PDA

Prikaži potpunu verziju : K3B


Snoopy
22.10.2007, 14:22
Imam problem sa K3B-om.
Pokusao sam da narezem DVD.
Posto je bio pun odredjenih fajlova pokusao sam prvo da
ga obrisem sto je rezultovalo porukom da mogu jednostavno
da ga "prepisem".Nastavio sam sa rezanjem i na medij smestio
1,4GB podataka koje sam stavio na narezivanje pri pbrzini od 4X.
Medij se rezao do 50% kada ga je K3B jednostavno izbacio a zatim
ponovo ubacio i nastavio rezanje.Kada je rezanje bilo zavrseno
otvorio sam DVD i iznenadjen naisao na iste podatke koji su bili na njemu
pre rezanja!!
Onda sam pokusao skroz da ga obrisem tj. da ga formatiram sa upaljenom
opcijom force.Nakon toga medij je bio potpuno neupotrebljiv.
PCLOS ga detektuje ali ne moze da ga mountuje.
Sa drugim medijom se dogodilo isto ali sam uspeo da ga narezem
porenuvsi K3B sa root privilegijama preko komande:
kdesu k3b
Ponovio sam postupak potpunog brisanja,a zatim pokusao da narezem
podatke.Ovoga pute docekala me je poruka sa pitanjem da li zelim da prepisem
medij i ja sam izabrao da ga prepise sto je i uspelo.
Meni nije jasno u cemu je problem i zasto je jedan DVD-RW ostao upropascen
dok drugi radi ali posle narezivanja sa root privilegijama.Da li sam mozda
neku opciju pogresno namestio ili jednostavno postoji bag pri brisanju medija.
Da li neko zna u cemu je problem posto meni apsolutno nista nije jasno sta se dogodilo??

stesha
22.10.2007, 14:41
Interesantno... Ja sam sasvim normalno rezao sa k3b-om (dok mi nije riknuo rezac), cak i multisession na disk narezan u nekom drugom programu (Nero, Gnome Baker itd.). Ako je u pitanju neki bug, probaj da opcijom upgrade u Synaptic-u skines noviju verziju k3b-a (mozda je bug ispravljen). Koji rezac imas?

Snoopy
22.10.2007, 14:43
Skino sam novu verziju.
Probacu je pa cu videti da li se nesto poboljsalo.
Imam Pioneer 111D

Neky
22.10.2007, 14:50
Mogu reći da je K3B jedan od retkih koji mi nikad nije pravio nikakve probleme, ni najsitnije.

Snoopy
22.10.2007, 15:02
Sumnljiva je i cinjenica da sam ja imao odredjene
probleme sa rezanjem i na Window$u.
Rezac je odbijao da reze na brzinama preko 4X i
upropastio sam bar 6 DVD-ova dok to nisam shvatio.
Ovaj slucaj je verovatno do DVD medija
Skinuo sam nov K3B preko Synaptica i radi.

stesha
22.10.2007, 15:04
Imam Pioneer 111D

I ja takodje. To, dakle, iskljucuje hardverske nekompatibilnosti. Probaj da mu nabacis novi firmware (iz windows-a, jer ne pisu programcice za Linux)sa maticnog sajta http://wwwbsc.pioneer.co.jp/cgi-bin/www1/download/file_get_e2.pl?file=DVR111D_FW129EU.EXE Mozda ce i to pomoci... Aktuelna verzija je 1.29...

Snoopy
22.10.2007, 15:10
iz windows-a, jer ne pisu programcice za Linux
Iz windowsa??Kog windowsa??
Windowsa sam obrisao i imam samo Linux

stesha
22.10.2007, 15:14
Ni ja nemam Windows, ali sam okruzen korisnicima istog, pa se ponekad posluzim njihovim masinama...

Snoopy
22.10.2007, 15:19
Aha:D
E pa u tom slucaju to ce potrajati.
Za sada izgleda da ga je nova verzija K3B-a vratila u zivot.

stesha
22.10.2007, 15:54
Naravno. K3b ti je NAJBOLJI program za rezanje koji sam probao, bez obzira na platformu (Linux, Windows...). Mnogi se placaju, i puni su gluposti (nero searc, nero cover designer nero ovo, nero ono).

Snoopy
22.10.2007, 16:12
Nervira me sto uz nero dobijem
gomilu gluposti koje nikad ni ne koristim.

Covenant
22.10.2007, 17:52
Ne bi se slozio za K3b ;)
Imao sam problema sa njim dok sam rezao dvd-ove(na rezanje cd-ova nemam nikakvih primedbi ;))
Primetio sam da nekad dvd-ove nareze kao ispravno,ali posle rezanja se ispostavi da ti diskovi uopste nisu citljivi,pa je mi je uvek izbacivao neku gresku na kraju rezanja i to prilikom eject-a,pa nisam mogao recimo da biram dok sam imao Pioneer 110D brzinu rezanja vecu od 4(iako sam koristio Verbatim dvd-ove 16x i iako sam flashh-ovao rezac najnovijim firmware-om :opanachke)i jos neke gluposti kojih ne mogu da se setim sada :D
Koliko sam video neke od ovih stvari su ostale i u novoj K3b 1.x seriji mada istina nisam probao bas najnoviju verziju-ajd videcu,posto sam izgleda istu dobio sa novim SUSE-tom,mada cisto sumnjam da ce se nesto promeniti
U svako slucaju-nikako ne preporucujem da flash-ujete firmware-em cete ponistiti garanciju za rezac em nece pomoci nista(pricam iz svog slucaja)
Jednostavno-program ne radi kako treba i koliko sam primetio ponasa se drugacije od modela do modela rezaca,nevezano za marku ;)
Zato sam i batalio svo ovo maltertiranje i zongliranje i odlucio da instaliram Nero Linux gde sve funckionise savrseno sto je i za ocekivati od komercijalnog programa tog renomea :)
Inace,sada imam Pioneer 112D ;)

stesha
22.10.2007, 18:10
Kog renomea? Kad ti u Win-u instalira nero scout-a, onako usput... Da je dobar, jeste, a da je bolji od k3b-a ostaje otvoreno pitanje. Istina je da nero linux ima podrstu za blue ray i hd-dvd, ali ko to moze da plati?

Snoopy
22.10.2007, 18:54
Hmm Nero Linux.......
Vredi pokusati.Ipak mi je potreban rezac.

Snoopy
22.10.2007, 19:17
:offtopic:
Da ne bi sad otvarao novu temu zbog jednog malog pitanja:
Kako da raspakujem rar arhive koje imaju sifru.
Sifru znam i ne pitam kako da bruteforce-ujem arhivu nego
mi Ark ne daje mogucnost da upisem sifru.

Covenant
22.10.2007, 19:46
Kog renomea? Kad ti u Win-u instalira nero scout-a, onako usput... Da je dobar, jeste, a da je bolji od k3b-a ostaje otvoreno pitanje. Istina je da nero linux ima podrstu za blue ray i hd-dvd, ali ko to moze da plati?

Pa ko kaze da si obavezan da uzmes Ultra ili Premium Ediciju-imas Basic pakovanje koje sadrzi samo alate za rezanje :)
Inace i kod Premium edicije npr mozes da izaberes Custom install i da instaliras samo ono sto ti je potrebno ;)
Vidis,iako uvek i kada god je moguce koristim/podrzavam free/open-source softver ja nisam GNU zealot :opanachke
Ako ce posao na linux-u da mi zavrsi i neki komercijalni program ja se nimalo necu ustrucavati da ga koristim
Ja tako gledam i na linux-koristim ga jer mi odgovara i zavrsava posao,a ne zbog ideoloskih pobuda-dakle cista prakticnost :D
Takodje-uvek sam spreman da priznam kvalitet programa(a Nero i za linux/windows jeste vrlo kvalitetan program)bio on komercijalan ili ne :)

Covenant
22.10.2007, 19:47
:offtopic:
Da ne bi sad otvarao novu temu zbog jednog malog pitanja:
Kako da raspakujem rar arhive koje imaju sifru.
Sifru znam i ne pitam kako da bruteforce-ujem arhivu nego
mi Ark ne daje mogucnost da upisem sifru.

Probaj preko Krusader-a ;)

stesha
22.10.2007, 20:08
Niko ne spori kvalitet Nero-a, ali Ahead odavno plasira svakakve gluposti uz njega (by the way instalirao sam custom, paje nero scout bio u control panel-u). Ako treba da biram izmedju programa za rezanje i nasminkanog extra-skupog-fancy-monopol programa izabracu onaj prvi. Od komercijalnih programa postoje i Roxio (odlican), Cheetah itd... K3b je besplatan i meni nije pravio probleme (jedan od retkih programa za Linux)...

Snoopy
22.10.2007, 21:02
@Covenant
Krusader mi izbacuje gresku
"Failed to unpack"
@stesha
Nero je bio dobar dok nije ubacio sve one gluposti tipa
nero scout,nero wave editor.....
Nero je paket za rezanje.Da se samo drzao toga mozda bi danas
bio bolje.Valjda su ljudi iz Ahead-a racunali da ce svim tim
glupostima privuci neke manje iskusne korisnike.Ono sto nisu uzeli
u obzir jeste da ce izgubiti iskusnije.

stesha
22.10.2007, 21:28
Sta si raspakivao? Koju arhivu? Imas u Synaptic-u pakete za najrazlicitije arhive koje samo treba da instaliras i Krusader ce ih prepoznati. Ja sam instalirao podrsku za rar arhive napr.

Neky
22.10.2007, 21:35
Snoopy, tebi konkretno treba unrar programčić.

Snoopy
22.10.2007, 22:35
Imam i rar i unrar i to odavno.
Mozda je pokvarena arhiva???

stesha
22.10.2007, 23:21
Da nije sifrovana?

urke
22.10.2007, 23:24
Ja sam, s druge strane, imao problema sa rezanjem iz NeroLINUX-a, dok mi k3b radi savršeno stabilno i dobro. Jedina sitnica koja se ovde previđa je backend. Naime, k3b koristi mkisofs/growisofs za rezanje mateirjala na optičke medije. Dakle, k3b je frontend (GUI) koji olakšava posao.

Simptom koji si pomenuo „reže do 50%, izbaci disk, uvuče ga nazad i nastavi dalje“ je sekvenca narezivanja i validacije narezanog materijala izračunavanjem MD5 sume sa opetičkog medija. Što će reći, „štiklirao“ si opciju za proveru narezanog materijala.
:offtopic:
Da ne bi sad otvarao novu temu zbog jednog malog pitanja:
Kako da raspakujem rar arhive koje imaju sifru.
Sifru znam i ne pitam kako da bruteforce-ujem arhivu nego
mi Ark ne daje mogucnost da upisem sifru.


Pokreni bilo koji X terminal (konsole, gnome-terminal, xterm), idi u direktorijum gde se nalazi arhiva i kucaj
unrar x naziv_arhive.rar

Nakon toga dobijaš upit za unos lozinke. Ako imaš arhivu od više delova, navodiš samo prvi deo, unrar sam procesira ostale delove arhive istom lozinkom. Ako ti već treba GUI, probaj KArchive.

Covenant
22.10.2007, 23:47
Ja sam, s druge strane, imao problema sa rezanjem iz NeroLINUX-a, dok mi k3b radi savršeno stabilno i dobro. Jedina sitnica koja se ovde previđa je backend. Naime, k3b koristi mkisofs/growisofs za rezanje mateirjala na optičke medije. Dakle, k3b je frontend (GUI) koji olakšava posao.


dvd+rw tools ocigledno pravi probleme-a to pokazuje i cinjenica da je tokom samo godinu dana(btw posle duze stagnacije)prevalio put od verzije 5.x do 7.x bar ja mislim,brzo,zbog gomile bagova/problema ;)

stesha
23.10.2007, 0:15
Ili mozda dinamicnog razvoja, ili... Necemo se igrati nagadjanja. To sto su proizvodjaci hardvera zainteresovani za Win ne znaci da Linux aplikacije nisu dobre, to samo znaci da moraju brze da se razvijaju da bi drzale korak sa proizvodjacima hardvera. I to je pravo stanje stvari - ne treba hardverasi da jure Majkrosoft (i proprietary svitu) vec Majkrosoft treba da juri njih. Kad kupujes hardver imas puno proizvodjaca, a softver je uglavnom u znaku Majkrosoft-a ili programa za isti. U Srbiji neces naci najnoviji SUSE Enterprise (osim mozda 9.0) ili najnoviji Red Hat (uspeo sam da nadjem 7.2 verziju). Aktuelne su 10.0 i 5.0 respektivno...

Covenant
23.10.2007, 0:25
Pa ne bi bas rekao ;)
Nisam bezveze rekao za dvd+rw tools-nije mu bas bio tako dinamican tempo sve do skora :)
Ne kazem da je k3b los,daleko bilo,koristio bi ga odmah da radi kod mene kako treba-ali jbg ne radi
Ovako sam ogranicen u njemu na cd rezanje i audio ripping,a moze da se ripuje i dvd sto jos nisam probao ;)

stesha
23.10.2007, 1:01
Koliko para, toliko programiranja...:)

Snoopy
23.10.2007, 12:51
@urke
Raspakovao sam arhivu.Hvala

Sada imam mnogo veci problem.
Ne mogu da se ulogujem kao korisnik.
Jutros sam seo za komp i upalio ga.Upisao sifru i :confused:
NECE.
Dobijam gresku u malom belom brozorcicu u gornjem desnom uglu
ekrana koja me obavestava o odredjenoj gresci i jedino sto sam zapamtio jeste
da je pise da je .tmp fajl pun!!
Odmah sam se ulogovao kao root i dosao na forum.
Zasto me Linux mrzi!!??
edit:Tacna poruke greske je:
"Call to linusertemp failed(temporary directories full?)Check your installation"

Covenant
23.10.2007, 13:16
Mislim da je razlog vrlo banalan-izgleda da nemas dovoljno mesta na home ili root particiji :D
Ne znam da li ti imas samo jednu particiju ili imas posebno za root i home-proveri koliko imas prostora ;)

Snoopy
23.10.2007, 13:20
Imam dve particije:
root - 8.4GB
Home - 69GB
Izgleda da je root particija puna.
Pise 0B out of 7.7GB(100% full)
Ali kako 7.7GB kada je 8.4GB

Covenant
23.10.2007, 13:24
Zato sto je jedna dobra komadiska te particije rezervisana za fajlsistem(journaling i ostalo)narocito ako koristis ext3 ;)

stesha
23.10.2007, 13:29
Da bi proverio koliko imas prostora idi u Konsole, i kucaj:

$ df
i dobices prostor na disku u GB
:)
Ili iskoristi KDiskFree:

PCLinux StartMenu/System/Monitoring/KDiskFree

Snoopy
23.10.2007, 13:34
Ok ovo sam dobio:
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
/dev/hda1 7.7G 7.3G 0 100% /
/dev/hda6 64G 7.1G 57G 12% /home
Znaci da je prva particija puna!
Kako sada da je ispraznim??Sta da obrisem?

stesha
23.10.2007, 13:50
Probaj da smanjis Home particiju sa disk partitioner-om iz Control Centra/Mount Points (GParted Live CD bi bio bolje resenje ili Hiren's boot CD), pa napravi novu i probaj da je mount-ujes na /usr (prethodno "demontiraj / fajlsistem komandom # umount), jer su ti tu programi koje si instalirao.
Doduse mozes da probas da povecas / particiju... Backup-uj vazne podatke, za svaki slucaj!!!:)

Snoopy
23.10.2007, 14:14
Obrisao sam neke fajlove sa Home particije
i izgleda da radi.Kolko ce jos raditi ne znam.

stesha
23.10.2007, 14:25
Moras da promenis velicinu particija. Najbolje je da /usr direktorijum odvojis od / direktorijuma. Na taj nacin ce sve sto instaliras (i sto se tice X-a) ici na tu particiju. Mozda ce ovo uputstvo pomoci:

http://www.linuxmint.com/wiki/index.php/How_to_partition

Covenant
23.10.2007, 14:57
Ako si koristio k3b moguce da su u temp fajlu ostali image-i posle rezanja,jer ih doticni tu po defaultu smesta-proveri ;)
Inace,destinaciju image-a mozes da promenis-ja je uvek usmerim na home folder :)

Snoopy
23.10.2007, 15:03
Ostao mi je image od GnomeBakera koji sam probao
i kopirao DVD preko njega.
Pronasao sam image u .tmp folderu i oslobodio 4,2GB

stesha
23.10.2007, 15:21
Uvek mozes da stavis da brise image fajlove posle rezanja...:)