PDA

Prikaži potpunu verziju : Zurim se da kupim Laptop


gapop
18.11.2007, 12:35
Postovanje gospodo forumasi. Znam toliko toga ali opet moram da pitam. U utorak treba da kupim laptop u Beogradu ( iz N. Sada sam ) i vec sam odabrao masinu. Toshiba P200 D - 11L . I sve je uglavnom OK samo me brine mala brzina harda od 4200rpm. Sta Vi mislite dali cu imati nekih vecih problema u nekom buducem poslu ili igranju , bilo cemu ?
Unapred zahvalan na odgovor :tapsh:

Dimo
18.11.2007, 13:08
Problema neces imati, sem sto ce ti se programi nesto sporije otvarati, boot time ce biti duzi i igre ce ti se nesto sporije ucitavati (tacnije nivoi u njima) nego kod hard diskova sa 5400 ili 7200 obrtaja. Nista sto bi predstavljalo veliki faktor ili eventualnu smetnju, jer je u pitanju nekoliko sekundi duze.
Meni je licno mnogo bitniji kapacitet diska, jer danasnje igre, programi i multimedija ocas posla pojedu i relativno velike hard diskove. Ovdje sigurno postoji mnogo ljudi koji se ne slazu sa mnom i mnogo vise potenciraju brzinu, ali ovo je moje misljenje. To sto ces imati recimo 40GB vise je mnogo bitnije nego da imas brzi HD.

Nenad Zivic
18.11.2007, 14:33
Problema neces imati, sem sto ce ti se programi nesto sporije otvarati, boot time ce biti duzi i igre ce ti se nesto sporije ucitavati (tacnije nivoi u njima) nego kod hard diskova sa 5400 ili 7200 obrtaja. Nista sto bi predstavljalo veliki faktor ili eventualnu smetnju, jer je u pitanju nekoliko sekundi duze.
Meni je licno mnogo bitniji kapacitet diska, jer danasnje igre, programi i multimedija ocas posla pojedu i relativno velike hard diskove. Ovdje sigurno postoji mnogo ljudi koji se ne slazu sa mnom i mnogo vise potenciraju brzinu, ali ovo je moje misljenje. To sto ces imati recimo 40GB vise je mnogo bitnije nego da imas brzi HD.

Dobro, to dosta zavisi od toga kako stojis sa nervima...

Nego jel moze neko da napise konfiguraciju tog lapa?:)

gapop
18.11.2007, 14:59
Dobro, to dosta zavisi od toga kako stojis sa nervima...

Nego jel moze neko da napise konfiguraciju tog lapa?:)

Proizvođač : ToshibaModel : Satellite P200D-11L Turion64 X2 2.0GHz 2048MB 200GB DVD SuperMulti 17.1'' WXGA+ WinVHPOsnovaTip : PCDimenzije : 399x288x36 mmMasa : 3.2 kgOperativni sistem : Windows Vista Home PremiumProcesor : AMD Turion 64 X2Takt procesora : 1.8GHzDijagonala ekrana : 17.1 "Rezolucija ekrana : 1440×900 pxGrafička karta : ATi Mobility RADEON HD2600RAM memorija : 2GBKapacitet hard diska : 200 GBBrzina rotacije hard diska : 4200 obrt./min.Optički uređaj : DVD Super MultiBaterija : Li-IonOstaloKomunikacija : 56K, WLAN 802.11b, WLAN 802.11g, Bluetooth, Portovi : Firewire, D-sub out, S-video out, RJ-45, RJ-11, ExpressCard/54, Broj USB portova : 6 kom.Unos : Qwerty tastatura, Touchpad, Numerička tastatura, Čitač kartica : MS, MS Pro, MMC, SD, Dodatne funkcije : Kamera,
Izvinjavam se na zakasnelom odgovoru. Ovo je ta konfiguracija

gapop
18.11.2007, 15:06
Problema neces imati, sem sto ce ti se programi nesto sporije otvarati, boot time ce biti duzi i igre ce ti se nesto sporije ucitavati (tacnije nivoi u njima) nego kod hard diskova sa 5400 ili 7200 obrtaja. Nista sto bi predstavljalo veliki faktor ili eventualnu smetnju, jer je u pitanju nekoliko sekundi duze.
Meni je licno mnogo bitniji kapacitet diska, jer danasnje igre, programi i multimedija ocas posla pojedu i relativno velike hard diskove. Ovdje sigurno postoji mnogo ljudi koji se ne slazu sa mnom i mnogo vise potenciraju brzinu, ali ovo je moje misljenje. To sto ces imati recimo 40GB vise je mnogo bitnije nego da imas brzi HD.

Samo da ti odgovorim . Mislim da si u pravu tih nekoliko sekundi nece predstavljati neki veci problem. Toliko strpljenja imam. Vazno je da je kapacitet diska veci.

Eni
18.11.2007, 15:27
Manja brzina jednako manje buke, primereno lap topu. Kraj. :)

200gb... fino...
To i nije lap-top, to je desktop replacement jbt :D

YBear
18.11.2007, 21:58
Masina je MNOGO DOBRA!:tapsh:
Ko ce da doceka taj utorak????:)

Nenad Zivic
18.11.2007, 22:21
Cena?

pantadv
18.11.2007, 22:37
Racunar ce da radi sigurno fenomenalno. Ja imam TOSHIBU A210-128 koja je slabija od ovog i radi strava, a i sto se tice hard diska(koji je identican) nemam nikakvih problema.:tapsh:

Marti Misterija
18.11.2007, 22:48
Pored svega gore navedenog manja brzina = manje zagrevanja.
Sve u svemu nemas apsolutno nikakvog razloga da se brines zbog toga sto je na 4200 rpm. Drugim recima - sipaj i ne misli!;)

nikola87
18.11.2007, 22:54
nije sad da zelim da unosim neku smutnju ali imam 2 latopa i oba imaju hdd na 5400 obrtaja i po meni je to jako sporo tako da mi tih 4200 deluje zabrinjavajuce.
Doduse ti novi laptopovi imaju po 1 ili 2GB rama a ovi moji samo 512 ali opet nemojte decka da ubedjujete da je to normalno i da nece imati problema. Najbolje bi bilo ako moze malo da testira taj laptop pa da vidi da li mu odgovara. S druge strane ovi novi laptopovi su toliko dobri da bi i ja mozda zazmureo na tu sporost hdd-a pored ostalih komponenti.

JBG slatke muke....pozz

Marti Misterija
18.11.2007, 23:02
nije sad da zelim da unosim neku smutnju ali imam 2 latopa i oba imaju hdd na 5400 obrtaja i po meni je to jako sporo tako da mi tih 4200 deluje zabrinjavajuce.
Doduse ti novi laptopovi imaju po 1 ili 2GB rama a ovi moji samo 512 ali opet nemojte decka da ubedjujete da je to normalno i da nece imati problema. Najbolje bi bilo ako moze malo da testira taj laptop pa da vidi da li mu odgovara. S druge strane ovi novi laptopovi su toliko dobri da bi i ja mozda zazmureo na tu sporost hdd-a pored ostalih komponenti.

JBG slatke muke....pozz

Ipak razlika u kolicini RAM memorije izmedju 1 ili 2 GB sa jedne strane i 512 MB sa druge strane se znatno vise oseti nego razlika izmedju brzine harada od 4200 rpm sa jedne strane i 5400 sa druge strane.
Naravno razlika postoji i to se primeti u performansama koje se ticu pristupu podataka, ali to ni izbliza nije tako alarmantno da bi trebalo da ga spreci da kupi taj laptop.