PDA

Prikaži potpunu verziju : AMD ili Intel dvojezgarni procesori


natan
30.10.2007, 13:52
Interesuje me koji cpu biste mi preporucili AMD Athlon64 X2 Dual-Core TK-55 1.8 GHz/2x256 kb ili intel pentium DualCore T2130 1.86GHz/1MB za laptop?
Cuo sam da amd cpu vise trosi bateriju?????

Dyca
30.10.2007, 15:44
To za bateriju je tacno...a i bez obzira na to,Intel je bolji...pozz

natan
30.10.2007, 20:43
a toshiba ili HP, i sta znaci ono kada laptop dolazi sa vistom,da li se dobija i cd ili samo instalirana vista?

Dyca
30.10.2007, 20:47
Oba su odlicna..a to sto dolazi sa Vistom mi se cini da se dobija samo na kompu,mada nisam siguran...

nikola87
30.10.2007, 20:48
ma dobija se i cd, makar sam ja na oba laptopa dobio. E sad ima varijanta kada su oni zalepili nalepnicu za original windows a ima i kada je to ostavljeno tebi da uradis. Ja sam se susreo sa oba primera.

Dyca
30.10.2007, 20:50
Onda se verovatno dobija cd...cim si ti dobio..Ja sam moj laptop kupio bez os-a,pa ne znam da li se dobija cd ili ne...

natan
30.10.2007, 20:54
a koliko si platio laptop,mozda se dobija cd za one skuplje (preko 1000 e), negde sam procitao na forumu da tip nije dobio cd samo instalaciju.

Dyca
30.10.2007, 20:57
Pa meni zbog toga bilo cudno...ali ako ne dobijas cd,ti prakticno placas taj os bez ikakve potrebe...

nikola87
30.10.2007, 21:00
pa jedan sam platio 1100E(hp) a drugi je keva dobila na poklon od stranih partnera(FSC) tako da ne znam cenu ali znam da to nije skup laptop , tada je kostao oko 600E.

natan
30.10.2007, 21:00
bas tako jer ja jednom godisnje reinstaliram os zbog djubreta:D

Marti Misterija
30.10.2007, 21:32
Ukratko - kada se radi o pitanju AMD ili Intel za laptopove, moj savet je obavezno uzeti Intel, narocito ukoliko je C2D (i naravno ukoliko budzet to dozvoljava).
Sto se tice laptopa koji dolazi sa instaliranom Vistom i CD -om uz njega stvari idu ovako (bar je tako bilo kod mene):
Vista se instalira kod proizvodjaca i tamo se registruje a ti uz laptop dobijas DVD (ne CD) takozvani recovery product. Na racunaru se nalazi jedna sakrivena particija od otprilike 1,5 GB koja sluzi kada pozelis da reinstaliras sistem i vratis ga u stanje pre prvog pokretanja. Kada to pozelis zbog nakupljenog djubreta ili nekog drugog razloga, samo ubacis taj DVD, restartujes sistem i prilikom ponovnog podizanja pritisnes F12. Dalje treba slediti uputstva, ali dalje je sve vec lako.
Ovako stoji stvar sa recovery product DVD-jem koji sam dobio uz Toshibin laptop. Valjda sam bar malo pomogao.

natan
31.10.2007, 9:13
hvala,pomogao si mi,ali na jednom mestu sam procitao da je amd bolji,i nije u pitanju c2d nego dualcore:(

Bryan Fury
31.10.2007, 10:20
Pa nađi neki c2d. :)

natan
31.10.2007, 14:03
Ukratko - kada se radi o pitanju AMD ili Intel za laptopove, moj savet je obavezno uzeti Intel, narocito ukoliko je C2D (i naravno ukoliko budzet to dozvoljava).
Sto se tice laptopa koji dolazi sa instaliranom Vistom i CD -om uz njega stvari idu ovako (bar je tako bilo kod mene):
Vista se instalira kod proizvodjaca i tamo se registruje a ti uz laptop dobijas DVD (ne CD) takozvani recovery product. Na racunaru se nalazi jedna sakrivena particija od otprilike 1,5 GB koja sluzi kada pozelis da reinstaliras sistem i vratis ga u stanje pre prvog pokretanja. Kada to pozelis zbog nakupljenog djubreta ili nekog drugog razloga, samo ubacis taj DVD, restartujes sistem i prilikom ponovnog podizanja pritisnes F12. Dalje treba slediti uputstva, ali dalje je sve vec lako.
Ovako stoji stvar sa recovery product DVD-jem koji sam dobio uz Toshibin laptop. Valjda sam bar malo pomogao.
A da li prilikom reinstalacije mozes sa tim dvd-om da ti sam odredis koliko hoces particija ili samo kako ti je prvi put namesteno, i sta ako neki virus udje na tu sakrivenu particiju i napravi haos,onda mozes da se pozdravis sa vistom?

Marti Misterija
31.10.2007, 17:45
A da li prilikom reinstalacije mozes sa tim dvd-om da ti sam odredis koliko hoces particija ili samo kako ti je prvi put namesteno, i sta ako neki virus udje na tu sakrivenu particiju i napravi haos,onda mozes da se pozdravis sa vistom?

Pravo da ti kazem ne secam se da li mozes da odredis broj particija, ali ja mislim da mozes da odredis i broj i velicinu particija, ali nemoj da me drzis za rec. Virus? Vista? Sve je moguce.

optimus_prime
2.11.2007, 9:47
A da li prilikom reinstalacije mozes sa tim dvd-om da ti sam odredis koliko hoces particija ili samo kako ti je prvi put namesteno, i sta ako neki virus udje na tu sakrivenu particiju i napravi haos,onda mozes da se pozdravis sa vistom?

Ispod lap topa, uvek imes serijsku nalepnicu sa serijskim brojem, ako ti se izbrise particija, instaliras Vistu za koju je taj kljuc generisan, sa bilo kog CD-a i radi.

korisnik
2.11.2007, 10:06
Pazi to i nije bas tako jednostavno. U novijim notebookovima vecih brand proizvodjaca nema CDja nego postoji recovery particija. Uz to jos broj koji je pod nalepnicom je single licence OEM, dok je predinstaliran sistem VLK license. Tako da kada nabavsi cd i instaliras taj broj ne pase, jer je misljeno da restoras comp iz recovery cdja, koji ima predinstaliran VLK sa certifikatom proizvodjaca. To sto sam rekao definitivno vise puta provereno na HP robi, a verovatno vazi i za ostale isto, sa obzirom kako se crackuju ti sistemi danas. Znaci da se zaobidje problem aktivacije i ne gnjavi korisnika, su notebooci predinstalirani sa VLK sistmeima koji ne trebaju aktivaciju.

Dimo
2.11.2007, 17:44
Notebooci? Koliko znam ovdje ne dolazi do bilo kakve glasovne promjene (I palatalizacija je u pitanju koliko znam, k, g, h prelazi u c, z, s), vec ide notebookovi ili jednostavnije notebook racunari :)
Nije ni bitno u sustini, samo saljivo zapazam, slobodno nastavite sa odlicnom diskusijom.

Bokisha
2.11.2007, 23:30
Ovo ce biti klasicna diskusija AMD vs Intel, ako ja sad napisem da je AMD bolji zbog ovog ili onog samo zato sto ga ja imam. Bitna stvar - I AMD i Intel (Turion64 x2, C2Duo) su dobri procesori/kompovi i neces se prevariti, a najbolja kupovina je ona koja je u tom trenutku najpovoljnija (citaj: akcije, razna snizenja i itd.) Za mene je u trenutku to bio Turion64 x2 i ja sam extra zadovoljan istim. U pitanju je Dell-ov komp.
Pozz

Dimo
4.11.2007, 15:40
Ovo ce biti klasicna diskusija AMD vs Intel, ako ja sad napisem da je AMD bolji zbog ovog ili onog samo zato sto ga ja imam. Bitna stvar - I AMD i Intel (Turion64 x2, C2Duo) su dobri procesori/kompovi i neces se prevariti, a najbolja kupovina je ona koja je u tom trenutku najpovoljnija (citaj: akcije, razna snizenja i itd.) Za mene je u trenutku to bio Turion64 x2 i ja sam extra zadovoljan istim. U pitanju je Dell-ov komp.
Pozz
Nije stvar u tome ko ima koji procesor, vec u objektivnoj cinjenici da su Intelova dvojezgarna resenja u prednosti. Nesto su brza, manje se zagrijavaju i trose manje struje. Sve to zajedno znaci dosta kupcima. Da ne govorim o tome da se mnogo cesce nalaze u laptopovima od AMDovih procesora. AMD ima vrlo dobra dual core resenja koja ce svim kupcima doticnog posluziti odlicno, ali stoji da su slabije kotirani od Intelovih.

Marti Misterija
4.11.2007, 18:08
Drugim recima AMD su svakako dobri procesori koje vredi imati narocito kada se uzme u obzir odnos performanse - cena, ali su Intel C2D definitivno bolji, narocito ukoliko neko nije jako ogranicen budzetom.