PDA

Prikaži potpunu verziju : [VB6] Popup Menu


kakanjinfo
17.9.2007, 13:39
Radim na izradi jednog programa i interesuje me kako napraviti pop-up menu. dali za to ima neki kod ili sta slicno :alealeee:

B@NE
17.9.2007, 14:31
Msgbox " napisi sta hoces" i eto ti pop-up prozor.

Marko_L
17.9.2007, 14:34
Isto kao i padajući meni (to valjda znaš kako ide, ono desni klik na formu, pa menu editor), samo što ćeš da ga pozoveš sa
PopupMenu ImeMenija
Ceo kod za pozivanje menija bi glasio nešto kao
Private Sub Form_MouseDown(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
If Button = 2 Then PopupMenu ImeMenija
End Sub
Naravno, ukoliko želiš da ti se isti otvara desnim klikom negde na formi.

kakanjinfo
17.9.2007, 17:28
Znas sta meni ustvari treba kada kliknes desnim klikom na program da izleti padajuci meni
PRIMJER:
kada kliknes na radnu povrsinu desni klik ono ti pokaze sljedece opcije: novo, osvjezi, rasporedikona itd. e mene interesuje kak to da napravim

Marko_L
17.9.2007, 18:46
Pa upravo sam ti napisao kako to da napraviš. Otvoriš menu editor, napraviš top level meni, kao i podmenije (koji će da se prikazuju kada klikneš desnim dugmetom na forumu), staviš top level meniju da mu visible bude false i ukucaš onaj kod koji sam ti ostavio.

kakanjinfo
17.9.2007, 18:53
ej mozes li ti to uraditi pa samo ga kasnije postavi kao ZIP

Marko_L
17.9.2007, 19:16
Ma nije to neka mudrost. Evo ti, urađeno na tvom projektu koji si okačio na drugoj temi, plus ti je urađeno upisivanje u fajl. Toliko od mene. A sad jedan predlog. Očigledno je da si početnik u VB-u i mislim da ti je malo preveliki zalogaj pravljenja programa za igraonicu. Kreni od nečeg jednostavnijeg i nauči osnove, pa onda kreni dalje redom. Ne zida se kuća od krova.

Poz.