PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa prebacivanjem s kamere na hard


krip
10.11.2007, 0:54
Dakle,moj problem je sledeci:
imam kameru panasonic NV GS25,i imam firewire kabl.Od programa imam color 7 video studio,adobe premier 1,5,Cuberlink Power Director.Problem je ,na kom god programu krenem da uradim capture,posle par sekundi,mozda minut,i prebacivanje jednostavno stane.Ali,kamera i dalje radi,na njoj se vidi i slika i zvuk,ali program nece dalje da odradjuje.Ukoci se,zablokira,i onda moram da iskljucim kameru da bih mogla da zatvorim program.I ne znam sta moze da bude problem tu,nekako mi se cini da ipak nije softver upitanju..Inace,to se desava na svakom od ovih programa,i na windows movie makeru,tako da je sigurno u pitanju nesto drugo,zapravo nije do programa.
Pozdrav svima,i nadam se da cete mi bar malo pomoci.

NenadN
10.11.2007, 1:11
U ovakvim slucajevima obavezno navedite konfiguraciju, jer nisu svi racunari dovoljno jaki.

Meni se cini da se ovde radi o nekom hardverskom problemu. Preporucio bih ti da proveris memoriske module.

Takodje bih ti preporucio da probas da izvrsis capteuring sa ovim malim programom zvanim WinDV (http://windv.mourek.cz/), razlog je zato sto on jednostavno pazi na resorse racunara.

krip
10.11.2007, 1:32
Konfiguracija:
AMD semptron 2800+socket 754-64bit
MB ASUS K8N nForce3 754
ASUS AGP N6200/TD/128MB
MEM 512MB DDR 400
HDD MAXTOR 80GB 7200rpm

Sad,probala sam i sa WinDV,i nece.Zanimljivo je to sto sam probala i sa USB da prebacim,i hoce.A sa FW nece.I,naravno,kad sam kupio FW,morao sam da kupim i FW plocu,tj. da se ugradi .Eto,napisah sve ,koliko sam se setio.

Kako se proveravaju memoriske module?.

glitch
10.11.2007, 4:54
Mozda ti FW kabal nije ispravan. Da probas da ga zamenis? Nego, brate krip, jesi ti male ili female? U prvom postu si "mogla", koliko vidim a u drugom si se "setio". :p U svakom slucaju, creepy...

Eni
10.11.2007, 5:34
Ja sam imao sličan problem na P2, i rešenje je bilo u promeni porta - stavio sam kabel u drugi FireWire. Takođe, ako je CPU i malo klokovan, FW puca baš tako. Video traži nadprosečnu stabilnost...

Ugradi? Imaš PCI karticu sa FW? Ja imam i pravila je probleme...

krip
10.11.2007, 17:49
Ja sam se registrovala,i pocela da pisem o problemu,i pitam muza sta da napisem,pitam opet,i on kaze,ajd bezi,ja cu napisati.Tako da sam ja female,a posto muza mrzi da kuca,uglavnom pisem ja ,s tim da ponekad kad ga mrzi da mi prica sta da pisem(valjda ga nerviram:rofl:),uskoci on da zavrsi.Eto objasnjenja...

glitch
10.11.2007, 18:24
OK creep, ;) probaj hintove od par postova iznad, pa cemo da vidimo... Poz.

krip
11.11.2007, 22:10
LJudi,hvala vam puno!!!!!Problem smo resili tako sto smo promenili port,kabl fw izvuklii ubacili u drugi,kao sto je rekao i Eniaroyah.Sad,kad smo resili problem,prosto ne mozemo da verujemo kako nam to prvo nije palo na pamet,al eto :boodala:.U svakom slucaju,hvala vam


...... Male and female:)