PDA

Prikaži potpunu verziju : Perfect World!


ricma985
27.9.2007, 13:21
Sutra 28. 09. 07. postavljaju evroposki server, igra izgleda i zvuci fenomenalno , cak previse dobro da bi bilo true(po trejlerima i pricama ljudi koji su je testirali na kineskim ili cijim vec serverima,vise na www.mmorpg.com). Kineska mitologija, cime nisam bas odusevljen ali zato: full customization(od lica do peta :)), PvP heaven ==> sieges, GvG, free flying, pegle u, pri i za vreme letenja i plivanja dovoljno nadoknadjuju taj problem (ako je nekome to problem:))
Namerno ne pisem vise, koga interesuje neka pogleda na http://www.perfectworld.com.my/. :D
Navodno mnogo stvari je "pokradeno" iz WoW-a, prvenstveno izgled oficijelnog sajta sto je, po meni totalno nebitno...
E, da igra je besplatna ali postoji item mall, mada kazu da se sve stvari neophodne za igranje mogu naci u samoj igri a item mall je cisto za dodatke...

ricma985
27.9.2007, 21:38
Ja sam Xeretic pa ako neko bude igrao moze da me nadje da se pomazemo...

Pozz

maxx10
2.10.2007, 15:56
ne mislis valjda da ce neko da skine igru od 2.2gb ako ne das malo vise detalja! Inace isao sam na sajt i izgleda fenomenalno ali ne bi bio prvi put da me zeznu trejleri i screenshotovi i obecanja zato : MORE INFO PLZ!:aplauz::aplauz:

ricma985
3.10.2007, 13:01
Pa ajde :)

Zasto u moru F2P mmorpg-ova probati probati bas ovaj? Ja sam krenuo od toga da nemam sta da izgubim, skinuo je i krenuo...

Prvo pravite character-a je l' te... E sad ko prezivi editor pricace(ovo u pozitivnom smislu). Ne da mozete da podesite fizicki izgled svog lika do najsitnijih detalja, nego mozete, uz malo napora, da ga doterate da lici na vas(ima cak i par uradjenih primera ==> Yao Ming..). Jeste da na kraju ipak izgledate malo u manga fazonu (iako je kineska igra) ali nista strasno... Da ne lupetam dalje, cisto da napomenem da u realmu do sada nisam sreo jos jednog sebe... :) E, da imate ljude, elfove i beast-nesto-e.

E, sad sam pocetak moze biti malo konfuzan ali dok se naviknete na okruzenje i podesite tako da vam igra ne secka, sto se moze desiti na malo starijim masinama.

Kretanje je pomocu WASD ili P&C kako zelite i oba nacina odlicno rade. Prisutan je i double jump sto ce se ispostaviti kao jako zanimljiva stvarcica (ima i par questova koji zahtevaju snalazenje sa tim). Kamera se do sada fenomenalno pokazala i ne desava se (bar meni) da se zaglavite iza zgrade ili tako nesto.

Levelovanje je klasicno preko questova (najbrze) i grind (ne bas tako brzo:)). E da grinda ima, meni nije dosadan ali ga ima i opet ne toliko koliko u nekim drugim F2P igrama(mada kazu da je od 40+ nivoa suvi grind ali ja sam tek 16-ti tako da ne bih znao). Navodno postoji oko 5000 questova.

PvP je zastupljen (otvoren) tek posle, cini mi se, 30.-og nivoa, nisam siguran. Bce GvG, teritorijalni ratovi, gde ce guild-ovi praviti sopstvena utvrdjenja i cuvati ih ali to tek u buducnosti. Uvek mozete duel-ovati sa nekim i dobra fora (samo meni posto svi ostali kazu da nisam normalan sto mi se to svidja) je sto ne znate lvl protivnika... Jedino ako hoce da vam kaze, sto narano ne mora ali mozete okvirno znati po onome sto nosi...

