PDA

Prikaži potpunu verziju : Zasto ste odabrali bash SK forum?


Beagle
16.10.2007, 22:43
Ja sam prvi put dosao ovde da potrazim pomoc, i shvatio da mogu i da pomognem drugima i....tu sam i ostao :). Shta vas odrzava vernim forumu?

Denis
16.10.2007, 22:53
Zbog strogih moderatora :D nema mnogo spama i kulturna je atmosfera :tapsh:

Nicolas
16.10.2007, 22:53
Glans i Petar Dobrinjac.:kreza:

Ma, najnormalniji je, mozda nije najstrucniji, mislim da bench dosta prednjaci...ali ima svega... stvar koja mi se najvise svidela je disciplina/ozbiljnost i preglednost - u pocetku, a kasnije je pao i ostatak slagalice.

Jos samo da hoce malo da promene ovaj extra skin i smajlije novije da stave i full.:opanachke

Avatari?

genius
16.10.2007, 22:56
Normalni ljudi. To je glavni razlog... A i placaju me ljudi sa bencha da citam ovde postove pa da prepisem tamo ako ovde neko napise prvi :kreza:

Insecticide
16.10.2007, 22:59
Ma najbolji forum,nego avatari bi samo unishtili look foruma...a i oni signatures su bzvz forum bude uber saren ..

ForceWare
16.10.2007, 23:02
Nemojte da se ovo opet pretvori u klečanje i molbu i raspravu za avatare.

Prvi put sam došao da potražimp pomoć i onda ostao. :D

Belfegor
16.10.2007, 23:05
poceo slucajno, a ostao dugo, i ostacu jos...
zasto? zato sto je neverovatno pregledan, mozes naci sve u vezi sa tehnikom (skoro sve), moderatori su profi, mada se nekad ne slazem sa njihovim odlukama, ali ipak prednjace u odnosu na ostale forume, posveceni su svom poslu, ako se to tako moze navati. takodje svi clanovi postuju pravila, pomazu, pitaju, sve u svemu dobro se druze.
misle i na dial-upovce, jer nema avatara...
i mogu ja jos ovako dugo, ali rece mi da sam uvlaka,:rofl:

Željko
16.10.2007, 23:06
I ja sam sam prvi put došao da potražim pomoć, bilo je to nešto oko USB-a za Nokia 3100... Davno to beše.. :)

AkulM
16.10.2007, 23:06
Odabrao sam forum zato sto je (kao sto je vec neko rekao) kulturan ali je atmosfera ipak opustena na neki nacin.

a kada ce avatari? :D

Nicolas
16.10.2007, 23:09
Ma najbolji forum,nego avatari bi samo unishtili look foruma...a i oni signatures su bzvz forum bude uber saren ..

Salim se naravno.;)

Bryan Fury
16.10.2007, 23:16
Došao sam jer je bio reklamiran u SK. U početku nisam bio nešto puno aktivan, a i imao sam šugavu konekciju. :D Ne sećam se zašto sam ostao, valjda što je ovde bila sporija i opuštenija atomsfera nego na ostalim forumima. :)

Beagle
16.10.2007, 23:16
Heh to meni i ne pade na pamet, nije da se chepim ali ovo je jedan od retkih foruma gde su admini i modovi ravnopravni sa korisnicima, i aktivno ucestvuju u raspravama, a posao rade krajnje profi s'obzirom na platu :)
Samo tako nastavite!

voodoo_
16.10.2007, 23:17
Došao sam jer sam pretpostavio da će forum biti dobar feedback časopisa :) a pretpostavka se pokazala tačnom :)

Inače, bez namere da nipodaštavam rad celog foruma, Benchmark je još uvek najbolji all-around IT forum (u smislu da se tamo može najbrže i najpouzdanije dobiti odgovor, savet ili rešenje hardversko-softverskih problema). Što ne znači da SK to neće postati vremenom, ali je još uvek mlad forum i dug je put pred njim.

Sale013
16.10.2007, 23:24
U vreme kad sam se registrovao na forum, bio sam malo opterećen sa SK. Jedva sam čekao 1vi u mesecu da bih kupio novine(tad sam imao para pa sam tražio nove izvore za trošenje), i eto dok sam čekao novine, rešio sam da blejim na forumu. :rofl:
Ne volim forume inače, i ovaj jedini posećujem :)

Mr.Deeds
16.10.2007, 23:26
Ja sam dosao valjda zbog nfs carbona, da pogledam nesto, registrovao se i ostao

nikola87
16.10.2007, 23:34
ja samo povremeno dolazim, takoreci i ne dolazim , nije nesto zanimljivo a i vlada opsti haos, kao da nema moderatora, mislim u principu i nije nesto:opanachke

DeCoy
16.10.2007, 23:37
Zato što sam u SK 11/05 pročitao da otvaraju forum, pa rekoh hajde da se registrujem, stoga i datum registracije iz profila...

...i tako prođe nekih 7-8 meseci, u vrh glave sam imao 10 postova, posećivao forum jednom u dva meseca, kad sam negde u maju 2006 primetio zanimljivu temu o Football Manageru i menadžerima uopšte...i krenem ja tu nešto malo da se javljam...

I onda sredinom juna, drugar mi kaže, da vidiš što ima cool kviz o starim igrama, i ja pogledam, i odgovorim na pitanje, i postavim pitanje, i...kako se kaže one thing led to another:D

Beagle
16.10.2007, 23:37
ja samo povremeno dolazim, takoreci i ne dolazim , nije nesto zanimljivo a i vlada opsti haos, kao da nema moderatora, mislim u principu i nije nesto:opanachke

Da bash ti verujem kad vidim koliko postova imash :aplauz:

caine
16.10.2007, 23:40
Učlanio sam se pre ~godinu i po zbog nekog problema sa Fableom (igrom), a ne sećam se zašto sam rešio da svratim ponovo u julu...:kreza: U svakom slučaju, od tad sam aktivan, a posećivao sam i neke druge forume, čisto da vidim kakvi su, i zaključio sam da je ovaj najzabavniji/prijatniji/pregledniji ubedljivo.:)

Dobro je što su modovi aktivni, mada malo popuštaju u delu koji je posvećen sportskim simulacijama (one grdne svađe u PES temi niko nije sanksionisao).:dedica: Mada, ja tamo nisam aktivan, tako da me to baš i ne pogađa...:D

ForceWare
16.10.2007, 23:47
Dobro je što su modovi aktivni, mada malo popuštaju u delu koji je posvećen sportskim simulacijama (one grdne svađe u PES temi niko nije sanksionisao).:dedica:
To ti misliš.
Eno još mi aktivna opomena (2 meseca) od kad mi je holodoc drmnuo za prepucavanje sa nekim likom. A mislim da ni ostali učesnici (i starih i novih svađa) nisu prošli bolje.

caine
16.10.2007, 23:59
To ti misliš.
Eno još mi aktivna opomena (2 meseca) od kad mi je holodoc drmnuo za prepucavanje sa nekim likom. A mislim da ni ostali učesnici (i starih i novih svađa) nisu prošli bolje.
Evo sad pogledah, ono najnovije prepucavanje nije brisano.;) Ja sam na to i mislio, nisam znao da je bilo i ranije svađa...:icon_scra Pa kakvi ste vi (pesoholičari) to ljudi?!:D

ForceWare
17.10.2007, 0:03
Možda nije brisano, ali su davani kartoni 99%.

Veoma srčani ljudi. :D

Shlaymara
17.10.2007, 0:16
Slucajno sam naleteo na forum, i obradovah se sto vidim i Avanturisticki podforum. Svracao sam tu i tamo nadajuci se da ce i Macedonic nesto pisati:).
Ostao sam iz vise razloga. Jednostavan (bez reklama i sarenih kerefeka), nema avatara i potpisa (koje ne podnosim), disciplina (zna se sta se sme a sta ne), mozes nesto i pametno da procitas i kao sto vec rekoh, skoro pa jedini forum gde ima nesto i o avanturama.
A onda kad sam malo bolje neke upoznao clanove, bio sam kupljen:D.

Bryan Fury
17.10.2007, 0:29
Inače, bez namere da nipodaštavam rad celog foruma, Benchmark je još uvek najbolji all-around IT forum (u smislu da se tamo može najbrže i najpouzdanije dobiti odgovor, savet ili rešenje hardversko-softverskih problema).

Ne slažEm Se.

:D

A M G
17.10.2007, 0:39
Clan sam ovog foruma prilicno dugo, visim ovde gotovo svaki Bozji dan i gubim vreme! :opanachke Nazalost, ne mogu da se setim kako sam uopste stigao do ovog naseg zajednickog mesta za okupljanje, dal' sam imao neki problem pa mi je trebala neka pomoc il' sam banuo tek onako...ne secam se...:o U svakom slucaju, sama cinjenica da toliko vremena posvecujem ovom mestu govori dovoljno o tome koliko mi se dopada! ;)

hacker_aca
17.10.2007, 0:56
Pročitao u SK da je otvoren SK forum (šta je sad pa to?! :)) i 'ajde da vidim šta je to, registrujem se, pogledam malo, svidelo mi se nešto u početku, posle su se javljali neki kul likovi, ostvarim poneki lični kontakt i eto mene... :)

Jedino mi je bilo krivo kada jedno leto nisam bio tu 2 meseca zbog nedostatka internet veze i vremena. Uglavnom, nekako sam nadoknadio to. Nadam se... :Freddy:

[Imzadi]
17.10.2007, 0:57
Ne slažEm Se.

:D

Hehehe ES-esovcu jedan :D

mad_skillz
17.10.2007, 1:06
da citiram dete iz jedne popularne nase reklame:
..zato sto da bih igr'o igrice.. :D

najiskrenije, jer sam se privikao i vise mi je postao deo svakodnevne rutine..prosto kao sto namestim krevet i odem na trcanje, tako i obrnem forum na 10 minuta da vidim ima li cega novog i inovativnog..
a da, i da bi se prozivao sa Mr.Garrisonom i PAINom...:to_care:
Bog se igra na ATi-ju
a ja se igram na nVidii..:D

steve89
17.10.2007, 2:21
Pa... i ne secam se tacno, nije bilo nekog posebnog razloga nego video sam u sk da imaju forum, a malo pre toga sam uzeo dial up :) i 'ajde... pa sam za ~6, 7 meseci imao ~30 poruka :D uglavnom sam samo pazljivo citao... pa kad je stigao adsl sam postao aktivniji itd...

gledao sam i ostale poznatije it forume i nekako mi je ovaj uvek bio najbolji :) i ovo je jedini forum gde sam aktivan stalno, ostalo su uglavnom neki forumi gde samo skupljam linkove :dzavo: :D

polarnimeda
17.10.2007, 2:46
Uh... Trebala mi je valjda neka pomoc i kada sam je jednom dobio... Pa jos jednom, pa jos jednom... A sa obzirom da i ja volim da pomazem, a ovde se uvek nadje neko kome pomoc treba... Postalo je jasno da ce i ovo postati my favourite forum (naravno imajuci u vidu da volim da se gnjavim sa kompovima) :) A strogost moderatora i admina (ma koliko je mi ponekada pljuvali) odrzava ovo parce virtuelnog prostora cistim- mestom bez psovki i gusenja u suvisnim komentarima. A kada je i potrebna razonoda- tu su i "ostale teme". :D I svidja mi se sto se stalno radi na unapredjenju foruma, sto korisnici aktivno u njemu ucestvuju... Ma skolski primer odlicnog foruma.
A da ne zaboravim- ima zaista dooosta ljudi, ali sto je mozda i bitnije- ne i previse (da imamo 200.000 clanova tu bi bio kraj komunikacije; sve bi se zaglavilo i zakrcilo, postalo nekako hladnije i udaljenije; ako me razumete)- a dosta je i onih redovnih posetilaca... Lepo je spontano se upoznati sa njima :)
... :to_care:

WhenDarknessFalls
17.10.2007, 2:54
Bilo je dosta podforuma namenjenih igrama, pa me valjda to privuklo... A i ljudi su ok, fino se ponasaju prema novajlijama. :Freddy:

zoran845
17.10.2007, 9:29
Od kad sam prvi put kročio na Internet intuitivno sam osećao da su forumi teška zaraza i da ih treba izbegavati, te sam tako i radio. Sretao sam se sa forumima (dosta njih) samo kad sam nešto guglao pa mi kao rezultat izađe neki thread.
Ovde me je dovela alavost (:kreza:), zato što sam (skidajući sve više svega i svačega) uvideo da je došlo krajnje vreme za uvođenje ADSL-a. U stvari, da nije voljenog "Telekoma" (:mad:) i njegovog nebuloznog objašnjenja da se "nisu stekli uslovi za ADSL" na mojoj liniji, uveo bih ADSL još početkom 2006., kad je krenulo u Nišu, ali to je druga priča.

Dakle, glavni razlog da se pojavim na forumu SK je bila potreba da se na najbolji način (mislio sam, a pokazalo se tačnim) informišem o domaćim ADSL provajderima i odlučim se za onog sa kojim ću u XXI vek.:)
Kad sam pročitao šta mi je bilo neophodno, uzeh malo da švrljam po forumu, i, naravno, natrapah na podforum "Avanture" (pogrešno nazvan "Avanturističke igre":mad:), i što se ono kaže - ostalo je istorija. Tipična "došao iz nužde, a ostao zbog zadovoljstva" priča.:D

Ovde sam upoznao (tačnije, upoznajem) neke divne ljude, ima puno lepih postova, praktičnih saveta za sve i svašta "IT related", moderatori rade li rade (ponekad i previše :p),... Kako nisam nigde drugde član (mislim na domaće forume), ne mogu da kažem kakav je u odnosu na ostale, ali vidim da mnogi tvrde da je znatno bolji pa me to raduje.
Korist (učenje) + zabava + kultivisano članstvo: to je po meni (prosta) dobitna formula ovog foruma.

Za kraj bih ponovio ono što sam napisao u svom prvom postu na ovom forumu: bilo bi lepo da svako pročita šta je i kako napisao i zapita se kako će to nekom drugom da zvuči i izgleda. Forum SK bi tada bio još bolji.:)

Srlandand
17.10.2007, 18:21
Zasto sam odabrao SK forum? Pa, bio sam malo high...Salim se naravno (ili ne). Izabrao sam ga zato sto je pun korisnih informacija i zanimljivih likova. Opsiran je i ima za svakoga po nesto, modovi rade svoj posao kako treba...

wolfologin
17.10.2007, 18:26
Da pricham o igrama :dedica:
Da me nerviraju ljudi
Da ja nerviram ljude
Ma da se lepo zabavljamo i ako mozemo
neshto korisno ( vec iskusheno ) nauchimo :dedica:

Mr. Garrison
17.10.2007, 18:48
svako napravi po neku kobnu gresku u zivotu. nisam ni ja izuzetak :(
dosao sam zbog Atile da bih ga nervirao :)
forum vise nije isti bez njega. bio je on najbolji mod ikada :D

donator99
17.10.2007, 18:57
Procitao u SK da se otvara forum, ali zbog nedostatka internet konekcija nisam se odmah ucanio.Cim sam uveo ADSL odmah se registrovo i otad sam clan :)
Drugi razlozi su nedostatci avatra i potpisa(2 stvari koje po meni mnogo narusavaju izgled foruma), disciplina i skin foruma :)))

wolfologin
17.10.2007, 19:18
Procitao u SK da se otvara forum, ali zbog nedostatka internet konekcija nisam se odmah ucanio.Cim sam uveo ADSL odmah se registrovo i otad sam clan :)
Drugi razlozi su nedostatci avatra i potpisa(2 stvari koje po meni mnogo narusavaju izgled foruma), disciplina i skin foruma :)))
Izvini a na kakvu disciplinu mislish ?

Teva
17.10.2007, 19:22
Ja neam pojma zasto sam odabrao bas sk forum
Iskreno poceo sam cisto da vidim sta je onda sam poceo da gnjavim Voju a Voja ko Voja dobar k`o panja uvek spreman da pomogne i da trpi da ga neko smara i tako mic po mic i sad sam manje vise redovan clan u etapama :D

alesandro
17.10.2007, 19:43
Hum.... ni sam ne znam otkud na forumu... mislim da sam na sajtu sk.co.yu video reklamu za forum (ista ona sto i sad "blinka" u onom levom uglu) i tako poceo... u pocetku sam bio nemi posmatrac jer sam mislio da sam ja mutav za vas 'sveznalice', ubrzo sam shvatio da nije tako... i eto me sada, sa 200 poruka (ovo mi je dvestoti), sa dve 'zelene' itd... Da je atmosfera drugacija ne verujem da bih se nesto dugo zadrzao, "atmosfera je cupel" :D, ljudi su opusteni, prijatni, dobronamerni i zanimljivi, moderatori su vec druga prica... :D:D:D. Salim se malko. :) A sto se tice tih avatara i potpisa i drugog skina foruma, sa tim se ne slazem! Jedna od najboljih 'osobina' foruma jeste perfektna preglednost i jednostavnost istog.
Eto toliko od mene. :aplauz:

Željko
17.10.2007, 19:58
i eto me sada, sa 200 poruka (ovo mi je dvestoti), sa dve 'zelene' itd...
Nisi dovoljno veran forumu, ne znaš da se postovi ne broje u Brbljaonici... :D :D :D :D

Inuyasha
17.10.2007, 20:02
Eto...video u casopisu da se otvorio forum, jeste da sam imao dial-up, ali sam se uclanio...vreme je kasnije dovelo svoje, i sada sam manje/vishe aktivan clan :)

todos
17.10.2007, 20:24
Mora nesto. Poznajem SK jos od polovine osamdesetih, pa mi je bio najblizi. A i lako se dolazi do odgovora na postavljena pitanja sto je i najvaznije, a na nekim izvikanim sajtovima koje ne zelim da pomenem ume da potraje dok se neko ne smiluje da ti pomogne.

Inuyasha
17.10.2007, 21:05
Mora nesto. Poznajem SK jos od polovine osamdesetih, pa mi je bio najblizi. A i lako se dolazi do odgovora na postavljena pitanja sto je i najvaznije, a na nekim izvikanim sajtovima koje ne zelim da pomenem ume da potraje dok se neko ne smiluje da ti pomogne.
Uf ne sponiji to...covece strasno je kako ljudi umeju biti smradovi...najjace mi je kada neko postavi pitanje tipa "Kako se otvara safe mod za win", a na to shabani odgovore "kakav si ti noob, otkri sam"....strasne stvari...mada na srecu SK je profesionalni forum sa mnostvom dobrih likova koji znaju shta pricaju, kao i sa najjacom Admin/mod ekipom koju sam ikada video. Svaka cast :)

B@NE
17.10.2007, 21:19
Svaki forum ne cine poruke, teme, pa i u neku ruku avatari, vec sami ljudi to jes' mi. Na ovom forumu se skupljaju ljudi koji poznaju materiju i fer su prema vama. Preko foruma sam upoznao par ljudova i ponosan sam zbog toga.

zdravkelja
17.10.2007, 21:49
Pa pre iskreno nisam ni znao sta je forum, bio sam na dial-upu i nisam se mnogo kacio na net. I onda sam video u SK vec godinu dana pominju forum i eto ja resio da se registrujem i ostalo je istorija...:D

Foum je extra stvarno, svi su OK.

Pamticu kao prvi forum na koji sam se uclanio:)

donator99
17.10.2007, 22:03
Izvini a na kakvu disciplinu mislish ?

Za razliku od ogromnog broja foruma gde se off topih, flame i ostale stvari dozvoljavaju ovde to nije tako.Prvenstveno zbog velikog broja moderatora.Na skoro svakom podforumu ima ih 3-4 dok na nekim forumima ima po jedan-2...

che daboli guz
17.10.2007, 22:38
Paaa,
krenuo sam sa papirnim SKoom a zavrsio sa Cyber SKoom(cak sam i nogom krocio u taj drevni mauzolej daleke `96-`97.(da ste samo znali kakvi su im monitori bili-i rusi bi im pozavidjeli)!
Prvo je bilo da nadjem odgovor na svoju nedoumicu da bi to preslo u ...
da pomognem neko ko je u nedoumici onoliko koliko mogu.....da bi zivot u tudjini ucinio ugodnijim...Disciplina Kichme....club drvadjija....filozofiranje....zezanje....By All Means ,YES(The Gate of the Hell Opened)!!!!

hacker_aca
18.10.2007, 3:37
Svaki forum ne cine poruke, teme, pa i u neku ruku avatari, vec sami ljudi to jes' mi. Na ovom forumu se skupljaju ljudi koji poznaju materiju i fer su prema vama. Preko foruma sam upoznao par ljudova i ponosan sam zbog toga.

Naravno, u kompove se ne razume svako i to su uglavnom neki normalni i inteligentni ljudi. Normalno, nađe se po neka budala ali velika većina je ovde normalna i zato mi se sviđa ovaj forum.

che daboli guz
19.10.2007, 15:50
Naravno, u kompove se ne razume svako i to su uglavnom neki normalni i inteligentni ljudi. Normalno, nađe se po neka budala ali velika većina je ovde normalna i zato mi se sviđa ovaj forum.


Vishe mi se chini da su svi ovdje "ushtrojeni"!!!!
Tako to biva kad je gvozdena ruka na vlasti aka Brko:rofl::kreza::ciao:

M1los
19.10.2007, 17:37
Vjerovali ili ne, SK nije moj prvi forum :D. To je MyCity. Ali molim vlasti da me ne uhapse, jer sam zapostavio MC i preselio se 'vamo. Ovdje je bolja atmosfera. Ljudi su opušteniji. Na MC su boje takve da se osjećam k'o u zatvoru, a na sam pomen piraterije korisnik biva bačen lavovima, uz euforično urlanje mase... A ovdje se ipak preživi.

Piraterija. Crack

Edit: Da, pa šta -- VojaM

Jesam vam rekao? :D

uros@3D
19.10.2007, 18:21
Joooj nemoj, čuće te neko :paranoia: :D

Ja sam slucajno naleteo na ovaj forum preko Google-a, trazio sam neke nase tutorijale za 3ds max i tako naleteo na "2D i 3D grafika" i od tad visim ovde svakodnevno. Inache to je bio i prvi forum na koji sam se registrovao :) Svidja mi se sto su ljudi opusteni i pre svega razumeju se tj. sto bi se reklo znaju znanje tako da ovde uvek mogu naći pomoć u vezi kompa ili bilo cega drugog vezanog za IT. Takodje ovde se informišem o igrama, muzici, telefonima itd. I glavna prednost je sto je naš forum tako se možemo normalno sporazumevati. Koliko god da znam dobro engleski uvek je lakse pričati tj. pisati na maternjem :)

PeTkO
19.10.2007, 18:53
Ja sam na ovaj forum dosao sasvim neplanirano.Naime, hteo sam da zapocnem neki svoj online magazin koji se bavi bas o kompjuterima.I onda sam cekao da se updejtuju slike iz najnovijeg broja SK-a na SK sajt.I tako ja jednog dana vidim, ako se dobro secam, jedan mali baner na desnoj strani sajta na kome je bilo napisano "SK Forum".Kliknuo i pridruzio se.Samo jos i da napomenem da je ovo moj prvi i najbolji forum na koji sam se uclanio.

Željko
19.10.2007, 21:50
...jedan mali baner na desnoj strani sajta na kome je bilo napisano "SK Forum"...

Na levoj :D

glitch
19.10.2007, 22:21
Oho-ho, Petko se konacno ulogovao. ;) Inace, kao i vecini ljudi, casopis je bio presudan razlog mog registrovanja. Ovde se osecam kao kod kuce. :)

genius
19.10.2007, 22:29
Aaaaahhh.... there is no place like home :D (vidi mi lokaciju)...

caine
19.10.2007, 22:50
Koliko god da znam dobro engleski uvek je lakse pričati tj. pisati na maternjem :)
I lakse, i zabavnije.:)
Meni uopste ne prija ''forumasenje'' na engleskom.:o

Simke
20.10.2007, 0:09
• Radoznalost je bio osnovni razlog zašto sam se našao na SK Forumu, uostalom kao i na masi drugih foruma i mesta na netu, uglavnom gde se okupljaju ljudi čija interesovanja su računari, ribolov, proza, poezija, slikarstvo ... moram napomenuti da je prvi korak, kada sam prohodao bio BBS, zahvaljujući Dejanu Ristanoviću i jednoj zaista dobroj ekipi a kasnije je sve išlo nekako rutinski ... pa se tako natrapalo i na ovaj forum, tada u izgradnji.

• Bolje pitanje bi bilo zašto sam ostao ...
pa bilo mi je prilično zabavno, baš zabavno ...
a vremenom se ukazala potreba i prilika da ponešto i pomognem ...
Uglavnom prevagnula je neka moja sklonost za učestvovanjem u dobrim zamislima i namerama koje su bile očigledne od samog početka.
U svim slučajevima u kojima procenim da neki dobronamerni ljudi streme ka nekim po meni uzvišenim i korisnim ciljevima, spreman sam da pomognem koliko god to mogu ... što sam više puta dokazao u realnom životu ali to nije toliko bitno za ovu priču.
Poneko će se zapitati kakva je lična korist i interes od takvog pristupa, pa pošto je to meni jako teško da objasnim u samo jednoj poruci ostavljam da svako dodje do svog stava o tome.

Što se tiče stručnosti foruma iz ugla korisnika koji je došao da ovde reši neke svoje probleme, tvrdim da smo mnogo bolji nego recimo pre samo godinu dana ali ja recimo ni jednog momenta iz tog razloga nisam bio ni ostao na ovom forumu, svoje probleme uglavnom znam sam da rešim a za rešavanje tudjih problema te prirode me sasvim solidno plaćaju pa smatram da imam nekog pojma jer čista logika nalaže da ne bih dobijao novce da je suprotno. Nikada se nisam nešto puno ni mešao u stručni deo, nešto zbog lične nezainteresovanosti, nešto zbog prezasićenosti ... a u suštini uvek je i bilo ljudi koji su znali sve odgovore pa i nije bilo neke potrebe, bar po mojoj proceni, pogotovo u poslednje vreme jer kao što rekoh sve smo bolji, zar ne.


• Ponajbolje pitanje bi bilo zašto sam još uvek ovde, zar ne?
Osnovni razlog je Naša zajedniča akcija (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858) koja neplanirano dugo traje ...
pa donekle i to što mi je još uvek zabavno na ovom mestu iako nešto manje nego pre ...


(nastavak u sledećoj poruci zbog poznatog ograničenja)

Simke
20.10.2007, 0:09
PS.
Gledano iz mog ugla,
virtuelni lik Simke je negde pri završetku svog životnog puta na stazama Foruma SK-a,
prešao je cifru od 2.000 poruka, s' obzirom da je svaku svoju poruku pročitao najmanje dva puta može se pretpostaviti potrošeno vreme za pisanje i čitanje samo svojih poruka, takodje se vrlo lako može pretpostaviti i broj upotrebljenih reči, koje bi bile dovoljne za jednu opširniju knjigu, reči koje bi valjalo da su samo nešto drugačije poredjane ;) za neku, naravno drugačiju priču ...
Bilo je tu i sasvim dovoljno priloga, ideja itd. da sada ne davim više ...

Ponekad mi je nešto manje zabavno nego ranije,
atmosfera je vrlo često manje opuštena i ima nešto više nervoze,
forum se donekle uozbiljuje i počinje da više liči na svoju stariju braću,
ne vidim ni šta bih to nešto pametno radio na ovom mestu,
osim one već pominjane akcije, koja će valjda završiti jednog dana ...

Ostaje znači da se muvam okolo po navici,
ili da kao što penzosi iz navike sede na odredjenim mestima i zuje okolo bogu kradem vreme ...
što mi nije nikada ni bila neka sklonost, prema tome pošto se ne mirim i ne prepuštam takvim slabostima ... odoh za idejama i svežinom.

Sve ima svoj kraj pa i nečiji virtualni život, nije moja želja ni namera da suicidno Simke nestane,
sve je samo prirodni proces i sasvim je normalno da se kao i u životu zakorači nekim drugim, nebeskim ili ovozemaljskim - što je manje bitno, stazama. Treba pratiti neke ciljeve, što je bitno je da se ne bi izgubio put.


• Da li je vredelo?
Svakako, kao i svaki drugi život!

Ice-Man
20.10.2007, 9:03
Ja sam ovde doso jer sam u Google kucao Guild Wars i prvi link na srpskom je bio bas onaj za SK forum. Ja sam tada jos uvek to shvatao ka chat i mislio sam da se ljudi dogovore kad da dodju online i pisu jedni drugima poruke. Onda sam jednom nesto pogresio i kliknuo na Mrezne Igre i zacudio se sto sad umesto poruka pisu neki naslovi. Cale mi je objasnio sta je forum i ja poceo da citam i povremeno odgovaram. Secam se da sam ranije osecao krivicu ako bi napisao poruku a da u njoj ne pomazem nekom ili da neko pomaze meni.:kreza: Onda sma u medjuvremenu izgubio savest i poceo da spamujem malo po malo i eto me danas!:D Onda sam jedno vreme manje posecivao forum jer sam na MyCity forumu naso temu Smesne Slike i bukvalno mi je jedina aktivnost na forumu bila pregledavanje te teme!:o Onda sam provalio da Cvet Kompijutera nije tema o biljkama i da ima smesnih stvari i to mesto sada najcesce posecujem. U medjuvremenu sam skapiro da se u Brbljaonici ne prepricava dnevnik i ne prica se o politici pa sad i taj deo cesto posecujem. Dan danas SK forum mi je svakodnevnica i to mi je vise navika nego neka potreba da ga posecujem.

@Simke
Svaka ti cast kad mozes da procitas svaku svoju poruku 2 puta. Ja bi puko i da moram jednom. Jedino je procitam kada mislim da je to neko drugi napisao i pomislim: "Hmm... potpuno se slazem. Poruke ovog clana sada ne preskacem... OMG to sam ja... hehe kako sam blesav. Bas sam blesavko. Hehe..." Sto zvuci debilno ali je tako stvarno.:D

zoran845
20.10.2007, 11:50
Onda sam provalio da "Cvet kompjutera" nije tema o biljkama...
Sjajno.:D

@Simke
Svaka ti cast kad mozes da procitas svaku svoju poruku 2 puta. Ja bi puko i da moram jednom.
:confused:
Zašto bi "puk'o"? Treba da čitaš (i ispravljaš) svoje poruke, ako ne iz poštovanja prema sabraći (i "sasestrama" ;)) na forumu, a ono prema samom sebi. Da li ti je baš svejedno da neko pomisli da si plitak, površan, ili nešto gore i zareže da ti čita poruke? Kad pišeš čitko, razumljivo i pregledno ljudi će pre uzeti da vide o čemu se u postu radi i možda kasnije i tražiti tvoje poruke da vide šta si novo rekao.
Niko ovde ne piše "romane" od poruka (čast izuzecima) pa da je baš toliko teško da se proveri kako post izgleda. Koliko samo korisnih poruka propadne zato što su aljkavo, ofrlje (a i polunepismeno, bogami) sročene. Mene (ponekad) ne mrzi da i takve poruke "dešifrujem", ali nemaju svi strpljenje nosoroga...

Izvinite za off topic.:opanachke

Spawn BG
20.10.2007, 12:24
Kao veliki broj čitalaca SK, za forum sam saznao iz časopisa, i registrovao sam se takoreći radi reda... Kad se uz to doda povremena i spora veza sa netom, onda ovo radi reda dobije smisao.
Onda sam naleteo na poruke koje su rešavale nečiji problem, a ja sam imao sličan, pa sam video da mogu ponešto i da naučim. Nakon toga sam video da postoji i nešto što neko ne zna, a ja znam, pa sam i ja počeo (koliko-toliko) da pomažem.
Ostalo je istorija... Osam od devet speed linkova u telefonu na Operi mini je SK forum (po temama koje me zanimaju), računi za telefon su znali da budu pozamašni, a od kad imam kablovski net, ako ne svratim 2-3 puta dnevno, osećam da nešto nije u redu sa mnom... :)
@Simke
2000x copy/paste, i izdaj knjigu... Biću kupac... Mislim da bi vredelo. :)

Ghost
20.10.2007, 12:33
Читам СК, а и форум ми деловао симпатичан. :)

Wolverine
20.10.2007, 21:49
Big fan. Big fan. :to_care: Saznao iz SK. Pa bre ovo je kao advanced citanje SK.