PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem. Pls help!


nexxogen
20.11.2007, 23:14
Skoro sam dobio lap top Toshiba Satellite X205-SLi3. Sve je u startu bilo odlično (osim činjenice da je na njemu instalirana Vista), međutim, nakon što sam uključio SLi mod, počeli su i problemi (u startu nisam znao šta im je uzrok, ali sam kasnije otkrio). S vremena na vrijeme ekran počne da se gasi i pali i posle par takvih "blickanja" windows mi izbaci poruku: "Display driver had stopped working and has been successfully recovered." Posle nekog vremena je to postalo češće, da bih u jednom trenutku dobio plavi ekran sa porukom: "Attempt to recover the display driver failed.......................Dumping physical memory......" Komp se onda restartovao i windows više nije mogao da se podigne - svaki put izbaci pomenuti plavi ekran. Vista ima kao neki repair center koji se podizao posle svakog restartovanja i nešto prčkao ali ništa nije pomogao. Onda sam ušao u safe mode, obrisao driver i ponovo ga instalirao i sve se vratilo na normalu. Kasnije sam, radi provjere, ponovo uključio SLi mod i odmah dobio "Dumping physical memory." Postupak sa brisanjem i ponovnom instalacijom drivera sam ponovio i sve radi normalno.

Da li neko ima ideju o čemu bi moglo da se radi? Ja se iskreno nadam da nije neki hardverski problem, mada mi sve miriše na to. Računar je kupljen u Americi tako da mogućnost korišćenja garancije ne dolazi u obzir.