PDA

Prikaži potpunu verziju : X-Fi Extreme Music vs Audio


giger
24.10.2007, 19:28
Kupio bih neku karticu umesto ove integrisane AC97 koju imam, pa me zanima razlika izmedju ove dve varijante, osim sto je Music varijanta duplo skuplja.

Kartica mi treba samo i _iskljucivo_ za slusanje muzike (mp3, audio cd) i gledanje filmova. Da li u mom slucaju ima smisla davati 35-40 eura vise za X-Fi Music karticu?

Od opreme imam Yamaha AX-492 pojacalo i par Pioneer CS-5030 (trosistemci) zvucnika.

pozdrav

Mario Pavićević
25.10.2007, 8:42
Ako mozes da izdvojis tih 30e vise za Music varijantu nemoj uopste da se dvoumis.Na papiru audio varijanti samo fali podska za EAX sto na tebe ne utice jer te igre ne interesuju ali opet imam neku odbojnost prema toj kartici jer me podseca na Audigy LS koji se pojavio pre par godina koji je takodje bio najjeftinija kartica iz audigy serije pa se ispostavilo da uopste i nema na sebi audigy cip sto je onemogucilo upotrebu ozbiljnijih drajvera poput KX-a i uzasne ASIO podrske.

giger
25.10.2007, 18:53
Ako mozes da izdvojis tih 30e vise za Music varijantu nemoj uopste da se dvoumis.Na papiru audio varijanti samo fali podska za EAX sto na tebe ne utice jer te igre ne interesuju ali opet imam neku odbojnost prema toj kartici jer me podseca na Audigy LS koji se pojavio pre par godina koji je takodje bio najjeftinija kartica iz audigy serije pa se ispostavilo da uopste i nema na sebi audigy cip sto je onemogucilo upotrebu ozbiljnijih drajvera poput KX-a i uzasne ASIO podrske.

Thanks. A sta mislis o EMU 0404 u odnosu na Music?

Mario Pavićević
26.10.2007, 8:51
Thanks. A sta mislis o EMU 0404 u odnosu na Music?
To je vec potpuno druga kategorija i namenjen je amaterskoj obradi muzike.Prednost je bolji SNR,odlicna ASIO podrska(ako planiras da kacis neki istrument na zvunu karticu vema birna stvar),postojanje 2 line-in ulaza sto je opet zgodno ako kacis vise izvora zvuka na zvucnu karticu,i takodje ima dva stereo izlaza.Sto se tice mana tice problem je nedostatak 5.1 i naprednije EAX podrske.Naravno za one kojima je ova kartica namenjena te dve stvari nisu ni bitne.Sam zvuk je po meni na vrhunskom nivou ali smatram da je potrebno kvalitetno ozvucenje da bi se osetila neka razlika izmedju nje i X-fi music kartice.Najkrace receneo ako ti je zabava u prvom planu kupi X-fi music a ako nameravas da se malo igras da obradom i prodkucijom zvuka onda je E-mu pravi izbor za tebe.

buzzer
20.11.2007, 15:44
jer se moze na ovu karticu povezati gitara bez predpojacala?