PDA

Prikaži potpunu verziju : Arx Fatalis


Nash Knight
27.11.2007, 3:46
Skoro sam nabavio ovu igru i poceo sam da igram, i mogu reci da je odlicna! Za one koji nemaju pojma sta je ovo, u pitanje je FRP iz prvog lica najvise nalik Gothic-u. Zanimljiva prica, dobro uradjeno okruzenje, avanturisticki elementi odradjeni u fazonu P&C avantura, genijalan sistem bacanja magija..

Nije mi jasno samo zasto je ova igra ovako nezapazena?? Ni na netu nema gotovo nista o njoj, cak izgleda kao da je se i sopstvena kompanija odrekla..

Dakle jel igrao neko ovo i kakva su vasa misljenja?

P.S.
Imam neki problem sa zvukom, baguje mi ponekad i shushti, jel zna slucajno neko kako ovo da ispravim?

P.P.S.
Nisam naso temu o ovoj igri, ako slucajno postoji molio bi da se ova poruka prebaci tamo

Eni
27.11.2007, 4:07
Ima recenzija na sajtu SK.
Igra nije prošla nezapaženo, nego je imala veliki broj nerešenih bug-ova, te krajnje monotono jurenje po tamnicama, što je uz nestandardan interfejs (to zanimljivo bacanje magija pravljenjem pokretanjem pokazivača miša) odbilo igrače pa je pala u zapećak...

Nisam ni ja našao temu o ovoj igri, verovatno je i nema.

polarnimeda
27.11.2007, 4:24
Skoro sam nabavio ovu igru i poceo sam da igram, i mogu reci da je odlicna! Za one koji nemaju pojma sta je ovo, u pitanje je FRP iz prvog lica najvise nalik Gothic-u. Zanimljiva prica, dobro uradjeno okruzenje, avanturisticki elementi odradjeni u fazonu P&C avantura, genijalan sistem bacanja magija..

Nije mi jasno samo zasto je ova igra ovako nezapazena?? Ni na netu nema gotovo nista o njoj, cak izgleda kao da je se i sopstvena kompanija odrekla..

Dakle jel igrao neko ovo i kakva su vasa misljenja?

P.S.
Imam neki problem sa zvukom, baguje mi ponekad i shushti, jel zna slucajno neko kako ovo da ispravim?

P.P.S.
Nisam naso temu o ovoj igri, ako slucajno postoji molio bi da se ova poruka prebaci tamo
igrao sam, ali nisam presao.... dobra igra... zavrsio bih je da se nisam zeznuo tako sto sam zalutao u nekim pecinama, i cini mi se na potpuno nepredvidjen i tada iznenadjujuce neobican i tezak nacin dosao do nekih cudovista (da ne okrivam previse o cemu se radi)... izmucio sam se i nekako ih pobio, da bih na kraju saznao da ce mi pred kraj igre biti misija da ih pronadjem, popricam sa njima i verovatno ih tek tada pobijem... :boodala:
stvarno dobra igra inace.... a cini mi se da postoji tema- deluje mi kao da sam o ovome vec pisao... :) i mislim da nije toliko nezapazena; jer sam i ja cuo za nju onda kada jos nisam obozavao rpg-ove kao sada :) mozda je samo malo zaboravljena; potisnuta... a u pravu si da ni to ne zasluzuje. ;)

The mighty Boo
28.11.2007, 11:00
Ma jok covek je u pravu, totalno su je zaobisli u inostranstvu, toliko da visi u Underdogs hall of belated fame-u kao "najbolja igra koju niko nije igrao"...

voodoo_
28.11.2007, 11:11
Skinuo sam je juče za Xbox ali nemam vremena da temeljno igram :) sećam se kad sam je kupio čim je izašla, nije mi se svidela jer je sve bilo pod zemljom... ali ima potencijala, nije da nema. Izašla je kad i Morrowind, to ju je najviše upropastilo.

edit: za bagovanje u PC verziji, treba staviti patch 1.17.

Sir Spamalot
5.12.2010, 0:52
Ovo treba obavezno odigrati!Ovo je duhovni naslednik Ultimae Underworld.Aman,samo pet poruka vezanih za ovu igru,neverovatno!
Jedan od naj RPG-a koje sam odigrao.

zokocx
5.12.2010, 2:28
Ako kazu da je tezak, ali realno tezak ne neke mazohisticke mozgalice gde te ubije xyz zilion puta da bi skontao neku nelogicnost, probacu obavezno i onako igram starije igre nove su suvise lose.

zeuk
5.12.2010, 4:32
Ja sam je igrao mnogo davno. Znam da sam ubio nekog kralja gobilina (valjda! :D ), onda igrao satima i onda shvatio da nisam smeo da ga ubijem. Tu sam popizdeo i batalio. A i ne volim stalno onu underground atmosferu. :)

Igrica nije loša. Vredna pokušaja u najmanju ruku.:)

Patton
5.12.2010, 11:57
Nabavio sam je odavno po preporuci, probao 5min i odusevio se! Medjutim tada nisam imao konfiguraciju za normalno igranje. Kad sredim racunar, definitivno cu je ponovo instalirati. Pogledajte samo screenshotove, igra izgleda kao da je izasla pre 3 godine maximum.

Willy
7.12.2010, 22:10
Secam se, ovo je prva igra koju sam kupio za tad moju novu cetvorku tamo negde 2002.

Dobar fazon, mracna atmosfera, al bagovita skoro ko New Vegas!

Patton
26.12.2010, 21:36
U zelji da zapocnem neki rpg za promenu, instalirah ponovo ovo cudo. Uopste me nije privuklo kao prvi put i s obzirom da imam jos par naslova na lageru koje bih rado isprobao, vrlo ubrzo je pao deinstall. Mozda neki drugi put probam ponovo.

zeuk
26.12.2010, 22:32
Uvek je tako. Rastu stanardi i očekivanja. :)

Nash Knight
27.12.2010, 11:27
Igra mozda nije A++ naslov, ali je bolja od skoro svih RPG-a koji su izasli u proteklih 10god

Willy
30.12.2010, 11:26
http://gameblobs.blogspot.com/2010/12/arx-fatalis.html

vukodav
31.12.2010, 3:01
Igrao sam je proslog leta, al' nistam stig'o da zavrsim. Svidelo mi se. Atmosfera nije klaustrofobicna do mere koju su opisali ovi nasi SK-ovci, ume da bude i opustena. Svidela mi se borba (samo zbog sistema bacanja magija) i generalno, cinila se originalno. Stigao sam do trolova, btw.

voodoo_
14.1.2011, 19:42
Arkane Studios izbacio izvorni kod Arx Fatalisa!

http://arkane-studios.com/uk/arx_downloads.php

Pored toga, tu je i novi patch 1.21:

Arx Fatalis patches always include all fixes from previous updates.

Arx Fatalis English v1.21
-------------------------
- Improved overall game stability under Microsoft Windows Vista & Windows 7.
- Fixed blinking effect that may happen when starting a new game.
- Fixed HUD scaling when display resolution is higher than 1024x960.
- Fixed EAX option: value is now saved when leaving the option menu.
- Fixed an issue with the game locking-up when opening player inventory.
- Fixed length of cinemascope bars displayed during cinematics.
- Fixed some performance issues with a few Nvidia GPU (see Notes).

Notes:
- If you experience in game framerate drops or stuttering, please give a try to the "Enable Rendering Fix" option in the Video settings.
- This patch will remain the very last Arx Fatalis update released by Arkane Studios. However, the whole source code of the game is now available for download, which means that numerous fan made updates/mods may be found around the Internet. Arkane Studios won't provide any kind of answer or support regarding community developed content.


Arx Fatalis English v1.20
-------------------------
- Cleaned/refactored game code before sources public release.

Andross
14.1.2011, 20:18
Hvala sto si me potsetio zasto ne volim da gledam C++ sorseve :D
Al' svejedno sasvim fina vest :)

voodoo_
28.5.2020, 19:22
https://bethesda.net/en/hub/arkane20

Ko se do 31. maja pretplati na newsletter, dobije Arx Fatalis (preko Bethesda launchera).