PDA

Prikaži potpunu verziju : Који бесплатни антивирус

Strane : 1 2 [3] 4 5 6

Thaedass
19.5.2010, 4:37
Kod Avire nisi primoran da se registrujes kao njihov korisnik (free verzija) vec mozes na dobrovoljnoj bazi dati svoje podatke i time doprineti poboljsanju AV-a,dobiti brzu podrsku i primati vaznija obavestenja.

Sto se drugog dela tice ne bih ti znao odgovoriti. Nebitno od toga koji je AV bio u pitanju sumnjam da si imao some kind of crack verziju te je upravo to bio uzrok. Meni se do sada nikada nesto slicno nje desilo ni sa Avirom ni sa NOD32 (jer samo ta dva koristim vec par godina unazad)

Wastelander
29.5.2010, 12:58
E sad mozda ce vam biti chudno, ali ja stvarno dovodim u pitanje efikasnost svih tih antivirus programa. Reshio sam da pre mesec ipo dana instaliram svez XP bez ikakvih zastita chisto da vidim da li cu se zaraziti nekim gamadima:)
Jedino shto sam koristio jeste Ccleaner za ciscenje temporalnih fajlova, kao i sve poslednje sigurnosne zakrpe za XP.
Posle mesec ipo dana resih da instaliram i testiram sve moguce pakete antivirusa antispajver-a i adaware-a za koje znam da su pouzdani i hvaljeni od strane korisnika. I znate shta se desilo?
Nijedan softverski paket mi nije nashao nijedan virus, ma ni trojanca niti neki spajver.
Stvarno se onda zapitam kako je moguce da drugi korisnici imaju toliko problema s virusima. Da li je to mozda zato shto nemaj poslenje sigurnosne zakrpe?

vasiljevic
29.5.2010, 16:20
Ima i to zasluga ali ne prevelikih. Pre je pitanje gde si išao, šta si radio, kako se ponašao, i pitanje velike sreće. Daleko od toga da može da se stavi ko primer koji kaže da je antivirus nepotreban.

LoneWolf
29.5.2010, 18:20
E sad mozda ce vam biti chudno, ali ja stvarno dovodim u pitanje efikasnost svih tih antivirus programa. Reshio sam da pre mesec ipo dana instaliram svez XP bez ikakvih zastita chisto da vidim da li cu se zaraziti nekim gamadima:)
Jedino shto sam koristio jeste Ccleaner za ciscenje temporalnih fajlova, kao i sve poslednje sigurnosne zakrpe za XP.
Posle mesec ipo dana resih da instaliram i testiram sve moguce pakete antivirusa antispajver-a i adaware-a za koje znam da su pouzdani i hvaljeni od strane korisnika. I znate shta se desilo?
Nijedan softverski paket mi nije nashao nijedan virus, ma ni trojanca niti neki spajver.
Stvarno se onda zapitam kako je moguce da drugi korisnici imaju toliko problema s virusima. Da li je to mozda zato shto nemaj poslenje sigurnosne zakrpe?

Možda ti je čudno ali ti vjerovatno nisi išao na : piratske sajtove,torent portale,XXX sajtove,klikao yes->next->finish na svaku ponuđenu instalaciju koja "iskoči odnekud" itd. tako da moraš da misliš i o neukim pripadnicima ljudskog roda jer ovakvom pričom ćeš ih navesti da i oni to pokušaju,pa kad isposjećuju navedene sajtove i portale - doći će ti glave,biće "on nam je rek'o" :D ;)

DAKINS
29.5.2010, 19:42
Možda ti je čudno ali ti vjerovatno nisi išao na : piratske sajtove,torent portale,XXX sajtove,klikao yes->next->finish na svaku ponuđenu instalaciju koja "iskoči odnekud" itd. tako da moraš da misliš i o neukim pripadnicima ljudskog roda jer ovakvom pričom ćeš ih navesti da i oni to pokušaju,pa kad isposjećuju navedene sajtove i portale - doći će ti glave,biće "on nam je rek'o" :D ;)
Ma samo treba umeti surfovati .
Znati rukovati sa NoScript proveriti prvo sta instaliras imati zadnje update i free antivirus .
Dobre firewall a na win 7 i visti mozes i ugradjene windows -ovi ,uopste nisu losi ti firewalli samo su malo komplikovani za koriscenje :D
Nemoj klikati svugde Malwarebytes ili nesto slicno kao super anti spyware moze i jedno i drugo i miran si .

Wastelander
29.5.2010, 19:52

Istina ziva, torrente uopshte ne koristim, "narodne" verzije igarara ne gajim na kompu, kupujem originale.
Moguce da se preko p2p transmisije najvishe ljudi i zarazi, s obzirom da su portovi otvoreni 24h kod onih koji skidaju ogromne kolichine podataka sa neta.
Uopshte mi se chini da je P2P jako nepozdan chak i kada su open-source i free programi u pitanju, zbog same strukture prenosa podataka.(giving and recieving :D), tako da neki haker(virus,spajver itd) moze vrlo lako da se infiltrira.

LoneWolf
29.5.2010, 23:01
Ma samo treba umeti surfovati .

Potpisujem.

Istina ziva, torrente uopshte ne koristim, "narodne" verzije igarara ne gajim na kompu, kupujem originale.
Moguce da se preko p2p transmisije najvishe ljudi i zarazi, s obzirom da su portovi otvoreni 24h kod onih koji skidaju ogromne kolichine podataka sa neta.
Uopshte mi se chini da je P2P jako nepozdan chak i kada su open-source i free programi u pitanju, zbog same strukture prenosa podataka.(giving and recieving :D), tako da neki haker(virus,spajver itd) moze vrlo lako da se infiltrira.

Ja recimo koristim torente da bih došao do nove muzike i mixeva koje je teško naći u prodaji jer dolaze iz totalnog "podzemlja" i DJ-evi koji me zanimaju naprave torent i puste mix "u narod",a bez obzira šta skidaš sa p2p možeš da se zaštitiš ako znaš koji su ti portovi nepotrebno otvoreni pa da ih zatvoriš,a to je posao koji odlično obavljaju mnogi port manageri,samo ih treba znati koristiti i "nema zime" što se tiče "neovlaštenog upada nekog ćore iz Azerbejdžana u kompjuter".

Wastelander
30.5.2010, 13:02
Potpisujem.

Ja recimo koristim torente da bih došao do nove muzike i mixeva koje je teško naći u prodaji jer dolaze iz totalnog "podzemlja" i DJ-evi koji me zanimaju naprave torent i puste mix "u narod",a bez obzira šta skidaš sa p2p možeš da se zaštitiš ako znaš koji su ti portovi nepotrebno otvoreni pa da ih zatvoriš,a to je posao koji odlično obavljaju mnogi port manageri,samo ih treba znati koristiti i "nema zime" što se tiče "neovlaštenog upada nekog ćore iz Azerbejdžana u kompjuter".

Haha:).Verovacu ti na rech. Koji su to port manager-i koji su dobri za tu svrhu?

LoneWolf
30.5.2010, 14:53
Haha:).Verovacu ti na rech. Koji su to port manager-i koji su dobri za tu svrhu?

Ovako nešto (http://download.cnet.com/Windows-XP-Firewall-Port-amp-Application-Manager/3000-10435_4-10609857.html) za početnike da se upoznaju sa materijom a kasnije se prelazi na par naprednijih alata koji se plaćaju pa ne bi bilo u skladu s pravilnikom da ostavim linkove ali na pm može da se nađe :ciao:

Djordje Turjacanin
1.6.2010, 11:48
Ja nikad ne skidam sa P2P programa. Ako već skidam nešto sa "mračne strane" onda je to preko MegaUpload i sličnoga. Ond ato preskeniram i eto.

NIx Car
1.6.2010, 11:50
skidam sa p2p mreze posto se nema para za premium naloge :D

Aleksandar1
4.6.2010, 15:14
Kakav je BitDefender Free Edition? Za vise informacije: http://www.bitdefender.com/PRODUCT-14-world--BitDefender-10-Free-Edition.html:icon_stud

LoneWolf
4.6.2010, 15:20
Kakav je BitDefender Free Edition? Za vise informacije: http://www.bitdefender.com/PRODUCT-14-world--BitDefender-10-Free-Edition.html:icon_stud

U praksi je osakaćeniji od verzije koja se plaća,što si mogao pročitati i sam na linku koji si dao,referencama i detaljima :icon_stud

Aleksandar1
4.6.2010, 15:37
U praksi je osakaćeniji od verzije koja se plaća,što si mogao pročitati i sam na linku koji si dao,referencama i detaljima :icon_stud
Pitao sam za iskustva korisnika. Da li ga je neko koristio i kakav je za razliku od drugih beslpatnih antivirusa?

NIx Car
4.6.2010, 16:38
nikad ga nisam korsitio niti planiram. Dodje mi isto ko malwarebytes. A ako oces da vidis review eo linka (http://www.youtube.com/watch?v=cjAtGKHNHyA)

Picard
4.6.2010, 16:42
Nepostojanje real-time zastite je velika mana, licno bih ga zaobisao pored drugih free antivirusa.

LoneWolf
4.6.2010, 16:50
Pitao sam za iskustva korisnika. Da li ga je neko koristio i kakav je za razliku od drugih beslpatnih antivirusa?

Koristio sam ga,i meni je lično - smeće,kao i ostali besplatni antivirusi jer sve što je džabe ne mora uvijek biti i dobro.
Ljudima sam instalirao na tone Avira antivirusa,Avasta i svih njihovih "rođaka" pa kad nešto krene po zlu (proactive defence pobrljavi,zaštitni modul "puca" ili prijavljuje false positives,...) onda mi dolaze i traže KIS,KAV,ESET NOD,i to je to.

Sass Drake
4.6.2010, 22:24
Ako beko isproba ovog novog besplatnog skenera i čistača neka kaže da li ima opciju slanja sumnjivih fajlova na analizu.

Nemanja Inc
7.6.2010, 22:40
Avira-probao sam vecinu slobodnih antivirusa i sa njom imam najbolja iskustva;pruza dobru zastitu a ne usporava komp(a imam 256 RAMa).Ova nova desetka nije losa samo sto se kod mene pojavio problem sa update,nece da odraduje to nikako iako sam stavio da automacki vrsi update svaki dan :(

Geralt
7.6.2010, 23:21
Evo vec neko vreme koristim AVAST i odlican je.Pre sam koristo AVG,Aviru i druge antivirusne programe ali avast je najbolji.

Laskaris
11.6.2010, 12:01
Avira 10 ima problema sa updateom ako se ne podesi rucno update job u scheduler-u da radi update jednom dnevno. Avast 5 Free je daleko kompletnije resenje od Avire 10 Personal. Mana Avast-a je sto ponekad zna da zakoci sistem (vrlo vrlo retko) ali to programeri Alvila brzo isprave. Sto se kompletnosti tehnickog resenja tice od besplatnih je antivirusa Avast daleko najkompletniji program, Avira ima najbolji detection rate (jedva bolji od Avasta) a AVG i Rising su ipak u drugoj ligi. Koristim godinama i Aviru i Avast (besplatna resenja) i mogu ih preporuciti. Trenutno moja prva preporuka ide za Avast 5 free.

DAKINS
11.6.2010, 12:18
Jedino bi na spisak pored avire i avast 5 prvi put dodao i microsoft security essential po zadnjim objektivnim testovima uopste nije prepoznatljiva u odnosu kad je izasla .
Mozda kritika googla da je windows nije siguran ima veze sa tim ali i iskustvo sigurno .
Inace od besplatnih antivirusa po meni trenutno najbolji je avast 5

Laskaris
11.6.2010, 13:14
Objektivno je, iako poboljsan u odnosu na pocetne verzije, MSE jos uvek dosta daleko od toga da je najbolji i hvale bas preterano vredan, a ja ga ne bih preporucio pored dva bolja besplatna programa osim ako oba iz nekog razloga prave probleme sto je malo verovatno. MSE je predvidjen da radi na LICENCIRANOM tj legalnom operativnom sistemu a to vec nije kategorija softvera koji je bezuslovno besplatan - niko ne garantuje da Microsoft kroz neki update MSE nece ubaciti neki genuine check tj proveru legalnosti operativnog sistema pa ako je OS "narodna verzija" sto mnoge jesu lepo se iskljuci ili ne osvezava antivirus definicije ili sam program. Svakako vise verujem razvojnim timovima Avire i Alvilu koji imaju visedecenijsko iskustvo u pravljenju dobrih free antivirusa nego microsoftu koji je pokazao da decenijama nije u stanju da napravi ni pristojan firewall a jos manje internet browser.

DAKINS
11.6.2010, 13:41
Tesko da ce kroz MSE ubaciti neki genium do sada su to radili samo kao poseban update ali slazem se na narodnim verzijama nije vredno rizika -niti postoji potreba .
Inace pri instalaciji mora se proci validacija
Treba reci da su na zapadu ogroman broj ljudi preslo MSE i za sada su vrlo zadovoljni i da sigurno vrlo veliki broj korisnika ga koristi .Stavljaju ga cak po firmama u inostranstvu sto ipak govori nesto o njemu .
Drugo verujem da microsoft ako hoce moze da napravi odlican antivirus iz razloga sto ima para i moze da kupi prakticno bilo koga i bilo koju tehnologiju .
Firewall na win 7 je recimo odlican a rekao bi namerno napravljen sasvim ne praktican za upotrebu sa tacke prosecnog korisnika iz obzira prema AV industriji .
Uveren sam da se microsoft nece vise usuditi igrati sa bezbednoscu .

Laskaris
11.6.2010, 14:14
Na Zapadu (gde zivim i radim pa znam iz prve ruke - sta mi na primer kolege inzenjeri (koji sasvim dobro zaradjuju) imaju od softvera kod kuce) se masovno koriste nelegalni operativni sistemi. Samo je prvi OS koji se dobije uz uredjaj legalan - maltene sve sto se u domacoj radinosti instalira su nelegalni OS - prilicna je predrasuda da se samo u Srbiji ili istocnim zemljama koristi visok procenat nelegalnih programa. U kucnim uslovima, na Zapadu je vrlo slicna prica.
MSE koriste ipak samo manje i bas siromasnije firme, dok velike korporativne mreze koriste daleko ozbiljnija resenja. Win 7 ima pristojan firewall ali podesiti ga nije bas lako prosecnom korisniku a default podesavanja nisu bas najsrecnije izabrana pa je njegovo, u sustini dobro tehnicko resenje, vecini korisnika beznacajno. Sa win 7 default firewalla sam bez mnogo razmisljanja presao na Online Armor free. Sa omasovljavanjem sirokopojasnog interneta je bezbednost postala ogroman problem - racunar je stalno na mrezi maltene 24/7 a brzine su tako velike da je moguce skinuti terabajte podataka za relativno kratko vreme i time napraviti katastrofalnu stetu. Kucni korisnik ipak nema potrebe za placenim AV, firewallom ili malware antispyware programom. Besplatne verzije svih tih programa obavljaju sasvim dobar posao a u kombinaciji daju sasvim dobru zastitu - upari li se sve to sa malo zdravog razuma problema skoro ne moze da bude.

DAKINS
11.6.2010, 14:29
Slazem se kucni korisnik nema potrebu za AV, firewallom , malware antispyware programom koji se placa par dobrih besplatnih resenja i zdrav razum prilikom surfovanja netom je sve sto treba .:)

ZoNi
20.6.2010, 1:00
Besplatni programi su dovoljni - moja preporuka je Avast Free.

RarMan
20.6.2010, 7:29
Avira definitivno,mada...Ni avast nije los,ali nisam siguran da li je besplatan :o

vasiljevic
20.6.2010, 10:10
http://www.avast.com/free-antivirus-download

Šta misliš, da li je besplatan? :)

zokocx
22.6.2010, 1:44
Trenutno sam presao na Windows 7 , i stavio sam Avast Free i ono solidno izgleda i vidima da ima sve zastite koje su mi potreben. I to sam uzeo Avast samo zato sto na drugoj masini gde je Win XP SP2 star vec preko 2 godine drzim Avast Pro 4.8 i sistem se odlicno jos drzi ,uz povremeno skeniranje C:.

Jedno pitanje da li je potreban neki alternativni firewall ? , posto vidim da ovaj Win7 je dosta nabudzen. Mada mislim da mi ne treba posto imam wirelless opremu koja sluzi i kao router ,tj. sam iza NAT-a tako da mislim da tesko moze neko da upadne osim ako nenadje bas otvorene portove.

DAKINS
22.6.2010, 12:04
Avast 5 je dobar pored avire najbolji free antivirus .
Ne moras uzeti firewall .Sav dolazeci saobracaj je zatvoren po defaliti i samo ako ti nesto dozvolis .
Po iskustvu 99.99% kad firewall trazi dozvolu na win 7 za neki program mozes odbiti pa tek ako ti smeta nesto mozes posle dati dozvolu -sto se desi skoro nikad.:D
Za napredno podesavanje imas advanced settings .Mozes ako hoces sasvim zabraniti bilo koji saobracaj ,pa onda dozvoljavati manuelno
Pogledaj sta sve mozes
Ps za defaliti settings Publlic network pruza najvecu bezbednost a opet te nece ograniciti .
Mozes da menjas Publlic-home settings u networok bez ikakvih posledaca u svim smerovima po zelji :)

miša topola
22.6.2010, 12:16
Pa ako hoćeš firewall uzmi COMODO IS, on ima vatreni zid :)

NIx Car
22.6.2010, 13:20
comodo sada nudi njihovu pro verziju za dzabe.... morate se registrovati na njihov forum i traziti od admina licencu...tako mi se cini. Ja ne bih to uzimao posto sam zadovoljan KIS 2011-icom :D

miša topola
22.6.2010, 13:41
Kada već nude nešto PRO za džabe, što da se ne uzme :D

Laskaris
22.6.2010, 14:23
Zato sto ne vredi ni dzabe da se uzme :) Antivirus im je krs a firewall je ionako besplatan (ali davi za dva pehara pri instalacijama i sl). Moja preporuka (pored win 7 firewalla koji je ok ali mu ipak nesto sto posto ne verujem) je Online Armor free.

Picard
22.6.2010, 14:31
Ne davi uopste ako ne instaliras nepotrebni Defence+ (ili ga iskljucis odmah nakon instalacije). AV im jeste kanta.

miša topola
22.6.2010, 15:29
Ja sam koristio sam firewall, ne znam kakav je AV.

NIx Car
22.6.2010, 15:44
pa vidi koliko je los. Nasao je virus u drajverima za zvuk :facepalm

Ky-Kiske
23.6.2010, 20:29
ja dajem glas Avastu ali po mom misljenju dobar je i Kaspersky(ja sam ga uplatio na godinu dana) jedino sto malo koci komp :nov_explo

Aleksandar1
24.6.2010, 11:34
ja dajem glas Avastu ali po mom misljenju dobar je i Kaspersky(ja sam ga uplatio na godinu dana) jedino sto malo koci komp :nov_explo
Koji god anti-virus (bilo da je besplatan ili licnciran) da imate morate da pazite sajtove koje otvarate. Ni jedan antivirus ne garantuje 100% zastitu, ali i izmedju njih ima boljih i salbijih antivirusa. Po mom nekom vidjenju ja bih ubacio od besplatnih Avast, a ako bih hteo da kupim to bi bio Kaspersky ili BitDefender. BitDefender po poslednjim istrazivanjima nije se lose pokazao, a jeftiniji su od Kasperskog:dedica:. A Eset se nesto u poslednje vreme utajio:o

Hedgehog
26.6.2010, 15:02
Ima li neko AVG 9 i kakvi su mu utisci? Meni u kombinaciji sa Spybot-om radi odlicno za sad...

miša topola
26.6.2010, 15:43
Imam ja, ali free verziju. Mogu samo da kažem da, u poslednjih 8 meseci koliko imam Windows 7, radi fenomenalno.

jozvan_Kg
28.6.2010, 13:52
AVG koristim i ja, na poslu 2 mašine sa licenciranim sistemima koje su zakačene na net non-stop ( te stoga nema reinstalacije svaka 2 dana) i kući od juna prošle godine kad sam prešao na Win 7. Infekcija nema već duže vreme, i uvek uhvati sve na flešu ako se nađe nešto. Jedina mu je mana što ždernja memoriju k'o šašav, te ga stoga ne instaliram na slabije/starije mašine. Inače na novim mašinama sa 2+ gb rama se to ne oseća, ali čim naleti nešto starije, mora neki drugi AV.

miša topola
28.6.2010, 14:05
Kod mene AVG radi na 1 GB RAM memorije prilikom skeniranja ništa ne radim na računaru kako bi neometano skenirao sve fajlove.

freeminder
10.7.2010, 21:27
Pisao sam o mom iskustvu sa freeware antivirusima. Od AVG, avire, avasta, pa ponovo na AVG.

Evo, posle dva meseca od ponovnog vracanja AVG na komp, uvideo sam da je po mom zapazanju, naj freeware antivirus. Jeste, treba mu oko 150 mb ram-a, ali radi posao perfektno za freeware antivirus, pa mu ne bih zamerio i da cupa duplo vise.

Zamerka, jedina, je to sto pri otvaranju pojedinih direktotijuma kroz Mycomputer, hoce da zakoci racunar, dok indeksira sve ono sto se nalazi novo, ali samo u slucaju ako se mnogo roga novog naslo u direktorijumu od prethodne posete. Inace ovaj problem nije izrazen sa Comanderom.

Druga zamerka, moram biti malo bezobrazan, je nepostojanje firewall-a. Ali, kao i sto sam rekoh, za freeware, nemoze mu se zameriti, za to mi vec sluzi odlicni Commodo.

Eto toliko za sada!

wog326
11.7.2010, 2:36
nova verzija AVG je nikakava a u to se mozes uveriti na ovom sajtu
http://download.cnet.com/AVG-Anti-Virus-Free-Edition/3000-2239_4-10320142.html?tag=mncol
pri kraju web page imas komentare od korisnika i vidi sta su oni napisali iz njihovog iskustva za AVG.
AVG sam koristio pre 2 godine i vise nikad.
AVAST je majka za njega
ako proveris ovde videces da nema AVG-a nigde
http://download.cnet.com/2701-2023_4-6-1.html?tag=page;page
dva najbolja free anti virusa su ti
avast i avira .ja sam imao veoma lose iskustvo sa starijim AVG.. i hteo sam da probam novi i kada sam procitao komentare od drugih korisnika onda sam se uverio da nista nije bolji,samo je lepsi "fancy"
ali ako tebi odgovara onda ok;)

freeminder
11.7.2010, 18:33
Kontam, da se njima nije svideo, i kontam da ima negativnih komentara. Ali nekontam onda zasto je za cca 300000 vise download-a u odnosu na njima bolji Avast, ili duplo vise od Avire?

To bas ima na tom prvom linku sto si postavio.

Elem, znam, sve zavisi od osobe do osobe, i njenih potreba i nacina koriscenja racunara i interneta. Meni je kao sto sam rekao AVG, u odnosu na Aviru i Avast, Boing 747 naspram bespilotne letelice :D Ali to je moje iskustvo. Imam negde na forumu napisano moje zapazanje ( ali licno moje, i niko nemora da ga uzima za referencu ) i zasto sam izbrao na kraju AVG.

Izmedju ostalog, jedan od razloga je i taj AVG Link Scaner, koji mi za surfovanje dodje kao desna ruka. A i nega su uvrstili u CNET Security Starter Kit.

Elem, ja sam veoma objektivan, i uvek naglasavam da je to moje licno zapazanje, i da uvek treba uzeti u obzir zapazanje drugih ljudi, a to znaci da nisam iskljuciv po pitanju mojih zapazanja. Tako, ako me AVG, ikad prevari, leti sa kompa, ali za ovih cca dva meseca, u par navrata me je spasao posteno. Do tad, videcemo.

wog326
12.7.2010, 2:33
ehehehe :D
slazemo se svi imamo zarlicito misljenje
BTW AVG link skenner is super stvar .
koristio sam i njega i mcafee site advisor super zastita kada si na netu :to_care:

Patak.
13.7.2010, 23:58
AVG definitivno...sto se tice memorije koje koristi, uzima nesto vise ali naprimer meni nije problem 4 gb rama :)

NIx Car
14.7.2010, 0:23
AVG definitivno...sto se tice memorije koje koristi, uzima nesto vise ali naprimer meni nije problem 4 gb rama :)

za tebe ni zver poput KISa ne bi predstavljao problem (kao ni meni :D)

wog326
16.7.2010, 12:50
za tebe ni zver poput KISa ne bi predstavljao problem (kao ni meni :D)
hehe slazem se sa 4GB rama kasper kida :D

Greko Darstiva
1.8.2010, 13:26
Jedno pitanje u vezi avire. Da li je potrebno da iskljucim Windows defender (windows 7) ako instaliram aviru ?

wog326
1.8.2010, 23:29
Jedno pitanje u vezi avire. Da li je potrebno da iskljucim Windows defender (windows 7) ako instaliram aviru ?
nije potrebno zato sto je win defender anti spyware a ne anti virus kao avira i onda nece biti konflikta mada ja sam totalno iskljucio bit defender na mom kompu .dzabe mi stojao ukljucen a nikada nista nije hvatao samo mi trosio dragoceni ram ,a update ako dobijes jednom u 2 nedelje onda si srecan:nov_mad2: ali sta mu mozes ovde je microsoftov o cemu pricamo;) .avira ti je dovoljna sa nrp zone alarmom ili komodom da je podrze .sto se tice spyware zastite avira je u sebi ima. ali mozes da instaliras extra zastitu od spyware kao sto su
super anti spyware free odlican program
spyware terminator je isto free moze da ti radi u real time .odlican program
malware bytes
spybot search and destory
sve to mozes sa avirom i naravno neki bolji firewall samo NE windows
i ne windowsov "antispyware" kao sto je win defender
pozzzz

Aleksandar93
14.8.2010, 12:39
Moze li neko da mi preporuci neki dobar anti virus + firewall , a da nije AVG koji sam imao, pa je poceo da pokazuje neke greske...Naravno, treba mi full version.

miša topola
14.8.2010, 12:42
Avast i COMODO.

Predrag Stankovic
15.8.2010, 12:53
^ Podržavam

mr.marvin
15.8.2010, 13:23

Jeste. Prilikom instalacije Avire dobićaš uputstva kako to da uradiš.

I like games
28.8.2010, 23:08
AVG 9.0 FREE je sasvim solidno resenje.Ako imas 4 000 din. kupi NOD32 antivirus 4.moja preporuka :)

Markonije
29.8.2010, 0:58
Svi licencirani (placeni) antivirusi su odlicno resenje i sigurno ciste komp od 99.99% danasnjih visrusa.

A od free varijanti preporucujem koriscenje vise njih od jednom,tipa AVG 9.0 sa MalwareBytes u kombinaciji.

Obratiti paznju na rukovanje sa Usb i drugim prenosivim medijima i nebi trebalo da imate probleme.

Ne secam se kad mi je virus zadnji put napravio problem,ali ni najbolji antivirsni softver vas nemoze zastiti od 'rizicnog' ponasanja sto online sto offline.

Nadam se da ne zvucim kao da popujem ili sl.

ZoNi
29.8.2010, 15:11
1. Svi licencirani (placeni) antivirusi su odlicno resenje i sigurno ciste komp od 99.99% danasnjih visrusa.
2. A od free varijanti preporucujem koriscenje vise njih od jednom
3. Obratiti paznju na rukovanje sa Usb i drugim prenosivim medijima i nebi trebalo da imate probleme.
4. Ne secam se kad mi je virus zadnji put napravio problem
1. Ovo važi i za besplatne antivirusne programe ;)

2. NIKAKO!!! Nikada ne treba koristiti više AV programa (naročito ne aktivnih). Jedan je sasvim dovoljan.

3. Za USB medije odlično rešenje je Panda USB Vaccine (free, naravno).

4. Ja nikada nisam imao problema sa virusima (a na Netu sam od 1998. ;) )

@ I like games: 4000din za AV program je bacanje para ;)

NIx Car
29.8.2010, 17:54
2.Ovaj kombo koji je on naveo nije stetan zajedno tj nece se potuci :D

ZoNi
29.8.2010, 18:19
2.Ovaj kombo koji je on naveo nije stetan zajedno tj nece se potuci :D
Pa, sad... On je bio neprecizan ;) U prvoj rečenici priča o komercijalnim antivirusima. U 2. rečenici se nadovezuje i kaže da preporučuje više besplatnih varijanti (logično bi bilo pomisliti da se to odnosi na dva ili više free AV programa), a onda pominje kombinaciju jednog AV i jednog anti-malware programa ;)

U svakom slučaju, moja preporuka je neki besplatan AV program (avast, avg, avira...) i neki besplatni anti-malware (superantispyware, malwarebytes, spybot...). Nema potrebe plaćati komercijalne varijante.

Sass Drake
29.8.2010, 18:43
Ono što vi nazivate AV programima su ustvari anti-malware programi sa komponentom za zaštitu u realnom vremenu. ;)

Muflon
1.9.2010, 22:05
Ja koristim AVG i mogu reći da zaista nije loš.... :)

gamer82
13.9.2010, 17:50
Toliko ih ima da se tesko snaci koji je pogodan za dobru zastitu.Prvo sam koristio AVG pa sam zakacio virus a on ga nije prepoznao i pored updejta onda sam eksperimentisao sa NOD32 i Kaspersky i ok su bili jedno vreme dok se nije desilo neko novo "*****e".Tada sam skontao da svako ima neke svoje mane a da najbolji antivirus nije uvek i najefikasniji po publicitetu koji ima.Sad koristim avast i sljaka dobro,nije pravio probleme oko propusta...

zokssa
14.9.2010, 21:44
Avira ima tu manu da je pojedini virusi samo iskljuce,a i update mi je uvek dugo trajao...avg je ekstra lagan za sistem ali vise je dekorativne prirode,gotovo da nesluzi nicemu jedina dobra stvar mu je link scaner...probao sam nortona lepo graficko okruzenje ali smrt za sistem,f-secure tezak za siste al nista posebno,kaspersky malo zna da zabrljavi ali nije los..ukratko gotovo da sam sve probao posto i od free glas avastu ali onom starom verzija 4 bolji mi je od 5 ce a trenutno koristim ESET SMART SECURITY fantastican je lagan i nedopusta nicemu da prodje ,jedino ima malo podesavanja firewalla i bezbedan si kao u for knoxy :D

drale000
19.9.2010, 11:06
Ja koristim sljedeći kombo: Avast 4.8 Home Edition, Comodo Firewall Pro 2.4.18.184, Spybot S&D, Malwarebytes' Anty-Malware. Do sad, bez ikakvih problema.
(http://portableappz.blogspot.com/2010/04/malwarebytes-anti-malware-146.html)

Laskaris
19.9.2010, 23:37
^
Imas antivirus i firewall iz doba jure. Aktuelni Avast je verzija 5.0.677. Comodo je na verziji 4.1 valjda.

Sass Drake
20.9.2010, 0:24
^COMODO je odnedavno došao i do 5.0 verzije. :D

Laskaris
20.9.2010, 10:43
^COMODO je odnedavno došao i do 5.0 verzije. :D
Da, 14 septembra je izasla verzija 5.0. Hvala.

NIx Car
20.9.2010, 10:50
ima li nekih poboljsanja po pitanju njihovog AVa?

ZoNi
20.9.2010, 11:48
ima li nekih poboljsanja po pitanju njihovog AVa?
Pa, što bi inače izbacili novu verziju? ;)

Version 5.0: 14 September, 2010

THANKS! Comodo thanks its beta testers whose feedback made this release possible
NEW! Spyware Scanner detects and cleans malware infections in PC registry and disks
NEW! Cloud based Antivirus detects malicious file even if virus defintions not up-to-date
NEW! Cloud based Behavior Analysis system can detect zero-day malware INSTANTLY
NEW! Cloud based Whitelisting of trusted publisher easily identifies a safe file and vendor
NEW! Game Mode to suppress alerts, updates and scans from interfering with gaming
NEW! Heuristic detection identifies real file behind requests of “interpreter” applications
NEW! Application Control for users to restrict execution to known good applications only
IMPROVED! Windows Compatibility from new Sandbox default application isolation level
IMPROVED! Application Compatibility with easily identified safe files and trusted vendors
IMPROVED! User Interface with new status allows instant user action to reported events

NIx Car
20.9.2010, 11:51
Pa, što bi inače izbacili novu verziju? ;)

pa da bi poboljsalli i ovako odlican FW :p :D

ZoNi
20.9.2010, 13:13
pa da bi poboljsalli i ovako odlican FW :p :D
Heh, a ja mislio mi pričamo o Comodo AV ;)

NIx Car
20.9.2010, 13:16
pricamo i o njemu :D

drale000
21.9.2010, 22:19
^
Imas antivirus i firewall iz doba jure. Aktuelni Avast je verzija 5.0.677. Comodo je na verziji 4.1 valjda.
Probao sam Avast 5 dva dana nakon izlaska finalne verzije ali moj je subjektivni utisak da je sporiji od 4.8 verzije tako da ću sačekati još mjesec-dva koliko mi traje licenca na 4.8 da pređem na peticu. Što se Comoda tiče, uz par podešavanja, sasvim korektno obavlja posao.

Laskaris
24.9.2010, 10:09
Probaj ga sada. Mnogo je bolji od 4.8 a neverovatno malo resursa trosi. Detekcija mu je sasvim dobra. Najkompletniji AV program trenutno iz tabora besplatnih.
Od firewallova je tu i odlicni Online Armor v 4.5 kome nije potrebno iskljucivati HIPS jer "brzo uci". Od Comoda instaliram samo firewall i ne koristim defence + jer inace razbija koliko je dosadan.

Loodi
24.9.2010, 14:06
E aj da se posavetujem sa vama. Ipak su X glava pametnije od jedne :)

Godinama koristim AVG free i generalno sam zadovoljan, sve sto je uletelo ili se pojavilo bilo sa flesha ili drugih prenosivih medija uspesno je blokirao/sklonio i tu sanm zadovoljan ali je problem druge vrste. Probao sam bio i AVAST ali nisam bio toliko zadovoljan kao sa AVG-om. Medjutim cini mi se da je kod AVG jedan drugi problem.
Konkretno stvar je u tome da sve fajlove koje virus napravi na HDD-u on lepo blokira i skloni ali cini mi se da nije prepoznao srz problema. Naime fajl csrcs.exe koji je virus (posle sklanjanja njega i rucnog ciscenja registra nema vise problema) koji je sirio te viruse po hdd-u nije bio prepoznat od avg-a. Potragom po internetu za csrcs.exe sam video da je to samo virus a ne sistemski fajl pa sam ga sklonio. E sad zanima me vase misljenje koji free paket bi mogao da mu bude dostojna zamena. Imam ponudu od provajdera i za 200 i kusur konti mesecno za ful verziju F-Secure-a ali ne znam bas....
Zanima me vase iskustvo sa ovakvim i slicnim slucajevima. I sada mi se pojavljuju neki virusi al ih AVG uspesno blokira, mada koliko vidim ne sklanja root problema jer su tu iznova i iznova.

Laskaris
24.9.2010, 14:31
Ako koristis system restore iskljuci ga i skeniraj kompjuter prvo tim AVG-om pa Avastom i Avirom - besplatnim verzijama. Ako te i posle budu mucili virusi skini KIS i preskeniraj i njime jednom pa ga posle mozes i deinstalirati. Temeljno skeniranje i sa Superantispyware i Malwarebytes nece skoditi.Od besplatnih su najbolji Avast i Avira. Microsoft security essentials zahteva originalni windows.

drale000
24.9.2010, 16:27
Probao sam Avast 5 dva dana nakon izlaska finalne verzije ali moj je subjektivni utisak da je sporiji od 4.8 verzije tako da ću sačekati još mjesec-dva koliko mi traje licenca na 4.8 da pređem na peticu. Što se Comoda tiče, uz par podešavanja, sasvim korektno obavlja posao.
Vjerovatno su još malo ispolirali peticu tako da sam siguran da je prebolila sve "dječije bolesti". Što se samog Avasta tiče, koristim ga od neke 2004. nakon havarije sa Nortonom koji je bio sve samo ne pouzdan antivirus i mogu reći da sasvim korektno obavlja posao, naravno, uz dobar anti-spyware i firewall alat. Pobornik sam free combo zaštite u odnosu na komercijalne all-in-one pakete.

Aleksandar1987
6.10.2010, 3:24
Ljudi da li mi je od zastite dovoljno COMODO firewall i COMODO antivirus program?

Znam da je firewall dobar, ali me ineresuje kakav je njihov AV?

NIx Car
6.10.2010, 10:43
ranije je bio junk. sad nzm kakav je

miša topola
6.10.2010, 15:41
Nađi neki bolji (drugi) AV od COMODO-a ;)

Sass Drake
6.10.2010, 16:08
Još neki besplatni anti-malware programi:
Rising Anti-Virus Free Edition (http://www.freerav.com/) i Lavasoft Ad-Aware Free (po mojem testu imao odličan detection rate), a što se tiče kompletnog programa još se na njemu mora raditi, ali kad ne instalirate Ad-Watch Live! modul imate odličan on-demand skener i čistač.

Aleksandar1987
9.10.2010, 3:03
Odlucio sam da se duze vreme zadrzim na Microsoft Security Essentials.
Da li neko ima iskustva sa njim?
Ja do sad nisam cuo ni jednu losu rec za njega, svi ga hvale...

ZoNi
9.10.2010, 3:30
Odlucio sam da se duze vreme zadrzim na Microsoft Security Essentials.

Po mom mišljenju, iza reči "Microsoft" i "Security" može da ide samo "Problem" :boxing:

Aleksandar1987
9.10.2010, 3:33
Po mom mišljenju, iza reči "Microsoft" i "Security" može da ide samo "Problem" :boxing:

Samo misljenju? :)
Nisi probao cim mislis samo. ;)

MacGruber
13.10.2010, 10:45
ne lupetaj.

ovo moze da kaze samo neko ko nije probao MSE ili budala.

ZoNi
13.10.2010, 11:06
ne lupetaj.

ovo moze da kaze samo neko ko nije probao MSE ili budala.

A post kao što si ti napisao može da napiše samo neko ko je vrlo nekulturan!

U svakom slučaju, onaj ko ne ume da napravi siguran OS (a M$ to, na žalost, ne ume), sumnjam da ume da napravi bilo kakav sigurnosni program.

Da li sam ga probao ili sam budala? Heh, ipak ovo prvo (što ne isključuje ono drugo).

Da li ću ga probati? Ne pada mi na pamet, čak i da mi plate.

Da li sam zadovoljan besplatnim sigurnosnim programima nezavisnih proizvođača? Vrlo & veoma.

Anyway, ostajem pri svom mišljenju, baziranom na svim prethodnim godinama: iza reči "Microsoft" i "Security" može da ide samo reč "Problem" :kreza:

JohnnyNT
13.10.2010, 11:27
^ Slažem se, i "Titanik" je manje "šupalj" od Windows-a :D.Elem, i ja sam probao MSE, i mogu da kažem: žašto bih vozio fiću ako mi novi BMW stoji u dvorištu? Mislim, može to da posluži uz to da je korisnik obazriv i ne posećuje rizične sajtove, ali ipak nije to to.Prijateljski savet je da se prebaciš na neko alternativno rešenje ;)

Aleksandar1987
13.10.2010, 14:30
A post kao što si ti napisao može da napiše samo neko ko je vrlo nekulturan!

U svakom slučaju, onaj ko ne ume da napravi siguran OS (a M$ to, na žalost, ne ume), sumnjam da ume da napravi bilo kakav sigurnosni program.

Da li sam ga probao ili sam budala? Heh, ipak ovo prvo (što ne isključuje ono drugo).

Da li ću ga probati? Ne pada mi na pamet, čak i da mi plate.

Da li sam zadovoljan besplatnim sigurnosnim programima nezavisnih proizvođača? Vrlo & veoma.

Anyway, ostajem pri svom mišljenju, baziranom na svim prethodnim godinama: iza reči "Microsoft" i "Security" može da ide samo reč "Problem" :kreza:

Nemoj da poredis Win i program za zastitu. OS je nesto drugo a softver koji je ogranicen na zastitu je nesto drugo. Necu jos da hvalim MSE dok ne prodje mesec dana, posle toga cu ubaciti nesto drugo od Av-a i videti da li je nesto propustio...

yhaker
15.10.2010, 19:49
Comodo,koristio sam Avast koji je extra ali verzija 5 na win7 mi jede malo vise memorije pa sam presao na Comodo Internet Security.

wog326
20.10.2010, 14:23
microsoft securite essental nije los mada kada treba da se brise sa kompa ona je muka nevidjena.ja sam ga imao na starom komp gde imam winxp i imao sam MSE instaliran .onda sam odlucio da probam novi AVG .kada sam obrisao MSE preko revo uninstalera win security centar jos uvek ima status da je MSE jos uvek aktivan .probao sam sve zivo .probao sam mali programcic appremover sto brise repove od anti virusa .nije nista nasao.ali microsoft securite essental je jos uvek bio active.tako da sam zbog njega morao da reinstaliram ceo win.posto nije bilo nacina da ga se otarasim sa kompa.tako da su moja iskustva sa njim losa .ali sto se tice zastite i kolicine rasa sto uzima nije los anti virus.mada ja jos mislim da je avira personal anti virus bolja nego on jeste da ima malo fasle positve ali joj je detekcija super 99%

Laskaris
20.10.2010, 15:52
Pored toga sto ima objektivno boljih besplatnih resenja od MSE, on zahteva i originalni windows (ok, moguce je uz malo varanja instalirati ga i na onaj drugi) a Avira ili Avast ne. Avast 5 uopste ne jede puno RAM-a a ni Avira 10. U svakom slucaju bih dao prednost ovim programima u odnosu na MSE koji je po meni..pa ok ali mi ne uliva bas neko poverenje. Nema potebe za ostrim recima - ovde smo da razmenimo misljenja a ne uvrede.

wog326
20.10.2010, 23:39
tacno tako
btw upravo sam procitao vesti i kazu da je kasperskijev web sajt bio hakovan preko propusta od jednoj oh njihovih applikacija za administraciju.vise info mozete naci ovde.
http://www.techspot.com/news/40757-kaspersky-download-site-hacked-redirected-users-to-fake-av.html

NikolaV
25.10.2010, 12:37
Kaspersky mi ističe za 20-ak dana, a da produžim licencu baš i nije jeftino,da li neko može da mi preporuči neki antivirus program koji je besplatan. Unapred hvala!!!:aplauz:

ZoNi
25.10.2010, 12:53
Kaspersky mi ističe za 20-ak dana, a da produžim licencu baš i nije jeftino,da li neko može da mi preporuči neki antivirus program koji je besplatan. Unapred hvala!!!:aplauz:
Ne može, pošto si u temi o pripremi plazma torte :a_whistli Za pitanje koje tebe interesuje nađi temu o besplatnim AV programima.

Uzgred... Avast, Avira, AVG...

Picard
25.10.2010, 13:01
^ I to tim redosledom.

NikolaV
25.10.2010, 13:02
Ne može, pošto si u temi o pripremi plazma torte :a_whistli Za pitanje koje tebe interesuje nađi temu o besplatnim AV programima.

Uzgred... Avast, Avira, AVG...

OK, hvala ja sam nov na forumu pa se baš i ne snalazim najbolje ( kad smo već kod plazma torte treba mi recept za nju ) Pozdrav!:ciao:

macan32
1.11.2010, 23:26
Prijatelj mi je doneo matori Dell komp Pentium III na 800 i kusur Mhz sa 256 mb rama. Posto sam reinstalirao Windows treba mi preporuka za besplatni antivirus koji ce taj racunar najmanje opterecivati.

Marko069
2.11.2010, 0:59
Moja preporuka je Avast 5 free verzija
http://www.avast.com/en-eu/free-antivirus-download

wog326
2.11.2010, 9:18
ja upravo skidam free comodo internet security
all in one firewall,anti virus/spyware sve za free .ocu da ga testiram da vidim kako radi.cuo sam da su unapredili anti virus tako da vredi probati

lakistrike95
7.11.2010, 0:25
Avira AntiVir definitvno, najbolji je, bar za mene :)

juice
7.11.2010, 0:56
Ma Avast 5 je najjaci. :D A Avira smara sa onim reklamama za pro verziju...

Laskaris
7.11.2010, 1:27
Avast 5 Free je kompletniji antivirus od Avire 10 Personal. Detekcija im je jako slicna tj visoka pa je i meni Avast trenutno bolje resenje bas kao sto je to bila Avira 9 pre pojave Avasta 5. Reklama za komercijalnu verziju Avire se moze iskljuciti (doduse ne u samom programu) ali je lako.

wog326
7.11.2010, 7:40
avira ima dosta FP i ne moze automatski da se updatuje .i naravno smara sa onom reklamom upgrade to pro bla bla . avast 5 radi super kod mene na win7 64bit mada ni AVG2011 nije los

Laskaris
7.11.2010, 12:08
avira ima dosta FP i ne moze automatski da se updatuje .i naravno smara sa onom reklamom upgrade to pro bla bla . avast 5 radi super kod mene na win7 64bit mada ni AVG2011 nije los
Avira je imala FP ali to vise nije slucaj, updateuje se normalno (to je takodje stari resen problem), reklama se iskljucuje uz tri klika misem. AVG je bloatware koji koci racunar sa detekcijom osetno nizom od pomenuta dva programa. Na starnu sto sam ih probao licno ali i testovi potvrdjuju. Pogledaj av-comparatives ponekad ili neki drugi sajt i videces slicne rezultate. Slazem se u vezi sa Avast 5 - meni radi odlicno na win XP SP3 (32bit) i win 7 64bit.

miša topola
7.11.2010, 12:30
AVG je bloatware koji koci racunar sa detekcijom osetno nizom od pomenuta dva programa. Na starnu sto sam ih probao licno ali i testovi potvrdjuju.

Ne bi se složio sa ovim ;)

juice
7.11.2010, 18:05
Meni je AVG jako cesto detektovao neke viruse. A vecina je bila false positive.

wog326
13.11.2010, 0:52
koju verziju AVG koristis ja upravo skidam 2011 .imam avast pro instaliran ali ocu da probam novi AVG .koliko ram memorije uzima??

miša topola
13.11.2010, 1:10
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1183019&postcount=1262
;)

Basa Mrkalj
13.11.2010, 13:12
AVG se zavuce u sve zivo u sistemu, kao Norton ako ne i gore. Samo drajvera duplo vise instalira od Avasta recimo, sto odmah povlaci za sobom i punjenje registry baze. Stepen zastite tim njegovim manipulacijama sistema se nista bitno ne poboljsava u odnosu na druge programe. Velika mana mu je sto prilikom deinstalacije ostavlja mnogo tragova, cak ni njegov uninstaller to ne moze da ocisti.
Ja sam skoro imao slucaj da sam morao da upotrebim antimalware alate da bi obrisao AVG (legitiman program), sto je besmislica, ali je to bio jedini nacin da se to cudo ukloni u potpunosti.

kuureee
13.11.2010, 20:01
cekaj te ,jel hocete da kazete da je AVG11 oslican av ,neracunajuci njegovu deinstalaciu?
razmisljam se ovih dana da menjam aviru za avg.

I like games
13.11.2010, 20:38
cekaj te ,jel hocete da kazete da je AVG11 oslican av ,neracunajuci njegovu deinstalaciu?
razmisljam se ovih dana da menjam aviru za avg.
Menaj aviru za avast5 preporucujem ti.AVG je meni posle nekog vremena bagovao i sve zivo na racunaru govorio da je virus a kad sam skinuo avast5 tih virusa nije bilo

kuureee
13.11.2010, 21:25
ja sam se kleo u avas5.
a onda se desio peh.
odjedanput nisam mogao na net dok ga ne iskljucim.katastrofa

NIx Car
13.11.2010, 22:02
zato jer si imao piratsku verziju ;)

kuureee
14.11.2010, 0:53
zato jer si imao piratsku verziju ;)

ma jok bre ,sa sajta free verzia ,kakav pirat.

NIx Car
14.11.2010, 1:35
sa avastom koji (uglavnom) koristim nikad takav problem nisam iskusio.

acafacaa
21.11.2010, 19:00
Ljudi,ako nekog zanimaju antivirus testovi uzivo na virtuelnom sistemu,evo ga moj channel na youtube-u
http://www.youtube.com/user/acafacaa1?feature=mhum
Ovo testove sam ja licno pravio :nov_guita
Bice ih jos dosta,hehe :alealeee:
Ako imate neka pitanja,ili zelite savat oko antivirusa ili virusa,samo navalite,posaljite mi private messeage na youtube ili na facebook:
Aleksandar Acafaca
Pozdrav drugari :ciao:

ahil952
7.12.2010, 12:54
Izašla je nova verzija Avasta free i ostalih Avast 5.1.768 beta:Pa ko želi može pročitati više o tome i skinuti:

http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Avast-Home-Edition.shtml

Predrag Stankovic
14.12.2010, 1:01
Ipak bolje update-ovana stable verzija po mom mišljenju

noradg
19.12.2010, 14:01
ja svima prporucujem avg 11 verziju 10 po meni to je odlican antivirus

acafacaa
25.12.2010, 5:44
Najbolji free antivirusi:
1.Comodo Internet Security 5(antivirus,antispyware,firewall,HIPS,sandbox,beha viour analiza,free program,veoma lagan za sistem,detekcija u rangu sa avirinom,mozda za nijansu niza)
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.Avira Personal 10-najjaca detekcija medju free antivirusima(jaca od avasta,avg-a)
12.Avast free 5.1
13.Avg-najslabija detekcija od navedenih,i najveci potrosac ram memorije.
Uz to veoma tromo uklanjanje virusa.:dedica:

Keki
25.12.2010, 8:46
Auuuuuuu covece, preterujes. Dati toliku prednost Comodu je prosto glupo i nestrucno. Istina, Comodo je odlican ali vise kao FW nego kao AV.

Probao sam Avirinu detekciju, nije ona reper za kvalitet. Avira je sasvim dobra, da se razumemo, ali detekcija ima false positive isto koliko i bilo koji drugi AV. Neke nadje, neke ne. Razlike izmedju anti-virus programa su male. Neki su laksi za sistem, neki imaju vise funkcija, neki malo bolju detekciju (i to redovno varira). Licno sam probao mnoge antiviruse, ne pricam napamet.

Ne vidim zasto praviti listu. Sta god da uzmete necete puno pogresiti.

ZoNi
25.12.2010, 11:08
Najbolji free antivirusi
:rofl: :aplauz: :kreza:

Koja fora - prvo mesto na tvojoj "listi" zauzima AV program koji ima losiju detekciju nego AV na 11. mestu :boodala:

acafacaa
25.12.2010, 11:57
Auuuuuuu covece, preterujes. Dati toliku prednost Comodu je prosto glupo i nestrucno. Istina, Comodo je odlican ali vise kao FW nego kao AV.

Probao sam Avirinu detekciju, nije ona reper za kvalitet. Avira je sasvim dobra, da se razumemo, ali detekcija ima false positive isto koliko i bilo koji drugi AV. Neke nadje, neke ne. Razlike izmedju anti-virus programa su male. Neki su laksi za sistem, neki imaju vise funkcija, neki malo bolju detekciju (i to redovno varira). Licno sam probao mnoge antiviruse, ne pricam napamet.

Ne vidim zasto praviti listu. Sta god da uzmete necete puno pogresiti.

:rofl: :aplauz: :kreza:

Koja fora - prvo mesto na tvojoj "listi" zauzima AV program koji ima losiju detekciju nego AV na 11. mestu :boodala:

Avira personal ima u ovom testu za 0.1% bolju detekciju od comodo-a,i mnogo mnogo bolju od avasta i AVG-a.
Ali nije 1.mesto zato sto nema nista dodatno sem AV.
Comodo je 1.mesto zato sto ima SVE:antivirus,antispyware,mnogo jaku detekciju,cloud skener,firewall,HIPS,automatski sandbox,behaviour analizu,veoma lagan za sistem,i povrh svega je besplatan.Mnogi "placeni"AV programi ne mogu da se pohvale ni sa trecinom od navedenog.
To da mu ne valja AV,nije istina,jer ima mnogo jaku detekciju,u rangu je sa Avirom:
http://www.youtube.com/watch?v=YRreh8G4bLw
Uskoro izlazi nova verzija 5.1,za koju kazu da ce biti prava azdaja u detekciji,kazu nesto nevidjeno do sada.

Keki
25.12.2010, 12:26
Uskoro izlazi nova verzija 5.1,za koju kazu da ce biti prava azdaja u detekciji,kazu nesto nevidjeno do sada.

Pa znas kako, svaki ciga svoga konja hvali.

acafacaa
25.12.2010, 12:47
Pa znas kako, svaki ciga svoga konja hvali.

Pa ne znam,videcemo,mnogo se govori o toj novoj verziji.
Kada je sada comodo-ova detekcija u rangu sa Avirinom,a Avira vazi za Av sa jednom od najjacih detekcija,uvek je u top 3 po tom pitanju,mogu samo da zamislim sta ce verzija 5.1 i comodo-ova najnovija tehnologija doneti.

Picard
25.12.2010, 12:52
Može neki relevantan test koji će pokazati da je Comodo AV extra kvalitetan, ali da to ne budu linkovi sa YouTube, Facebook-a i sl. sajtova?

acafacaa
25.12.2010, 13:02
Može neki relevantan test koji će pokazati da je Comodo AV extra kvalitetan, ali da to ne budu linkovi sa YouTube, Facebook-a i sl. sajtova?

Pa sta ces drugo:Comodo protiv 10 000 virusa
http://www.youtube.com/watch?v=YRreh8G4bLw

miša topola
25.12.2010, 13:37
Reče čovek da neće sa YT.
A ona lista najboljih free anti-virusa je je tvoje subjektivno mišljenje o njima ;)

acafacaa
25.12.2010, 13:59
Reče čovek da neće sa YT.
A ona lista najboljih free anti-virusa je je tvoje subjektivno mišljenje o njima ;)

Ovo je moj video,snimano,tako da dokaz je tu.Crno na belo :to_care:
Kako neko moze da veruje vise nekom testu na nekom tamo sajtu na kome je samo ispisano u tabelama bla bla je prvi sa tolikom detekcijom,drugo mesto je taj i taj AV itd.To moze i moja baba da napise i da mnogo ljudi poveruje u to.
Video snimak je najbolji dokaz valjda,za sve,a ne neke lazne tabele itd.
Ovo je bio test sa 10 000 virusa.Ja mogu da raspakujem sve arhive i da uradim test i sa 100 000 virusa,ali uvek ce neko sumnjati u to,ili traziti da uradim sa 1000 000.Sa 10 000 ili 100 000 dobice se priblizni rezultati.
A ono jeste moje misljenje o njima,jer sam testirao svaki od njih,i znam da je Comodo azdaja i da sa njim ne mozes da inficiras komp nikako,jedino da iskljucis AV,sandbox i Defense +.
Dok su Avira,Avast,Avg,Panda busni kao i svaki standardni AV.
Naravno Avira je manje od navedenih zbog svoje jake detekcije.

Basa Mrkalj
25.12.2010, 14:30
http://virscan.org/report/de8449c7d9816ffb4fa633d5a7decb93.html

Jeli znas sta je ovo, koji je ovo virus?

Prema tome, sta vredi 100 000 virusa od kojih 90% nije u funkciji vise, kad jedan aktuelni i to opasni virus Comodo ne prepoznaje.

Takvi testovi nisu merodavni, sa njima nista ne dokazujes.

acafacaa
25.12.2010, 14:51
http://virscan.org/report/de8449c7d9816ffb4fa633d5a7decb93.html

Jeli znas sta je ovo, koji je ovo virus?

Prema tome, sta vredi 100 000 virusa od kojih 90% nije u funkciji vise, kad jedan aktuelni i to opasni virus Comodo ne prepoznaje.

Takvi testovi nisu merodavni, sa njima nista ne dokazujes.

Mogu i ja da nadjem koliko hoces viruse koje comodo prepoznaje,i prvi je stvorio signiture,a npr.Kaspersky ili Avast ne.
Ali opet,i taj ramnit,iako ga comodo ne prepoznaje ne bi nikako mogao da prodje Comodo,ali nikako!Kao ni bilo koji drugi virus koji nije u bazi Comodo-a.Jer ga Comodo automatski izoluje u sandbox sa limited pravima,tako da ne moze da naskodi sistemu i vaznim delovima sistema ni na koji nacin.U sandbox-u mu se analizira ponasanje o kome se obavestava korisnik,dok ne stigne signiture za njega,a onda je definitivno kraj za njega.
Dok bi u toj situaciji avira,nod,avg,avast,panda,rising itd samo propustili virus u sistem bez pardona, ako nemaju signitures za njega,a onda se treba samo moliti da nije neki opasan...

O ovome vam pricam:
Poslao si trojan ramnit za koji comodo nema signiture jos,a ja sada saljem trojan downloader-a kojeg Comodo prepoznaje,a Avast,Kaspersky,Avg,Avira,Nod32 i mnogi drugi ne :
http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=df3af69d19122ab4cedef1b622d0a3f232a ba49c8da26ad55937761ad42d25f4-1293282078
Virus je od pre sat i po vremena.

Basa Mrkalj
25.12.2010, 15:38
Comodo automatski izoluje u sandbox A ako nije ukljucen sandbox? Ja imam Firewall, pa ne surfujem i ne skidam preko sandboxa, a nisam jedini i to nema veze sa antivirusom.

Nije isto trojanac i virus, razlika je ogromna. Drugo, ovo nije obican fajl infektor i nije od pre nekoliko sati.

Hteo sam da ti kazem da takvi testovi nisu merodavni, Sta ako je sistem vec zarazen, koliko ce koji AV imati procenata dezinfekcije ili ciscenja .

acafacaa
25.12.2010, 15:49
A ako nije ukljucen sandbox? Ja imam Firewall, pa ne surfujem i ne skidam preko sandboxa, a nisam jedini i to nema veze sa antivirusom.

Nije isto trojanac i virus, razlika je ogromna. Drugo, ovo nije obican fajl infektor i nije od pre nekoliko sati.

Hteo sam da ti kazem da takvi testovi nisu merodavni, Sta ako je sistem vec zarazen, koliko ce koji AV imati procenata dezinfekcije ili ciscenja .

Pa ne koristi Comodo sandbox na nacin na koji kaspersky koristi.
Ne otvaras ti browser kao na kasperskom- SAFE RUN,comodo-ov je po meni mnogo napredniji.
On kada pokrenes virus koji slucajno nema u svojoj bazi i ne prepoznaje ga,automatski ga izoluje u sandbox,sa OGRANICENIM pravima(kljucna rec ogranicenim),salje se na cloud na analizu dok se ne vidi sta je u pitanju.
A i da iskljucis sandbox(sto apsolutno nema smisla),jer je po defaultu ukljucen,opet je tu defense + koji nece dati virusu da takne nista vazno u sistemu ili instalira se nevidljivo i tako dalje...
A kada bi Comodo instalirao u vec MNOGO zarazen sistem(ako je moguce),on ce vec sam po sebi da sandbox-uje sve maliciozne procese,iako nije jos uvek updejtovan,dok bi drugi AV morali najpre da se updejtuju da bi ucinili nesto.

Basa Mrkalj
25.12.2010, 16:22
Nije to bas tako kao sto ti mislis, a i mrzi me da ulazim u raspravu.

Sto se tice C. Firewalla, odlican je, za AV nisam siguran, nisam ga probao, a i nisam cuo neke velike pohvale sve do sad.

acafacaa
25.12.2010, 16:36
Nije to bas tako kao sto ti mislis, a i mrzi me da ulazim u raspravu.

Sto se tice C. Firewalla, odlican je, za AV nisam siguran, nisam ga probao, a i nisam cuo neke velike pohvale sve do sad.

Zasto bi ulazili u raspravu,nema potrebe,ja iznosim svoje,svako drugi svoje misljenje. :ciao:
Comodo Internet Security 5 je mociji nego sto 95 % ljudi moze uopste da zamisli.
Comodom se bavim intenzivno vec god dana i znam kako dise :)
A testirao sam ga ne mnogo-nego sam ga razvalio.
Ja nikada dok sam ga testirao za svoju dusu nisam uspeo da inficiram sistem,NIKADA.
To mi nikada nije poslo za rukom niti sa jednim drugim AV. :tapsh:

ZoNi
25.12.2010, 18:00
Comodo je 1.mesto zato sto ima SVE

IMHO, to sto Comodo ima "sve" je vise nedostatak nego prednost :) Uvek cu radije uzeti cist AV, nego "sve-u-1".

vasiljevic
25.12.2010, 19:10
Aco, preteruješ brate pa to ti je. Comodo jeste dobar u firewall segmentu, ali ostalo, još nije previše dokazano. Dakle, na dobrom su putu ali im treba još malo vremena, da porastu kako treba. Preterivanje, to nije nešto što nam je potrebno, kako i ubeđivanje da si najpametniji i da si jedini koji testira viruse i nalazi nove na netu.

Čisto da se razumemo, svakog dana se pojavi oko 1000 novih i verija starih virusa na netu. Neka je i 100 pa je to velika cifra. Jedan od svih njih .... teško da je dokaz ičega. Prikupi ti lepo u sledećih 7 dana sve te viruse na netu pa testiraj antiviruse u tom izdanju, dakle, ne jedan pre sat i po i eto nego za 7 dana tih 7000 pa da vidimo gde je ko. Pošto imaš vremena, ne bi trebalo da je problem, zar ne? :)

acafacaa
25.12.2010, 19:13
IMHO, to sto Comodo ima "sve" je vise nedostatak nego prednost :) Uvek cu radije uzeti cist AV, nego "sve-u-1".

Radije cu uzeti kompletan security suite sa two-way firewall-om,antiviruson,anti-spyware-om,cloud scanner-om,HIPS zastitom,behaviour analizom,sandboxom i DNS zastitom za "bezbedno surfovanje koji je lagan za sistem i ne propusta apsolutno nista,i koji je besplatan,nego da uzmem 10 stvari posebno: free antivirus program posebno,firewall posebno,anti-spyware program posebno,neki sandbox program posebno(kao sandboxie npr),i neki DNS servis posebno.
To sve zajedno zauzima 2-3 puta vise ram memorije nego CIS 5 sam.
I opet sve ovo zajedno nema taj stepan zastite kao CIS premium.
Moje misljenje.

Aco, preteruješ brate pa to ti je. Comodo jeste dobar u firewall segmentu, ali ostalo, još nije previše dokazano. Dakle, na dobrom su putu ali im treba još malo vremena, da porastu kako treba. Preterivanje, to nije nešto što nam je potrebno, kako i ubeđivanje da si najpametniji i da si jedini koji testira viruse i nalazi nove na netu.

Brate,necemo da se vredjamo,nisam ja rekao da sam najpametniji niti nesto slicno.Ne vredjaj please.
Ja iznosim svoje stavove oko ovoga,i ne branim da iko drugi to isto ucini,niti omalovazavam necije stavove.
Zamisli sada ovo:
Sakupim 10 000 virusa za nedelju dana,odradim sken sa npr.Avastom,pa zatim sa Avirom i sa Comodo-om.
Recimo Avast nadje 97 % ovih
Avira 97 % isto
Comodo isto 97 %-lupam stastistiku.
Obrisem sve sto su nasli.Svakom bi u folder ostalo po 300 nedetekovanih.
E sada kada bih od tih 300 pokrenuo recimo 30 na sistemu sa Avastom ili Avirom,jel znas sta bi se desilo?
Mozda ali mozda bi naknadno bili uhvaceni po 7-8 najvise,a ostali bi inficirali sistem,to je sigurno.
A kada bih na sistemu sa comodo-om pokrenuo nekih 30 od onih 300 nedetektovanih,Comodo jednostavno ne bi nikako pustio ni jedan jedini u sistem.
Ove brojke nisu vazne,to sam otprilike rekao,vazna je sustina.
Av nije dobar koliko ima dobru detekciju(i to je veoma vazno),ali presudno je kako ce se antivirus ponasati na NEPOZNATE viruse za koje nema update.

ZoNi
25.12.2010, 21:28
Radije cu uzeti kompletan security suite sa two-way firewall-om,antiviruson,anti-spyware-om,cloud scanner-om,HIPS zastitom,behaviour analizom,sandboxom i DNS zastitom za "bezbedno surfovanje koji je lagan za sistem i ne propusta apsolutno nista,i koji je besplatan,nego da uzmem 10 stvari posebno: free antivirus program posebno,firewall posebno,anti-spyware program posebno,neki sandbox program posebno(kao sandboxie npr),i neki DNS servis posebno.
Pa, ok, tvoje pravo :)

Ja ne bih uzeo ni "suite" (koji je zbir gomile programa), niti bih uzeo svu tu gungulu navedenih programa pojedinacno. Jednostavno, mislim da toliko trpanje sigurnosnih programa nije potrebno. Po mom misljenju, sasvim su dovoljni solidan AV program, ugradjeni FW i jedan antispy (koji je aktivan samo kad ga "pozovem) - sve ostalo je preterivanje.

acafacaa
25.12.2010, 21:38
Pa, ok, tvoje pravo :)

Ja ne bih uzeo ni "suite" (koji je zbir gomile programa), niti bih uzeo svu tu gungulu navedenih programa pojedinacno. Jednostavno, mislim da toliko trpanje sigurnosnih programa nije potrebno. Po mom misljenju, sasvim su dovoljni solidan AV program, ugradjeni FW i jedan antispy (koji je aktivan samo kad ga "pozovem) - sve ostalo je preterivanje.

Kakvo trpanje sigurnosnih programa?
Ja sam napisao da je bolje da uzmem 1 program Cis 5 koji ima sve sto sam naveo,sve sto je potrebno za extra zastitu,i vise od toga nego posebno AV program,posebno firewall i antispyware posebno.

JohnnyNT
25.12.2010, 21:39
@ZoNi

Slažem se, i dodao bih na sve to: bezbedno ponašanje korisnika, svuda i u svakom trenutku :)

ZoNi
25.12.2010, 22:23
@ZoNi

Slažem se, i dodao bih na sve to: bezbedno ponašanje korisnika, svuda i u svakom trenutku :)
Tako je! Mozak je odlican sigurnosni program ;)

acafacaa
25.12.2010, 22:27
Tako je! Mozak je odlican sigurnosni program ;)

Eeeeeeee,da ga imaju svi bilo bi super :D

vasiljevic
25.12.2010, 23:44
@acafacaa:

Nema vređanja. Samo ti lepo objasni ljudima kako se to upoređuje all in one paket sa samostalnim antivirusom. I kako mi znamo šta je tu zaustavio antivirus a šta firewall ili neki drugi deo paketa? Kako se tu određuje efikasnost antivirusa i zatim određuje da su ostali proizvodi daleko ispod njega?

acafacaa
26.12.2010, 0:56
@acafacaa:

Nema vređanja. Samo ti lepo objasni ljudima kako se to upoređuje all in one paket sa samostalnim antivirusom. I kako mi znamo šta je tu zaustavio antivirus a šta firewall ili neki drugi deo paketa? Kako se tu određuje efikasnost antivirusa i zatim određuje da su ostali proizvodi daleko ispod njega?

Ovde je tema "koji besplatni antivirus?",jel da?
Besplatni antivirusi:Avira Personal 10,Avast free 5.1,panda cloud antivirus,Avg free 2011,Comodo Internet Security Premium 5...
Ja kazem Comodo.
Jer daje najbolju zastitu od svih navedenih,a free je antivirus,tako da se uklapa u temu,zar ne :alealeee:

vasiljevic
27.12.2010, 14:23
Neće biti Internet Security već samo Antivirus, ili ti ovo:

http://www.comodo.com/home/internet-security/antivirus.php

Dakle, bez firewalla i ostatka podrške. :)

Ili ti, trebalo bi da postoji free verzija Avast IS ili recimo Avira IS pa da imamo kompletno poređenje dva proizvoda.

Levčanin
27.12.2010, 15:18
interesantnan ovaj CIS... daje sve za dž u jednom paketu...
Jel radio neko upoređivanje i koliko je Comodo antivirus dobar trenutno ako se uporedi sa Avastom ili Avirom koji su popularna free rešenja za većinu korisnika kod nas (oni što po ceo dan vise na Face i browsing i ništa više)?

acafacaa
27.12.2010, 16:14
Neće biti Internet Security već samo Antivirus, ili ti ovo:

http://www.comodo.com/home/internet-security/antivirus.php

Dakle, bez firewalla i ostatka podrške. :)

Ili ti, trebalo bi da postoji free verzija Avast IS ili recimo Avira IS pa da imamo kompletno poređenje dva proizvoda.

Nije problem Comodo-a sto Avast,Avira i Avg traze pare za completan security paket.On sve daje za dz.Jedino ako neko hoce i backup opciju uz to,mora da plati.
Cak i ovaj Comodo antivirus pruza jacu zastitu od navedenih free antivirusa.
Nema firewall,ali ima sve ostalo:sandbox,cloud scanner,defense + itd.
Comodo ima zastitu od nepoznatog,ima resenje i za viruse za koje jos uvek nema signitures,tako da ti virusi ne mogu da ga prodju,dok standardni free AV jednostavno nemaju to,i njihova kompletna zastita i stepen detekcije zavise da li imaju signitures za odredjeni virus ili ne.A sta ako nemaju?Ako imaju signitures,hvataju virus,ako nemaju,mozda pomogne malo heuristika,ali tesko.Booooom ide u sistem,cao.
Comodo to ne dozvoljava.

Flash91
27.12.2010, 16:17
...Comodo ima zastitu od nepoznatog,ima resenje i za viruse za koje jos uvek nema signitures...

Hoces da kazes da Comodo pruza zastitu protiv svih virusa ikad napisanih, i koji ce ikad biti napisani? :paranoia: Comodo Skynet AV?

EDIT: Ne zelim da budem troll, ali mislim da se ne pise 'signitures' nego 'signatures' :)

acafacaa
27.12.2010, 16:32
Hoces da kazes da Comodo pruza zastitu protiv svih virusa ikad napisanih, i koji ce ikad biti napisani? :paranoia: Comodo Skynet AV?

