PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa DVD rezacem Plextor PX-716A


Johnny
16.1.2006, 14:20
Nije mi jasno u cemu je problem: nece da reze dvd-r. Reinstalirao sam Windows, Nero(6.0), instalirao Nero 6.6 i nista. CD reze normalno, a sto mi je najcudnije reze i DVD-RW! Jel' neko ima ideju sta bi moglo da bude ili da ga nosim u servis?

tool.keenan
16.1.2006, 14:44
probaj nero 7 ako nece ni to onda stavi novi firmware

Johnny
16.1.2006, 19:42
Pa ne bih da menjam firmware zbog garancije. A ne znam ni da li ima svrhe da stavljam Nero 7 jer je ranije radio i sa 6.

semaglig
16.1.2006, 22:07
Johnny, ja sam imao isti problem.Samo je bio štos u firmi DVD-R ... Verbatimove mi sve reže bez problema. Možda je to, a možda nešto nije uredu sa laserom. Ako imaš još u garanciji reklamiraj ga.

SANDMAN
16.1.2006, 22:12
Najbolje da odes kod prodavca pa ili neka ti zameni rezac ili neka on instalira firmware posto kazes da imas garanciju.A sto se tice Nero-a nebi trebalo da je do njega jer sam ja koristio skoro sve verzije i sve su radile OK.

Johnny
16.1.2006, 22:21
@semaglig
Ne, i ja rezem samo Verbatim. Pomislio sam da je laser, ali kako onda reze dvd-rw?! Hvala u svakom slucaju.

M@rin
16.1.2006, 23:45
Moj drug ima isti problem i redovno mi se zali, obicno zna da zeza sa Princo DVD-R !! verbatime reze normalno kao shto i ti kazesh.

Mozda bi kompromisto resenje bilo (cena/kvalitet) dvd-r diskovi Ridata i malcice skuplji Ritech. ( Princo su oko 20 din/kom a ritech ti je oko 25 din/kom) !

Johnny
17.1.2006, 11:17
Ali nisam rek'o da Verbatim reze normalno nego da sam samo njega i probao (i 1 no name).

semaglig
17.1.2006, 16:29
@semaglig
Ne, i ja rezem samo Verbatim. Pomislio sam da je laser, ali kako onda reze dvd-rw?! Hvala u svakom slucaju.
Meni je nec dvd rw nd-3540A čitao CD, DVD i rezao samo CD. Nosio sam na servis jer je bio u garanciji i tamo rekli crko laser za rezanje DVD-zamenuli i sad sve ok. I sad neće da mi reže CD-R smqrtbuy 52x... Istega na 48x pa oće...Verbatimove sve...
I sad ti to razumi ...

m8rix
21.1.2006, 22:52
Ja nemam nikakve probleme sa mojim PX-716AL, ali bih ti savetovao da ubacis najnoviji fimware (za tvoj model najnovija ver. je 1.09 i donosi podrsku za mnoge nove tipove medija), jer novi Verbatim diskovi PEARLWHITE su dobri, ali zbog novih materijala nekompatibilni sa mnogim rezacima i plejerima. Sto se tice garancije, ne bi trebalo da brines. Proces je bezbolan (ipak je to plextor), a koristiti rezac sa starim formware-om je besmisleno. Nije to isto kao sa plocama gde vazi nepisano pravilo da ne updatujes firmware ako ti sve lepo radi. Ako ipak nisi siguran, odnesi ga tamo gde si ga kupio i zatrazi da ti oni promene firmware. Ako to ne urodi plodom, onda je crko. A mozda ti i windows pravi probleme...

Lucifer_King®
21.1.2006, 22:55
ako ti reze samo rw moguce je da polako crkava,na kraju nece hteti ni rw a onda ni ucitavati nishta,end of the line...

Johnny
23.1.2006, 13:45
O.K. Hvala. Znaci ipak da ga nosim u servis pa da vidim sta je tacno? Ali nije mi jasno zasto bi crkavao kad' nema ni godinu dana i narezanih mozda 50-ak dvd-a.

Johnny
21.2.2006, 13:29
Samo da ispricam ako neko bude imao isti problem: Odneo sam rezac u prodavnicu gde sam ga kupio, a oni ga poslali u servis i nisu znali da mi kazu sta je bilo! Dodjem kuci, namestim ga i opet ne radi! Onda se iznerviram i flash-ujem ga sa 1.03 na 1.09 i sada radi. Znaci problem je verovatno bio do novih dvd-a. Jedino me nervira sto svaki put padne verifikaciju...

ivan79
3.5.2007, 15:59
imam isti rezac i imao isti problem koji je firmware resio a ako ti ne resi onda ga nosi u srevis....

tommasr
15.5.2007, 7:20
Pozdrav.

Ja sam pazario PLEXTOR P-716 i meni je u početku pravio probleme i to nakon što sam ga grubo prekinuo u rezanju DVD-a gaseći ga na dugme par puta. Kad sam napravio update firmware-a i nabavio UPS da mi ne crkavaju diskovi i komp kad crkne struja sve je od tog momenta krenulo da fercera normalno ko rukom odnešeno. I dan danas šljaka iako je narezao više diskova nego neka muzička produkcija za dve godine. Čudim se, jer su mi mnogi ortaci i poznanici koji se bave trgovinom komponenti i kompjutera rekli da je ta serija Plaxtora bila nešto problematična i da su imali reklamacija.

Pošto se pojavio nedavno novi Plextor P-800A razmišljam da ostanem veran tradiciji da ne kupujem jeftino nego kvalitetno i da ga pazarim da mi ostane za narednih par godina dok ne izdaju Blueray.:ciao: