PDA

Prikaži potpunu verziju : Nejasnoce,dileme...


ludilo
8.10.2007, 2:39
Zdravo...

Imam nekoliko pitanja,koja su mi dosla citajuci ovaj forum,a to su:

1)Procitao sam da ne vredi kaciti 5.1 zvucnike na integrisanu kartu,jer integrisane karte daju 2.1 zvuk,jel to istina?
2)Ja imam integrisanu sound max digital audio...jel cu moci da povezem zvucnike koje nameravam da kupim(logitech x-530 5.1) sa kompom,bez pojacala,jer kao sto neko rece,postoje aktivni i pasivni zvucnici,e sad ne znam da li su ovi aktivni ili pasivni.
3)Da li se filmovi i muzika prave za 5.1 zvuk?Ako se ne prave,to bi zvucalo kao 2.1,samo sto bi 5 zvucnika sviralo(opet ko sto neko rece).
4)da li nekako mogu da produzim kablove ukoliko su kratki,i kako?
5)koje bi mi vi zvucnike preporucili:Proizvođač :

a)Philips Model : SPA2600 b): Altec Lansing VS3251E c)Proizvođač : Altec Lansing

Model : 151ie d)Proizvođač : Codegen Model : E100 (bas me zanimaju iskustva sa ovim

zvucnicima,jer su jeftini,a imaju 80w) e)Proizvođač : Genius Model : SW-5.1 1500
f)Proizvođač : Logitech Model : X-530 (moj favorit) g)neku od creative inspirion,u rangu

x530 h)Altec Lansing GT5051R

Hvala.

AstraLogos
8.10.2007, 9:28
Zdravo...

Imam nekoliko pitanja,koja su mi dosla citajuci ovaj forum,a to su:

1)Procitao sam da ne vredi kaciti 5.1 zvucnike na integrisanu kartu,jer integrisane karte daju 2.1 zvuk,jel to istina?
2)Ja imam integrisanu sound max digital audio...jel cu moci da povezem zvucnike koje nameravam da kupim(logitech x-530 5.1) sa kompom,bez pojacala,jer kao sto neko rece,postoje aktivni i pasivni zvucnici,e sad ne znam da li su ovi aktivni ili pasivni.
3)Da li se filmovi i muzika prave za 5.1 zvuk?Ako se ne prave,to bi zvucalo kao 2.1,samo sto bi 5 zvucnika sviralo(opet ko sto neko rece).
4)da li nekako mogu da produzim kablove ukoliko su kratki,i kako?
5)koje bi mi vi zvucnike preporucili:Proizvođač :

a)Philips Model : SPA2600 b): Altec Lansing VS3251E c)Proizvođač : Altec Lansing

Model : 151ie d)Proizvođač : Codegen Model : E100 (bas me zanimaju iskustva sa ovim

zvucnicima,jer su jeftini,a imaju 80w) e)Proizvođač : Genius Model : SW-5.1 1500
f)Proizvođač : Logitech Model : X-530 (moj favorit) g)neku od creative inspirion,u rangu

x530 h)Altec Lansing GT5051R

Hvala.
1. Nije istina. Integruse rade i u rezimu 5.1
2. Moci ces da prikacis na sound maxu Logitech x-530. Svi komp zvucnici su aktivni ( sadrze u vuferu ili basu potrebno pojacalo odredjene snage i i tipa ) dok pasivni nemaju pojacalo vec se za njih kupuje posebno pojacalo. Slucaj je kod mini , midi, maxi linija :D Hi Fi komponenti itd....
3. Pa zavisi kako koji filmovi. Neki se prave u 5.1 ili suround sto na originalnoj nalepnici lepo pise i obavezno su na DVD disku. Imas i neke Live muzicke koncerte u 5.1 a i neke igrice se rade u 5.1 kanalnom zvuku.
Da 2.1 moze na 5.1 da svira a da se cuju svi zvucnici.
4. Mozes da produzis kablove. Za tu malu operaciju potrebna je lemelica, pasta, klaj i malo znanja. ;) Ako budes imao potrebe za tom intervencijom javi se.
5. Sasvim ti je dobar favorit Logitech X-530
6. :ciao: