PDA

Prikaži potpunu verziju : dvd+divx player, pitanja


sasha vukelic
26.1.2006, 16:47
posto nisam nikad imao neko iskustvo sa njima, zanimaju me slijedece stvari:
recimo da kupim neki dvd+divx player:

1) da li taj player moze da pusta xvid fajlove?
2) da li player moze da cita vise avi fajlova sa dvd-a ili avi-je pusta samo sa cd-ova?
3) vasa preporuka za dvd+divx player (bez zvucnika!)

Starke
26.1.2006, 22:21
1-da,moze da pusta xvid fajlove
2-ako moze da pusta avi-e sa cd-a nevidim zasto nebi mogao da ih pusta i sa dvd-a
3-Sky vision ili Shockwave dw 330-ja bih licno pre uzeo SW zbog izgleda samog uredjaja(doduse sky vivion ima ugradjen fm tuner).Na tebi je da izaberes :)

SSgrunf
27.1.2006, 3:23
Mislim da ce svaki dvd/divx player koji budes uzeo da ti zavrsi posao, ali ja bih obratio paznju na 2 stvari:
1. podrska za promenu firmware kod player-a kojom dobijas mogucnost prepoznavanja novih kodeka
2. kvalitet zvucnika (ako trazis home theater varijantu)
Moj izbor (u kompletu sa zvucnicima) je definitivno neki od LG modela, jer mislim da nude najbolji odnos cena/kvalitet

NenadN
27.1.2006, 18:59
1) da li taj player moze da pusta xvid fajlove?
Zavisi od svega tj kod takvih plejera nebi trebalo da bude problema sa DivX 3/4 filmovima a sa 5/6/XviD bogme moze da bude dosa problema. U sva tri kodeca ima profil DivX Cerifited Profile koji 100% garantuje gledanja na takvim pleyerima ali iz mog licnog iskustva rada sa kodecima ja nikad ne uzimam te profile jer oni smanjuju kvalitet i to dosta. Sada sve zavisi ko je radio film. Recimo da ti ja dam film taj ne bih sigurno radio ni u jednom plejeru. Mislim da do sada ne postoji player koji podrzava napredne funkcije MPEG4 tehnologije.