PDA

Prikaži potpunu verziju : Novi iPod nano, Creative Zen, iPod classic ili iPod Touch


luleas
22.11.2007, 16:18
nikako da se odlucim sta da uzmem
1.novi nano je bas kul ali zvuk su mu ocenili sa 7 od 10 i tak ekran je malo mali-
18500 dinara(8gb)

2.creative zen je malo nepoznat svima ali extra spec+fenomenalan zvuk,oskudna oprema i nisam bas siguran da li da ga uzmem jer ga niko nema pa necu da eksperimentisem-19500 dinara(8gb+sd slot)

3.ipod classic 80gb-22500 dinara,jedino sto me ovde brine je hard disc posto sam procitao ovde na forumu da su neki imali problem sa njim,da jednostavno stane i kraj,posle popravka-boli glava,uzeo bih ja njega u comtradeu ali necu da se cimam sa tim kvarovima

4.ipod touch-27500 dinara(8gb)-daleko najnapredniji od svih na trzistu,znaci dere sve odtale-ogroman ekran,touch screen,wifi internet,gledanje filmova je opusteno bez problema,ali nisam siguran da li da dam te pare za 8bg+cujem da touch screenovi i svi veci ekrani imaju problem sa mrtvim pixelima

sta vi mislite,sta je najbolje od ova 4,sluske bih uzeo neke sennheiser ili sl.

sim.a
22.11.2007, 16:52
Nano radi posao ali mali ekran za filmove, Zen nisam probao, Classic dobar osecaj ozbiljne spravice, Touch...
Meni je bio strasan i da nemam Nano...
Praznici nam stizu :qliranje:

THE_BOSS
22.11.2007, 21:11
ja imam novi nano i mogu rec da je vrhunski!!Uzmi novi nano

LoneWolf
22.11.2007, 23:16
Nemam nista od navedenog i zaista ne vidim kakve to "napredne" opcije nudi iPOD u poredjenju sa mp4 playerima koji su po 5 puta jeftiniji od njega.
U svakom slucaju,previse novca ulozeno ni u sta,po mom misljenju.:ciao:

A M G
23.11.2007, 0:57
Nemam nista od navedenog i zaista ne vidim kakve to "napredne" opcije nudi iPOD u poredjenju sa mp4 playerima koji su po 5 puta jeftiniji od njega.
U svakom slucaju,previse novca ulozeno ni u sta,po mom misljenju.:ciao:

Upravo tako! :dedica: A najvise me iritira to sto je neophodno koristiti iTunes za prebacivanje muzike na player! :boodala: Sta ako odem do prijatelja koji nema iTunes a zelim da prebacim neku muziku na uredjaj?!?
Zbog toga bih ja isao na neki Creative ili iRiver!

LoneWolf
23.11.2007, 1:20
To je uradjeno da bi komercijalizovali i popularizovali vlastiti softver,jer se vode poljoprivrednim principom koji kaze "kad ide june,nek' ide i uze".
Zato su USB MP3/MP4 playeri zaista prihvatljivije rjesenje.
Gledam danas kod ortaka,svjeze kupljen MSI mp4 player,"ispod cekica",uzmem ga da ga "testiram" i radi k'o sat.
Cita mp3,wav,mp4,ebook (pdf),txt,jpg,gif,wma,wmv i kosta,pazite sad,50 EVRA.
Dakle,manite se iPod-a ako ne zelite problematican uredjaj,ili ga uzmite ako zelite da se patite sa prenosom muzike/videa;takodje je dobar ako patite od "vidi-sta-mi-je-tata-kupio" poremecaja.

Shadowfax
23.11.2007, 2:04
Da, ali coveka zanima dobar zvuk, vidite da hoce da kupi neke ozbiljnije sluske.
Aj da vidim da to potera na tom MSI-u kako treba.:)
Creative Zen je moj izbor.

sim.a
23.11.2007, 9:52
LoneWolf a sta je problematicno?
Koristis iTunes za sinhronizaciju a ni to nisi obavezan ako si malo zainteresovan.

luleas
23.11.2007, 12:08
kad kupujem kupicu zglavno,a ne da mi crkne posle 2 nedelje-onda sam bacio pare,a i kakav kvalitet zvuka moze da da taj ms
ljudi koliko para toliko muzike-uvek bilo ,uvek ce i biti
najprimamljiviji mi je classic zbog hd-a od 80gb za 22500- sto je jeftino u poredjenju sa 27000 koliko je bio 30gb pre par meseci
classic je skupli 50e,ali ima veci ekran,vise memorije i malo bolji zvuk(po testovima)-a ako nesto i bude sa hd-om odnesem ga u comtrade(gde bih ga i uzeo) i nemam brige

Patton
23.11.2007, 12:16
Citao sam dosta o iPod Touch... i cuj cit'o ba, drz'o ga i u ruci :) Dakle imao sam prilike i da ga probam i da vidim kako radi. Sta reci sem da je vrhunski odradjen; i jedina mana mu je to sto mu treba iTunes. Ali ipak siguran sam da postoje i jeftiniji uredjaji slicnih karakteristika, jer Touch kosta toliko koliko kosta zbog fancy izgleda i napumpanog ultra user interface-a.

LoneWolf
23.11.2007, 12:36
Da, ali coveka zanima dobar zvuk, vidite da hoce da kupi neke ozbiljnije sluske.
Aj da vidim da to potera na tom MSI-u kako treba.:)
Creative Zen je moj izbor.
Ozbiljnije sluske mozes da nakacis na bilo koji uredjaj koji je u stanju da reprodukuje audio sadrzaje;kad sam stavio Sony slusalice (neke polu-profesionalne,iskopacu i model) na ortakov P II sa integrisanom zvucnom karticom,zvuk je bio fenomenalan jer su slusalice jako kvalitetne.
Ista je stvar i sa mp3 i pm4 playerima,mobilnim telefonima i slicnim uredjajima.
LoneWolf a sta je problematicno?
Koristis iTunes za sinhronizaciju a ni to nisi obavezan ako si malo zainteresovan.
"Problematicno" je smaranje oko svega toga,jer mp3/mp4 player samo "ukopcas" u kompjuter bez posredstva bilo kojeg programa.
U tom lezi ljepota plug-n-play.

Shadowfax
23.11.2007, 13:57
Zvuk samih slusalice ne zavisi samo od njih, vec i od izvora, tako da to sto ti pricas nema veze sa zivotom.:)
Evo ti primer, kada sam w950 slusao sa njegovim default slusalicama mogao sam da pojacam do kraja bez ikakvih izoblicenja i sve je bilo super, mada malo tiho.
A kada sam stavio moje Sennheiser PX100 ( nisu bubice ), i pojacao na 70-80%, dobio sam sustanje i piskanje na visokim. Da ne pricam sta bi se desilo kad bi pojacao do kraja. Jednostavno, potrebna je kvalitetna elektronika i jak output za fullsize slusalice pa i za bolje bubice.
Upravo zato covek treba da kupi provereno, Ipod, Creative, Iriver ( mada kod nas nije neki izbor ). Ima jos, ali kod nas ne uvoze.

sim.a
24.11.2007, 13:22
LoneWolf, ukljucis i sta?
Sam bira jer se tako pametan rodio tj. napravio?
Razumem kad neko kaze da nece iTunes ali "samo ubodes" nece nista uraditi ako ne racunamo ikonicu da imas nesto ubodeno u USB. Znaci moras da otvoris nesto gde biras i prebacujus. Kod iTunes radis slicno unapred ili kad je ukljucen i sinhronizujes. Razlike u poslu nema jedino izbor da ti se okruzenje ne dopada.

luleas
24.11.2007, 15:02
znate kome se ne dopada itunes-onima koji nemaju ipod pa navode darg and drop kao prednost nad ipodom i kao nece da menjaju player zbog toga,a to j e smesno,napravili od tog itunesa pakao za muziku,strasno komplikovano
a i ako je nekom komplikovano,pa nece prebacivati muzika 10 puta dnevno
u nano od 4gb staje 1000 pesama-stavis i posle nekog vremena dodas 20 novih,20 izbacis i tako

Shang Tsung
25.11.2007, 23:31
Ja bih radije potrazio neki adekvatni iRiver, 'mesto iPoda...

luleas
26.11.2007, 0:22
Ja bih radije potrazio neki adekvatni iRiver, 'mesto iPoda...
potrazio bih i ja,veruj mi,nudi bolji zvuk-najbolji koji postoji-cista 10,dok zvuk na ipodu ocenjuju sa 8 na testu,za iriver clix 2 su rekli da ima zvezdani zvuk +ima radio i line in,ali gde to da nadjem kad kod nas jedino sto ima je onaj h10 od pre 2 godine sa hardom i losim ekranoma to necu.ja sam uzeo iriver t10 pre 2 godine i radi ko sat,a po zvuku sije nano u svakom pogledu(sestra ga sad ima-nano 2)
da li neko zna gde mogu da nadjem neke nove iriver playere

x20http://www.everythingusb.com/images/list/iriver-x20-in-hand.jpg

ili

clix2http://crave.cnet.com/i/bto/20070109/Clix2_front_270x202.JPG

Shadowfax
26.11.2007, 0:59
Kod nas, nigde.

nikola87
26.11.2007, 1:33
ovih dana sam se malo zezao sa ipod classic i mogu vam reci da je ono najbolji mp3(ili sta vec) uredjaj koji postoji, jednostavno zvuk je nevrovatno dobar, a slika na ekranu kristalno jasna.
Svaka preporuka naravno za one koji imaju kesa da toliku cenu isprate.

Shadowfax
26.11.2007, 2:29
Kako mozes da kazes da je najbolji uredjaj? Jel si probao da sve mp3 plejere?:)


Ovaj iriver clix 2 ga sije u svim pogledima, osim u kapacitetu. Dobro je poznato da ipod kada se poredi sa iriver, cowon, sony plejerima, ima samo solidan zvuk.:)

sim.a
26.11.2007, 10:13
Lici kao i vecina na iPod mora nesto da bude bolje :)

nikola87
26.11.2007, 11:45
Kako mozes da kazes da je najbolji uredjaj? Jel si probao da sve mp3 plejere?:)


Ovaj iriver clix 2 ga sije u svim pogledima, osim u kapacitetu. Dobro je poznato da ipod kada se poredi sa iriver, cowon, sony plejerima, ima samo solidan zvuk.:)

uuuuuu izvini sto sam se pogresno izrazio, a ti si verovatno probao sve mp3/4 platere i sve si ih testirao pomocu najsavremenihih metoda pa znas da ga iriver sije na svim poljima. Ja eto nisam video taj iriver ali ti mogu reci da je zvuk na ipodu extra kvaliteta(ovako na slusanje) i extra jacine , ekran je fenomenalan, kapacitet ogroman, fora za navigaciju u meniju gore-dole i pojacavanje je po meni najbolja koju sam video(vrti prstom u krug i on se pojacava-smanjuje).
Jedino sto sam pogresno rekao(lose sam se izrazio) je to da je najbolji(sto naravno ne mogu da tvrdim) ali svakako kome god da ga preporucim necu ga ispaliti, jer je uredjaj vrhunski.

Shadowfax
26.11.2007, 20:43
Eh, pa nemoj odma da se vredjas, niko nije rekao da je ipod los plejer. Jednostavno, postoje bolji.:)
NHF

THE_BOSS
27.11.2007, 0:16
aj nadji mi bolji??

Shadowfax
27.11.2007, 0:34
iriver clix2, cowon d2, trekstor vibez, creative zen, toshiba t400, creative zen vision: m, sandisk sansa view..
Dovoljno?

nikola87
27.11.2007, 1:21
iriver clix2, cowon d2, trekstor vibez, creative zen, toshiba t400, creative zen vision: m, sandisk sansa view..
Dovoljno?

pa od ovih kod nas ima samo da se kupi ZEN i sandisk sansa

Inace po kojim kriterijumima su bolji od ipoda classic sem po ceni?
Ovaj ZEN deluje OK ali sandisk mi deluje kao klasa ispod. Napominjem da nisam imao prilike da vidim ove plejere vec samo govorim na osnovu slika i karakteristika.

Shadowfax
27.11.2007, 1:30
Vec sam napomenuo da je steta da sto nema kod nas.

Napominjem da i ja nisam probao sve navedene, ali po utiscima i brojnim reviewima lako se dolazi do zakljucka.
Evo sta sam ja probao: Sandisk, iriver, creative, i ovaj Trekstor.
Po meni prednosti: cena, drag'n'drop, fm, baterija, zvuk, izrada (koja je kod ipoda dobra ali se lako grebe).


Jednostavno, ipod je postao previse izhajpovan, tako da su ljudi zaboravili na druge dobre plejere.

A M G
27.11.2007, 1:40
iriver clix2, cowon d2, trekstor vibez, creative zen, toshiba t400, creative zen vision: m, sandisk sansa view..
Dovoljno?

Evo i naslednika Creative-a Zen Vision M, u pitanju je Zen PMP, manjih je dimenzija a ima poboljsani ekran iste velicine:

Shang Tsung
28.11.2007, 11:44
Za sandisk sansu kazu da je odlican plejer pristupacne cene (kako za koga) od oko 130e. Znaci duplo jeftiniji od ekvivalentnog iPoda, ali podjednakog kvaliteta zvuka...

luleas
28.11.2007, 13:26
ljudi nasao sam sony walkman a 818(novija verzija od one sa sonic stage-om,znaci moze da koristi windows media player
drzao sam ga u rukama i fenomenalan,je,sav od metala ima i u crnoj i beloj boji,meni je perverziaj,a tek zvuk,cnet(najveci review sajt na svetu) kaze
da je zvuk i kvalite samog aparata vrh vrhova,znaci sluske koje idu uz njega su 50e same,a sam player proizvodi zvuk zbog kog ipod mozete da bacite u zapecak
cena za 2gb(a 815-cini mi se je 10500,a-816-manje od 12000,a a818 je 15500 sto je super cena

http://www.advancedmp3players.co.uk/shop/images/products/NWA800/nwa800mainsmall.jpg

Shadowfax
28.11.2007, 23:17
A gde si nasao? Ako nije tajna? Moze na pm.:)

Ja bih uzeo bez razmisljanja da sam na tvom mestu, ako uzmemo u obzir izbor koji imas.

luleas
10.12.2007, 15:00
jos nisam nista kupio,ostavio sam lovu i treba da se odlucim,cas mi se cini da je nano najprakticniji,cas me privuce 80gb iz classica al treba ga cuvati(sto ja iradim sa tehnikom-trudim se da nemam ogrebotine,nedaj boze da mi ispadne),pa mi se onda svidi touch od 8gb-posto je daleko najnapredniji od ova 3-samo cena 27700 za 8gb

alesandro
10.12.2007, 15:19
Svi ste vi pametni, a 120 miliona ljudi koji su kupili iPod su glupi, ako smem tako da se izrazim.

luleas
13.12.2007, 14:15
ovako ljudi,pare su spremne,3 playera su moguca
ipod nano 8gb crni,sony Sony NWZ-A818 ili cretaive zen
nekako sam najblizi sonyju zato sto je zvuk vrhunski,sluske takodje+3000 je jeftiniji od ipoda ali to i nije bitno,posto sam do pre 2 dana hteo ipod touch
citao sam review-ove na cnetu i svi su dali 9/10 sonyju-svi,nano je lep mali ali zvuk je manje nego prosecan cak i sa vrhunskim sluskama,zen ima mnogo problema -crkava mada ima takodje strasan zvuk,hvala na misljenjima
sad je sve na meni-slatke muke

THE_BOSS
13.12.2007, 17:36
ovako ljudi,pare su spremne,3 playera su moguca
ipod nano 8gb crni,sony Sony NWZ-A818 ili cretaive zen
nekako sam najblizi sonyju zato sto je zvuk vrhunski,sluske takodje+3000 je jeftiniji od ipoda ali to i nije bitno,posto sam do pre 2 dana hteo ipod touch
citao sam review-ove na cnetu i svi su dali 9/10 sonyju-svi,nano je lep mali ali zvuk je manje nego prosecan cak i sa vrhunskim sluskama,zen ima mnogo problema -crkava mada ima takodje strasan zvuk,hvala na misljenjima
sad je sve na meni-slatke muke

ovako ja ti imam novi nano i uporedjujuci zvuk sa proslom kantom mogu reci da je vrhunski..ja ne znam sto se ljudi zale na zvuk....treba sam vam dat moj stari mp3 da cujete malo (meni ja taj zvuk bio odlican) sad kad sam presa na nano i u odnosu na stari mogu rec da je zvuk vrhunski!!!

luleas
13.12.2007, 18:50
ne znam sta si imao,ali gde gde god da naidjem na review pisu da je nano pomalo razocarao po pitanju zvuka,hvala u svakom slucaju,meni su bitniji utisci korisnika od misljenja nekog amera koji sedi ispred kompa ceo dan i i lize saft sa svog chizburgera

Nicolas
13.12.2007, 19:04
Ja bih opusteno uzeo Sony. ;)

ocnajob
20.12.2007, 13:28
Info:
Winamp od verzije 5.5 ima podrsku za iPod uredjaje, i nudi mnogo vise opcija nego sto je nudio iTunes...

Ja imam iPod nano I generacija i zadovoljan sam... Doduse, uzeo sam ga polovnog za male pare, da sam uzeo novi i dao toliko, verovatno bih bio vise kritican :)

l88Ka
29.12.2007, 14:27
ja sam probao samo creative zen 8 gb i odusevljen sam.pa ne prave dzabe oni onakve sound blastere

montenegrin
26.1.2008, 17:54
Info:
Winamp od verzije 5.5 ima podrsku za iPod uredjaje, i nudi mnogo vise opcija nego sto je nudio iTunes...

Ja imam iPod nano I generacija i zadovoljan sam... Doduse, uzeo sam ga polovnog za male pare, da sam uzeo novi i dao toliko, verovatno bih bio vise kritican :)

Winamp-Nikad više! Pokušavajući da napravim playlistu sa više od 500 pjesama, razvio sam uzasnu netrpeljivost prema njemu. iTunes je savršen! Jednostavan, stabilan...
iPod+bilo koji Mac=najbolja kombinacija

genius
26.1.2008, 18:57
Naleto idem za USA ponovo pa cu da pazarim iPod touch. Tamo kosta smesnih 16.000 dinara tako da je meni ok...