Animacije nisu nista posebno, vidjao sam i bolje, ali su sasvim zadovoljavajuce. Iskreno, vose sam ocekivao.

Zvuk mi je malo siromasan, pogotovo u toku borbe, ali ajd mozda i ja trazim mnogo... Prateca muzika je made in china ali je ok.

Igram igru od 29. 09. 07. i mlogo mi se svidja i treba imati na umu da je ovo tek close beta stage i da ima malo smesnih prevoda na engleski, kucici jos uvek laju na kineskom ali se sve polako sredjuje. Novine kojih ima ili ce tek biti su razni mountovi, flying mountovi, letenje na oruzju(???), letenje pomocu krila (postoji), vencanja, muvanja (postoji), nosenje ljudi u narucju (postoji), dvoje ljudi jasu konja ili sta vec, housing, itd...

Dosta stvari je preuzeto iz WoW-a npr skill. tree, zatim jedna od meni najjacih stvari ==> kod svakog NPC-a kod koga nesto mozete da kupite mozete i da se opravite i to sve pritiskom na 1 dugme(mozda glup detalj ali mene nevidjeno smara pojedinacno kliktanje na svaku stvar u inventaru...)

Ako sam nesto zaboravio, a verovatno jesam, pitajte... :)

maxx10
3.10.2007, 13:30
OK ubedio si me:a_bleh:. DL je u toku vidimo se u savrsenom svetu:D

edit: ffs skinuo sam je sa onog linka filefront.com i ne radi mi javlja neki error u data4.pck isto se desilo i mom drugu i jedan lik je postovao isti problem na filefrontu(da bio sam dovoljno glup da ne procitam na vreme) pa ako mozes da mi das link sa kog si ti skinuo bilo bi super

ricma985
4.10.2007, 15:08
Idi na www.perfectworld.com.my nadji di je download i skini preko torrent-a...

Jedina stvar koju sam zaboravio da napomenem je da na kraju closed bete se ceo server resetuje, tj svi se likovi brisu... U open beti znaci sve ponovo ali kad izbace celu igru characteri sostaju... Inace closed beta traje do 12. 10. Nadam se da te ovo nece odbiti, ako nista, skini igru pa kreni kad pocne open beta... :)

Dr.X
8.6.2008, 12:16
evo ja da ozivim odavno mrtvu temu.

Skoro sam iskopao ovo negde i reko daj da se malo igram, i shta reci...zaglavio sam se uz Perfect World ko blesav :D

Igram na Oracle serveru i sad, posle 3-4 dana kigranja sam oko lvla 20.

Igram wing elf archera koga sam dizajnirao da bude crne koze, bele kose i ljubicastih ociju (zvuci poznato? ... da da, znam, nisam orginalan...samo mi fale 2 scimitara i panter i pravi sam :P ... doduse on nije imao krila :D )

Pogledajte jedan screenshot >>OVDE<< (http://img234.imageshack.us/img234/8272/pwanirionwa171au6.jpg).

Potrudicu se da napravim josh par dobrih screenova i postujem cisto da vam zagolicam mastu.

Inace izasla je valjda zvanicna verzija sad u maju `08 ali vise o tome mozete procitati na oficijalnoj strani >>OVDE<< (www.perfectworld.com.my).


X

danijel1
12.6.2008, 20:50
Da li si siguran da je igra vredna igranja? Pazi velika vecina tih igara je zanimljiva na pocetku, ali svi znamo sta se desi za par nedelja...

VladarTame
13.6.2008, 0:40
Skinuo sam igru neki dan na evropskom serveru igram ( LOGICNO ) heh i ja sam na nju potrosio 2,2 GB i nisam pozalio ni sekunde meni se svidja a sada svako ima svoj ukus pa ko voli nek izvoli


In game sam PiNgU Human Mage lvl 23 trenutno u guildu Exit to je domaci guild nasi ljudi ima nekih 60 clanova pa ko igra neka dodje otvoren je jos za prijave mislim ima mjesta i sada pa neka pita i nadam se da ce ga primiti


Igra je malo zbunjujuca na pocetku dok ne skontate opcije gdje se sta nalazi kako da quest uzmete predate gdje da trazite jednostavno dok se ne uhodate malo ali kasnije ima da derete mislim igra je jednostavno dobra jos mi se svidja sto mozete lika da uradite kako vi zelite mozete ga napraviti da izgleda bas ko vi lice mozes da doradjujes u detalje samo treba da imate strpljenja i samo lagano...


Ali da vas ne tusim vise ja sam rekao svoje misljenje a vi sada izvolite...


All the Best

bracaja
13.6.2008, 9:54
Ja ne mogu nikako da se ulogujem u igru.
Kad ukucam username i password prijavljuje mi ili cannot login to server ili incorrect user/pass (????????). A lepo sam se registrovao na onom Cubizone sajtu. Mislim, jedino tu i može da se registruje.

Neki predlog, pomoć?

Dr.X
13.6.2008, 12:42
Moras da aktiviras igru za tvoj account...imas to negde na cubizone...ulogujes se, onda indes na " my games" ili tako nesto i nadjes perfect world i kliknes activate....tad ce raditi...

Uhh ja kad sam poceo bila su samo dostupna 2 servera i to oracle i delphi...ja igram na oracle i ping mi je oko 350 ali nema ni trunke laga ... da sam znao da ce biti evropski server, tu bih igrao...

Kako se zove evropski server btw? i da li postoji neka specijalna procedura da se dodje do njega?



X

Dr.X
13.6.2008, 12:44
Da li si siguran da je igra vredna igranja? Pazi velika vecina tih igara je zanimljiva na pocetku, ali svi znamo sta se desi za par nedelja...

pazi, za par nedelja ako mi dosadi, prestacu...ali sigurno je vredno skinuti 2,2 gb za par nedelja zabave...mada kako je krenulo bice mnogo vise od par nedelja :D


X

Dr.X
13.6.2008, 17:30
@VladarTame :

Hajde molim te reci mi koliki ti je ping do servera i kako to sve izgleda...

Danas sam imao prvi pvp "okrsaj" ako se to moze tako nazvati...napao me lik koji je toliko lagovao da sam ga prvo video na jednom kraju ekrana daleko od mene, a zatim sam bio mrtav a on pored mene...

Hocu da iskljucim faktor daljine a imajuci u vidu da je moj EA tek lvl 30 to mogu nadoknaditi i na evropskom serveru za par dana igre...

Kako se uopste server zove?

Btw, izgleda da mora da se skine euro patch koji se instalira preko orginalne igre...izgleda da cu morati da reinstaliram ipak... :(


X

Dr.X
14.6.2008, 13:32
Shvatio sam da je PW europe privatni server...

TAkodje svi oni patchevi ne rade...skidao sam 2 i nikako nisam uspeo da pokrenem igru (koristio sam novu instalaciju a ne istu igru sa kojom igram na oficijalnom serveru)

Jedino bi mozda radio kad bi downloadovao celih 2,xxx GB vec patchovane igre...

Ali imajuci u vidu da ovo nije zvanicni server, mislim da cu se drzati zvanicnog...

Ping je preko 350 al shta cesh...takav je zhivot :(


X

miodrag no1
15.6.2008, 2:45
jedno urgent pitanje pre nego sto pocnem da skidam

da li je borba u ovoj igri akciona tipa devil may cry,kad pritisnem taster da zvekne istog momenta macem ili smaranje kao u kotor,point and klik?

hvala unapred

Dr.X
15.6.2008, 8:36
isto kao u WoW-u i slicnim igrama ovog tipa. Ti kliknes on napada, dok ne kliknes na seto drugo. Znaci nije kao u DMC nego je slicnije kotoru, ali nema pauze :)


X

miodrag no1
16.6.2008, 2:11
znaci robot akcija..nista,hvala

Wolverine
19.6.2008, 11:17
Pechujem:D ga, posle pravim lika, pa u akciju...