EDIT: Ne zelim da budem troll, ali mislim da se ne pise 'signitures' nego 'signatures' :)

Brate,po mom testiranju comodo IS nikada nista nije pustio u sistem.
Nikada.A testirao sam ga do besvesti. :)
U pravu si brate za signatures,tako se pise kao sto si rekao :D
Moja graska :nov_guita
Oduvek sam mislio da je sa "i" a ne sa "a" :opanachke
By the way:Srecan Bozic svim katolicima sa malim zakasnjenjem :)

Flash91
27.12.2010, 16:38
Znaci napisao si svoj virus sa jedinstvenim potpisom (ili si pronasao jedan takav... nekako), i Comodo ga je detektovao i otklonio?

ilidan
27.12.2010, 16:39
Ne bih da se mesam u razgovor ali, da li je nekome palo na pamet da HIPS, komponenta koja zaustavlja nedetektovani malware, obicno zahteva odgovor korisnika, Dozvoli ili Blokiraj? I da velika vecina ili ne cita ili ne razume pitanje pa klikce na Dozvoli. Jer, ako klikne na Blokiraj ne treba mu malware da bi zeznuo neki program ili sam OS.
Tako mnogi instaliraju Comodo firewall ali iskljuce Defence+. Po cemu je tada Comodo bolji od Zonealarm Free?

acafacaa
27.12.2010, 16:48
Ne bih da se mesam u razgovor ali, da li je nekome palo na pamet da HIPS, komponenta koja zaustavlja nedetektovani malware, obicno zahteva odgovor korisnika, Dozvoli ili Blokiraj? I da velika vecina ili ne cita ili ne razume pitanje pa klikce na Dozvoli. Jer, ako klikne na Blokiraj ne treba mu malware da bi zeznuo neki program ili sam OS.
Tako mnogi instaliraju Comodo firewall ali iskljuce Defence+. Po cemu je tada Comodo bolji od Zonealarm Free?

Ko ne razume sta te comodo pita neka nabavi srpsku verziu.Ko ne zna da koristi,ne treba da koristi.
On te ne pita nikada nesto bzv da ti sam odlucis,on ti kaze possible malware behaviour ili taj i taj fajl requests unlimited access to your comp.-to obicno kaze za rootkits.
I uvek ti kazu sta predazu da uradis allow,block ili sandbox.
A zonealarm je vec rekao sve,neka hvala.

Znaci napisao si svoj virus sa jedinstvenim potpisom (ili si pronasao jedan takav... nekako), i Comodo ga je detektovao i otklonio?

Nisam ja rekao da sam napisao virus sa jedinstvenim potpisom,ne znam odakle si to izvukao?Rekao sam da nedetektovne viruse Comodo zaustavlja,a ostali free AV ne.

ilidan
27.12.2010, 17:51
Nisam mislio na jezik vec da ljudi ne znaju koji fajl treba da ima neogranicen pristup, koji ogranicen i u kojoj meri a koji je pozeljno sandbox-ovati, mada 90% njih ne zna ni sta do znaci, niti ima nameru da uci. A od preostalih 10% dobar broj njih nece da se smara i odgovara na pitanja.
Ja zastitu vidim ovako:
- zakrpljen OS i Browser
- Free AV i FW bez HIPS-a, sa kontrolom pristupa netu
- On-demand AS
- Safe DNS
- Panda USB
- Ponasanje coveka.

acafacaa
27.12.2010, 18:14
Ja zastitu vidim ovako:
- zakrpljen OS i Browser
- Free AV i FW bez HIPS-a, sa kontrolom pristupa netu
- On-demand AS
- Safe DNS
- Panda USB
- Ponasanje coveka.

Slazem se delimicno.
Po meni:
-Win 7 full apdejtovan ili XPSP3 takodje full update-ovan.
-Kompletan Security Suite sa sandbox-om,i jos nekim naprednim zastitama(Comodo Internet Security Premium 5)ili Comodo firewall 5 + Gdata Antivirus 2011 (antivirus sa najjacom detekcijom)
-Malwarebytes antimalware 1.50 free za skeniranje jednom nedeljno,
-HitmanPro za skeniranje i superantispyware free,
-Secure DNS service
-Mcshield
-Backup program
-i ponasanje korisnika

ilidan
27.12.2010, 18:46
Nije lose. Ali, posto je tema o free antivirusima, daj free alternativu.
Moja bi bila: Avast Free, Zonealarm ili Outpost FW Free, MBAM, nikako IE6, Comodo/Google/Norton DNS, Panda USB Vaccine. Za backup moze Macrium ili EASEUS.
Ne smara pitanjima, kontrolize mrezni protok, skenira fajlove na disku, mrezni protok, P2P, IM i mail, nema mnogo procesa i ne usporava komp.
Ako nesto zataji, Restore C na kome su samo OS i programi, bez igara.

acafacaa
27.12.2010, 18:53
Nije lose. Ali, posto je tema o free antivirusima, daj free alternativu.
Moja bi bila: Avast Free, Zonealarm ili Outpost FW Free, MBAM, nikako IE6, Comodo/Google/Norton DNS, Panda USB Vaccine. Za backup moze Macrium ili EASEUS.
Ne smara pitanjima, kontrolize mrezni protok, skenira fajlove na disku, mrezni protok, P2P, IM i mail, nema mnogo procesa i ne usporava komp.
Ako nesto zataji, Restore C na kome su samo OS i programi, bez igara.

Sve sto sam rekao samo bez Gdata 2011 i hitman pro.
Posto je tema free antivirusi.
:boxing:
Moze Norton DNS,super je.Ili ClearCloud DNS :aplauz:

Leon da Vinci
27.12.2010, 20:10
Morate ljudi nešto da shvatite najbolja zaštita je NE jer šta vam vredi ako ti antivirus zapišti a ti kažeš yes,next, j agree tu vam ne pomaže ni pištolj a kamoli nešto drugo.Non stop može da teče rasprava ee ovaj je bolji ,neee ovaj mi je bolji ..... da bi vam računar ostao čist stavite neki antivirus i redovno vršite upgrade sa novim definicijama,tamo gde antivirus zapišti ( na nekom sajtu ) kažite hvala lepo i nemojte više da idete na to mesto ako javi da imate na cd ili dvd disku ne ubacujte taj disk.... i naravno na sve što nude agresivno besplatno kažite NE i nećete imati problema. Ako mislite da se gurate po kanalizaciji i da vas antivirus zaštiti ići će malo teže. za kanalizaciju uzmite linux. Najludje mi je kad me pitaju ,,Kako sam dobio virus ili trojanca kad imam antivirus?? a onda kroz par pitanja i podpitanja dodjemo da porno sajta koji je tražio da se instalira neki activeX i bilo je DA umesto NE:dedica:

acafacaa
27.12.2010, 20:53
Morate ljudi nešto da shvatite najbolja zaštita je NE jer šta vam vredi ako ti antivirus zapišti a ti kažeš yes,next, j agree tu vam ne pomaže ni pištolj a kamoli nešto drugo.Non stop može da teče rasprava ee ovaj je bolji ,neee ovaj mi je bolji ..... da bi vam računar ostao čist stavite neki antivirus i redovno vršite upgrade sa novim definicijama,tamo gde antivirus zapišti ( na nekom sajtu ) kažite hvala lepo i nemojte više da idete na to mesto ako javi da imate na cd ili dvd disku ne ubacujte taj disk.... i naravno na sve što nude agresivno besplatno kažite NE i nećete imati problema. Ako mislite da se gurate po kanalizaciji i da vas antivirus zaštiti ići će malo teže. za kanalizaciju uzmite linux. Najludje mi je kad me pitaju ,,Kako sam dobio virus ili trojanca kad imam antivirus?? a onda kroz par pitanja i podpitanja dodjemo da porno sajta koji je tražio da se instalira neki activeX i bilo je DA umesto NE:dedica:

Ljudi,shvatite da danasnji antivirusi ne mogu da se izbore sa svim virusima.i da ih je sve vise i vise kako vreme prolazi.
I da buducnost u zastiti racunarskih sistema nije u Antivirusima,to ce za koju godinu biti prevazidjeno.Buducnost je u naprednijim vrstama zastite:Sandbox aplikacijama,virtualizujucim programima kao npr.Bufferzone,Shadow defender,Returnil virtual system,sandboxie itd.
To je prava prevencija i buducnost antimalware zastite su:sandbox,cloud analiza,bahaviour analiza,white-listing itd...

ilidan
27.12.2010, 21:13
Sve si u pravu. Kad AV ponudi DA ili NE treba ici na NE. Problem je kad Firewall/HIPS ponudi DA ili NE. Tu retko ko zna na šta treba kliknuti DA a na šta kliknuti NE. Jer, ako se neko jednom zezne te umesto DA klikne NE i pri tome ostane bez interneta, nakon dva dana lomatanja po komšiluku ili nošenja kompjutera u servis više ga nećeš ubediti da koristi firewall sa HIPS-om. S druge strane, ako umesto NE klikne DA i dobije trojanca, psovaće onog koji mu je uvalio HIPS koji ga već mesecima nervira i zapitkuje za kojekakve gluposti a sad je propusio malware. A sve to je posledica toga da oni koji ne znaju da se zaštite i klikću gde ne treba uvek krive drugog za svoje propuste. Pa, ubedjute se sa njima.
Evo jos necega. Stalno se vodi rasprava o najboljem AV programu. Pa sad:
Jedni kažu Avast je najbolji jer je našao virus koji AVG i Avira nisu.
Drugi kažu AVG je najbolji jer je našao virus koji Avast i Avira nisu.
Treći kažu Avira je najbolja jer je našla virus koji Avast i AVG nisu.
Ista rečenica, samo obrnut red reči. A jednostavna činjenica je da nijedan, placen ili besplatan AV ne detektuje sve viruse i da, samim tim, postoje virusi koje jedan AV detektuje a drugi ne. I obrnuto. Jer, ako jedan ima detekciju 95% a drugi 97%, ne znaci da ovaj drugi detektuje sve viruse koje detektuje prvi plus još 2% više.
Pre će biti varijanta da oba detektuju 93% virusa, te da prvi detektuje 2% virusa koje drugi ne detektuje (sa 97% detekcije postoji 3% virusa koje drugi ne detektuje, 2%<3%), a drugi detektuje 4% virusa više od prvog ali da postoji najmanje još 1% virusa koji ni prvi ni drugi ne detektuju.
Zato ja obično kažem: Ili odaberi onaj koji ti se najviše sviđa ili nađi neki test AV-a na netu i uzmi onaj sa najvećim procentom detekcije na tom testu. Ostatak ti je sreća.
Možeš da insaliraš onaj sa 90% detekcije i ne naiđeš na onih 10% malware-a koje ne detektuje i miran si. A možeš da instaliraš onaj sa 99.5% detekcije i već iste većeri naletiš na jedan od onih iz 0.5% grupe koju taj AV ne detektuje. Nadrljao si.
Znači, sve je stvar sreće a zdrav razum pri korišćenju kompjutera je tu samo da umanji šansu da naletimo na neki od malware-a koje AV ne detektuje.
Jednom kad uđe u sistem, nikakav HIPS, firewall i slična stvar ga neće izbaciti. Samo AV ili neki specijalizovan program tipa ComboFix.
Vodite računa koje sajtove posećujete i čije "fleške" bockate u komp. Antivirus je poslednja linija odbrane, ne prva.
Za prvu liniju koristite mozak, Safe DNS, firewall i siguran veb čitač kada je u pitanju net a MCShield i Panda USB Vaccine dobro dođu kod "fleški".

vasiljevic
27.12.2010, 22:13
Ili ti da prevedemo po ciframa ono što kaže ilidan:

antivirus reaguje na 99.5% virusa

Sa Kaspersky Virus Watch u bazi imaju u ovom momentu 4520135 potpisa raznih gamadi

0.5% vam je negde oko 22600 virusa koje ne detektuje.

1 virus dovoljan da rasturi sistem.

Ili ti: ko veruje antivirus programima bezrezervno taj je u velikom problemu. Paziti šta skidate, gde idete, kako klikćete i sl, osnovno za opstanak na netu. Ne brinuti, ako ne nađete na baš tom linku na kojem nije sve baš košer, naći će te negde drugde, uvek, ali uvek ima sigurna alternativa. Ne verovati svemu na netu, niko ne može da vam javi odmamh po pristupu na sajt da vam je zaražen komp, setite se koliko dugo treba vašem antivirusu da skenira vaš komp, koji to oni imaju engine koji to radi u trenu preko neta a niko ga još nije izreklamirao? Logika kaže da je prevara. Ne instalirajte bilo kakav kodek koji treba "baš za taj snimak, i koji daje wow sliku i potpuno je bezbedan". Takav kodek ne postoji, da ga ima već bi svi brujali o njemu. Sigurno niste dobili na nekoj igri 1.5 miliona dolara a da ni neznate koji je to link za tu igru. Sigurno nemate u nekoj banci koju niste posetili račun sa milionima. xxx sajtovi, ima mnogo drugih opcija da skidate gomile toga, ne mora baš odatle, p2p je dušu dao za to, ako nizašta drugo. Torrenti, skidate gde ima komentara, čitajte komentare, ako ima virusa to će ljudi da napišu. Itd, itd, itd .... Sve u svemu, razviti sistem ponašanja, paziti šta radite, to nije preteško. Ne verujte da je neki USB čist, ma ko da ga donese. Dosta je pominjan ovde MCShield, za te stavri je odlično rešenje. Zapamtite: čast svakome, poverenje nikome, glavna priča na netu i sa USB diskovima. Dokaz, to se ceni. Malo pažnje i nema frke, bićete zaštićeni.

Koliko puta smo sve ovo napisali? Verovatno sto puta na sto mesta pa i u ovoj temi. Zašto je ovo bitno? Ne dajte da od vas neko pravi ovce za šišanje. Bolji ste od njih.

acafacaa
27.12.2010, 23:15
Sve u svemu, razviti sistem ponašanja, paziti šta radite, to nije preteško. Ne verujte da je neki USB čist, ma ko da ga donese. Dosta je pominjan ovde MCShield, za te stavri je odlično rešenje. Zapamtite: čast svakome, poverenje nikome, glavna priča na netu i sa USB diskovima. Dokaz, to se ceni. Malo pažnje i nema frke, bićete zaštićeni.

Ili ako vam se "luduje" po netu ili ako vam se gleda bizzar,mature,teen itd. porno filmovi,instalirajte programcic koji se zove sandboxie: http://www.sandboxie.com/ , i ulazite na net preko njegove ikone koju napravi na desktopu.Na taj nacin cete moci da radite sta god zelite na netu,ali bukvalno i bicete 100 % bezbedni,jer ce vas internet pretrazivac biti izolovan potuno od ostatka sistema,jedino pazite kome dajete svoje podatke,PIN-ove,brojeve kred.kartica itd...

dejanx
31.12.2010, 18:02
ili instalirajte program WOT koji vam kaze tj.pokazuje gde mozete.gde smete i gde NE SMETE da udjete.zeleni.sivi kruzic mozete slobodno da udjete,a crveni i narandzasti kruzic NE ULAZI.stvarno je dobar program a velicina mu je 760kb.ja imam KASPERSKY INTERNET SECYRITY 2011.0.2.556(b) i dosada sam zadovoljan,a AVAST mi je tako usporavao sistem da je to za nepoverovati.

wog326
1.1.2011, 2:34
ili instalirajte program WOT koji vam kaze tj.pokazuje gde mozete.gde smete i gde NE SMETE da udjete.zeleni.sivi kruzic mozete slobodno da udjete,a crveni i narandzasti kruzic NE ULAZI.stvarno je dobar program a velicina mu je 760kb.ja imam KASPERSKY INTERNET SECYRITY 2011.0.2.556(b) i dosada sam zadovoljan,a AVAST mi je tako usporavao sistem da je to za nepoverovati.

Avast ti usporavao a KIS ne usporava koji je duplo vise koristi resa od avasta?:icon_stud:confused::confused:

borisi
1.1.2011, 15:54
Који ми анти вирус препоручујете, а да је бесплатан?
Avast +MB

razbijac89
4.1.2011, 12:36
Avast +MB

Sta je MB?

Ja imam McAfee antivirus, ne znam kakav je on u odnosu na druge? hm?:opanachke

miša topola
4.1.2011, 12:49
Malwarebytes' Anti - Malware

NIx Car
4.1.2011, 13:53
Sta je MB?

Ja imam McAfee antivirus, ne znam kakav je on u odnosu na druge? hm?:opanachke

mcafee je po meni jako los..ko zna kakav ce biti kad ga je pre nekoliko nedelja intel kupio....

Levčanin
4.1.2011, 16:12
Sta je MB?

http://www.malwarebytes.org/mbam.php

Jednom mesečno ga poteraš da očisti comp.

Remi_Gaillard
4.1.2011, 20:02
http://www.malwarebytes.org/mbam.php

Jednom mesečno ga poteraš da očisti comp.
A kako je on besplatan, kad ima da se skine free version i full version,jel moze da se skine free i da radi normalno?

Levčanin
4.1.2011, 20:13
A kako je on besplatan, kad ima da se skine free version i full version,jel moze da se skine free i da radi normalno?
skini free, ja ga ne koristim, meni je dovoljan kaspersky ;)

acafacaa
5.1.2011, 18:04
Mb je za mene djavolski dobar program za ciscenje :dzavo:
Nikada me nije izneverio,nalazi sve sto ni jedan drugi AV ne nadje :tapsh:

ZoNi
13.1.2011, 10:09

MB nije AV program.

SobeR
13.1.2011, 12:47

A superantispyware nađe ono što i MB ne nađe !!!

ZoNi
13.1.2011, 14:29
A superantispyware nađe ono što i MB ne nađe !!!
I ja preferiram SuperAntispyware...

acafacaa
13.1.2011, 18:51
MB nije AV program.

Nisam ja rekao da je MB AV program nego da nalazi sve sto drugi AV propuste ili ne nadju skeniranjem :Freddy:
I malwarebytes mnogo bolje cisti samostalno od SAS,provereno.
Dobar je i SAS,ali je vise za spyware i za rogue programe,tu je super,mada nalazi i ostale gamadi,ali ne kao MB :D

Nikola Mladenovic
13.1.2011, 19:52
Najbolji besplatni Avast.
Koristim i jedan za AV specijalno za fleske, prepoznaje onaj Autorun i ako u sebi ima onaj samo kopirajuci deo odmah ga brise. Ima i bazu virusa ali sa ovakvim modom ona je nepotrebna, nemogu da se setim kako se zove.
Inace koristim Linux, Windows upalim samo ponekad.
Nista ne moze da zastiti od virusa kao zdrav razum.

acafacaa
13.1.2011, 22:44
Najbolji besplatni Avast.

Avast je dobar free AV.
Ali brate...
Odem na posao-Avast!
Kod drugara-"avast je najbolji",kupis nov komp,opet avast,CELA SRBIJA SAMO AVAST I NOD.Kao da nista drugo ne postoji.Postoji itekako bolji antivirusi.
Npr Avira je jaca od avasta,ima jacu detekciju,to je garantovano i tako je po SVIM testovima koje sam gledao,citao i koje sam ja radio.
I brzi skener...

borisi
14.1.2011, 11:22
Jos jedan glas za AVAST. Koristim ga dugo i nemam nikakvih problema.:aplauz:

wog326
14.1.2011, 12:11
ja sam na avastu prenutno .variram nekada avira nekada avast a nekada i norton i naravno moj omiljeni "Kaspersky".svi rade dobro sa online armor free firewallom.ne koristim ih sve u real time lol.nego reinstaliram jedan i instaliram drugi i tako...probao sam MSE i ne svidja mi se .dobar anti virus mada nema puno opcija i tweakovanja zbog toga sam ga izbacio iz kompa...i koliko sam primetio nema updajte svaki dan .planiram da instaliram comodo anti virus da vidim kako on radi znam da je firewall VRH mada ne znam za AV

KATIMAGIKO
21.1.2011, 11:24
Microsoft Internet Security
ja ga koristim savrsen je...

wog326
21.1.2011, 12:25
koristio sam ga dobar program ali malo opcija za podesavanje zbog toga vise nije na mom sistemu inace super AV

Wastelander
21.1.2011, 17:02
Avira+Comodo+superantimalware+malwarebytes.

Sve imam ove programe, i nista ne detektuju u poslednje 3 godine.
Stvarno se ponekad zapitam, da li uopshte rade :D

razbijac89
21.1.2011, 17:26
Avira+Comodo+superantimalware+malwarebytes.

Sve imam ove programe, i nista ne detektuju u poslednje 3 godine.
Stvarno se ponekad zapitam, da li uopshte rade :D

pa ako ti komp radi odlicno, onda verovatno rade, samo te ne |napada| nista :)

NIx Car
21.1.2011, 18:20

call me a n00b but I don't know what Microsoft Internet Security is? Da nije mozda MSE?

Laskaris
21.1.2011, 22:39
Avast je dobar free AV.
Ali brate...
Odem na posao-Avast!
Kod drugara-"avast je najbolji",kupis nov komp,opet avast,CELA SRBIJA SAMO AVAST I NOD.Kao da nista drugo ne postoji.Postoji itekako bolji antivirusi.
Npr Avira je jaca od avasta,ima jacu detekciju,to je garantovano i tako je po SVIM testovima koje sam gledao,citao i koje sam ja radio.
I brzi skener...
Avira ima i vise false positiva - koristim godinama oba ova programa. Detekcija im je jako slicna sada s tim sto je Avast bolje i kompletnije resenje i bolje se snalazi sa malwareom. Avast 5 trosi znatno manje resursa od Avire 10 koja vise ne moze bas da se pohvali da je lagana - narocito ne po potrosnji memorije, CPU opterecenje je OK. Avira 10 je zapravo jedan korak unazad u odnosu na 9 dok je Avast 5 znatno bolji od starog 4.x. Nije slucajno Avast trenutno mnogo popularniji program.

acafacaa
22.1.2011, 7:52
Jeste avast popularniji,ali to ne znaci nista.I MSE je mnogo popularan u svetu ali ne s*** iskreno.
Avira uzima samo 22mb ram memorije i ne oseti se uopste,to je nista.
Sto se tice FP,s ako ne pomeras heuristics na high(nema ni potrebe) imaces gotovo isto FP kao i sa Avastom,sto potvdjuju i FP poslednji test na AV-comparatives.
A sto se detekcije tice...Hmmmmm,Avira je uvek vazila za AV koji je uvek u samom vrhu kada je to u pitanju,i po AV-comparatives testovima,i po svim mojim testovima,ima i jedan od najbrzih skenera,ako ne i najbrzi.
Svaka cast i Avastu,ima npr. ima bootup scan,sto Avira nema,cini mi se i behaviour analasys,ali i dalje mislim da je avast "busniji" od avire,iz gore navedenih razloga :alealeee:

Laskaris
22.1.2011, 10:19
Jeste avast popularniji,ali to ne znaci nista.I MSE je mnogo popularan u svetu ali ne s*** iskreno.
Avira uzima samo 22mb ram memorije i ne oseti se uopste,to je nista.
Sto se tice FP,s ako ne pomeras heuristics na high(nema ni potrebe) imaces gotovo isto FP kao i sa Avastom,sto potvdjuju i FP poslednji test na AV-comparatives.
A sto se detekcije tice...Hmmmmm,Avira je uvek vazila za AV koji je uvek u samom vrhu kada je to u pitanju,i po AV-comparatives testovima,i po svim mojim testovima,ima i jedan od najbrzih skenera,ako ne i najbrzi.
Svaka cast i Avastu,ima npr. ima bootup scan,sto Avira nema,cini mi se i behaviour analasys,ali i dalje mislim da je avast "busniji" od avire,iz gore navedenih razloga :alealeee:
Nemam zaista potrebu ni zelju da nesto pametujem - pogledaj samo zauzece memorije u task manageru (ne procese) vec ukupno sa avastom pa onda sa avirom pa ces videti kako je Avira lagana. Ako zelis npr da sve svoje webmailove "pop"ujes tj da ih primas preko nekog pop klijenta (opera, thunderbird, popeeper) Avira ne skenira mail dok Avast to radi, bootscan nije nesto sto je drasticna prednost avasta ali ok, false positiva avira ima znatno manje nego pre, heuristics ne cackam nikada pa opet avira pronalazi kao malware neke fajlove koji to nisu, update je ponovo poceo nesto da zeza (ne uvek ali i jednom mesecno je dovoljno cesto). Moj favorit je trenutno Avast a svaako je Avira odlican av program. Koristim Avast sa outpost security suite free (realtime shield av komponente outposta iskljucen) i uz periodicno skeniranje malwarebytes-om i superantispywareom osecam se sasvim bezbedno. Druga kombinacija koju bih preporucio je Avira + privatefirewall (ona zauzima isto resursa koliko i prva s tim sto je privatefirewall najmanji firewall na trzistu a jedan od najboljih).

acafacaa
22.1.2011, 18:51
Svi avirini procesi ukupno u task menadzeru zuzimaju 22,mozda 23 mb.
To je nista.A Avirina detekcija je jaca od Avastove,u to nema sumnje.:D

Laskaris
22.1.2011, 19:48
Svi avirini procesi ukupno u task menadzeru zuzimaju 22,mozda 23 mb.
To je nista.A Avirina detekcija je jaca od Avastove,u to nema sumnje.:D
Aha, ma super evo ubedio si me :)

acafacaa
22.1.2011, 20:14
Aha, ma super evo ubedio si me :)

E drago mi je :D
To mi je i bio cilj,moja glavna misija :opanachke
Mission completed :nov_guita

Djordje Turjacanin
22.1.2011, 20:42
Jao ljudi nijedan AV nije savrsen, svaki ima nedektovane viruse, svejedno je avira ili avast jer to je stvar izbora, a to da li je nesto jace od necega je tesko utvrditi, to sto je avira pronasla nesto ne znaci da je bolja,

Levčanin
22.1.2011, 21:29
Zato je redovan update najbolji antivirus koji god da koristite.:D

NIx Car
22.1.2011, 22:20
Zato je redovan update najbolji antivirus koji god da koristite.:D
i zdrav razum ;) kog vecina stanovnika srbije nema :D

wog326
23.1.2011, 8:33
i zdrav razum ;) kog vecina stanovnika srbije nema :D

:rofl::rofl:

Packypfc
23.1.2011, 13:28
Pa nije bas svejedno. Neki AntiVirus programi su postali tako bezobrazni da crackove i patcheve prijavljujuju kao viruse, pa se ljudi uplaše i prestanu da ih koriste, a u stvari je lažna uzbuna :) Tu pre svega mislim na ESET i AVG. Oni su maheri za "fake alarm", AVG te cak ni ne pita da l' taj fajl hoces da izbrises, nego ga odmah ukloni. Preporucujem Avast. On jos nije naseo pod uticaj debelih i oholih bogatasa.

wog326
24.1.2011, 22:36
Pa nije bas svejedno. Neki AntiVirus programi su postali tako bezobrazni da crackove i patcheve prijavljujuju kao viruse, pa se ljudi uplaše i prestanu da ih koriste, a u stvari je lažna uzbuna :) Tu pre svega mislim na ESET i AVG. Oni su maheri za "fake alarm", AVG te cak ni ne pita da l' taj fajl hoces da izbrises, nego ga odmah ukloni. Preporucujem Avast. On jos nije naseo pod uticaj debelih i oholih bogatasa.

prijavi ti false postive ti kliknes ignore i to je to.znam mene je avira zezala 100 puta oko jednog fajla .koji ja znam da nije virus a ona opet javlja da je virus.stavim ja taj fajl u avirinu listu za trused files i podestim je da ne skenira taj fajl a ona opet i opet.i kliknes always engore this file i opet *****ava i na kraju sam popizdeo i obrisao je .slazem se sa tobom da avast nema puno false positive i odlican je AV :n_klanja:

dejanx
29.1.2011, 22:18
Imate Norton za 32099dana, nije cre...an jer sam ga skinuo sa softpedie.Kako je to moguce ne znam ni sam.Radi se o Norton Internet Secyrity 2011. 18.1.037. Ne vazi vise ispravili su gresku.

Crowen
3.2.2011, 19:05
Trenutno sam na avastu, dobar je, ne prijavljuje mnogo safe positive... Najveći nedostatak po meni je usporavanje kompa. U proseku je podigao vreme pokretanja bilo koje aplikacije na 1,5 sek. minimalno :(

NIx Car
3.2.2011, 19:16
Trenutno sam na avastu, dobar je, ne prijavljuje mnogo safe positive... Najveći nedostatak po meni je usporavanje kompa. U proseku je podigao vreme pokretanja bilo koje aplikacije na 1,5 sek. minimalno :(

avast usporava komp :eek: otkad? Koju masinu imas?

Crowen
3.2.2011, 20:49
Phenom II X4 945, 4 GB RAM instaliran mi je XP sp3
Koristio sam pre ovoga NIS a sada AV i Comodo free verzije i AV mi prilično usporava sistem. Skenira svaki fajl i proces koji se pokrene, i to prilično sporo... Mislim da su mogli bolje da ga urade

JohnnyNT
3.2.2011, 20:59
Nema šanse da Avast usporava na takvoj mašini.Na mom starom kompu (sempron jednojezgarni, 512 ram) usporenje sa i bez Avasta je jedva primetno.A na novom se i ne primećuje.

doctor
4.2.2011, 0:12
Pfff Avast je žešće lagan AV. Malo uspori butovanje ali ga posle toga i ne osećaš u radu...

kuureee
4.2.2011, 0:57
ja sam drugo na top lapu 512ram i win7 ubacio avast i radi kao zamj ,nema nikakvi kocenja.

Crowen
4.2.2011, 21:43
opet mi je avast prepoznao cra*k kao virus, exclude lista ne pomaže :(

ZoNi
5.2.2011, 19:04
Pa, onda nemoj da skidaš krekove :a_whistli

wog326
5.2.2011, 23:09
ako si 100% da to nije virus onda lepo iskljuci avast i skini fajl opet sa neta i lepo ga instaliraj ili sta vec i onda ukljuci avast..meni je to radilo nekoliko puta na aviri mada ne vidim razlog da ne radi na avastu.

ajd probaj pa javi
pozz:odoK:

Crowen
6.2.2011, 19:11
Probao sam ponovo, ista stvar... Čim pokrenem aplikaciju ubaci u karantin određene fajlove i to je to. Rešio sam gašenjem avasta kada pokrećem ovu aplikaciju što baš i nije neko pravo rešenje.

Flash91
7.2.2011, 0:45
Problem mozes da resis i tako sto ces taj proces (krekovani program) da stavis u "trusted processes", pa da vidis da li funkcionise tako.

doctor
7.2.2011, 1:43
Probao sam ponovo, ista stvar... Čim pokrenem aplikaciju ubaci u karantin određene fajlove i to je to. Rešio sam gašenjem avasta kada pokrećem ovu aplikaciju što baš i nije neko pravo rešenje.

I submituj ga kao False Positive njima ako si siguran da nije virus...

Packypfc
7.2.2011, 2:13
Najbolje je svaki sumnjivi fajl proveriti na sajtu VirScan
http://virscan.org/

Pa vidi sta kaze vecina. Ali da ESET prijavi aplikaciju Unlocker kao trojanca?! To je vec prevrsilo svaku meru. Sta ti ljudi zamisljaju. To je paranoidni antivirus, ne bih za njega dao ni pet para!

Crowen
7.2.2011, 3:40
Problem mozes da resis i tako sto ces taj proces (krekovani program) da stavis u "trusted processes", pa da vidis da li funkcionise tako.
Malo su zavučena podešavanja za procese, ali bitno je da sada radi :)

I like games
21.2.2011, 22:53
Najbolje je svaki sumnjivi fajl proveriti na sajtu VirScan
http://virscan.org/

Pa vidi sta kaze vecina. Ali da ESET prijavi aplikaciju Unlocker kao trojanca?! To je vec prevrsilo svaku meru. Sta ti ljudi zamisljaju. To je paranoidni antivirus, ne bih za njega dao ni pet para!

To mi se nikad nije desilo sa ESET NOD 32,moguce da je neki bag ili da je instalacija zarazena ali to je 0.000000000001%

d_drazic
27.2.2011, 14:20
Ljudi kakav je ovaj Microsoft Security Essentials? Da li ima potrebe da instaliram neku zamenu?
Do skora sam koristio BitDefender, pa me on malo smorio i reših da ga zamenim....

razbijac89
27.2.2011, 14:37
kul je.

acafacaa
27.2.2011, 14:50
Ljudi kakav je ovaj Microsoft Security Essentials? Da li ima potrebe da instaliram neku zamenu?
Do skora sam koristio BitDefender, pa me on malo smorio i reših da ga zamenim....

Bitdefender je mnogo mocniji od MSE,nemoj da ga menjas.
MSE je solidan AV,ali nista vise od toga,detekcija najslabija medju free antivirusima,nista od naprednih podesavnja i linija zastite...

Fickey
27.2.2011, 14:55
Jeste, ali ja sam nekako vise zadovoljniji sa MSE.

wog326
6.3.2011, 22:39
Jeste, ali ja sam nekako vise zadovoljniji sa MSE.
ako si zadovoljan onda ne menjaj.
moje zlatno pravilo je.. dok radi ne diraj.:dedica:
kada pocne da zeza onda menjaj i modifikuj.

pozz:ciao:

yhaker
1.5.2011, 15:14
Ja koristim avast6 sa comodom fw.

wog326
3.5.2011, 10:47
Ja koristim avast6 sa comodom fw.

i sta ce ti vise od toga .ja imam tu kombinaciju na jednom starijem racunaru i sve radi kako treba . valjda dodati MB i SAS

djenka
8.5.2011, 11:45
evo jos jedan free antivirus
http://zillya.com/en/zillya_antivirus.html

u pitanju je Ukrajinska kompanija....antivirus je potpuno besplatan,placa se IS.

Markob
18.6.2011, 2:51
Da li neko ima vise iskustva sa Microsoft Security Essentials, od skoro ga koristim i ne mogu ni jednu manu da mu pronadjem, zanimaju me tudja iskustva , vidim da je vrlo slabo zastupljen i kada se spominju losi i dobri antivirusi, evo link ako neko zeli da ga skine a do sada nije upoznat sa ovim av, samo da napomenem negde sam cuo da pregleda licencnost windowsa
http://www.microsoft.com/en-us/security_essentials/default.aspx

Thunder
18.6.2011, 3:21
Da li neko ima vise iskustva sa Microsoft Security Essentials, od skoro ga koristim i ne mogu ni jednu manu da mu pronadjem, zanimaju me tudja iskustva , vidim da je vrlo slabo zastupljen i kada se spominju losi i dobri antivirusi, evo link ako neko zeli da ga skine a do sada nije upoznat sa ovim av, samo da napomenem negde sam cuo da pregleda licencnost windowsa
http://www.microsoft.com/en-us/security_essentials/default.aspx

Ja ga koristim vec skoro 2 godine na svojoim masinama, kao i kod ljudi kojima "odrzavam" sisteme (mislim da sam pisao o njemu, u nekoj temi).
Stvarno odlican AV, nikada nikakav virus nije propustio, ne usporava windows, jako malo false positive detekcija...

Od mene, preporuka. :)

ZoNi
19.6.2011, 14:53
Da li neko ima vise iskustva sa Microsoft Security Essentials
Koristim ga na poslu, jer je jedini free (ili jedan od retkih) AV za firme. Deluje OK, mada ja nemam poverenja prema M$ovim sigurnosnim programima.

doctor
20.6.2011, 0:52
Iskreno, MSE nisam koristio al' mogu da se kladim da je far, far away od ostalih AV programa...

Microsoft nije u stanju da zaštiti sopstveni OS od virusa a čuo sam da su autori Sandboxie-a uspeli da napišu drajver koji radi ispod nivoa/na nivou kernela Windowsa, što niko ranije nije uspeo (tako neka priča)... Blah, poenta je da je Microsoft slab što se tiče bezbednosti ili jednostavno čine uslugu firmama koje proizvode AV softver (čitaj: imaju deal).

Sass Drake
20.6.2011, 1:02
^ Nisu ni ostali ništa bolji, ali ih izvlači mali udio na tržištu.
Svi drajveri rade na kernel nivou. Oni su u stvari nadogradnje kernela. ;) Ta priča što si čuo je loše prepričana.

Thunder
20.6.2011, 22:40
Iskreno, MSE nisam koristio al' mogu da se kladim da je far, far away od ostalih AV programa...
Mislim da boldovan deo govori sve (pljuvanje bez ikakve osnove)...;)

Pre MSE sam duzi period koristio Aviru Free (isto oko 2 godine, ako ne i duze), koja je takodje odlicno radila.
Ali, MSE ima 2 prednosti:
1. Dosta manji broj False positive detekcija
2. Nema nikakve smaracke reklame

U svakom slucaju, isprobajte MSE, necete se razocarati. :)

SlobaL
20.6.2011, 23:22
Microsoft nije u stanju da zaštiti sopstveni OS od virusa a čuo sam da su autori Sandboxie-a uspeli da napišu drajver koji radi ispod nivoa/na nivou kernela Windowsa, što niko ranije nije uspeo (tako neka priča)

Mislim da si to vrlo loše razumeo. Autor Sandboxie-a je samo uveo kernel-mode protection za 64 bitnu verziju programa (što je bilo moguće na 32bitnim verzijama Windows-a poodavno), koristeći neke zaobilaznice. Nije ni prvi ni poslednji.

Više o Microsoft-ovo Patch Guardu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kernel_Patch_Protection

I šta je tačno sa urađeno sa Sandboxie, od samog autora:
http://www.sandboxie.com/phpbb/viewtopic.php?t=10201

doctor
21.6.2011, 1:32
Izvinjavam se, neko je to meni loše prepričao onda :)

A za MSE... Neka vam štiti računar, meni je Avast i dalje dobar, možda ga probam kad se razvije lepo :) Ne pljujem, samo govorim o mojim predrasudama :D

lucky24
1.7.2011, 21:30
Imam AVG Free i krs konfiguraciju koju mozete videti na mom profilu. E sad dal da ostavljam AVG ili mi preporucujte neki drugi antivirus???

Unaprad hvala!
Pozz!

NIx Car
1.7.2011, 21:34
stavi ti tu neki laksi antivirus...AVG jede resurse ko nenormalan a stiti Boze me pomozi...
Avast,Avira,Panda Cloud od besplatnih i za divno cudo od mene pomenucu Nortona kao placenu verziju (ili 90 dana trial) posto na masini od 2.4GHz i 1GB RAM se ni ne oseti...

mn3©
1.7.2011, 23:27
Ja koristim AVG već neko vrijeme i zadovoljan sam. Jeste da koristi dosta resursa, ali je dobar.

lucky24
2.7.2011, 1:18
Nemam ni ja primedbe na njega, super obavlja posao, neko reko dal ima neki bolji da promenim malo, ali verovatno cu ostaviti AVG

Laskaris
5.7.2011, 17:01
Ehmpf..mislim da se preteruje u vezi sa potrosnjom resursa AVG-a. On se dosta rasiri po virtuelnoj memoriji tj po hard disku ali u realnoj radnoj memoriji ga nema puno. False positiva ima.
AVAST je generalno dobar i lagan ali meni se cini da stalno nesto ceprka po hard disku i drlja pri svakom bootovanju racunara trazeci update na netu. Avira ima nesto vise false positiva od Avasta to je tacno i ima onaj glupi i nelogicni second scan kada nesto nadje, nema sandbox (kome to zaista treba?), always ignore opcija joj nije bas sjajna (mora preko exclusions da se izuzme proces ili fajl koji prepoznaje kao false positive), ima reklamu (moguce je iskljuciti sa par klikova misem) i najnovija verzija smara instaliranjem toolbara i aktiviranjem web guarda za korisnike IE i Firefoxa (srecom samo tri puta), ima trip sa automatskim updateom pa se mora rucno napraviti update job u scheduleru..sve te njene osobine se ipak mogu tolerisati imajuci na umu da je program pouzdan i tih u radu i ne zauzima puno resursa.
Posle duzeg perioda koriscenja Avasta vratio sam se pod XP-om na Aviru i zadovoljan sam dok mi je na Sedmici i dalje Avast. MSE je korektan AV program ali zahteva legalan windows. Ko ima firmu sa do deset racunara MSE mu je super resenje jer je besplatan na tom broju masina. Pandu nisam duze koristio a u CIS jos uvek nemam poverenja.

tviteras
9.7.2011, 23:04
Ja vec godinama koristim aviru i potpuno sam zadovoljan. Niti idem po sumnjivim sajtovim, dovoljno sam edukocvan da se snalazim sa čudnim attachemntima na mejlu tako da nema nikakvih problema sa virusima.

Zaista preporuka za Aviru :tapsh:

gameplayer
19.7.2011, 16:25
Avira zakon :)

Srlisone
19.7.2011, 16:30
Za mene Microsoft Security Essentials. Koristim ga na poslu i dosta sam zadovoljan. Sjajno radi, detekcija fajlova za koje sam znao da su virusi je sjajna, nema false positiv-a, nisam primetio da uopste opterecuje sistem... Sve u svemu super.

Citao sam da su pocetne verzije bile lose, ali ova radi kao zmaj.

+1 za MSE.

MAXELL
23.7.2011, 0:13
Zanima me koji je najbolji antivirus trenutno,a da je besplatan.Do sada sam koristio avg pa reko da vidim vase misljenje

allokin
23.7.2011, 0:30
Да ли си приметио следеће теме у овом делу форума?
Који бесплатни антивирус (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=22315)
Koji antivirus koristite? (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=68271)
Стоје ту са разлогом..
Иначе, "најбољи" је веома релативно и субјективно. Тестирање антивируса је скоро увек некомплетно и исто тако субјективно тако да не долази у обзир. Ја ти из личног искуства препоручујем COMODO Internet Security, а ти с препоруком ради шта хоћеш.

wog326
23.7.2011, 9:50
ja koristim outpost security suite free i radi super .ovo je prvi put da njega koristim i ne zalim se radi lepo. ima jak firewall detekcija virusa nije losa ali nije ni dobra srednja je imam SAS i malware bytes kao dodatne skenere i zemanu anti logger u real time vremenu za zastitu od keylogera.nista vise mi ne treba . inace probao sam i avast,AVg i boga pitaj sta sve je to isto *****e drugo pakovanje .ti mozes imati norton i kaspersky i gdatu ali te to nece spasti ako ludujes po netu i skidas svakakva *****a. sve zavisi kakav je korisnik i koliko iskustva ima sa virusima

MacGruber
23.7.2011, 10:06
Microsoft Security Essentials

miša topola
23.7.2011, 11:52
Zanima me koji je najbolji antivirus trenutno,a da je besplatan.Do sada sam koristio avg pa reko da vidim vase misljenje

Avast je dobar ali ne i najbolji jer takav anti-virus ne postoji.

MacGruber
26.7.2011, 15:41
The Best Free Antivirus Software

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2388652,00.asp

JohnnyNT
26.7.2011, 20:03
Pffff, AVG i Avast dobili istu ocenu kao Panda Cloud... :rolleyes:

Sass Drake
26.7.2011, 20:04
Da mi je znati koliko je ovom sajtu Lavasoft dao novaca. :D

drale000
26.7.2011, 23:12
Da mi je znati koliko je ovom sajtu Lavasoft dao novaca. :D
Ma čini ti se, objektivni su ko turski udžbenik grčke istorije :D

Sass Drake
26.7.2011, 23:41
Znam da ima jaku detekciju jer pored svog koristi i GFI Vipre endžin, ali očito je da ga nisu korsitili nakon skeniranje test paketa.