PDA

Prikaži potpunu verziju : Maturski rad


Nazgrel
16.1.2006, 13:27
Pozdrav svima.Radim maturski rad iz informatike pod nazivom PC KONFIGURACIJA.Mozda ce nekima zvucati smesno ali takva je tema.U Svakom slucaju trebam da opisem racunarske komponente.Da li neko od vas ima neki tekst o hardware-u ili neki link gde to mogu da pogledam.Puno bi mi znacilo ako nesto znate.HVALA UNAPRED!

Ripper
16.1.2006, 16:08
Pa vidi najlakše ti je da nađeš ili na NETu ili negde ovako neki stariji Mikro ili elektronsko izdanje neke knjige "PC za početnike" ili tako nešto... I jednostavno iskoristi literaturu!
Imaš i neki sajt za maturske radove (nađi na googlu) odakle možeš da skineš jedno 200-300 komada...
Sad kucao sam ja nešto slično al to je bilo pre 8 godina pa sumnjam da sad možeš mnogo da izvučeš iz toga al probaću da nađem! :wave

Atila
16.1.2006, 20:36
Pozdrav svima.Radim maturski rad iz informatike pod nazivom PC KONFIGURACIJA.Mozda ce nekima zvucati smesno ali takva je tema.U Svakom slucaju trebam da opisem racunarske komponente.Da li neko od vas ima neki tekst o hardware-u ili neki link gde to mogu da pogledam.Puno bi mi znacilo ako nesto znate.HVALA UNAPRED!
Ово (http://www.piratesunited.com/modules.php?name=News&file=article&sid=43&mode=&order=0&thold=0) је више везано за куповину рачунара, ал' свакако може да помогне, а овде (http://www.wikipedia.org/) ћеш СИГУРНО нешто наћи.

Ilic Marko
18.1.2006, 3:28
Drugar studira masinski faks u Cacku - smer Tehnologija i informatika i kao predmet informatika ima neki plavi udzbenik koji je vise nego dobar(kao Pc za pocetnike)
Primer - za graficku objasnjava AGP i PCI-E i pojmove kao GPU , RAMDAC... sve do detalja, super ekstra!
Za memoriju SDRAM DDRSDRAM 266 , 333 , 400 i sl. knjiga je super i o svemu do detalja pise.
Ili :
Moj ti je savet napravi podelu na 32-bit i 64-bit konfiguracije(to jest procesore), pa onda na intel i amd, pa cip setove Nforce, via, sis ... pa sdram, ddr , ddr2, pa AGP i PCI-E graficke, pa HDD ultraATA i SATA , SATA II , pa CRT i TFT monitori, ... sve ponaosob i daj primere koje mozes naci na svakom sajtu proizvodjaca ( primer MSI, ASUS, Gygabite, AMD, Intel...) , ili mozda najbolje old school predstavljanje ulazni uredjaji , izlazni uredjaji, preriferije i te seme...
Pozdrav!

acaobrad
27.1.2007, 0:49
Pisao sam maturski na temu "Maticne ploce" pre jedno 6 meseci, i stvarno je najbolje da koristis literatutu i net, od literature ti mogu preporuciti knjigu "Nadogradnja i popravka PC-ja" u njoj mozes pronaci ama bas sve sto te interesuje, jedina mana je sto je malo starija (penium II je :tapsh: ). Knjigu mozes pronaci i u digitalnom obliku na http://www.1o1.com/Knjige/Knjige_na_na%C5%A1em_jeziku/
malo je veca (oko 17MB) ali isplati se.

polarnimeda
27.1.2007, 3:21
Eh kad se setim- pre 4 godine sam i ja imao slobodnu temu za maturski rad (predmet: racunari)... Samo sam nasao neki sajt i na njemu pricu o nekoj, tada novoj vrsti chipset-a... SVE iskopirao- SAV TEKST I SVE SLIKE.. :to_care: Predao i dobio 5... Iako nisam ni razumeo ceo tekst, znao sam da ni taj moj bedni profan (TEK) nece... Nije imao **** da me ispita- prosao sam bez odbrane koju naravno i nisam bas mogao da spremim :D
Dakle rekose ti vec, i svakome sa slicnom temom- wikipedia (ili jos bolje neki nas tekst da se ne prevodi), copy, paste (eeeeventualno mali edit)... GoodBye!

Pisao sam maturski na temu "Maticne ploce" pre jedno 6 meseci, i stvarno je najbolje da koristis literatutu i net, od literature ti mogu preporuciti knjigu "Nadogradnja i popravka PC-ja" u njoj mozes pronaci ama bas sve sto te interesuje, jedina mana je sto je malo starija (penium II je :tapsh: ). Knjigu mozes pronaci i u digitalnom obliku na http://www.1o1.com/Knjige/Knjige_na_na%C5%A1em_jeziku/
malo je veca (oko 17MB) ali isplati se.
E JEB1GA! :rolleyes: To mu mozda pomogne kada pocne da se izucava istorija racunara :D

DAka
27.2.2007, 19:51
Ok To i nije mnogo tesko... Jel Zna Neko gde mogu da nabavim nesto za maturski rad o Ediusu.. ???
Ili ako ima vec gotov to bi bilo najbolje... :) Tema je Video Editovanje...

Lord
27.2.2007, 20:50
Drugar studira masinski faks u Cacku - smer Tehnologija i informatika i kao predmet informatika ima neki plavi udzbenik koji je vise nego dobar(kao Pc za pocetnike)
Primer - za graficku objasnjava AGP i PCI-E i pojmove kao GPU , RAMDAC... sve do detalja, super ekstra!
Za memoriju SDRAM DDRSDRAM 266 , 333 , 400 i sl. knjiga je super i o svemu do detalja pise.
Ili :
Moj ti je savet napravi podelu na 32-bit i 64-bit konfiguracije(to jest procesore), pa onda na intel i amd, pa cip setove Nforce, via, sis ... pa sdram, ddr , ddr2, pa AGP i PCI-E graficke, pa HDD ultraATA i SATA , SATA II , pa CRT i TFT monitori, ... sve ponaosob i daj primere koje mozes naci na svakom sajtu proizvodjaca ( primer MSI, ASUS, Gygabite, AMD, Intel...) , ili mozda najbolje old school predstavljanje ulazni uredjaji , izlazni uredjaji, preriferije i te seme...
Pozdrav!
Mislim da bi sa tim promašio temu. Ne puno, ali bi. Mislim da se tema ondosi uopšteno na delove računara, način njihovog funkcionisanja i namenu svake komponente, a ovo što si ti naveo bi moglo da mu posluži za primere:
-npr. GRAFIČKA - način funkcionisanja, namena, primena (pa primeri: osobine grafičke (gu takt, mem takt, tip magistrale i sl)
"Old school" kao što si naveo je i dalje najprecizniji način (bar što se profesora tiče) za predstavljanje teme, a i velika većina profesora ne prati aktivno računarsku scenu (nažalost), pa i ne bi imalo puno smilsa njima navoditi DDR2, pci-e, pci-ex, quad core i slično... Udžbenik za prvu godinu informatike može da posluži kao osnovna smernica za kostur maturskog, naravno, ima i nelogičnisti, pa čak i gluposti, ali onaj ko se iole razume u informatiku i računare može da izvadi korisnih stvari odatle.