PDA

Prikaži potpunu verziju : Laptop-ovi za poslanike u skupstini


Marko93
30.10.2007, 17:36
Sad sam gledao na vestima da drzava kupuje laptopove poslanicima i uz to organizuje kompjuterski kurs za pocetnike (citaj: poslanike). To je i logican postupak jer 90% njih i sami za sebe kazu da nikad nisu seli za kompjuter. Takodje me zanima hoce li to biti kurs linuxa ili ce se ipak placati windows. Valjda ce se snaci.:ciao:

pyost
30.10.2007, 17:41
Maltene sam siguran da ce biti u pitanju Windows. Postoji toliko razloga zbog kojih je Linux bolji izbor, ali Windows je ipak daleko rasprostranjeniji.

Marko93
30.10.2007, 17:45
To sam bas naglasio zato sto drzava mora da kupuje original pa bi linux bio usteda. Ali s obzirom da ovi ne znaju da rade ni u windows-u...

Bokisha
30.10.2007, 20:37
Upravo zato sto je Linux usteda, zato se nece ni kupovati.(citaj:nema ko da se onda ugradi u kombinaciju:mad:)
To je jedan od razloga zasto je windoze siroko rasprostanjen, a ne zarad svoje "jednostavnosti" ili "pouzdanosti".:rofl:
A to za poslanike - jos jedna budzevina "sposobnih biznismena".Razmislite samo koliko kosta ~250 laptopova solidnih performansi...Koliko mogucnosti da se "zaradi" evro...:mad:

Ulmawen
30.10.2007, 20:42
Istini za volju, malo stariji model nekorišćenog lap topa može da se kupi preko E bay-a za nekih 200 evra... Ipak ne sumnjam da će se dotičnima nabaviti basnoslovne mašine, iz istih razloga koji su već navedeni gore.

Srlandand
30.10.2007, 20:49
Samo da ne pocnu da igraju Pasijans na zasedanjima...

Bokisha
30.10.2007, 20:56
Samo da ne pocnu da igraju Pasijans na zasedanjima...
To nece moci u mrezi. Zamisli organizuju turnir u skupstini i pikaju kanter.Ne bi se mnogo razlikovalo..:rofl:

Marko93
30.10.2007, 21:14
Takodje je aktuelna rasprava kako ce te kompove da "vezu" tamo za klupe da poslanici ne bi mogli da ih nose kuci deci da se igraju...

Beagle
30.10.2007, 21:36
Njima kompovi, 50% poslanika nema zavrsenu visu skolu, 20% je kupilo diplomu, aostali su se mucili da bi dosli do skupstine :)

Neka izdvoje od svojih "skromnih" plata i neka kupe laptop, a taj novac nek investiraju u neku skolu ili josh bolje, ovde:
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858

Marko93
30.10.2007, 21:39
Njima kompovi, 50% poslanika nema zavrsenu visu skolu, 20% je kupilo diplomu, aostali su se mucili da bi dosli do skupstine :)


...i naravno niko ne zna da radi na kompjuteru (cast izuzecima)...

alesandro
30.10.2007, 21:44
...i naravno niko ne zna da radi na kompjuteru (cast izuzecima)...

A zasto ste svi vi sigurni u to sto govorite ? (nista licno)

Beagle
30.10.2007, 21:47
Ne znaju na televiziji cestitu rechenicu da sastave.....pitam se zasto mislim da znaju da koriste PC :)

More za njih je hardwork, da vidi kako zivi raja, pa ce onda da traze laptop :dzavo:

Marko93
30.10.2007, 21:48
A zasto ste svi vi sigurni u to sto govorite ? (nista licno)


Tako sam cuo na televiziji (ne znam koliko je to sigurno :o danas su mediji...) Svi pricaju da nemaju pojma i da ce rado nauciti (dodatan dokaz je sto im uvode kurs). Naravno, jedan covek je rekao da su mu kompjuteri bliski, da ima svoj laptop i da ga cesto koristi (primer izuzetka)

alesandro
30.10.2007, 21:53
Naravno, jedan covek je rekao da su mu kompjuteri bliski, da ima svoj laptop i da ga cesto koristi (primer izuzetka)

Okay, ubedili ste me. Ali ima i Paris Hilton laptop. :rofl:

Marko93
30.10.2007, 21:56
Okay, ubedili ste me. Ali ima i Paris Hilton laptop. :rofl:

Pa dobro, ali nisam ja mislio da je svako ko ima laptop comp expert, nego sam hteo da kazem da nisu svi pricali za sebe da su im kompjuteri strani.

alesandro
30.10.2007, 22:07
Pa dobro, ali nisam ja mislio da je svako ko ima laptop comp expert, nego sam hteo da kazem da nisu svi pricali za sebe da su im kompjuteri strani.

Ma znam sta hoces da kazes. Ja se samo malo zezam. :ciao:

Sale013
30.10.2007, 22:14
Ovo je samo još jedna u nizu gluposti koja prati Srpski parlament i još jedan izgovor za trošenje para na poslanike. NIJEDAN poslanik ne zaslužuje ni digitron na korišćenje jer je njihov celokupan rad sramota, a za svoju platu lako mogu da priušte sebi laptop ako im treba.
Nemaju oni pojma o kompovima, životu i bilo čime drugim! Ne vidim kako će im IT svet pomoći u tome a i verovatno će Laptop dati nekome od svojih na korišćenje.
Nažalost mi se tu ništa ne pitamo.. Nadajmo se samo da neće svi dobiti želju da pomognu IT svetu u Srbiji (bolje nikakva pomoć nego njihova).

Marko93
30.10.2007, 22:18
Na vestima sam takodje slusao da oni (ne poslanici nego koje tamo vec nadlezan za to) te kompjutere nameravaju da ugrade (na neki nacin) u klupe (stolove) da se ne bi iznosili iz skupstine, sto sam vec napisao u nekoj od proslih poruka. Ali kad sam dublje razmislio, ne vidim potrebu da to onda bude laptop (PRENOSNI kompjuter) ako nameravaju da ga vezu za klupe. Zar ne bi bilo pametnije da se na svakoj klupi napravi "board" kompjuter koji bi poslanici koristili samo kad su tamo. To bi bilo pametnije i jeftinije (valjda).:ciao:

Patton
30.10.2007, 22:52
Ljudi, gledajte to sa vedrije strane...
Vise nece spavati i zevati u skupstini, jer sada mogu da gledaju divxove i da prase Hearts i Counter u mrezi:dedica:

[Imzadi]
30.10.2007, 23:07
Žao mi je što će i ova tema biti zaključana, ali bojim se da je politička i da može krenuti u nekom drugom smeru...:(
Uglavnom je rečeno sve pametno što se moglo reći na ovu vest, sve ostalo prerasta u spam i kopije prethodnih postova...
Inače, u svakom lošem ima nešto dobro - biće nam poslanici kompjuterski pismeni ako ništa drugo ;)