PDA

Prikaži potpunu verziju : antivirus frka?


Do@ OldSchool
5.12.2007, 17:05
Pozdrav,

Instalirao sam
Kaspersky INTERNET Security 7.x, krekovao,sve odlicno radi


FRKA je, znam da imam trojanaca u racunaru, pocne SCAN nadje mi 4-5 trojanca na explorer.exe fail, lsaas.exe bla bla ...

I u toku scan-a PC se sam restartuje :(


Sta da radim, ?

Antony Kidis
5.12.2007, 17:22
Ides na threats detected/actions/neutralize all

bojanbl
6.12.2007, 0:59
Interesuje me da li se sam resetuje u smislu da jednostavno pukne tj resetuje se kao kad "rucno" resetujes PC ili se resetuje kao dio procedure tokom ciscenja virusa. Ako je ovo prvo onda mislim da bi ti najbolje bilo da skrsis sistem :( a ako je ovo drugo onda nemas sta da brines. Kaspersky ako nadje neke viruse, a da su se integrisali u sistem, resetuje sistem da ih obrise prije nego sto se ti virusi podignu i sl.

GoranKostic
6.12.2007, 2:14
Ovih dana sam imao prilike da cistim sa jednog racunara neki virus koji kada u naslovima prozora detektuje odredjeni string, resetuje racunar. Npr. automatski mi je restartovao HijackThis odmah posle skeniranja hijackthis programom. Mozda je isti ili slican slucaj u pitanju i kod tebe, ako nije do kasperskog.

Dakle ako ne resetuje racunar kasperski kao sto je bojanbl rekao, nego virus, onda pokusaj da skeniras racunar u safe modu windowsa, kada virus ne bi trebalo da bude aktivan, jer se preskace njegovo startovanje, pa i kasperski moze da ga ocisti bez restartovanja sistema, a i virus posto nije aktivan ne sprecava ciscenje (bilo svojim aktivnim fajlovima, bilo obaranjem procesa antivirusa, restartom racunara...).

bole083
6.12.2007, 13:52
Skeniraj u safe modu ,mozda tako uspijes da ga neutralises...:dedica: