PDA

Prikaži potpunu verziju : Dvoumim se, a sutra kupujem


flame
21.11.2007, 20:01
Ljudi, pre svega da vam se zahvalim za sve odgovore u temi Asus vs Acer. Sutra kupujem laptop, a u velikoj sam dilemi tako da mi je potrebna pomoc. Dzabe sam internet presao uzduz i popreko, dzabe sam slusao razne savete, ako stvar sada zabrljam.
Pa da krenem:
Dvoumim se izmedju dva modela Tosibe i Acera, cena je 1000 evra ali ovde nastaje problem:
Sta uzeti?
Prednosti Acera: 17 inca ekran (toshibin je 15,4), procesor sa jezgrom 1,9GHz (tosibin je 1,6), DVI, poklon TV tjuner
Prednosti Toshibe: dizajn, jaca graficka ATI Radeon HD 2600 sa 256MB video memorije (u stvari nisam siguran, acerova je nVidia GeForce 8400M-256MB).

Graficka mi je onako bitna, tj. da bude kao desktop nVidia 6600 ili bolja.
Sto se tice procesora, trebao bi mi ekvivalent desktopa od Pentium 4 3Ghz, ali ja mislim da oba rade posao.
Velicina ekrana- volim veci ekran, ali me je dizajn (obrada) toshibe pokolebala.
Pomoc mi je potrebna, unapred veoma zahvalan.
Sta biste vi pre uzeli?

Dyca
21.11.2007, 20:19
Pa za sta ti zapravo treba laptop..kad mi to odgovoris recicu ti sta je bolje za tebe...pozz

Nenad Zivic
21.11.2007, 21:06
Da uzimam za sebe uzeo bih toshibu. Ne zbog moje napaljenosti na Toshibu (inace vise volim Acera kao brend), vec zbog graficke. 8400GT je slabija od 6600 na desktopu (8400GT-1200 3dmarks 6600(imam je)-1400 3dmarks) , dok 2600 belezi citavih 3000+.

flame
21.11.2007, 21:29
Izgleda da ce pasti izbor na toshibu... Graficka kartica ima prednost nad velicinom monitora u ovom slucaju.
Poslednje pitanje koje odlucuje pobednika!
Iskrsla je jos jedna tosibina konfiguracija.
Dakle sada imam dve skoro iste toshibe:
jedna- 17 inca, druga 15 inca, a istu graficku kao i ova toshiba od 15. Da li ce graficka da pokazuje primetno slabije rezultate?
Takodje ova od 17 inca ima numericku tastaturu. Medjutim HDD od 200GB je od 4200:(
-Toshiba od 15 inca ima brzi HDD od 5400 obrtaja istog kapaciteta.
Pitanje za pobednika glasi:
Veci ekran ili brzi HDD?
pomoc: ja mnogo gotivim velike ekrane, ali ako se to odrazi negativno na graficku u igrama i ako je 4200 preterano sporo u odnosu na 5400, uzecu model od 15 incha. Prednost dajem monitoru nad brzinom HDD, ali jedino ako nije brzina HDD iritirajuce spora.
Dakle pitanje glasi:
Veci ekran ili brzi HDD?
Hvala.

natan
21.11.2007, 21:49
Pa ako ti treba za poneti onda ne znam sta ce ti veci ekran,onda je tezi laptop, a ako si neki snagator ili ga neces nositi sa jednog mesta onda uzmi taj sa vecim ekranom, uvek je veca slika lepsa slika:)

Dyca
21.11.2007, 21:58
Razliku u brzini hard-a ces osetiti u ucitavanju nivoa igre i sl..Znaci nije strasno,ali se oseca..A da li ces osetiti pad performansi sa 17" ekranom,to zavisi od rezolucije..Ako vec volis vece ekrane,ja bih pre isao na veci ekran,nego na brzi hard..Ali naravno tu ces kod nekih igara morati da smanjis rez...pozz

Marti Misterija
22.11.2007, 1:10
Smatram da nemas potrebe za ekranom od 17", dovoljan ti je i od 15,4" tako da bih se ja pre opredelio za brzi hard disk. Ta brzina ti nece doneti osetno bolje performanse ali kupovinom ovog racunara od 15,4" dobijas i prenosniji laptop koji se usto i manje zagreva.
Rezime - uzmi od 15,4" (namerno kazem 15,4" jer mislim da su Toshibe samo takve a ne sa 15", mada je moguce i da gresim).

qwerty
22.11.2007, 5:37
Po svemu ovome sto je postavljac teme - flame napisao, ja bih savetovao da kupi laptop sa 17" dijagonalom.
Razlog:
sam je naveo da voli ekrane sa vecom dijagonalom; igranje igara je na vecem monitoru ugodnije, mada ne znam ko se jos naigrao na laptopu (ergonomije - nema)
graficka kartica brzo zastareva, a u prenosnim racunarima je nezamenjiva(prakticno).
S druge strane HDD se moze zameniti u bilo kom trenutku, normalno u zavisnosti od toga kako je reseno hladjenje kucista, ali citajuci po netu vidim da puno ljudi to rade( ja licno nisam).:ciao:

EDIT: Da napomenem: ako nameravas da cesto nosis laptop sa sobom (svakodnevno, ili vise puta dnevno) uzmi ovaj od 15.4" , prakticnije je. Ako planiras da ti laptop stoji u sobi non-stop, nemoj da brines oko kvaliteta izrade, i da uzaludno bacas pare na "neku bolju plastiku".

EDIT2::kreza: Posto vidim da danas kupujes da napomenem: OBAVEZNO trazi da ti ukljuce laptop i proveri ekran da nema mrtve piksele. Meni u puno radnji nisu dali, ali sam na kraju naleteo na nekoliko gde su mi to omogucili. Nesto tipa - ako nema mrtve pixele kupujem. Ako izdrzi pola sata bez mrtvaka, verovatno ih nece ni dobiti.... aj pa srecno:)

flame
22.11.2007, 19:44
Hvala svima, 17 incha je bas ono sto mi treba. Posle svega, potpuno mi je jasno zasto postoje Toshiba hardcore fanovi. Laptop je azdaja... Model P200D-11L je u pitanju. Jedva sam je bio nasao. Topla preporuka. Poz:opanachke

qwerty
23.11.2007, 21:16
sta si kupio? prvi utisci?

flame
24.11.2007, 22:09
P200D-11L. Prvi utisci su da je laptop azdaja, ali bukvalno. Sto se tice subjektivnog utiska, mislim da bolji i kvalitetnije izrade, a i lepsi za te pare nisam mogao da uzmem. Jedino sto je AMDovac, ali Intelovi, slicne specifikacije i kvaliteta izrade su preko 200 evra skuplji. Mislim da nije vredno dati tolike pare na Intel, pogotovu ako te pare nemas, i gledas da prodjes best buy...

Dimo
24.11.2007, 23:14
Tako je, Intel jeste nesto stedljiviji kad su energija i ukupno zagrijavanje u pitanju, kao i to da je nesto brzi, ali dati 200 evra vise samo za to nikako nema smisla.