PDA

Prikaži potpunu verziju : AIMP vs Winamp vs WMP11


Strane : [1] 2

Teva
17.10.2007, 17:47
Interesuje me koji je po vasem misljenju bolji player....
www.aimp.ru (http://www.aimp.ru) AIMP
www.winamp.com (http://www.winamp.com) Winamp
ili Windows Media Player?

Molio bih da pišete SAMO ako ste probali SVE ove playere pa možete da ih uporedite, a takođe i da obrazložite svoje mišljenje.

Po mom skromnom misljenju AIMP je bolji, da budem precizniji, AIMP 2.05.2 Beta...

steve89
17.10.2007, 17:59
AIMP :cool:

Master Neo
17.10.2007, 18:23
Winamp definitivno. Mislim da ne postoji kompletniji program za multimediju. Pusta muziku, filmove, reze, ripuje, brdo plugin-ova za sve i svasta... Winamp je definitivno moj izbor, probao sam razne programe, ali nije to to...

steve89
17.10.2007, 18:27
Winamp definitivno. Mislim da ne postoji kompletniji program za multimediju. Pusta muziku, filmove, reze, ripuje, brdo plugin-ova za sve i svasta... Winamp je definitivno moj izbor, probao sam razne programe, ali nije to to...

jel si probao aimp 2?

Master Neo
17.10.2007, 18:40
A jesi ti winamp 5.5? Ne zelim da ti nabrajam sta sve ima, prosto je cudo sta sve napakuju u 8mb instalaciju...

steve89
17.10.2007, 18:54
A jesi ti winamp 5.5? Ne zelim da ti nabrajam sta sve ima, prosto je cudo sta sve napakuju u 8mb instalaciju...

jesam, sa njega sam i presao na aimp 2.

pitao sam jel si probao aimp 2 pa da znas da je winamp bolji...

aimp 2 je 2.6mb skini pa probaj ako hoces :)

VojaM
17.10.2007, 19:03
Tema je malko glupo postavljena. Bolje da se diskutuje na temu "Pod uslovom da sam probao sva tri, evo šta mogu da kažem o svakom pojedinačno i prema tome, po meni je najbolji taj i taj".

Naglasak je na onom "Pod uslovom da sam probao sva tri" :D

Teva
17.10.2007, 19:09
Paaa ti si svemocni admin :D Prepravi kako mislis da treba, ja cu da potpisem punomocje :D

Mr.Eco
17.10.2007, 19:23
heh a sto nestavi 4 opciju npr. nijedan od ova 3 :P

Shang Tsung
17.10.2007, 19:24
A jesi ti winamp 5.5? Ne zelim da ti nabrajam sta sve ima, prosto je cudo sta sve napakuju u 8mb instalaciju...

Ovaj post se nije odnosio na mene, ali osecam da sam duzan da dam mali doprinos. Moje misljenje je da ne postoji windows Friendly-user koji nije probao winamp, a osim toga sve verzije winampa su bre iste :). Dodaj neku budzu tamo i vamo, koja nikome u zivotu ne treba; zatrpaj program nepotrebnim kodovima; napravi ga zahtevnijim, kako bi ispratio modni win trend za porastom potrosnje resursa (jer su isti nasiroko dostupni); i na kraju, dodaj neku cifru (5.5?).
Eto, toliko...

ForceWare
17.10.2007, 19:31
Winamp. Stabilan. Skinabilan. Sve što mi treba...

Mr.Eco
17.10.2007, 19:33
Amarok tuce sva 3 plejera kada bi se zajedno udruzili hehe

RaKuN_s_NeOnKoM
17.10.2007, 19:35
Winamp ofc ;)
btw: Winamp je neki dan slavio 10 godina postojanja, i izashla je nova verzija 5.5 sa ultra fensi skinom :)))) (ide lepo uz ViSTA komplet :P )

Teva
17.10.2007, 19:37
Da li je neko bar probao neki od ostala dva playera?
WMP imate uz Win, a AIMP je 2,5MB...

ForceWare
17.10.2007, 19:49
Naravno da sam probao sva tri.

Master Neo
17.10.2007, 19:51
Evo probao sam i AIMP. Ne moze se meriti sa Winamp-om. Opcije su blagoreceno smesne u odnosu na winamp. Takodje ne svidja mi se sto je music library odvojena od player-a, sto je vrlo neprakticno u odnosu na winamp gde je biblioteka sastavni deo player-a, a i ja je koristim maximalno tako da mi je aimp tu neupotrebljiv. Mlad je jos uvek aimp, i jos on treba da se krcka, jos je zelen, u odnosu na winamp. Sto se tice wmp11, dajte, pa ima boljih od njega, koji su mogli da zauzmu mesto umesto njega u ovom top 3 duelu. recimo monkey player.

Teva
17.10.2007, 19:54
Pa moze da se i prosiri glasanje samo da dozovemo Moderatora ili svemocnog Voju ;)

holodoc
17.10.2007, 20:02
@Master Neo
Taj stav "evo upravo sam ga probao" ti je odličan :rolleyes: Ne radi se to tako sinko nego prvo instaliraš program pa ga isprobaš bar nekoliko dana jer ako si mogao da daš Winampu nekoliko godina šansu za analizu mogao si i AIMP-u da daš bar 5 minuta ;)

VojaM
17.10.2007, 20:07
Ko treba da se širi lista - može, samo što pre, inače glasanje neće biti korektno prema onima koji su već glasali.

Zamoli bilo kog supermoda ili admina, ja sad idem kući da se lečim i pitanje je kad ću ponovo biti na forumu.

Master Neo
17.10.2007, 20:14
@Master Neo
Taj stav "evo upravo sam ga probao" ti je odličan :rolleyes: Ne radi se to tako sinko nego prvo instaliraš program pa ga isprobaš bar nekoliko dana jer ako si mogao da daš Winampu nekoliko godina šansu za analizu mogao si i AIMP-u da daš bar 5 minuta ;) Znas kako "sinko", ja sam AIMP upalio, pogledao sta ima, i odmah mu uocio velike mane. Kad sam uspeo da uocim krupne mane u roku od 5 minuta, sta bi bilo da sam ga testirao nekoliko dana? Bolje da ga i ne testiram, ko zna sta bi bilo...:rolleyes:

NenadN
17.10.2007, 20:19
@Teva ne mogu da verujem da si izostavio najkvalitetniji player od svih, a to je foobar2000 www.foobar2000.org. Winamp je na drugom mestu na mojoj listi, pa ostali. Nazalost nisam stigao da probam AIMP, ali verujem da nista ne propustam. Jer Foobar ima brzinu, funkcionalnost, optimizovane decodere, veliki izbor loosy i lossless komresora, i mnoge opcije koje je winamp tek skoro dobio.

S druge strane kvalitet reprodukcije mi je mnogo bitan, i jednostavno sa foobarom dobijam veoma ostar zvuk, kao i to da ima veoma lep DSP EQ.

Pozdrav

Master Neo
17.10.2007, 20:21
Ko treba da se širi lista - može, samo što pre, inače glasanje neće biti korektno prema onima koji su već glasali.

Zamoli bilo kog supermoda ili admina, ja sad idem kući da se lečim i pitanje je kad ću ponovo biti na forumu.
Ubaci monkey player, sasvim je solidan.

steve89
17.10.2007, 20:23
sve dodatne opcije koje winamp ima nikad u zivotu nisam koristio :) a od dodatnih opcija koje ima aimp koristim samo AutoShutDown, ostale ne ;)
bitan mi je samo plejer i mislim da je aimp bolji :)

mnogo mi se kod aimp-a svidjaju tabovane playliste :aplauz:
svidja mi se kad misem predjem preko ikonice u sys tray-u pojavi se onaj mali deo za kontrolu muzike pa kad predjem preko njega i onaj drugi :)

a lepsi skin za neki plejer nisam video...

http://www.aimp.ru/files/skins/bif.PNG

Master Neo
17.10.2007, 20:31
Meni je najbitniji deo playera, biblioteka, bez nje ni ne koristim player, s obzirom da se u explorer-u ne bih snasao sa 20 000 pesama koliko imam na hardu. Zbog toga sam se najvise i odlucio za winamp, jer jako lepo sortira sve pesme, i ima odlicnu pretragu, na vise nacina, a uz sve to, biblioteka je u sklopu player-a tako da mi je uvek na dohvat ruke.

Teva
17.10.2007, 21:35
@NenadN
Iskreno nisam nikad cuo za taj foobar... Nije prob ce da zaskocimo Voju da ubaci... ;)

@Master Neo
Sto ce tice tog sortiranja, si probao AIMP-ov tag editor?

Master Neo
17.10.2007, 21:45
Probao, isto je odvojen od player-a.

Teva
17.10.2007, 21:47
Znam da je odvojen :D
Bre mislio sam u smislu da ti pomogne u organizovanju tih 20 kila pesama ;)

Mr.Eco
17.10.2007, 21:50
probao sam AIMP i mogu reci da je na windowsu izleteo winamp xtra je player malo podseca na Spider al bolji je od njega

ForceWare
17.10.2007, 23:17
a lepsi skin za neki plejer nisam video...

http://www.aimp.ru/files/skins/bif.PNG

Da znaš da je lep ovaj skin. :rolleyes:
Mada nema senku ispod, ili bar neko umekšavanje ivica...

avox
17.10.2007, 23:37
Winamp koristim od 1999 i totalno sam se navikao na njega. Pre 5 minuta sam instalirao aimp 2 i svidja mi se. Winamp mi je s vremenom postao previse nabudzen. Uglovnom kod muzickih plajera koristim najosnovnije funkcije. Libery retko. Malo cu se igrati sa ovim aimp-om, valjda se necu razocarati. E da i ovaj osnovni skin mi se bas svideo. Sto se tice WMP, nikad ga ne bih ni koristio da me microsoft nije prisilio.
Pozdrav.

ilidan
17.10.2007, 23:50
Probao sam sva tri.
U WMP 9,10,11 ne mogu nikako da se snadjem. Baratanje jednom play listom je prava katastrofa, a ja nemam običaj da kreiram 20+ play lista.
Winamp je, po meni, zreo plejer sa velikim mogućnostima i još većim brojem dodataka. Skinovi su, takodje, odlični. Medjutim, čini mi se da je pretrpan opcijama koje većina ljudi i ne koristi. Nisam koristio Media Library, ali baratanje playlistom je vrhunac. Za ripovanje i tagovanje postoje bolje opcije, kao što su Audiograbber i Tagscaner.
Aimp2 je odličan mali plejer koji nudi najčešće korišćene opcije vezane za playliste. Takodje, čini mi se da ima bolji zvuk u odnosu na Winamp, bez EQ i drugih "poboljšivača" zvuka. Trenutno ga koristim.
Kada je kvalitet zvuka u pitanju, mislim da Foobar nema premca. Ali, ima nevidjeno ružan interfejs. Ostale opcije su na nivou. Trebalo bi ga ubaciti u glasanje.

MarkoZ
18.10.2007, 0:07
Meni je sve to imitacija winampa koji je jedan od najstarijih i najpopularnijih i definitivo najboljih. Ali aimp je dobra stvar ako hocete malo da promenite player i pritom nije mnogo velik. Kako kome odgovara...

Carl Jonson CJ
18.10.2007, 0:24
Wmp 11. Ниједан други плејер који сам пробао нема такву добру библиотеку као он.

polarnimeda
18.10.2007, 5:51
XMplay ( http://www.un4seen.com/ ) - neverovatnih 300kB.
mali, ali meni sasvim dovoljan player. a tako malo resursa uzima da mislim da ne proguta ni 2 frejma ako ga pustis uz neku igru :) a za winamp nostalgicare, ima i skinova sa kojima izgleda kao pomenuti... probajte... nije nabudzen kao ovi, ali ponekada je bas to potrebno :)
A Aimp vs Winamp... Ne znam, oba su OK, a i slicni su... A posto sam na winamp naviknutiji... :)

urke
18.10.2007, 9:09
Mogu samo da kažem da jedva čekam kada će Amarok da bude portovan na Windows.

WMP je spor i zahtevan za resursima, za egzotične formate traži net i previše je šaren.

WinAmp je godinama isti po izgledu, ali zahtevniji za resursima. Daleko je po tome od WMP-a, ali i iza AIMP2. Od verzije 3 je postao bloatware.

AIMP2 je mlad i budućnost je pred njim. Za ovo što sada nudi je solidan izbor. Ne sviđa mi se nedostatak ugrađene podrške za scrobbling (last.fm) jer plugin za to zahteva instaliran Last.FM player na računaru.

Master Neo
18.10.2007, 12:54
Ja ne znam koliko je to zahtevan winamp, kada svi toliko kukate? pa ako je 20mb mnogo onda stvarno... S obzirom sta sve nudi a jos pritom je besplatan... E da, probajte malo da cackate po njemu, da vidite sta sve ima, iznenadicete se, i ja sam isto tako...

jagodanbg
18.10.2007, 13:22
ja sam svoj glas dao winamp-u, najvise zbog stabilnosti, iako trenutno koristim AIMP i prilagodjavam mu se i mislim da cu u buducnosti koristiti bas njega! ko je pominjao ripovanje kod winamp-a treba da zna da je to u pro verziji koja se placa a kod aimp-a je to besplatno! wmp sam koristio ali me smara iskreno ne znam zbog cega ali tako je!

Kerber
18.10.2007, 14:41
Kada je kvalitet zvuka u pitanju, mislim da Foobar nema premca. Ali, ima nevidjeno ružan interfejs. Ostale opcije su na nivou. Trebalo bi ga ubaciti u glasanje.

http://customize.org/foobar/skins

ForceWare
18.10.2007, 14:45
ko je pominjao ripovanje kod winamp-a treba da zna da je to u pro verziji koja se placa a kod aimp-a je to besplatno!
I još kad bi i plaćali pro verziju pa da ima neku težinu to što pričaš.

Teva
18.10.2007, 15:17
XMplay ( http://www.un4seen.com/ ) - neverovatnih 300kB.
mali, ali meni sasvim dovoljan player. a tako malo resursa uzima da mislim da ne proguta ni 2 frejma ako ga pustis uz neku igru :) a za winamp nostalgicare, ima i skinova sa kojima izgleda kao pomenuti... probajte... nije nabudzen kao ovi, ali ponekada je bas to potrebno :)
A Aimp vs Winamp... Ne znam, oba su OK, a i slicni su... A posto sam na winamp naviknutiji... :)

Cisto informativno da znas da AIMP ima potpuno isti BASS Playback System kao i XMPlay :D

Covenant
18.10.2007, 15:41
Ja ne znam koliko je to zahtevan winamp, kada svi toliko kukate? pa ako je 20mb mnogo onda stvarno... S obzirom sta sve nudi a jos pritom je besplatan... E da, probajte malo da cackate po njemu, da vidite sta sve ima, iznenadicete se, i ja sam isto tako...

Postoji i Winamp Lite Verzija koja dolazi samo sa osnovnim stvarima u paketu ;)
Dakle nema onih gluposti za ripovanje,enkodovanje,video player i sl i za koje su obicno bolji dodatni programi
Ono sto se meni svidja kod Winamp-a je da ima krs pluginova(pre svega odlicni Enhancer-probajte)i da mu je interfejs jednostavan i pregledan bez dodatnih dzidza bidza i sarenih laza
Po meni najbolji player pored Winampa je XMPlay-em je pravi sampion u ustedi resursa-mozda nekih par MB trosi,em za razliku od mase drugih moze da koristi Winamp pluginove sto je meni licno vrlo bitno :)

jagodanbg
18.10.2007, 15:56
Po meni najbolji player pored Winampa je XMPlay-em je pravi sampion u ustedi resursa-mozda nekih par MB trosi,em za razliku od mase drugih moze da koristi Winamp pluginove sto je meni licno vrlo bitno :)
ja sam koristio xmplay, ali me uzasno nerviralo to sto i kada je na shuffle kada kliknem na next on prebaci na sledecu stvar na listi a ja hocu neku levu!

steve89
18.10.2007, 19:06
...em za razliku od mase drugih moze da koristi Winamp pluginove sto je meni licno vrlo bitno :)

i aimp moze ;)

ACHTUNG
18.10.2007, 19:09
WMP 11 - mother of all players. :)

Mrzim Winamp,...

Tihi
18.10.2007, 19:24
Kod mene prvih 5 mesta zauzima foobar2k, onda iTunes 6 pa Winamp....:)

Zoran Dojkic
18.10.2007, 19:40
За оне који нису или не желе да примете, АИМП2 има српски у листи језика, што се мени посебно свиђа.
ДФИКС - DFX (http://www.fxsound.com/) овде нико не спомиње.

http://www.fxsound.com/dfx/graphics/scrdfx8front1.jpg

Без њега не покрећем ни Винамп ни Виндовс медија плејер, а за АИМП2 није направљен, тако да је то АИМП-у једна од мана. Резање дискова и гледање филмова на Винампу не верујем да иком треба. Због ДФИКС-а, АИМП2 ми је ипак други плејер после Винамп-а, остали нису за помен из разних разлога. Неки су претрпани и иако су у класи Винамп-а немам намеру да им се прилагођавам. Неки су исувише једноставни, самим тим можда маљег квалитета и ни за њих немам стрпљења да испитујем могућности. Линуксов Амарок није ни у једној од тих група и тек на њега не бих трошио време.

Teva
18.10.2007, 19:54
Elem taj isti plugin tog Enhancher koji korsitis za winamp mozes da korsitis i za AIMP ja koristim nesto slicno... Enhancer v0.17, isto pravljen za Winamp i radi prefektno na AIMP-u

Covenant
18.10.2007, 20:50
WMP 11 - mother of all players. :)

Mrzim Winamp,...

Uopste nismo sumnjali :a_bleh:

Линуксов Амарок није ни у једној од тих група и тек на њега не бих трошио време.

Pa dobro-AmaroK je za ljude koji vole Itunes look and feel na steroidima :D

Hmmm-dakle Aimp moze da koristi Winamp pluginove-moracu da probam,jos mi rece Teva da instalacija ne zauzima vise od 2.6MB ;)

Zoran Dojkic
19.10.2007, 11:34
Apolo http://koti.welho.com/hylinen/apollo/.

http://koti.welho.com/hylinen/apollo/ApolloGuitar.gif

Winamp 5.5 http://www.winamp.com/

http://media.winamp.com/main/images/winamp-5.5/promo_bg_all.jpg

AIMP2 Enhancer http://www.winamp.com/plugins/details/81361

http://img205.imageshack.us/img205/7283/enhancerzq8.jpg

vaskotv
19.10.2007, 15:12
Winamp, nikad ga ne bi mjenjao, navika je cudo:)

Covenant
19.10.2007, 16:16
Skinuo sam AIMP-odlican je ;)
Interesuju me dve stvari:

Kako da ucitam Winamp plugin(konkretno Enhacer)?
Gde da nadjem plugin za WMA?

Hvala....

ACHTUNG
19.10.2007, 16:51
Hehehe, treba ti plug-in za wma? :dzavo:

Covenant
19.10.2007, 16:53
Nazalost...
Imam par albuma koje sam dobio u tom nesrecnom formatu :opanachke

ilidan
19.10.2007, 17:47
Skinuo sam AIMP-odlican je ;)
Interesuju me dve stvari:

Kako da ucitam Winamp plugin(konkretno Enhacer)?
Gde da nadjem plugin za WMA?

Hvala....

Instaliraj Enhancer u AIMP-ov Plugin folder i u EQ ga aktiviraj (imas sliku u nekom od prethodnih postova).
AIMP cita WMA bez dodatnih pluginova.
He, he. I DFX radi odlicno na AIMP-u.

Teva
19.10.2007, 18:02
WMP 11 - mother of all players. :)

Mrzim Winamp,...

http://www.aimp.ru/index.php?name=Files&op=view&id=7

Savrsena kombinacija :P

holodoc
19.10.2007, 18:10
WMA radi out of the box na AIMP-u :) Jedino ako nisu u pitanju fajlovi koji su zaštićeni od puštanja na računarima koji ne poseduju pravo da puštaju te fajlove (čitaj: neko se setio da uključi opciju zaštite sadržaja kad ga je rippovao) :)

Zoran Dojkic
19.10.2007, 18:26
Када покренеш инсталацију понудиће ти C:\Program Files\Winamp, кликни на Browse i izaberi C:\Program Files\AIMP2. Када покренеш AIMP, кликни на икону у горњем левом углу, пише Главни мени, па на Прикључци. Клик на Учитеј све и затвори. Сада у десном доњем углу еквилајзера клик на црно поље у ком у загради пише онемогућено, па из падајуће листе изабери коначно Enhancer. Уколико на десни клик на Enhancer изабереш да га сакријеш Hide Enhancer,
да би га вратио кликни на Config изнад већ поменутог црног поља у доњем десном углу еквилајзера.
Погледај пажљиво претходну слику.
Сад ја да питам како се DFX инсталира на AIMP? Нисам успео да га преусмерим у току инсталације, мада са Enhancerom можда није ни потребан.

ilidan
19.10.2007, 18:48
[QUOTE=Сад ја да питам како се DFX инсталира на AIMP? Нисам успео да га преусмерим у току инсталације, мада са Enhancerom можда није ни потребан.[/QUOTE]

Lako. DFX se instalira u Winamp-ov folder, a zatim se fajl dsp_dfx.dll i folder DFX kopiraju u AIMP-ov plugin folder.

Zoran Dojkic
19.10.2007, 18:59
Вероватно ради и обрнуто.:tapsh:

Covenant
19.10.2007, 19:15
E sada...
Enhancer sam namestio-hvala ;)
E sad imam jedan problem-Aimp nece da mi pusta WMA fajlove-ucita ih,ali kada kliknem ne desava se nista :confused:
Inace,slicnih problema sam imao i u Winamp-u(verzija 5.3.nesto),recimo kada pustim WMA i on mi odmah izbaci famozno "error has occured" pa sam se vratio na verziju 5.0 Pro gde sve radi bez problema ali sam primetio da za WMA ne funcionise Enhacer,a mogao bi se zakleti da je radio :confused:
Da stvar bude jos interesantnija na novom XMplay-u nece da mi pusta WMA takodje,a u jednoj starijoj verziji istog koju takodje imam,WMA fercera samo tako sa sve Enhancerom bez problema
Instalirao sam i Windows Media Codecs 9 paket(i nije se promenilo nista) i verovatno kontam da mu mozda nedostaju encoding kodeci-gde to ima da se skine :confused:
Izvinite ako smaram.....

EDIT:samo da napomenem da nije DRM ili copyright u pitanju-evo za probu sam izripovao par pesama sa jednog audio cd-a u wma,drm je po defaultu iskljucen i nece da pusti ni njih
Zaista vise ne razumem...

P.S. Windows je XP SP1-mada ne verujem da je do toga,a imam razloga zasto koristim bas SP1 ;)
U linux-u sve fercera savrseno...

ilidan
19.10.2007, 22:16
Ja imao malo gori problem pre dva dana. AIMP nije hteo da pokrene nijednu pesmu, nezavisno od formata. Ostali plejeri su pokretali, ali nije bilo zvuka. Isto i za filmove. WinDVR 3 je imao i zvuk i sliku.
Moje jednostavno resenje - vratio sam backup sisema i sve je opet radilo.
U vecini slucajeva ovo mi je najlaksi i najbrzi nacin da resim neki problem.
Da, ni reinstalacija plejera i kodeka nije mi pomogla.

Garson
22.10.2007, 3:42
Ja ne znam koliko je to zahtevan winamp, kada svi toliko kukate? pa ako je 20mb mnogo onda stvarno... S obzirom sta sve nudi a jos pritom je besplatan... E da, probajte malo da cackate po njemu, da vidite sta sve ima, iznenadicete se, i ja sam isto tako...
20MB?:boodala: Pa mnogo je.
Cinjenica je da je Winamp velika mrcina, za startovanje mu treba dosta vremena cak iako je pri instalaciji izabrano minimalno potrebno (iliti Lite sa modern skinom), ima gomilu nepotrebnih stvari itd.
Po meni, kao audio plejer, XMPlay je neprevazidjen.Pogotovu u kombinaciji sa Shibatch mpg123 input pluginom (bolji od default za Winamp i XMPlay, poseduje i gain opciju), ASIO output pluginom, i Enhancer 0.17 DSP pluginom.:)
AIMP2 koristim vec neko vreme, odlican je plejer.
Cisto informativno da znas da AIMP ima potpuno isti BASS Playback System kao i XMPlay :D
Ima, i njega pravi Un4seen koji prave XMPlay.
i aimp moze ;)

Hmmm-dakle Aimp moze da koristi Winamp pluginove-moracu da probam,jos mi rece Teva da instalacija ne zauzima vise od 2.6MB ;)
Ne moze sve plugin-ove.Nisam uspeo da nateram AIMP da ucita ASIO output plugin za Winamp.

jagodanbg
22.10.2007, 10:28
http://www.aimp.ru/index.php?name=Files&op=view&id=7

Savrsena kombinacija :P
kako da DL ovo? ne znam ruski, ne znam gde da kliknem!

Mr.Eco
22.10.2007, 11:03
evo probao danas Winamp 5.5 i opet nista posebno Aimp je i dalje bolji...

edit:

Foobar2000 2.55 K
Winamp 5.5 sa obicnim Bento Skinom 29.88 K
Winamp 5.5 Classic skin 23.33 K
AIMP2 sa WMP 11 skinom 4.7 K
Spider player 2.03 zauzima 4.2 K kada je na desktopu a kada je u Trayu 2.5 K

eto mali test koliko ko zauzima MB al po mojoj listi ovako ide

1.AIMP2
2.Spider
3.Winamp

samo sam Spider rekao za tray koliko zauzima jel je najpraticnije kada se minimizuje odma ode u tray isto tako i AIMP2 al ima iste rezultat kao i kada je na Desktopu.

jagodanbg
22.10.2007, 13:40
ja sam pronasao novu manu aimp-u a to je tag editor koji (barem kod mene ne znam za vas) ne pamti sta mu se unese pod komentar!?!

GordoN
22.10.2007, 21:04
Au ,probah sad ovaj AIMP extra player ,mozda bi i presao na njega ,ali rece neko da nema za njega AudioScrobbler plugin...Jako je i ovo sto ispise ime foldera u kome se nalaze pesme( Zna li neko ima li nesto takvo za xmplay? )

Garson
22.10.2007, 21:07
Au ,probah sad ovaj AIMP extra player ,mozda bi i presao na njega ,ali rece neko da nema za njega AudioScrobbler plugin...Jako je i ovo sto ispise ime foldera u kome se nalaze pesme( Zna li neko ima li nesto takvo za xmplay? )
Pa XMPlay ispisuje gde se nalazi pesma tj. naziv fajla sa putanjom.Samo stanesh kursorom na pesmu (bez klika) i ispisuje se putanja sa nazivom pesme.:)

nigrutin87
22.10.2007, 21:32
Probao sam Aimp2 beta verziju, nije los, ima interesantnih mogucnosti npr kad se ide file info ako u direktorijumu postoji cover albuma on ga prikaze. Zanimljivo je i to sto deli grupu pesama po folderu u kojima su sto je vrlo pregledno. Dobri su i oni sitni prateci programi kao sto je onaj za sound recorder i audio converter nije los.
Ne svidja mi se to sto pretraga pesama traje dosta dugo, dalje to sto se ne moze spustiti na taskbar vec se spusti u uglu sto barem meni smeta. Smeta mi ito sto glavni prozor ne mogu da povecam da bude barem sirok koliko i plej lista radi preglednosti. Ovako zaista nije los. Ipak je winamp dosta brzi za koriscenje iako zauzima vise ram-a.
:tapsh:za Rumune

GordoN
22.10.2007, 21:44
@Garson
Mislim upravo na ovo sto je nigrutin rekao.Rekao je "deli grupu pesama po folderu u kojima su sto je vrlo pregledno" , e sad to radi svaki plejer samo sto AIMP ispise ime foldera u playlistu. Ako koristis oba playera ,valjda znas na sta mislim

Covenant
22.10.2007, 22:00
:tapsh:za Rumune

Rusi su u pitanju :)

Garson
22.10.2007, 22:20
@Garson
Mislim upravo na ovo sto je nigrutin rekao.Rekao je "deli grupu pesama po folderu u kojima su sto je vrlo pregledno" , e sad to radi svaki plejer samo sto AIMP ispise ime foldera u playlistu. Ako koristis oba playera ,valjda znas na sta mislim
Da, sad znam na shta mislish.
Mada mi se ne svidja posebno.Recimo, ucitam pesmu iz jednog foldera, pa onda iz drugog, pa opet iz prvog itd. Za svaku pesmu ce stajati razlicit folder, shto postaje prilicno nepregledno.

jagodanbg
22.10.2007, 22:31
http://www.aimp.ru/index.php?name=Files&op=view&id=7
kako da DL ovo? ne znam ruski, ne znam gde da kliknem!

Teva
22.10.2007, 22:32
Da, ali sve je to opciono, takodje umesto fodlera moze da redja po izvodjacu, albumu kao i po izvodjacu i albumu ;)
Tag editor pamti sve, bar se meni nije desavalo da izgubi nesto...
A sto se WMP11 teme tice
Click here to download! (http://www.aimp.ru/files/skins/wmp11_a2.zip)

Zoran Dojkic
23.10.2007, 9:24
Клик на Загрузить файл.

PDarko
25.10.2007, 23:11
Kada sam instalirao AIMP posle dva minuta sam izbrisao Winamp.

Tihi
26.10.2007, 22:59
Kad instaliras Foobar posle jednog minuta ces da obrises AIMP:opanachke

uros@3D
26.10.2007, 23:18
Winamp ofc ;)
btw: Winamp je neki dan slavio 10 godina postojanja, i izashla je nova verzija 5.5 sa ultra fensi skinom :)))) (ide lepo uz ViSTA komplet :P )

Pazi stvarno izasao 5.5! Al' oni skacu sa verzije na verziju (najjace sto nisu imali v4 vec sa v3 na v5 sa izgovorom "Who the hell wanna see a Winamp 4 skin" ili tako nesto :rofl: )

Ja glasao za Winamp. WMP mi nije bas praktican za muziku vise za filmove a AIMP sam video kod druga i ne svidja mi se kao winamp :n_klanja:

Beagle
26.10.2007, 23:39
Znate sta bi bilo full, Mozilla FireAmp nek ga naprave isto tako jednostavno kao i firefox (ne bukvalno naravno:)), a ti posle dodash ekstenzijama sta ti treba :tapsh:

WhenDarknessFalls
26.10.2007, 23:55
Izvinjavam se za oftopik u startu, al jel neko imao problema sa 5.5 winampom, tj onim fensi crnim skinom? U sustini ne mogu da expandujem plejlistu, ono dugme kao da ne reaguje :icon_scra

Beagle
26.10.2007, 23:59
Koje je to dugme, enquie (ili kako vec)?
Ja imam isti winamp, i nemam problema. Probaj da ga reinstaliras :ciao:

WhenDarknessFalls
27.10.2007, 0:05
Pokusao sam reinstal 3 puta, haha... Ne, nije enque ili kako vec, evo vidi na shotu...
http://img508.imageshack.us/img508/8658/84015711ak9.th.jpg (http://img508.imageshack.us/my.php?image=84015711ak9.jpg)
Jedino hoce da se "prosiri" plejlista ako otvorim Media Library, bez biblioteke nikako. A to mi smeta, jer library odnese mnogo mesta, nije mi bas pregledno.
Sve u svemu hvala... Ako neko kojim slucajem zna sta uzrokuje ovo, nek se javi na PM, da ne spamujemo bzvz... ako je ovo uopste spam :icon_scra

Master Neo
27.10.2007, 0:43
E nije bug, to je i mene zezalo, a u stvari je smeshna stvar. Vidis one crtice ispod onog crvenog sto si obelezio? Jednostavno razvuci player, ili spusti da bude uokviren a ne full screen pa onda odredi velicinu.

WhenDarknessFalls
27.10.2007, 0:51
Naravno, video sam to odmah, ali moze da se "razvlaci" samo horizontalno, sto mi ne znaci nista. :)
Edit: da ne bude zabune, probao sam i u samom uglu, tj ivici, ali i dalje dozvoljava prosirenje samo u stranu.

Spawn BG
27.10.2007, 1:00
Ne koristim ovaj novi winamp, ali mi se sviđa skin. Po slici mi izgleda kao da playlista nije nezavisna od glavnog prozora... Ili možda grešim?

http://i222.photobucket.com/albums/dd193/SPAWN_BG/komp2.jpg (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

Garson
27.10.2007, 1:11
Naravno, video sam to odmah, ali moze da se "razvlaci" samo horizontalno, sto mi ne znaci nista. :)
Edit: da ne bude zabune, probao sam i u samom uglu, tj ivici, ali i dalje dozvoljava prosirenje samo u stranu.
Ne moze da se razvlaci vertikalno, bar ovaj Bento skin, tako je zamishljen, shto je meni shit.:mad:

WhenDarknessFalls
27.10.2007, 1:18
@Spawn : Ni plejlista, ni ekvilajzer nisu nezavisni, znaci sve je jedan prozor, ti samo mozes da menjas njihovu pojedinacnu velicinu, a i to samo u sirinu.

@Garson : I ja sam upravo bas to zakljucio :rofl: Sto je steta, jer skin stvarno lepo izgleda.
Nema veze, u medjuvremenu mi je @Beagle preporucio wmp11 skin, dok ne nadjem jos neki da mi se slaze za royal noir temom.

Master Neo
27.10.2007, 1:24
Ja sam upravo ovakav skin trazio, da bude linkovano sve u jedan prozor. Pogotovo jer ne zivim bez biblioteke. Sad roknem fullscreen i uzivam, ovo dodje kao neki ultimate winamp, sve ostalo mi bilo boranija...

Garson
27.10.2007, 2:57
Sad roknem fullscreen i uzivam, ovo dodje kao neki ultimate winamp, sve ostalo mi bilo boranija...
Jeste ultimate, ali ultimate vepar, pun gomile nepotrebnih stvari.;) Ne cudi me shto gomila ljudi prelazi na XMPlay, foobar, AIMP.:kreza:

Gorankx
27.10.2007, 8:36
Ma winamp serije 2 je mama.Njegova funkcija je da pusta muziku i on pusta muziku.

Spawn BG
27.10.2007, 9:28
@Spawn : Ni plejlista, ni ekvilajzer nisu nezavisni, znaci sve je jedan prozor, ti samo mozes da menjas njihovu pojedinacnu velicinu, a i to samo u sirinu.


Skin jeste lep, ali onda mu je to ipak velika mana, ne zvuči logično da non-stop gledaš u listu... Ubaciš pesme koje hoćeš i onda slušaš muziku, a ne čitaš listu... Zabrljali su... :( http://i222.photobucket.com/albums/dd193/SPAWN_BG/link.png (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

Beagle
27.10.2007, 10:15
Iskreno, taj problem mi i nije mnogo zasmetao, jer dosta radim sa libraryjem, tako da mi je stalno otvoren, a opet ima lepih skinova, koji rade bez problema, tako da....:)

Covenant
27.10.2007, 22:22
Zamolio bih vas za pomoc :D
Pogledajte moj post br 60 na strani 3
Ajde da razresim jos to za AIMP i moze Winamp da mi leti u korpu za djubre :opanachke

Spawn BG
28.10.2007, 10:51
Zamolio bih vas za pomoc :D
Pogledajte moj post br 60 na strani 3
Ajde da razresim jos to za AIMP i moze Winamp da mi leti u korpu za djubre :opanachke

Pročitao sam No. 60... Možda je onaj ko je skinuo pesme u wma uključio ili zaboravio da isključi famoznu licencu, pa zato neće. Neki plejeri verovatno ne j*** to, ali možda se Winamp-ovci druže sa MS-ovcima, pa su se dogovorili.
A možda i ima veze SP 1, ne znam. A zašto uopšte ripuješ u wma? Tu su mp3, ogg...

http://www1.picturepush.com/photo/a/226554/img/forum/akcija-plavi.png (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

Covenant
28.10.2007, 14:44
Nije to :opanachke
Probao sam da izripujem preko CDex-a par pesama za probu u wma i nisam ukljucio DRM i opet je isto :(
Mislim *ebe se meni za wma(imam samo dva albuma u tom formatu)
U pitanju je moja sujeta :D
Jednostavno hocu da mi kada pustim nesto to radi bilo to ogg,mp3,aac ili wma a da se ja na pitam sta je-nadam se da razumes :)

ForceWare
28.10.2007, 15:06
Jednostavno hocu da mi kada pustim nesto to radi bilo to ogg,mp3,aac ili wma a da se ja na pitam sta je-nadam se da razumes :)

E pa, onda puštaj u winampu. :D

Covenant
28.10.2007, 15:20
E pa, onda puštaj u winampu. :D

Bice da je u pitanju nesto na sistemskom nivou

Kada pustim wma u Winamp-u nece da mi radi Enhancer za njega,a AAC secka :a_whistli
Ogg i mp3 rade savrseno-moguce da zeza zbog SP1

Spawn BG
28.10.2007, 15:31
Probao sam Aimp2 beta verziju, nije los, ima interesantnih mogucnosti npr kad se ide file info ako u direktorijumu postoji cover albuma on ga prikaze. Zanimljivo je i to sto deli grupu pesama po folderu u kojima su sto je vrlo pregledno. Dobri su i oni sitni prateci programi kao sto je onaj za sound recorder i audio converter nije los.
Ne svidja mi se to sto pretraga pesama traje dosta dugo, dalje to sto se ne moze spustiti na taskbar vec se spusti u uglu sto barem meni smeta. Smeta mi ito sto glavni prozor ne mogu da povecam da bude barem sirok koliko i plej lista radi preglednosti. Ovako zaista nije los. Ipak je winamp dosta brzi za koriscenje iako zauzima vise ram-a.
:tapsh:za Rumune

Za Rumune su te već ispravili, a ovo što sam ja obeležio možeš da promeniš u podešavanjima programa, kao i prikaz foldera u plej listi, odnosno podesiš na koji način će da sortira listu (artist, title ili folder... ovo je mučilo i Garson-a)
Covenant, i ja sam svojevremeno primetio (dok sam koristio winamp) da DFX ne radi kad pustim wma. :(

http://www1.picturepush.com/photo/a/226554/img/forum/akcija-plavi.png (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

jagodanbg
31.10.2007, 18:27
ljudi ja ne znam da li sam ja slep ili ovaj aimp stvarno nema opciju da se iskljuci da ne bude allways on top

ForceWare
31.10.2007, 19:11
Slep si. :D

http://img221.imageshack.us/img221/4760/dasdsadsne8.png

jagodanbg
31.10.2007, 19:18
au shokovi! nisam navikao da se ta opcija zove topmost :D
jel sam ti rekao hvala!?

ACHTUNG
31.10.2007, 20:03
Najveci problem u ovoj diskusiji jeste sto skoro niko nije probao WMP11... Treba malo dzaranja sa jednim dll fajlom da bi se izbegla onaj genijalna indetifikacija Windowsa...

Ali gotovo svako ko ja malo zagrebao ispod povrsine je ukapirao koliko je dobar ovaj plejer... Nema govora o pucanju ili bilo sta slicnom... Jako lepo organizovana bibloiteka i jos puno toga o cemu Winamp moze samo da sanja...

Kako bre mozete da pustate muziku iz onoga?

ForceWare
31.10.2007, 20:05
Najveci problem u ovoj diskusiji jeste sto skoro niko nije probao WMP11... Treba malo dzaranja sa jednim dll fajlom da bi se izbegla onaj genijalna indetifikacija Windowsa...
Ko kaže da nismo probali. ;)

Postoje krekovane verzije za download koje zaobilaze identifikaciju.

Kako bre mozete da pustate muziku iz onoga?
Pa na Play dugme. :D

ACHTUNG
31.10.2007, 20:11
Pustis jednom, ali ne pozelis opet... :D

Ruzno, previse ruzno... Must...close...that...ugly...son of a.... Aaaaahhh that's better.:p

Beagle
31.10.2007, 20:20
Ja imam XP+SP1 i najnoviji autopatcher instaliran, i zbog toga ne mogu da instaliram WMP11. Da li moze nekako da se zaobidje ova provera, bez da instaliram SP2?

jagodanbg
31.10.2007, 20:21
Pa na Play dugme. :D
:rofl:

ForceWare
31.10.2007, 20:23
Ja imam XP+SP1 i najnoviji autopatcher instaliran, i zbog toga ne mogu da instaliram WMP11. Da li moze nekako da se zaobidje ova provera, bez da instaliram SP2?
Ne može, treba SP2 za WMP11.
I već ulazimo u pirateriju, polako ali sigurno. :)


ForceWare kaže: http://www.sk.co.yu/forum/images/buttons-serbian/viewpost.gif
Pa na Play dugme. :D:rofl:

:D

Garson
31.10.2007, 22:04
Najveci problem u ovoj diskusiji jeste sto skoro niko nije probao WMP11... Treba malo dzaranja sa jednim dll fajlom da bi se izbegla onaj genijalna indetifikacija Windowsa...

Ali gotovo svako ko ja malo zagrebao ispod povrsine je ukapirao koliko je dobar ovaj plejer... Nema govora o pucanju ili bilo sta slicnom... Jako lepo organizovana bibloiteka i jos puno toga o cemu Winamp moze samo da sanja...

Kako bre mozete da pustate muziku iz onoga?
Ja ga imam instaliranog od kada se pojavio, ustvario imao sam i Betu instaliranu.;)
Ne radi se o pucanju ili stabilnosti, WMP11 je prilicno brz, daje dobar zvuk ali mu je interfejs raspad.
I da, ne pushtam muziju iz onoga vec XMPlay-a.:D

Carl Jonson CJ
31.10.2007, 22:47
Има најбољу библиооотеку :d

Garson
31.10.2007, 23:50
Има најбољу библиооотеку :d
Znash kol'ko me briga za to.:rolleyes:

Carl Jonson CJ
31.10.2007, 23:57
Znash kol'ko me briga za to.:rolleyes:

ПреДпостављам :p

А има и један чудна ствар: када покренем Winamp, комп се успори, док са WMP није тако. :to_care:

У већини случајева :D

ForceWare
31.10.2007, 23:58
Možda imaš veču playlistu učitanu ili neki nepotreban plugin u Winampu?

Carl Jonson CJ
1.11.2007, 0:00
Možda imaš veču playlistu učitanu ili neki nepotreban plugin u Winampu?

Плугин за Last.Fm, а довољно да пустим једну песму, па да почне да успорава.

Master Neo
1.11.2007, 0:03
Има најбољу библиооотеку :d
Ne, nema.:cool: Obidji www.winamp.com i informisi se malo o biblioteci u winamp-u...:Freddy:

Garson
1.11.2007, 0:04
ПреДпостављам :p

А има и један чудна ствар: када покренем Winamp, комп се успори, док са WMP није тако. :to_care:

У већини случајева :D
Pa naravno, plejer mi treba za slushanje muzike a ne zbog tamo neke biblioteke, josh treba da se patim sa onom satrapom od WMP11.:p

Carl Jonson CJ
1.11.2007, 0:08
Принцип библиотеке, где нема досадног јурцања по фајловима у потрази за песмом :p Свиђа ми се како је урађено да изгледа као да си у Windows Explorer-у :)

Master Neo
1.11.2007, 0:11
Ne znam samo o kakvom jurcanju pricas, pa search engine je odlicno odradjen u biblioteci u winamp-u, kao i sortiranje... Plus sto mozes da dodajes custom made sortiranja...

Carl Jonson CJ
1.11.2007, 0:15
Извињавам се, побркао сам неке ствари лол :) Гладан сам :( лол

Мислим конкретно на могућност селектовања :)

Mr.Eco
1.11.2007, 0:58
Jel neko probao od vac Spider (http://spider-player.com/) po meni vrlo kvalitetan player za windows

jagodanbg
2.11.2007, 10:53
aimp:
audio converter/cd grabber je mnooogo bre spor!

Half-Life boy
2.11.2007, 11:40
Sta ce vam bre wmp 11 ja 10-ku ne menjam ni za sta (sem za Winamp).

I-vendo
2.11.2007, 12:11
Winamp,Winamp i Winamp!

Zašto?Zato što je najbolji.Imam verziju 5.5.Ono treba videti:rolleyes:.Imam u sebi mini browser,dobre efekte...itd.

Cale na laptopu ima WMP11 i mogu da kažem da mi se ne svidja.Malo je nezgodno sto je sve crno (dobro, crno je cool tema za mladje al za starije:rolleyes:).Daljnje opcije nisam isprobavao.

Carl Jonson CJ
2.11.2007, 12:15
А како то да је свака ствар која се теби свиЏа за старије? :) И каква је то ууопште подела, WMP за млађе због цоол ( :) ) црне боје, а Winamp за старије? :)

I-vendo
2.11.2007, 12:22
Ma lose si me razumeo.Meni se ne sviđa izgled WMP, a ovo znam iz iskustva: cale namestio v3.5 i onu zelenu temu i ne menja si nista.Kad god promenim neku temu, moja keva kaze da odmah vratim staru.:dedica:

mezzano
2.11.2007, 22:07
Probao sam AIMP, ne cini se da je los plejer, bas naprotiv. Vrlo uspesna kopija Winampa, ali jedan veliki nedostatak mu je, bar za mene, sto ne podrzava MiniLyrisc, vrlo koristan program, koji automatski downloaduje text pesme i prikazuje ga na ekranu.

Spawn BG
3.11.2007, 7:31
aimp:
audio converter/cd grabber je mnooogo bre spor!

Kod mene nije nešto spor. Proveri ASPI drajver (http://dw.com.com/redir?edId=3&siteId=4&oId=3000-2098_4-10219041&ontId=2098_4&spi=94fff228b12b749af403d72aa48a8693&lop=link&tag=tdw_dltext&ltype=dl_dlnow&pid=10219041&mfgId=56020&merId=56020&destUrl=http%3A%2F%2Fwww.download.com%2F3001-2098_4-10219041.html%3Fspi%3D94fff228b12b749af403d72aa48a 8693), znam da je (jako davno) Audio Catalist odbijao da radi bez njega. Iskoristi Nero Info Tool.

http://www1.picturepush.com/photo/a/226554/img/forum/akcija-plavi.png (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

Balaburin
3.11.2007, 12:53
Kao audio player koristim naravno Winamp...
ne znam koja je verzija... sve su iste :D 5.xx
i drzim ga na default skinu :rofl: onaj 2.xx

a od plug-ina na njemu ima samo autoplay...
nisam uspeo da ndjem u podesavanjima da automatski pusti pesmu :icon_scra
da li to uopste moze bez plug-ina...

a za video koristim WMP bio 10 pa se sam update na 11...
nista mu ne fali... a kad ocu da gledam film upalim mv2 (isto neka praistorijska verzija), lepsi su titlovi...
ove ne mogu da podesavam

AIMP nikad nisam ni video... ali evo sacu da probam...

I-vendo
3.11.2007, 14:49
MV2 Player (http://mv2.czweb.org/) ja po meni najbolji besplatan video player.Najvise mi se svidja opcije sa titlovima (velicina,boja,gore,dole...):dedica:

Carl Jonson CJ
3.11.2007, 15:02
Мени не ради ffdshow у њему, па све буду крзава слова. У BSPlayer-у сам успео то подесити и било је јако лепо :) А сад ме мрзи лол :)

Spawn BG
3.11.2007, 15:57
Мени не ради ffdshow у њему, па све буду крзава слова. У BSPlayer-у сам успео то подесити и било је јако лепо :) А сад ме мрзи лол :)
MV2 Player (http://mv2.czweb.org/) ja po meni najbolji besplatan video player.Najvise mi se svidja opcije sa titlovima (velicina,boja,gore,dole...):dedica:

:offtopic:

http://www1.picturepush.com/photo/a/226554/img/forum/akcija-plavi.png (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

Teva
3.11.2007, 20:09
MV2 Player (http://mv2.czweb.org/) ja po meni najbolji besplatan video player.Najvise mi se svidja opcije sa titlovima (velicina,boja,gore,dole...):dedica:

Au buraz ti si ocigledno promasio temu... Ili si zestoko naduvan :D

alesandro
3.11.2007, 21:14
:rofl::rofl::rofl:
Ja nisam probao taj AIMP, pa ne mogu da sudim. Winamp sam naravno koristio, pa i ovu v5.5 koje je po meni preterano nasminkana,a u WMP11 nista nije na svom mestu i treba da imas neku enciklopediju pored sebe da bi se snasao. :)
Necu da kazem sta koristim jer imam osecaj da ce me neki napadati :)

Carl Jonson CJ
3.11.2007, 21:27
Кажи, неће ти нико ништа... :dzavo:

:D

alesandro
3.11.2007, 22:38
Кажи, неће ти нико ништа... :dzavo:

:D

iTunes :D

Carl Jonson CJ
3.11.2007, 22:45
iTunes :D

Стано, дедер, иди упали ломачу... :dzavo: :D

Не смем више offtopic-a, па ћу рећи да ми се много свиђају скинову за Winamp. :D

ilidan
3.11.2007, 23:21
aimp:
audio converter/cd grabber je mnooogo bre spor!

Meni je spor kada pokusam da konvertujem u ogg formatu. Tu je brzina 2x. Mada, to mi i nije neki problem jer za ripovanje koristim Audiograbber jer ima odlicnu Normalize funkciju. Za konverziju, tu su dbPoweramp, jer AIMP ne podrzava konverziju u AAC (treba mi za telefon).
Iako nije na spisku, meni bi bio idealan Quintessential media plejer jer podrzava kompresiju u AAC pomocu CLI enkodera, ali nazalost, dobijene fajlove ne moze da pusti. Zato moram da koristim odvojene aplikacije. Winamp ima podrsku za AAC, ali je podrzan samo CBR mod, ako se ne varam.
Iako sam glasao za AIMP, izgleda da meni ne odgovara nijedan, ponudjen na listi ili ne.

Marti Misterija
5.11.2007, 22:07
Od ova tri navedena programa najvise gotivim Winamp, posto sam se nekako tokom dugogodisnjeg koriscenja nekako navikao na njega, ali trenutno ne koristim nijedan od njih vec koristim Quinttesential Player koji je po mom skromnom misljenju sasvim OK player pa cak i malo vise.:qliranje:

jagodanbg
6.11.2007, 0:23
Meni je spor kada pokusam da konvertujem u ogg formatu. Tu je brzina 2x.
upravo sam konvertovao u ogg i trebalo mu je 45 minuta za 10 stvari ukupne "tezine" 110MB!

FooFighter
6.11.2007, 12:11
Probao Spider Player, probao XMPlay, kao i Windows Media Player, Foobar, Quintesential i mnoge druge... i uvek se vraćao Winampu. Iskreno, nikada nisam osetio da je u ovim drugim plejerima zvuk nešto kvalitetniji/čistiji (a moguće da je to zbog mojih šugavih 2.1 neo zvučnika ;)).

Jeste Winamp malo gladniji memorije u odnosu na, recimo... sve ostale (:D;))... ali navika je navika;)

ilidan
6.11.2007, 15:07
Da se ispravim, brzina je 1.54x, ne 2x na Sempronu 2500+.
Sto se tice kvaliteta zvuka koji pruzaju razni plejeri, jedinu jedva primetnu razliku sam primetio kod Foobar-a. I to na zvucnicima od 5 evra.
Kod AIMPa mi se svidja to sto nije natrpan meni nepotrebnim opcijama i sto ima odlicnu vizuelizacuju - Rabit hole. Nije bas all-in-on, ali je najblizi tome (dok ne nadjem odgovarajuci skin za Foobar).

Upravo sam skinuo zadnju Foobar verziju i ubaceno je bas ono sto meni treba (bolji interfejs i rukovanje plej listama). Ne moram da trazim skinove. Znaci, selim se na Foobar, a AIMP ostaje kao rezervni plejer.
Inace, WMP mi je odlican za DVD filmove, ali ne i kao audio plejer.

MladenIsakovic
20.11.2007, 18:29
За оне који нису или не желе да примете, АИМП2 има српски у листи језика, што се мени посебно свиђа.
ДФИКС - DFX (http://www.fxsound.com/) овде нико не спомиње.

http://www.fxsound.com/dfx/graphics/scrdfx8front1.jpg

Без њега не покрећем ни Винамп ни Виндовс медија плејер, а за АИМП2 није направљен, тако да је то АИМП-у једна од мана. Резање дискова и гледање филмова на Винампу не верујем да иком треба. Због ДФИКС-а, АИМП2 ми је ипак други плејер после Винамп-а, остали нису за помен из разних разлога. Неки су претрпани и иако су у класи Винамп-а немам намеру да им се прилагођавам. Неки су исувише једноставни, самим тим можда маљег квалитета и ни за њих немам стрпљења да испитујем могућности. Линуксов Амарок није ни у једној од тих група и тек на њега не бих трошио време.
Nije tačno da ne radi, evo meni radi čak i pod Linux-om preko emulatora DFX sa sve AIMP 2. Iskoristi Winamp DFX, instaliraj ga ZA Winamp, a zatim fajl dsp_dfx.dll i folder DFX kopiraj u AIMP-ov plugin folder, i ima da radi.

Covenant
20.11.2007, 19:09
Inace posled malo degustiranja Aimp-a dosao sam do zakljucka da ne postoji vise ni jedan jedini razlog zasto bi ja uopste koristio Winamp :opanachke
Istina da kod mene nece da pusta WMA ali moguce da mi fali neki kodek/enkoder na koji se player oslanja ili da je to u pitanju zbog SP1 posto vidim da kod ostalih radi bez problema :)
A i iskreno boli me ona stvar za wma-od jedno 500-600 mp3 albuma jedino su mi dva u wma formatu a i to se lako da srediti sa konvertovanjem
Drugi plus je sto je Aimp daleko daleko laganiji nego ona Winamp budzevina-i brze se podize i brze radi-to se narocito primecuje kada se radi vise poslova istovremeno-tipa rezanje i surfing u isto vreme uz slusanje muzike
Treci plus je da mi radi Enhancer bez problema kao i jos Winamp plugin-ova
Takodje meni licno default tema i sam interfejs Aimp-a te organizovanje playlista su sjajni
Kada svemu ovome dodam da je player tezi nekih 2 i kusur MB i da nudi skoro sve sto i Winamp Pro pakovanje-zakljucak se namece sam po sebi
Jos je Aimp pride jos uvek beta te ima da bude jos bolje kada se bude pojavila i final verzija :p

jagodanbg
20.11.2007, 22:09
Jos je Aimp pride jos uvek beta te ima da bude jos bolje kada se bude pojavila i final verzija :p
to i ja kazem, zato cu do tada ipak korisititi winamp :D

RUSuper
4.12.2007, 3:34
Kako bolesno pa najbolji je windows media player 11,ali sto se tice AIMP(ja sam ga prozvao Ako Ista Mozemo Postici) ili winampa,bolji je ovaj najnovij winamp imam ovaj winamp 5.55 i nezamenjiv je za mjuzu,a za ove koji koriste starij winamp,preporucujem im AIMP jer je bolji od starog winampa

Azdaha
1.2.2008, 13:44
Imam jedan problem u aimp-u. Na neki nacin sam uspeo da ga "namestim" da mi vrti samo jednu pesmu kada je repeat ukljucen. Kada ga iskljucim normalno pusta muziku. Jel jos neko naisao na ovakav problem i da li ga je otklonio? Mozd sam ja slep, al nigde ne mogu da nadjem ovakvu opciju za ukljuciti/iskljuciti.

MladenIsakovic
1.2.2008, 16:34
Otvori preferences, pa sa leve strane u odeljku "Automatika - Dogadjaji" imaš po defaultu štikliranu opciju "Onemogući ponavljanje ako je samo jedan zapis u list"; njega treba da odštikliraš i sačuvaš promene.

Azdaha
2.2.2008, 15:19
Nije to. Probao samo to odmah.
Ta opcija je ako je smo jedan fajl u listi, kod mene je preko 10000 fajlova i non-stop ponavlja jednu pesmu.
Vratio sam se na winamp. Ipak aimp-u treba jos dosta peglanja.

MladenIsakovic
2.2.2008, 16:42
To si ti nešto uradio, kako meni radi bez problema, čak i pod Linuxom pod Wine emulatorom??
Onda ti je verovatno aktiviran replay u krug na glavnom prozoru sa leve strane, tamo gde su ti minuti i sekudne koliko traje pesma, e tu sa leve strane imaš 2 po defaultu neosenčena, tj. neobojena dugmenceta, jedno za shuffle, jedno za replay; ako jedno od ta 2 svetli bojom, onda je aktivno, ako ne svetli, onda nije, tebi je sigurno replay aktivno, i zato ti ide u krug jedna pesma non stop.

Mr.Eco
3.2.2008, 0:19
kako ti radi AIMP na linuxu meni neki kernel32.dll spominjie kada oću da ga pokrenem ?

MladenIsakovic
3.2.2008, 4:01
Ja nisam imao tih problema. Instalira se bez problema, čak prihvata i Winampov plugin DFX (third party), ali radi dobro samo ako ide normalno play, ako skroluješ po liniji pesme, ili ako brzo skroluješ playlistu, ume da secka i zeza. U principu, radi, ali čim nešto dodatno radiš zvuk secka, nasuprot winampu koji pod Wine-om u linuxu radi fantastično, sa svim dodatnim pluginovima.

nebojsa986
3.2.2008, 12:46
Ako bi bas morao da biram onda Winamp Lite, inace f2k je 2 koplja iznad svih ovih.

steve89
3.2.2008, 13:39
...inace f2k je 2 koplja iznad svih ovih.

E baš to. :)

Koristio sam winamp, pa aimp koji je bolji od winampa, pa već ko zna koliko koristim foobar, i najjači je. :cool:

ilidan
4.2.2008, 0:09
Poredim malo AIMP i Winamp. Zanima me da li AIMP može da čita Replaygain informacije iz tagova? U Winamp-u mi sve pesme zvuče podjednako glasno zahvaljujuci Replaygain-u, ali AIMP ne reaguje već pesme pušta kao pre Replaygain analize radjene u Foobaru.
Ja opciju nisam našao pa me zanima dal' sam ja malčice ćorav? Možda neki plugin koji to rešava ili za sada ništa od podrške za Replaygain?

MladenIsakovic
4.2.2008, 1:06
AIMP može da pušta svaki plug-in koji postoji za Winamp, znači kao plugin, ne sastavni deo programa. Ne znam šta ti je taj Replaygain, ako si ga naknadno instalirao, onda je samo potrebno iz Winamp/Plugins direktorijuma prekopiraš odgovarajuće dll-ove u AIMP plugins direktorijum, a pokrećeš ga tamo na prozoru za ekvilajzere, imaš ono dugme u donjem desnom uglu tog dela, tj. padajući meni sa spiskom dostupnih Winamp pluginova koje jedan po jedan možeš da aktiviraš.

ilidan
4.2.2008, 3:19
Replaygain je vrsta normalizacije. Samo, ne menja fajl vec informacije smešta u tagove (npr. replaygain -5,83dB, peal level +1,0653) na osnovu kojih plejer podesava jacinu zvuka pa se sve pesme podjednako cuju (ne moram svaki cas da pojacavam i smanjujem ton). RG je sastavni deo Winampa, nije plugin. Ali, pitao sam se da li postoji neki plugin koji vrsi tu funkciju posto AIMP, izgleda, nema ugradjenu ovu funkciju (za razliku od Winampa i Fb2k).

Borowatz
4.2.2008, 5:56
E baš to. :)

Koristio sam winamp, pa aimp koji je bolji od winampa, pa već ko zna koliko koristim foobar, i najjači je. :cool:


Takođe. Mada kod mene sada u vodu pada ono o malom zauzeću rama kod foobara. :o
Sada je 13ipo MB, znalo je i do 45. :D
Sorry za off;
Koristim winamp 5.55 kada odem kući na starom cpu (verovatno samo zbog sestre i keve), mada video sam da je dosta napredovao od kada sam gaja poslednji put koristio.
AIMP sam instalirao, prošao kroz sve opcije video da je dosta napredniji winampa, deinstalirao ga, i vratio se f2k.
Dok sam imao vistu, koristio sam wmp11, i bio vrlo prijatno iznenađen dotičnim playerom.
:ciao:

nebojsa986
4.2.2008, 11:53
Ta
Sada je 13ipo MB, znalo je i do 45. :D


Meni ne prelazi 3 mb, sa 4 plug ina i default skinom.

perohovel
5.2.2008, 15:37
Imam jedan problem, Aimp nece da cita fajlove koji u svom nazivu sadrze ona cudna unicode slove npr. "ë","ñ". Da li neko preporucuje neki dobar plugin ili neko resenje?

Monk Psycho
15.2.2008, 0:50
probao winamp, quissential, aimp i sad sam zbog vas geekova presao na xmplay (inache ne bi mrdnuo sa aimp-a :D)

Teva
15.2.2008, 1:56
Imam jedan problem, Aimp nece da cita fajlove koji u svom nazivu sadrze ona cudna unicode slove npr. "ë","ń". Da li neko preporucuje neki dobar plugin ili neko resenje?

Ne znam, sta se desilo meni radi savrseno...
Mada je moguce i sledece, posto AIMP i Winamp rade po bukvalno istom principu, moguce je da si instaliranjem ili deinstaliranjem jednog od ta dva upropastio oba... Ili jednostavno nece ta verzija, tj downloaduj noviju verziju...
Inace kao sto sam rekao, ja sam odmah po instalaciji wina instalirao aimp, bez pomena winampu, i ostalih playera (osim ono default win media player 9) i radi savrseno cak i bolje od toga...
Sto se tice Vistinog WMP 11, to je dobar player, niti iko kaze da je los bas naprotiv ali ima jednu manu koja ga "obara" jede resursa i previsee...

A sto se tice F2K, njemu svaka cast, player je odlican, mislim nepogresiv ali (uvek ima ono ali :D ) je nekako za ustaljene playliste, ono imas 20(100) pesama i slusas to stalno, sto se meni licno ne svidja i nije mi prakticno, ovi ostali Winampoliki (AIMP) playeri su prakticniji u smislu skinova, mislim sve sto treba je na skinu, a i koliko sam ja primetio F2K nema "setajuce" playliste, sto je meni trenutno od presudnog zanacaja...

ilidan
17.2.2008, 23:42
Što više ulazim u detalje AIMP-a, to mi se manje svidja.
Nedostatak Replaygain podrske pri puštanju muzike, nedovoljno funkcionalno baratanje plejlistom (u odnosu na Winamp), OGG enkoder je iz 2002. god. (ne znam za mp3 dll biblioteku), manje podrzani ulazni formati u odnosu na Winamp, tag editor nije hteo da mi sacuva par izmena u nekim mp3 pesmama.
Iako mi se u pocetku vise svidjao AIMP, mislim da je Winamp mnogo kompletnije resenje.

Teva
18.2.2008, 16:44
Cek ne razumem kakve veze ima iz koje je godine OGG encoder ako dobro radi?
Sto se tice uopste svih bagova koje primecujete to je u 95% slucajeva zbog toga sto instalirate prvo jedan pa drugi player...
Meni radi savrseno, plus 100% sam siguran da AIMP daje bolji zvuk od Winampa, pogotovo ako imas neke besne zvucnike...
Sve te formate i tako to, ti u principu ne koristis a ako ti je bas toliko stalo do nekih s formata imas pluginove koji su isti kao i za Winamp...
Opet mislim da AIMP ima mnogo bolje uradjene baratanje sa playlistama, plus primetio sam jednu stvar, kada ucitate neku ogromnu playlistu u winampu ona se brze ucita ali pored pesme nema koliko traje, vec samo ime dok je ne pustite, tj ucita samo imena, dok u AIMPu ucitavanje traje duze ali sve se ucita do kraja a ne kada kliknete na pesmu da cekate naknadno neko vreme da se pusti...
Na kraju krajeva sve je to stvar ukusa, po mom misljenju AIMP ima mnooooogoooo bolje skinove (iako ih ima 10ak) od Winampa....

Dusan_BG
22.2.2008, 21:37
juce sam instalirao aimp. Odlican plejer, samo mi je trebalo malo vremena da se naviknem na drugaciju search opciju :D.
Dopalo mi se pre svega sto se komande mogu promeniti po zelji (odmah sam stavio J za advanced search :)), podrzava multimedijalne tastere sa tastature, play lista je bolja nego u winampu, i naravno cini mi se da je u aimp-u zvuk za nijansu cistiji. Inace winamp 5.xx nisam nikada duze koristio, pre svega zbog njegove strasne sporosti...nije mi jasno kako neki ljudi mogu da predju preko toga :confused:...Oduvek sam koristio verziju 2.78 koju i dalje koristim za brzo pustanje tj pregled pesama jer je brzi za to od aimp-a kao i ostalih koje sam probao (treba jos danas da probam foobar i xmplay) a aimp koristim za slusanje jer je bolji od svega sto sam do sada video tj cuo :dedica:

Covenant
22.2.2008, 22:08
Što više ulazim u detalje AIMP-a, to mi se manje svidja.
Nedostatak Replaygain podrske pri puštanju muzike

Bez te opcije se sigurno ne moze s obzirom da je ja nikad u zvotu nisam koristio-mislim ne treba mi ni pet para pored Enhacera i slicnih ;)

nedovoljno funkcionalno baratanje plejlistom (u odnosu na Winamp)

Pojasni-ja sam misljenja da Aimp ima odlicnu organizaciju istih ;)

OGG enkoder je iz 2002. god

Moze da bude i iz 1999 godine sve dok radi dobro kao sto je kod Aimpa slucaj


(ne znam za mp3 dll biblioteku), manje podrzani ulazni formati u odnosu na Winamp, tag editor nije hteo da mi sacuva par izmena u nekim mp3 pesmama.

"Manje podrzani ulazni formati?"

Izuzev mp3,ogg,aac i wma te eventulano wav-a tesko da bilo kome treba sta drugo ;)
Ono u fazonu-kod sebe imam jedno 500-600 audio albuma :opanachke
Pazi sad-samo su dva u wma a jedna kompilacija je u aac a sve ostalo je mp3
O cemu mi pricamo onda? :)
BTW ja sa tag editorom nisam imao ama bas nikavih problema ;)


Iako mi se u pocetku vise svidjao AIMP, mislim da je Winamp mnogo kompletnije resenje.

Samo sto Aimp nudi skoro sve isto kao i Winamp a zauzima svega 2 i kusur mega dok je kod Winamp-a sve strpano u pakovanje od skoro 15 mega koje jos mora i da se registruje tj plati da bi se otkljucale sve funkcije fulll
A tek bolje da ne uporedujem zahtevnost i resurse :opanachke
Moja jedina zamerka na Aimp je sto nema(za sada)podrsku za lastfm ;)

ilidan
23.2.2008, 12:33
Cek ne razumem kakve veze ima iz koje je godine OGG encoder ako dobro radi?

Bitno je. Novije verzije su bolje "nastimovane", te daju bolji zvuk pri istom bitrate-u.

Meni radi savrseno, plus 100% sam siguran da AIMP daje bolji zvuk od Winampa, pogotovo ako imas neke besne zvucnike...

Nazalost, imam samo obicne. Ali, razlika se, ipak, primecuje.

Opet mislim da AIMP ima mnogo bolje uradjene baratanje sa playlistama, plus primetio sam jednu stvar, kada ucitate neku ogromnu playlistu u winampu ona se brze ucita ali pored pesme nema koliko traje, vec samo ime dok je ne pustite, tj ucita samo imena, dok u AIMPu ucitavanje traje duze ali sve se ucita do kraja a ne kada kliknete na pesmu da cekate naknadno neko vreme da se pusti...

Imas to i u Winampu. Preferences>Titles>Read metadata when files are loaded into Winamp

Na kraju krajeva sve je to stvar ukusa, po mom misljenju AIMP ima mnooooogoooo bolje skinove (iako ih ima 10ak) od Winampa....

Potpuno se slazem. Ima neki crni skin, ne znam mu naziv. Najlepsi koji sam video kod svih plejera.

Bez te opcije se sigurno ne moze s obzirom da je ja nikad u zvotu nisam koristio-mislim ne treba mi ni pet para pored Enhacera i slicnih ;)

Nisam je ni ja koristio dok sam mahom slusao muziku sa diskova koje sam ja ripovao i koristio opcuju Normalize u Audiograbberu. Nevolje su pocele sa razmenom muzike sa drugovima, rodbinom itd.
Neka pesma se cuje tako glasno da moram da ustajem da bih smanjio ton. Vec sledeca se cuje dovoljno tiho i opet setnja da pojacam ton. Replaygain izjednacava zvuk bez rekompresije i nema stetnje.

Pojasni-ja sam misljenja da Aimp ima odlicnu organizaciju istih ;)

Mislio sam na opciju Queue, ali sam uvideo da i u AIMPu isto funkcionise.

Moze da bude i iz 1999 godine sve dok radi dobro kao sto je kod Aimpa slucaj

Kao sto vec rekoh, novije verzije najcesce daju bolji zvuk pri istom bitrate-u. Narocito ako je razlika izmedju dve verzije 5 godina. Sto bi inace radili na razvoju novijih verzija koje nemaju dodatne opcije.

"Manje podrzani ulazni formati?"

Izuzev mp3,ogg,aac i wma te eventulano wav-a tesko da bilo kome treba sta drugo ;)
Ono u fazonu-kod sebe imam jedno 500-600 audio albuma :opanachke
Pazi sad-samo su dva u wma a jedna kompilacija je u aac a sve ostalo je mp3
O cemu mi pricamo onda? :)

To je opsta konstatacija. Nema veze sa formatima koje licno koristim (mp3, ogg, aac, wma, wav).

BTW ja sa tag editorom nisam imao ama bas nikavih problema ;)

Ja jesam, ali mi to nije bitno obzirom da koristim TagScanner, kao najnapredniji tag editor koji sam do sada video. Ni u Winampu nisam koristio nesto tageditor, kao ni media library, ali to ne znaci da ne mogu da ih prokomentarisem. Nase postove citaju i ljudi koji koriste ono sto mi mozda ne koristimo.

Samo sto Aimp nudi skoro sve isto kao i Winamp a zauzima svega 2 i kusur mega dok je kod Winamp-a sve strpano u pakovanje od skoro 15 mega koje jos mora i da se registruje tj plati da bi se otkljucale sve funkcije fulll
A tek bolje da ne uporedujem zahtevnost i resurse :opanachke
Moja jedina zamerka na Aimp je sto nema(za sada)podrsku za lastfm ;)

Zauzece memorije danas nije problem, obzirom da ljudi imaju 512MB-2GB RAM memorije. 10-ak megabajta ne znaci apsolutno nista.

Sto se podizanja programa tice, AIMP je malo brzi od Winamp-a, ali ne i kad se u Winamp-u koristi Classic Skin.

Mislim da postoji plugin za lastfm. Proveri na njihovom sajtu.

E, da. Imao sam nekih problema da podesim VBR mod prilikom kompresije. Ja stikliram VBR a AIMP koristi CBR.

P.S. Nije mi cilj da po svaku cenu branim neki plejer vec da pokusam da sto nepristrasnije ocenim karakteristike svakog od njih. Ne volim rasprave tipa "Program XY je cisto sr**e dok je YX zakon" obzirom da je razlika izmedju samih aplikacija prilicno mala. Trudim se da dam realnu ocenu i o resenjima koja, meni licno, ne odgovaraju. Izjava "sve manje mi se svidja AIMP" ne znaci da program nije dobar, vec da meni vise odgovaraju resenja koje nudi Winamp, bar u ovom trenutku. Ako AIMP dobije prodrsku za Replaygain, svakako cu ga uzeti kao ravnopravnog takmaca Winampu. Do tada, nedostatak ove opcije me sprecava da ga postavim za Default plejer.

Covenant
23.2.2008, 14:00
Nisam je ni ja koristio dok sam mahom slusao muziku sa diskova koje sam ja ripovao i koristio opcuju Normalize u Audiograbberu. Nevolje su pocele sa razmenom muzike sa drugovima, rodbinom itd.
Neka pesma se cuje tako glasno da moram da ustajem da bih smanjio ton. Vec sledeca se cuje dovoljno tiho i opet setnja da pojacam ton. Replaygain izjednacava zvuk bez rekompresije i nema stetnje.

A ja nikada ne koristim opciju normalize i sve mi je potaman a rekoh vec koliko muzike imam ;)


Mislio sam na opciju Queue, ali sam uvideo da i u AIMPu isto funkcionise.

Eto vidis :)


Kao sto vec rekoh, novije verzije najcesce daju bolji zvuk pri istom bitrate-u. Narocito ako je razlika izmedju dve verzije 5 godina. Sto bi inace radili na razvoju novijih verzija koje nemaju dodatne opcije.

Ma sigurno...
Ako neka razlika postoji ona nije primetljiva prilikom regularnog slusanja :opanachke


Zauzece memorije danas nije problem, obzirom da ljudi imaju 512MB-2GB RAM memorije. 10-ak megabajta ne znaci apsolutno nista.

Probaj da koristis Aimp i Winamp dok surfujes,rezes i radis jos nesto u isto vreme-dakle multitasking
Razlika je drasticna narocito ako se za Winamp koriste modern skinovi :opanachke


Mislim da postoji plugin za lastfm. Proveri na njihovom sajtu.

Ne radi-to je taj koji imam :opanachke


P.S. Nije mi cilj da po svaku cenu branim neki plejer vec da pokusam da sto nepristrasnije ocenim karakteristike svakog od njih. Ne volim rasprave tipa "Program XY je cisto sr**e dok je YX zakon" obzirom da je razlika izmedju samih aplikacija prilicno mala. Trudim se da dam realnu ocenu i o resenjima koja, meni licno, ne odgovaraju. Izjava "sve manje mi se svidja AIMP" ne znaci da program nije dobar, vec da meni vise odgovaraju resenja koje nudi Winamp, bar u ovom trenutku. Ako AIMP dobije prodrsku za Replaygain, svakako cu ga uzeti kao ravnopravnog takmaca Winampu. Do tada, nedostatak ove opcije me sprecava da ga postavim za Default plejer.

Pa je'l sam ja negde rekao da je nesto crap? ;)
A vidis tvoj post je bio bas u tom fazonu tipa "e ovo nevalja" bez ikakvog obrazlozenja ;)

Sonic
23.2.2008, 16:59
Ako pricamo samo o pustanju muzike, onda je AIMP neprikosnoven - kvalitetniji zvuk (u odnosu na Winamp), lak za kustomizaciju, sadrzi unikatne opcije vezane za plejlistu, za prikazivanje fajlova koji se pustaju, ima bolji ekvilajzer, and last but not least, lepsi je i laksi za skinovanje.

Medjutim, ako je rec o multimedijalnoj upotrebi, onda je WMP11 No.1.

Winamp osim legendarnog imena nije uspeo da sacuva primat ni u jednoj oblasti, IMHO.

Covenant
23.2.2008, 17:45
Lepo receno...
Meni nije jasno zasto se insistira na tom trendu papazjanije i ukrupnjavanja po sistemu "all in one" :rolleyes:
Mislim eto Winamp ima neki tamo ripper koji je po meni totalno nepotrebna stvar pored odlicnog CDex-a koji zauzima par megabajta svega i koji je potpuno besplatan
A tek da ne spominjem video player-mislim ko jos koristi Winamp za pustanje videa pored VLC-a,GOM Player-a,MPC-a i krsa jos manjih,kvalitetnih i besplatnih playera koji btw manju megabajtazu imaju nego i sam Winamp :opanachke
Meni prevashodno treba player koji ce pustati muziku(kao sto mi opet prevashodno treba i video player itd itd)eventualno ako uz njega ide i tagger koji zna da bude koristan ako hoce nesto da se uradi na brzaka,a ne bloatware koji se gusi sam u sebi i u sta se Winamp pretvara tokom ovih godina :opanachke

Teva
23.2.2008, 18:53
All in none :D

ilidan
23.2.2008, 23:10
Lepo receno...
Meni nije jasno zasto se insistira na tom trendu papazjanije i ukrupnjavanja po sistemu "all in one" :rolleyes:
Meni prevashodno treba player koji ce pustati muziku(kao sto mi opet prevashodno treba i video player itd itd)eventualno ako uz njega ide i tagger koji zna da bude koristan ako hoce nesto da se uradi na brzaka

Obicno tako pocnu pa naprave bloatware.

Ako pricamo samo o pustanju muzike, onda je AIMP neprikosnoven

Mislim da jos nije, ali u skorije vreme, bice sigurno. Lepo su krenuli.

Ako pricamo samo o pustanju muzike, onda je AIMP neprikosnoven

Jos uvek nije, ali bice.

Medjutim, ako je rec o multimedijalnoj upotrebi, onda je WMP11 No.1.

Tacno. WMP11 je odlican plejer, ali ga je tesko uporedjivati sa AIMP-om i Winamp-om kao potpuni, multimedijalni plejer obzirom da Winamp ima tek osnovnu podrsku za video a AIMP je i nema.Medjutim, ako je rec o multimedijalnoj upotrebi, onda je WMP11 No.1.

A ja nikada ne koristim opciju normalize i sve mi je potaman a rekoh vec koliko muzike imam ;)

Ti mozes, ja ne. Nekako sam se odvikao da mi pesme koje slusam imaju razlicitu jacinu zvuka.

Ma sigurno...
Ako neka razlika postoji ona nije primetljiva prilikom regularnog slusanja :opanachke

Da nije primetna, ne bi se ni trudili da usavrse algoritme za kompresiju. Dovoljno je videti razliku izmenju starijih Lame mp3 encodera i Lame 3.97. Ili, razliku izmenju Nero AAC enkodera iz februara 2007 i avgusta 2007. Na nizim bitrate-ovima razlika je narocito uocljiva jer verzija iz avgusta koristi low-pass filter na nizim vrednostima, pa se visoki tonovi ne cuju.

Probaj da koristis Aimp i Winamp dok surfujes,rezes i radis jos nesto u isto vreme-dakle multitasking
Razlika je drasticna narocito ako se za Winamp koriste modern skinovi :opanachke

Multitasking nema veze sa memorijom, bar u tvom slicaju. U pitanju je zauzece procesora. Winamp verovatno vise zahteva procesorsku snagu ili mu je process priority podesen na high.

Pa je'l sam ja negde rekao da je nesto crap? ;)
A vidis tvoj post je bio bas u tom fazonu tipa "e ovo nevalja" bez ikakvog obrazlozenja ;)

Nisam ni rekao da jesi. Vidjao sam po drugim temama i forumima rasprave tog tipa i zato ih ne zelim.
Sto se tice "e ovo ne valja", ja to nigde nisam rekao. Rekao sam da mi se AIMP manje svidja nego ranije, ne da je los. Sto se obrazlozenja tice, trebalo je da obrazlozim zasto mi se ne svidja baratanje plejlistama. Ostalo, mislim da ne zahteva neko obrazlozenje. Sta da obrazlazem kod "ne podrzava Replaygain", "manje podrzani ulazni formati", stara verzija vorbis enkodera.

Danas sam instalirao poslednju verziju i probao kompresiju u wma, ogg i mp3. Ulazni fajl je bio mp3 CBR 192kbs.

Mp3 sam podesio na VBR 1, joint stereo i dobio sledeci rezultat: Fb2k mi pokazuje da je koriscen CBR mod i to 32kbs i da pesma traje 11+ minuta, a traje manje od 4 minuta. Kada je pustim u doticni plejer, pokazuje mi prosecan bitrate od 99kbs a u Windows>Properties>Advanced stoji 160kbs. Ovo je samo na jednoj pesmi, ali je definitivno bag.

Od ogg vorbisa sam trazio 112kbs CBR (VBR ne podrzava), a dobio 100kbs. Malo omasio kilobite.

Jedio je wma odradio svoj posao, valjda. Uneo sam VBR 98 i dobio VBR sa prosecnim bitrate-om od 160kbs.

Ono prvo je definitivno bag, a ostale enkodere cu tek da testiram na vise uzoraka, kad budem imao vise vremena.

I sto rece Sonic, AIMP je jednostavan plejer za malo zahtevne korisnike. Ali, i Winamp se moze naci u lite, tj. custom verziji i sa prilicno dobrim classic skinovima. Niko nikoga ne tera da instalira Winamp full i sa modernim skinovima ako mu samo treba obican plejer. Zato stojim iza tvrdnje da je Winamp kompletnije resenje. Mogu se instalirati minimalne opcije ili sve, po zelji. AIMP je po default, minimalan, sto je za manje zahtevne korisnike pozitivna stvar, a negativna za one bas zahtevne.

Teva
24.2.2008, 0:34
Kao sto rekoh to se desava jer imas oba odjednom, pa win ne prepoznaje koji trenutno radi pa tera po defaultu... U principu to su dva razlicita playera koja rade isto, bukvalno :D

ilidan
24.2.2008, 2:24
Ne rade bas isto. Winamp ima svoje dekodere dok AIMP koristi BASS biblioteku. A to sto su oba instalirana, ne bi trebalo da ima nikakve veze jer ne koriste iste resurse. Mislim da autori AIMP-a jos nisu sredili interne komande, sto dovodi do povremenog brljanja.
Problem je, cini mi se, sto nemaju dovoljno povratnih informacija od strane korisnika. Veci deo foruma je na ruskom. E, sad, koliko je Rusa zainteresovano da budu beta testeri...

Covenant
24.2.2008, 2:49
Obicno tako pocnu pa naprave bloatware.

Ne treba nikada generalizovati ;)
Pogledaj Alcohol i MPC npr ;)


Da nije primetna, ne bi se ni trudili da usavrse algoritme za kompresiju. Dovoljno je videti razliku izmenju starijih Lame mp3 encodera i Lame 3.97. Ili, razliku izmenju Nero AAC enkodera iz februara 2007 i avgusta 2007. Na nizim bitrate-ovima razlika je narocito uocljiva jer verzija iz avgusta koristi low-pass filter na nizim vrednostima, pa se visoki tonovi ne cuju.

Uh jee...
Ja ne koristim nizi bitrate od 192 tako da me to savrseno ne zanima ;)
Nego-jesi to ti ucio razliku ili si ovo copy/paste-ovao odnekuda pa tvrdis da je tako? :opanachke


Multitasking nema veze sa memorijom, bar u tvom slicaju. U pitanju je zauzece procesora. Winamp verovatno vise zahteva procesorsku snagu ili mu je process priority podesen na high.

Nego sa cim ima veze pored CPU-a? :opanachke


Danas sam instalirao poslednju verziju i probao kompresiju u wma, ogg i mp3. Ulazni fajl je bio mp3 CBR 192kbs.

Mp3 sam podesio na VBR 1, joint stereo i dobio sledeci rezultat: Fb2k mi pokazuje da je koriscen CBR mod i to 32kbs i da pesma traje 11+ minuta, a traje manje od 4 minuta. Kada je pustim u doticni plejer, pokazuje mi prosecan bitrate od 99kbs a u Windows>Properties>Advanced stoji 160kbs. Ovo je samo na jednoj pesmi, ali je definitivno bag.

Od ogg vorbisa sam trazio 112kbs CBR (VBR ne podrzava), a dobio 100kbs. Malo omasio kilobite.

Jedio je wma odradio svoj posao, valjda. Uneo sam VBR 98 i dobio VBR sa prosecnim bitrate-om od 160kbs.

Ono prvo je definitivno bag, a ostale enkodere cu tek da testiram na vise uzoraka, kad budem imao vise vremena.

Ja za ripovanje koristim CDex tako da nemam tih problema ;)


I sto rece Sonic, AIMP je jednostavan plejer za malo zahtevne korisnike. Ali, i Winamp se moze naci u lite, tj. custom verziji i sa prilicno dobrim classic skinovima. Niko nikoga ne tera da instalira Winamp full i sa modernim skinovima ako mu samo treba obican plejer. Zato stojim iza tvrdnje da je Winamp kompletnije resenje. Mogu se instalirati minimalne opcije ili sve, po zelji. AIMP je po default, minimalan, sto je za manje zahtevne korisnike pozitivna stvar, a negativna za one bas zahtevne.

Pluginovi postoje i za Aimp-tako da ne mora ni on da bude minimalan ;)
Winamp lite btw ako se ne varam ne podrzava ni music library a ja sam imao problema da pokrenem wma plugin koji sa njim btw ne dolazi iako bi trebalo da spada u "osnovne stvari" kako ih nazivas :D
Instalira se lepo i sve ali kada pokrenem neki wma-iskoci mi skoro uvek player a Win me casti sa "an error has occurred" :rolleyes:
Ah da-primetio sam da kada koristim Enhancer on ne funkcionise za wma cak i na pro verziji dok isti plugin radi na XMplay-u i Aimpu bez problema-da Winamp plugin :Freddy:
Iz svega ovoga vidi se jasno sta je prioritet ljudima koji prave Winamp(hint-koristite samo pro verziju a ako platite za sve funkcije jos bolje :opanachke)
Uostalom-Aimp je mlad projekat koji je jos u povoju tako da u vrlo bliskoj buducnosti teba ocekivati da ce pregaziti Winamp samo tako a Foobar ga je vec pregazio sto se mene tice :)
Ne kazem da je Winamp los player ali treba da se pomirite sa cinjenicom da vise nije najbolji ni pod stavku razno i da svoju popularnost u zadnjih par godina duguje samo svom imenu :opanachke

Garson
24.2.2008, 12:14
Što više ulazim u detalje AIMP-a, to mi se manje svidja.
Nedostatak Replaygain podrske pri puštanju muzike, nedovoljno funkcionalno baratanje plejlistom (u odnosu na Winamp), OGG enkoder je iz 2002. god. (ne znam za mp3 dll biblioteku), manje podrzani ulazni formati u odnosu na Winamp, tag editor nije hteo da mi sacuva par izmena u nekim mp3 pesmama.
Iako mi se u pocetku vise svidjao AIMP, mislim da je Winamp mnogo kompletnije resenje.


Nisam je ni ja koristio dok sam mahom slusao muziku sa diskova koje sam ja ripovao i koristio opcuju Normalize u Audiograbberu. Nevolje su pocele sa razmenom muzike sa drugovima, rodbinom itd.
Neka pesma se cuje tako glasno da moram da ustajem da bih smanjio ton. Vec sledeca se cuje dovoljno tiho i opet setnja da pojacam ton. Replaygain izjednacava zvuk bez rekompresije i nema stetnje.

Kao sto vec rekoh, novije verzije najcesce daju bolji zvuk pri istom bitrate-u. Narocito ako je razlika izmedju dve verzije 5 godina. Sto bi inace radili na razvoju novijih verzija koje nemaju dodatne opcije.
Shto se OGGa tice, uzmi taj winampov enkoder, prekopiraj ga u AIMP folder i imacesh isti kao i u winampu.:D
A shto se Replaygain tice, tu takodje postoji jednostavno reshenje.
Skinesh Shibatch mpg123 plug in (http://otachan.com/in_!mpg123_118ot112.1.7z) koji je inace kvalitetniji od "default" winampovog.I eto ti replaygaina.;)

Zauzece memorije danas nije problem, obzirom da ljudi imaju 512MB-2GB RAM memorije. 10-ak megabajta ne znaci apsolutno nista.

Sto se podizanja programa tice, AIMP je malo brzi od Winamp-a, ali ne i kad se u Winamp-u koristi Classic Skin.

P.S. Nije mi cilj da po svaku cenu branim neki plejer vec da pokusam da sto nepristrasnije ocenim karakteristike svakog od njih. Ne volim rasprave tipa "Program XY je cisto sr**e dok je YX zakon" obzirom da je razlika izmedju samih aplikacija prilicno mala. Trudim se da dam realnu ocenu i o resenjima koja, meni licno, ne odgovaraju. Izjava "sve manje mi se svidja AIMP" ne znaci da program nije dobar, vec da meni vise odgovaraju resenja koje nudi Winamp, bar u ovom trenutku. Ako AIMP dobije prodrsku za Replaygain, svakako cu ga uzeti kao ravnopravnog takmaca Winampu. Do tada, nedostatak ove opcije me sprecava da ga postavim za Default plejer.
Nije u memoriji problem vec u tome shto je Winamp teshka mrcina.:D
Replaygain u principu je deo dekodera a ne plejera, tako da ga AIMP podrzava ukoliko dekoder ima tu opciju.;)

ilidan
24.2.2008, 21:52
Uh jee...
Ja ne koristim nizi bitrate od 192 tako da me to savrseno ne zanima ;)
Nego-jesi to ti ucio razliku ili si ovo copy/paste-ovao odnekuda pa tvrdis da je tako? :opanachke
Za mp3 sam manje vise copy/paste informacije koje sam nasao na Hydrogenaudio forumu. Nero AAC enkoder sam licno testirao jer ga koristim za kompresiju muzike sa telefon.
A to sto ti ne koristis nista ispod 192kbs, opet, ne znaci da ne koriste drugi.
Ja za ripovanje koristim CDex tako da nemam tih problema ;)
Ja koristim Audiograbber, ali neko bi koristio AIMP za ripovanje, a opcije ne rade dobro. To sto ti i ja ne koristimo tu opciju, ne znaci da je treba zaobici pri komentarisanju plejera, niti je izostaviti jer nema veze sa pustanjem muzike jer je deo paketa AIMP. Mislim, autori su je implementirali.
Pluginovi postoje i za Aimp-tako da ne mora ni on da bude minimalan ;)
Winamp lite btw ako se ne varam ne podrzava ni music library a ja sam imao problema da pokrenem wma plugin koji sa njim btw ne dolazi iako bi trebalo da spada u "osnovne stvari" kako ih nazivas :D
Kao sto rekoh, cusom insalacija, pa ubaci biblioteku i podrsku za sve audio formate. Winamp lite dolazi sa podrskom za naj, najosnovnije formate (mozda imaju nesto protiv MS kad nisu uvrstili wma podrsku kao najosnoviju??).
Shto se OGGa tice, uzmi taj winampov enkoder, prekopiraj ga u AIMP folder i imacesh isti kao i u winampu.:D
A shto se Replaygain tice, tu takodje postoji jednostavno reshenje.
Skinesh Shibatch mpg123 plug in (http://otachan.com/in_!mpg123_118ot112.1.7z) koji je inace kvalitetniji od "default" winampovog.I eto ti replaygaina.;)
Probacu, ali mislim da nece da funkcionise jer dll biblioteke imaju razlicite nazive.
Ubacio sam ovaj plugin koji si mi preporucio, ali kako da ga nateram da radi u AIMP-u. Program ga ucita, ali ne reaguje. Kao da ga ne koristi.
Nije u memoriji problem vec u tome shto je Winamp teshka mrcina.:D
Replaygain u principu je deo dekodera a ne plejera, tako da ga AIMP podrzava ukoliko dekoder ima tu opciju.;)
Winampov najveci problem sa brzinom su moderni skinovi. Zahtevaju prilicno vremena da se ucitaju. Inace, ako neko ima 1GB memorije i pri tom pokrene 4 aplikacije koje mu zauzmu 850MB, usporenja nece biti dok god postoje 150MB slobode RAM memorije. Usporenje nastaje kada nema dovoljno RAM-a pa je Windows prinudjen da koristi virtuelnu memoriju da tamo smesti vecunu biblioteka. Ali, to je kratko usporenje, samo pri pozivu fajlova iz virtuele memorije.10-ak MB razlike u potrosnji memorije izmedju AIMP-a i Winamp-a svakako nije problem.
Usporenje mogu da izazovu i aplikacije koje stalno traze pristup cvrstom disku - Nero dok reze, veb citac kad upisuje fajlove u svoj kes, programi za kompresiju muzike i filmova stalno citaju i pisu po disku i Winamp ili neki drugi plejer dok pusta pesmu, ako ima mali bafer. A poznato je da je HDD najsporiji deo sistema.
Znaci, povecajte bafer u Winampu, bilo da on secka ili drugi programi seckaju zbog nega, ako je problem u pristupu hardu. Za opterecenje procesora, promenite process priority.

ukimafija
24.2.2008, 22:10
E bre ludaci oko cega se vi raspravljate, ja korsitim sva 3 za ponesto,bas me boli uvo da biram kad moze sva 3...Nadje se funkcija za svaki:D

Garson
25.2.2008, 0:52
Ubacio sam ovaj plugin koji si mi preporucio, ali kako da ga nateram da radi u AIMP-u. Program ga ucita, ali ne reaguje. Kao da ga ne koristi.
Jesi li dobro otpakovao RAR arhivu? Samo treba iz SSE2 foldera u Bin folderu iskopirati in_!mpg123.dll u Plugins folder u Aimp folderu.
Posle toga ce se pojaviti u Plugins meniju, ali je potrebno u Options za taj plugin cekirati Enable u Decoder tabu kao i Enable u Replaygain tabu.

Winampov najveci problem sa brzinom su moderni skinovi. Zahtevaju prilicno vremena da se ucitaju. Inace, ako neko ima 1GB memorije i pri tom pokrene 4 aplikacije koje mu zauzmu 850MB, usporenja nece biti dok god postoje 150MB slobode RAM memorije. Usporenje nastaje kada nema dovoljno RAM-a pa je Windows prinudjen da koristi virtuelnu memoriju da tamo smesti vecunu biblioteka. Ali, to je kratko usporenje, samo pri pozivu fajlova iz virtuele memorije.10-ak MB razlike u potrosnji memorije izmedju AIMP-a i Winamp-a svakako nije problem.
Usporenje mogu da izazovu i aplikacije koje stalno traze pristup cvrstom disku - Nero dok reze, veb citac kad upisuje fajlove u svoj kes, programi za kompresiju muzike i filmova stalno citaju i pisu po disku i Winamp ili neki drugi plejer dok pusta pesmu, ako ima mali bafer. A poznato je da je HDD najsporiji deo sistema.
Znaci, povecajte bafer u Winampu, bilo da on secka ili drugi programi seckaju zbog nega, ako je problem u pristupu hardu. Za opterecenje procesora, promenite process priority.

Kao shto sam rekao nije problem u memoriji vec sporom odzivu Winampa.Na jakoj mashini Winamp sa izbacenim svim stvarima sem onih potrebnih za pushtanje muzike i modern skinom, se prilicno sporo startuje.

Sonic
25.2.2008, 1:58
Kao shto sam rekao nije problem u memoriji vec sporom odzivu Winampa.Na jakoj mashini Winamp sa izbacenim svim stvarima sem onih potrebnih za pushtanje muzike i modern skinom, Winamp se prilicno sporo startuje.

Ovo je 100% tačno, i važi za sve verzije, od lite do full.

Covenant
25.2.2008, 2:15
Za mp3 sam manje vise copy/paste informacije koje sam nasao na Hydrogenaudio forumu.

Now we are talking ;)

Nero AAC enkoder sam licno testirao jer ga koristim za kompresiju muzike sa telefon.

Da si koristio ti verujem a da si primetio neku razliku na ovom i onom enkoderu sada nesto vise nisam siguran posle onog sto si sam rekao gore i sto sam quote-ovao :opanachke

A to sto ti ne koristis nista ispod 192kbs, opet, ne znaci da ne koriste drugi.

Svako ko iole ceni dobar/kvalitetniji zvuk nista ne kovertuje ispod 160 ili 192
Ali ti si strucnjak koliko vidim :D


Kao sto rekoh, cusom insalacija, pa ubaci biblioteku i podrsku za sve audio formate. Winamp lite dolazi sa podrskom za naj, najosnovnije formate (mozda imaju nesto protiv MS kad nisu uvrstili wma podrsku kao najosnoviju??).

Pusti ti sad Pro veriju-ja(a i ti)sam pomenuo Lite i ja govorim da u njemu nema maltene nista-sto ce reci,kao sto sam rekao gore,da ti u svakom slucaju ne gine koriscenje pro verzije


Winampov najveci problem sa brzinom su moderni skinovi. Zahtevaju prilicno vremena da se ucitaju. Inace, ako neko ima 1GB memorije i pri tom pokrene 4 aplikacije koje mu zauzmu 850MB, usporenja nece biti dok god postoje 150MB slobode RAM memorije. Usporenje nastaje kada nema dovoljno RAM-a pa je Windows prinudjen da koristi virtuelnu memoriju da tamo smesti vecunu biblioteka. Ali, to je kratko usporenje, samo pri pozivu fajlova iz virtuele memorije.10-ak MB razlike u potrosnji memorije izmedju AIMP-a i Winamp-a svakako nije problem.
Usporenje mogu da izazovu i aplikacije koje stalno traze pristup cvrstom disku - Nero dok reze, veb citac kad upisuje fajlove u svoj kes, programi za kompresiju muzike i filmova stalno citaju i pisu po disku i Winamp ili neki drugi plejer dok pusta pesmu, ako ima mali bafer. A poznato je da je HDD najsporiji deo sistema.
Znaci, povecajte bafer u Winampu, bilo da on secka ili drugi programi seckaju zbog nega, ako je problem u pristupu hardu. Za opterecenje procesora, promenite process priority.

Uh,uh,uh-sve to da bi se ubrzao jedan player
Umesto da covek uzme Aimp,XMplay ili Foobar i da uziva :opanachke

ilidan
25.2.2008, 3:06
@ukimafija Majstore, potpuno se slazem sa tobom. I sam koristim 3 razlicita plejera: Winamp za slusanje, AIMP za snimanje i Foobar za konverziju muzike. Voleo bih da sve ove opcije objedini jedan plejer na nacin na koji to meni odgovara, ali sumnjam da ce se to desiti.
@garson Nisam instalirao SSE2 verziju jer moj procesor nema SSE2 instrukcije. Probacu ponovo da podesim plugin mada mislim da sam aktivirao obe opcije.

ilidan
27.2.2008, 22:46
Jok, u AIMP-u mi nikako ne radi. Mozda treba da iskljucim default mp3 input plugin, ali ga ne vidim u listi plugin-ova. Sa SSE2 ne mogu ni da pokrenem AIMP jer mi procesor nema SSE2 instrukcije. Any help?

Garson
27.2.2008, 23:40
Jok, u AIMP-u mi nikako ne radi. Mozda treba da iskljucim default mp3 input plugin, ali ga ne vidim u listi plugin-ova. Sa SSE2 ne mogu ni da pokrenem AIMP jer mi procesor nema SSE2 instrukcije. Any help?

Ne znam shta da ti kazem, meni AIMP vidi shibatch i lepo radi sa njim.

pantadv
27.2.2008, 23:59
Ja sam od 2001 koristio winamp, ali od kada sam probao AIMP2 prosto sam se zaljubio u njega.:alealeee:

FLASH
8.3.2008, 3:52
I ja sam Winamp prilicno dugo koristio, ali, otkako sam sinoc instalirao AIMP, podesio Last.fm, podesio skriptu na MSN-u, Foxytunes i skin, Winamp nisam vise ni ukljucio (sto je rijetkost, da ostane netaknut par sati, cak i pored novog playera)... Tako da - AIMP ftw! :)

P.S. Cak je otisao i u quicklaunch, a to dobijaju samo privilegovani programi, jer nastojim da nemam vise od 6 ikonica tu. :D

Mithrandir
23.3.2008, 18:01
Ja sam bio dugogodisnji poklonik WMP-a. Winamp mi se nikada nije estetski dovoljno svidja da nadmasi WMP. Pokusavao sam da doteram jos malo WMP, medjutim nije islo (skinovi su uzasni). Ajde, rekoh, da probam AIMP...
......:qliranje:.......:qliranje:........
Program je zaista fantastican! Ne primecujem veliku razliku sto se tice zvuka (mada mi se cini malkice boljim), ali sa estetske strane :a_whistli
Odmah sam skinuo novi skin i tu resio da ga stavim na test 2-3 dana... U WMPu imam zaista brdo lepo napravljenih playlista pa nisam hteo da odustanem od njega, just yet. Medjutim, presudila je stvar koju sam potajno i prizeljkivao-playlist moze da se postavi uz ivicu (levu ili desnu) ekrana, koji ce kada se ne koristi "skliznuti" izvan ekrana! Mnogo mocna stvar-play, pause, volume imam na tastaturi, tako da jedini put kada gledam u player jeste kada namestam playlist sto je sada mogucno prostim pozivanjem playliste sa leve strane ekrana :aplauz:
Elem, zanima me sledeca stvar (ovo nije bas najsjajnije radilo u WMPu, ali je ipak radilo). Ja sam obelezio folder koji je on ubacio u library. Kada ja dodam novi folder/file u taj "root" folder da li ga on automatski ubacuje u library? Probao sam i mislim da nije ubacio... Postoji li opcija?
Jos jednom, svaka preporuka za aimp! (mada, kapiram da sam vec glasao za WMP :boodala::kreza:). Ne ulazim "dublje" u problematiku, ali pregledao sam options i mislim da ce svakom korisniku (cast izuzecima :kreza:), estestki, funkcijski i zvucno AIMP odgovarati!

Covenant
23.3.2008, 19:26
I ja sam Winamp prilicno dugo koristio, ali, otkako sam sinoc instalirao AIMP, podesio Last.fm, podesio skriptu na MSN-u, Foxytunes i skin, Winamp nisam vise ni ukljucio (sto je rijetkost, da ostane netaknut par sati, cak i pored novog playera)... Tako da - AIMP ftw! :)

Ajde bogati reci kako si podesio :)
Ja sam skinuo neki plugin sa lastfm-a i koliko sam video ne radi :opanachke

goodlikesweeper
23.3.2008, 19:53
Aimp2 je mnogo bolji,ali ipak moram winamp da koristim zbog zvuka.Odnosno izotope ozona.Za winamp koristim neku verziju iz 2001,i nasao sam jedan preset bez kojeg apsolutno ne mogu muziku da slusam.A za aimp2 sam nasao samo neku prof iverziju ozona iz 2004 god i uopste ne mogu zvuk da podesim.Nema taj presetye, a ni slican tome:(:(:(:(
Da nije kvalitet zvuka u pitanju aimp2 all the way,ali ipak zvuk je najbitniji tako da sam sad sa winampom:(

Covenant
23.3.2008, 20:35
Aimp2 je mnogo bolji,ali ipak moram winamp da koristim zbog zvuka.Odnosno izotope ozona.Za winamp koristim neku verziju iz 2001,i nasao sam jedan preset bez kojeg apsolutno ne mogu muziku da slusam.A za aimp2 sam nasao samo neku prof iverziju ozona iz 2004 god i uopste ne mogu zvuk da podesim.Nema taj presetye, a ni slican tome:(:(:(:(
Da nije kvalitet zvuka u pitanju aimp2 all the way,ali ipak zvuk je najbitniji tako da sam sad sa winampom:(

Blago meni skini i instaliraj Enhancer koji radi u Aimpu bez problema :)

http://www.winamp.com/plugins/details/81361

Samo prilikom instalacije naznaci folder u kojem je instaliran Aimp ;)

goodlikesweeper
24.3.2008, 13:45
Blago meni skini i instaliraj Enhancer koji radi u Aimpu bez problema :)

http://www.winamp.com/plugins/details/81361

Samo prilikom instalacije naznaci folder u kojem je instaliran Aimp ;)

Kao prvo hvala ti,ovo je puno bolje od onog "profi" shita:)

E sad,radi,ali ne bas sajno.I nema taj preset koji meni treba.Tesko je to objasniti,jednostavno cim sam ga cuo znao sam.To je to sto mi treba.Ali ovo je dosta blizu,samo se zabagovalo.Ne mogu ponovo da otvorim load preset window:n-cc2:

hehe,ma bice nesto valjda,mozda se cak i resim ovog winampa najzad...

E sad da glasam za aimp2...:odoK:

Edit: proradio je.Ne znam sta mu bi...
Edit2: Zaboravio sam da pitam da li zna neko jos neke korisne plug-in ove?Tipa download-ovanja album coversa sa interneta?Ili onim sjajnim auto-tagom koji winamp ima u file info prozoru?Za takve stvari jos uvek cu morati da palim winamp...
Edit3:AAAAHHHHH da li mogu nekako da fiksiram jacinu zvuka na ovom Enhancer-u,ubija me u pojam ovo non stop utisavanje i pojacavanje??!?!?

Mithrandir
26.3.2008, 14:30
Elem, zanima me sledeca stvar (ovo nije bas najsjajnije radilo u WMPu, ali je ipak radilo). Ja sam obelezio folder koji je on ubacio u library. Kada ja dodam novi folder/file u taj "root" folder da li ga on automatski ubacuje u library? Probao sam i mislim da nije ubacio... Postoji li opcija?

Anyone :confused:

zokocx
26.3.2008, 14:53
@Mithrandir
Ne ubacuje automatski moras da osvezi library tj. idi tamo kao kad dajes nove foldere , samo stisni add to library , tj. da on procita samo sa harda i reciceti kokio je novih fajlova nasao.
Neki automatski nacin nisam naso , ali 100% bi te nervirao jer ako imas par hiljada pesama i svaki put tipa kad ukljucis WMP i pocne da proverava onda bi ti se smucilo.

Inace ja koristim WMP 11 (na XP) i moram reci da sam prezadovoljan , library mu je odlican sve je pregledno lako mogu naci Album, Artist-a , odredjeni Zanr. I kod mene je mnogo bolji zvuk nego na WinAmpu, tj. ili sam ja nesto zeznuo WinAmp ili sam propustio nesto da instaliram... ali losi je dosta zvuk, sto je i verovatno do zvucne kartice (integrusa ali neka solidna).

Mithrandir
27.3.2008, 0:09
I ja sam bio zadovoljan WMPom, ali je i aimp full.

goodlikesweeper
27.3.2008, 15:44
Edit: proradio je.Ne znam sta mu bi...
Edit2: Zaboravio sam da pitam da li zna neko jos neke korisne plug-in ove?Tipa download-ovanja album coversa sa interneta?Ili onim sjajnim auto-tagom koji winamp ima u file info prozoru?Za takve stvari jos uvek cu morati da palim winamp...
Edit3:AAAAHHHHH da li mogu nekako da fiksiram jacinu zvuka na ovom Enhancer-u,ubija me u pojam ovo non stop utisavanje i pojacavanje??!?!?

Evo sredio sam sve,samo jos mi auto-tag fali!!Da li mi neko moze pomoci?

Toce
7.5.2008, 17:05
Da li postoji neki plug-in ili se moze postaviti u opcijama da mi [SPACE] bude PLAY/PAUSE dugme?

veseliburek
7.5.2008, 18:37
Evo probao sam i AIMP. Ne moze se meriti sa Winamp-om. Opcije su blagoreceno smesne u odnosu na winamp. Takodje ne svidja mi se sto je music library odvojena od player-a, sto je vrlo neprakticno u odnosu na winamp gde je biblioteka sastavni deo player-a, a i ja je koristim maximalno tako da mi je aimp tu neupotrebljiv. Mlad je jos uvek aimp, i jos on treba da se krcka, jos je zelen, u odnosu na winamp. Sto se tice wmp11, dajte, pa ima boljih od njega, koji su mogli da zauzmu mesto umesto njega u ovom top 3 duelu. recimo monkey player.
pa odvojen je music library zbog rasterecenja sistema...

<Rio_da>
7.5.2008, 19:49
Probao Aimp ali ne ide :) too fensi for me... ne treba mi nista ni vise ni manje nego winamp classic...

ZZZZZZorke
31.5.2008, 22:47
Naravno glasao sam za aimp , ali jeli neko moze da mi kaze da li se moze videti u msn-u sta slusam preko aimp2 ... Zasad mi je to uspelo samo preko windows media playera ali taj player mi je tako truo pa nema sanse da ista slusam preko njega :kreza: ... ako ta opcija postoji u aimp molim vas neka mi neko objasni gde se to nalazi :icon_stud

steve89
1.6.2008, 21:28
Naravno glasao sam za aimp , ali jeli neko moze da mi kaze da li se moze videti u msn-u sta slusam preko aimp2 ... Zasad mi je to uspelo samo preko windows media playera ali taj player mi je tako truo pa nema sanse da ista slusam preko njega :kreza: ... ako ta opcija postoji u aimp molim vas neka mi neko objasni gde se to nalazi :icon_stud

Kucaj na google-u ''aimp msn now playing plug in'' i naćićeš sigurno.

Ja koristim foobar, ali kad sam jedno vreme koristio aimp lako sam namestio to. ;)

ilidan
1.6.2008, 22:25
Da, šteta što i fb2k nije u opciji za glasanje. Baš bi bilo interesantno videti koliko ljudi koristi ovaj plejer.
Iako sam glasao za AIMP, mislio da se nikad neću odreći Winamp-a, fb2k je sada jedini audio plejer na mom sistemu a, takodje, je i default riper i konverter. Sa verzijom 0.9.5.3 dolazi sa svim što mi je potrebno.
Naravno, i dalje pratim razvoj AIMP-a ali, za sada, nema bitnijih noviteta (čitaj replaygain).

steve89
2.6.2008, 13:07
Da, šteta što i fb2k nije u opciji za glasanje. Baš bi bilo interesantno videti koliko ljudi koristi ovaj plejer.
Iako sam glasao za AIMP, mislio da se nikad neću odreći Winamp-a, fb2k je sada jedini audio plejer na mom sistemu a, takodje, je i default riper i konverter. Sa verzijom 0.9.5.3 dolazi sa svim što mi je potrebno.
Naravno, i dalje pratim razvoj AIMP-a ali, za sada, nema bitnijih noviteta (čitaj replaygain).

Pa da. :) Ja sam koristio sve navedene programe ali je foobar najjači...
I ima ubedljivo najlepši skin koji sam ikada video (http://dawxxx666.neostrada.pl/ava/images/bloc.png) i koji trenutno koristim. :)

http://dawxxx666.neostrada.pl/
http://dawxxx666.neostrada.pl/ava/

:)


Možda treba novo glasanje?! :)

jagodanbg
3.6.2008, 9:35
Pa da. :) Ja sam koristio sve navedene programe ali je foobar najjači...
I ima ubedljivo najlepši skin koji sam ikada video (http://dawxxx666.neostrada.pl/ava/images/bloc.png) i koji trenutno koristim. :)

http://dawxxx666.neostrada.pl/
http://dawxxx666.neostrada.pl/ava/

:)


Možda treba novo glasanje?! :)
a jel mozes ti da mi objasnis ili das link za neki tutorijal kako se koriste skinovi u foobaru!?!?

ZZZZZZorke
3.6.2008, 12:51
Kucaj na google-u ''aimp msn now playing plug in'' i naćićeš sigurno.

Ja koristim foobar, ali kad sam jedno vreme koristio aimp lako sam namestio to. ;)

Uradio sam sve sto si rekao i sve sam lepo i dugo citao i trazio :icon_stud
, ali nikako nisam mogao naci ... jeli moze neko da mi ostavi link za taj plug-in
please.:n_klanja:

steve89
3.6.2008, 17:09
a jel mozes ti da mi objasnis ili das link za neki tutorijal kako se koriste skinovi u foobaru!?!?

Pazi... Obično uz skin ide i tutorial... Kakvi znaju da budu, ovaj se instalira u 2, 3 koraka... Imaš sve na onom sajtu za taj skin konkretno.

http://dawxxx666.neostrada.pl/ava/

Poskidaš sve ono i pratiš instrukcije. Lako je. :)

Ako ti se taj skin ne sviđa, imaš još puno na www.deviantart.com , kucaš u search samo foobar i videćeš, tamo sam ja ovo našao i uvek imaš uputstvo za instaliranje. :) ;)
Uradio sam sve sto si rekao i sve sam lepo i dugo citao i trazio :icon_stud
, ali nikako nisam mogao naci ... jeli moze neko da mi ostavi link za taj plug-in
please.:n_klanja:

Rećiću drugu da pogleda temu i da ti odgovori, ne mogu sad da tražim umoran sam, a i nisam koristio aimp odavno. :)

next
3.6.2008, 17:17
Najpre skini plugin odavde (http://amip-now-playing-plugin.en.softonic.com/), i onda lepo plugin,tj. .dll koji si skinuo kopirash u injstalacioni folder AIMP-a u plugins) po defu je C:\Program Files\AIMP2\PlugIns ).
Yatimlepo u samom programu ukljuchish pplugin, i to ti je to...
Snacicesh se valjda...:D

Spawn BG
3.6.2008, 17:47
Uradio sam sve sto si rekao i sve sam lepo i dugo citao i trazio :icon_stud
, ali nikako nisam mogao naci ... jeli moze neko da mi ostavi link za taj plug-in
please.:n_klanja:

Najpre skini plugin odavde (http://amip-now-playing-plugin.en.softonic.com/), i onda lepo plugin,tj. .dll koji si skinuo kopirash u injstalacioni folder AIMP-a u plugins) po defu je C:\Program Files\AIMP2\PlugIns ).
Yatimlepo u samom programu ukljuchish pplugin, i to ti je to...
Snacicesh se valjda...:D

ZZZZ.... skini sa adrese koju ti je dao next, a postupak aktiviranja je kao što je u ovoj temi već objašnjeno za "enhancer". Ja sam to isto pronašao, skinuo, radi i u MSN i u Skype-u (tu kao treba da mu daš odobrenje da se aktivira sa programom), kažu da radi i u mIRC-u, ali ga ja ne koristim, pa ne znam.

ZZZZZZorke
5.6.2008, 22:17
Najpre skini plugin odavde (http://amip-now-playing-plugin.en.softonic.com/), i onda lepo plugin,tj. .dll koji si skinuo kopirash u injstalacioni folder AIMP-a u plugins) po defu je C:\Program Files\AIMP2\PlugIns ).
Yatimlepo u samom programu ukljuchish pplugin, i to ti je to...
Snacicesh se valjda...:D



Problem mi jos nije resen :dedica: ... kada sam skinuo plugin i lepo ga kopiorao tamo gde treba desilo se sledece

kada pustam muziku preko aimpa ne vidi se shta slusam!:kreza:
kada pustam muziku preko winampa vidi se ... neznam zasto izgleda je to plug-in za winamp iako se kopira u aimp :p

a fajl koji sam skinuo se zove aimp_winamp.rar ... proveri ako zelis

mr.marvin
5.6.2008, 22:44
Skinu sam novu verziju Winampa nekidan, i gle iznenađenja - odmah se zakucao. Zasad ostajem vjeran WMP. Jednostavan interfejs, sve jasno i pregledno. Vizuelizaciju rijetko kad uključujem, nisam ljubitelj skinova.

Uostalom, Sony Ericsson K800i radi odlično kao bluetooth daljinski sa WMP. Ugođaj je potpun :)

Shigimicu
6.6.2008, 4:36
Smorih se trazeci odakle sam skinuo dll fajl koji omogucava da se vidi sta slusas u msn-u..
Mogu samo da ti kazem da se zove gen_irc.dll i meni radi bez problema...pa ti kucaj na googlu i sigurno ces ga naci.. a instalira se kao i ostali tako sto se stavi u folder PlugIns...
Inace ja sam sve sto mi je trebalo od dodataka nasao na aimp forumu u delu na engleskom..

