PDA

Prikaži potpunu verziju : Excel - potrebna pomoc


vuka13mv
17.11.2007, 4:06
Imam neku tabelu staru vise od 2 godine sa nekoliko hiljada podataka. U prvoj koloni nalaze mi se datumi od 2005 godine do danas koji su bezveze upisani tj bez ikakvog reda. Ono sto bih hteo je da sredim celu kolonu, da svi datumi budu u istom formatu i da se automatski prilikom novog unosenja datuma u bilo kakvom obliku on konvertuje u zadani format. Pokusao sam da selektujem celu kolonu i na Format cels odaberem opciju Date i nakon toga format ali mi ne ispravlja celu kolonu. Moze li se ovo ispraviti? Pomoc... Savet... Instrukcije...

JovanK
17.11.2007, 15:08
Probaj da prvo selektuješ ne cijelu prvu kolonu, već samo te datume u toj koloni, dakle cijelu kolonu ali samo dokle je popunjena, pa da onda promjeniš format. Ako ni ovo ne pomogne onda si ti stavljao datume, čas na ovaj a čas na onaj način pa zbog toga neće.

Jedino možeš da sečektuješ nastavak kolone, one ćelije gdje ćeš ubuduće da unosiš datume pa da ih formatiraš odgovarajućim formatom. Bar da ti te naredne budu OK.

culer
21.4.2008, 19:15
jel moze neko da mi kaze kako da selektujem vise od jedne kolone ili jedne stvari uopste u excelu ....Znaci pokusavam da oznacim jedno pa CTRL i drugo i nece pa nece da oznaci vise odvojenih delova......................
Jel ima neki drugi nacin

despot77
21.4.2008, 22:09
pa pritisneš lijevi klik od polja koje oćeš da selektuješ i povučeš do onog zadnjeg koje iszo ćeš da selektuješ

za više kolona stisni lijevi klik na slovo iznad recimo A povuci desno do recimo slova D i tako si selektovao kolone :A,B,C,D

exciter
22.4.2008, 1:15
jel moze neko da mi kaze kako da selektujem vise od jedne kolone ili jedne stvari uopste u excelu ....Znaci pokusavam da oznacim jedno pa CTRL i drugo i nece pa nece da oznaci vise odvojenih delova......................
Jel ima neki drugi nacin

Kako nece da selektuje pomocu CTRL-a? Trebalo bi sve da selektuje bez obzira da li su celije kolone redovi...

culer
22.4.2008, 13:37
Kako nece da selektuje pomocu CTRL-a? Trebalo bi sve da selektuje bez obzira da li su celije kolone redovi...


Znam da bi trebao na informatici sam to uradio normalno ,al kod mene ne moze mislim isti je excel 2003 na oba kompa ....Jel ima neki drugi nacin

Martok
22.4.2008, 15:51
Mozda zvuci naivno, ali jel si probao sa shift?

culer
22.4.2008, 17:10
Mozda zvuci naivno, ali jel si probao sa shift?

probao ne moze....


Ali sam resio prob :D preciznije nije ga ni bilo ,nego on meni oznaci sve sto ja hocu ali kada to radim on mi to ne pokazuje vizuelno(ne uokviri mi sta sam sve oznacio) .........

tnx svima na trudu i pomoci

culer
14.5.2008, 17:02
jel moze neko da mi pojasni sve stavke iz data menija u excelu i cemu one sluze ,ili da okaci neki link za to

sutra odgovaram to :D pa mi treba mala pomoc


zzzz i tnx