PDA

Prikaži potpunu verziju : Chieftec protiv APC-ovog UPS-a


spin
4.10.2007, 23:30
Planiram da zamenim svoje staro napajanje nekim jacim .
Chieftec gps 450aa-101a ili
cooler master 430W RS 430 PCAPRO

Procitao sam na ovom forumu ( a i na drugim ) da se chieftec iz ove serije NE SLAZE sa mojim ups-om ( APC back ups cs 500) . Tj da se komp ugasi kad nestane struje, te zbog toga sto ups onda ne isporucuje pravilnu sinusoidu, te zbog toga sto chieftec ima aktivni pfc ( power factor corection) pa smeta ups-u
Dok nisam poceo da listam forume, bio sam za chieftec, sad nisam vise siguran.
Ima li istine u svemu ovom ?
Inace oba napajanja kostaju oko 50 e i imaju aktiv pfc.


moj racunar : barton 2600 , his radeon 9550, dvd rw ,tv karta, hdd 80 gb,

VojaM
5.10.2007, 18:09
Planiram da zamenim svoje staro napajanje nekim jacim .
Chieftec gps 450aa-101a ili
cooler master 430W RS 430 PCAPRO

Procitao sam na ovom forumu ( a i na drugim ) da se chieftec iz ove serije NE SLAZE sa mojim ups-om ( APC back ups cs 500) . Tj da se komp ugasi kad nestane struje, te zbog toga sto ups onda ne isporucuje pravilnu sinusoidu, te zbog toga sto chieftec ima aktivni pfc ( power factor corection) pa smeta ups-u
Dok nisam poceo da listam forume, bio sam za chieftec, sad nisam vise siguran.
Ima li istine u svemu ovom ?
Inace oba napajanja kostaju oko 50 e i imaju aktiv pfc.


moj racunar : barton 2600 , his radeon 9550, dvd rw ,tv karta, hdd 80 gb,Da, tačno je. Čovek probao i uverio se iz prve ruke.

Ne bih rekao da to ima veze sa aktivnim PFC nego je prosto to napajanje lošiji i jeftiniji model koji ima problema sa UPS-evima koji ne daju pravilnu sinusoidu.

To uopšte ne znači da je Chieftec generalno loš proizvođač, nego da naši uvoznici uvoze samo jeftine Chieftecove modele jer misle da oni skuplji ne bi imali prođu.

Dyca
5.10.2007, 18:35
Uzmi Cooler Master,cak mi se cini i da je bolje napajanje nego taj Chief(bez obzira na UPS)...

Brains
5.10.2007, 19:04
Imam Antec SP-400P i APC Back-UPS RS 500 (BR500) i medju njima nema neslaganja. Po testovima iz http://www.sk.co.yu/2006/12/skse01.html i http://www.sk.co.yu/2006/12/skse01.html Antec se pokazao dobro.

spin
5.10.2007, 21:20
Nazalost , sada i ja znam da je tacno. Kupio sam chieftec , povezao ga i isprobao. Kad nestane struje komp se ugasi a apc urla da je preopterecen.

Jasno mi je da napajanje smatra signal koji mu stize iz ups- a za nepravilan i iskljuci racunar misleci da ga time stiti. Nije mi jasno zasto ups prijavljuje preopterecenje ?

Na nekom forumu sam procitao odgovor apc-a nekom ko je imao istovetan problem. Oni kazu da je to zato sto chieftek odbija da radi ako do njega ne stize cista sinusoida iz ups-a. Nebuloza .. Niti jedan ups ne moze iz jednosmerne struje (baterija ) da napravi cistu sinusoidu .Neverovatno da ovako nesto chieftec nije predvideo.

Ali sve ovo nije bitno , zamenicu chieftec sa cooler masterom i to bi trebalo da radi , barem se nadam. A ovo mi je za nauk za sledeci put .

Sto se antec- a tice uzeo bih i njega u obzir ali u nišu i coller mastera nema na lageru ( cekam da stigne iz bg) a kamoli antec-a !?