PDA

Prikaži potpunu verziju : Zakljucan BIOS na ASUS-ovom LapTop-u


Wumi
7.12.2007, 23:59
Imam ASUS A6R i nekako mi se zakljucao BIOS.
Kada pritisnem F2 sto je za ulazak u BIOS, sve ide regularno i onda trazi PASSWORD.
Kako da resim problem?
Na PC se te stvari resavaju skidanjem baterije ili jamperom, medjutim na Lapu nemam pristup ni maloj bateriji ni jamperu.
Hvala unapred.

qwerty
8.12.2007, 2:38
Pozovi tehnicku podrsku ako si ti vlasnik laptopa, i oni ce ti reci sta dalje.

Rasa
8.12.2007, 11:36
Imas bateriju, ali moras da rasklopis ceo laptop da bi dosao do nje.

VojaM
8.12.2007, 11:54
Imam ASUS A6R i nekako mi se zakljucao BIOS.
Kada pritisnem F2 sto je za ulazak u BIOS, sve ide regularno i onda trazi PASSWORD.
Kako da resim problem?
Na PC se te stvari resavaju skidanjem baterije ili jamperom, medjutim na Lapu nemam pristup ni maloj bateriji ni jamperu.
Hvala unapred.
Veoma glupo pitanje:
Da li si probao da za pasword prosto uradiš Enter a da ništa ne ukucaš?
Ako nisi, probaj - ponekad upali.

Wumi
8.12.2007, 14:18
Lap je bio nedavno na servisu i rekao sam im i za taj problem oko passworda, ali oni su izgleda zaboravili da to srede.
Ako nista ne pomogne, onda cu morati da ih zovem i da vidim da li ima neki default pass.

Probao sam ove koji su navodno default za AMI BIOS:

AMI
BIOS
PASSWORD
HEWITT RAND
AMI?SW
AMI_SW
LKWPETER
A.M.I.
CONDO

Probao sam i to sa pritiskom ENTER kada zatrazi pass, ali ne pomaze na zalost.

Lap ne smem da rasklapam jer je pod garancijom, a klasicni otvori kao sto su za HD, bateriju, memoriju..... ne pomazu oko prilaska bateriji.

Rasa
8.12.2007, 15:19
u tom slucaju ces morati u servis, a jel si ti postavio pas. ili si ga tako kupio?
Ako si ga tako kupio procitaj manual mozda ima tamo nesto.

Pogledaj ovde (http://www.freelabs.com/%7Ewhitis/security/backdoor.html) mozda ima nesto od pomoci.

Wumi
9.12.2007, 13:06
Nije bio password ranije, nego se odjednom sam postavio koliko znam:confused:
Imao sam problema sa particijama nesto i nisam mogao nikako da instaliram Windows.
Onda sam probavao sve i svasta, pritiskao sam razne tastere i kombinacije tastera prilikom boota, pa sam pokusavao sa Hiren's boot cd da resim problem i onda se odjednom poceo pojavljivati password u BIOSU.
Ja ga nisam stavio namerno, postavio se on sam, ma kako tu cudno zvucalo.
Racunar radi normalno osim sto ne mogu da pristupim BIOS-u.

VojaM
9.12.2007, 15:59
Probao sam ove koji su navodno default za AMI BIOS:
AMI
BIOS
PASSWORD
HEWITT RAND
AMI?SW
AMI_SW
LKWPETER
A.M.I.
CONDO

Probao sam i to sa pritiskom ENTER kada zatrazi pass, ali ne pomaze na zalost.
Onaj poslednji password CONDO treba da ima i jedan zarez iza, dakle "CONDO,".
Ali svi ti passwordi su važili davno, u vreme jakih 486-tica i prvih Pentiuma. Koliko ja znam, to je davno "zapušeno".

U svoje vreme postojali su i neki programi kojima je moglo nešto da se uradi. Ne dobije se tačan password, nego niz znakova koji daje ekvivalentnu kombinaciju kad se šifruje. E sad, plašim se da to možda neće raditi iz istog razloga iz kog i ono prvo što sam ti pomenuo, ali vredi probati, samo ako nađeš program.

Bryan Fury
9.12.2007, 16:18
Ako je pod garancijom, onda pravac servis, pa neka ti to srede. :)