PDA

Prikaži potpunu verziju : Najbolji kompjuterski-animiran film


Iris
24.9.2007, 14:53
Već neko vreme postoji ideja za postavljanje ovakve teme/glasanja, ali nikako da se organizuje lista...
Filmovi su rangirani po godini distibucije, a trudila sam se da budu zastupljena najpoznatija ostvarenja iz različitih studija.

Dakle, koje je po vama najbolje CG ostvarenje i zašto? ;)


Postoji mogućnost glasanja za više ostvarenja!

ForceWare
24.9.2007, 15:01
Ice Age, mada ne ovaj prvi deo nego drugi. Meltdown. Krzno na svim onim životinjicama je odradjeno perfektno, voda, led... Gledao sam DVD verziju filma i to izgleda prelepo.

Dok sa FF nisam nešto preterano oduševljen ali se nekako izdvaja iz grupe ovih filmova. Možda i samim imenom :).

TheProphecy
24.9.2007, 15:06
U kom smislu najbolji? Najbolje animiran ili "najkvalitetniji"?

Iris
24.9.2007, 15:43
Sam izaberi :)

B@NE
24.9.2007, 15:48
Inzvanredno. Volim da gledam animirane filmove dosta sa spiska sa pogledao, a one koje nisam nadam se da cu uskoro. Glas sam upisao za Ice Age (1 verovatno), i Cars , gledao sam citav make up filma i odusevio me. Detaljisan je i to mi se svidja, prijatni glasovi, i dinamika koji se protezu kroz ceo film. Preporucite neki od filmica da se pogleda kad se uhvati malo slobodnog vremena.

FooFighter
24.9.2007, 15:55
Nisam gledao Advent Children, ali se secam da sam bio odusevljen kada sam gledao Final Fantasy: The Spirits Within. Dobra prica, dizajn i animacija s obzirom da je film iz 2001. godine (ako se ne varam).

Od ovih na listi koje sam gledao, slazem se sa ForceWare-om za Ice Age 2, uz dodatak Finding Nemo:)

muki85
24.9.2007, 16:01
Ovako: Toy Story je ja mislim zacetnik kompjuterski generisanih crtaca, tako da je za svaki respect... Svi ostali su prolazni crtaci, pravljeni za ono nesto tipa, "Sine uzeo ti tatica novi crtani da pogledas, a da moze i tata da gleda da mu ne bude dosadno..." Znaci filmovi sa decijim likovima koji su smesni po svojim gestikulacijama i slicno, a u isto vreme filmovi koji obecavaju dobru zabavu i matorcima... Odlikuju ih jako sarena grafika, tj animacija kao i likovi sa upecatljivim crtama karaktera, ako tako mogu da se izrazim... Da je ovo glasanje o najsmesnijem crtanom filmu, onda bih glasao svakako za Ice Age, po mogucstvu drugi deo, samo zbog scene sa kung-fu vevericom i piranama... Ali posto niije: Kompjutersko ostvarenje kao sto je Advent Children... Sto se tice CGI-a ne moze ni jedan da mu prismr*i, a sto se tice i same price...[ovo je naravno subjektivno]... Glas ide SVAKAKO Advent childrenu - budimo realni svaki sav na ljubicastom dzemperu Cloud-a se vidi do detalja a o ostalim sitnicama da ne pricam...

Belfegor
24.9.2007, 16:07
ice age naravno, animacija je stvarno dobra (pogledajte samo bolne i druge face veverice), glasovi odlicni (pogotovo sid), a radnja vise nego zanimljiva. jednostavno film poseduje sve sto je potrebno, i vrlo je zarazan, vuce da ga odgledas jos koji put.

Final Fantasy VII: Advent Children - vise subjektivno, obozavam serijal. Final Fantasy: The Spirits Within, me je ostavio odjapljenih usta do poda kada sam ga prvi put odgledao, pogotovo voda u snovima...

bvitnik
24.9.2007, 17:03
A gde su FF: The Spirits Within i Appleseed 2004? Svakako zaslužuju da se nađu na listi?
A tek kad dođu Ex Machina i Vexille biće milina.

Glasao za Final Fantasy VII: Advent Children. FF VII: Advent Children i donekle Kaena su jedini filmovi koji su ozbiljniji i nisu za decu ili za zabavu širokih narodnih masa.

Master Neo
24.9.2007, 17:05
Ice Age!:n_klanja:

DukeofSerbia
24.9.2007, 18:29
A gde su Final Fantasy The Spirits Within i Apppleseed Film? :confused:

Srlandand
24.9.2007, 21:03
Ja najvise volim Shreka, ali FF je najbolje animiran...

Iris
24.9.2007, 21:05
A gde su Final Fantasy The Spirits Within i Apppleseed

U glasanje je već stavljen jedan film iz FF serijala, a Appleseed... da, mogao je i on biti uvršćen u listu, moj propust...

