PDA

Prikaži potpunu verziju : CRC error u RAR self extractor-u


Željko
25.10.2007, 22:55
Imam jedan veliki problem, radi se o 2 velika RAR fajl i treba da ih spojim. I pokrenem part1 koji je exe fajl i pokrene "instalaciju" ali pre nego što krene da extract-uje drugi pojavi se neki CRC error, tu se instalacija nastavi ali na kraju, kada raspakuje i drugi na kraju se pojavi opet CRC error. Probao sam kod druga i radi normalno.


Šta da radim? Hitno mi je.. :)


Tnx unapred...

GoranSTX
25.10.2007, 22:58
Ako se na drugom kompu raspakuje bez gresaka, sad mi je stvarno zao sto ovo moram da kazem, ali, postoji mogucnost da ti nesto od komponenti nije bas najzdravije :(

Proveri memoriju ili, ako si u mogucnosti, neki drugi opticki uredjaj...

Nego, jel taj spojeni fajl radi ili ne?

Željko
25.10.2007, 23:05
Kada se kao raspakuje i na kraju izbaci error sve što je raspakovao se izbriše.
Ne kapiram...

GoranSTX
25.10.2007, 23:10
CRC je metoda provere validnosti podataka. Zato i sumnjam na neku od komponenti (ako na drugom kompu sve radi OK). Da nije taj disk prerezan? Mozda je to uzrok problema? (loze narezan disk)

Željko
25.10.2007, 23:18
To mi se desilo još jednom pre ovoga, disk je radio normalno kod druga... I dalje ne kapiram. Sad sam izvadio jedan RAM modul pa ću videti...

Edit: Probao sam oba modula, neće... Polupaću komp... :)

polarnimeda
26.10.2007, 1:29
eh... ja sam imao bas takav problem zbog memorije. mucio me je kooo zna koliko dugo, dok nisam uradio testove (memtest sam prolazio, ali na goldmemory testu pao) i iscupao damn modul... od tada nisam imao problema. a ko zna koliko diskova sam narezao koji sada ne rade kako treba zbog ovog problema :(

glitch
26.10.2007, 2:05
^Isto, u slovo! ;)

Željko
26.10.2007, 2:45
Znači ne gine mi 1700 kinti za RAM... Probaću da odnesem hard kod rođaka pa da raspakujem... :)

glitch
26.10.2007, 3:00
Pa pazi, ako je sa oba modula isto, moguce i da je do slotova za memoriju/ploce. Ako rodjak ima slicnu masinu a kod njega je sve u redu, probaj njegov modul, cisto da eliminises druge uzroke (i eventualno ne bacis pare na novu memoriju).

Željko
13.11.2007, 3:28
Uspeo sam da "rešim" problem. Problem je predstavljao moj LG combo čitač DVD-a koji iz nemam pojma kog razloga nije lepo kopirao fajlove na hard, uzeo sam od rođaka Pioneer 108D i normalno su se "spojila" dva fajla posle kopiranja na hard.. Još jednom tnx na odgovorima... :)