Dr.X
21.6.2008, 16:16
Pechujem:D ga, posle pravim lika, pa u akciju...

Igrash li? na kom si serveru i koji nickname koristish?


X

VladarTame
21.6.2008, 17:34
sorry nisam bio online neko vrijeme a u mene sto se laga tice nema m problema mozda jednom u da mi zalaguje u nekih 10 h igre ( igram je previse ) ja igram na tom EU serveru skinuo sam sa neta cijelu igru i igram pa et sada sam lvl 31 nisam birao nikakav server samo sam se ulogovao heh ja misli da sam na Oracle i u guildu sam domaci guild domaca raja zove se Exit pa ako neko oce da dodje u ovaj guild neka se javi ingame nick mi je PiNgU

VladarTame
1.7.2008, 1:19
A zar su svi prestali da igraju ovo hihi Prava igra majke mi mozda ubacim neke slike da malo to vidite:D:D

Dr.X
8.7.2008, 3:07
ispostavilo se da igramo na istom serveru !!!

Ja sam se prikljucio klanu EXIT i sad svi igramo zajedno. Ima dosta igraca sa prostora ex YU.

Mnogo dobra ekipa i super zezanje.

Ako iko odluci da proba, mi igramo na oficijalnom serveru ORACLE.



X

ImZver
3.11.2008, 18:22
Trenutno je aktivna CB na officialnom EU serveru: PerfectWorld-ms (multilanguage service) , ali za koji dan treba da krene Open Beta (najava je za 07.11.2008)..
Ping ka serveru je odlican ,meni je oko 40-60 (za razliku od malazijskog servera ili USA gde mi bio oko 600)

Za vise informacija posetite sajt mog guilda na :

http://exitguild.info.ms

ps: glupo je ici na privatni server jer je official free2play

Ovo mi bio char na malezijskom serveru:

VladarTame
3.11.2008, 23:09
Lijepa slika Zver :D

Jedva cekam OB :D

justfoka
24.2.2009, 6:37
Hej ljudi, da li bi neko mogao da mi pomogne sa pocetkom u perfect worldu? Da li negde postoji neki pdf (ili nesto slicno) gde se objasnjavaju osnove igre. Ovo je moj prvi mmorpg tako da nemam pojma sta, gde, kako. Please pomagajte...:confused:

vladimir urosevic
26.5.2009, 7:35
ja se izvinjavam imam jedno pitanje ,nisam bas neki poznavalac komp.,ali sam poceo da igram pfw.,dosao do 26 lvl,i sada je pocelo da baguje kako se to resava da bi nastavio da igram

virtuoz pavle
26.5.2009, 13:23
Gledao sam screenshotove, lepo izgleda...da li se igra mora placati mesechno ili ne?
tnx

C64freak
8.6.2009, 15:16
Bolji MMORPG nisam u zivotu igrao,grafika je prosto predivna<steta sto moj GF 6 nema snage da izbaci to> ,zatim skilovi su tako dobro utempirani da ja nem rechi...btw imam char Cleric ako bog da uzimam ovih dana 70.lvl i pravac Radiance x)

N.K.P.D.
10.6.2009, 9:52
Bolji MMORPG nisam u zivotu igrao,grafika je prosto predivna<steta sto moj GF 6 nema snage da izbaci to> ,zatim skilovi su tako dobro utempirani da ja nem rechi...btw imam char Cleric ako bog da uzimam ovih dana 70.lvl i pravac Radiance x)

Hm cek malo...spominjes Radiance i izuzev ako nema faction sa tim nazivom i na Perfect World MS (evropskoj) verziji onda si promasio temu. Ova tema je posvecena PW MS, a ne PWI. Imas posebnu temu za PWI.

PS. Ne idi u Radiance nikako...pukli su.:kreza:

Eris
11.6.2009, 22:43
Ovako skinuo sam i svidja mi se igra...E sad vi pricate o svacemu...a sad polako....
Ovako: xD

-Delphi i Oracle su serveri right ???
-Mogu li nekako da promenim shortcut na 123 a ne da mi bude f1 f2 f3
-Koliko je tesko raditi questove...i pvp.. i pve...
-Moram li procitati ceo help ili je isti fazon i ovde kao i kod svih mmo...mislim ono oko profesija i to :D
-i to je to mislim za sada :)

N.K.P.D.
11.6.2009, 23:17
-Delphi i Oracle su serveri right ???

Pre nego sto jako odmaknes sa igranjem moram nesto da ti kazem.Dephi i Oracle su serveri na malezijskoj verziji Perfect Worlda.Ne kazem da je lose, ali ima par stvari koje treba da znas. Tamo nema mnogo ljudi koji govore engleski (bar ne kao na drugim verzijama). Lag je veci i prevod celokupne igre na engleski je uzasno los. Moja preporuka je da odes na Perfect World MS (Evropska verzija) ili najbolje Perfect World International (internacionalna i serveri su u Americi). Mnogo su bolje i profesionalnije publishovane. Your choice...:)

PW MS
http://www.perfectworld.ms/

PWI
http://pwi.perfectworld.com/

Eris
11.6.2009, 23:47
Skinuo sam MS i to je to...ostajem tu xD...

EDIT: Dobro je da si mi o'ma reko...evo skidam MS client xD Ova igra je tako cool xD E sad mi odgovori na ona pitanja evo da ih ponovim
-Mogu li nekako da promenim shortcut na 123 a ne da mi bude f1 f2 f3
-Koliko je tesko raditi questove...i pvp.. i pve...
-Moram li procitati ceo help ili je isti fazon i ovde kao i kod svih mmo...mislim ono oko profesija i to
-'el se na svakom levelu mogu trenirati novi skillovi ili na parnim kao u Znate vec kojoj igri :D
-Kada dobijam krila kod wing elfova xD ?
- To je to za sada...videcemo uskoro...nadam se da ce se do sutra skinuti ovaj MS klient i nadam se da nema puno patcheva za njega... xD

N.K.P.D.
12.6.2009, 18:08
Skinuo sam MS i to je to...ostajem tu xD...

EDIT: Dobro je da si mi o'ma reko...evo skidam MS client xD Ova igra je tako cool xD E sad mi odgovori na ona pitanja evo da ih ponovim
-Mogu li nekako da promenim shortcut na 123 a ne da mi bude f1 f2 f3
-Koliko je tesko raditi questove...i pvp.. i pve...
-Moram li procitati ceo help ili je isti fazon i ovde kao i kod svih mmo...mislim ono oko profesija i to
-'el se na svakom levelu mogu trenirati novi skillovi ili na parnim kao u Znate vec kojoj igri :D
-Kada dobijam krila kod wing elfova xD ?
- To je to za sada...videcemo uskoro...nadam se da ce se do sutra skinuti ovaj MS klient i nadam se da nema puno patcheva za njega... xD

OK je evropska verzija...mozda ne toliko bogata eventima, ali bar ce ti manji biti lag jer su serveri u evropi.A evo i odgovora...
-imas 2 action bara jedan je na short tipkama od 1-6, a drugi od F1-F8 (s tim sto oba imaju po jos 2 dodatna reda)
-questovi su laki i razumljivi (oni za party nisu za soliranje naravno :) )PVP je ok i sve klase imaju prednosti i mane (wizard je tezi malo za igranje od drugih, ali izazovniji).PVE je bogat, a meni samo nedostaje jos instanci.
-help ti je uvek dostupan tako da ne propusti da ga procitas mada je prilicno sve isti fazon kao i u dr. igrama tog tipa.
-skilove dobijas po random levelima znaci nema pravila i mozes uzeti skill kad god imas dovoljno spirit poena i novca za njega (preporuka je da procitas na forumima skill guide za klasu koju izaberes ).
-wing elfovi kao sto im samo ime kaze su krilati :D..dobices oma krila ;)

Evo ti jedan zanimljiv sajt u vezi PW http://www.ecatomb.net/

Eris
12.6.2009, 21:13
Hvala ti xD
Mada ne volim skill gajdove xD vise volim sam da gradim svog chara xD

C64freak
12.6.2009, 21:19
Hm cek malo...spominjes Radiance i izuzev ako nema faction sa tim nazivom i na Perfect World MS (evropskoj) verziji onda si promasio temu. Ova tema je posvecena PW MS, a ne PWI. Imas posebnu temu za PWI.

PS. Ne idi u Radiance nikako...pukli su.:kreza:

Da da jbg kasno sam to provalio <na PWI sam mislio> :)
Ma znam napustilo ih gomila demona jbg postalo je malo montono jer su drzali dve trecine mape x) al ono polako se popravljaju...nzm gotivim taj gild tako da cu uci pa sta bude...mozda ima donesem srecu pa vrate staru slavu :D

Eris
13.6.2009, 4:16
Eee jos nesto...video sam kod blacksmithera..tejlora i mnogih drugih neke cudne radnje tipa nesto autenthification items..ili tako nesto xD
Zanima me za cega to sluzi :) ako znas o cemu pricam x)

N.K.P.D.
14.6.2009, 0:58
Eee jos nesto...video sam kod blacksmithera..tejlora i mnogih drugih neke cudne radnje tipa nesto autenthification items..ili tako nesto xD
Zanima me za cega to sluzi :) ako znas o cemu pricam x)

Hm jedino sto mi pada na pamet je opcija "indentification items" , ali to znas sta znaci ne? :icon_scra Anyway ako je to imas neke iteme kod kojih su neki statsi neindentifikovani (unindentified) pa odes kod merchanta i za male pare indentifikujes da bi imao i te statse na itemu.

Eris
14.6.2009, 2:08
E to xD bzvz trosim pare na budalastinu xD :)

N.K.P.D.
14.6.2009, 9:57
E to xD bzvz trosim pare na budalastinu xD :)

Heh pa nije bas...zamisli imas item sa +3 str i unindentified. Odes kod merchanta i za sicu indentifikujes kad ono dobijas jos +50 hp...:D Kome ne treba viska hp?:opanachke

Eris
14.6.2009, 12:36
Hehe...ima li jos nesto ******To xD sto bi mogo da pojasnis :D ?

N.K.P.D.
18.6.2009, 0:10
Hehe...ima li jos nesto ******To xD sto bi mogo da pojasnis :D ?

Naravno...just ask...:)

VladarTame
24.8.2009, 23:08
E ljudi nisam odavno na ovu temu nista pisao pa ev da sada kazem par rijeci hehe...

Ne znam da li je iko sa ovog foruma usao u igru na MS ( multilanguage ) verziju igre.
ja sam jos tamo ima par ljudi koji su dosli.
Glavna 2 guilda su Nemesis i Ilusion...
Htio bi da pozovem sve ljude ako oce da se igraju sa nama koji smo jos tamo ostali.
Igru mozete da downloadujete sa ovog linka:
http://perfectworld.ms/
mi smo na PVP serveru Wodan igra je u OB-i.
TW je u normalno vrijeme naravno laga nema nikako ili jako malo.
Moj ingame nickname trenutno je 1Love pa ako neko dodje moze da me PM rado cu da ga pozovem u Guild.
Ako nas bude dovoljno mozda jednog dana ovo bude nas server ko zna...

Schnak3
25.8.2009, 23:47
Ljudi imate jos jednog igraca! Kome trebaju hakove za igru (ta hakovi, a i botovi) neka me PMuje.
Skinucu MS verziju (jel sve na engleskom, samo brbljaju sve jezike sveta?) jer me iznervirala perfectworld.com registracija (stalno neki problemi sa antibot kodom).
Prvi put igram ovu igru.