PDA

Prikaži potpunu verziju : Top 10 najgorih Windows aplikacija u 2007. godini


ilidan
6.11.2007, 15:17
http://news.softpedia.com/news/Top-10-Absolute-Worst-Windows-Applications-in-2007-70055.shtml

I to najpoznatiji i najkorisceniji programi?!

ForceWare
6.11.2007, 15:20
3. Mozilla Firefox 2.0.0.6
:rofl:

Firefox.
Faster, more secure, and fully customizable... My ass. :D

Bežite na Operu... dok još ima vremena... :)

jagodanbg
6.11.2007, 15:20
mozilla firefox !?

Carl Jonson CJ
6.11.2007, 15:29
mozilla firefox !?
Е па сада је стигла 2.0.0.9, тако да нема бриге :)

4. Microsoft Windows Live (MSN) Messenger 7.0, 8.0Ово је потпуно тачно, ко год има МСН, сигурно је добио поруку од својих контаката, типа хеееј, види мене к'о од мајке рођеног, види слике моје породице са мора итд. Само се не обазитите на то, и обавезно 5-6 пута питајте да ли вам стварно то они шаљу, и биће све ОК. :)

ForceWare
6.11.2007, 15:32
Ово је потпуно тачно, ко год има МСН, сигурно је добио поруку од својих контаката, типа хеееј, види мене к'о од мајке рођеног, види слике моје породице са мора итд. Само се не обазитите на то, и обавезно 5-6 пута питајте јер вам то они шаљу, и биће све ОК. :)
Moram da se složim sa ovim.

Dobio sam email od lika koji mi je u kontaktima (lik je Srbin) da probam bearshare. Samo što je email bio na engleskom. :kreza:

Carl Jonson CJ
6.11.2007, 15:37
Их то је још добро, мени неки Врачарац хтео да пошаље своју слику где је го :rofl:

dechkotzar
6.11.2007, 18:33
Nokia PC Suite 6. Posle instalacije sledi mi BSOD i gubitak NTFS particija. Probano 3 puta.

Bryan Fury
6.11.2007, 18:47
Moram da se složim sa ovim.

Dobio sam email od lika koji mi je u kontaktima (lik je Srbin) da probam bearshare. Samo što je email bio na engleskom. :kreza:

Nisam dobio nikad, a online sam svaki radni dan nekih dve godine. Doduše pazim kome dajem svoj ID. ;)

steve89
6.11.2007, 19:25
Nisu najgore :p mislim jesu, ali na neki drugi nacin ;)

Security company Bit9 compiled a list with the top 10 absolute worst Windows
application in 2007 from a security point of view, focusing on items full of Critical security vulnerabilities.



A sto se tice msn-a meni je stizalo ovako nesto:

Do you want to see this naked pic of me? :to_care:

I just had a haircut, do you want to see? :p

I ne znam tacno sta jos...

ilidan
6.11.2007, 21:34
Zanimljiva lista. Ako je sve to tacno, dobro je sto od ovih top 10 imam instaliran samo JRE 1.6.

evanghelion
21.11.2007, 13:16
Taman sam hteo da odgovorim kad se mozila zakucala:D. Stvarno je najgora! Jede resurse samo tako, ponekad i do 250mb rama! Uzas! Cudi me kako nisu stavili "nero burning houses and power supplies".

shin-bojan
21.11.2007, 16:25
Instaliraj Firefox 3 beta. Trosi manje rama.

LoneWolf
21.11.2007, 16:37
A evo i liste i mojih komentara :

1. Yahoo Messenger 8.1.0.239 and earlier (Trilian mjenja sve i bolji je)
2. Apple QuickTime 7.2 (meni nije los ni player ni codec;dosta je poboljsan od 6ice)
3. Mozilla Firefox 2.0.0.6 (izasla je 2.0.0.9 i FF se STALNO nadogradjuje, tako da je ovaj program ipak SUVISAN na ovakvoj listi)
4. Microsoft Windows Live (MSN) Messenger 7.0, 8.0 (Trilian mjenja sve i bolji je)
5. EMC VMware Player (and other products) 2.0, 1.0.4 (nisam koristio pa ne znam)
6. Apple iTunes 7.3.2 (nista znacajno poboljsano od prethodnika)
7. Intuit QuickBooks 9 and earlier (nisam koristio pa ne znam)
8. Sun Java Runtime Environment 1.6.0_X (nisam nasao posebne promjene u odnosu na prethodna izdanja)
9. Yahoo! Widgets 4.0.5 and previous (widget engine mi je zaista OK i ne znam sta trazi na ovakvoj listi;widgets rule)
10. Ask.com Toolbar 4.0.2.53 and previous (nisam koristio i ne preporucujem koristenje nikakvih toolbara)

Mr.Deeds
21.11.2007, 16:58
Ja mislio ovo neki ozbiljni programi kad ono toolbar, messenger...

ilidan
22.11.2007, 1:16
Ja mislio ovo neki ozbiljni programi kad ono toolbar, messenger...

I jesu ozbiljni programi. Mnogo ljudi koristi neki od navedenih messengera, skoro svi imaju instaliran Sun Java, a da ne pricam o broju ljudi koji je koristio Firefox 2.0.6. i jos uvek ga koristi (iako su izasle novije verzije). Takodje, kad je Firefox u pitanju, novije verzije jesu zakrpile vecinu propusta iz navedene verzije, ali su sa sobom donele nove propuste.
Mene samo zanima da li je Majkrosoft zaista uradio tako dobar posao sa IE7, da je "najbusniji" veb citac - Firefox. Ipak je IE6 imao vise rupa nego svajcarski sir.

MarkoZ
22.11.2007, 2:41
Ja ne znam sta da koristim umesto sun java. Kada je microsoft povukao javu sa njegovog downloada svi su preporucivali sun i za sada nisam imao problema.

Beagle
22.11.2007, 13:17
Ipak je ova lista vrlo subjektivna. Nekome se neshto dopada, a nekom drugom ne. Npr coveku iznad mene je QT-ok, po meni je ziva glupost, spor je, loshe radi seek, stalno smara sa registracijom i ako nisi registrovan ne mozes da koristish Fullscreen.
Zato je VLC tata :) em dzaba, em pusta sve zivo i nije uopste glomazan, prosto idealan :)

player1
22.11.2007, 15:33
Problem je kad je pravljena ta lista nisu uzeti 10 nagorih aplikacija, nego deset sa najgorim sigurnosnim propustima.

Beagle
22.11.2007, 15:35
Problem je kad je pravljena ta lista nisu uzeti 10 nagorih aplikacija, nego deset sa najgorim sigurnosnim propustima.

Kako onda da nema IE? Ispade sad mozilla mnogo loshija od IE :rofl::rofl:

player1
22.11.2007, 15:37
Kako onda da nema IE? Ispade sad mozilla mnogo loshija od IE :rofl::rofl:

Pa sad samo ako si ostao na 2.0.0.6, sto je veoma malo verovatno.

jagodanbg
22.11.2007, 15:39
Ipak je ova lista vrlo subjektivna. Nekome se neshto dopada, a nekom drugom ne. Npr coveku iznad mene je QT-ok, po meni je ziva glupost, spor je, loshe radi seek, stalno smara sa registracijom i ako nisi registrovan ne mozes da koristish Fullscreen.
Zato je VLC tata :) em dzaba, em pusta sve zivo i nije uopste glomazan, prosto idealan :)

postoji i QT Alternative!

LoneWolf
23.11.2007, 0:01
Takodje, kad je Firefox u pitanju, novije verzije jesu zakrpile vecinu propusta iz navedene verzije, ali su sa sobom donele nove propuste.
Mene samo zanima da li je Majkrosoft zaista uradio tako dobar posao sa IE7, da je "najbusniji" veb citac - Firefox. Ipak je IE6 imao vise rupa nego svajcarski sir.

Firefox se sam apdejtuje (kad izadje nova verzija skine update i restartuje se automatski ili rucno,tako da o propustima i neazurnosti ipak nema govora.
Trenutna verzija je 3.0 koja je jos u beti ali je dostupna,ali jos uvijek nedovrsena (pa ipak je beta,jelte).
Bitka izmedju FF i IE traje i trajace,ali ja koristim oba browsera iz prostog razloga sto ih uporedjujem.Takodje,za pravilan i nesmetan surf po netu moras da imas i antivirus i firewall;oni ce te spasiti svih sigurnosnih propusta koje neki browser posjeduje,tako da nemas razloga za brigu.

LoneWolf
23.11.2007, 0:04
postoji i QT Alternative!

QT Alternative i Real Alternative,za one koji ne znaju,predstavljaju zamjenu za komercijalne programe i kodeke iz paketa Quick Time i Real Player.
Iz licnog misljenja,i velikog broja online testova,mogu da kazem da su oba programa bagovita,i sto je najgore,pri reprodukciji video/audio sadrzaja oslanjaju se na WINDOWS MEDIA PLAYER CLASSIC (da,dobro ste procitali).
Ako vam vec treba "streaming codec" i player,otvorite google i "kupite" pro verzije umjesto da se patite sa bagovitim polu-open-source rjesenjima.

zoran845
23.11.2007, 0:13
i sto je najgore,pri reprodukciji video/audio sadrzaja oslanjaju se na WINDOWS MEDIA PLAYER CLASSIC (da,dobro ste procitali):confused:
Šta je tu "najgore"?:icon_scra

Media Player Classic, kako mu je ime (bez "Windows"), se bazira na Windows Media Playeru 6.4, koji je najbolja verzija WMP-a (bar do tada izašla). Ne mora da znači da je nešto loše samo zato što nosi "Majkrosoftov" pečat.
Pa makar mu naziv bio ispisan krupnim podebljanim slovima.

ilidan
23.11.2007, 0:56
Firefox se sam apdejtuje (kad izadje nova verzija skine update i restartuje se automatski ili rucno,tako da o propustima i neazurnosti ipak nema govora.
Trenutna verzija je 3.0 koja je jos u beti ali je dostupna,ali jos uvijek nedovrsena (pa ipak je beta,jelte).
Bitka izmedju FF i IE traje i trajace,ali ja koristim oba browsera iz prostog razloga sto ih uporedjujem.Takodje,za pravilan i nesmetan surf po netu moras da imas i antivirus i firewall;oni ce te spasiti svih sigurnosnih propusta koje neki browser posjeduje,tako da nemas razloga za brigu.

Update nije sporan. Samo kazem da nove verzije donose i nove propuste. FF 2 je poceo od verzije 2.0.0.0 ili 1, nisam siguran. Novije verzije bi, kako kazes, trebalo da otklone propuste u prethodnoj. Znaci, FF 2.0.0.6 je otklonila propuste u 2.0.0.5. Sama 2.0.0.6 verzija, pak, spada u najnesigurnije aplikacije.
Znaci, ko garantuje da verzije 2.0.0.(7,8,9) su otklonile sve propuste iz 2.0.0.6, a da pri tome nisu "otvorile vrata" za neke nove napade.
Sto se antivirusa i firewall-a tice, oni su default.

LoneWolf
23.11.2007, 1:12
:confused:
Šta je tu "najgore"?:icon_scra

Media Player Classic, kako mu je ime (bez "Windows"), se bazira na Windows Media Playeru 6.4, koji je najbolja verzija WMP-a (bar do tada izašla). Ne mora da znači da je nešto loše samo zato što nosi "Majkrosoftov" pečat.
Pa makar mu naziv bio ispisan krupnim podebljanim slovima.

Mane Media Player Classic-a :

- "kruto" dugme za pauzu i nemoguc resume (moguc je u stand alone verziji ali NE u verziji koja dolazi uz QT alternative)
- "krut" i robustan progress slider ("klizac") koji nije ni upola precizan kao kod novijih nasljednika (od Windows media playera 9 na dalje)
- stopiranje i "sjeckanje" audio ili video sadrzaja u formatu za koji je deklarisan da moze pokrenuti (qt,mov,rm,ram)
- nemogucnost uspostavljanja veze sa serverom za download codeca kad se pokusa pustati neki fajl bez instaliranog codeca (nebitno kojeg,nece da ga "skine" s neta)

Sve ovo sto govorim NE ODNOSI SE na STAND ALONE verziju Media Playera Classic,nego na onu verziju koja dolazi uz QT Alternative i koja je (vjerovatno) "preradjena".

Beagle
23.11.2007, 16:54
Ja sa VLC-om nisam imao takve probleme a "alternative" su ti samo kodeci, ne morash da koristish MPC da bi gledao zashticene formate, mozes da koristish bilo koji player (npr BS, MV2 i sl)

LoneWolf
24.11.2007, 1:53
Ja sa VLC-om nisam imao takve probleme a "alternative" su ti samo kodeci, ne morash da koristish MPC da bi gledao zashticene formate, mozes da koristish bilo koji player (npr BS, MV2 i sl)

Ipak NE,jer su ograniceni samo na Media Player Classic.
To je toliko lose izvedeno da kad pokusavam otvoriti,recimo 3gp ili QT fajl putem windows media playera 9 ili 10,on mi izbaci Unable to play file Error downloading codec,sto znaci da je kodek lose inkorporiran u sistem,i da se ipak NE MOZE koristiti u svim programima.

MarkoZ
24.11.2007, 2:36
Meni alternative radi odlicno i sa media player classic i sa bs playerom,evo upravo probam i na wmp11 i radi,the kmp i gom pustaju naravno tako da ne znam kako vama ne radi :confused: ,ja koristim k-lite mega codec pack koji ima u sebi qt i real alternative.

LoneWolf
24.11.2007, 2:53
Pa rekao sam kako "radi" kod mene.Nikako.
Zato sam ga i batalio.

Beagle
24.11.2007, 10:17
Pa rekao sam kako "radi" kod mene.Nikako.
Zato sam ga i batalio.

Pa koji su kodeci bili u pitanju? i ja koristim KLite, znachi najverovatnije da i je codec pack losh.
P.S. ako i ti imash KLite, i ako si instalirao mega codec pack, onda stvarno moze d dodje do problema, jer ces sistem preopteretiti kodecima, a resenje je pametna selekcija istih :)

touch_master
8.7.2009, 23:43
Nikada mi se nije svidjao Mozilla Firefox, a izgleda da sam i u pravu. Nije se on tek onako nasao na ovoj listi najgorih programa...Ja koristim najnoviju Operu i nikada nisam imao problema sa njom, za razliku od Mozilla Firefox-a koja nema upola opcija kao opera a opet se vuce i kad tad zablokira kada ti je najvise potrebna...Nisam koristio Google Chrome, jel neko ima iskustva sa ovim internet browserom?

water wizard
9.7.2009, 0:08
nisam koristio ništa od toga u 2007 godini :D
Sada koristim IE8 x64 bit