Spawn BG
8.6.2008, 9:43
Problem mi jos nije resen :dedica: ... kada sam skinuo plugin i lepo ga kopiorao tamo gde treba desilo se sledece

kada pustam muziku preko aimpa ne vidi se shta slusam!:kreza:
kada pustam muziku preko winampa vidi se ... neznam zasto izgleda je to plug-in za winamp iako se kopira u aimp :p

a fajl koji sam skinuo se zove aimp_winamp.rar ... proveri ako zelis

Tačno je da se fajl zove amip_winamp (ne aimp), ali radi bez problema i u AIMP-u. Pri instalaciji odabereš da se instalira u Program Files\AIMP\PlugIns ili ako AIMP koristiš iz Total Commander Ultima Prime-a, onda Program Files\TC UP\PLUGINS\Media\AIMP\PlugIns. Posle instalacije pokreneš AIMP, klikneš gore levo za meni i izabereš "plugins", klikneš na "load all" i trebalo bi da u spisku pronađeš sledeće: NAME: Advanced mIRC Integration Plug-In v2.63 (gen_irc.dll) MODULE: gen_irc.dll i u produžetku "Addon". Nakon ovoga bi sve trebalo da radi bez problema (kod mene, kao što rekoh, radi) i u AIMP-u i u Skype-u i u MSN (probao sam i to, mada ga slabo koristim). Možda, ako neće, isključiš, pa ponovo startuješ AIMP.

http://i222.photobucket.com/albums/dd193/SPAWN_BG/AIMP1.jpg

http://i222.photobucket.com/albums/dd193/SPAWN_BG/MSN1.jpg

http://i222.photobucket.com/albums/dd193/SPAWN_BG/SKYPE1.jpg

Kao što vidiš, u MSN čak prikazuje i naziv albuma... (ovo je WMP11 skin :))

FLASH
9.6.2008, 0:13
Ajde bogati reci kako si podesio :)
Ja sam skinuo neki plugin sa lastfm-a i koliko sam video ne radi :opanachke

Oops, malo zaboravih za ovu temu. :)

Za last.fm, cini mi se da sam samo prekopirao onaj plug-in u Aimp folder i da je radilo ok, ili mozda cak nisam nista ni radio; samo iskljucio Winamp, resetovao Audioscrobbler i sve je radilo ok.

Btw, ja sam se vratio na Winamp, nakon sto me je Aimp iznervirao svojim sporim startovanjem nakon ucitavanja velike playliste. :opanachke

P.S. Spawn BG, koji je to WMP11 skin, jer ga ja nisam uspio naci?

Spawn BG
9.6.2008, 1:24
P.S. Spawn BG, koji je to WMP11 skin, jer ga ja nisam uspio naci?
Ima ga na njihovom sajtu, a evo ovde svih skinova koje sam našao pre 5-6 dana...
http://www.4shared.com/file/50528606/1b4dbfaa/AIMP_Skins.html
Samo ih raspakuj u AIMP-ov "skins" folder i vidi koji ti se dopada... :ciao:

http://i222.photobucket.com/albums/dd193/SPAWN_BG/oldwin.jpg http://i222.photobucket.com/albums/dd193/SPAWN_BG/BS.jpg
http://i222.photobucket.com/albums/dd193/SPAWN_BG/moderniwin.jpg

PAIN
12.7.2008, 20:11
Kako jbno da ugasim ovo iz winampa. Uzasno me nervira. Zbog njega ne mogu da koristim foxy tunes.

ForceWare
13.7.2008, 1:23
Kako jbno da ugasim ovo iz winampa. Uzasno me nervira. Zbog njega ne mogu da koristim foxy tunes.
http://img2.imagetitan.com/img2/small/14/14_untitled813.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=14_untitled813.jpg)

PAIN
13.7.2008, 16:49
Care :).

Djordje Turjacanin
13.7.2008, 19:56
I AIMP i WinAmp su super, koristim ih obadva ali sam glasovao za winamp zato što mi se više sviđa.

Mean_Machine
14.7.2008, 9:05
AIMP!

Greko Darstiva
14.7.2008, 9:06
Winamp.

RuleMaker
14.7.2008, 10:02
Jedini program za kojim žalim što ga nema na linuxu jeste AIMP, definitivno najbolji.

steve89
10.8.2008, 19:40
Izašao ''update'' najjače teme za foobar... :)

http://dawxxx666.foobar2000.pl/fooAvA1.05prv.png

http://dawxxx666.foobar2000.pl/fooava/

Ketchua
10.8.2008, 20:16
nisam probao AIMP, koristim Winamp 2.64 (verzije 5.xx su shit), ali WMP je kao i sve MS-ovo, napravljeno da jede ogromne kolicine RAM-a, samo da bi prosecnom papanu bilo "lepo i bljestavo"...estetika na ustrb funkcionalnosti...zli kapitalisti...

Covenant
11.8.2008, 18:40
Probaj Aimp-mislim da se neces razocarati ako ti se novije verzija Winamp-a ne dopadaju :)

Ketchua
11.8.2008, 19:34
upravo sam ga instalirao... it's different...:) but in a nice way... dosta brzo reaguje, ima par prednosti u odnosu na W, mada mene zanimaju samo one vezane za kreiranje i izmenu listi, jos kad bi nasao Winamp skin...:D

mr.marvin
11.8.2008, 20:50
Da li mislite da je dosta plejera ostalo zarobljeno u u dobu kad su se pojavili prvi mp3 fajlovi? Kao da danas imamo rezoluciju 640x480 i (opa!) 800x600. Htjedoh reći, kakvi su ovo interfejsi i skinovi gdje moram da se igram lova na piksel? Sitno, sitno, sitnije.

Zato volim WMP, između ostaloga...

http://img142.imageshack.us/img142/8608/wmpfulloq2.th.jpg (http://img142.imageshack.us/my.php?image=wmpfulloq2.jpg)

nighthawk
11.8.2008, 21:23
A zasto bi player trebalo da zauzima ceo ekran? Meni se recimo aimp sasvim lepo vidi pri rezoluciji od 1024x768, a zauzima oko trecinu sirine ekrana sto je svakako bolje nego da se rastegne preko celog ekrana. Player koji zauzima ceo ekran bi mi samo smetao.

O ovakvim stvarima ne vredi raspravljati jer je to stvar ukusa, i svako ce imati drugacije misljenje. Ja sam ovo napisao samo kao ilustraciju.

mr.marvin
11.8.2008, 23:36
A zasto bi player trebalo da zauzima ceo ekran?

Zato što se iz ležećeg položaja sa daljinskim u ruci jasno vidi šta svira :D

Dobro, ja sam uzeo suprotan primjer kao dokaz komfora u nekim situacijama. Ali da ima pixel huntinga, ima... A jeste i stvar navike.

SV 84
12.8.2008, 4:42
upravo sam ga instalirao... it's different...:) but in a nice way... dosta brzo reaguje, ima par prednosti u odnosu na W, mada mene zanimaju samo one vezane za kreiranje i izmenu listi, jos kad bi nasao Winamp skin...:D

Winamp 5 (http://www.aimp.ru/index.php?newsid=245)

Winamp Modern (http://www.aimp.ru/index.php?newsid=121)

Winamp Classic (http://www.aimp.ru/index.php?newsid=100)


...а ево како тренутно изгледа мој Winamp скин:

http://img34.picoodle.com/img/img34/3/8/11/t_Untitled1m_ebf7317.png (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/8/11/f_Untitled1m_ebf7317.png&srv=img34)

Spawn BG
12.8.2008, 8:39
upravo sam ga instalirao... it's different...:) but in a nice way... dosta brzo reaguje, ima par prednosti u odnosu na W, mada mene zanimaju samo one vezane za kreiranje i izmenu listi, jos kad bi nasao Winamp skin...:D
Ima ga na njihovom sajtu, a evo ovde svih skinova koje sam našao pre 5-6 dana...
http://www.4shared.com/file/50528606/1b4dbfaa/AIMP_Skins.html
Samo ih raspakuj u AIMP-ov "skins" folder i vidi koji ti se dopada... :ciao:

http://i222.photobucket.com/albums/dd193/SPAWN_BG/oldwin.jpg
http://i222.photobucket.com/albums/dd193/SPAWN_BG/moderniwin.jpg

Pogledaj ovo...

predre
12.8.2008, 13:54
Cowon jetAudio

nighthawk
21.8.2008, 20:26
Do skoro sam koristio XMPlay, a pre nedelju dana sam instalirao aimp. U pocetku mi se jako svideo, ali imam jedan ozbiljan problem s' njim. Ponekad se desi da kada nekoliko drugih program malo vise koriste procesor, cak i FF kada ucitava stranice sa javascriptom (ovaj forum), a aimp je dosao pred kraj pesme, kompjuter se tako uspori, skoro zaglavi, da mi je potrebno skoro pet minuta da bih "alt-tabovao" do aimpa i ugasio ga. Desilo se vec nekoliko puta i eliminisao sam sve druge mogucnosti, znaci sigurno je aimp. Verzija je 2.50 RC 2. Da li je neko imao slicne probleme?

DonCorleone91
21.8.2008, 21:08
Evo posto u naslovu nije napisan
A nema ga ni u izboru za glasanje
Meni je najbolji iTunes!

mr.marvin
21.8.2008, 21:21
Meni je najbolji iTunes!

Argumenti?

Koristio sam ga ukupno pola sata. Imam averziju prema Apple programima i ne koristim ih osim ako baš ne moram. Učinilo mi se da je iTunes nepotrebno budžen i nije mi se svidio na prvu loptu, ne sjećam se detalja, možda nešto u vezi sa hardverom.

DonCorleone91
22.8.2008, 0:46
Ewo argumenata :)
1.Lepo izgleda!
2.Pregledan je
3.Ima neke opcije koji ostali nemaju(il mi se mozda cini)
4.I nekako meni je naiugodniji za rad

Al eto to je moje misljenje
Svako ima drugacije

Jedino me nervira to sto iTunes stour ne radi u srbiji,al ajde:rolleyes:
:qliranje:

Teva
24.1.2009, 23:14
E to su razlozi zasto koristim AIMP

kreator_
25.1.2009, 0:15
AIMP nisam jos probao, ali mi je Winamp definitivno pobednik u odnosu na WMP.

Marti Misterija
25.1.2009, 0:25
Ja vec neko vreme koristim Quintessential Player ver. 4.51 i prezadovoljan sam njime. Najvise podseca na AIMP a ono sto mi se svidja kod njega je pre svega jednostavnost kao i to sto je to ipak muzicki player a ne AIO.:qliranje:

Zbog napred navedenog moj glas definitivno dobija AIMP.

Djordje Turjacanin
25.1.2009, 0:26
AIMP 2 sa nokijinim skinom: Odličan player, konverter, radio player, tag editor i velika kompatibiliti sa winampom.
Evo nokia skin

PsyDuck
25.1.2009, 3:12
winamp je i dalje [po meni] najbolji program za reprodukciju zvuka-iako u zhivotu nisam koristio masu stvari koje ima ...
WMP sam koristio u par navrata i koristim ga samo kad sam prinudjen jer je taj program toliko trom,spor,smor i sve negativno shto jedan program mozhe biti-mozhe ruku pod ruku da se uhvati sa iTunesom [koji je isti k'o i WMP,samo malo gori]...
a shto se tiche AIMPa,zanimljivo parche koda-samo navika je navika,ipak winamp koristim vetj X godina...

mislim da je tema malo bespotrebna-kao i ona dal` je bolji intel ili AMD i sl...!

DonCorleone91
25.1.2009, 3:33
winamp je i dalje [po meni] najbolji program za reprodukciju zvuka-iako u zhivotu nisam koristio masu stvari koje ima ...
WMP sam koristio u par navrata i koristim ga samo kad sam prinudjen jer je taj program toliko trom,spor,smor i sve negativno shto jedan program mozhe biti-mozhe ruku pod ruku da se uhvati sa iTunesom [koji je isti k'o i WMP,samo malo gori]...
a shto se tiche AIMPa,zanimljivo parche koda-samo navika je navika,ipak winamp koristim vetj X godina...

mislim da je tema malo bespotrebna-kao i ona dal` je bolji intel ili AMD i sl...!

Eto vi's, ja koristim iTunes i on meni mnogo lepo radi, za razliku od winampa kojem treba 200 i kusur godina da se snadje sta je dje. :opanachke

PsyDuck
25.1.2009, 3:57
Eto vi's, ja koristim iTunes i on meni mnogo lepo radi, za razliku od winampa kojem treba 200 i kusur godina da se snadje sta je dje. :opanachke

naravno-zato sam i rekao - "mislim da je tema malo bespotrebna-kao i ona dal` je bolji intel ili AMD i sl...!"

ili,o ukusima se ne raspravlja-reche djavo i sede medj` koprive...

dzonihsv
17.6.2009, 19:57
Aero Compact skin za Winamp, po meni jedan od najboljih. Lep, mali, pregledan... :)

Download link. (http://www.megaupload.com/?d=JSDHF08E)

Video preview link.
http://www.dodaj.rs/t/2P/GH/45cwTNnh/skin.jpg (http://www.dodaj.rs/?2P/GH/45cwTNnh/skin.avi)

Game fever
17.6.2009, 21:11
jetAudio, najvise mi se svidja opcija sto moze da smesti pored sata, sto se pesme jednostavno stavljaju u playlistu, postoje precice koje rade i kad je pored sata(ma sta ja drugo radio), malo ima viska opcija sto mi se ne svidja ali jos nisam nasao zamenu adekvatnu zamenu.

stevan10
17.6.2009, 21:23
Ja od kada sam probao Aimp ne menjam ga.Savrseno mi odgovara!

NIx Car
18.6.2009, 13:47
ovaj aimp cu sad da probam mada sam na winampu (uglavnom) otkad znam za windows xp (znaci 2002(!)) a zna se wmp supalj ko sito :D

Djordje Turjacanin
18.6.2009, 15:42
Za kompletnu reprodukciju svega što postoji potrena su vam dva mala besplatna programa: VLC Player i AIMP2. Nema toga video klipa ili muzike koju ta dva programa neće pokrenuti.

Salito
19.6.2009, 12:24
AIMP je po meni najbolji player koji sam ikada koristio u Windowsu. Jedini bolji od njega mi je amarok za KDE pod linuxom. E sad, jedina stvar koja me uzasava kod AIMPa je shto mu treba 3 decenije da se startuje.
Zanima me da li postoji player koji se brzo startuje, malo memorije trosi, lepo reprodukuje muziku, nema adware, ne kaci se na net, i ima global key support za next previous pesmu???

toology
19.6.2009, 12:46
foobar2000 je fantastičan software za puštanje, ripovanje, konvertovanje i tagovanje muzike. Brz, kvalitetan i sa mnogo dostupnih plaginova.

Stojadin
19.6.2009, 13:11
AIMP je po meni najbolji player koji sam ikada koristio u Windowsu. Jedini bolji od njega mi je amarok za KDE pod linuxom. E sad, jedina stvar koja me uzasava kod AIMPa je shto mu treba 3 decenije da se startuje.
Zanima me da li postoji player koji se brzo startuje, malo memorije trosi, lepo reprodukuje muziku, nema adware, ne kaci se na net, i ima global key support za next previous pesmu???
На мојој кршини диже се за 3-4 секунде , што и није много.

Salito
19.6.2009, 13:26
Kod mene mu treba bogami 5-6 sekundi, a onda radi kao zmaj. I kad ga iskljucim, pa ga opet ukljucim, startuje se momentalno. Ista je stvar sa josh nekim programima, ali da ne idem u off (openoffice itd)

Packypfc
19.6.2009, 14:33
A gde je tu njegovo veličanstvo foobar2000 koji se otvara za sekundu i po zauzme 10 MB RAM-a i izgleda ovako:

http://img195.imageshack.us/img195/3609/screenshot00156.th.jpg (http://img195.imageshack.us/i/screenshot00156.jpg/)

Evo i memorije:

http://img195.imageshack.us/img195/7316/screenshot00155.jpg (http://img195.imageshack.us/i/screenshot00155.jpg/)

Nutsbre@ker
19.6.2009, 15:30
Nekada mi nje bio omiljeni (a bogami i jedini) program za muziku winamp. Ali od skoro ,na osnovu preporuke koristim aimp.

Stojadin
19.6.2009, 20:51
Evo i memorije:

Aimp2 мање гута :D.