PDA

Prikaži potpunu verziju : 12/2007 „Doživljaj imperije”


oluja
1.12.2007, 12:45
Ako imate neko svoje misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.

Svi komentari koji nisu konstruktivni i u sebi sadrže govor mržnje će biti obrisani bez obrazloženja.

"Energetski vampiri (http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_(internet))" koji samo kritikuju a pri tom ne kazu nista konstruktivno, vide u svemu samo lose i bave se teorijama zavere bice brisani bez obrazlozenja.

Pročitajte pravila foruma.

http://img246.imageshack.us/img246/6130/rulesuk4.gif (http://imageshack.us)

Sale013
1.12.2007, 13:08
Microsoft.. I ja ga baš nešto ne volim, ali ja ne volim nikakve bogate korporacije. Sve je ovo ok što je čovek napisao ali nešto mi se ne sluti kraj te priče.. Mislim, koliko dugo jedna kompanija(pojedinac) može da uveličava svoje bogatstvo pre nego što udari u svoj maksimum i krene silaznom putanjom?
Jel nam se to bliži neka nova revolucija? :)

Dreamfall
1.12.2007, 14:00
Microsoft.. I ja ga baš nešto ne volim, ali ja ne volim nikakve bogate korporacije. Sve je ovo ok što je čovek napisao ali nešto mi se ne sluti kraj te priče.. Mislim, koliko dugo jedna kompanija(pojedinac) može da uveličava svoje bogatstvo pre nego što udari u svoj maksimum i krene silaznom putanjom?
Jel nam se to bliži neka nova revolucija? :)

Microsoft shall fall as he arised himself...znaci brzo od odlaska cika Bila sve ide nizbrdo niko nece da ''Vista'' kupljene kompanije ne ostvaruju planirani profit samo Xbox 360 ima dobru prodju...cika Bil ce izgleda brzo da se vrati iz penzije da spasi sta se spasiti moze.

Carl Jonson CJ
1.12.2007, 15:58
Револуције су поново у моди :)

nighthawk
1.12.2007, 16:19
Da li to Kuzma hoce da predje na linux?

Velike kompanije prave vece zlo nego korist, ali valjda ce sve one jednom pasti.

zdravkelja
2.12.2007, 11:47
Nece se odreci COD-a i Crysisa:D

-(Diablo)-
2.12.2007, 13:13
5 odgovora za 2 dana...
Dokaz da je Kuzmi kvalitet tekstova drasticno opao
:dedica:

Carl Jonson CJ
2.12.2007, 13:14
Или је то због викенда :)

Dreamfall
2.12.2007, 13:23
Nece se odreci COD-a i Crysisa:D
... a tek Bioshock-a...

5 odgovora za 2 dana...
Dokaz da je Kuzmi kvalitet tekstova drasticno opao
:dedica:

Mozda ljudi nisu isli da kupe Sk jer je vikend...

Или је то због викенда :)

Slazem se...

LoneWolf
2.12.2007, 13:37
Microsoft,kao i svaka druga mega-kompanija,ubrzo ce doci do kraha,jer se besplatni i alternativni softver svakodnevno siri i polako prevladava.
Sve sto nas drzi uz Microsoft je windows bez kojeg vecina igara ipak ne moze da funkcionise,ali i to bi se trebalo uskoro promjeniti.
Svaki monopolisticki pokusaj da se preuzme trziste kad-tad ce zavrsiti tako sto ce "predator" propasti,a "ugrozeni" postati udruzeni i nastaviti da rade na korisnim stvarima po prihvatljivoj cijeni,ili cak besplatno.

Bil Gates ne moze i nece biti tu dovijeka,i toga moramo biti svjesni.

Bokisha
2.12.2007, 16:46
5 odgovora za 2 dana...
Dokaz da je Kuzmi kvalitet tekstova drasticno opao
:dedica:

Ja bih se ipak slozio, mada nisam jos kupio SK i nisam procitao kolumnu. Ali sad bas gledam poslednja tri meseca, ne moze da se sastavi sa vise od 100 postova, a cesto i mnogo manje. Ranije je kao od sale bilo po 200-300...
Kad procitam kolumnu dacu svoje misljenje.:)

player1
2.12.2007, 18:12
5 odgovora za 2 dana...
Dokaz da je Kuzmi kvalitet tekstova drasticno opao
:dedica:

Ne, samo su energetski vampiri pospani.

paterfamilias
2.12.2007, 18:18
Ne, samo su energetski vampiri pospani.
Kakvo je ovo prozivanje?:)
Evo sutra kupujem SK,i pročitaću Kuzmanovićev tekstuljak,i ima da ga ispljujem kao nikada do sada.
Biće opet 200-300 postova kao nekad.

Ghost
2.12.2007, 19:02
Или можда људи једноставно немају шта да кажу...

paterfamilias
2.12.2007, 19:39
Или можда људи једноставно немају шта да кажу...
U pitanju je ipak samo jedan tekst u SK.O tome se ne može baš mnogo pisati.
Pored toga zadnjih nekoliko meseci MK piše malo normalnije tekstove,pa nema mesta nekoj žestokoj kritici.

Sale013
2.12.2007, 19:54
Kada bi svaki novinar napisao ovakav tekst i objavio barem jednom godišnje.. Možda bi stvari bile bolje.. Kuzma će biti naš novi Che Guevara :) hehe.. Šteta što ne postoji mnogo više ljudi koji misle kao on.. Sad bismo već bili u angry mob i kretali se kroz grad, donoseći novi poredak planeti :D

paterfamilias
3.12.2007, 0:44
.. Sad bismo već bili u angry mob i kretali se kroz grad, donoseći novi poredak planeti :D
A ko bi bio Jarmen Kell?

Coa.
3.12.2007, 4:16
U pitanju je ipak samo jedan tekst u SK.O tome se ne može baš mnogo pisati.
Pored toga zadnjih nekoliko meseci MK piše malo normalnije tekstove,pa nema mesta nekoj žestokoj kritici.


LoL, jel to impliciras na, meni vec urezanu izjavu iz jednog starijeg broja: "skrenuta mi je paznja sa vise pozicije da se manem Dinkica" ? :rofl:
Shvatio je da je "bio gori od Majkla Dzeksona". :aplauz: Nema bre, politika je tjudo. "To vam je kao kada se trudite da pomazite macketinu, a ona cvika"

Uzgred, meni su se vise svidjali njegovi tripovi, tipa "Brvnara&Sikira", "Summertime Blues" i cuvena "Muva". A, bogme, ne moze da izostane ni "Stize Nova godina...gora nego prethodna".
Ehh, to su bili tekstovi. I da, MK, svoju misiju na ovoj planeti smatraj uspesnom ;)


A ko bi bio Jarmen Kell?
Hmm, trenutno nemam adekvatan odgovor. :a_whistli

glitch
3.12.2007, 4:19
Jarmen? Neko bez naocara, u svakom slucaju! :p

Nicolas
3.12.2007, 4:31
Jarmen? Neko bez naocara, u svakom slucaju! :p

To ti je neka vrsta specijalnog vojnika GLA (Global Liberation Army) armije iz C&C serijala, drugoga otpozadi, Generals, Zero Hour ekspanzija.

Nevidljiv, snajper, postavlja eksploziv itd. :)

glitch
3.12.2007, 4:55
A zamisli snajperistu sa djozlama... :D

Maladikt
3.12.2007, 10:18
Znači Microsoft je opet na tapetu. Miodrag kuka i zapomaže protiv njega, ali i dalje cepa igre na XP-u, i to kakve igre...

Monopol je grozna stvar, ali stvari su trenutno takve kakve jesu i ne može se dizati nekakva revolucija i u isto vreme koristiti proizvod omraženog okupatora. Ogromna većina koristi Windows, pa i Miodrag, a ovamo ga pljuje...

Ako mu se ne sviđa, molim lepo - ima i drugih operativnih sistema...

Što se tiče poslovanja Microsofta, očigledno je da im ne ide baš sjajno, ali to ne mora da znači njihovu ultimativnu propast, ne bi čika Kapijaš (kako reče MK) to dozvolio.

Kada bi svaki novinar napisao ovakav tekst i objavio barem jednom godišnje.. Možda bi stvari bile bolje.. Kuzma će biti naš novi Che Guevara :) hehe.. Šteta što ne postoji mnogo više ljudi koji misle kao on.. Sad bismo već bili u angry mob i kretali se kroz grad, donoseći novi poredak planeti :D

Malo (više) preteruješ.

Kaiser Soze
3.12.2007, 13:04
Quzmanovic vec 2 godine korisiti iMac G5.

Wolverine
3.12.2007, 16:14
Su Quzmi ponudili posao u MS pa se razuzdao, ili se tek sad budi?

Illuvios Nais
3.12.2007, 16:46
Ko zna, mozhda mu je lik u CyberPunku poginuo od strane kompanijskih najamnika...

The mighty Boo
3.12.2007, 16:54
Paterfamilias, Kuzma je rekao da smo evropski backwater a ti nemas nikakav odgovor na to?

:D

Pelagijska Argosija
3.12.2007, 17:22
Monopol je grozna stvar, ali stvari su trenutno takve kakve jesu i ne može se dizati nekakva revolucija i u isto vreme koristiti proizvod omraženog okupatora. Ogromna većina koristi Windows, pa i Miodrag, a ovamo ga pljuje...

Ako mu se ne sviđa, molim lepo - ima i drugih operativnih sistema...

Suština monopola i monopolizma je da nemaš izbora pa moraš da kupuješ/trošiš proizvode koje ti monopolista servira pod njegovim uslovima. Konkurencija postoji ali je - slaba.

Paterfamilias, Kuzma je rekao da smo evropski backwater a ti nemas nikakav odgovor na to?

:D

Daj, nemoj ga izazivati...

Maladikt
3.12.2007, 17:31
Suština monopola i monopolizma je da nemaš izbora pa moraš da kupuješ/trošiš proizvode koje ti monopolista servira pod njegovim uslovima. Konkurencija postoji ali je - slaba.

Pa znam to (imam ekonomiju na faksu), ali konkurencija ipak postoji - mada je odnos Microsoft : ostali - neuporediv.

Ono što bih ja kod Miodraga hteo da vidim je manje pljuvačkih tekstova. Ponekad se stvarno zanese i zapeni u kolumni... kao sad na primer...

Apostrof
3.12.2007, 17:44
Dokle ce vise da traje ovo pljuvanje po velikim korporacijama? Jos od industrijske revolucije one guraju covecanstvo napred, i cak i da jesu pogani odvratni pohlepni kreteni koji bi prodali kevu djavolu, i da bi svi vi sa svim tim njihovim prljavim parama njihov posao radili barem 89098 puta bolje, neophodne su da ovo nase moderno drustvo funkcionise. Ako vam mikrosoft smeta lepo instalirajte linux i provedite sledeca 4 meseca trazeci drajvere po netu da bi na kraju shvatili da morate da ih napisete sami. Ocekivati da ce grupa entuzijasta koji odvoje par sati nedeljno da napisu po koji red koda odraditi bolji posao od velike korporacije....Kad bi mi neko dao neki smislen razlog zasto toliko mrzi taj mikrosoft sam ovog standardnog Evil Soulless Empire...

Maladikt
3.12.2007, 17:53
Za ime Boga, nemoj da pucaš! :)

Niko nema ništa od toga što mrzi ili ne mrzi MS (osim možda Miodraga koji dobija neku perverznu satisfakciju iz pljuvanja istog i njemu sličnih).

Lično, proklinjem MS zbog najbagovitijeg i u isto vreme najzastupljenijeg OS-a, a verovatno i svi ostali koji ga zbog ičega proklinju...

paterfamilias
3.12.2007, 18:04
Konačno je naš mali Kuzmica odlučio da krene u epski obračun sa zlom korporacijom-MS,po oprobanom receptu kako mali Đokica zamišlja borbu protiv monopola-imperija.
Posle par godina zamajavanja čitalaca kojekakvim bezvrednim tekstuljcima i loženja sitne raje na razne gluposti,tipa meleskinja-IP prostitutki iz St.Pazove,te Hitlera,Velikog brata,Telekoma,crtaća, i drugih budalaština,sada je konačno na red došao i MS.
Tu jadničak MK iznosi epohalnu istinu "Čovek koji želi da jede,mora i da radi",pretpostavljam za "zlu" korporaciju,jer da je u pitanju neka "normalna" korporacija,onda ne bi bilo potrebe za ovakvom dilemom.
Onda "hrabro" dodaje "Ako misli da radi,mora da bude spreman da popusti kad treba",naravno "princu tame" i zloj korporaciji.Pa se onda kao teši da ima i mnogo gore,da mu poslodavac da ašov da rilja jednom nedeljno.Na kraju dodaje da on i ne piše ono što misli već da pravi kompromis jer se boji urednika,lektora i bojlera.
Kakav je to "buntovnik" koji nešto trubi protiv Imperije a iznosi takve konformističke stavove,kojih se ne bi postideo ni najveći mega-poltron?
Verovatno se čika Biliju u njegovom imperijalnom štabu u Redmondu tresu gaće od ovolikog gneva i bunta ovakvog "revolucionara" koji bi malo da buče,ali ipak zna da "ko hoće da jede,mora i da popusti kada treba",a postoji i gore od toga(poslodavac koji ti gura ašov u ruke),uz to je spreman i na kompromis i da piše ono što ne misli.
Malo bukanja,lažnog bunta i foliranja,pa onda trulog konformizma,jednom rečju pravo malograđansko *******vanje.
Razumljiv je strah MK od ašova,iz aviona se vidi da je MK tipični ruralni tip kome praziluk viri da ne kažem iz čega, koji se malo najeo velegradskog hleba,pa umislio da je neki ultra-urbani lik,pa se boji povratka na svoj stari paorski nivo.
Takođe je razumljiv strah MK od lektora,jer su njegovi polupismeni tekstuljci prava "topovska hrana" za prosečnog lektora,ako siroti lektor nije pobegao glavom bez obzira zbog MK,ili je već u (zasluženoj) invalidskoj penziji.
I strah od bojlera je razumljiv jer je u pitanju arhetipski strah MK od vode,odnosno održavanja higijene,što je inače pravi izazov za ljude poput MK-a.

Šta bi falilo da MK uzme malo ašov u ruke i baci se na kopanje,jer ovaj IT posao mu očigledno ne ide najbolje,pa neka se ovaj "novinar u pokušaju" oproba u paorskim veštinama?

paterfamilias
3.12.2007, 18:35
Daj, nemoj ga izazivati...
Sada je već kasno:)

Ghost
3.12.2007, 19:06
Отворили сте пандорину кутију. :)

djuricdjordje
3.12.2007, 19:20
Изгледа да је свакој шуши омиљена забава да мало попљује Microsoft и Windows као неко оличење зла,а да на некој партицији,примарној најчешће држи Windows са брдом пиратских програма и игара.
Windows је одличан систем,и без њега би били осуђени на неке полузавршене системе попут Линукса или BSD-а.

Што се тиче зле корпорације или Империје,на Западу је некултурно питати власнике компанија како су зарадили први милион свог богатства,јер ту често има нечег сумњивог.Microsoft је једна од ретких компанија која не мора крити како је зарађен њихов први милион,јер сви знамо како је групица помало чудних залуђеника са Билом Гејтсом на челу,иновацијама направила велики успех и преобразила свет рачунара,без икаквих сумњивих работа које се често крију иза првог милиона.
После свега "зли император" Гејтс значајан део свога личног богатства донира афричким установама,и то пар стотина милиона долара,много више него оних неколико милиона уложених у фамозни Ubuntu.

Iilija64
3.12.2007, 19:26
a još da mu je xp orginalan. većina ljudi koja pljuje po microsoftu ima piratske verzije i *****avaju kako nevalja. tko je god bio na linuksu zna da usporedbi s xp izgleda kao win 95

oluja
3.12.2007, 20:15
(IMHO - ovo nije stav redakcije, imali smo vise puta neslaganja na ovu temu) Elem, moje licno misljenje je da je Apple ima mnogo losije ponasanje u "svom" monopolistickom svetu. Razmislite samo, kupujete Intel masinu u fensi pakovanju za mnogo vise para da bi imali OSX koji stalno trazi i dobija nove zakrpe sa novim nuspojavama... Kupite li njihov Ipod morate da koristite Itunes a ako kupite legalno muziku sa njihovog servisa za taj uredjaj i desi vam se da nesto lose sa njim i izgubi podatke (muziku) moracete sve opet da kupite, nema bekapa... Treba li pominjati dozivljaje sa Iphone-om... Pocetna cena za fanove je bila paprena a onda kad je prodaja malo oslabila cena je bezobrazno pala za ne malu cifru. Iphone korisnici moraju da koriste samo mrezu koju je Apple odabrao za svoj telefon, nema softvera od drugih proizvodjaca za njega, jelte, nije dozvoljeno.... Lista nema kraja.

The mighty Boo
3.12.2007, 20:21
Uostalom Apple je bogatija firma od Microsoft-a. Njen sef je izbio ispred Gatesa na listi najbogatijih ljudi.

Svi su sljam.

Sem Linuxa.

A ja i dalje koristim XP :D

ACHTUNG
3.12.2007, 20:26
Gejts vise nije najbogatiji?

Moj zivot vise nema smisla... :opanachke

Dreamfall
3.12.2007, 20:34
Отворили сте пандорину кутију. :)

Sad krece kuga...osudjeni smo na propast...ma 'de je ta ''Pandora'' da je nesto pitam:Freddy: ?Uzgred svim energetskim vampirima koji su se probudili zelim dobrodoslicu.Shala mala:D

player1
3.12.2007, 20:35
Microsoft је једна од ретких компанија која не мора крити како је зарађен њихов први милион,јер сви знамо како је групица помало чудних залуђеника са Билом Гејтсом на челу,иновацијама направила велики успех и преобразила свет рачунара,без икаквих сумњивих работа које се често крију иза првог милиона.

E sad kako je zaradjen taj prvi milion bolje da ostavim nekim iskusnijim clanovima da napisu, koji znaju bolje detalje, ali daleko od toga da je "cist ko suza".

The mighty Boo
3.12.2007, 22:16
E sad kako je zaradjen taj prvi milion bolje da ostavim nekim iskusnijim clanovima da napisu, koji znaju bolje detalje, ali daleko od toga da je "cist ko suza".

Koliko ja znam Gejts je ukrao ideju od svog nekog saradnika/prijatelja i plasirao je. Ne znam tacno o kom produktu je rec doduse.

Ali časno! :D

Dokle ce vise da traje ovo pljuvanje po velikim korporacijama? Jos od industrijske revolucije one guraju covecanstvo napred, i cak i da jesu pogani odvratni pohlepni kreteni koji bi prodali kevu djavolu, i da bi svi vi sa svim tim njihovim prljavim parama njihov posao radili barem 89098 puta bolje, neophodne su da ovo nase moderno drustvo funkcionise.

Izvini ali ovako nesto glupo u zivotu nisam procitao.

Изгледа да је свакој шуши омиљена забава да мало попљује Microsoft и Windows као неко оличење зла,а да на некој партицији,примарној најчешће држи Windows са брдом пиратских програма и игара.
Windows је одличан систем,и без њега би били осуђени на неке полузавршене системе попут Линукса или BSD-а.

После свега "зли император" Гејтс значајан део свога личног богатства донира афричким установама,и то пар стотина милиона долара,много више него оних неколико милиона уложених у фамозни Ubuntu.

I ovo. Reci da je Windows odlican je kao reci da je Vladan Batic zgodan covek. Toliko je protiv zdravog razuma da sagovornici jednostavno ostanu nemi na to.

Pa naravno nakon sto im uzme duplo toliko na jeftinim polu funkcionalnim kompjuterima koji su opremljeni sa gle cuda njegovim operativnim sistemom.

The mighty Boo
3.12.2007, 22:33
Konačno je naš mali Kuzmica odlučio da krene u epski obračun sa zlom korporacijom-MS,po oprobanom receptu kako mali Đokica zamišlja borbu protiv monopola-imperija.
Posle par godina zamajavanja čitalaca kojekakvim bezvrednim tekstuljcima i loženja sitne raje na razne gluposti,tipa meleskinja-IP prostitutki iz St.Pazove,te Hitlera,Velikog brata,Telekoma,crtaća, i drugih budalaština,sada je konačno na red došao i MS.....

Taman sam se zabrinuo da neces prokomentarisati :D

Btw, ako ti nisi Kuzma pod laznim nickom ja ne znam ko jeste. Stilovi pisanja su vam poprilicno slicni :rofl:

Ajd, ziv bio. ;)

Maladikt
4.12.2007, 13:14
Reci da je Windows odlican je kao reci da je Vladan Batic zgodan covek. Toliko je protiv zdravog razuma da sagovornici jednostavno ostanu nemi na to.

Pa verovatno zato niko nije ni odgovorio na to. :rolleyes:

Sale013
4.12.2007, 13:54
paterfamilias ti si tako patetičan čovek, kad koristiš tako uvredljive izraze i fraze za svoju kritiku.. Sve što govoriš za MK, možeš ladno sebi da ponoviš u ogledalo, mnogo ti priliči opis.

oluja.. Totalno si u pravu, postoji i mnogo gorih ponašanja kompanija u monopolu (telekom npr), ali treba krenuti od nečega :).. Na nekom svetskom vrhu po količini uticaja bi to bio microsoft po meni..
Kada bi svaki čovek na planeti bacio po jedan kamen na microsoft kompaniju, poslali bi ih u kameno doba :D.. Stoji to da baš te velike kompanije u suštini i guraju svet napred jer kroz svoju žeđ za novcem ulažu u razvoj nove tehnologije.. Ali doćiće trenutak kad im i to neće biti dovoljno, a tada će već biti prekasno.. Kakvo viđenje apokalipse, zar ne? :opanachke
Ovakvu budućnost ja vidim..
http://www.sk.co.yu/forum/showpost.php?p=405789&postcount=26
Ovo je duhovite prirode (da vas nasmeje i opusti u napetoj temi :D) i ograđujem se od uvrede ka MK, jer čoveka cenim.. A i ne verujem da će se naljuti na malu šalu :D

Maladikt
4.12.2007, 14:07
paterfamilias ti si tamo patetičan čovek, kad koristiš tako uvredljive izraze i fraze za svoju kritiku.. Sve što govoriš za MK, možeš ladno sebi da ponoviš u ogledalo, mnogo ti priliči opis.

Zar nije i ovo uvreda? Ako već on vređa nekoga ne moraš i ti to da radiš nego daj čoveku opomenu ili šta već.

Što se tiče linka, stvarno si me nasmejao.

p.s. Mislim da će Miodrag pre da se oduševi tvojom naslovnom nego da se naljuti.

Sale013
4.12.2007, 14:18
Zar nije i ovo uvreda? Ako već on vređa nekoga ne moraš i ti to da radiš nego daj čoveku opomenu ili šta već.

Što se tiče linka, stvarno si me nasmejao.

p.s. Mislim da će Miodrag pre da se oduševi tvojom naslovnom nego da se naljuti.
Nije uvreda.. Zato što ne koristim izraze "đokica" i slično..
Patetičan čovek je osobina a ne uvreda.. E sad, što retko ko voli tu osobinu.. To je drugo.
A to što sam mu rekao da može sve sebi u ogledalo da kaže.. Pa ko se boji svojih reči taj bi trebao da ćuti :)
Pa jel nije tako? Naravno da jeste..

The mighty Boo
4.12.2007, 14:22
paterfamilias ti si tako patetičan čovek, kad koristiš tako uvredljive izraze i fraze za svoju kritiku.. Sve što govoriš za MK, možeš ladno sebi da ponoviš u ogledalo, mnogo ti priliči opis.

Ovakvu budućnost ja vidim..
http://www.sk.co.yu/forum/showpost.php?p=405789&postcount=26
Ovo je duhovite prirode (da vas nasmeje i opusti u napetoj temi :D) i ograđujem se od uvrede ka MK, jer čoveka cenim.. A i ne verujem da će se naljuti na malu šalu :D

Ma to je Kuzma, u momentima samokritike :D Daj opusti se. A i da nije, bas su fin par njih dvojica...

Sjajna stranica, bas si me nasmejao :to_care:

Kad cu ja da dobijem da testiram neku sekretaricu? Ovde svi prave karijeru sem mene :(

Maladikt
4.12.2007, 14:29
Nije uvreda.. Zato što ne koristim izraze "đokica" i slično..
Patetičan čovek je osobina a ne uvreda.. E sad, što retko ko voli tu osobinu.. To je drugo.
A to što sam mu rekao da može sve sebi u ogledalo da kaže.. Pa ko se boji svojih reči taj bi trebao da ćuti :)
Pa jel nije tako? Naravno da jeste..

U redu ako ti tako kažeš. Moje mišljenje je jedno, tvoje je drugo, i to je u redu.

Slažem se sa ovim u BOLD-u.

Bokisha
4.12.2007, 14:58
Sad sam procitao i text je fantastican! Uopste ne govori o samom MS-u, vec o radu za neku XYZ kompaniju, pa i Mikrosoft, i to iz onog ugla najobicnijeg coveka. Mogu ja da pricam koliko je truo zapad ili takav nacin zivota, a onda mogu i da se okrenem i na onu opasku u kojoj neki gedza-sef tera fakultetski obrazovane ljude da fizikalisu. I to samo zato sto mu se moze, jer ljudi cekau u redu za posao i radice skoro bilo sta! Takvih velikih i malih Miskovica u ovoj nesretnoj Srbiji ima koliko hoces, pa mi taj "truli zapad" i takav "nezdrav i brz" nacin zivota izuzetno primamljivo deluje. Tamo je barem vecina stvari i uslova izvedena nachisto, pa ovakve egzibicije ne postoje.
MK je srecan (zadovoljan sobom) zbog onoga sto radi i kako radi, a takvi ljudi su u Srbiji retki. Koliko je ovde ljudi stvarno zadovoljno svojim poslom?

Apostrof
4.12.2007, 16:00
Koliko ja znam Gejts je ukrao ideju od svog nekog saradnika/prijatelja i plasirao je. Ne znam tacno o kom produktu je rec doduse.

Ali časno! :D

Ne znas. DOS je njegov, "pozajmio" je par ideja (da ne kazem maznuo, pa ipak ja ovde branim coveka) od Apple-a za Windows.


Izvini ali ovako nesto glupo u zivotu nisam procitao.

Izvinjenje nije potrebno, ali bilo bi lepo da to malo obrazlozis. Normalno je da ljudi ne dele ista misljenja ali kada mi neko kaze da lupam gluposti ocekujem u najmanju ruku objasnjenje. Narocito me interesuje tvoje neslaganje u vezi toga kako velike korporacije guraju svet tehnoloski i industrijski napred, a izuzetno kako ti zamisljas svoj zivot sada bez njih.


I ovo. Reci da je Windows odlican je kao reci da je Vladan Batic zgodan covek. Toliko je protiv zdravog razuma da sagovornici jednostavno ostanu nemi na to.

Pa naravno nakon sto im uzme duplo toliko na jeftinim polu funkcionalnim kompjuterima koji su opremljeni sa gle cuda njegovim operativnim sistemom.

moj drugaru, kao covek koji je presao sa linuxa na windows tvrdim da je savrsen za moje potrebe, a samim tim najverovatnije i za tvoje. Kao sto rekoh ako se nekom nesvidja neka pazari slackware i provede nedelju dana pokusavajuci da ga instalira, i jos jedno par godina trazeci drajvere. Izvini, a koji OS TI KORISTIS?

Cela ova prica ce da ode u debeli off-topic, covek je uglavnom kritikovao situaciju kod nas, i uhvatio se tog mikrosofta ko zna zbog cega sto je povuklo sve ove mrzim mikrosoft a ne znam zasto i imam prst u ****** i mrzim korporacije da pocnu sa ovim.

zoran845
4.12.2007, 16:32
Rekoh da se ne javim (M.K. nije zaslužio), ali nisam izdržao, jer ima nešto što treba reći.

Ova tema odavno liči na loše režirano pozorište. Kako? Evo ovako.

M.K. napiše tekst da otalja obaveze u redakciji i podigne ček, onda "tata porodice" napiše neku pljuvačinu tek reda radi [da održi (lažni, kazališno naduvani) renome "onog koji najviše mrzi M.K."], mi se navatamo na bućkalo i upustimo u neku šupljikavu raspravu (da se i naša čuje, a i iz dosade kao i ona dvojica prvopomenutih), pf i još neki odgovore, pa opet druga strana, pa off topic i tako u beskraj...

Uzgred, ovaj najnoviji tekst M.K. je najdosadniji i najgori te vrste u ovoj godini. Svakog meseca je neko drugi na tapetu za pljuvanje, pa je i Bili (uz sve što predstavlja) došao na red, ali je ovog puta 'rkačina (sinonim za pljuvanje) toliko teatarska, beskrvna i "tek-da-se-odradi", da ne zaslužuje da je bilo ko od nas ovde komentariše. Čak ni pater (čovek je pametniji nego što se misli, pa se nije ni javljao sa komentarom, a kad se konačno rešio odradio ga je u stilu "spram sveca i tropar": neinspirisano i od bede, uz uobičajenu dozu zamena teza i pogrešnih zaključaka).

Čekamo novi mesec i iznenadnu iskru inspiracije za autora (nekada) rado čitane kolumne...

iMa_NeKo_PljUgU
4.12.2007, 16:51
Slažem se oko 'rkačine:)... Pa jbg šta da očekujemo, prija nam kada nekog pljujemo/ogovaramo itd. (Jel neko rekao duševna hrana:))..Ali (ono sudsko "ali":)) poenta ovog teksta nije Microsoft, pobogu ljudi čitajte malo između redova... Valjda ste ukapirali da priča o zapadnom (korporacijskom) načinu života i u tom pogledu se slažem sa njim, šta više sviđa mi se ovaj tekst;)

@Bokisha
Delimo mišljenje:)

zoran845
4.12.2007, 16:56
poenta ovog teksta nije Microsoft, pobogu ljudi čitajte malo između redova... Valjda ste ukapirali da priča o zapadnom (korporacijskom) načinu života...
Jesmo.;)
Svakog meseca je neko drugi na tapetu za pljuvanje, pa je i Bili (uz sve što predstavlja) došao na red,...

iMa_NeKo_PljUgU
4.12.2007, 16:58
Odlično... Složili smo se da je "Bili" poslužio kao primer... i ništa više od toga;)

Leeroy Jenkins
5.12.2007, 21:27
Kladim se da ce sledeceg meseca da pise o kompaniji
Activision Blizzard.
To spajanje mu sigurno bode oci.

Dreamfall
6.12.2007, 0:52
Kladim se da ce sledeceg meseca da pise o kompaniji
Activision Blizzard.
To spajanje mu sigurno bode oci.

Ne verujem mislim da ce biti nesto u duhu predstojecih praznika.Meni bi dobro leglo da Quzma jos jednom ispljuje javno Telekom za ''moju dusu''.:D

dzangrizalo
6.12.2007, 13:02
Koliko ja znam Gejts je ukrao ideju od svog nekog saradnika/prijatelja i plasirao je. Ne znam tacno o kom produktu je rec doduse.

Da, ja sam cak nacuo da su ti prijatelji bili Qzma i PF... Onda im je jedan dan PF rekao da su dovoljno dugo ziveli kao klosari i otimali babama torbe po autobusima, i da posto su vec tako zaradili taj "prvi milion", da je vreme da se okanu opasnog zivota i te pare uloze u supermoderni OS koji ce im obezbetiti monopol na svetskom trzistu. I tako lakomisleni PF, ne sumnjajuci u postenje svojih vernih drugova, izlozi svoj projekat pred nijma u celini. Medjutim pohlepa obuze njegove prijatelje, te se dogovorise da sami naprave OS po njegovom projektu, a njemu (PF-u, prim.aut.) kupise "Commodore 64" i skroz ga sluduse sa "Tetrisom", ne bi li ovaj zaboravio na svoje vizije novog operativnog sistema i njima dvojici omogucio da nesmetano zgrnu novac i slavu a sve njegovom zaslugom. I tako je vreme prolazilo, Qzma i Bili su predano radili na projektu, samo povremeno prekidajuci da svom sada vec potpuno sludjenom i oronulom prijatelju odnesu hrane ,obrisu prasine sa njega, i provere radi li "Tetris". Medjutim, kako je vreme prolazilo Qzmu poce grizti savest zbog prevare starog prijatelja, pa jedan dan rece Bilu da vise ne moze izdrzti, kako ga PF progoni u snovima sav prasnjav i nateklih ociju, sa dzojstikom od "komodorca" u rukama pevuseci neku cudnu rusku melodiju, i da hoce da ga vodi na kliniku za odvikavanje od "Tetrisa" a cim ga tamo izlece da ga vodi u zavod za patente da prijavi svoj projekat. Cuvsi za to, Bil van sebe od pohlepe, na brzinu zavrsi sam OS, i brze bolje prijavi patent. Odatle danas tolike rupe u "Windows", jer da je jos malo cekao danas bi PF bio milijarder. Saznavsi za to Qzma odmah nadje posao u SK i poruci Bilu da ce ga pljuvati sve dok mu zbog njegovih rubrika vise niko ne bude kupovao "Windows" (tada je projekat vec i zvanicno dobio ime- prim.aut.). Tuzan zbog sveg zla koje su naneli jadnom PF-u, Qzma ode da ga obidje na kliniku i da se iskreno pokaje. I tako isprica mu celu pricu od pocetka do kraja, sve sto se dogadjalo dok je ovaj bio u svetu "Tetrisa"... Ne mogavsi da nadje snage da mu oprosti, PF ga izbaci iz svoje sobe i zakunu se da ce cim ozdravi pljuvati njegove rubrike po forumu sve dok ovom ne uzmu posao u SK i daju ga njemu, isto kao sto su ova dvojica njemu otela OS. I tako, eto, danas od starog prijateljstva ostade samo pljuvanje po casopisima i forumima.

Ma hajte molim vas , o cemu vi...sta je sumnjivo u Gatesovim parama? Covek je genije, dokazano, i svoju genijalnost je umeo da pretvori u pare. A i njegov OS. Da ne valja ne bi ga koristilo vise od pola sveta.

MSScat
9.12.2007, 4:23
Da, ja sam cak nacuo da su ti prijatelji bili Qzma i PF... Onda im je jedan dan PF rekao da su dovoljno dugo ziveli kao klosari i otimali babama torbe po autobusima, i da posto su vec tako zaradili taj "prvi milion", da je vreme da se okanu opasnog zivota i te pare uloze u supermoderni OS koji ce im obezbetiti monopol na svetskom trzistu.***. I tako je vreme prolazilo, Qzma i Bili su predano radili na projektu, samo povremeno prekidajuci da svom sada vec potpuno sludjenom i oronulom prijatelju odnesu hrane ,obrisu prasine sa njega, i provere radi li "Tetris". Medjutim, kako je vreme prolazilo Qzmu poce grizti savest zbog prevare starog prijatelja, pa jedan dan rece Bilu da vise ne moze izdrzti, kako ga PF progoni u snovima sav prasnjav i nateklih ociju, sa dzojstikom od "komodorca" u rukama pevuseci neku cudnu rusku melodiju, i da hoce da ga vodi na kliniku za odvikavanje od "Tetrisa" a cim ga tamo izlece da ga vodi u zavod za patente da prijavi svoj projekat. Cuvsi za to, Bil van sebe od pohlepe, na brzinu zavrsi sam OS, i brze bolje prijavi patent. Odatle danas tolike rupe u "Windows", jer da je jos malo cekao danas bi PF bio milijarder. Saznavsi za to Qzma odmah nadje posao u SK i poruci Bilu da ce ga pljuvati sve dok mu zbog njegovih rubrika vise niko ne bude kupovao "Windows" (tada je projekat vec i zvanicno dobio ime- prim.aut.). Tuzan zbog sveg zla koje su naneli jadnom PF-u, Qzma ode da ga obidje na kliniku i da se iskreno pokaje. I tako isprica mu celu pricu od pocetka do kraja, sve sto se dogadjalo dok je ovaj bio u svetu "Tetrisa"... Ne mogavsi da nadje snage da mu oprosti, PF ga izbaci iz svoje sobe i zakunu se da ce cim ozdravi pljuvati njegove rubrike po forumu sve dok ovom ne uzmu posao u SK i daju ga njemu, isto kao sto su ova dvojica njemu otela OS. I tako, eto, danas od starog prijateljstva ostade samo pljuvanje po casopisima i forumima.
:rofl:, zanimljiva prichica! :p:p:p

Ma hajte molim vas , o cemu vi...sta je sumnjivo u Gatesovim parama? Covek je genije, dokazano, i svoju genijalnost je umeo da pretvori u pare. A i njegov OS. Da ne valja ne bi ga koristilo vise od pola sveta.
Bill Gates je genije?:rofl: Taj isti chika Bili jednom je davno rekao da ce 640 KB RAM-a (ponavljam 640 KILObayta RAM-a), biti sasvim dovoljno za rad na 'racunarima buducnosti'........LOL.....Mislim, ovo samo navodim primer njegove genijalnosti.... A sto se tice Windowsa, hmmmmmm..... daleko je on od savrsenog operativnog sistema...... ali drugo nema (ne tako kao windoza)............... a cega nema, ni car ne jede. (prim. aut.)

dzangrizalo
9.12.2007, 8:48
Bill Gates je genije?:rofl: Taj isti chika Bili jednom je davno rekao da ce 640 KB RAM-a (ponavljam 640 KILObayta RAM-a), biti sasvim dovoljno za rad na 'racunarima buducnosti'........LOL.....Mislim, ovo samo navodim primer njegove genijalnosti.... A sto se tice Windowsa, hmmmmmm..... daleko je on od savrsenog operativnog sistema...... ali drugo nema (ne tako kao windoza)............... a cega nema, ni car ne jede. (prim. aut.)


http://www.aceviper.net/estimated_iq_of_famous_people.php
http://hem.bredband.net/b153434/Index.htm
http://www.increasebrainpower.com/iq-scale.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Genius
http://www.aceviper.net/aceviper_net/ace_intelligence/aceviper_questions_and_answers/aceviper_interesting_intelligence_related_question s_and_answers.html

"Proguglaj" malo sledeci put pre nego odgovoris. A za pretpostavku koliko ce RAMa trebati da pokrene racunare za 10g ti treba vracara a ne genije.:D

Dreamfall
10.12.2007, 0:09
:rofl:, zanimljiva prichica! :p:p:p


Bill Gates je genije?:rofl: Taj isti chika Bili jednom je davno rekao da ce 640 KB RAM-a (ponavljam 640 KILObayta RAM-a), biti sasvim dovoljno za rad na 'racunarima buducnosti'........LOL.....Mislim, ovo samo navodim primer njegove genijalnosti.... A sto se tice Windowsa, hmmmmmm..... daleko je on od savrsenog operativnog sistema...... ali drugo nema (ne tako kao windoza)............... a cega nema, ni car ne jede. (prim. aut.)

Niko u to vreme nije mogao da predvidi tako brz tehnoloski razvitak covecanstva(za sve je kriv Megatron:D ).Danas bi neko drugi rekao da cemo u buducnosti imati hardove od xyz Tb i ram od xyz Gb kad ono ljudi izmisle masinu nalik na komp koja ne koristi ni hard ni ram a xyz puta je brza od istog pozz.

Beagle
10.12.2007, 15:54
Изгледа да је свакој шуши омиљена забава да мало попљује Microsoft и Windows као неко оличење зла,а да на некој партицији,примарној најчешће држи Windows са брдом пиратских програма и игара.
Windows је одличан систем,и без њега би били осуђени на неке полузавршене системе попут Линукса или BSD-а.

Ovo je najveca glupost koju sam prochitao na forumu ikad :rofl:. Mogu da se kladim da nikada u zivotu nisi instalirao neki distro na komp (ili ga barem koristio duze od dva dana), jer da jesi otkrio bi lepu kulturu package menagera i modularnosti OS-a.


После свега "зли император" Гејтс значајан део свога личног богатства донира афричким установама,и то пар стотина милиона долара,много више него оних неколико милиона уложених у фамозни Ubuntu.

Zaboravljash da Gejts sedi na par milijardi, pa mu koje milionche manje vishe i ne smeta. Taj isti ubuntu je pokrenula grupica ljudi koji su zeleli da uchine neshto lepo za svet. Shto Gejts ne podeli koju kopiju Wina za dzabaka, ili da uvid u source Windows-a?

a još da mu je xp orginalan. većina ljudi koja pljuje po microsoftu ima piratske verzije i *****avaju kako nevalja. tko je god bio na linuksu zna da usporedbi s xp izgleda kao win 95

Josh veca glupost, gde li samo nichete :)
Da li si ti chuo za Beryl, Compiz i sl? Do tog savrshenstva Windows dele svetlosne godine (plus, zahtevnost je mnooogo manja od AERO interfejsa) :eek:

Uostalom Apple je bogatija firma od Microsoft-a. Njen sef je izbio ispred Gatesa na listi najbogatijih ljudi.

Na koju foru si ti doshao do ovog zakljuchka? Ne znam da li Apple drzi vishe od 3% trzista, a mocnija od "nekog-tamo" Microsofta?

Insecticide
10.12.2007, 17:53
Na koju foru si ti doshao do ovog zakljuchka? Ne znam da li Apple drzi vishe od 3% trzista, a mocnija od "nekog-tamo" Microsofta?

Mislim da macOS drzi 10% trzista.

Stvarno se slazem sa time da windows nije savrshen ,a vi sto pljujete po njemu kao da vam je ubio celu porodicu mi se gadite.

Beagle
10.12.2007, 18:02
Mislim da macOS drzi 10% trzista.

Neka je i deset, to nije nishta prema ogromnom MS kolachu :D


Stvarno se slazem sa time da windows nije savrshen ,a vi sto pljujete po njemu kao da vam je ubio celu porodicu mi se gadite.

Mlad si pa ne znash shta je pre sve vvvindovvs priredjivao svojim korisnicima. Ja ga ne pljujem, ali ga ni ne koristim, znam da moze bolje i meni je to dovoljno.

inache, cela diskusija je malo :offtopic:, umesto o Kuzmi i kolumni raspravlja se o windows-u.

Apostrof
10.12.2007, 19:50
Изгледа да је свакој шуши омиљена забава да мало попљује Microsoft и Windows као неко оличење зла,а да на некој партицији,примарној најчешће држи Windows са брдом пиратских програма и игара. Windows је одличан систем,и без њега би били осуђени на неке полузавршене системе попут Линукса или BSD-а.

Ovo je najveca glupost koju sam prochitao na forumu ikad :rofl:. Mogu da se kladim da nikada u zivotu nisi instalirao neki distro na komp (ili ga barem koristio duze od dva dana), jer da jesi otkrio bi lepu kulturu package menagera i modularnosti OS-a.I uzivao bi dok sat vremena namestas tockic na misu, ili modem, ili trazis drajvere za grafu...... Koji ce to nekome u zivotu? Sve sto ti treba Win odradi bez patnje i muke. Nemam ja nista protiv SlackWare-a i uopste protiv linuxa ali jednostavno nije potreban prosecnom korisniku, sto ukljucuje i mene, drzim ga na kompu samo da bih imao oko cega da cackam.


Zaboravljash da Gejts sedi na par milijardi, pa mu koje milionche manje vishe i ne smeta. Taj isti ubuntu je pokrenula grupica ljudi koji su zeleli da uchine neshto lepo za svet. Shto Gejts ne podeli koju kopiju Wina za dzabaka, ili da uvid u source Windows-a?

Ubuntu je pokrenuo Mark Richard Shuttleworth inace drugi civil koji je leteo u svemir i za to platio tricavih 20 miliona dolara Rusima. Studenti ETF-a su dobijali dzabe Windows XP. Gejts je cak i ako batalis cifre i gledas u procentima (tj. koliko kesira/koliko ima) najveci donator sada, i jos kad uzmes u obzir da je u testamentu ostavio vecinu bogatstva u dobrotvorne svrhe....Sem toga Ubuntu je najgora distribucija linuksa ikada.


a još da mu je xp orginalan. većina ljudi koja pljuje po microsoftu ima piratske verzije i *****avaju kako nevalja.
Josh veca glupost, gde li samo nichete :)
Da li si ti chuo za Beryl, Compiz i sl? Do tog savrshenstva Windows dele svetlosne godine (plus, zahtevnost je mnooogo manja od AERO interfejsa) :eek:Hmmm, Beryl&Compiz je OpenGL desktop za linux, i to sasvim solidno zahtevan (minimum GF 3 ili radeon 8xxx). Kakve to veze ima sa onim sto rece Ilija64?? Kakve veze ima lozacki linux desktop sa piratskim Windows-om??


Na koju foru si ti doshao do ovog zakljuchka? Ne znam da li Apple drzi vishe od 3% trzista, a mocnija od "nekog-tamo" Microsofta?
Jeste, prestigao je Bila, i kakve to veze ima sa celom ovom pricom?


Ako vec diskutujemo sta je bolje linux ili Win mogao bi neko da kaze nesto konkretno tipa meni je linux bolji zato sto je open-source i ima ogromnu komunu ljudi koji ga konstantno poboljsavaju itd. ili ima gomilu malih usko specijalizovanih alata idt. ili arhitektura mu je takva da ga bagoviti program ne moze restartovati ili uciniti nestabilnim...

Beagle
10.12.2007, 20:05
I uzivao bi dok sat vremena namestas tockic na misu, ili modem, ili trazis drajvere za grafu...... Koji ce to nekome u zivotu? Sve sto ti treba Win odradi bez patnje i muke. Nemam ja nista protiv SlackWare-a i uopste protiv linuxa ali jednostavno nije potreban prosecnom korisniku, sto ukljucuje i mene, drzim ga na kompu samo da bih imao oko cega da cackam.

Drajver za grafu sam instalirao sa dva klika iz Synaptic-a. Tockic mi je vec u startu radio, chak sam namestio i ADSL modem (i to brze nego u Windowsu), bez neke vece patnje.



Ubuntu je pokrenuo Mark Richard Shuttleworth inace drugi civil koji je leteo u svemir i za to platio tricavih 20 miliona dolara Rusima. Studenti ETF-a su dobijali dzabe Windows XP. Gejts je cak i ako batalis cifre i gledas u procentima (tj. koliko kesira/koliko ima) najveci donator sada, i jos kad uzmes u obzir da je u testamentu ostavio vecinu bogatstva u dobrotvorne svrhe....Sem toga Ubuntu je najgora distribucija linuksa ikada.

Da a Ubuntu moze da koristi ceo svet za dzaba, ili bilo koji drugi distro. Tebe licno niko ne forsira da koristish buntu, imash josh brdo distroa i svi su dzaba.


Hmmm, Beryl&Compiz je OpenGL desktop za linux, i to sasvim solidno zahtevan (minimum GF 3 ili radeon 8xxx). Kakve to veze ima sa onim sto rece Ilija64?? Kakve veze ima lozacki linux desktop sa piratskim Windows-om??

Ilija je komentarisao losh izgled Linux-a u odnosu na Win (a ja nisam bash precizno citirao, podrazumevam da ljudi chitaju cele postove a ne samo delove). Taj isti Beryl radi na PIII, probaj da Vista-in Aero pokrenesh na toj mashini.... e da Aero zahteva DX9 grafiku :D


Ako vec diskutujemo sta je bolje linux ili Win mogao bi neko da kaze nesto konkretno tipa meni je linux bolji zato sto je open-source i ima ogromnu komunu ljudi koji ga konstantno poboljsavaju itd. ili ima gomilu malih usko specijalizovanih alata idt. ili arhitektura mu je takva da ga bagoviti program ne moze restartovati ili uciniti nestabilnim...

Pa onda smo promashili sobu :D
PS mogao bi da prochitash prvom sve postove pa tek onda da trazish kontekst u mojim replikama

Apostrof
10.12.2007, 20:51
Ako vec diskutujemo sta je bolje linux ili Win mogao bi neko da kaze nesto konkretno tipa meni je linux bolji zato sto je open-source i ima ogromnu komunu ljudi koji ga konstantno poboljsavaju itd. ili ima gomilu malih usko specijalizovanih alata idt. ili arhitektura mu je takva da ga bagoviti program ne moze restartovati ili uciniti nestabilnim...

Pa onda smo promashili sobu :D
PS mogao bi da prochitash prvom sve postove pa tek onda da trazish kontekst u mojim replikamaProcitao sam sve postove. I promasili smo sobu. I nisam vredjao nikoga, sto se za tebe ne moze reci. Ali kad je vec doslo do ovde... prosto mi ide na zivce kad neko ko koristi Win a Linux u zivotu nije upalio pravi pametan i pljuje po Win-u, vecina bi posle instalacije Linuxa rekla nesto tipa gde mi je c disk i maj kompujter, sta je ovo dev hda 1, kako se bre otvara CD?? Vas par sto stvarno koristite linux i znate zasto je (po vama i za vase potrebe) bolji od Windowsa mozete da stavite tacku na ovo dosadno i besmisleno prepucavanje.

oluja
10.12.2007, 22:00
inache, cela diskusija je malo :offtopic:, umesto o Kuzmi i kolumni raspravlja se o windows-u.

Gresis, brainstorming i treba da bude na temu kolumne a ne psihoanaliza autora doticne.


Dalja ubedjivanja win vs. linux, ko je bolji, ce se smatrati za off topic.

Beagle
10.12.2007, 23:05
... I nisam vredjao nikoga, sto se za tebe ne moze reci.

Nisam nikoga vredjao (da li sam ikome ishta rekao po bilo kojoj osnovi?), niti sam rekao da si ti ikog vredjao, ali sadrzaj poruka koje sam citirao je stvarno nebulozan i neopravdan.


Ali kad je vec doslo do ovde... prosto mi ide na zivce kad neko ko koristi Win a Linux u zivotu nije upalio pravi pametan i pljuje po Win-u, vecina bi posle instalacije Linuxa rekla nesto tipa gde mi je c disk i maj kompujter, sta je ovo dev hda 1, kako se bre otvara CD?? Vas par sto stvarno koristite linux i znate zasto je (po vama i za vase potrebe) bolji od Windowsa mozete da stavite tacku na ovo dosadno i besmisleno prepucavanje.

To shto se ljudi ne trude da probaju da nauche neshto drugo govori puno o njima. Zar je moguce da ne moze da zamisle OS bez My Computera i C:? I meni je u pocetku bilo problematichhno, al me nije mrzelo da eksperimentishem i da se interesujem za tu materiju. Uostalom niko se nije rodio i sa urodjenim poznavanjem Windows-a....
PS nema nas par, ima nas mnogo vishe...:)

Gresis, brainstorming i treba da bude na temu kolumne a ne psihoanaliza autora doticne.
Dalja ubedjivanja win vs. linux, ko je bolji, ce se smatrati za off topic.
Na to sam i mislio :)
Evo necu vishe obecavam :)

Covenant
13.12.2007, 23:36
Изгледа да је свакој шуши омиљена забава да мало попљује Microsoft и Windows као неко оличење зла,а да на некој партицији,примарној најчешће држи Windows са брдом пиратских програма и игара.
Windows је одличан систем,и без њега би били осуђени на неке полузавршене системе попут Линукса или BSD-а.

Што се тиче зле корпорације или Империје,на Западу је некултурно питати власнике компанија како су зарадили први милион свог богатства,јер ту често има нечег сумњивог.Microsoft је једна од ретких компанија која не мора крити како је зарађен њихов први милион,јер сви знамо како је групица помало чудних залуђеника са Билом Гејтсом на челу,иновацијама направила велики успех и преобразила свет рачунара,без икаквих сумњивих работа које се често крију иза првог милиона.
После свега "зли император" Гејтс значајан део свога личног богатства донира афричким установама,и то пар стотина милиона долара,много више него оних неколико милиона уложених у фамозни Ubuntu.

Skoro pa skolski primer za trolovanje i flame :opanachke

MSScat
13.12.2007, 23:43
http://www.aceviper.net/estimated_iq_of_famous_people.php
http://hem.bredband.net/b153434/Index.htm
http://www.increasebrainpower.com/iq-scale.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Genius
http://www.aceviper.net/aceviper_net/ace_intelligence/aceviper_questions_and_answers/aceviper_interesting_intelligence_related_question s_and_answers.html

"Proguglaj" malo sledeci put pre nego odgovoris. A za pretpostavku koliko ce RAMa trebati da pokrene racunare za 10g ti treba vracara a ne genije.:D
Pa znas sta.... stvarno ne mora da znaci da ako neko ima visok IQ da je genije zbog toga:icon_scra..... A moze i neko sa normalnim\nizim IQ-om da bude genijalan:kreza: , ili isto tako nije svako sa visokim IQ-om genije....;) dakle, mislim da visoki Gejtsov IQ nije dovoljan razlog sam po sebi da bi ga smatrali za genija:D
A drugo, kad je vec Billy genije, zasto bi jedan genije proricao 10god unapred, kad je takvo proricanje cisto pros*****nje....

ACHTUNG
13.12.2007, 23:51
Ali monopol nad softverskom industrijom jeste :)

MSScat
14.12.2007, 0:07
Ali monopol nad softverskom industrijom jeste :)
Pa po tome, svako ko drzi monopol nad nekim trzistem je genije i vrlo pametna osoba jel da?

Beagle
14.12.2007, 0:09
Ali monopol nad softverskom industrijom jeste :)

To se moze nazvati i srecan spret okolnosti, nedostatak konkurencije.... kako god.
Pa kad bi DX radio na Linux-u shta mislish koliko ljudi bi koristilo Windows?

player1
14.12.2007, 1:55
Pa po tome, svako ko drzi monopol nad nekim trzistem je genije i vrlo pametna osoba jel da?

Ne ko drzi, nego ko napravi.

MSScat
14.12.2007, 2:08
Ne ko drzi, nego ko napravi.
Ako neko drzi monopol, podrazumeva se da ga je pre toga i napravio, ali izgleda da nekome mora bas sve da se nacrta da ne bi bilo zabune.:boodala: A kao sto rece beagle malopre, stvaranje i drzanje monopola je umnogome srecan splet okolnosti, a ne neka velika pamet... uostalom, vec skrecemo u:offtopic:

player1
14.12.2007, 2:15
Samo ti crtaj...


Ako neko trenutno drzi neki monopol, ne znaci da je zasluzan za njegovo stvaranje.

MSScat
14.12.2007, 2:22
Samo ti crtaj...


Ako neko trenutno drzi neki monopol, ne znaci da je zasluzan za njegovo stvaranje.
U ovom slucaju je zasluzan......pa ipak to mora mnogo da se objasnjava...

player1
14.12.2007, 2:30
Pa naravno da je zasluzan. Nije svako pametan da napravi monopol.

MSScat
14.12.2007, 2:40
Pa naravno da je zasluzan. Nije svako pametan da napravi monopol.
Kao sto je vec receno, to stvaranje monopola je rezultat nikakve konkurencije, splet srecnih okolnosti....itd, a ne cin velike pameti i prepotentnosti...:)...btw, ovo sam vec rekao, procitaj koji post unazad, pa da zavrsimo besmisleno prepucavanje.......

ACHTUNG
14.12.2007, 11:03
Hmm... sustina monopola i jeste unistiti konkurenciju. Pogledaj poteze PTT-a. A onda pogledaj poteze Microsofta kada su integrisali IE i WMP u Windows.

Ocigledno da je dzabe da se naganjamo sa vama, jer vi ne postujete monopol koji je ostvoren i odrzava se vec jace od 10 godina. Ma ne, ipak je on glup. Ma da, ima srece ko Sasa Djordjevic protiv Hrvata. :)

Beagle
14.12.2007, 11:15
Pa naravno da je zasluzan. Nije svako pametan da napravi monopol.

Vidim da je Telekom $vrbija vrlo pametna organizacija :rofl:
Monopol je zlo, i bije direktno po dzepu i treba ga suzbijati. Pa zar vam nash tuzni ADSL primer nije chist dokaz? Dok se ceo svet frlja megabitima, mi sve na kascicu :boodala:

Opet ponavljan, Bili ima monopol jer se gejming industrija vrti oko njega. Koliko bi ljudi odustalo od Windows-a da postoji DX za druge platforme?

ACHTUNG
14.12.2007, 11:36
Bravo sinko, vidi se da si isao u skolu demagogije kod gospodina Kostunice. :rofl:

Najvise volim ove nase kompleksase. Mrze Bilija, koriste Windows, a ne daju pare.:tapsh:
Only in Serbia.

Kazu da je Bili na lepe oci uvalio svima Win, pa kad je poceo da nosi naocare, onda su stvari pocele da se menjaju. Ali - on je ubacio sociva! :D

Bili je kreirao gejming industriju. :)

@beagle:
Ajde sad priznaj da te pali Linux konzola. Volis kada ti suze oci, kada ne radi modem, kada MOUNTUJES... Pa onda kada krenes da UNMOUNTUJES... Mmmm baybe, that's hot! :rofl:

player1
14.12.2007, 11:48
Vidim da je Telekom $vrbija vrlo pametna organizacija :rofl:

Govorimo o ljudima a ne organizacijama. :rofl:

Iilija64
14.12.2007, 11:55
Bravo sinko, vidi se da si isao u skolu demagogije kod gospodina Kostunice. :rofl:

Najvise volim ove nase kompleksase. Mrze Bilija, koriste Windows, a ne daju pare.:tapsh:
Only in Serbia.

Kazu da je Bili na lepe oci uvalio svima Win, pa kad je poceo da nosi naocare, onda su stvari pocele da se menjaju. Ali - on je ubacio sociva! :D

Bili je kreirao gejming industriju. :)

@beagle:
Ajde sad priznaj da te pali Linux konzola. Volis kada ti suze oci, kada ne radi modem, kada MOUNTUJES... Pa onda kada krenes da UNMOUNTUJES... Mmmm baybe, that's hot! :rofl:
ha ha ha ha ha!!! Ovo je uvjerjivo najmoćnija poruka koju sam pročitao na ovome forumu.

oluja
14.12.2007, 11:59
...Ocigledno da je dzabe da se naganjamo sa vama, jer vi ne postujete monopol koji je ostvoren i odrzava se vec jace od 10 godina. Ma ne, ipak je on glup. Ma da, ima srece ko Sasa Djordjevic protiv Hrvata. :)

Mudar i pametan su dve razlicite stvari. Postoji mnogo pametnih ljudi ali malo njih je dovoljno mudro da iskoristi situaciju u kojoj se nadje i obogati se (pod uslovom da nije neka bagra lopovska naravno).

Beagle
14.12.2007, 13:39
@beagle:
Ajde sad priznaj da te pali Linux konzola. Volis kada ti suze oci, kada ne radi modem, kada MOUNTUJES... Pa onda kada krenes da UNMOUNTUJES... Mmmm baybe, that's hot! :rofl:
Provalio si me :D:tapsh::tapsh::tapsh:
Pali me itekako :D Vishe volim to nego da gledam BSOD na kvartalnoj bazi, i gomilu virusa koji jedva chekaju da zaboravim da updatujem antivirus. I da restartujem komp kada Win naleti na neki glitch u programu, i da se pitam zashto je sada pao sistem. Neka hvala, ovako mi vishe odgovara.

PS imam Actiontec modem koji sam konfigurisao brze na Linu nego na Windowsu, a koristeci windows .inf drajvere. Shta vishe reci?

@player1
Pa ko upravlja organizacijom, planeta majmuna? I don't think so...:)

player1
14.12.2007, 14:27
@player1
Pa ko upravlja organizacijom, planeta majmuna? I don't think so...:)

Oni koji sada upravljaju Telekomom, dobili su monopol na gotovs. Nisu ga stvorili.

Tako da ne moraju da budu nit pametni nit genijalni nit preduzimljivi. Narocito u zemlji kao Srbiji.

Beagle
14.12.2007, 15:43
Oni koji sada upravljaju Telekomom, dobili su monopol na gotovs. Nisu ga stvorili.
Tako da ne moraju da budu nit pametni nit genijalni nit preduzimljivi.

Dobro, al opet....... nisi u pravu, smislicu kontraargument uskoro :D

IYIARKO
16.12.2007, 18:36
Sta me briga, XP najbolji sistem do sada. NE vodim politiku...

donator99
16.12.2007, 19:54
Sta me briga, XP najbolji sistem do sada.

Vidis, to je kljucna recenica.Kad bi nekog coveka koji dotad nije koristio racunar obucio i dao mu da koristi Windows XP (uz recenicu da je to najbolji Win dosad) 1-2 meseca osecam da bi njegovo pitanje na kraju bilo:
"Ako je ovo najbolji Windows dosad, na sta lici najgori?!".
Ja imam XP i stalno mi se desava da baguje, da se freezuje i jos gomila gluposti...Da igre koje igram rade posteno na Linuxu ozbiljno bih razmislio o zameni OS-a.

Ghost
16.12.2007, 21:10
Da igre koje igram rade posteno na Linuxu ozbiljno bih razmislio o zameni OS-a.

Такође.

Sale013
17.12.2007, 13:13
Čika Bill je izjavio da će posle njegove smrti 90% svog bogatstva pokloniti.. Možda mi ovde pljujemo po budućem svecu.. Ali ja ću verovati u tu priču kada je budem video :D

Ghost
17.12.2007, 13:22
Ја не пљујем по чика Билију, већ његовом оперативном систему :p

Maladikt
17.12.2007, 17:43
Čika Bill je izjavio da će posle njegove smrti 90% svog bogatstva pokloniti.. Možda mi ovde pljujemo po budućem svecu.. Ali ja ću verovati u tu priču kada je budem video :D

Da, i ja sam to video danas na tv-u (bila je neka emisija o Gejtsu). To što će dati pare (ako ih bude dao) ga ne čini svecem. Ali dobro, to je već druga priča...

Ono što sam ja zaključio iz emisije, a kazali su prilično crno - na - belo, je to da je Bil ojadio Apple za ideju za Windows, ali ih je ucenjivao softverom za koji im je iznajmljivao licencu (jer su hteli da ga tuže). Apple je ipak podneo tužbu, ali je Gejts dobio proces.

Toliko o originalnosti.

Iilija64
17.12.2007, 17:46
Da, i ja sam to video danas na tv-u (bila je neka emisija o Gejtsu). To što će dati pare (ako ih bude dao) ga ne čini svecem. Ali dobro, to je već druga priča...

Ono što sam ja zaključio iz emisije, a kazali su prilično crno - na - belo, je to da je Bil ojadio Apple za ideju za Windows, ali ih je ucenjivao softverom za koji im je iznajmljivao licencu (jer su hteli da ga tuže). Apple je ipak podneo tužbu, ali je Gejts dobio proces.

Toliko o originalnosti.
gejts to nikad nije poricao. ali istina je koliko je god bio u prošlosti(i sada lopov) za razliku od nekih daje značajna sredstva u dobotvorne svrhe za razliku od većine ostalih

Maladikt
17.12.2007, 17:51
gejts to nikad nije poricao. ali istina je koliko je god bio u prošlosti(i sada lopov) za razliku od nekih daje značajna sredstva u dobotvorne svrhe za razliku od većine ostalih

1. Podatak sam naveo jer se u ovoj temi vodila rasprava jeste ukrao - nije ukrao.

2. Kao što rekoh, davanje novca neće od njega napraviti sveca (ako je već toliko krao i krade kao što kažeš).

Iilija64
17.12.2007, 17:53
1. Podatak sam naveo jer se u ovoj temi vodila rasprava jeste ukrao - nije ukrao.

2. Kao što rekoh, davanje novca neće od njega napraviti sveca (ako je već toliko krao i krade kao što kažeš).
možda neće napraviti sveca ali šta je čovjeku koji ima pedesetak milijardi dati 1 ili 2 u dobrotvorne svrhe. porez mu je veći zasigurno ali ovo je dobar način za olakšice.

Jim Bravura
17.12.2007, 19:40
Ja imam XP i stalno mi se desava da baguje, da se freezuje i jos gomila gluposti...Da igre koje igram rade posteno na Linuxu ozbiljno bih razmislio o zameni OS-a.Како коме, ја га имам инсталираног већ 4 године и стварно немам никаквих проблема. За сво то време ми се пар пута десило да нека игра излети на desktop, закачио ту и тамо по неки вирус или тројанац (које сам експресно очистио) и то је све. За друге OS не знам какви су па не могу ни да коментаришем, али XP што се мене тиче одлично обавља посао за све што ми треба. Још ако га добијете "уз попуст" :) , па шта ћеш више.

NjegovaWisost
17.12.2007, 20:58
Како коме, ја га имам инсталираног већ 4 године и стварно немам никаквих проблема. За сво то време ми се пар пута десило да нека игра излети на desktop, закачио ту и тамо по неки вирус или тројанац (које сам експресно очистио) и то је све. За друге OS не знам какви су па не могу ни да коментаришем, али XP што се мене тиче одлично обавља посао за све што ми треба. Још ако га добијете "уз попуст" :) , па шта ћеш више.

Видиш, и мени виста задњих пола године додуше тако ради....

Доживљај империје? Људи већи смор одавно читао нисам... Није лако бити филозоф, ако ме разумијете шта хоћу рећи:dedica:

тема је толико прежвакана да ми је више мука од ње

Covenant
17.12.2007, 21:16
Zadnja kolumna je smor :rolleyes:
Jednostavno dosadno brate-nije lose krenulo zaista na pocetku ali posle prvog pasusa mi deluje kao da je sve nabacano bez ikavog reda i smisla cisto da se napise nesto-tja a taman sam ocekivao socnu pljuvacinu po cika Biliju :a_bleh:

donator99
17.12.2007, 21:37
Како коме, ја га имам инсталираног већ 4 године и стварно немам никаквих проблема. За сво то време ми се пар пута десило да нека игра излети на desktop, закачио ту и тамо по неки вирус или тројанац (које сам експресно очистио) и то је све. За друге OS не знам какви су па не могу ни да коментаришем, али XP што се мене тиче одлично обавља посао за све што ми треба. Још ако га добијете "уз попуст" :) , па шта ћеш више.

Nisi ga reinstalirao 4 godine ili ga koristis 4 godine?Ako je ovo prvo ne znam sta da kazem...Imas mnogo srece :)

Covenant
17.12.2007, 21:43
Nisi ga reinstalirao 4 godine ili ga koristis 4 godine?Ako je ovo prvo ne znam sta da kazem...Imas mnogo srece :)

Interesantne su i meni te price u fazonu nisam reinstalirao Windoze po 5 godina
Samo se pitam sta su radili kada su menjali recimo konfu :p
No bilo kako bilo-ako se dobro odrzava i poznaje Win moze da izgura neke 2 godine max na desktop masini-obicno je "rok trajanja" oko godinu dana :opanachke

Beagle
17.12.2007, 21:53
Interesantne su i meni te price u fazonu nisam reinstalirao Windoze po 5 godina
Samo se pitam sta su radili kada su menjali recimo konfu :p
No bilo kako bilo-ako se dobro odrzava i poznaje Win moze da izgura neke 2 godine max na desktop masini-obicno je "rok trajanja" oko godinu dana :opanachke

E da ne verujesh, al ja imam ortaka koji ima originalni XP home, koji je radio pune tri godine bez reinstalacije :eek:. Da mu nije crkla grafichka, verovatno bi ga reinstalirao nikad :). Na kraju je toliko ugrobario, mada to njemu (ochigledno) nije smetalo.

Sale013
17.12.2007, 22:27
Ne znam za vas... Ali ako on 50% svog bogatstva pokloni posle smrti u humanitarne svrhe ja cu mu skinuti kapu... Rano je govoriti o tome koliko je ova izjava tacna.. Ali jedno je sigurno... Ako to uradi sto je rekao, stvarno zasluzuje postovanje od svih nas.. Ja ga u sustini ne volim previse, mada ja ne volim 99.99% sveta :D

Covenant
17.12.2007, 22:54
Ne znam za vas... Ali ako on 50% svog bogatstva pokloni posle smrti u humanitarne svrhe ja cu mu skinuti kapu...

Videcemo-meni se cini da je to potpuno ista izjava u fazonu one "640k ce biti dovoljno za sve" :opanachke

Sale013
18.12.2007, 7:54
Videcemo-meni se cini da je to potpuno ista izjava u fazonu one "640k ce biti dovoljno za sve" :opanachke
hehe :D Baš vala! Ali dobro, ko je mogao pretpostaviti kakva nam se budućnost sprema.. A možda Bili bankrotira pa ostavi 50% dugova svetu.. Mada za tako nešto bi čovek baš morao da bude legenda..

Beagle
18.12.2007, 11:11
hehe :D Baš vala! Ali dobro, ko je mogao pretpostaviti kakva nam se budućnost sprema.. A možda Bili bankrotira pa ostavi 50% dugova svetu.. Mada za tako nešto bi čovek baš morao da bude legenda..

Use the shwartz Billy :D

Ovaj Microsoft polako pochinje da mi lichi na OCP iz Robocop-a, za sve oni imaju idealno reshenje.

paterfamilias
18.12.2007, 20:03
Ne znam za vas... Ali ako on 50% svog bogatstva pokloni posle smrti u humanitarne svrhe ja cu mu skinuti kapu...
Bili će verovatno svoje bogatstvo nakon smrti zaveštati samom sebi kao Pantelija.

Jim Bravura
18.12.2007, 21:20
Nisi ga reinstalirao 4 godine ili ga koristis 4 godine?Ako je ovo prvo ne znam sta da kazem...Imas mnogo srece :)Користим га 4 године, а нисам га реинсталирао 3 год. (нити намеравам још толико :) ), пошто ми је тад рикнуо Маxtorov hard disk, па су ми у сервису инсталирали и нови Windows. Кажем ти, не видим разлог јер све ради како треба. Систем редовно одржавам помоћу програма за registry cleaning (TuneUp Utilities - мени омиљени), радим редовно дефрагментацију и уз инсталирани Nod32 антивирус и Lavasoft spyware, ради ми комп ко швајцарски сат :cool:

zoran845
18.12.2007, 22:29
Interesantne su i meni te price u fazonu nisam reinstalirao Windoze po 5 godina
Samo se pitam sta su radili kada su menjali recimo konfu :p
No bilo kako bilo-ako se dobro odrzava i poznaje Win moze da izgura neke 2 godine max na desktop masini-obicno je "rok trajanja" oko godinu dana :opanachkeCovenante, ja Windows 98 koristim na ovoj mašini (sa kojom se javljam) od januara 1999., a da ga nisam nikad reinstalirao :to_care:. Veruj mi. Mislim da mi je preko harda prešlo jedno dvesta programa.:D

To je samo stvar (pedantnog) održavanja.;) A i goleme sreće, naravno.

Sad kad bih i hteo da napravim ponovnu instalaciju OS-a, ne bih mogao: pojma nemam gde su mi svi drajveri.

MilanSM
19.12.2007, 1:29
Bili će verovatno svoje bogatstvo nakon smrti zaveštati samom sebi kao Pantelija.

Čudno je kako je Bil Gates-ova humanitarna fondacija najveća na svetu. Samo ne znam šta on radi sa tim novcem?! Da li drži tu fondaciju samo da bi je držao?
Ima li ko konkretne podatke o aktivnostima te fondacije?

Mogao bi da na'rani Afriku tim novcem.

Maladikt
20.12.2007, 11:03
Evo šta jedan lik na forumu koji posećujem drži u potpisu:

When you play Microsoft Windows CD backwards you`ll hear demons... That's nothing, when you play it normally it installs windows... :dzavo:

oluja
20.12.2007, 18:02
Čudno je kako je Bil Gates-ova humanitarna fondacija najveća na svetu. Samo ne znam šta on radi sa tim novcem?! Da li drži tu fondaciju samo da bi je držao?
Ima li ko konkretne podatke o aktivnostima te fondacije?

Mogao bi da na'rani Afriku tim novcem.

Mozda oseca grizu savesti pa pokusava da se iskupi... :dzavo:

bobi
20.12.2007, 18:16
Čudno je kako je Bil Gates-ova humanitarna fondacija najveća na svetu. Samo ne znam šta on radi sa tim novcem?! Da li drži tu fondaciju samo da bi je držao?
Ima li ko konkretne podatke o aktivnostima te fondacije?

Ja sam pre neki dan gledao neki dokumentarac o Bilu i uopšte o Microsoftu.
Tu fondaciju je prvo držala njegova pokojna majka, pa je on nakon njene smrti pokrenuo novu ili vaskrsnuo predjašnju... tako nešto...

Maladikt
20.12.2007, 18:21
Ja sam pre neki dan gledao neki dokumentarac o Bilu i uopšte o Microsoftu.
Tu fondaciju je prvo držala njegova pokojna majka, pa je on nakon njene smrti pokrenuo novu ili vaskrsnuo predjašnju... tako nešto...

Mislim da je pokrenuo novu (sa svojim i imenom svoje žene) za borbu protiv raka (jer mu je majka umrla od raka, ili tako neke boleštine). Ako se dobro sećam...