop onto this monitor" i to je u principu to . Opcija se nalazi u :

http://img521.imageshack.us/img521/2475/03wk9.th.jpg (http://img521.imageshack.us/my.php?image=03wk9.jpg)

Opcija je kod mene trenutno zatamnjena iz razloga što trenutno nemam 2 priključena monitora na mašinu .

Inače ja sam tako nešto testirao pre nekoliko dana samo što sam se ja igrao Crysis i gledao TV :D

To je izgledalo ovako (http://www.sk.co.yu/forum/showpost.php?p=403352&postcount=389)

bojanbl
9.12.2007, 2:44
Moguce je sve to sto si naveo izuzev opcije da dok igras igricu da ti se na drugom ekranu prikazuje mapa i drugi podaci. Mislim teoretski bi moglo ako bi igrica bila u mogucnosti da prepozna da imas prikljucen drugi monitor i da na njega prebacis npr mapu i sl.
Jedino sto bi mogao ovako da uradis je da podesis "extended desktop" u opcijama za graficku tj da ti se komplet desktop razvuce na dva monitora, pa mozda bi i moglo da se komplet igrica razvuce na dva monitora, ali ovo nisam probao pa ne garantujem :)

Partybreaker
5.1.2008, 16:26
@Fresko
Kako uspes da smanjis prozor igrice na jedan monitor? Ja kada upalim igru, jedan monitor (ja ga zovem slave) ostane iskljucen, a na drugom (master) se vidi igra... Probao sam bas tu kombinaciju tv + igra...

Skols
5.1.2008, 17:19
Ja sam uspeo da na jednom monitoru radim u 3DMaxu,a na drugom da pichi film,al` cim startujem neku igru,ona predje i na drugi.

bole083
5.1.2008, 18:36
Ja sam uspeo da na jednom monitoru radim u 3DMaxu,a na drugom da pichi film,al` cim startujem neku igru,ona predje i na drugi.

Pokreni igru u windowed modu ...

Partybreaker
5.1.2008, 23:25
Pokreni igru u windowed modu ...

Kako?