Mogla bih naknadno da dodam Appleseed Ex Machina, on izlazi za jedno mesec dana, i na taj način da zaokružim "contemporary" listu *thinking*

SirDuck
25.9.2007, 0:12
Ovo nece raditi jer ce se stalno pojavljivati novi naslovi, a samo jednom mozes da glasas.
Dakle rezultati glasanja nece biti precizni, tako da je bolje da se iskljuci jer ce samo da izaziva poruke tipa "e, a gde je taj i taj film?"

pozz

Pelagijska Argosija
25.9.2007, 1:20
Glasah za Final Fantasy. Jednostavno najbolji.

Johnny
25.9.2007, 15:05
Ice age. Super animacija(ne racunajuci ljude) i najvise me je nasmejao od svih. :D

Densetsu
25.9.2007, 18:40
http://www.pethobbyist.com/sitenews/uploads/ratatouille.jpg

lucifer
25.9.2007, 21:29
Moj glas ide za Incedibles kao prvo animacija ljudi je perfektna a uz to su i pokreti samog kostima na ljudima izvanredno uradjeni ko zna koliko je vremena trebalo za onako nesto, i drugo prica je fantasticna pogledao sam taj film 6 puta i nikad mi nije bio dosadan jer je sve na svom mestu!

dark mesiah
25.9.2007, 21:55
Ratatouille je film za svaku pohvalu, animacija je odlicna, film je u delovima zanimljiv smesan tuzan, dosta malo ljudi gledalo ovaj film u Srbiji zato sto nije imao puno marketinga u ovoj, preporucujem da ga odgledate, odlican film.

http://www.imdb.com/title/tt0382932/

Covenant
25.9.2007, 22:27
Final Fantasy 7 i to bez ikakvog pardona-borba izmedju Clouda i Sephinroot-a na kraju je nesto najbolje sto sam video :n_klanja:
Film je na kraju krajeva mnooooogo zanimljiviji onima koji su igrali igru FF7(preporuka)na koju se nastavlja radnja filma :p
Takodje i FF-Spirits Within je nesto posebno(a i vrhusko u isto vreme ;) )
I pitanje je malo neodredjeno-u kom smislu najbolji?Tehnicki ili po zanimljivosti radnje?
Mislim da je po zanimljivosti radje npr Ice Age neprevazidjen :)

Mrka Kapa
26.9.2007, 0:04
Ja nikako da se odlučim :)

Po originalnosti priče mi se je Shrek genijalan, odmah uz njega Monsters i The Incredibles.
Finding Nemo je pravi porodični, odličan film, pravi eye-candy. Animiranje podvodnog sveta na onakav način je za svaku pohvalu. :)
Final Fantasy VII je artističan, sa malo drugačijom pričom, pravljen za malo uži krug poštovalaca. Pravo remek delo.
Shark tale mi nekako nije ostavio neki poseban utisak, čini mi se da su napumpali reklame zvučnim imenima koja su pozajmljivala glasove, ali sam film... ništa specijalno.
Cars i Robots takođe treba pohvaliti što se realističnosti materijala i osvetljenja tiče.

I svima onima koji još nisu pogledali preporučujem "Over the hedge" - još simpatičnih životinja koje moraju da nauče da se snalaze sa ljudskim komšijama. :)

Marko Belsak
26.9.2007, 0:28
Tezak izbor. Toliko dobrih filmova.

Glasao sam za The Incredibles. Verovatno je presudilo to sto volim stripove i super-herojski zanr. Plus, izdvaja se po tome sto u njemu nema antropomorfiziranih (antropomorfiranih ?) zivotinja, masina, i igracaka. Sto je stvarno retkost sa crtane filmove.

Odlicna su i ova pomenuta anime ostvarenja. Jedini minus mi je sto to vecinom nisu zasebna dela, vec se oslanjaju na svoje prethodnike. (A ja bas ne pratim mangu i anime)

FF - The Spirits Within je klasa za sebe. To vise dozivljavam kao igrani film. Ozbiljna i teska tema, hiperrealisticna animacija, nedostatak comic relief i antropomorfnih junaka.. ..ne lici mi bas na animirani film.


Svi filmovi sa liste su dobri. Jedino mi se cini Kaena nije u rangu sa ostalima. Ne po kvalitetu, vec po budzetu, promociji, i shodno tome opstoj popularnosti. Izgleda mi kao autsajder u ovom takmicenju.

evanghelion
26.9.2007, 16:41
Meni su najbolji pixarovi filmovi, originalni likovi, dobra prica, odlicna gluma i prelepa animacije. Monsterse sam gledao sigurno pet puta:rofl:. Shrek i Ice Age su skroz ok ali sam ih jednom pogledao i stavio sa strane. Na zalost nisam gledao nista od FF serijala ali verovatno cu uskoro.

Mrka Kapa
9.10.2007, 5:47
Upravo sam odgledala Surf's up (http://www.imdb.com/title/tt0423294/), i moram da priznam da je animacija fenomenalna, bez obzira na malo "već viđenu" priču tinejdžera koji je u potrazi za ispunjenjem svog sna. Priča je uglavnom nalik na "reality show", kamera je dinamična, ne kao u dosadašnjim crtaćima.
Svakako je za preporuku, pravi "eye candy" ;)



http://www1.picturepush.com/photo/a/226555/img/forum/akcija-roze.png (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

WhenDarknessFalls
9.10.2007, 5:53
Jos jedan glas za FF... :qliranje: