PDA

Prikaži potpunu verziju : Film za plakanje


PCmaster
2.11.2007, 16:38
Zanima me koji vas to filmovi divide do suza????

Mene serijal Scary movie :a_whistli:a_whistli:a_whistli mada moze i nesto tuzno npr. tipa Titanik.:eek:

Ako je bila slicna tema brisite ne zakljucavajte. :n_klanja:
Opomenite ne kaznnjavajte. :n_klanja:

Skols
2.11.2007, 16:44
ima neki film, ne znam kako se tacno zove,ali prica je o dvoje mladih,nekih 20tak godina i kako im sve super ide u zivotu,skola,ljubav...dok ona ne sazna da ima tumor :( i njegovo saznanje za isto...malo je falilo da :icon_cry:

Sasa90
2.11.2007, 16:47
ima neki film, ne znam kako se tacno zove,ali prica je o dvoje mladih,nekih 20tak godina i kako im sve super ide u zivotu,skola,ljubav...dok ona ne sazna da ima tumor :( i njegovo saznanje za isto...malo je falilo da :icon_cry:

To ti je Love story;)

Dry-Na-Nord
2.11.2007, 17:37
ima neki film, ne znam kako se tacno zove,ali prica je o dvoje mladih,nekih 20tak godina i kako im sve super ide u zivotu,skola,ljubav...dok ona ne sazna da ima tumor :( i njegovo saznanje za isto...malo je falilo da :icon_cry:

Film A Walk to Remember ima takvu nekakvu priču, a glumi preslatka Mandy Moore...

Carl Jonson CJ
2.11.2007, 17:44
Смртоносно оружје, задњи део, и смешан и тужан :)

Skols
2.11.2007, 17:45
Film A Walk to Remember ima takvu nekakvu priču, a glumi preslatka Mandy Moore...


To je taj film!
sad sam pogledao na IMDB!

MilanSM
2.11.2007, 18:16
"Život je lep"...
"AI", ima nekoliko scena nabijenih emocijama. Npr: Kada ga majka odvede u šumu i ostavi ga, a dečko (robot) trči za kolima i kroz plač moli mamu da ga ne ostavlja, da će ubuduće biti dobar sin. :(:(:(

[Imzadi]
2.11.2007, 18:30
@MilanSM - delim mišljenje sa tobom za ova dva, a posebno bih izdvojila "Veštačku inteligenciju", dečak robot koji oseća ljubav prema svojoj mami, skroz konfuzno i kontradiktorno i tužno... i ne znam da li je bilo nekog puta (a gledala sam ga puno puta), da mi nije naterao suze na oči...(meni je najupečatljivija scena na kraju kada joj kuva kafu ujutru i donosi u krevet -brrrrr..)
Takođe i "Dancer in the dark" (Ples u tami), koji je doduše na prvom mestu mučna i tragična priča,može se svrstati u film za plakanje...
Još jedan film, a kraju koga ne mogu a da ne zaplačem (doduše ima srećan kraj ali ne pomaže :)), je LOTR III.

MilanSM
2.11.2007, 18:51
@Imzadi
Ima i LOTR II svojih trenutaka. "Šta čovek da uradi protiv ovakve bezumne mržnje?!". Ne mogu da se setim tačnog citata na engleskom, ali Teodon to kaže kod Helmovog Ponora. ("What can man do against this rackless hate?!")
Možda najupečatljiviji momenat iz LOTR III je kada Rohirimi otpočinju napad na desetostruko brojniju vojsku, znajući da će umreti. "For death and the End of the world!".Kakvu to težinu dobija!!

Što bi Presfild rekao kroz usta Leonide: "Šta bi neki od njih dali da su sada na našem mestu!"
________________________
Ne volim pogrešne citate, ali poenta je mnogo bitnija od forme.

[Imzadi]
2.11.2007, 19:08
@Imzadi
Možda najupečatljiviji momenat iz LOTR III je kada Rohirimi otpočinju napad na desetostruko brojniju vojsku, znajući da će umreti. "For death and the End of the world!".Kakvu to težinu dobija!!

Da...
Ali ipak, meni suze stižu na kraju, kad je sve ok, ali družina se raspada i svako na svoju stranu... :(

Teva
2.11.2007, 19:39
Titanik definitivno, zadnjih 20-30 min... To je jedini film koji dok sam gledao sam pustio suzu nijedan drugi... Malena je odmah na drugom mestu, tuzno ali ne dovoljno to sam pogledao mrtav ladan...
Ovo ostalo manje vise....

PCmaster
2.11.2007, 21:06
:icon_roll:icon_conf:icon_cry:najtuzniji filmovi koje sam gledao imaj dosta veze sa psima, tim dragim kucama koje bi se samo igrale i skakale pored tebe, i gledale te onim buljavim ocima, i samo mahale repicem. A u drugoj sceni dodje neki grubijan pa im pruzi bolnu i sporu smrt. Mrzim i obicno sam veoma blizu da zaplacem kada gledam filmove na tu temu.

Sale013
2.11.2007, 21:10
On The Beach (http://en.wikipedia.org/wiki/On_the_Beach_%282000_film%29) je film koji kome god sam pustio (uz odgovarajuću atmosferu) je zaplakao :kreza:
Meni je to jedan od omiljenih filmova zbog kraja koji me uvek razveseli :D

JohnnyB
2.11.2007, 21:16
:icon_roll:icon_conf:icon_cry:najtuzniji filmovi koje sam gledao imaj dosta veze sa psima, tim dragim kucama koje bi se samo igrale i skakale pored tebe, i gledale te onim buljavim ocima, i samo mahale repicem. A u drugoj sceni dodje neki grubijan pa im pruzi bolnu i sporu smrt. Mrzim i obicno sam veoma blizu da zaplacem kada gledam filmove na tu temu.

Ako se računaju i crtaći, dodao bih i Svi psi idu u raj. Srce mi se cepa:(

Ocelot
2.11.2007, 21:25
Kako možete da plačete, pa to je sve gluma. :D
Inače, lep film je Duh. http://www.imdb.com/title/tt0099653/

dzambo
2.11.2007, 21:28
Jesen u New York-u je isto tuzan, sa Ricard Gerom i Vinona Rajder.

zoran845
2.11.2007, 21:28
Na prvu loptu: "Marš na Drinu" (1964) i "Whose Life is It Anyway?" (1981).

PCmaster
2.11.2007, 21:30
Kako možete da plačete, pa to je sve gluma. :D
Inače, lep film je Duh. http://www.imdb.com/title/tt0099653/

PA onda se glumce ne bi smatrali umetnicima. Jer je cilj glume da u tebi izazove neku jaku emociju.:cool:

Carl Jonson CJ
2.11.2007, 21:32
Na prvu loptu: "Marš na Drinu" (1964) i "Whose Life it it Anyway?" (1981).

Ах да. Дрино јб.м ти...

:(

Ocelot
2.11.2007, 21:34
PA onda se glumce ne bi smatrali umetnicima. Jer je cilj glume da u tebi izazove neku jaku emociju.:cool:

Vi'š onaj smešak na kraju.... ;)

AkulM
2.11.2007, 21:39
Secam se jednog filma, u prevodu je bio "braca rata" valjda.Evo prica:
When North Korea invades the South, two brothers are forcibly drafted into the army. The older of the two, hoping to win a medal and ticket home for his younger brother, begins going on every suicide mission offered. This, however, puts a strain on his relationship with his brother and those in the platoon. Worse the course of the war has several nasty turns waiting for them...

Kraj mi je definitivno najtuzniji :(

A M G
2.11.2007, 21:57
Izgubljeni u prevodu (http://www.imdb.com/title/tt0335266/) je izuzetan film sa odlicnom glumackom ekipom i pricom koja ti tera suze na oci kada joj dodje kraj. :(
Pesma koja prati zavrsetak filma je zaista tuzna, da bi se sve u potpunosti shvatilo mora se odgledati film, a ne preslusavati samo ta muzicka numera.

[edit]

Zaboravih da dodam jos i film Petoro u raju (http://www.imdb.com/title/tt0400435/). Film je prosto neverovatan, ima zapanjujuce originalnu pricu, koja ce vas naterati da se zapitate da li postoji zivot posle smrti kao i svrha zivota na Zemlji.

TheProphecy
2.11.2007, 22:12
film: Dances with Wolves (http://www.imdb.com/title/tt0099348/)(Ples sa vukovima)
Scena kad glavnom junaku ubiju konja.

caine
2.11.2007, 22:34
Wit. (http://www.imdb.com/title/tt0243664/) Mnogo je tuzno na kraju, kad je slucajno poseti profesorka.:(

B@NE
2.11.2007, 22:39
Jel neko spomenuo Titanic (http://imdb.com/find?s=all&q=titanic&x=0&y=0)? Opis mislim da nije potreban.

PCmaster
2.11.2007, 22:43
ma kakav TITanik to je izgustirano vec. Tihi okean suza je splakan nad ovim filmom.

TheProphecy
2.11.2007, 23:02
ma kakav TITanik to je izgustirano vec. Tihi okean suza je splakan nad ovim filmom.
Kraj je tipicno holivudski, bez veze, nimalo potresno, kicerica...

Beagle
2.11.2007, 23:10
Verujem da je vec bilo: Brave Heart

bio sam u osnovac kad sam prvi put gledao i bash me je potresao. Od tada sam ga gledao barem dvadeset puta, i nikad mi nije svejedno :(

I spasavanje redova Rajana je solidan film, kao i Zelena milja

@AkulM
Gledao sam, film bio je na prvom kanalu, na kraju kada brat ne prepozna brata.....Strashno!

AkulM
2.11.2007, 23:18
Verujem da je vec bilo: Brave Heart

bio sam u osnovac kad sam prvi put gledao i bash me je potresao. Od tada sam ga gledao barem dvadeset puta, i nikad mi nije svejedno :(

I spasavanje redova Rajana je solidan film, kao i Zelena milja

@AkulM
Gledao sam, film bio je na prvom kanalu, na kraju kada brat ne prepozna brata.....Strashno!

Ali sam kraj je najemotivniji...ono kad onaj sto je bio mladji brat kao starac pocne da place i prica kako mu je ovaj obecavao razne stvari :(

PCmaster
2.11.2007, 23:20
ljudi moji. to su kvalitetni filmovi za razliku od terminatora, star wars..i ostalih sr*nja. :-{

Diego
2.11.2007, 23:25
ovo su filmovi koji so po meni potencijali za plakanje a i ako se ne plache svejedno su medju najboljim dramama

Sibirskiy tsiryulnik
Abre los ojos
The Pianist
The Shawshank Redemption
Good Will Hunting
..

i druga stvar, jako je diskutabilna stvar sta znaci film za plakanje
mislim da od samog filma zavisi 50 posto, a ostalo od samog pojedinca koji ga gleda i od njegovog trenutnog raspolozenja okolnosti razmisljanja u datom trenutku i njegove same licnost.. odredjeni film scena kadar moze nekoga u tom momentu da podseti na neku osobu, na neki dogadjaj ili neki trenutak koji je jedinstven samo za osobu koja gleda

Carl Jonson CJ
2.11.2007, 23:28
Verujem da je vec bilo: Brave Heart

bio sam u osnovac kad sam prvi put gledao i bash me je potresao. Od tada sam ga gledao barem dvadeset puta, i nikad mi nije svejedno :(

Да, Храбро срце. Кад му оно падне марамица... :(

И Троја, када спаљују људомору, Ахилеја, јако је емотивна.

...ходио сам у време Ахилеја, Хектора, Одисеја, Ајанта... Ходао сам у време дивова....

:(

Belfegor
2.11.2007, 23:43
kao prvo nikad, ali nikad ne placem zbog nekog filma, zasto...?
ali stvarno dobar film, za plakanje PIJANISTA, ZIVOT JE LEP, a film koji me je najvise potresao je LEPA SELA LEPO GORE, ali kad ga odgledas stvarno, a ne zbog fora koje ces prepricavati (cuveni srpski crni humor). pozz:eek:

Dio37
2.11.2007, 23:44
Blade Runner. :(

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.

Srlandand
3.11.2007, 0:27
Meni dodje da zaplacem kada vidim da u filmu neko ubija ili povredjuje zivotinju, doslo mi je da zaplacem u Zelenoj milji, Notebook (pisao joj je svakog dana (nema veze sto ima srecan kraj)) (obozavam Rachel McAdams), kao i mnogim takvim filmovima...:(:(
Takodje mi dodje da zaplacem kada gledam neki film Uwe Bolla...:D

Beagle
3.11.2007, 0:54
kao prvo nikad, ali nikad ne placem zbog nekog filma, zasto...?


Pa tema se ne zove plakao sam zbog tog i tog filma :)
Malo je nesrecan naziv, ali poenta je u filmovima koji su nas nekako ganuli, ostavili utisak ili potresli....

Sto se tiche domaceg filma, Nebeska udica je ostavila utisak na mene (barem kraj filma)....

Carl Jonson CJ
3.11.2007, 1:14
Ооо да. Није лако на крају. :/

donator99
3.11.2007, 1:16
Jedini film koji me je zamalo doveo do plakanja je bio domaći dokumentarac Gde cveta limun žuti...Odveli nas u 7. razredu to da gledamo, mislim da nisam bio spreman na sve to...

Carl Jonson CJ
3.11.2007, 1:24
Драган Николић чини тај филм изузетним. И он се сам заплакао када је рецитовао Плаву гробницу, чини ми се...

Стојте, галије царске!
Спутајте крме моћне!
Газите тихим ходом
Јер опело гордо држим у доба језе ноћне
Над овом светом водом...

donator99
3.11.2007, 1:31
Da, Dragan Nikolić je stvarno ulepsao taj film i prilično se udubio u njega, sto i nije čudno jer je njegov deda poginuo na Solunskom frontu :(

Mrka Kapa
3.11.2007, 1:45
ovo su filmovi koji so po meni potencijali za plakanje a i ako se ne plache svejedno su medju najboljim dramama

Sibirskiy tsiryulnik
Abre los ojos
The Pianist
The Shawshank Redemption
Good Will Hunting
..


Slažem se.:)
Meni je najpotresnija bila scena u "Pijanisti" kada Edrijen Brodi izađe na ulicu u nemačkom oficirskom šinjelu, izmučen i izgladneo, i stane pred oslobodioce bez reči, maltene.
Druga scena mi je iz filma "Sibirski berberin" kada cela četa juri po železničkoj stanici i glasno peva ispraćajući redova Tolstoja.
Skoro sam gledala i ekranizaciju priče o Ani Frank, zaista potresnu i upečatljivu - priča prati njene dane neposredno pred odvođenje u logor pa sve do njene smrti u njemu. Film mi nije naterao "suze na oči" ali je ostavio jak utisak na mene.

Carl Jonson CJ
3.11.2007, 1:47
Моји прадедови су учествовали у пробоју Солунског фронта, и преживели су... За те људе ни реч јунаци није довољна. Довољно је прочитати утиске непријатељских и савезничких генерала па видети какви су то људи били. Брже од француске коњице, еј!...

zoran845
3.11.2007, 10:44
Slažem se.:)
Meni je najpotresnija bila scena u "Pijanisti" kada Edrijen Brodi izađe na ulicu u nemačkom oficirskom šinjelu, izmučen i izgladneo, i stane pred oslobodioce bez reči, maltene.
Ja sam pustio suzu gledajući "The Pianist" kad se Vladislav (Adrien Brody) sreće u napuštenoj kući sa nemačkim kapetanom Hozenfeldom (Thomas Ketschmann) i onako sav odrpan, mršav i propao, sa strepnjom u očima, seda za klavir i promrzlim prstima lagano počinje da svira Šopenovu baladu. Jedna od najupečatljivijih scena koje sam ikad gledao: taj kontrast između njih dvojice, fizički toliko različitih (Nemac lep k'o slika), a srodnih duša, ona muzika...:( Nemam reči. Obavezno gledajte.

За те људе ни реч јунаци није довољна. Довољно је прочитати утиске непријатељских и савезничких генерала па видети какви су то људи били. Брже од француске коњице, еј!...
Шта мислиш зашто се мени увек очи напуне сузама кад гледам "Марш на Дрину" или читам о тим сиротанима?:(
Кад су пробили солунски фронт, преваљивали су у просеку петнаестак километара дневно (пешке и под борбом!:confused::()! Франше Д'Епере није очима могао да верује, и кумио их је да не јуре толико јер остављају изложене бокове војске. Ти несрећници нису јурили, они су летели назад у отаџбину...:(

Carl Jonson CJ
3.11.2007, 15:45
Шта мислиш зашто се мени увек очи напуне сузама кад гледам "Марш на Дрину" или читам о тим сиротанима?:(
Кад су пробили солунски фронт, преваљивали су у просеку петнаестак километара дневно (пешке и под борбом!:confused::()! Франше Д'Епере није очима могао да верује, и кумио их је да не јуре толико јер остављају изложене бокове војске. Ти несрећници нису јурили, они су летели назад у отаџбину...:(

То су сељаци, скоро сви; то су Срби тврди на муци, трезвени, скромни, несаломљиви; то су људи слободни, горди на своју расу и господари својих њива...
Али дошао је рат. И, ето, како су се намах за слободу земље, ти сељаци, без напора, претворили у војнике најхрабрије, најистајније, најбоље од свих. То су те сјајне трупе, створене од издржљивости и полета, због којих сам горд што сам их ја водио, раме уз раме са војницима Француске, у победоносну слободу њихове отаџбине.

Франше Д'Епере, француски маршал

Кад се буде писала историја овога рата, најславнији одељак те историје носиће назив: Србија! Српска војска је учинила чуда од јунаштва, а српски народ претрпео је нечувене муке и такво пожртвовање и истрајносз не могу проћи незапажено - они се морају наградити.

Роберт Лесинг, амерички министар спољних послова

62.000 Срба одлучило је исход рата.
Срамота!

Виљем II телеграмом краљу Фернинанду

Carl Jonson CJ
3.11.2007, 15:46
Јунаци, напред у отаџбину!

Према општем плану генерала Д'Епереа било је предвиђено да српске трупе пређу у напад 15. септембра, 1. група француско-грчких дивизија на Кофужу и британско-грчке дивизије у долини Вардара и код Дојрана 3 дана доцније, а француска Источна војска на битољском фронту чак 8 дана после почетка офанзиве. Мада су ти рокови били неповољни за остваривање почетног успеха, српска Врховна команда се после оштре расправе са главним командантом ипак сагласила с тим планом, рачунајући на борбени морал сопствених трупа. У наредби Врховне команде за офанзиву, прочитане у свим јединицама 13. септембра увече, између осталог се каже:
"Сви команданти, командири и војници треба да буду прожети идејом: од брзине продирања зависи цео успех офанзиве. Та брзина је у исто време и најбоља гаранција против изненађења од стране непријатеља, јер се њоме постиже растројство непријатеља и потпуна слобода у нашим дејствима. Треба дрско продирати, без починка, до крајњих граница људске и коњске снаге". Наредба се завршава речима: "Јунаци, напред у Отаџбину!". Мада је пут у отаџбину водио кроз бодљикаве жице, кроз челичну завесу куршума и бетонска утврђења непријатеља, наредба војводе Мишића, на коју се чекало пуне три године у туђини, изазвала је огромно одушевљење свих војника и официра
У раним јутарњим часовима 14 септембра почела је снажна артиљеријска канонада по непријатељским положајима, која је трајала пуна 22 часа. Топовска рика и заглушујуће експлозије граната, које су разарале бугарске препреке, заклоне и склоништа стварале су утисак "као да се планине љуљају".

Часопис "Војска", година 2, број 69, 16.9.1993, додатак "Пробој Солунског фронта"

Ulmawen
3.11.2007, 16:25
There, there.. Shvatili smo poruku.:) A sad moram da zamolim da se vratimo na temu. Hvala.:)

Mrva
4.11.2007, 14:41
Zivot je lep....

Svaka scena mi je potresna. Obicno ne placem uz filmove, ali ovaj me duboko potresao.

Ulmawen
4.11.2007, 21:16
Ne znam za plakanje, ali filmovi koji me definitivno dirnu najviše su: Braveheart, Blade runner i Rollerball (stari). Generalno cyber punk filmovi kod mene bude neku vrstu nespokojstva, delom zato što su veoma realni...

che daboli guz
4.11.2007, 21:22
Maratonci...
Ko to tamo peva
Sabirni centar

Mr.Eco
4.11.2007, 21:30
Maratonci
Ko to tamo peva
a najjači od svih je Balkanski Špijun

nasmeju me do suza uvek kada pogledam ove filmove

vidim da delimo mišljenje che daboli guz i ja :n_klanja:

IceNick
4.11.2007, 21:32
...šta reći...
hajde da krenemo sa ‚‚Vukovar jedna priča‚‚ posle tog filma redovno par dana nisam upotrebljiv...:a_whistli

Mrva
4.11.2007, 21:49
I naravno nas Spasitelj, ili Mirotvorac, ne secam se... Kada se prikazuje pokolj dok se u pozadini cuje kako majka peva uspavanku...

Maverick78
4.11.2007, 21:53
"Djevojka od milion dolara",jako je tuzan kraj.... mislim jako neobicno tuzan za jedan americki film u kojem se obicno sve relativno happy zavrsi. N ebih da spoilujem ko nije gledao film.
"American History X",isto tuzan kraj,i prica o tome sta sve jedna losa ideologija moze da napravi od jednog drustva u cjelini,u ovom konkretnom slucaju kako razori jednu porodicu...
to je ono sto mi je trenutno palo na pamet,ali ima ih jos dosta koji su bili tuzni...

Beagle
4.11.2007, 22:15
Pa nesto ne bih mnogo tugovao zbog "American history X", kraj je realistichan, cak mozda i deo svakodnevnice....

Carl Jonson CJ
4.11.2007, 22:20
"Djevojka od milion dolara",jako je tuzan kraj.... mislim jako neobicno tuzan za jedan americki film u kojem se obicno sve relativno happy zavrsi. N ebih da spoilujem ko nije gledao film.

Подсетио си ме на још један Иствудом филм, "Писма са Иво Џиме". Битка на Иво Џими, приказан са јапанске стране. Показује да су и Јапанци људи, и да су многи дошли ту зато што су натерани, а не зато што су желели. Још и уз једноставну, али тужну, клавирску музику, чини овај филм једним од емотивнијих и тужнијих у последње време.

Maverick78
4.11.2007, 22:39
Pa nesto ne bih mnogo tugovao zbog "American history X", kraj je realistichan, cak mozda i deo svakodnevnice....

Pa zar svakodnevica nekad ne moze biti tuzna? Posto si gledao film,zar nije bilo tuzno gledati kako gine djecak kojeg je lako bilo zatrovati pogresnom ideologijom? a recimo imao je potencijal da bude nesto skroz drugo.... i sve to gleda njegov rehabilitovani brat koji je bio uzrok svemu u proslosti. nije mi zao odraslih koji mogu procjeniti sta je dobro sta je lose,ali djeca su cesto zrtve losih roditelja,brace,drustva... naravno da se takvih stvari svakodnevno desi nebrojeno puta,ali eto naveo sam ovu pricu kao primjer.
Carl Jonson CJ,da "Pisma sa Ivo Dzime" su takodjer tuzan film,i sad si me podjetio jednog filma u kojem se takodjer govori da ni svi njemci u WW2 nisu bili zli,uh tuga... "Sindlerova lista":( pogovu scena sa djevojcicom u crvenoj haljinici,uh.... a komplet je film crno-bjeli,ko je gledao shvatice o cemu pricam...:(

Carl Jonson CJ
4.11.2007, 22:42
И још једном си ме подсетио: хтео сам да набавим тај филм одавно, нисам гледао, али сам чуо да је добар :)

Maverick78
4.11.2007, 22:51
Ne da je dobar nego je fenomenalan i istinita prica,ali se naoruzaj dobrim zeludcom...:( definitivno je istina da covjek moze biti koliko human toliko i monstrum kao nijedno drugo bice na ovoj nasoj planeti Zemlji... pogledaj Shindlerovu listu i neces se pokajati,a i iskreno i ja sam tada prvi put cuo za Shindlera,da ne spoilujem dalje...

Carl Jonson CJ
4.11.2007, 22:53
Ставио сам га као следећег на листи за набавку :opanachke

dzambo
5.11.2007, 0:31
Ne da je dobar nego je fenomenalan i istinita prica,ali se naoruzaj dobrim zeludcom...:( definitivno je istina da covjek moze biti koliko human toliko i monstrum kao nijedno drugo bice na ovoj nasoj planeti Zemlji... pogledaj Shindlerovu listu i neces se pokajati,a i iskreno i ja sam tada prvi put cuo za Shindlera,da ne spoilujem dalje...

To je ovo?

http://www.imdb.com/title/tt0108052/

Beagle
5.11.2007, 0:43
@Maverick
Nisam se dobro izrazio, brzi kraj jednog mladog zivota jeste tragichan, samo se moja lichnost nije dovoljno identifikovala sa tim filmom, a ni film nije toliko emotivno "nabijen", preovladava rasizam, a takve filmove zaista ne volim...

MilanSM
5.11.2007, 0:52
...sad si me podjetio jednog filma u kojem se takodjer govori da ni svi njemci u WW2 nisu bili zli,uh tuga... "Sindlerova lista":( pogovu scena sa djevojcicom u crvenoj haljinici,uh.... a komplet je film crno-bjeli,ko je gledao shvatice o cemu pricam...:(

Sad si ti mene podsetio na jednu možda ne tako dirljivu scenu iz LotR Two Towers, ali kada se doživi malo dublje i razmisli o rečima Faramira možemo bar naslutiti tragediju rata:
The enemy? His sense of duty was no less than yours, I deem. You wonder what his name is, where he came from. And if he was really evil at heart. What lies or threats led him on this long march from home. If he would not rather have stayed there ... in peace. War will make corpses of us all.

Maycat
5.11.2007, 13:38
"Djevojka od milion dolara"
"Neke ptice nikad ne polete" :(

Beagle
5.11.2007, 14:28
"Djevojka od milion dolara"
"Neke ptice nikad ne polete" :(

Meni su ptice bile na kraju.....uh, kad ona devojcica to kaze....:(

A jel se seca ko redova Rajana, tacnije Nemca koji je bio zarobljen i kopao grobove, bio je na kraju postedjen, ali dok je pevao sve sto zna na engleskom...

MilanSM
5.11.2007, 15:35
...A jel se seca ko redova Rajana, tacnije Nemca koji je bio zarobljen i kopao grobove, bio je na kraju postedjen, ali dok je pevao sve sto zna na engleskom...

Jako potresna scena!
Naravno, na kraju je dotični Nemac njima pucao u ledja. Ah, kakva razlika izmedju plemenitosti američkih vojnika i podlosti nemačkih.

Glory, glory, hallelujah!

Wolverine
5.11.2007, 16:12
Zivot je lep
Rekvijem za snove (uvek se nadam da ce da se nesto promeni kad gledam)
Devojka od milion dollara
...

Beagle
5.11.2007, 18:12
Devojka od milion dollara
...

Na kraju je Clint stvarno ispao chovek u tom filmu, treba imati petlju za tako nesto...

Guardian
5.11.2007, 21:04
Rekvijem za snove (uvek se nadam da ce da se nesto promeni kad gledam)

Baš juče sam ga gledao, i film je stvarno za svaku pohvalu! Briliantno umetničko delo! Uvek u meni izazove jake emocije, ponekad i koju suzu... :tapsh:


:ciao:

zoran845
5.11.2007, 21:23
Film je sjajan, knjiga "Requiem for a dream" (po kojoj je rađen) još bolja. Samo, prevod je "Rekvijem za jedan san", a ne za "Rekvijem za snove". Ako neko bude guglao, da zna.

Iron Maiden
6.11.2007, 21:03
Poslednji samuraj... kad oni na kraju ginu,a protivnicki general, i sam bivsi samuraj naredjuje prestanak paljbe kako bi njegov rival mogao da pogine od maca, makar i prijateljskog

Master Neo
6.11.2007, 21:14
Da, samuraj je odlican film... Takodje Armageddon ima svoje trenutke: kad na kraju Brus Vilis gura u shatl Bena Afleka, znajuci da Ben voli njegovu cerku i gine kako bi Ben preziveo, ima tu jos scena...

Beagle
6.11.2007, 21:20
Poslednji samuraj... kad oni na kraju ginu,a protivnicki general, i sam bivsi samuraj naredjuje prestanak paljbe kako bi njegov rival mogao da pogine od maca, makar i prijateljskog

Slichno kao i u braveheartu, kad englezi na kraju traze milost za Wallace-a

zone2403
7.11.2007, 3:48
Leon, kod nas preveden i kao Profesionalac, scena kada Natali Portman kuca na vrata posto je videla sta se desilo njenoj porodici, kao i scena sa kraja filma kada Z. Reno gine.

Master Neo
7.11.2007, 4:01
Strshljen... No comment...:tapsh:

Beagle
7.11.2007, 11:26
Noz
Film radjen po knjizi Vuka Drashkovica, vrlo teshko i potresno shtivo.....

Belfegor
10.11.2007, 0:19
svakako moram da napomenem karlitov put, uz fenomenalnu ulogu, znate vec koga, film prikazuje kako sudbina moze da se poigra i da je veoma tesko vratiti se sa krivog puta

Beagle
10.11.2007, 0:27
svakako moram da napomenem karlitov put, uz fenomenalnu ulogu, znate vec koga, film prikazuje kako sudbina moze da se poigra i da je veoma tesko vratiti se sa krivog puta

Pacino je stvarno kralj, da pomenem josh i Doni Brasko-a, Pasje popodne, i stvarno odlichan film, Serpiko :tapsh:

Covenant
10.11.2007, 0:34
Bez uvrede,nemate vi pojma....

Pokretac teme nije definisao koju vrstu plakanja-od muke ili tuge :D

Filmovi na koje sam pustio i tuznu suzicu su definitvno nemacki film Stalingrad i recimo Zelena Milja ;)

Wolverine
10.11.2007, 14:34
Bez uvrede,nemate vi pojma....

Pokretac teme nije definisao koju vrstu plakanja-od muke ili tuge :D

Filmovi na koje sam pustio i tuznu suzicu su definitvno nemacki film Stalingrad i recimo Zelena Milja ;)

Da Milju da zaboravim!!!

Mrva
10.11.2007, 18:04
Bez uvrede,nemate vi pojma....

Pokretac teme nije definisao koju vrstu plakanja-od muke ili tuge :D

Filmovi na koje sam pustio i tuznu suzicu su definitvno nemacki film Stalingrad i recimo Zelena Milja ;)


Ako se radi o plakanju ali od smeha, svakako bih navela Dzim Kerija, i bilo koji njegov film, potpuno je lud, i uvek me nasmeje....do suza.

Belfegor
10.11.2007, 23:13
Bez uvrede,nemate vi pojma....

Pokretac teme nije definisao koju vrstu plakanja-od muke ili tuge :D

Filmovi na koje sam pustio i tuznu suzicu su definitvno nemacki film Stalingrad i recimo Zelena Milja ;)

ova tema polako pocinje da gubi draz, ako ovako nastavimo navescemo vise filmova nego u dnevniku:ciao:

zoran845
10.11.2007, 23:17
... ako ovako nastavimo navescemo vise filmova nego u dnevniku:ciao:

Šta da radimo, kad ih je više za plakanje nego za gledanje...

glitch
11.11.2007, 4:24
S'obzirom na temu, treba pogledatr film "Drustvo mrtvih pesnika". Ne znam da li je ko pomenuo ali "knedla" u grlu svakako ostaje...

che daboli guz
12.11.2007, 18:47
Posto sam veliki ljubitelj i postovalac zivotinja svaki film u kome jedan od ovih protagonista zavrsava neslavno,zna da izvuce po koju suzu.
Za sad bih naveo film Hund ili tako nesto zaista nisam suguran.
Radi se o crno bjelom filmu domace radinosti(NOB)sa Slavkom Stimcem ,jos kad je ovaj bio dijete.

Covenant
12.11.2007, 19:02
Znam za taj film :)
Gledao sam ga-dobar je,i nije crno beli vec color ;)
Onaj nemacki vucijak-ako se ne varam hund na nemackom znaci pas ;)

zoran845
12.11.2007, 19:08
Za sad bih naveo film Hund ili tako nesto zaista nisam suguran.
Film koji ti se (s razlogom) dopao je "Vuk samotnjak (http://www.imdb.com/title/tt0069478/)" iz 1972. godine. Režirao ga je Obrad Gluščević.
:)
Zapamtio si ga kao "Hund" zato što se tako na nemačkom kaže pas. Štimac je tog vučjaka, nemačkog vojnog psa, zvao "Mile" (jer je kučetu na ogrlici pisalo "militar hund", vojni pas).:D

I da, Covenant je u pravu: film je u boji. Ti si verovatno mislio da sedamdesetih nismo imali ni struju.:D

che daboli guz
12.11.2007, 19:49
:rofl::tapsh::tapsh:Cccc...
Svaka cast momci prije svega sto poznajete strane jezike,
ajd malo sale nesmeta.
Sto se meni cinilo da je crno bijeli film ne sjecam se,vjerovatno sto su nam vecina nob filmova i bila ili ako su bili u boji onda je to bilo fakat "nezaboravnog"kvaliteta.Kazes sedamdesetih godina...mmm...ne sjecam se kad sam ga prvi i po poslednji put gledao vjerovatno pocetkom osamdesetih ili nesto kasnije.Nije ni bitno sjecam se samo par scena vjerovatno i one u kojoj sam pusti suzu;)A daa radnja filma se desavala zimi po snijegu pa me je to asociralo na crno bjelu tehniku.a televizor koji smo tada imali-ne vrijedi se o tome raspravljati.:D

:ciao:

P.S. A mozda su ga obojili u skorije vrijeme!!??!!:rofl:A???

MilanSM
12.11.2007, 23:22
Film koji ti se (s razlogom) dopao je "Vuk samotnjak (http://www.imdb.com/title/tt0069478/)" iz 1972. godine. Režirao ga je Obrad Gluščević.
:)
Zapamtio si ga kao "Hund" zato što se tako na nemačkom kaže pas. Štimac je tog vučjaka, nemačkog vojnog psa, zvao "Mile" (jer je kučetu na ogrlici pisalo "militar hund", vojni pas).:D

I da, Covenant je u pravu: film je u boji. Ti si verovatno mislio da sedamdesetih nismo imali ni struju.:D

"Hund", kao i sve imenice u nemačkom jeziku, se piše velikim početnim slovom. :dedica: :D
________________
Nema loših namera, samo širimo opštu pismenost. Od drugih članova očekujem da me isprave kada pravim pravopisne greške. :)

Carl Jonson CJ
12.11.2007, 23:28
Ево ти једне грешке: исправио си Зорана :rofl: :rofl: :rofl:

zoran845
12.11.2007, 23:40
"Hund", kao i sve imenice u nemačkom jeziku, se piše velikim početnim slovom. :dedica: :D
Siguran sam da mi niko živ neće verovati, ali znam da se imenice u nemačkom pišu sa velikim početnim slovom (što baš i ne volim). Napravio sam grešku, priznajem.:o:)

Ево ти једне грешке: исправио си Зорана :rofl: :rofl: :rofl:Nije napravio grešku, ja prvi pozdravljam svako (opravdano) ispravljanje.:)

Carl Jonson CJ
12.11.2007, 23:51
Ма знам, само сам се шалио :)

MilanSM
13.11.2007, 0:27
Carl Jonson CJ,
Nemoj da širiš zlu krv. :D

Vidiš da se mi zahvaljujemo jedan drugom na medjusobnom razumevanju. :D
_______________________
Sad moram i nešto u skladu sa temom. :rolleyes: :D

Kada bi se uradio rimejk filma "Boj na Kosovu" mislim da bi mogao da parira LotR-u po scenama nabijenim najvišim osećanjima.

Strike
13.11.2007, 0:38
Kao klinac sam imao na kaseti turski film koji se cini mi se zvao "zbogom srno moja" ili "dovidjenja srno moja", secam se da ga je svak ko ga je gledao oplakao, kaseta se u medjuvremenu izgubila... A na cd-u ga nikad nisam sreo.

Beagle
13.11.2007, 0:53
Nema loših namera, samo širimo opštu pismenost. Od drugih članova očekujem da me isprave kada pravim pravopisne greške. :)


Pa da smo Nemci i nekako, al ovako.....Shta da je pisalo na kineskim simbolima, da li be se josh neki smartass pojavio :kreza:? (bez uvrede, shala je :opanachke)

drNesh
13.11.2007, 8:14
Niko nije spomenuo film sa najacim krajem:SE7EN(seven). Mislim kada na kraju lik nadje glavu u onoj kutiji volio bih da sam gledao scenu kao u Mi Nismo Andjeli 2 kada Nikola Kojo skace po klincu sto mu je shebao ajkulu.
I PANOV LABIRINT me je potresao, dzaba sto znam da je otisla na bolje mesto. SPOILER jbg
A ne mogu da verujem da niko nije ovo naveo:Hotel Rwanda
A za drugi tip placa je:
Potraga za svetim gralom, vrh pa 5 mesta praznih
Life of Brian
Little Miss Sunshine (ima svojih trenutaka kada moras da places od smeha)ona fora sa DALTONIZMOM je za ++++++

Covenant
13.11.2007, 14:20
Film za tuznu suzicu je defintivno film Nikite Mihalkova "Varljivo sunce"
Je'l gledao ko-naravno da nije :opanachke
Pa recimo Casualties Of War od Brian De Palme-o da ono u Vijetnamu ;)
Pe eto moze da prodje i onaj uvrnuti film Rules Of Attraction

branko999999999
15.11.2007, 4:56
'It's my party' sa Eric Roberts. Tip je gay koji umire, pa priprema oprostajnu zabavu na koju dodju svi: porodica, frendovi, eksdecko.
Mel Gibson-ov 'Passion of the Christ'

Nillaith
17.11.2007, 13:04
Beleznica (The Notebook (http://www.imdb.com/title/tt0332280/)).

A Titanik me uvek rasplace... od smeha. Ne podnosim taj film x[

@drNesh
Slazem se za Se7en, kraj je bio potresan, mada sam ga predvidela =D Sve u svemu, odlican film, jedan od mojih omiljenih.

PCmaster
29.11.2007, 15:15
Namerno nisam mnogo post-ovao u ovoj temi jer sam zelo vase predloge da citam bez mog mesanja. Cudno??? Moram reci da sam pogledao nekoliko filmica koje ste naveli i moram reci da su zaista vrlo emotivni. Nikad u zivotu nisam zaplakao ali kada sam odgledao film Love Story nisam se mogao suzdrzati, vec sam zaplakao. Doduse nije nikoga bilo pa sam sam gledao, jer bi mi posle bilo, moram reci neprijatno.

lijenština
29.11.2007, 18:28
Engleski pacijent. Težak kraj... :(

Ice-Man
29.11.2007, 20:28
U seriji Band of Brothers je bilo nekih scena koje bas bude emocije.
U mom odeljenju su mnogi plakali na film Armagedon mada ja nisam doziveo film na taj nacin.

OFF TOPIC
Pc master, ali cini mi se da si stavio zahvalnicu na svaku poruku do sada... why?

mr.marvin
30.11.2007, 1:09
Sad, da li za bukvalno prolivanje suza ili ne.. ali nebitno :) Mene uvijek "oduvaju" filmovi koji govore o nekim opsteljudskim vrijednostima na umjetnicki nacin. Na primjer, "Forest Gamp" ne mogu da gledam ravnodusan, "Voljena" me je zestoko potresao, "Zivot je lijep" je nevjerovatan film... itd.

WhenDarknessFalls
30.11.2007, 1:11
Slazem se sa vama... Forest Gamp/Zelena milja, Engleski pacijent... Remek dela.
Band Of Brothers je fenomenalna serija, mada nije bas toliko potresna, sta ja znam... :icon_stud
A po meni, Armageddon je klasicna americka izpatriotizovana prica... Ne svidja mi se , tacka.

Carl Jonson CJ
30.11.2007, 1:17
Данас сам поново погледао 4 епизоду прве сезоне Изгубљених... тренутак када Лок схвата да може да хода... уз ону музику.... Није баш лако било.

aerochivija
2.12.2007, 7:39
"Kozara" (Veljko Bulajić), scena kada roditelji koje tumače Olivera Marković i Bata Živojinović dave svoju decu da plačem ne bi otkrili zemunicu gde su skriveni, dok ih traže ustaše i Nemci.

"Šindlerova lista", između ostalih scena pri kraju filma kad Šindler pogleda zlatni simbol na reveru i pomisli naglas koliko je još života mogao da otkupi za njega, a potom doživi nervni slom.

"Band of Brothers", scene u Mauthauzenu.

"Građanin Kejn", remek delo Orsona Velsa, prosto je nemoguće ne zaplakati zbog njega. Dete odgajeno bez trunke ljubavi, odrasta u bogataša koji ne uspeva da je kupi... Pupoljak ruže koji nije negovan, sa godinama je postao Kejn.

"Kradljivci bicikala" (Ladri di biciclette), režija: Vittorio de Sica, film iz epohe italijanskog neorealizma o patnjama posleratne sirotinje u Italiji.

Carl Jonson CJ
2.12.2007, 11:58
Синоћ је било Храбро Срце поново на ТВ-у. И марамица.

zoran845
2.12.2007, 12:21
Film za tuznu suzicu je defintivno film Nikite Mihalkova "Varljivo sunce"Ruski filmovi, a pogotovu oni koje je napravio Nikita Mihalkov, su van konkurencije. Skoro da i nema ruskog filma koji nije za rezanje vena.:(

Je'l gledao ko-naravno da nije :opanachke
Jok, ti si.:a_bleh: Gledao, nego šta!:)

LoneWolf
2.12.2007, 13:48
Film za plakanje?Po mom misljenju,ne postoji.
Ali,filmovi koji ostavljaju utisak su :

Sampion (mislim da je "The Contender" u originalu),zaista prejak film.

Kosa ("Hair"),mjuzikl fenomenalno odradjen sa tematikom hipi pokreta i rata u Vijetnamu.

Ima jos dosta filmova koji OSTAVLJAJU UTISAK,jer me nijedan film nije natjerao da placem;)

Guterill
2.12.2007, 18:30
Ima neki film na RTS 1 o nekom crncu koji moze da leci u zatvoru, i na kraju ne stavke na el. stolicu i bukvalno ga sprze (stavili mu suv sundjer na glavu umesto mokrog).

:'(

zoran845
2.12.2007, 18:34
Pretpostavljam da misliš na (više puta već pomenuti) "The Green Mile (http://www.imdb.com/title/tt0120689/)".

caine
2.12.2007, 18:34
Ima neki film na RTS 1 o nekom crncu koji moze da leci u zatvoru, i na kraju ne stavke na el. stolicu i bukvalno ga sprze (stavili mu suv sundjer na glavu umesto mokrog).

:'(
Green Mile.;)

Hehe :D

Carl Jonson CJ
2.12.2007, 18:35
Ima neki film na RTS 1 o nekom crncu koji moze da leci u zatvoru, i na kraju ne stavke na el. stolicu i bukvalno ga sprze (stavili mu suv sundjer na glavu umesto mokrog).

:'(

Зелена миља, филм по роману Стивена Кинга.

zdravkelja
2.12.2007, 18:38
Al nije on sprzen, vec neki drugi lik iz susedne celije. Inace je bas dobar film. Bas mi je bilo zao.

MaxXx
7.12.2007, 12:37
Mene je do suza nasmejao film "Otkačeni profesor Šerman":rofl:,
od osećanja me je rasplakao dokumentarni film "Mata Hari":icon_cry: u kom je Mata streljana po naredjenju neke aristokratske, matore <nije prikladno> <nije prikladno> <nije prikladno> čiji se muž, navodno, švalerao sa Matom , i po kom ona uopšte nije imala veze sa izdajom, već joj je ista ova <nije prikladno> <nije prikladno> <nije prikladno> podmetnula dokaze i podplatila sudiju. Eto tragičnog kraja jednog izuzetnog života.:icon_cry:

Neobično: Mene je rasplakala igra Sajlent Hil 4, tj. scena gde Sintija umire i pita, da li ona možda sve to samo sanja:icon_cry:

branko999999999
7.12.2007, 23:09
Sada sam pogledao poslednu epizodu 3 sezonu 'Lost'. Mislim da je mnogo potresna i jedva cekam 4 sezonu.

Jamiroquai
7.12.2007, 23:13
"Artificial Intelligence" - Fenomenalno ostvarenje, skroz me je s*****o...
"The Notebook" - Jos uvek se najezim kad se prisetim filma...cas tuzan, cas ozaren :))

Angelchild
8.12.2007, 11:53
Million Dollar Baby
Disi duboko
Artificial Intelligence
Autumn In New York (2000)

;(

DragonMage
14.12.2007, 9:44
Meni su potresni filmovi koji obradjuju temu bolesti, a glumci ih stvarno dobro iznesu.

Izuzetno potresno mije bilo da gledam film kome ne mogu da se setima naziva, ni glumice koja je glumula. Veci deo filma desava se u bolnici, ili u bolnickom krevetu, gde ona cini mi se, boluje od raka. (Nisam bas dobro opisao, sorry).
Izuzetno potresan film, a njena gluma...:tapsh:

I naravno LOTR (moj omiljeni) serijal ima nevidjene scene gde ti nesto obicno upadne u oko. Meni su posebno upecatljive scene gde Gandalf "umire", sa Arvenom, i ceo treci deo :(.

caine
15.12.2007, 15:53
Izuzetno potresno mije bilo da gledam film kome ne mogu da se setima naziva, ni glumice koja je glumula. Veci deo filma desava se u bolnici, ili u bolnickom krevetu, gde ona cini mi se, boluje od raka. (Nisam bas dobro opisao, sorry).
Izuzetno potresan film, a njena gluma...:tapsh:

Wit? (http://www.imdb.com/title/tt0243664/) To je najtuzniji film koji sam gledao, ona scena na kraju, kad sretne staru profesorku...:(

Belfegor
15.12.2007, 23:36
ovako, jedna primedba, tema je presiroka, jer film za plakanje moze biti tuzan, moze biti neverovatno glup (pa ti se place od muke), moze biti neverovatno smesan (pa places od smeha), moze biti strasan (pa places od straha)....
tako da u ovu temu mogu stati skoro svi filmovi koje smo odgledali?!
pa smislite neko drugo ime za temu, i neka se postave neke smernice, mislim, koje i zasto o tim filmovima postovati, konkretno u ovoj temi...

RuleMaker
15.12.2007, 23:48
Ubedljivo najtužniji film mi je Forest Gump, deo kada umire Dženi kojoj je Forest posvetio ceo život.Stvarno ako neko nije gledao neka obavezno pogleda (sumnjam da ima takvih).

Iilija64
16.12.2007, 0:07
prije bi reko da je Forest Gump za smijanje. scena u vijetnamu i scena s poručnikom kad padne s kolica. plako bi ali umireš od smjeha. ili scena da kad kaže da je investiro u voće. film za plakanje ali od smijeha.

DragonMage
18.12.2007, 10:23
Wit? (http://www.imdb.com/title/tt0243664/) To je najtuzniji film koji sam gledao, ona scena na kraju, kad sretne staru profesorku...:(

E to je taj film! I covece, Emma Thompson:n_klanja:

Telepatic
18.12.2007, 10:55
Forest Gump je pola smesan,pola tuzan po mom misljenju isto kao i "Zivot je lep".Btw,meni je jako tezak onaj film "Pijanista".

branko999999999
19.12.2007, 16:51
'Passion of the Christ' kada Isus place/vristi od bola kada ga muce...:(

mciggzy
20.12.2007, 19:20
pa ja volim bolestan humor izmedju ostalog, tako da "Freddy Got Fingered" sa Tom Grinom ima par scena za plakanje :)

Angelchild
4.1.2008, 1:20
Da dodam i The Notebook jer ga gledala pre neki dan i plakala jedno 2 sata posle filma, i jos uvek ne mogu poverovati da sam onoliko plakala gledajuci neki film :n_klanja:

MilanSM
4.1.2008, 3:17
Sad baš odgledah "Staljingrad".
Poslednja scena, pre nego što ih prekrije sneg:
"Pustinja je *****e... Osim zvezda... Tako su blizu..."

I kraj...

Covenant
4.1.2008, 4:07
Covece-kako je to dobar film ;)
Gledao sam ga tri puta i nije mi dosta-sjajan je :D

Doolio
5.2.2008, 2:33
nisam nikad plakao, ali postoje filmovi koji me s*****ju prilicno:)

let iznad kukavicjeg gnezda, lepa sela lepo gore, heroj, plavi vojnik mi je bio dosta tuzan kad sam bio mali...

e, da, onaj klip na youtubeu, 'kiwi' ili kako se vec zove, to je dobro prilicno.

uglavnom na predrndane przane ne mogu da se smorim, ima izuzetaka, ali tripovi tipa titanik, lotr, hrabro srce i kompanija jok...osecam se ko da mi neko namece emocije bas onako napadno.

mozda malo off, ali sad mi je pao na pamet onaj snimak kad panduri jure onog klinca kod tramvajskih sina i stignu ga i ODVALE ga od batina, ko u crtanom filmu, maltene parodicno koliko ga isibaju. da mi neko u roku od pet minuta posle gledanja da nekog pandura, ne smem da zamislim sta bi bilo. posle bi mi bilo zao sto sam izgeneralizovao i sto to mozda nije takav pandur, ali brate, ja ne znam da li postoji filmic koji mene vise iznervira.

zoran845
5.2.2008, 10:23
... mozda malo off, ali sad mi je pao na pamet onaj snimak kad panduri jure onog klinca kod tramvajskih sina i stignu ga i ODVALE ga od batina, ...Nije uopšte off, i to je film za plakanje (ali i za bes). :(:mad:

Thunderman
19.10.2008, 20:24
Ja se secam nekog filma sa pinka Pre 5-6 Godina:Radnja se odvija na svemirskom brodu,ima neki lik sa belom facom i sve igle po glavi,i secam se jedne scene u tri elementa:
bili covek i neki pas u liftu,i ne znam sta se dacno dogodilo,ali
znam da je coveku otkinuta koza bila...Drug mi je pre rekao da se zove nesto Hover 3 ili tako....znam da sam plakao od straha od tog filma

zoran845
19.10.2008, 20:30
Hm, može da se plače i od straha, smeha,... ali nije ovde reč o takvim filmovima. U temi se govori o tužnim filmovima.

genius
19.10.2008, 21:27
Chasing Amy

next
20.10.2008, 1:35
Galipolje (http://www.imdb.com/title/tt0082432/)

Gledao sam ga josh kao mali, a i sad kad ga se setim - plache mi se...

Deathclaw
27.10.2008, 12:21
Gladijator, sa neverovatnim Russel Crowe -om. i poslednja epizoda ROME-a kada Vorenus umire, toliko sam se smorio, da mi je neko ponudio da se zrtvujem umesto njega totalno bi pristao:(

Superbird
29.10.2008, 16:15
Meni je bio tuzan pocetak crtaca WALL-E, kad skuplja ono smece sam ko panj i kasnije gleda onaj film na kaseti...

White Ripper
31.10.2008, 14:13
Ne mozemo sad tacno reci od kog filma se place.Neko place od drame,neko od horora,neko od p***o filmova:kreza:

dzambo
31.10.2008, 14:18
Ja se secam nekog filma sa pinka Pre 5-6 Godina:Radnja se odvija na svemirskom brodu,ima neki lik sa belom facom i sve igle po glavi,i secam se jedne scene u tri elementa:
bili covek i neki pas u liftu,i ne znam sta se dacno dogodilo,ali
znam da je coveku otkinuta koza bila...Drug mi je pre rekao da se zove nesto Hover 3 ili tako....znam da sam plakao od straha od tog filma

Gospodari pakla, misli da je 4ti deo.

ezenkiel
31.10.2008, 14:31
Palo mi je na ovo što imam umjesto pameti jedna pomalo tužna (zbog situacije), ali ,po meni, vrlo romantična rečenica, pred kraj filma "Pritajeni tigar, skriveni zmaj"

Li Mu Bai umire u naručju svoje drage, kojoj nikad nije izjavio ljubav (veliki ratnik, ali, nema hrabrosti za tako nešto :) ). Ona mu govori da ništa ne priča, da štedi dah za poslednju meditaciju, koja će mu pomoći da dostigne nirvanu, a on kaže :

-" Neću više da ćutim ! Oduvijek sam te volio. I, radije bih bio prokleta duša, vječno osuđena da kruži oko tebe, bez šanse da je vidiš, čuješ, ili osjetiš i bez mogućnosti da te dodirnem, nego da odem u raj bez tebe !"

ezenkiel
31.10.2008, 14:36
...(sumnjam da ima takvih).

Ja ga gledah tek juče, prvi put u životu ... Sad SIGURNO više nema takvih :)

crazy_LG
31.10.2008, 16:06
Iako ne plačem zbog filmova, ajde da se uključim u temu.....Scarface:( ima meni poneke dirljive delove

La.Prestige
31.10.2008, 16:17
pa mozes ti da places na dva nacina:
od smejanja:rofl:
ili od tuge:icon_ques

ako je od smejanja onda pogledaj film sa Leslie Nielsen-om...onda ces stvarno plakati:D

crazy_LG
1.11.2008, 19:26
Znam na šta misliš. Kad se setim ''Golih pištolja'' i prvog dela ''Imali li pilota u avionu'', cepanje matori:D

Equilibrium
3.11.2008, 18:01
Najdirljiviji momenat u Gospodaru prstenova Povratak kralja kad se svi klanjaju Aragonu a on kaze hobitima da se nikom neklanjaju i on se njima pokloni, koje su to emocije

I u Lovcu na jelene kada se na kraju filma Robert DeNiro i Christofer Walken nadju za stolom i prisecaju lova i onda se Walken ubije

Ma ima gomila bas emotivnih scena ko bi ih sve naveo

duuka91
18.6.2009, 23:26
Armageddon je najjjjtuzniji film na kraju,a najsmesniji na pocetku a tek na kraju kada eksplodira nuklearna bomba tada se najezim.Toliko od mene

DonCorleone91
18.6.2009, 23:35
Sinoc je bio jedan od najtuznijih filmova koje sam gledao...pod nazivom "Zivot je lep" ,odnosno "life is beautiful".

Telepatic
18.6.2009, 23:38
Sinoc je bio jedan od najtuznijih filmova koje sam gledao...pod nazivom "Zivot je lep" ,odnosno "life is beautiful".

Da, bas tuzan film (i ujedno jako komican u pocetku).. :tapsh:

acaf
18.6.2009, 23:49
AI je prilicno... disturbing

icemama
19.6.2009, 0:12
Filmovi za plakanje su verovatno oni gde glumi Cak Noris, gde on prodje tu svi placu. :D
Sala naravno, nisam citao temu pa ne znam dal je neko pomenuo "Hrabro srce".

Doomche
22.6.2009, 20:59
Evo i ja da se oglasim, gledao sam pre par godina film koji nije bash bio za plakanje, ali je bio izuzetno potresan. Uopshte, radi se o najboljem postapokaliptichnom filmu koji sam gledao, a bar njih sam gledao gomilu... Izuzetno je realan, chak surovo realan. Radi se o efektima lansiranja par nuklearnih raketa na SAD, s tim shto oni nisu, za promenu, predstavljeni u "Fk yeah" fazonu. Ako se dobro secam, negde sam prochitao da je po prikazivanju ovog filma na ABC-u otvoreno vishe telefonskih linija da smiruju gledaoce.

Da ne smaram vishe, radi se o filmu The Day After (http://www.imdb.com/title/tt0085404/), iz 1983 godine. Da se ne pobrka sa onim smecem "The Day After Tomorrow"...

Takodje bih spomenuo Nozh, Schindler's List, Green Mile, Gladiator i The Pianist, ali vidim da su ljudi pre mene to vec uchinili ;). Takodje i Harsh Times (http://www.imdb.com/title/tt0433387/), sa Kristijanom Bejlom je tuzhan, kada se vidi shta je sve rat u stanju da uradi choveku.

Marti Misterija
22.6.2009, 21:27
The Day after je stvarno fenomenalan film i stvarno bi bilo lepo kada bi ga ponovo emitovali.
Od drugih filmova bih izdvojio nezaobilazni The Shindler's list i scenu kada godinama kasnije u redovima polazu kamencice na njegov grob, zatim Dead poets society i scenu sa "O captain, my captain", zatim Dangerous minds kada saopstavaju da je jedan od ucenika ubijen, a prethodno je izbacen iz kancelarije samo zato sto nije kucao, LotR: Two tower kada vilenjaci dolaze do Helm's deep-a da se bore (i umru) zajedno sa ljudima... Sigurno sam neki ispustio ali seticu se vec kad ne budem to pokusavao.:)
Filmova kod kojih sam plakao od smeha ima stvarno jako puno tako da ih vec ne bih ni nabrajao jer bi uzelo puno mesta, a opet bih neke sigurno zaboravio da navedem.

acaf
22.6.2009, 22:16
Sad mi je na pamet pala scena iz Band of Brothers (nije film, ali nema veze), kada otkrivaju logore po Nemackoj i izadje covek od 30ak kilograma noseci dedu od 20kg i na srpskom kaze:"Molim vas, pomozite mi".

LoneWolf
22.6.2009, 22:21
Filmovi Šampion (priča o bokseru) i Kosa (mjuzikl,ali ne cijeli film nego samo Bergerova pogibija u avionu i soundtrack koji ide tokom te scene,Let the sunshine in).

dzonihsv
22.6.2009, 22:29
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=807053&postcount=2807

Znaci, odavno nisam gledao upecatljiviji i tuzniji film.

Marti Misterija
22.6.2009, 22:29
Zaboravio sam poslednju scenu u filmu Galipolje, koja je takodje jako potresna i u kojoj Mel Gibson ne stize pre zvizduka koji je australijske vojnike poslao u smrt.
Takodje i filmovi Remember the titans i Men on fire, Denzela Washingtona imaju jako dirljive scene i preporucujem ih za gledanje.

DonCorleone91
22.6.2009, 23:11
Sutra ili prekosutra ce biti jedan jako "tezak" film za gledanje na Avali, ne mogu sad da se setim kako se zove, napisacu kasnije a mozda neko i zna. Radi se o jednom decaku koji je u mafijaskom obracunu zadobio metak u kicmu i ostao paralizovan i nedugo posle tog dogadjaja njegovi roditelji su dali sve njegove organe na transplataciju (ne mogu da se setim prave/pogodne reci :( ). Posle toga po tom decaku je jedna skola u italiji dobila ime. Film sam gledao i ranije i ostao mi je u dubokom secanju jel je fenomenalno uradjen, a najpotresnijia stvar je to sto je film snimljen po istinitom dogadjaju.

Luka.zip
22.6.2009, 23:16
^ Znam taj film, gledao sam ga par puta ranije, zove se "Nikolasov dar"
Zaista je potresan.

Wolverine
23.6.2009, 0:11
Sinoc je bio jedan od najtuznijih filmova koje sam gledao...pod nazivom "Zivot je lep" ,odnosno "life is beautiful".

Odnosno "La Vita E Bella", ipak ne treba prevoditi na engelski ovo italijansko remek-delo. Jedan od stvarno najtuznijih filmova koje sam gledao. Ona 3 Oskara nisu sazluzena, najmanje 10!

:n_klanja:

alesandro
23.6.2009, 0:26
Mene je rastuzio "Changeling" sa Andjelinom Dzoli.

shrafko
23.6.2009, 0:53
Većina novijih domaćih "bisera" - Zona Zamfirova, Ivkova slava, Kad porastem biću kengur, itd..

Za plakanje koliko su loši.

Stojadin
23.6.2009, 1:07
За прва два и да разуме човек али зашто намаза Кенгура јбт?

SirDuck
31.5.2010, 0:53
Šta fali kenguru? :D Odlično prikazuje život prosečnih blejača :)

Juraj
31.5.2010, 0:55
Sad baš odgledah "Staljingrad".
Poslednja scena, pre nego što ih prekrije sneg:
"Pustinja je *****e... Osim zvezda... Tako su blizu..."

I kraj...
Istina. Meni je još scena iz Babilona 5 http://www.youtube.com/watch?v=DeNBJ5o-b7s (kako se može staviti youtube link da se gleda preko foruma, meni neće)

Stepski Vuk
31.5.2010, 2:52
Nije film, već anime...Kad sam ga prvi put gledao umalo me nije strefila srčka.

Grave of the Fireflies (http://www.imdb.com/title/tt0095327/)

LoneWolf
31.5.2010, 11:07
Moram priznati da nisam sklon nikakvom plakanju uz filmove ali dosta su emotivni stariji filmovi Šampion (priča o bokseru i klincu),Kosa (mjuzikl čiji kraj oslikava situaciju gdje je umjesto čovjeka koji je trebao biti u Vijetnamu otišao njegov prijatelj i poginuo,hipi priča ali ipak film je fenomenalan) i film o dva kriminalca koji se poznaju od djetinjstva a nazivaju se imenima iz Diznijevih crtaća,zaboravio sam kako se film zove,uglavnom ih na kraju pobiju neki treći,oni spašavaju nekog klinca i ženu itd. (ako neko zna naziv filma ili mi prebaci link na PM svaka čast) :ciao:

Dorfeus
31.5.2010, 11:35
A Walk To Remember

RarMan
31.5.2010, 11:44
Zista tuzan,tuzan,tuzan i beskrajno tuzan film "Ended Story" Plakao sam dva dana,inace film je trebao da bude komedija ali u jednom delu filma,jedan decak se vracao iz skole i napred sedi baka koja je zauzela dva mesta (na jednom ona a na drugom kesa(valjda ne moze da drzi kod sebe boli je noga)) I tu dolazi neka zena od 35 godina i NAREDJUJE baki da se digne,ili da skloni kese,ona kaze da ide jos dve stanice,i taj mladic joj se ponudi da ustane,a ona kaze ne,ne ne mogu ja da se vozim obrnuto (posto ima sedista koji su naopacke) i baka se digne i ustane,i mladic se digne da kaze baki ajte vi sedite ovde a ja cu vam pridrzati kesu do vase stanice,a neka devojka sede na njegovo,mesto zaista komplikacije,bio sam :( dva dana pa covece kako je moguce da postoje takvi ljudi,a kasnije sam se pribrao jer je to samo film.... :D

DylaN
31.5.2010, 13:02
Bio je na Pinku jedan zaista tuzan film neki narednik koji je otisao u zatvor i tamo napravio pobunu :)

Kisr
31.5.2010, 13:41
Bio je na Pinku jedan zaista tuzan film neki narednik koji je otisao u zatvor i tamo napravio pobunu :)
Mislis na onaj sa Robertom Redfordom? Upravnika zatvora igra onaj lik iz porodice Soprano.

Pre neki dan me rasplakao film na rts-u o neke dve zene prijateljice, i jedna dobije pare na lutriji ali ubrzo sazna da ima rak na mozgu. Ne znam naslov ali pojavljuje se Chris Christofferson. I jako tuzan mi je Trumanov sou, ali ipak sa Happy end-om.

RarMan
31.5.2010, 16:41
Bio je na Pinku jedan zaista tuzan film neki narednik koji je otisao u zatvor i tamo napravio pobunu :)

Da nije zelena milja???

Marti Misterija
31.5.2010, 17:20
Zelena milja nije sigurno jer tamo niti je narednik otisao u zatvor niti je tamo napravljena ikakva pobuna - stavise prica u zelenoj milji se apsolutno razlikuje od onog sto je Dylan rekao.
Takodje mislim da nije ni Poslednji Zamak (The Last Castle) koji pominje Kisr jer tamo igra nekog generala koji ima poprilicno autoriteta a ne narednika ali u ostalom lici na pricu.

Iris
31.5.2010, 23:52
Braveheart - i to svaki put kad ga gledam.

todos
3.6.2010, 15:10
A koliko si ga puta gledala kad ti se stalno plače zbog njega?:D Šta fali tom filmu, to je lokalna priča o lokal patriotama. To je za ponos, a ne za plakanje!

LoneWolf
3.6.2010, 15:53
A koliko si ga puta gledala kad ti se stalno plače zbog njega?:D Šta fali tom filmu, to je lokalna priča o lokal patriotama. To je za ponos, a ne za plakanje!

Filmu ne fali ništa,ženama gode junaci pa se rasplaču nad njihovim i drugim sudbinama isprepletenim unutar filma i tiho jadikuju što "viteštva" više nema...ili ima? ;)

oblivion gate
29.10.2010, 17:45
Cold Mountain,prica koliko rat razdvaja ljude i porodice,u filmu su cak i pljuvali Amere iako je americko.Mozda i Man Who Came Back,najtuznija scena kad mu ubijaju yenu i dete a on mora da gleda.Plakao sam i kad sam gledao Clan of the Cave Bear film je njesra u svom ostalom osim u velikoj emotivnost.Obaveyno pogledajte sva tri.

sidewinder989
12.5.2011, 12:56
Većina novijih domaćih "bisera" - Zona Zamfirova, Ivkova slava, Kad porastem biću kengur, itd..

Za plakanje koliko su loši.

:tapsh::tapsh::tapsh::tapsh::tapsh::tapsh:

ako neko nije spomenuo..

TTae Guk Gi: The Brotherhood of War
http://www.imdb.com/title/tt0386064/

Luka Filipovic
12.5.2011, 14:07
Jedini film koji je bas uspeo da me rasplace je Hachiko (http://www.imdb.com/title/tt1028532/)

PS: Oni koji nemaju psa verovatno se nece rastuziti :)

Bathoryy
12.5.2011, 18:36
Nikad nisam plakala uz filmove. Jedan drug mi reko da nemam dušu... Jedino me rastužio film ''Zelena milja''. To bi bilo to. A i retko uz knjige plačem. Valjda to ne shvatam ozbiljno.

Marti Misterija
12.5.2011, 18:41
Ali kad lord Stark zakolje dire wolfa... ;)

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Bathoryy
12.5.2011, 18:43
Dobro, to je bio trenutak slabosti. :D Bilo mi je žao, uopšte nisam to očekivala. Zato sam se psihički spremila, pa neće više biti takvih ispada. :D

Luka Filipovic
12.5.2011, 19:16
E da zaboravio sam i Green mile.....to je isto dobar film

pharaon.92.bc
23.5.2011, 19:03
Jedini film koji je bas uspeo da me rasplace je Hachiko (http://www.imdb.com/title/tt1028532/)

PS: Oni koji nemaju psa verovatno se nece rastuziti :)

Hvala na predlogu za film.:D

Luka Filipovic
23.5.2011, 19:04
Jel si odgledao? :)

pharaon.92.bc
23.5.2011, 19:08
Za sat i 10 minuta cu.:D

JohnnyNT
23.5.2011, 19:18
Hmmm...nisam "zaista" plakao ni jednom kad sam gledao film.Možda mi uz neku baš dobru komediju pođu suze od smeha.Ili kad slučajno bacim pogled na neko đubre od partizanskih i ex Yu filmova, plače mi se od muke koliko su debilni.

Inače, viđao sam ljude da zaplaču pri kraju Titanika (devojke najčešće), a meni bude baš drago što su se smarači podavili :D

todos
23.5.2011, 19:46
Pričao mi Ćale da je pre pedeset i kusur godina gledao u bioskopu desetak puta film Jedan Dan Života (Emilio Fernandez) ili ti poznatiji kao Mama Huanita. Nije ga gledao zato što je to umetnički i jako tužan film, već da sa drugarima provocira one koji su pažljivo gledali i plakali kada su određene scene to tražile.
p.s.Na koga li sam ja tako dobar, mora da je greška prirode!:kreza:

Luka Filipovic
23.5.2011, 23:23
I film The War (http://www.imdb.com/title/tt0111667/) mi je ispto tuzan..nisam plakao ali mi je bilo krivo :(

pharaon.92.bc , daj utiske o filmu,bas me zanima sta drugi misle o njemu :)

zvjer
23.5.2011, 23:36
Dobro, to je bio trenutak slabosti. :D Bilo mi je žao, uopšte nisam to očekivala. Zato sam se psihički spremila, pa neće više biti takvih ispada. :D

Gledaj Hachiko koji je vise puta pomenut ovde. Zahebato bato. ;)

Uzasno mi je bio tuzan i Cinema Paradiso (http://www.imdb.com/title/tt0095765/), koji mi je u nekoliko najdrazih filmova. Nema lepseg dela za decake.

A i kraj Six Feet Under (http://www.imdb.com/title/tt0248654/)-a drzim da nije za one sto imaju problem da se izbore sa tugom.

---

Mozda ce se neko setiti i ovog filma (http://www.imdb.com/title/tt0086102/). Uh imao sam osam godina kada mi je strasno napakostio.

I ovaj (http://www.imdb.com/title/tt0112818/) me je sacekao na neiskustvo i mlade godine.

zvjer
23.5.2011, 23:42
Pričao mi Ćale da je pre pedeset i kusur godina gledao u bioskopu desetak puta film Jedan Dan Života (Emilio Fernandez) ili ti poznatiji kao Mama Huanita. Nije ga gledao zato što je to umetnički i jako tužan film, već da sa drugarima provocira one koji su pažljivo gledali i plakali kada su određene scene to tražile.
p.s.Na koga li sam ja tako dobar, mora da je greška prirode!:kreza:

Jedan dan zivota je najgledaniji film svih vremena u beogradskim bioskopima.

Moja baba ga cesto spominje i to joj je jos od "onda" najdrazi film. Prica kako je ceo bioskop jecao, i mlado i staro, i zensko i musko, i siromasno i bogato.. :opanachke

Mladji koji su ga odgledali kazu da je film patetican, naivan i bezveze. Ima to smisla. Glumica koja u filmu glumi sedamdesetogodisnju mama Huanitu je u to vreme imala 30ak godina :D

No to nije razlog da se ne postuju emocije jedne generacije.

Bathoryy
23.5.2011, 23:43
A neću, jedino se na tužne scene sa životinjama potresem, tako da ipak, ne hvala. Možda i pogledam, deluje lepo film... :)

zvjer
23.5.2011, 23:44
Mora da deluje lepo kad glumi Ricard Gir :D

Bathoryy
23.5.2011, 23:46
Pih, ja njega ne volim. Zato se dvoumim dal' da gledam film. :D

zvjer
23.5.2011, 23:52
Salim se.

To se zezam sa ljudima kojima preporucujem "Glumi Ricard Gir, znaci film ne moze da omane."

I tu problem nije u Ricardu. Ne glumi on u krs filmovima koliko vlada fama da glumi.

Btw, nemoj da mislis da je film gola tuga jer...

tuzan

:ciao:

Odgledaj film odma!

Luka Filipovic
23.5.2011, 23:57
Slazem se,
Film je u pocetku veoma prijatan i zanimljiv :)

EDIT: Film je zasnovan na istinitom dogadjaju :D

zvjer
24.5.2011, 0:07
Kad smo kod neengleskih starih filmova, za jos dva vlada storija kako su kao sahrana tuzni.

1. Placem, placem Srno moja (turski)
2. Ramo, brate moj (Bolivud)

Zalim sto nemam odgovarajuce linkove za imdb. Ovaj prvi film imam u svojoj kolekciji, a za drugi sam uporno trazio originalan naslov filma i nisam uspeo te sam odustao.

Ali tu je pesma uz koju takodje kvalitetno moze da se pati

yU-lGUzXuCM

:D

pharaon.92.bc
24.5.2011, 1:10
Auuuuu....sine. :(
Tuzano,mnogo tuzno.

Nikada u zivotu nisam imao bilo kakvog kucnog ljubimca zbog roditelja, ali me je ova prica bas rastuzila.:(

Jadan ker. :/

Zaista preporuka.

zvjer
24.5.2011, 1:34
Vala bas bi mogla tema da se prebaci na ptf FILM.

Iako tacno znam gde je sve se ubijem trazeci je :facepalm

Laskaris
24.5.2011, 21:52
evo jos jednog za plakanje. The Champ (http://www.imdb.com/title/tt0078950/)

zvjer
25.5.2011, 0:16
Uzasno mi je bio tuzan i Cinema Paradiso (http://www.imdb.com/title/tt0095765/), koji mi je u nekoliko najdrazih filmova. Nema lepseg dela za decake.

A i kraj Six Feet Under (http://www.imdb.com/title/tt0248654/)-a drzim da nije za one sto imaju problem da se izbore sa tugom.


Sad mi pade na pamet kako etiketom da je film tuzan mi zapravo otkrivamo masan spojler.

Ali u ova dva slucaja se ne radi o predvidivom kraju, pa su stoga i upecatljiviji.

---

Mogu li moderatori da objasne zasto je ova tema tu gde jeste, a ne na mestu gde se raspravlja o filmovima?

ezenkiel
26.5.2011, 22:09
Kao kroz maglu sam vidio da je neko pomenuo "Hachi-ko Monogatari" ... Lupiću zahvalnicu kad nađem post :) Gledao sam film kao mali, i baš mi je bio tužan.

Elem, kad već pominjem pse, i kao mator sam skoro zaplakao na kraju filma "Marley and Me" ... Po meni jako interesantan film koji kroz dešavanja u životu jednog (porodičnog) psa, zapravo, prati život te porodice. Šta reći, jedini normalan film za koji znam u kome glumi Jennifer Aniston. (Dobro, ni ova nova komedija sa Adamom Sandlerom nije loša :) )